M. G., 15 j., werkmanJ. It., 21 j., arbeiderP. v. E., 42 j., arbeiderM. K., 29 j., schippersknecht J. S., 17 j, schildersknecht; J. Z., 44 3., koetsiers knecht; P. Z 34 j., werkman; Pa. B., 19 j., dienst bode J. B60 j., arbeider, M. G., 22 j., koopman, allen te GoesJ. L., 26 j arbeider te Wilhelmina- dorpL. P., 66 j., koopman te KortgeneG. den D., 18 j,, arbeider te HoedekenskerkeH. A. 22 j., schippersknecht, J. v. d. B., 26 j., schipper, beiden ie IersekeJ. 0. B., 25 3., werkman te Wissekerke W. De K. Cz18 j., timmerman te Kamperland A. A., 31 j., molenaar te Borsele; H. S., 27 j., E. R., 24 j., arbeiders te HoedekenskerkeA. T., 23 j„ schaapherder te's-Heer AbtskerkeL De B. Cz., 19 j., W. B., 25 j., M. P. S., 22 j., arbeiders, J. D., 52 j., kleermaker, allen te KolijnsplaatM L., ar beider te HeinkenszandJ. W., 22 j., schaapherder te Driewegen; J. F., 18 j., arbeider te Wolfertsdijk J. W., 50 j, werkman te Ellewoudsdijk; J. S., 17 j., vrachtrijder te BorseleJa. Den II., huisvr. van G. J. Ten V., 50 j., te DriewegenC. B., 61 j., kleer maker te WemeldingeL. I. 37 j., mosselschip- per te KlingeS. Gkoopman te Amsterdam F. Van 035 j., P. R., 38 j., A. B., 38 j., poe- liers, allen te Stekene (België), ieder in eene geldboete van fl, subs. 1 dag gev.straf c. e.C. S., 32 j., koopman te Goes; H. v. d. L., 17 3., avbeider te Borsele, ieder in twee geldboeten van elk fl, subs. 1 dag gev.straf voor iedere boete c. e.D. D., 54 j., koopman; J. S., 46 j, barbier; H. v. d. "W., 26 j., werkman, allen te Goes, ieder in eene geldboete van 110, subs 3 dagen gev.straf c. e.M. K., 23 j., arbeider te Borsele, in twee geldboeten elk van f10, subs. 3 dagen gev.straf voor iedere boete c. e. A. P., 51 j., scharenslijper te Goes; P. v. d. Z., koopman te Middelburg, ieder in eene geldboete van f15, subs. 7 dagen gev.straf c. e.L. P., 28 j., werkman te Goes, in twee geldboeten, elk van f15, subs. 7 dagen gev.straf voor iedere boete c. e. M. v. G., 41 j., timmerman te Kortgene, in eene geld boete van f 15, subs. 7 dagen gev.straf c. e., plus 3 dagen gev.straf (recidive)A. v. D., landbouwer te 's-Gravenpolderen C. v. d. D., 20 j., arbeider te Hoedekenskerke, (recidive) ieder in eene gev.straf van 3 dagenC. v. d. B., 24 jkoopman te Wemel dinge, wegens het bedreigen der veiligheid in dronken schap, en J. T., 34 j., schaapherder te Hoedekenskerke, wegens het verstoren der orde in dronkenschap, ieder in eene geldboete van f 10, subs. 3 dagen gev.straf c. e. Vrijgesproken werden: T. De H., 27 j., schilders knecht te 's-Heerenhoek, en J. H., 18 j., smidsknecht te Nisse, beiden beklaagd van openbare dronkenschap. Arrondissements-rechtbank te Middelburg. Op 1 Febr. 1884 zijn door de rechtbank ver oordeeld A. Van C. 34 j.huisvr. van H. J.te Aksel, wegens mishandeling tot 15 dagen cel. en f 8 boete; J. H.12 j. en C. V. 11 j., beiden te Wilhelminadorp, wegens diefstal ieder tot f 3 boete; L. B. M., 38 j., huisvr. van C. L. Van D., arbeidster te Sint-Jansteen, wegens laster tot 8 dagen cel. J. J. v. d. W., 32 jte Nieuwland, wegens diefstal, tot drie dagen cel.; E. S24 jarbeider te IJzendijke, wegens mishandeling, tot een maand cel. en f8 boete; L. De B., 43 j., werkman te Vlis- singen, wegens rebellie, tot 2 maanden c-1. en f8 boete; M. K., 36 j., landbouwer te Krabbendijke, wegens beleediging van een beambte in functie, tot f 8 boete; J. J. E. Van B., 13 jen P. Van B., 12 jbei den te Heinkenszand, wegens diefstal, de le tot een gev. straf van 2 jaar en 5 maanden, de 2e tot 4 maanden gev.straf;J. D. Van K., 19 j., werkman te Mid delburg, wegens beleediging van een beambte in func tie, tot f12 boete; M. Van De P. Cz., 17 j., ar beider te Heinkenszand, wegens diefstal, tot 15 dagen cel. Buitenlandsch Overzicht. Zooals wij reeds vroeger meldden, beijvert de Deensclie Kamer zich in het besnoeien der begrooting. Zij doet dit echter niet om een tekort te dekken, doch alleen omdat zij der regeering niet dan de uiterste noodza kelijke gelden toevertrouwt. De begrootings-commissie stelt voor om zes millioen van de uitgaven op de be grooting te schrappen, waardoor het voordeelig saldo van twee millioen tot acht millioen zal stijgen. Zij weigert daardoor echter niet alleen het geld aan de regeering, maar belet tevens het brengen van belang rijke uitbreiding in den postdienst en de exploitatie der spoorwegen, waardoor zij rechtstreeks het volks belang schaadt. Het zou wel kunnen gebeuren, dat zij meer de schadelijke gevolgen daarvan zal onder vinden dan de regeering. Zoo is 0. a. bij de behandeling van hoofdstuk Bui- tenlandsche Zaken ook verworpen een post, die was uitgetrokken voor nieuwe gezantschappen in Den Haag en Madrid, waar Denemarken tot nogtoe niet diplo matiek is vertegenwoordigd. De Belgische Kamer van afgevaardigden heeft, op voorstel van den minister van financiën, de twee be langrijke onderwerpen, die aan de orde waren, den uitslag der schoolwet-enquête en het voorstel-Goblet tot eene enquête over de goederen in de doode hand, uitgesteld tot na de aanneming van de geheele be grooting. De Franschen hebben het tegenwoordig in Tongkin vrij kalm. Behalve enkele kleine gevechten met stroo- pende benden en het gevecht bij Dam-Ninh, wat trou wens ook niet veel te beteekenen had, gebeurt er r.iets belangrijks. Het vertrek van den regeerings-commis- »arisden beer Harmand wordt algemeen als een gunstig voorteeken beschouwd, daar men meer heil verwacht van de leiding van generaal Bouët. De liberale partij in de Hongaarsclic Kamer zal de wet op de gemengde huwelijken niet weder naar het Hoogerhuis zenden, maar aan de regeering den eisch stellen, dat deze een nieuwe wet tot regeling dpr hu- welijksquaestie zal indienen. De minister Tisza deelde in de bijeenkomst mede, dat hij, tijdens zijn bezoek te Weenen, den Keizer van deze huwelijksquaestie verslag had gedaan, en van Z. M. de verzekering had ontvangen, dat het kabinet des Keizers volle vertrouwen bezit. In Servië hebben de verkiezingen in den eersten trap voor de Kamer plaatsgehad en zij zijn over het alge meen gunstig voor de regeering uitgevallen. De mi nister van binnenlandscl e zaken heeft bij die gelegen heid den ambtenaren per circulaire verboden bij de verkiezingen propaganda te maken en een drietal, dat zich aan deze instructie niet gehouden heeft, ontslagen. In een brief, uit Shanghai aan de Times geschreven, wordt de inwendige toestand van China zeer ongun stig genoemd. Onwetende en hebzuchtige mandarijnen hebben het oor des Keizers en alle invloedrijke posten in hunne macht. Li-Hong-Tchan vertegenwoordigt in zich alleen alle kracht, doorzicht, en vaderlands liefde, die het land bezitzijne almacht, als minister van oorlog, handel en buitenlandsche zaken, zouden hem Frankrijks gevaarlijksten vijand maken, als hij gesteund werd door de andere mandarijnen. Eene financiëele crisis, naast den steeds dreigenden politieken opstand, woedt in het Rijk van het Midden. Sedert een paar jaren speculeeren de Chineesche han delaars, ter mededinging met de groote buitenlandsche huizen. Te Shanghai zijn banken en actiëomaatschap- pijen van allerlei aard opgericht, en groote vei liezen zijn bij opvolgende bankroeten reeds geleden. Gemengde Berichten. Middelburg. Gisteravond omstreeks 10 uren ein digde, zooals aangekondigd was, de tentoonstelling van gastoestellen voor verwarming en drijfkracht. Tot de laatste oogenblikken bewoog zich een vrij talrijk publiek door de zalen en de machineloods, waaruit ten duidelijkste blijkt, dat men zoo lang mogelijk, van de merkwaardige expositie wenschte te profiteerên. De tentoonstelling zij is de eerste in Nederland gehouden is in ieder opzicht uitstekend geslaagd. Als bewijzen daarvan zij gewag gemaakt: lo. van het onafgebroken en talrijk bezoek, haar ten deel gevallen; 2o van de talrijke voorwerpen, die prijkten metverkocht" 3o. van de talrijke bekroningen 36 in getal die door jury en commissie konden worden uitgereikt. Op den avond vóór de sluiting dus Woensdag was de toegang opengesteld voor 10 cent, en niet minder dan ongeveer 800 personen brachten haar een bezoek. Als wij ten slotte den totaal-indruk der gesloten tentoonstelling zouden weêrgeven, zou hij deze zijn De schitterende uitkomsten bewijzen, dat daar, waar wetenschap en nijverheid tot éen doel samenwerken, er veel goeds tot stand gebracht wordt. Zeelands hoofdstad mag er veilig roem op dragen, dat, binnen haar afgelegen veste, een tentoonstelling als deze bleek mogelijk te zijn niet alleen, maar bo venal, dat zij tut de resultaten leidde, die ongetwij feld veler, zoo niet aller verwachting verre over troffen hebben. Kortgene. Op Dinsdag 5 Februari a. s. zullen het fanfarengezelschap «Eendracht maakt macht" alhier en de rederijkersvereeniging «Voorwaarts" van Kolijns plaat, ten huize van den heer L. D. Van de Linde alhier, in samenwerking eene openbare uitvoering geven, waar den bezoekers eene aangename afwisseling van muziek en tooneel wacht. Uit Hansweerd wordt in de N. R. Ct. gemeld: Dinsdag kwam van Antwerpen aan, bestemd naar Rotterdam, het scheepje «Noordster", schipper Vidal, met eenige kisten ammunitie (wapens en patronen), zonder voorzien te zijn van de gevorderde seinvlag gen en vergunning van den Commissaris des Konings overeenkomstig de wet van 26 Januari 1815 no. 57 (iStaatsblad no. 7.) Daar dusdanige invoer verboden is, werd Vidal door de bevoegde autoriteit de haven ontzegd, en voer hij tot bij Walsoorden om onder de Zuidenwal eene veilige ligplaats in te nemen. Intus- schen werd hier procesverbaal opgemaakt wegens het onbevoegd stoken aan boord. De lading is bestemd om via Rotterdam per stoom schip naar Zanzibar vervoerd te worden. Schipper Vidal is Donderdag met de ammunitie van Walsoorden weggezeild in de richting naar België. Aan boord van schipper Heintjes, liggende te Hansweerd, heeft Donderdag een knecht, terwijl hij het schip met een tros wilde stoppen, dezen tegen het lichaam gekregen, waardoor hij werd doodgeslagen. NR. Ct.) Is uw drinkwater zuiver? In negen van de tien gevallen kunt gij er zelf de proef van nemen. Vul eene goed omgespoelde fleseh voor drievierde met het water, voeg er een halven eetlepel suiker bij, sluit de flesch met een goed passenden kurk en zet haar op eene matig warme plaats. Is het water dan na tweemaal vier en twintig uur nog volmaakt kleurloos en reukeloos, dan is het veilig drinkbaar. Wordt het evenwel melkachtig troebel, dan is er geen twijfel aan of het was onzuiver en niet geschikt als drinkwater. (Ai v. d. D.) De vaten naphtha, op Tessel enz. aangespoeld, waren van het schip «Viola", dat daar verbrijzeld is. Ruim 2300 v. zijn reeds geborgen. Tegen den strooper uit Terwispel, die onlangs in een Friesch weekblad bij advertentie den onbezol- digden rijksveldwachter Stobbe bedankte, dat hij hem strooper gedurende het jaar 1883 zoo ongestoord z:jn gang had laten gaan, is door den officier van justitie te Heerenveen een strafvordering aanhangig gemaakt, wegens de voor bedoelden veldwachter be- leedigende advertentie. Te vergeefs bood men dezer dagen te Groningen voor een koe aan den eigenaar 250maar wel ging hij daarop met twee slagers, onder soliede borgstelling, het volgend arcoord aan de slagers zullen 700 halve kg. gratis ontvangen, doch moeten het meerdere ge wicht met ƒ20 per kg. betalen. Geslacht bleek de koe toen te wegen 722 oude ponden en 4 ons, waaronder 118 pond en 4 ons vet. De slagers moes ten alzoo 456 betalen, waartoe direct werd over gegaan. Dinsdag werd te Schijndel in eene haag het lijk gevonden van een man, die door een schot met hagel in de borst doodelijk was getroffen. De verslagene stond in geen gunstigen roep, daar hij zeer dikwijls met de justitie heeft kennis gemaakt, Nu wordt er vermoed, dat hij met geene goede bedoelingen bij den eenen of anderen boer op het erf gekomen is en bij die gelegenheid een schot in de borst heeft gekregen, en daarmede nog een eind ver is geloopen, tot hij er bij neerviel en stierf. De justitie doet onderzoek, Te Berg en Terblijt (Limburgj heeft eene koe haren meester gedood. Deze had haar nl., terwijl zij voor eene kar was gespannen, mishandeld en het beest, angstig of woedend geworden, had hem hierop met zulk een kracht tegen een muur gestooten, dat hij eenige uren later aan de gevolgen is overleden. Uit Apeldoorn meldt men, dat de storm van 11. Woensdag in het bijzonder het park van Z. M. den Koning geteisterd heeft. Tusschen de zes- en zeven honderd boomen, van verschillende hoogte en zwaarte, werden omgeworpen, terwijl een der prachtige eiken, voor het Paleis staande, waarschijnlijk in den tijd van den Stadhouder Willem III. gepoot, ook door den storm ter neder werd geveld. Woensdag werd G. Arends, een der vermoede lijke daders van den moord en diefstal, te Heinoo bij Raalte gepleegd, uit Kleef te Nijmegen aangebracht en aldaar aan de Nederlandsche justitie uitgeleverd, van waar hij verder naar Zutfen getransporteerd werd. Madsen, de directeur der Deensche telephoon maatschappij, heeft eene uitvinding gedaan, die het ver spreken zeer gemakkelijk maakt en derhalve kan mede werken tot verbreiding van den telephoon. Hij heeft nl. eene bijzondere soort luchtkabel uitgevonden en door Feiten en Guillaume te Mühlheim doen aanmaken, die25 telephoonge'.eidingen bevat en de bezwaren van bovenaardsche en onderaarsche geleidingen, groo- tendeels wegneemt. Deze kabel biedt de gelegenheid om, zonder den last voor het publiek te vergrooten, 25 maal meer telephoondraden over de straten te brengen, of bestaande draden bij 25-tallen tot éen streng te vereenigen. Dit systeem maakt ook het verleggen eener lijn gemakkelijk. De kabel van Madsen laat spanningen toe van 70 M. Op de Mersey zijn door het vergaan van de Juno" 29 personen omgekomen aan de Iersche kust had een schipbreuk den dood van 15 personen ten gevolge. De 23 vermisten van de Simla" zijn gered. De bijna nieuwe Katholieke kerk van Manor Hamilton te Dublin is door den storm vernield het dak en de muren stortten in en de pilaren van graniet werden verbrijzeld. Laatste en telegraphische berichten. Parijs, 1 Febr. Den 12 dezer wordt de inschrijving op de nieuwe Fransche leening geopend. Londen, 1 Febr. Daily-News verneemt uit Kaap stad dat de bewoners van Stellaland voornemens zijn het Bechuanenhoofd Mankoroane onverwijld aan te vallen en te vernietigen, om aldus Derby's plan te verijdelen. Ingezonden Stukken. Mijnheer de Redacteur. Een paar weken geleden hebben een aantal huis vaders uit den geringen stand alhier een adres aange boden aan den Burgemeester, wijzende op den schade lijken invloed uitgeoefend op de jongelieden van beide seksen door een viertal, vooral des Zondags druk be zochte, drank- en danshuizen in ons stadje, en verzoe kende om opheffing van die tot zooveel losbandigheid aanleiding gevende gelegenheden. Dat het met de zedelijkheid hier ter stede niet te best staat, weet ieder die met de toestanden bekend is. Het is waar, dat het aan plaatsen van openbare ontucht ten onzent ontbreekt. Maar om zich te over tuigen hoe laag het zedelijk peil onder onze jongens en meisjes staat, behoeft men zich slechts des Zaterdags- Of des Zondagsavonds op de Markt of in de Kerkstraat te begeven, waar men woorden hoort en gedragingen ziet, die ieder, ik zeg niet godsdienstig maar fatsoenlijk menseh, met afschuw vervullen. Dat die muziek-, drink en dansgelegenheden, die in vroeger jaren hier niet bestonden en zeker des Zondags niet zouden zijn toe gelaten, veel bijdragen om de onzedelijkheid te bevor deren, behoeft geen betoog. Onlangs kreeg een arm maar achtenswaardig huisvader een twaalf- of dertien jarig kind van zulk een plaats smoordronken tehuis. Iemand, die een jaar of drie geleden ons stadje verliet en er zich weder metterwoon is komen vestigengaf zijn verwondering te kennen over de verergering der toestanden en zeide: onze plaats gaat niet, maar vliegt achteruit. In hoeverre de ongeloofstheorieën, in onze dagen van de daken verkondigd en door de jeugd gretig ingezogen, daaraan mede schuld hebben, wil ik hier niet onderzoeken. Maar veel kennis van het men- schelijk hart en van de geschiedenis is er toch niet toe noodig om te weten, hoe in elke maatschappij God loochening en godsdienstverwerpmg noodzakelijk op losmaking van de banden van huiselijkheid en van eerbaarheid moeten uitloopen. Een verblijdend teeken was het dan ook, dat, nu niet door z. g. clericale opwekking of antirevolutionair drijven, maar uit den boezem des volks van zelve de drang voortkwam om bij de overheid te vragen, dat aan die gelegenheden tot losbandigheid paal en perk mocht gesteld worden. Het adres werd bij de inge zetenen ter onderteekening aangeboden 360 liandtee- keningen werden er gereedelijk op geplaatst en daarop werd het den burgemeester aangeboden. Met alle be leefdheid werd het kort daarna beantwoord. Eenige in het adres voorkomende gezegden werden wederlegd, maar aan het slot verklaart de geachte burgemeester dat ZEd. «gaarne zijn aandacht op het in het adres «behandelde punt zal blijven vestigen en, zoover het «met eene geoorloofde vrijheid overeen te brengen is, «maatregelen zal nemen om de bevordering van onge- «bondenheid en onzedelijkheid tegen te gaanzoodra «hem werkelijk blijkt dat zulks door bedoelde muziek- «uitvoeringen het geval is". Nu, met alle dankbaarheid voor het ontvangen ant woord, is het toch te betwijfelen of adressanten er zich mede voldaan zullen gevoelen. Het is waar, dat nau welijks meer verwacht kon worden. Als de meerge- goeden hun danspartijen hebben in «de Prins" met een orkest en met champagne, waarom mogen de min vermogenden ze dan niet hebben met een draaiorgel en jenever? Maar de slotsom is, dat voorloopig de zaken blijven zooals ze zijn. Toch is er uit het volk een stem van beklag en van protest uitgegaan, die, al is ze niet met het gewenschte gevolg bekroond, evenwel niet geheel te vergeefs zijn zal. Er rest nu niet anders over dan te hopen en te vertrouwen, dat door den geachten burgemeester een onderzoek zal worden ingesteld naar de uitwerking dier drank- en dansgelegenheden op de zedelijkheid, en dat, als het uit dat onderzoek zal blijken, wat niet te betwijfelen valt, hoe nadeelig die uitwerking is, dan ook afdoende maatregelen zullen genomen worden om er voor goed een eind aan te maken en alle onbetamelijkheid met woorden of daden althans op onze straten tegen te gaan. U verschooning vragende voor de lengte van mijn stuk Uw Dw CEPHAS. Hoedekekskebke, 30 Jan. *84. Mijnheer de Redacteur! Het breedvoerig bericht betrekkelijk den toestand van dezen polder, alsmede het daarbij verhandelde van de vergadering van ingelanden, gehouden dato 28 dezer, in uw blad van 29 dezer lezende, vond ik eene mededeeling die mij belangrijk genoeg toescheen om daarop terug te komen, en wel die betrekkelijk de geldleening ad 60000, daar het mijns inziens den schijn heeft als zouden door ingelanden de aangevraagde bestorting ad 3000 scheepston steen, waarvoor eene uitgaaf van 9000 gevorderd wordt, onder welke afstemmers ook ik behoor, hoofdzakelijk veryvorpen zijn om de verhooging van lasten te ontgaan, daar zulks nimmer uit de gevoerde discussies is gebleken, maar wel omdat wij zulks na al het gehoorde daar over minder noodig achten. Wat de geldleening van 60000 aangaat, niet tegenstaande dit voorstel met 17 stemmen werd aangenomen, onder de uitdrukkelijke bepaling er vol strekt vooralsnog, onder welken vorm dan ook, geene bestemming aan die gelden zoude gegeven worden, voor en aleer ingelanden daarover hadden beslist, behoorde ik onder de 3 tegenstemmers omdat ik meende een adder onder het gras te zien schuilen, zoodat er volstrekt geen voorstel gedaan is, om die som ter verbetering van den vooroever in drie jaren tijds te verwerken. Dat de voorsteller zulks op het oog heeft gehad kan mogelijk zijn, toch houde ik mij verzekerd dat, ware zulks in het voorstel opgenomen geweest, hetzelve evenals dat der bestorting met eene groote meerderheid van stemmen zoude verworpen zijn geworden en er alzoo naar mijne bescheidene meening eene groote verwringing van het verhandelde betrekkelijk de geldleening in uw blad blad plaats heeft. Mij met de plaatsing dezer letteren in uw eerst volgend no. vleiende, verblijve ik hoogachtend Ued. d.v. dienaar, M. G. VERBEEK, landbouwer. Jammer dat de schrijver van bovenstaand artikel niet opgeeft, waarvoor dan eigenlijk die 60000 wel moeten dienen. Red. Weerkundige Waarnemingen. GOES, Vrijdag 1 Februari 1884. Wij bevinden ons onder den invloed eener depressie, waarvan bet centrum zich hedenmorgen boven den Atlantischen Oceaan bevondwaarschijnlijk zullen wij dus nog wat regen en wind krijgen. VerwachtingZuidwestelijke wind, vergezeld van Datum. 4 Febr. 6 6 7 7 11 11 18 18 13 14 14 1B 1B 20 21 22 27 28 3Mrt, B B 6 12 18 Verkoopingen en Verpachtingen. Plaats. Voorwerpen. Informatiën. Kruininge, woonhuis enz., Pelle en Lansen Croin. Kruininge, boereninspan, 's-Heerenhoek, bouwland, Krabbendijke, roerende goederen, Driewegen, woonhuis, "Wolfertsdijk, woonhuis en grond, 's-Gravenp., beestiaal, kanthooi enz., P. Overman. Mulock Houwer. Pilaar. Rembges. Gallis Merens. Gallis Merens. Pilaar, Mulock Houwer. De Vos. P. Overman. Rembges. Rembges. Pelle. Pilaar. Pilaar. Karseboom. Mr. Liebert. P. Overman. P. Overman. Pilaar. Pelle. Pelle en Lansen Croin. Pelle. Roelof. P. Overman. Pelle en Lansen Croin. Goes, vijf woonhuizen, Kloetinge, beestiaal, meubelen enz. Goes, vendutie, 's-Gravenpolder, hofstede, Wemeldinge, hoefje en bouwland, Wemeldinge, roerende goederen, Wolfertsdijk, boereninspan, Nisse, schapen, Heinkenszand, boereninspan, Ovezand, roerende goederen, Kats, boereninspan, s Gravenpolder, boereninspan, Nisse, boereninspan, Goes, meestoof en machines, Ovezand, boereninspan, Kapelle, hoefje en bouwland, Heinkenszand, boereninspan, Kortgene, boereninspan, Nisse, boeren inspan, 's-Heerenhoek, hofstede, Nisse, gedeeltelijke boereninspan, Pelle. Borsele, boereninspan, Pelle. Nieuwdorp, boereninspan, Pilaar. Hoedekenskerke, hofstede, Mr. Liebert. Afloop Aanbestedingen en Verkoopingen. Kapelle. Gisteren werd alhier ten overstaan van den Notaris Mulock Houwer, en ten verzoeke van C. J. en J. Van Willegen, geveild, een dubbel arbei derswoonhuis met erf en tuin, ter grootte van 14 aren 10 centiaren, gelegen aan den postweg. Kooper werd M. Van der Hage voor ƒ350 benevens 12% pet. on kosten. Voorts werd door den Notaris J. M. Pilaar, ten verzoeke van L. Meulbroek, geveild 56 aren 0 centi aren tiendvrij bouwland, gelegen aan den Thekenburg- schen weg nabij den postweg; dit perceel is wegens onvoldoend bodƒ255 per gemetdoor den ver- kooper ingehouden. Ellewoudsdijk. Woensdag jl, had ten overstaan van den Notaris D. J. Scholten alhier de publieke verkooping plaats van de meestoof, met daarbij be hoorenden grond, benevens van een woonhuis c. a., alles te Ellewoudsdijk, behoorende aan de erven van wijlen de echtelieden A. Bruinooge en M. Mol.

Goessche Courant | 1884 | | pagina 2