OPENBARE VERGADERING VAN DEN Raad der ge iu een te does, op VRIJDAG den 8 FEBRUARI 1884, des namiddags te 2 uren. (Vervolg en slot XI. Aan de orde is het ontwerp der gewijzigde Verordening regelende het bouwen, gebruiken en slaopen van bijzondere eigendommen, alsmede de ver plichtingen der eigenaars van deze. De Voorzitter deelt mede, dat dit ontwerp is gesteld in handen van de openbare gezondheidscommissie, en dat deze bericht heeft, behoudens verschil van gevoelen over de weglating van art. 33, geene bedenkingen tegen het ontwerp te hebben. Hij noodigt de leden uit om, als zij het woord over eenig artikel verlangen, dit kenbaar te maken, daar het er anders voor gehouden zal worden, dat het wordt goedgekeurd. Uit art. 1 vallen weg de woorden: ten inachtneming der door hen (burg. en weth.) in het belang der openbare orde, veiligheid en gezondheid noodig geachte bepalingenomdat de Regeering in den laatsten tijd de meening is toegedaan, dat de Raad zelf de noodige bepalingen moet maken en deze in de verschillende artikelen worden aangetroffen. Art. 2 is saamgesmolten met art. 1 en vereenvou digd, zoodanig, dat de omschrijving van het werk niet afzonderlijk, maar in de kennisgeving kan geschieden. Art. 3 (nu art. 2) heeft eene taalkundige verbetering ondergaan, evenals art. 4 (nu art. 3), terwijl een nieuw art. 5 is ingelascht omtrent het plaatsen van steigers, ten opzichte van welke telkens dezelfde bepalingen in de verklaring van burg. en weth. moesten voorkomen. Bij art. 7 is de bepaling opgenomen, dat de vervoer en draagbare toestellen voor faecale stoffen ook ver plichtend zijn voor panden, bestemd tot koffiehuis, fabriek, ziekenhuis, school of eenig ander voor het publiek openstaand gebouw. Bij art. 9, inhoudende de bepaling, dat bouwstoffen, die met het oog op de openbare orde, veiligheid of gezondheid slecht of onvoldoende worden geacht, door den bouwmeester worden afgekeurd, met de wijze waarop tegen deze afkeuring in verzet kan worden gekomen, vraagt de heer Ochtman het woord. Hij zegt op enkele artikelen voorstellen te zullen doen, en tot toelichting van die handelwijze, omdat hij als lid van het dagelijksch bestuur daardoor afwijkt van het voorstel van burg. en weth., vooraf te willen mededeelen, dat dit geschiedt, omdat hem, als wet houder voor de openbare werken, nader is gebleken, dat sommige bepalingen in de practijk onuitvoerbaar zijn. Zoo behoort zijns bedunkens art. 9 niet in de ver ordening te huis. Om het consequent uit te voeren zou een ambtenaar moeten worden aangesteld, uit sluitend belast met de taak, om zich te vergewissen of goede bouwstoffen worden gebezigd. Aangezien nu het art. niet kan worden toegepast, vindt hij beter het geheel te doen vervallen en doet hij daartoe een voorstel. De heer Ramondt vraagt of het niet wat ge vaarlijk is de bepaling geheel weg te laten, daar het toch kan gebeuren, dat men bouwstoffen bezigt, die niet goed zijn. De heer Ochtman zegt, dat, zijns bedunkens, dit gevaar niet zoo groot is. Eerstens brengt het eigen belang der ondernemers mede, dat zij goede bouwstof fen bezigen en ten tweede zijn er onderscheidene be palingen in andere artikelen, die in de zaak voorzien. De heer dr. Callenfels vreest, dat als men vrijheid geeft in het gebruik van bouwstoffen, de deur wordt opengezet voor handelingen tegen de orde en gezond heid. Zoo heeft men voor den bouw van sommige huizen gaskalk gebruikt, waarvan het gevolg was, dat deze zoo bouwvallig waren, dat zij weder moesten worden afgebroken. De heer Ochtman repliceert, dat art. 35 daarin voorziet. De heer Ramondt acht de door den heer Ochtman nader verstrekte inlichtingen, waaruit blijkt dat bij andere artikelen genoegzaam tegen gevaar gewaakt wordt, voldoende en kan zich met de weglating van het artikel wel vereenigen. Dit geeft ook de heer Callenfels te kennen. Zonder hoofdelijke stemming wordt het voorstel van den heer Ochtman aangenomen. Bij art. 13 stelt de heer Ochtman voor de tweede zinsnede van de le al. te doen vervallen. Deze zin snede schrijft voor, dat de kozijnen of lantaarns in den dag moeten beslaan 1/20 van de gezamenlijke oppervlakte der wanden van het vertrek. Het is meermalen voorgekomen, dat hieraan enkele centimeters ontbraken en dat dan de bouwers in moeielijkheid ge bracht moesten worden, of dat burg. en weth. de ver ordening niet konden handhaven. De heer dr. Callenfels is van oordeel, dat als de bepaling vervalt, vele onsierlijke gebouwen zullen verrijzen. De heer Ochtman vreest niet, dat het aesthetisch gevoel zal gekwetst worden, daar de teekening van een te maken gebouw toch bij burg. en weth. moet worden ingeleverd. Na nog eenige discussie wordt het voorstel van den heer Ochtman zonder hoofdelijke stemming aangenomen. De heer Ramondt vraagt nog, met het oog op de ingelaschte bepaling, dat het onmiddellijk licht en lucht van buiten ontvangen niet toepasselijk is op zolders, pakhuizen en kelders, naar de beteekenis ten dezen aan het woord vertrek gegeven. De Voorzitter antwoordt, dat deze beteekenis zeer rekbaar is, doch dat z. i. de bedoeling genoegzaam door het spraakgebruik wordt gekend. Bij het nieuwe art. 16 stelt de heer Ochtman voor, de 2e al., bepalingen inhoudende voor het bouwen, anders dan met inlandsche gebakken steen, te laten vervallen, omdat dit de vrijheid te zeer beperkt. De heer dr. Callenfels zegt, zich met dit voorstel te vereenigen, omdat men de ondernemers moet vrij lal en, in de keuze van steen. Het voorstel wordt zonder hoofdelijke stemming aangenomen. Art. 21 wordt op voorstel van den heer Ochtman gezwijzigd, zoodanig dat het luidtHet is verboden bakovens, schoorsteenen of stookplaatsen te stellen of te herstellen anders dan brandvrij en in brandvrije materialen op gewelven van steen of ijzeren roosters of platen en onder toezicht van burg. en weth. Bij art. 32, bepalende den vorm van te maken hekken, vleugels of schermen op stoepen wordt, op voorstel van den heer jhr. De Marees van Swinderen, nog eene bepaling ingelascht, dat deze niet mogen gesteld worden dan met toestemming van burg. en weth. Art. 33 bepalende, dat eene nieuwe woning enz. niet ter bewoning verstrekt of bewoond mag worden dan minstens drie maanden nadat de biiinenmetsel- en pleisterwerken voltooid zijn, zou volgens de ont worpen wijziging vervallen. De heer dr. Callenfels deelt mede, dat hierover in de vergadering der openbare gezondheidscommissie de gevoelens verdeeld waren. De meerderheid was voor het afschaffen van de bepaling, omdat zij te veel ingreep in de particuliere vrijheid en beschikking over den eigendomde minderheid wenschte haarte behouden, uit vrees voor de nadeelige gevolgen, die het bewonen van vochtige woningen heeft. Spr. verklaart tot de minderheid te behooren Wat zijn de gevolgen van vochtige lucht? Men krijgt geelzucht, intermitteerende koor tsen, enz. Wel wordt door de bepaling de beschik king over den eigendom beperkt, maar dit gebeurt elders ook, zooals te Rotterdam, Schiedam enz. en in het buitenland te Parijs, Berlijn en Weenen. De heer Ochtman zegt, dat de practijk aan burg. en weth. de overtuiging heeft gegeven, dat het hygiënisch doel der bepaling niet bereikt wordt. Soms worSt in een veel ellendiger verblijf het leven doorgebracht dan de nieuwe woning, al ware zij dan wat vochtig, kan aanbieden. Tegenover de gemeenten, door dr. Callenfels genoemd, kan spr. een reeks anderen noemen, waar de bepaling niet bestaat. En nu vraagt spr. of in die gemeenten de ziekte-gevallen menigvuldiger zijn dan in de gemeenten waar de bepaling bestaat? Even wel heeft hij getracht aan het bezwaar der minderheid te gemoet te komen en stelt hij voor in plaats van het oud art. 33 te lezensEene nieuwe woning, of zoo eene woning gedeeltelijk vernieuwd is, alsdan dit nieuwe gedeelte, mag niet ter bewoning verstrekt of bewoond worden, dan nadat de bouw daarvan geheel voltooid is. De voltooiing wordt geconstateerd door eene verklaring van burg. en weth. afgegeven na een onderzoek van den gemeente-bouwmeester op schriftelijke aangifte van den eigenaar". De heer dr. Callenfels handhaaft zijn gevoelen, dat waar vochtigheid is ziekten kunnen ontstaan. Even wel verklaart hij, dat het voorstel van den heer Ochtman iets goeds bedoelt en dat hij er dus mede instemmen zal. De heer Ramondt zegt, dat de bezwaren van dr. Callenfels ook bij hem wogen en vraagt of de heer dr. Callenfels genoegzaam door het nieuwe artikel van den heer Ochtman bevredigd is om geen voorstel te doen tot behoud van het oorspronkelijke artikel? De heer dr. Callenfels herneemt, geen voorstel gedaan, maar alleen het gevoelen van de meerder- en van de minderheid in de gezondheidscommissie mede gedeeld te hebben, doch dat hij nu met het voorstel van den heer Ochtman instemt. De heer Van der Hoek betuigt zijn spijt dat de heer Callenfels zijn idee loslaat. Spr. is een voorbeeld bekend van het platteland, hoe een familie, die vroe ger zeer gezond was, na het betrekken eener nieuwe woning met allerlei kwalen te worstelen heeft. Het voorstel van den heer Ochtman wordt in rond vraag gebracht en aangenomen met 7 stemmen Tegen de heer V. d. Hoek. De verordening in haar geheel wordt met alge- meene stemmen aangenomen. XII. Thans komt in behandeling het ontwerp der gewijzigde verordening op de openbare gezondheid, waaromtrent de openbare gezondheidscommissie tot aanneming adviseert. De Voorzitter deelt mede, dat de bestaande ver ordening geen noemenswaardige veranderingen heeft ondergaan, alleen is zij in een anderen vorm gegoten, met enkele wijzigingen in de redactie. Hij vraagt of ook iemand het woord over het ontwerp verlangt? De heer Van der Hoek wijst er op, dat het Ame- rikaansch spek aan keuring is onderworpen, maar dat veel spek, door de boot aangevoerd, dadelijk bij de geadresseerden wordt bezorgd, zonder dat de keur meester daarvan kennis draagt. Hij wenscht daarom eene bepaling opgenomen te zien, dat ieder ontvanger van spek verplicht is bij ontvangst daarvan aan den keurmeester kennis te geven. De Voorzitter deelt mede, dat er volgens opgave van den keurmeester duizenden kilo's worden gekeurd. Overigens acht hij de bepaling onnoodig, daar nu reeds invoer zonder keuring strafbaar is. De heer dr. Callenfels wijst op de bepaling, dat vee zoowel vóór- als na de slachting gekeurd moet worden, welke bepaling hij zeer goed noemt. Maar hoe gaat het nu met vleesch, van elders ingevoerd Hij vraagt, of de politie wel toeziet, dat er geen vleesch van zieke beesten wordt ingevoerd Na de troonrede van ko ningin Victoria wil iemand eene motie voorstellen over den invoer van ziek vee Zulk vee kan veel medicamenten gebruikt hebben. De veeartsen kunnen tot 12 a 14 grein opium toedienenwanneer nu van een beest, 't welk zooveel is toegediend, het vleesch gebruikt wordt, gaat de kracht en werking der opium over in het bloed, en de mensch sterft ervan. En dat er invoer plaatsheeft is aan spr. meermalen en o. a. door de commiezen der directe belasting verzekerd. De Voorzitter zegt, dat de politie steeds tot ernstig toezicht wordt aangemaand en dat ook meermalen vee afgekeurd en dadelijk begraven wordt. Doch spr. kan er daarom niet voor instaan, dat er hier of daar geen invoer van vleesch plaatsheeft, zonder dat dit bekend wordt. Intusschen verneemt spr. uit den mond van dr. Callenfels dat het geschiedt en dat de commiezen het hem verzekerd hebben. Spr. verzoekt daarom, dat hem van ieder geval, hetwelk bekend is, mede- deeling worde gedaan en dat de commiezen naar hem verwezen worden. De heer dr. Callenfels herhaalt, dat de commiezen het hem wel verhaald hebben. Overigens wijst hij op het gevaarlijke van het gebruik van trichineus var- kensvleeseh. Spr. wil een geval mededeelen van eene gemeente in Duitschland. Wij gelooven dat dr. Cal- lenjels den naam uitsprak van Eimersleben) met eene bevolking van 700 a 800 zielen. Door het ge bruik van trichineus varkensvleesch werden er 250 ziek en stierven er 50. De gezondheidscommissie alhier heeft meermalen varkensvleesch onderzocht, doch er niets in gevonden. Intusschen staan haar niet de vereischte hulpmiddelen ten dienste. Maar naar spr. meent, is aan de Hoogere Burgerschool een mi croscoop, dat 500 maal vergroot, en daarmede kunnen de trichinen wel ontdekt worden. De Voorzitter durft niet verzekeren, dat de keur meester in staat is, met een microscoop, dat SOOmaal vergroot, te werken, maar hij herinnert, dat de ge zondheidscommissie deskundige leden heeft en dat dus deze de zaak kunnen onderzoeken. Hij houdt zich aanbevolen voor de mededeeling vau den uitslag van zulk een eventueel onderzoek. De heer dr. Callenfels is van oordeel dat dit on derzoek door een leeraar aan de Hoogere Burgerschool, bijv. dien in de scheikunde, kan geschieden. Die wordt door de gemeente gesalarieerd en zelfs zeer goed. De Voorzitter zegt toe de zaak in gedachten te zullen houden. De heer Ramondt vraagt nog of ook het paarden- vleesch, 't welk meer en meer in comsumptie komt, gekeurd wordt. De Voorzitter antwoordt bevestigend. De verordening wordt in haar geheel in omvraag gebracht en met algemeene stemmen aangenomen. De vergadering is daarna op de gewone wijze gesloten. Buitenlandsch Overzicht. De onderdrukking van den opstand in Servië blijkt op de gezindheid der bevolking een krachtigen invloed te hebben uitgeoefend. De verkiezingen voor de volks vertegenwoordiging getuigen van eene belangrijke om keering van de 128 afgevaardigden behooren er 108 tot de regeeringspartij, 14 zijn radicalen en 6 zijn aanhangers van Ristitch. Uit China wordt gemeld, dat er te Bac-Ninh onder de troepen groote verdeeldheid heerscht. De Anamieten willen zich aan de Franschen onderwerpen, terwijl een deel der Chineezen ontevreden is over het niet uitbe talen der hun toegezegde gelden. Admiraal Courbet heeft zijn aanval op Bac-Ninh vastgesteld op 21 Februari. Hij zal dan met generaal Millot hebben overlegd en het grootste gedeelte der troepen zal dan te Haï Phong ontscheept zijn. Met het oog op de weersgesteldheid kan de aanval niet langer worden uitgesteld. Uit Egypte komen weinig nieuwe tijdingen. Gordon is volgens sommige berichten Zaterdag te Berber aangekomen, doch daar de telegraafgemeenschap is verbroken, kan er van hem zelf geene tijding verwacht worden vóór hij Khartoem zal hebben bereikt. Uit Transvaal komt het bericht, dat Cetewayo Vrijdag te Ekowe plotseling aan een hartkwaal is overleden. Gemengde Berichten. Kapelle. Jl. Vrijdag arriveerde alhier de justitie uit Middelburg, teneinde een onderzoek in te stellen naar een kinderlijkje dat voor 14 dagen alhier begraven was. Men schrijft ons uit Driewegen: De zangvereeniging »Nut en Genoegen" alhier her dacht in de afgeloopen week haar twintig-jarig bestaan. De moeielijkheid om vooral op zoo'n klein dorpje een zangvereeniging in stand te houden, en in de schoone zangkunst vorderingen te maken is ook in dit tijdvak hare ervaring geweest. Wanneer de directeur zoo nu en dan zijne beste medewerkers zich ziet ontvallen of terugtrekken, be hoort er stalen moed en eene onuitroeibare liefde tot de zangkunst toeom op den ingeslagen weg te blijven volharden. Op het dak van een wagenhuis van den heer J. C. Hieftje te Ierseke is Zaterdag 2 Febr. reeds een nest jonge spreeuwen uitgekomen, terwijl bij den heer A. Wisse gisteren een broed van 7 kuikens is uitge komen. Vrijdagavond is te Vlissingen een felle brand uitgebroken in een houten gebouw, vroeger opzichters keet, staande aan den Middelburgschen straatweg. Het gebouw, dat bewoond werd door aan drie gezinnen, brandde met den ganschen inhoud af. Gebouw en inboedel waren verzekerd. Dr ij schor. Vrijdagavond gaf de rederijkerskamer vBellamij" een openbare voorstelling, Zaterdag gevolgd door een volksopvoering. De stukken, die werden gegeven, droegen den titil Trouwe in ontrouw door W. J. Hofdijk, en Het testament van Oom Jan door Huf Van Buren. Met deze twee stukken, waarvan vooral het eerste veel eischte van de krachten der leden, handhaafde «Bellamij" haar ouden roem. Im mers naar het oordeel van het meerendeel der toe schouwers werd niet alleen goed, werd uitstekend ge speeld. Heden is een aanvang gemaakt met de werk zaamheden voor den aanteleggen grintweg, bestaande in het uitgraven en effenen van den weg. Binnenkort zullen wij dus droogvoets en jreinschoens Zieriksee kunnen bezoeken. Als derde verdachte van den moord te Heinoo bij Raalte zit nu nog te Kleef gevangen zekere Antoon Schepop, afkomstig uit Olst. Deze is sinds vele jaren in Pruisen woonachtig en aldaar gehuwd. Hij was de kostbaas van de beide broeders Arends. Aan zijne uitlevering schijnt de moeielijkheid verbonden te zijn, dat hij door zijn langdurig verblijf in Pruisen het Ne derlanderschap zou hebben verloren en het recht van Duitsch onderdaan zou hebben gekregen. Men meent echter in hem een der hoofdschuldigen te moeten zien. Een landbouwer, die op de markt te Neede de onvoorzichtigheid had een hengst achter op den rug te kloppen, werd door het verschrikte dier door een trap met de achterpooten ter aarde geworpen, en in wendig zoo gekneusd, dat hij aan de gevolgen overleed. Een huzaar, oppasser bij den luit. kwartier meester te Venloo, is raet eene som van ƒ167, waar mede hij uitgezonden was, verdwenen. Te Zaandam werd, bij het herstellen eener machi ne in een stoomzagerij, een werkman, die daarbij be hulpzaam was, door een ijzeren hamer, die van den steel schoot, zoodanig aan het hoofd getroffen, dat hij op de plaats dood bleef. Het Panopticum te Amsterdam heeft eene nieuwe groote aantrekkelijkheid verkregen door de opname eener historische groep van 59 figuren, voorstellende de receptie van Filips van Bourgondië en Jacoba van Beieren, zooals die in Juni 1883 door de Delftsche studenten te aanschouwen gegeven is. Het bestuur is namelijk bezitter van al die prachtige costumes gewor den en thans is een getrouw beeld der geschiedenis gegeven, die gewis door velen zal bezichtigd worden. Te Putterslioek is eene vrouw in den ouderdom van ruim 99 jaren overleden. Tot op het laatst van haar leven was zij goed bij hare zinnen. Naar men verneemt, zal het ontslag van werk lieden aan 's Rijks werf te Amsterdam zich voorloopig alleen bepalen tot hen, die voor pensioen in aanmer king kunnen komen, en verder tot diegenen, wier ge drag te wenschen overlaat. Laatste en telegraphische berichten. Wolfertsdijk. Beroepen bij de Chr. ger. gemeente dhr. S. De Jager van Serooskerke. Wissekerke. De gemeenteraad alhier benoemde heden met algemeene stemmen, tot hoofd der open bare lagere school te Geersdijk den heer J. Onnekes, onderwijzer te Bruinisse. Voor het fonds tot opvoeding der 6 kinderen van wijlen ds. E. B. Swalue, die in 1839 te Goes geboren, als predikant te Helenaveen sinds 21 Augus tus 1870, in Mei 1883 plotseling overleed, is zooveel bijgedragen, dat de commissie, getroffen door de al gemeen ondervonden medewerking, openlijk getuigt, dat het voorgestelde doel geheel werd bereikt. Op de breede lijst van ingekomen giften, staat vermeld eene uit Goes van 80 gld., id. uit Middelburg van 100 gld., id. uit Zieriksee van 100 gld, id. uit 's-Gravenpolder van 10 gld. en id. uit Ter-Neuzen van 10 gld. Londen, 11 Febr. Er is officiéél bericht ontvangen, dat Gordon behouden te Berber is aangekomen. De Egyptische opperbevelhebber verzette zich aanvankelijk tegen het optreden van admiraal Hewett als algemeen bevelhebber. De negertroepen binnen Soeakim sloegen tot muiterij over, doch werden spoedig onderdrukt. Parijs, 11 Febr. De Paus richtte in gematigden toon een encycliek tot de Fransche geestelijkheid, haar aanmanende tot omzichtigheid, daar ondanks de betreurenswaardige aanvallen op het Concordaat, het Fransche gouvernement welgezind is. Op het eiland Creta is een opstand uitgebasten; 5000 man Turksche troepen worden derwaarts gezonden. Ingezonden Stukken. Aan de Redactie der Goesche courant. Ter voldoening aan uw verzoek, om een verslag te ontvangen van het verhandelde in de vergadering van Ingelanden der watering Hoedekenskerke, gaf ik een kort en onpartijdig relaas van het voorgevallene in de vergadering van 28 Januari, hetwelk door uwerd opgenomen in het nommer uwer courant van Dinsdag 29 Januari (no. 13). In no. 15 van uw blad (2 Februari daaraanvol gende) plaatste de heer M. G. Verbeek te Hoedekens kerke eene verdachtmakende beoordeeling van dat verslag, en deelde hij mede dat mijn verslag ver wrongen was. Om voor mij overwegende redenen heb ik tot nutoe gewacht daarop te antwoorden. Ik ga daartoe thans over met de vermelding, dat de door den penning meester-griffier der watering ontworpene en door het polderbestuur, in vereeniging met de daartoe benoemde commissie, geresumeerde notulen der vergadering zijn vastgesteld en dat daaruit blijkt, dat mijn kort verslag volkomen naar waarheid is opgemaakt, en de beoor deeling van den heer Verbeek op een misverstand berust. Goes, 9 Februari 1884. Weerkundige Waarnemingen. GOES, Maandag 11 Februari 1884. Het gebied van lagen druk zal zich waarschijnlijk uitbreiden en ons meer wind bezorgen ook het weder zal daardoor een regenachtig karakter aannemen. Verwachting: tamelijk krachtige Zuidwestelijke wind, veranderlijk weder. Datum. 12 Febr. 13 13 14 14 15 18 18 20 21 - 21 22 - 22 - 25 - 27 27 28 29 29 lMrt. 8 5 6 10 12 13 19 20 Verkoopingen en Verpachtingen. Plaats. Voorwerpen. Information. Goes, v\jf woonhuizen, Pilaar. Kloetinge, beestiaal, meubelen enz., Mulock Houwer. Goes, vendutie, De Vos. 's-Gravenpolder, hofstede, P. Overman. Heinkenszand, woonhuis, Karseboom. Wolfertsdijk, boereuinspan, Pelle. Kwadend., woonh., schuur en erf, Mr. Liebert. Wemeldinge, hoefje en bouwland, Rembges. Nis9e, schapen, Pilaar. Heinkenszand, boereninspan, Pilaar. Borsele. booten en meubels, A. Polderdijk. Ovezand, roerende goederen, Karseboom. Wemeldinge, roerende goederen, Rembges. Ovezand, boereuinspan, Pelle Kats, boereninspan, Mr. Liebert. Kloetinge, boereninspan, Pelle. 's-Gravenpolder, boereninspan, P Overman. Nisse, boereninspan, P. Overman. Wissekerke, boereninspan, Roelof. Goes, meestoof en machines, Pilaar. Kapelle, hoefje en bouwland, Pelle en Lansen Croin. Kortgene, boereninspan, Roelof. Heinkenszand, boereninspan, Pelle. Goes, hofstede, Mr. Liebert. 's-Heerenhoek, hofstede, Pelle en Lansen Croin. Nisse, gedeeltelijke boereninspan, Pelle. Hoedekenskerke, boereninspan, Mr. Liebert. Hoedekenskerke, meubilair, Mr. Liebert. Borsele, boereninspan, Pelle. Nieuwdor^ boereninspan, Pilaar.

Goessche Courant | 1884 | | pagina 2