Kunst, Wetenschap en Letteren. Op gevaar af van bij de zangvereeniging van de afdeeling Goes der Maatschappij tot bevordering der toonkunst in ongenade te vallen door ditmaal niet te voldoen aan het meermalen te kennen gegeven verzoek om van hare concerten niet te gewagen, voelen wij ons verplicht met een enkel woord over het concert van Woensdagavond te spreken. Wij doen dit niet zoo zeer om de lieve stem van mejuffrouw Uehtmann uit Middelburg of het schoone spel (violoncel) van den heer G. Dorrenboom uit Breda te roemen, ofschoon ook wij, wanneer wij daarover wilden en mochten uit weiden, slechts met lof er van zouden kunnen spreken. En wat de eerste betreft, zouden wij dan niet alleen ge wagen van «hare zeer gewaardeerde medewerking" bij de uitvoering van Recitativ und Arie aus Catharina Cor- naro, omdat zij dit, gelijk ook uit den aard van het stuk blijkt, geheel alleen en voortreffelijk zong. Maar als wij ditmaal van onze gewoonte afwijken, doen wij het om een onbillijkheid te herstellen, die een der Goesche verslaggevers van de Midd. Ct. heeft begaan. Immers, waar bedoelde verslaggever zich bepaalt tot het bespreken der van elders gekomen krachten, doet hij tekort aan onze stadgenoote mej. Van D., die zoowel met de alt-solo's in de Drei geistliche Lieder" van F. Mendelssohn als met het »Mignon's Lied" van F. Liszt voor een niet gering gedeelte het succes van dien avond verzekerde. Wij uiten dan ook den wensch, dat zij nog lang hare krachten aan de zangvereeniging alhier zal verleenen en zich nog dik wijls bereid zal verklaren om als soliste optetreden. De concerten der zangvereeniging zullen daardoor onge twijfeld belangrijk in kunstgenot winnen. De schouwburgzaal »De Prins van Oranje" was gisteravond flink bezet bij de opvoering van »De Weezen van 's-Gravenhage" en van »De Brandwacht en zijn liefje" door het Nederlandsch tooneel van Antwerpen, onder directie van den heer F. Van Doeselaer, en zoo wel het spel als de stukken verdienden die talrijke opkomst ten volle. Het gezelschap van den heer v. D. was reeds geen onbekende meer voor het Goesche publiek en de goed gevulde zaal was zeker wel een bewijs, dat het bij vroegere gelegenheden reeds een goeden indruk had achtergelaten. Inzonderheid de damesrollen waren in uitstekende handen en zonder in het minst in over dreven theatrale uitersten te vervallen, werden de lang niet gemakkelijke rollen zeer goed vervuld. Doch ook aan het spel der heeren komt over het algemeen een woord van lof toe en niet het minst aan den heer Bouwmeester, die met de komische rol van den heer Paviljoen het publiek voortdurend in aangename stem ming hield. Het stuk was hier geheel onbekend. De intrige berust op eene wetsbepaling uit den tijd, waarin het speelt, dat de verleiding van onder voogdij van den Staat staande minderjarige weezen of vondelingen gestraft wordt mettrouwen of de doodstraf. Het is niet zeer opbouwenddat tengevolge eener zooda nige omstandigheid de held van het stuk gescha pen wordt. Doch wij zien dit gaarne voorbij om een ander zeer schoon motief van het stuk te doen uitko men, dat namelijk de onbeschrijfelijke kracht van het woord «moeder" in staat is het met wraak vervulde hart tot de grootste opofferingen te bewegen. Dit ta fereel was zeer schoon en werd allerkeurigst door de wees gespeeld, terwijl het gulle, allernatuurlijkst spel der andere weeze niet minder ieders bewondering af dwong. Een voordeel is het bovendien van dit stuk, dat het tragische gedeelte telkens op het juiste oogen- blik door den onverbeterlijken Paviljoen wordt afge wisseld. Het minnespel »De brandwacht en zijn liefje", hoewel misschien minder geschikt om ten tooneele te worden gevoerd, was wat het spel betreft bepaald uitstekend. Ten slotte moeten wij gewagen van eene verbetering der nieuwe schouwburgzaal, die thans is aangebracht, nl. het amphitheatersgewijze oploopen der stoelen, waardoor men tot in de achterste rijen een onbelem merd uitzicht op het tooneel heeft, terwijl daardoor over de gansche lengte der zaal een soort van trap wordt gevormd, die met een netten looper belegd is, waardoor tevens het gedruisch van het binnenkomend publiek zeer gedempt wordt. Rechtszaken. Kantongerecht te Goes. Heden werden veroordeeld: H. D., -18 j., 11. W., 15 j., P. M. De W., 22 j., allen te Goes, M. K., 22j, P. K., 16j., A. S., 18j., P. De J., 20 j., allen arbeiders te Heinkenszand, wegens het maken van nachtelijk burengerucht, ieder tot f5.50 boete, subs. 1 dag gev. straf; P. DeK. 39 j., arbeider, I. K., 23 j., P. v. O., 18 j., C. E., 25 j, schippersknechts, C. M. Cz., 18 j., visscher, D. B., 16 j., A. N., 17 j., W M., 16 j., J K., 17 j., allen te Ier seke en G. G., 18 j-, te Poortvliet, wegens alsvoren, ieder tot f7.50 boete, subs. 3 dagen gev. straf; J. J., 27 j., arbeider te Ierseke, wegens het bevisschen der Schelde zonder consent, tot f10 boete, subs. 3 dagen gev. straf;P. v. B., 17 j., J. V., 15 j., arbeiders te Ierseke, wegens het rapen van voorwerpen van een zeedijk, ieder tot f 10 boete, subs. 3 dagen gev. straf;H. L., 15 j., en J. J., te Ierseke, we gens alsvoren, ieder tot f 4.50 boete, subs. 3 dagen gev. straf; P. De S., 19 j., landmansknecht te Kam perland, wegens het bij brand weigeren om den ge vorderden bijstand te verleenen, tot f5 boete, subs. 2 dagen gev. strafJ. S., 22 j., boerenknecht te 's-Gravenpolder, wegens het jagen zonder akte of vergunning (recidive) tot 2 geldboeten, ieder van f 20, subs. 5 dagen gev. straf voor iedere boete S. B., 16 j., landbouwer te Heinkenszand, wegens het herstel len van een wildstrik, tot f20 boete, subs. 3 dagen gev. straf; B. V., 18j., arbeider te 's Heerenhoek, wegens het zich bevinden met een wildstrik in het veld tot f20 boete, subs. 5 dagen gevangenisstraf L. v. B., 40 j., arbeider te Oudelande, wegens het aan wenden vari pogingen om wild te bemachtigen op onwet tige wijte, tot f 10 boete. subs. 3 dagen gev. straf M. V., 15 j., arbeider te Kolijnsplaat, wegens het gaan over eens anders in den oogst staanden grond, tot 13 boete, subs. 1 dag gev. strafA. M, v. D. Az., 15 j., J. T. Az., 15 j beiden zonder beroep te Wissekerke, wegens het schreeuwen langs de huizen, ieder tot f3 boete, subs. 1 dag gev. straf. Allen tevens in de kosten. "Bufténiandsch Overzicht. De Duitsclie Rijksdag is gisteren geopend met eene troonrede, waarin o. a. gezegd wordt, dat de buiten- landsche betrekkingen hoogst bevredigend zijn en waarin nadruk wordt gelegd op de solidariteit en vredelievende gezindheid van Duitschland met de naburige en bevriende mogendheden, waardoor de vrede, naar menschel ij ke be rekening, voor Duitschland is verzekerd. De bevestiging der vriendschap van Duitschland met de heide keizer lijke hoven en de ontvangst van d«n Kroonprins in Italië en Spanje bewijzen dat het aanzien van Duitschland in het buitenland wordt gesteund door het vertrouwen van vorsten en volken op de Duitsche politiek. Omtrent de verwerping van het voorstel van den heer Wiudthorst tot opheffing van de Sperrgesetz, waarvan wij in ons laatste nommer nog melding konden maken, lezen wij, dat de 152 stemmen, die het voor stel nog kon verkrijgen, voor een deel aan de liberalen zijn te danken. Zooals men weet bepaalt de wet, die onder den naam van Sperrgesetz bekend is, dat alle uitkeeringen van den staat worden gestaakt in de bisdommen, welker geestelijke hoofden niet de verklaring hebben afgelegd, dat zij zich aan de staatswet onderwerpen. In het Engelsche Lagerhuis hield de heer Dawnay eene interpellatie over den stand der zaken in Zoe loe-land, waarop de regeering antwoordde, dat er omtrent Zoeloe-land nog niets beslist was. In dezelfde zitting verklaarde lord Hartington, dat de generaals Graham en Hewett gemachtigd zijn zegen Osman Digma op te trekken, als het noodig is. Men zal de positiën op het kustgebied der Roode zee, waarvan de bescherming door Engeland noodig verklaard is, tegen de bedreigingen der stammen verzekeren. Zoodra het doel der expeditie bereikt is, zal een klein garnizoen te Soeakim voldoende zijn. Verschillende korpsen trekken dan ook naar Soeakim op, om zich daar te vereenigen. Generaal Graham is aldaar via Trinkitat aangekomen en de troepen die hem vergezelden, worden op een punt op eenigen afstand van de stad ontscheept. Osman-Digma bevindt zich met zijne troepen in een kamp bij de bronnen, 17 mijlen ten westen van Soea kim gelegen. Volgens het zeggen van een Arabier, die uit dit kamp te Soeakim is aangekomen, is Osman Digma nog steeds woedend op de Engelschen. Zeker is het, dat hij de met Engeland bevriende stammen overal vervolgt, teneinde hen te dwingen zich bij hem aantesluiten. Men verwacht eerstdaags een tweede slag tusschen de troepen van generaal Graham en de rebellen, wan neer ten minste Osman-Digma zich niet in liet ge bergte terugtrekt. In afwachting daarvan schijnen echter reeds kleine schermutselingen plaatsgehad te hebben, althans Lord Granville deelde gistermiddag in het Lagerhuis mede, dat de Regeering een telegram had ontvangi-n, mel dende dat 1000 insurgenten, van El Obeid naar Khar toem gezonden, door de jegens Gordon gunstig gezinde stammen volkomen verslagen zijn. Ook de Fransche troepen bereiden zich voor op den strijd. Uit Haï-Phong wordt geseind, dat alle versterkingen voorwaarts zijn gerukt, maar dat de reserve-troepen nog niet zijn aangekomen. De aanval op Bac-Ninh wordt iedereh dag verwacht, doch het weder is zeer ongunsrig. Er loopt t en gerucht, dat de Chineezen zich weder zouden willen trachten meester te maken van Sontay, de vesting, die de Fianschen onlangs hebben vermeesterd, doch dit gerucht eischt nog nadere bevestiging. Gemengde Berichten. Rilland-Bath. Toen gistermiddag twee ledige boe renwagens in vollen draf door bet dorp reden, wilde een jongetje van vijf jaar nog even voor de paarden heen den weg oversteken. Het ongeluk wilde, dat hij den overkant niet meer kon bereiken. De paarden stieten hem omver en twee wielen gingen hem over b-ide beenen. Gekneusd werd hij weggedragen. 't Is hier trouwens onverantwoordelijk, hoe hard sommigen door 'tdorp rijden. Rilland-Bath. Een persoon uit deze gemeente, die in den zomer van het vorige jaar met zijn geheel gezin bestaande uit tien personen, van hier naar Rotterdam vertrok, om van daar de reis naar Amerika te aanvaar den, moest tot zijn spijt drie zijner kinderen achter laten, daar hij voor hen het benoodigde reisgeld niet bezat. Deze drie kinderen werden naar hier terugge zonden en door hun familie opgenomen. Thnns heeft de vader, wien 't in Amerika zeker goed gaat, en die timmerman van beroep is, aan zijne kinderen drie reis kaarten gezonden en eenige inlichtingen omtrent de groote reis. Half Maart zullen zij van hier vertrekken Heinkenszand. Donderdag was de jachtopziener J. v. d. Meere in de Louisepolder onder Ovezand op surveillance, toen zijn hond langs de visscherij aldaar een kolossalen otter opspoorde. Spoedig waren hond en otter aan het worstelen, de hond werd «deerlijk gebeten en zou het onderspit hebben gedolven, ware v. d. Meere niet tusschenbeide gekomen, die met veel moeite den vischroover afmaakte. Dit dier is van het mannelijk geslacht, is 1.20 M. langen weegt ruim 28 halve kilo's. Men schrijft ons uit Middelburg: De gunstig bekende en even gunstig werkende ver- eeniging tot het bezoeken der armen te dezer stede heeft dezer dagen de aanzienlijke som van 1000 ontvangen, haar door en uit een hier bestaand fonds geschonken. In een armoedig gezin te Middelharnis bevond zich een zoontje, die noodzakelijk naar een idioten- gesticht moest. De ouders konden over de daartoe noodige middelen niet beschikken. De gemeente kwam tus chenbeide en verleende voor dit. doel een vrij belangrijke som. Mede had de predikant aldaar bij de ingezetenen aangeklopt om geldelijke hulp, die dan ook, schoon in niet zeer ruime mate, toevloeide. De ook elders om zijn menschlievendheid bekende heer C. Schenk, onlangs overleden, gaf den predikant order voor 25 te teekenen. Zelf kon de heer Schenk bezwaarlijk schrijven, daar hij bijna geheel blind was. Wat gebeurt nu? De heer Schenk sterft, laat vele duizenden aan zijn erfgenamen na en dezen weigeren thans gemelde luttele som van 25 ten bate van den arinen idioot uitte- keeren. (R, NU.) Men verneemt, dat door een bekend geneeskun dige pogingen worden aangewend om in de nabijheid van het-hötel »Berg-en-Dal" bij Nijmegen een koud- waterbad-inrichting opterichten. (Z>.) Vele leden van de Witte Sociëteit zullen zich herinneren, dat toen een vierde eeuw of iets langer of korter geleden wij verzwijgen met opzet het juiste jaartal een Gouverneur-Generaal werd benoemd, Jozef, een der bedienden, met een zucht zei: »Wij deden tegelijk ons examen voor den vierden rang. (Dat was in dien tijd de eerste stap op de onder wijzers-loopbaan). Hij droop en ik kwam er door. Hij ging naar de Oost, is nu Gouverneur-Generaal en ik draag de liverei van de Witte". Meermalen heeft men later den rampspoedigen be diende zijn verhaal nog eens ontlokt, om het treffende feit uit zijn eigen mond te hooren. (Arnh. Ct.) Het feit, dat in Deventer een vrouwelijke leer ling op 't gymnasium is toegelaten, doet de Arnh. Ct. het volgende opmerken: Geen profeet is geëerd in zijn eigen land. Te Deventer, de woonplaats zelve van Jan Holland, die in zijne «Moderne Heksen" zoo ernstig gewaarschuwd heeft tegen de verstandelijke ontwikkeling der meisjes, is thans een vrouwelijke leerling op het gymnasium geplaatst. Te Gennep stierf dezer dagen eene vrouw, die aan vlagen van krankzinnigheid leed en 50 jaren lang door het armbestuur was ondersteund. Men vond in hare nagelatene goederen doozen en zakjes, en op ver schillende plaatsen zilveren, koperen, meest oude mun ten, ter waarde van ruim ƒ1000. Woensdagmorgen bij het overladen van ijzererts uit een stoomschip in een Rijnschip te Rotterdam brak een ketting, waardoor een schippersknecht een ijzeren stortbak tegen het hoofd kreeg. Zijn schedel werd ver brijzeld en de dood volgende onmiddellijk. Onder de ten postkantore te Breda gestolen gel den was ook een bedrag van ƒ4025, door den heer Poulis, ontvanger der registratie te Bergen-op-Zoom, ambtshalve verzonden aan den arrondissem.-betaal- meester. De heer J. Van 't Lindenhout, directeur der Wees- inrichting te Neerbosch, werd dezer dagen verrast met de ontvangst van eene som groot 2000, als opbrengst van eene gehouden collecte bij het jaarfeest van de Persis-vereeniging te Amsterdam, voor genoemd ge sticht. Onder de volgende omstandigheden is een juwelier te Amsterdam weder de dupe van eene slimme be driegster geworden. Eenige dagen geleden ontving hij een brief van eene dame te Delft, waarin zij hem verzocht eenige voor werpen, bestaande in ringen enz., op zicht toe te zenden. Daar hij, wat de handteekening van de schrijfster betreft, zich herinnerde vroeger reeds aan haar te hebben ver kocht, voldeed hij aan het verlangen en zond verscheidene voorwerpen, tot eene aanzienlijke waarde, naar de schrijfster, die haar adres in een hotel te Delft had opgegeven Hij ontving dan ook een schrijven, dat de voorwerpen in goeden staat waren ontvangen. De dame scheen echter niet tot eene keuze te kunnen komen, en toen dit wat al te lang duurde, kreeg de juwelier argwaan. Hij ging naar Delft, kwam in het hotel en ziet, het vogeltje was gevlogen. Zij had al wat waarde had medegenomen. Op het bureau van le Figaro presenteerde zich dezer dagen een jongmensch, flink gebouwd, intelligent, met eenkalfskop. Emile Boudon verklaarde, de zoon van een slager te zijn. Zijn moeder had, eenigen tijd vóór zijn geboorte, bij afwezigheid zijns vaders, een kalf geslacht; het bloed was haar in 't gezicht gespat; en vandaar een indruk, die zich bij Emile's geboorte geopenbaard had. Daar de jongeling het aan zijn frappante gelijkenis met een kalf te danken heeft, dat hij moeielijk ergens een betrekking kan krijgen, wil men hem in een café chantant laten zingen. Emile heeft een aardige stem en 't moet een allerdwaast gezicht zijn, uit dien monsterachtigen mond de melan cholische tonen van een liefdes-romance te hooren. - Uit Canada wordt gemeld, dat de Regeering besloten heeft, een stoomschip aan te schaffen tot exploratie van de Hudsons-baaï, teneinde de zekerheid te erlangen of langs dien weg een directe verbinding met Europa kan worden verkregen om de bodem producten van het noordwesten dichter bij de markt te brengen. Een noordpool-expeditie dus van zeer praktische strekking De Regeering heeft besloten subsidie te verleenen voor den aanleg van een spoorweg van Winnipeg naar de Iludsons-baai. Figaro berekent, dat 300 000 menschen de jPrintemp*"-magazijnen bezochten bij de opening,-die dezer dagen plaats had. De circulatie in de rue du Hnvre en boulevard Hausmann was gestremd door het gedrang. Jaluzot liet 10 000 bons voor brood onder de armen van Parijs verdeelen. Te Meyenburg stierf den 23n Febr. in de kracht zijn levens een smid, die gewed had een half kg. tabak en 15 sigaren te zullen. .opeten. Hij deed het en spoelde het onsmakelijke kostje door met 17 glazen bier, doch was ook spoedig daarna een lijk. De politie heeft een gerechtelijk onderzoek doen in stellen. Het Belgische Hof van Cassatie uitspraak gedaan in de voorziening van Henri Boland tegen het vonnis van het Hof van Appèl van Luik. Zooals men weet was Boland, vrijgesproken door de rechtbank van Marsche, te Luik veroordeeld tot 3 jaren gevangenis en 3000 fr. boete wegens valschheid in geschriften en oplichting. In een omnibus. 'Twee inwoners van Oran, eenige jaren gehuwd, doch voortdurend met elkaar in strijd tengevolge van jaloerscbheid wederzijds, besloten tot echtscheiding overtegaan. Mevrouw X.. was vergunning gegeven naar hare familie te gaan, zoolang het proces aanhangig was. Dinsdag bracht het toeval de echt- genooten te zamen in een omnibus, die buitengewoon stootte. Zij zagen elkander boos aan Eensklaps door een schok van den wagen geraakten zij van de bank en kwamen in eikaars armen terecht. Tegen deze be schikking van het lot waren zij niet bestand en om helsden elkander. Alle passagiers waren min of meer aangedaan. Te Gambetta stapten zij uit, vervolgden gearmd als twee jeugdige verliefden hun weg, geheel verzoend en vast besloten niet meer jaloersch te zijn. liet gebeurde was spoedig ruchtbaar en had zelfs een stijging in de aandeelen der omnibusmaatschappij ten gevolge. Laatste en teiegraphische berichten. Ierseke. OESTERBEURS, Veel aanbod. Alleen verkocht pas ..afgestoken jarig zaaigoed ad 9 gld. Krabbendijke. Voor de levering van 225 kub. Meters onderhoudsgrint ten behoeve dezer gemeente hebben ingeschreven de heeren: H. Reijgers voor 2,74, C. Bakker voor 1,99, J. F. Lips voor f 1,99 en J. Geense voor 1,98 per M3. Aan den minsten in schrijver is de levering gegund. Kortgene. Heden had alhier de verkiezing plaats voor een lid van den gemeenteraad. Ingeleverd waren 52 stembriefjes, hiervan verkregen de heeren A. C. Danckaerts 33, P. De Keijzer 8, C. Markusse 6, P. Verburg P.J.z. 3. Gekozen dhr. A. C. Danckaerts geneesheer alhier. Arrondissements-rechtbank te Middelburg. Op 7 Maart 1884 zijn door de rechtbank veroordeeld N. W., 62 jen S. De S20 j., beiden te Koe wacht, wegens hoon, de le vrijgesproken, de 2e tot f12 boete. R W., 16 j., te St. Margriet (België), thans gedetineerd, wegens diefstal, tot twee maanden cel. A. V., molenaarsknecht, en L B., landmans- zoon, beiden te Koewacht, wegens mishandeling, de 1 e vrijgesproken, de 2e tot f 15 dagen cel en f 8 boete. N. Van G., 21 j., te St. Jan Steen, wegens mishan deling, in eene boete van f3; A. M., te Sluis, wegens diefstal, 1 dag gev.straf; J. Van F., 13 j., te Zaamslag, wegens mishandeling, vrijgesproken J. Den H., 41 j., en H. De P., 23 j., beiden te Goes, wegens bedelarij, de le tot 8 dagen cel. de 2e vrijgesproken A. v. d. B., 47 j. en C. D., kooplieden te Serooskerke, wegens diefstal beiden vrijgesproken. J. D. Van K., werkman te Middelburg, wegens mishandeling tot eene geldboete van f 8. Vlissingen. Gedurende de afgeloopen week werden aan de Londensche vischmarkt (Billingsgate) lage prijzen besteed voor garnalen. De visschers alhier be- somden voor manden van 28 ki'o's netto van 1,80 tot 3. Groote aanvoer en kleine qualiteit zijn waar schijnlijk hiervan de oorzaak. 's-Hage. TWEEDE KAMER. In de zitting van heden werd behandeld het ontwerp regelende het staats toezicht op krankzinnigen en bevattende vermeerderde waarborgen voor de zorg en de verpleging in de ge stichten. Eenparig is daarbij aangenomen een amende ment der commissie van rapporteurs, om éen rijks gesticht slechts opterichten en de verdere zorg bij gebleken behoeften aan de provinciën op te dragen. Ook verviel de verplichting der inwoning van den ge neeskundige in de gestichten. Maandag voortzetting. Londen, 7 Maart. Van de forten van Soeakim is de witte vlag gehesclienOsman-Digna weigert even wel elke schikking. Het Engelsche leger zal hem nu Zondag of Maandag opzoeken en Dinsdag wordt een veldslag verwacht. De verkiezingen in Zuid-Afrika zijn tamelijk gunstig voor de Afrikaansehgezinde partij uitgevallen. Naar Stellaland zijn Engelsche troepen gezonden, daar er ernstige onlusten uitbraken. Parijs, 7 Maart. Heden zou de aanval op Bac- Ninh beginnen. Weerkundige Waarnemingen. GOES, Vrijdag 7 Maart 1884. Barometerstand te Utrecht om half een762.2 mM. De barometer daalt onder den invloed van het ge bied van lagen druk daardoor wordt het weder onzeker. Verwachting: zwakke wind, veranderlijk weder. Ingezonden Stukken. Aurora. Mijnheer de Redacteur 1 Gij waart zoo beleefd om, op ons verzoek, onder een ingezonden stuk in uw blad, dat bovengenoemde vereeniging betrof, eene kleine mededeeling te plaatsen als voorloopige opheldering aan den schrijver en de overige contribueerende leden. Wij zeggen u daarvoor dank en zijn zoo vrij nog maals een beroep te doen op uwe welwillendheid door eenige plaatsruimte te verzoeken voor enkele mededeelingen aan die leden der ontbonden kamer. Wij doen dit uit naam van de werkende leden die het besluit tot ontbinding namen, in de eerste plaats om allerlei verkeerde opvattingen omtrent hunne han delwijze te bestrijden. Toen in Januari 11. de contributie over het eerste halfjaar van 1884 werd opgehaald, was er niet de minste quaestie van ontbinding der kamer. Het decoratief was zelfs juist gedeeltelijk vernieuwd voor eene opvoering waren stukken gekozen en aan de leden waren de rollen reeds opgegeven. Plotseling echter nam de heer Lijsen wegens vertrek zijn ontslag, terwijl overwegende redenen den heer Baljé noopten zijn voorbeeld te volgen. Toch meende deze zich bij nader inzien aan eene regeling der loopende zaken niet te mogen onttrekken en riep hij de overige werkende leden tot eene ver gadering bijeen.

Goessche Courant | 1884 | | pagina 2