oordeeling tot eene geldboete van/ 100, subs. 1 maand cellulaire gevangenisstraf en in de kosten. De verdediger mr. W. A. Van Hoek concludeerde in eene uitvoerige pleitrede tot vrijspraak. De uitspraak is bepaald op Dinsdag a. s. Door dezelfde rechtbank zijn gisteren o. a. veroordeeld: H, O., 16 j., en F. O., 14 j., te Kruininge, wegens bedelarij, ieder tot 3 dagen gev.straf. De Hooge Raad der Nederlanden heeft zoo als wij in ons vorig no. kortelijk meedeelden Maandag vonnis gewezen in de bekende zaak van den heer A. R. Holst Jr., die door het hof te Arnhem was ontslagen van alle rechtsvervolging ter zake van de hem ten laste gelegde eedsweigering. De Hooge Raad heeft o. a. overwogen, dat het hof terecht art. 183 Strafvord. in verband bracht met de bepalingen omtrent den eed in de Grondwet van 1815 en terecht aangenomen dat de woorden «elk op de wijze zijner godsdienstige gezindheid" niet verstaan moeten worden in den zin van «individueele rehgieuse meening", maar van kerkgenootschap of kerkelijke gemeente." Wel is gezindheid in den Franschen tekst van art. 183 teruggegeven door religionmaar daarmede kan niet zijn bedoeld af te wijken van de beteekenis der grondwettelijke bepaling, terwijl bij de vaststelling van het Wetboek van Strafvord. daarvan ook geen sprake is geweest. Ook juist noemt het arrest de beslissing van het Arnhemsche hof, dat de bepaling algemeen is, wat trouwens ontegenzeggelijk volgt uit het algemeen karakter der Grondwet, die uit haar aard geen onder scheid kent. De Hooge Raad kan evenwel niet toe geven aan het hof dat de bepaling, dat de voorgeschreven eed moet worden afgelegd sop de wijze zijner gods dienstige gezindheid", slechts kan beteekenen smet inachtneming der wijze van eedsaflegging, welke iemands godsdienstige gezindheid medebrengt of mocht mede brengen", en veel minder dat de wetgever den reli- gieusen eed alleen heeft voorgeschreven voor allen, die tot een kerkgenootschap behooren dat den eed erkent en heiligt. Het ware oneigenlijk en willekeurig die woordenop de wijze, in verband te brengen enkel met den eed en niet met de belofte. 's Ifofs onderscheiding is noch met de geschiedenis, noch met de toelichting der woorden overeen te brengen. Geschiedkundig staat vast dat, toen de grond wetten van 1814 en 1815 werden gemaakt, genoeg zaam zonder uitzondering ieder behoorde tot een kerkgenootschap. Met die werkelijkheid voor oogen en het teit, dat alle kerkgenootschappen behalve het doopsgezinde den eed toestaan, heeft de grondwetge ver zich niet anders kunnen voorstellen en heeft hij het ook niet gedaan, dan dat aan alle ingezetenen in 't algemeen de verplichting tot eedsaflegging is opgelegd, en enkel zij zijn vrijgesteld, die 'door de bijzondere leer van hun kerkgenootschap geen eed mogen zweren. Daarmede is onvereenigbaar de uit breiding van de uitzondering tot hen, die niet tot eenig kerkgenootschap behooren. Geheel dienovereen komstig gedoogt art. 183 strafvordering geen andere opvatting dan dat ook nu dat artikel voor het afleg gen van getuigenis het doen van eed als regel en het in stede daarvan doen van belofte als uitzondering voorkomt, terwijl de wet moet geacht worden deze alleen toe te laten voor 't geval, dat iemand behoort tot een kerkgenootschap dat het eedzweren verbiedt. De daartegen aangevoerde redenen bestrijdende, over weegt het arrest eindelijk dat, wat er ook zijn moge van het al of niet verstrekkende van art. 183 volgens de opvatting van het hof, dit niet invloed kan hebben waar het geldt de toepassing en handhaving der wet gelijk zij ligt. Daarom achtte de Hooge Raad die be slissing van het hof te Arnhem in strijd met de wet en het cassatiemiddel gegrond. Hij vernietigde daarom het arrest van dat hof en ten principale rechtdoende, verklaarde hij dat het beklaagde feit ishet als ge tuige in eene lijfstraffelijke zaak volhardend weigeren om den eed te doen, verklaarde A. R. Holst Jr. daaraan schuldig, doch daar uit de omstandigheden van het misdrijf gronden zijn gevonden, om de op te leggen gevangenisstraf in eenzame opsluiting te doen onder gaan, veroordeelde hij den gerequireerde tot eene ge vangenisstraf van drie dagenin eenzame opsluiting te ondergaan, en in alle kosten op de vervolging gevallen. Overzicht van den stand der koersen, Wie om wereldsche zorgen slapelooze nachten door brengt weet zich slecht te helpenhij staat vermoeid op en de moeielijkheden zijn dezelfde gebleven. Men moge 't met deze les der opgewekte levensbeschouwing van de oude Germanen eens zijn, houders van Peruanen hebben zeer waarschijnlijk ondervonden hoe moeielijk 't kan wezen dat voorschrift te volgen. Zou ik ze ver- koopen of zou ik nog wat wachten, waren de vragen die hen wakker hielden, nu een belangrijke rijzing hen deed overhellen de te behalen winst te incasseeren, waar tegenover echter de hoop op nog meerdere koers- verheffing hen besluiteloos liet. Hun, die tegen den huidigen koers met voordeel kunnen verkoopen, zouden we aanraden daartoe zoodra mogelijk overtegaan. Dat de attaque van Engelands invloed gesteund door dien van Frankrijk, Duitschland, Italië enz. succes zal hebben, is toch o. i. vrij twijfelachtig. Peru zelf is in deze geheel afhankelijk van zijn overwinnaar Chili en deze republiek zal waarschijnlijk tamelijk ongevoe lig blijven voor de vertoogen der vertegenwoordigers van genoemde Statende Amerikaansche Staten ook die van het Zuiden mogen geacht worden ge trouw te blijven aan den politieken grondslag van den president Monroe, om zich van alle inmenging in Europeesche geschillen te onthouden, maar daarentegen niet te gedoogen, dat Europeesche Staten zich inlaten met hetgeen op het vaste land omgaat. Om die reden gelooft men Chili beter met de koorden der beurste kunnen dwingen. Mocht het weer eens een beroep op de Engelsche geldmarkt willen doen, dan zou het pu bliek door weigering van het gevraagde geld Chili kunnen verplichten een speciaal onderpand te eerbiedi gen. O. i. mag ook op dezen grond weinig vertrouwen gesteld worden in de verwachting van de eerbiediging der rechten, toekomende aan de obligatie- en pand houders. Bovendien zij nog opgemerkt, dat 't aan niet geringe twijfel onderhevig is of er wel een onderpand (guano) aanwezig is, dat tegenover het kolossale schuldbedrag een beduidende waarde heeft. Om al die redenen zouden wij verkoopen. Maar we zouden nog haast vergeten te vermelden, dat 't wederom de «booze wereld" is, die weet te vertellen dat de tienduizenden ponden, welke te Amsterdam verhandeld worden, slechts berusten op kunstmatig in 't leven geroepen koopen om als de vogelaar met zoet gefluit Jan Publiek tot aankoop te lokken. Een betrekkelijk klein verlies zouden de groote mannen zich getroosten om ten slotte met enorm voordeel hun bezit in andere handen overtedoen. Verkoopen en gaan rusten, ziedaar ons advies. Met meer genoegen dan sedert eenige maanden bet geval was, vulden we de koersnoteering in. Beduidende verhooging toch ontwaren we bij schier al de Russen. De '83 leening klom reeds tot 98 pet De aandeelen Groote Russische Spoorwegmaatschappij klommen tot 121% pet. De ongewone algemeen gunstige koers verandering deed ons nadenken over daarvoor bestaande argumenten, toen onze verrassing bekoeld werd door het volgende bericht »Uit Berlijn wordt gemeld, dat evenals steeds bij een opgaanden koers der Russische fondsen en van den papieren roebel, en bij stappen tot handhaving eener vredelievende politiek van den kant der Russische regeering, ook thans weder het gerucht veldwint, dat er een nieuwe Staatsleening ophanden is, waar- voor men de markt zou willen stemmen." Eenige weken geleden viel onze aandacht op de Maatschappijen voor grondkrediet in Rusland. We hebben toen de bezitters van pandbrieven op econo mische en financiëele gronden aangeraden hun bezit te verruilen tegen zoo men in Russen wil blijven andere toen genoemde soorten, die meer interest op leveren en meer te vertrouwen zijn. Dat de beursprijs sedert dien tijd pet. is verminderd zouden wij overtuigd van hare grilligheid en van hare meermalen voorkomende inconsequentie niet gaarne aanvoeren als eenig afdoend bewijs voor de gegrondheid onzer redeneering. Voor hen, die het wetenschappelijk verband der op gegeven gronden minder gemakkelijk konden vatten, deelen we liever mee, dat de deelnemers in de Rus sische wederzijdsche grondkrediet-maatschappij tegen woordig weer een lang gerekte vergadering houden, waarin weder werd gesprokenover den teruggang van zaken; over het feit dat de obligatiën in goud betaalbaar zijn gesteldover de omstandigheid dat de betalingen der geldopnemers door de verlaging der valuta of steeds grooter moeten worden öf tot dekking der verbintenissen der Maatschappij niet toereikend zouden ziin. Met het oog op een en ander kwam de directie tot de overtuiging, dat de Maatschappij zonder hulp der regeering niets kon doen om hierin verbetering te brengen. De vergadering besloot om bij de regeering om voorschotten aan te dringen, die door schuldenaars in gunstiger tijden zouden terugbetaald kunnen worden. Hieruit blijkt dat volgens de vergadering zelve de Maatschappij in moeielijkheid verkeert, tengevolge van het onbetaald blijven der interesten door hypotheek-, nemers verschuldigd. Voor houders der pandbrieven hebben we gemeend nogmaals te moeten herinneren aan onze vroegere beweringen, opdat zij hun voordeel inachtnemen. Ook voor de Amerikaansche Spoorwegwaarden bevat de noteering belangrijke en over 't algemeen gunstige veranderingen. Van de verbeteringen stippen wij slechts aan die der Certificaat van aandeelen Union- Pacific Hoofdlijn. De overige variatiën moeten we, om niet te uitvoerig te worden, aan de aandacht der lezers overlaten. De aandeelen Warschau- Weenen brokkelden tot 68 af, wat niet te verwonderen is met het oog op de berichten dat de directie verklaard had slechts 6 pet. te zullen kunnen uitdeelen, hetgeen door de partijdige bladen met «de groote trom" werd verkon digd. Een later bericht vertelt, dat de directie heeft meegedeeld dat het vooralsnog onmogelijk is, het juiste cijfer van het dividend optegeven. De 'löger Brazilianen retireerden tot 96%e pet. Een volgenden keer zullen wij bij deze soort langer stilstaan, zoowel als bij de Venezuelanen welke klommen. Omtrent Egyptenaren zij vermeld, dat een Engelsch financier van de liberale partij een voorstel aan het Engelsche gouvernement heeft aangeboden, dat in hoofdzaak op het volgende neerkomtEngeland zou de geheele Egyptische schuld van 50 millioen p. st. moeten overnemen, waardoor de verlaging van den interest van 4 tot 2% pet. zou worden gerechtvaar digd. Voor de betaling der coupons zou het Britsche rijk gebruik maken van de opbrengst der Suez-kanaal- aandeelen, welke het in eigendom heeft, terwijl de rest door Egypte zou worden gedragen, zoodat dit laatste in 't vervolg, in plaats van 2 p. st, jaarlijks ongeveer 65 duizend p. st. zou hebben te betalen. Egypte zou van zijn kant den Isthmus van Süez af staan. Daardoor zou Engeland de toekomstige eigenaar worden van het Suez-kanaal; de houders van Egyp tische obligatiën zouden eene zekerheid erlangen van gelijke waarde als de bezitters der Engelsche consols en de Egyptische financiën zouden gered zijn. Het ontwerp zou volgens den berichtgever veel kans heb ben met grootere of kleinere wijzigingen aangenomen te worden. Voorshands gelooven we niet veel aan het succes. Een o. i. meer vertrouwenswaardig voor stel is dat van den bankier Baring. Deze stelt voor eene belasting van de in Egypte wonende vreemde lingen, die jaarlijks 250 duizend pond sterling zou opbrengen. Moge den volgenden keer wederom zooveel goeds in ons overzicht meegedeeld kunnen worden 1 Buitenlandse!) Overzicht. Dit jaar moet eene verkiezing plaatshebben voor den Hongaarsclien Rijksdag en het zal bij die gelegen heid kunnen blijken, in hoeverre de aanhangers van het ministerie Tisza in kracht hebben verloren of niet. De verwerping van de wet op de gemengde huwe lijken door het Hoogerhuis heeft bewezen, dat er in Hongarije eene goed aaneengesloten rlericale partij bestaat, die bovendien door het beginsel van anti semitisme ook onder de lagere volksklasse steun vindt. Daartegenover staat, dat de minister Tisza de macht in handen heeft en men er daar niet zoolicht toe overgaat, dien aan den bezitter te ontnemen, maar vooral dat hij ten volle de gunst bezit van zijn vorst. Het zal intusschen raadzaam zijn, dat Tisza wat krachtiger optreedt dan hij in den laatsten tijd gedaan heeft, wil hij zich den steun blijven verzekeren van zijne geestverwanten. Terecht zegt de iVeue Freie Presse «Hongarije verwacht van Tisza dat hij krachtig en openlijk de leiding zal aanvaarden van alle eerlijke, intelligente en vrijzinnige elementen in het land en tegen den vijand ernstig zal optreden. Want eene politiek, zooals Tisza tot nutoe volgde, die schrede voor schrede terugwijkt, kan noch den geestverwanten moed, noch den tegenstanders schrik inboezemenblijft men op dien weg voortgaan, dan kan het ministerie licht op een punt komen, waar men begint te vragen, of dit Kabinet en dit stelsel het nog verdienen, dat men er voor ten strijde trekt." De Engelsche ministerraad heeft de conventie met Transvaal goedgekeurd en, zooals wij meldden, zou heden de onderteekening geschieden. De conventie zal echter niet van kracht zijn, vóór dat zij door den Volksraad is goedgekeurdmen ver wacht evenwel niet, dat zich nu nog eenige moeilijk heid zal opdoen. Intusschen rijst er nu weder een andere quaestie tusschen Engeland en de republiek. Men verneemt namelijk uit Kaapstad, dat de zendeling Mackenzie, die zeer anti-Transvaalsch gezind is, benoemd is tot politiek vertegenwoordiger der Engelsche regeering in Bechuaria-land en deze benoeming wordt ginds als eene beleediging voor Transvaal beschouwdhet Parlement der kolonie zal zich er waarschijnlijk dan ook tegen verzetten. De parlementszittingen leveren nog niet veel belang rijks op. Alleen verneemt de Echodat de Tories voor nemens zijn tegen de nieuwe conventie tusschen Enge land en Transvaal oppositie te voeren. In het Lagerhuis werd de heer Arthur Peel met algemeene stemmen, bij acclamatie en zonder de minste oppositie, tot voorzitter gekozen. Hij verklaarde, zich de volkomenste onpartijdigheid ten doel te zullen stellen. De rede van den voorzitter was zeer welsprekend en maakte een uitmuntenden indruk. Sir Stafford Northcote antwoordde, dat hij niet voor toekomstige Parlementen kon instaan, maar dat, zoolang de heer Peel het presidentschap voert, hij van den hartelijken steun der oppositie verzekerd kan zijn. De Grieksche Kamer heeft, na sedert Kerstmis be proefd te hebben voltallig te worden, eindelijk de vorige week 139 van de 180 leden kunnen vereenigen en de werkzaamheden hervat. Het voorloopig budget voor het eerste kwartaal van dit jaar is ingediend. Een der afgevaardigden diende een ontwerp in tot herziening der constitutioneele wetten met weder-invoe- ring van den Senaat. De berichten uit Egypte zijn nog vrij onvolledig. Er wordt steeds gesproken over gevechten, die weldra zullen worden geleverd, doch tot nogtoe hebben de Engelschen niet veel wapenfeiten volbracht. Vermoe delijk zal er nu morgen of overmorgen een treffen plaatshebben tusschen de Britsche troepen en den vijand en wel ter hoogte van El Teb. Men gelooft, dat de Khedive bang is dat zijne dagen als vorst geteld zijn en dat hij weldra het voorbeeld van zijn vader zal moeten volgen. Er wordt tenminste verzekerd, dat hij zoowel te Londen als te Parijs, in welke plaatsen hij afwisselend verblijf denkt te hou den, een huis heeft gekocht. Men zal zich herinneren, dat de familiejuweelen reeds vóór eenige weken door Tonino-Bey in veiligheid zijn gebracht. Gemengde Berichten. Kats. Een jong paar, verleden week gehuwd, zal deze week van hier naar Amerika vertrekken, om zijn geluk in de nieuwe wereld te beproeven. Gewis een aardig huwelijksreisje! De Italiaansche bark «Si", 24 Januari bij Elle- woudsdijk gestrand en sedert verkocht, is gisteren afgesleept en te Vlissmgen in het dok gebracht. Te Rozendaal is J. B., die geheel afgezonderd leefde, dood in zijn woning gevonden. Zijn lijk was als het ware verkoold. Men schrijft het ongeluk toe aan het een of ander toeval, waardoor zijn kleeren moeten zijn in brand geraakt. Inde Rijks-postspaarbank is van 11 tot20Febr. jl. meer ingelegd dan terugbetaald ƒ45 766.68. Na aftrek van de terugbetalingen bedroegen de inlagen op 20 Febr. ƒ3 371 373.76. Zondag vermaakten zich te Amsterdam een Stal jongens met het dobbelen met centen. Een hunner, door zijn vader achterna gezeten, sprong van angst in een gracht. Een kwartier later werd hij levenloos opgehaald Er wordt tegenwoordig staaldraad vervaardigd, dat fijn naaigaren evenaart; dit wordt vernikkeld, en dient dan om tot kant te worden verwerkt. Te Amsterdam viel eene vrouw met een eenjarig kindje van de tweede verdieping harer woning. De kleine is aan de gevolgen overleden. De instructie in de zaak der Leidsche giftmengster duurt nog steeds voort. Naar wij vernemen zijn dezer dagen weder nieuwe slachtoffers ontdekt en opgegraven, nl. een mensch, een hond en eenig pluimvee. Men schat het getal processtukken nu reeds op een paar honderd, maar het voornaamste een stellig bewijs, dat vrouw Van der Linden de schuldige is moet nog ontbreken. In elk geval meent men dan ook stellig te kunnen verzekeren, dat er in 1884 vnn de openbare behandeling niets zal kunnen komen. Zaterdag jl., tijdens het afloopen van het schip «Willem I," op de werf van de Koninklijke fabriek van stoom- en andere werktuigen te Amsterdam, is een stelling, waarop ongeveer 80 personen stonden, ingestort. Enkelen werden licht bezeerd. Een persoon bekwam een vrij ernstige dijbeenbreuk. Als curiositeit verdient vermelding, dat te Breda dezer dagen een vogel met een vischhengel gevangen werd. Ziehier hoe zich dit heeft toegedragen. De heer C. was aan 't visschen naar snoek en baars, waartoe, zooals men weet, kleine vischjes aan een haakje worden gedaan. Toen nu de heer C. den dobber wat omhoog trok en als gevolg daarvan het tot lokaas dienende vischje te zien kwam, schoot een ijsvogel toe en slokte dit vischje op, maar met dit ook het haakje waar aan het bevestigd was. Hierdoor kon de vogel levend met den vischhengel worden opgehaald, doch dewijl het gezegde haakje hem in de keel zat, niet in het leven behouden worden. Te Utrecht wil men ter herinnering aan het bezoek der Transvaalsche deputatie aan ons land een penning laten slaan en dien in goud aan de leden der deputatie aanbieden. De voorzijde van dezen gedenkpenning vertoont eene golvende zee, waaruit de opkomende zon verrijst, zin nebeeld van de toekomst van Transvaal en de glorie van oud-Nederlandhet element, waardoor stamver wanten zijn gescheiden, is tevens het verbindingsmid del voor beide volkeren, wier wapens daarboven zijn geplaatstrechts dat van Transvaal, links dat van Neder land, omgeven door het randschrift «uit éenen stam" en «God zij met henDaardoor wordt de stamver wantschap aangeduid en de bede geuit voor de toekomst van beide volkeren. Aan de keerzijde wordt alleen vermeld: «de Transvaalsche deputatie bezoekt Ne derland, 1884". In de bodenkamer van het Departement van Koloniën, Zaterdag 23 Februari 11.: Een heer komt binnen; drie boden zuigen op hun pijpjes, zonder zich om den binnenkomende te bekom meren. «Is de Minister aan het Departement?" vraagt hun de binnentredende. «Wien bedoelt u, mijnheer? den ouden of den nieuwen «Den ouden natuurlijk, want de nieuwe ben ik!" Tableau. Historisch (D. v. N Alle vier de groote planeten zijn thans om een uur of 6 bij helder weer namelijk aan den avond hemel zichtbaar. Westelijk hoog boven den gezicht einder de flikkerende avondsteroostelijk onder het sterrenbeeld der tweelingen Jupiter, die aanstonds wegens het felle schitteren in 't oog valt, iets naar beneden links de roodachtig stralende Mars en in het zuiden, hoog, bij het zevengesternte en de roodachtige ster Aldobaran de vierde groote planeet Saturnus met wit licht. Victor Hugo vierde gisteren zijn 83sten ver jaardag. Het bericht, dat de Belgische regeering 300,000 francs subsidie heeft toegezegd voor de aanstaande internationale tentoonstelling te Antwerpen, wordt tegengesproken. De onderhandelingen met de regeering zijn nog niet afgeloopen, zoodat nog niets hieromtrent is beslist. Is men in Zweden geslaagd in het vervaardigen van hout door stroopersing, in Amerika fabriceert men op tamelijk groote schaal «ebbenhout" uit wier dat langs de oevers der rivieren groeit. Doordien het ebbenhout schaarsch en dus duur wordt, is dit surro gaat zeer gewenscht, vooral daar het bij goedkoopte ook de noodige dichtheid verkrijgt, waardoor meubelen de planken worden op iedere breedte gemaakt zoo mogelijk nog deugdzamer zijn, dan die uit echt ebbenhout bestaande. - Het verbroederingsfeest van de Nederlandsche en Belgische vrijmetselaren te Brussel is Zaterdagavond begonnen in den tempel der loge «des amis philan thropes". De 120 Nederlandsche afgevaardigden werden in de prachtige zalen, te midden van muurschilderingen van Verhas, allerhartelijkst ontvangen met het Neder landsche Volkslied. Omstreeks 400 personen waren er vereenigd. De zaal was schitterend verlicht en alom geurden de bloemen en verhoogden vlaggen de vroolijke tint van 't geheel. In den Parijschen Gemeenteraad is de voddenra- pers-quaestie weer ter sprake gekomen. De commissie, met het onderzoek daarvan belast, handhaafde de ver ordening van den prefect van de Seine, maar bracht daarin met diens goedvinden eenige veranderingen. O. a. wordt aan de voddenrapers een uur tijd gegeven om de vuilnisbakken op doeken uit te storten en daaruit te zoeken wat hun lijkt. De verordening werd, aldus gewijzigd, met 33 tegen 18 stemmen aangenomen, nadat een voorstel om haar in te trekken met 31 tegen 28 stemmen was verworpen. Thans wordt uit Astrakan gemelddat zich de visschers, die den 4 dezer op een ijsschots van den oever der Kaspische zee waren afgedreven, hebben te redden. Laatste en telegraphische berichten. 's-Gravcnhage. De voorgestelde klassenbelasting is zoo algemeen mogelijk. Elk inkomen, uit welken hoofde ook, valt daaronder. Het zuiver inkomen wordt verminderd met de lasten van de vruchten en met de renten van schulden en periodieke uitkeeringen krach tens een titel of een wet. Het zuiver inkomen beneden f 600 is vrij, van f600 tot f3000 wordt in 7 klas sen reductie toegestaan van 70 tot 10 percent. De ruimte in de klassen gelaten stijgt van f 200 tot f 10000. De kohieren zullen openbaar zijn. De aan gifte geschiedt door eenvoudige opgaaf zonder dwang tot het geven van inlichtingen. De administratie rang schikt de ingezetenen in klassen. Voor 1885 wordt het bedrag der belasting voorgesteld op 1 percent van het belastbaar inkomen, geraamd op O"/,» millioen. Daar de inkomst van het patentrecht grootendeels vervalt, zou alzoo het budget der inkomsten versterkt worden met f 2,664,000. Het patentrecht, met uit zondering van dat verschuldigd door naaml. vennoot schappen, vervalt met 1 Mei 1885.

Goessche Courant | 1884 | | pagina 2