AANBESTEDING. AANBESTEDING. een Winkelhuis, Hofstede. Administratief M, Aanbesteding. een Schuur met Wagen huis en Ert, EENE HOFSTEDE, ERF, |Ég| 117 zware Olme- en fJJ 3 Esscheboomen, 51 Olmeboomen, 25 Olmeboomen, BOUWLAND, tiend vrij BOUWLAND, Ontvangen: Laatste en telegraphische berichten. Weerkundige Waarnemingen. Erratum. Burgerlijke Stand Goes Verkoopingen en Verpachtingen. Te houden Aanbestedingen. Afloop Aanbestedingen en Verkoopingen. Marktberichten. ADVERTBNTIBN Openbare Verkooping. Publieke Verkooping JBjb 50 Essche- en Fruitboomen, 8 zware Koppen van Olme boomen, droge Mutsaard en Brandhout Torst £Llc, als: Planken, Latten, Goten, Ko zijnen, Ramen, Deuren, Steen, Pannen, enz. Openbare Verkooping. 48 groolendeels zware Olme boomen, 2 Esscheboomen en 35 Canada-boomen, waaronder van 2 Meter in omtrek, Openbare Verkooping. Openbare Verkooping op Donderdag 10 Jan. 1884, BOUWLAND, Uit de band le Pachten: Bouw- en Weiland, Te koop, te huur, of ter overname van huur gevraagd h11lllW"lUIlMlLiuIhjnj bij M. D. RAMONDT, KAAS en verdere aanverwante artikelen. A. BOS te Heinkenszand. droog Olmen Vaamhout en Mutsaards, TIJDSCHRIFT F. Kleeuwens Zoon* f van staal, die aan eiken oever vlak aan het water is gebouwd; daarop liggen zij, zoodat de geheele brug aldaar het aanzien heeft van twee kapitale letters T. De ruimte, welke de uiteinden der beiden armen nog scheidde en die 120 voet bedroeg, is door een later tusscheningeklonken werk verbonden. De sterkte van de brug berust hierop, dat beide deelen der wederzijdsche muren met elkaar in even wicht, of meer dan dat zijn. Het oevereinde van eiken arm is met zwaar ankerwerk in den grond verbonden en wordt gerekend, met de 460 kubiek yard beton werk, twee millioen pond te wegen; de boven de rivier uitstekende armen zijn 678,000 pond zwaar. De geheele lengte der brug is 910, de wijdte tusschen de torens 470, de hoogte van de sporen boven het watervlak 239 voet. De brug heeft dubbel spoor en is beproefd met twee elkaar ontmoetende treinen, elk met twee locomotieven en een gewicht van een ton per strekkenden voet. Zij wordt nu sedert eenige weken bereden. Het Openbaar Ministerie bij de rechtbank te Verviers heeft conclusie genomen in het proces om trent de voogdij over de ongelukkige Mariette Peltzer. Het is van oordeel dat door het arrest van het Hof van assises te Brussel, hetwelk de doodstraf over Ar mand Peltzer heeft uitgesproken, deze uit de voogdij is ontzet, waarin de familieraad noch de kantonrechter hem kon herstellen, althans niet vóór de expiratie zijner straf. De uitspraak is door den president der rechtbank bepaald op 2 Januari 1884. Op bet adres van den heer Den Boer en de 3 andere raadsleden alhier is door Z. M. den Koning afwij zend beschikt. Door Gedep. Staten van Zeeland is het tijdstip voor den herijk der maten en gewichten in 1884 in de navolgende gemeenten bepaald als volgt Goes, ook voor Kloetinge, Kattendijke, 's-Heer Hen drikskinderen en Wissekerke (Z.-B.) 21—26,2830 April, 1, 2, 610 Mei, Kortgene 17 Maart, Wisse kerke (N.-B 18 en 19 Maart, Kolijnsplaat, ook voor Kats 20 en 21 Maart, Wolfertsdijk 12 Mei, Hein- konszand, 's-Heer Arendskerke 13 en 14 Mei des voormidd., 's-Heerenhoek, ook voor Borsele en Nieuw- dorp 14 Mei namiddags en 15 Mei, Ovezand, ook voor Nisse 16 Mei, Ellewoudsdijk, ook voor Driewegen 17 Mei, Baarland, ook voor Oudelande 19 Mei, Iloede- kenskerke 20 Mei v.m., 's-Gravenpolder, ook voor 's-Heer Abtskerke 20 Mei n.m., Kapelle, ook voor Schore 21 en 23 Mei, Wemeldinge 24 Mei, Ierseke 26 Mei, Kruininge 27 en 28 Mei v.m., Iirabbendijke, ook voor Waarde 28 Mei n.m. en 29 Mei, Rilland- Bath 30 Mei. 's-Gravenhage. TWEEDE KAMER. Bij hoofdstuk Waterstaat zijn aangenomen vermindering met 4000 voor tractementsverhoogingen voor de ambtenaren van het departement, met 40,000 voor reis en verblijf kosten voor de waterstaatsbeambten, met 2 ton voor verbeteringen aan de groote rivieren. Een amendement van den heer A. "Van Dedem om 17 ton te schrappen voor den'Rotterdamschen water weg werd verworpen met 48 tegen 32 stemmen. Londen, 21 Dec. Het gerucht loopt, dat de Khe dive van Egypte zou aftreden en door zijn voorganger zou vervangen worden. Parijs, 21 Dec. Admiraal Courbet seinde de ver liezen der Franschen bij de verovering der buitenwerken van Sontaygesneuveld zijn 3 officieren en 70 sol daten, gewond 10 officieren en 170 soldaten. Courbet is tot groot-officier van het Legioen van Eer benoemd. Rome, 21 Dec. Eenige manifestaties tegen Oos tenrijk vielen voor te Florence en Napels. Eenige arre staties hebben plaatsgehad en enkele dagbladen zijn in beslag genomen. GOES, Vrijdag 21 December 1883. Uur. Barometer stand. Wind richting. Toestand ran de lucht. Thermom. stand Celsius Regen in mM. (hoogte) sedert gisterm. 3 uur. 's morgens 8 760 Z.West. Betrokken. +6 1.2 's midd. 12 759 West. +7 's avonds 5 760 West. +7 De gemiddelde temperatuur in het laatst van De cember des ochtends te acht uren is twee graden Cel- ciusin de laatste dagen stond de thermometer op ongeveer zes graden dit bewijst dat de windrichting voortdurend een W (est) in zijn naam voerde en het weder dus regenachtig moest zijn. Gelukkig begint de barometer te rijzen. Verwachting: Noordwestelijke wind, betrokken weder. In het ingezonden artikel over Weezen verzorging" van dr. J. A. Geill komt een storende fout voor, t. w. in regel 29 van boven staat: meestbiedendendit moet zijn minstbiedenden. van 19 tot 21 Dec. 1883. Getrouwd den 20, Johan De Witte, 21 j., jm., en Johanna Christiana Mijnsbergen, 18 j., jd. Leendert Grootemaat, 32 j., jm., en Laurina Van de Kreeke, 21 j., jd. Geboren: den 20, Willem, z. v. Jacobus Van Blit- terswijk en Wilhelmina Adriana Gingnagelden 21, Angelina Claria, d. v. Casper Plas en Clemantine Van den Broecke. Overleden den 20, Catharina Cornelia Harinck, 66 j., gehuwd met Adrianus Touw. Waarneming van hedenochtend acht uur Een depressie, waarvan het centrum buiten het ge bied onzer waarneming valt, doch waariD de laagst bekende barometerstand ongeveer 735 m.M. is, bevindt zich ver van ons en Noordwaarts. Een gebied van hoogen druk bevindt zich ver van ons en Zuidwestwaarts. Het grootste barometer-afwijkingsverschil was Gisteravond acht uurMaastricht 3.3 m.M. boven Groningen. Hedenochtend acht uur: Maastricht 3.7 m.M. boven Groningen. Hedenmiddag half eenhet verschil werd kleiner. Barometerstand te Utrecht om half een 757.4 m.M. Datum. Plaats. Voorwerpen. Informatien. 22 Dec. Wemeldinge, 22 's-Gravenpolder houtwaren, Rembges. hout, Mr. Liebert. 28 Nisse, planken enz., Mnlock Houwer. 29 Goes, winkelhuis, Mr. Liebert. 29 Krabbendijke, hoornen, Reinbges. 1884. 3 Jan. Nisse, boomen, Karseboom. 4 Zwake, hoornen, P. Overman. 5 Heinkenszand, hoornen, Karseboom. 8 - Goes, winkelhuis, Pelle en Dregmans. 9 Eversdijk, hoornen, Pelle en Dregmans. 10 Baarland, hoornen, Pelle en Dregmans. 10 Kruininge, schuur en land, Mulock Houwer. 10 Heinkenszand, vee enz., woonhuis, P. Overman. 14 Wemeldinge, Pelle en Dregmans. 23 Kruininge, boereninspan, Mulock Houwer. 21 Febr. Heinkenszand, hoereninspan, Pilaar. Datum. Plaats. Voorwerp. Informatie». 27 Dec. Kapelle, graanschuur, A. Le Clercq. 28 Middelburg, waterl. kanaal Neuzen, Ingenieurs. 1884. 3 Jan Kruininge, hofstede en woonhuis, A. Le Clercq. 4 Borsele, herstel stormschade, Polderbestuur. Middelburg. Heden had alhier de aanbesteding plaats van het maken van werken tot afvoer van water, voortkomende uit de doorkwelling van de dij ken van het kanaal door Walcheren, belioorende tot de werken van het kanaal door Walcheren, in vier perceelen. Raming le perceel f 3200, 2de perceel f 4400, 3de perceel f5000, 4de perceel f600. Voor het le perceel werd ingeschreven door J. V. d. Hoek, te Middelburg, voor f3550. Voor de overige perceelen was geen enkel inschrij vingsbiljet ingekomen. MIDDELBURG, 20 December 1883. Heden was er van de meeste artikelen uit Walcheren nog al een ruime aanvoer. Van buiten was niets ter beurs. Goede kooplust was er voor verscheidene soor ten. Jarige Walchersche tarwe nominaal eender in prijs. Puike en middelmatige soort nieuwe Walchersche tarwe is voor verbruik en verzending gekocht tot de zelfde prijzen. Rogge onveranderd. Walchersche winter- gerst f0,10 Jager. Dito puike zware zomergerstzonder prijsverandering. Voor de beste Walchersche witte Doonen was veel kooplust en daardoor zijn ze goed prijshoudend betaald. Aiwijkende en gevlakte niet begeerd. Naar goede Walchersche bruine boonen was vraag, en zijn met vorige noteering betaald. Harde Walchersche paardenboonen hadden veel kooplust tot fü, 15 lager. Dito tuinboonen prijshoudend. Walchersche groene erwten in goede kooksoort gewild cn eender betaald. Kool en zomerzaad zonder handel. Jarige Walchersche tarwe f8,50 a 8,70 nominaal. Puike dito nieuwe tarwe f 8,50 a 8,70. Mindere soorten f 8 a 8,20. Puike rogge f 6,75, baksoort 6,60. Walchersche winter- gerst f5,90 a 6. Dito puike zomergerst f5,40 a 5,50. Voor de blankste hardste Walchersche witteboonen is f 12,15 tot 12,25 betaald. Vele landlieden hielden op f 12,50 vast. Zachte en gevlakte f 11,25 a 11,50 aange boden. Goede Walchersche bruine boonen werden van f 12,25 tot 12,50 gekocht Dito tuinboonen f 6,75. Voor dito paardenboonen harde soort is f 7 betaald. Goed kokende Walchersche groene erwten zijn gekocht van f9,60 tot 9,75. Nietkokende f8 te koop. Raapolie f36,50. Patentolie 138,50. Lijnolie f27 per vat op 6 w. contant fl korting. Lijnkoeken zachte f 13, harde dito f 11 per 104 stuks. Versche boter f 1,36 a a fl,40, eieren per 100 stuks f 6,40. KRÜININGF, 19 December 1883. Hoogste laagste Tarwef 8,25 f 7,75 Rogge6,25 6,— W .Gerst5,65 5,50 Z.Gerst5,4,75 Haver 4,3, Kookerwten9,— 8,75 Voererwten8,— 7,50 Boonen7,6,80 Hartelijke dank aan allen, die be wijzen gaven van deelneming gedurende de ziekte en het overlijden van mijn geliefden echtgenoot. 's-Heer Arendskerke, 18 Dec. 1883. Wed. J. VERBURG, geb. Vermet. Allen, die iets te vorderen hebben van, of verschuldigd zijn aan nu wijlen Frans Scliog, den 14 November jl. te Heinkens- zand overleden, wordt verzocht daarvan opgave of betaling te doen vóór of op 15 Januari as. ten kantore van den No taris L A. PAARDEKOOPER OVERMAN, te 's-Gravenpolder Op Donderdag 27 Dec. 1883, des namiddags te drie uren, in de herberg bij Markusse te Kapellezal de eerzame S. Wisse, landbouwer aldaar, publiek trach ten aantebesteden het afbreken van oude Gebouwen en het bon wen van eene nieuwe Graanschuur en afzon derlijk staand Var kenshok met 8tallfug, op de door hem be woonde hofstede i/Dijk- wel." Bestek en teekeningen zijn van 15 De cember 1883 af ter inzage in bovenge noemde herberg. Aanwijzingen in loco op den dag van aanbesteding des voormiddags te 10 uren. Yoor nadere inlichtingen vervoege men zich bij den Architect A. LE CLERCQ te Kruininge. Op Donderdag 3 Jan. 1884 des namiddags te vier uren, in de herberg van Jan Blok Hz. te Kruiningezal de eerzame Dingnus Blok, landbouwer aldaar, publiek trachten aantebesteden het verbouwen van zijn Woonhuis op de door hem bewoonde Hof stede nabij het dorp Kruininge. Bestek en teekening zijn van 21 Decem ber 1883 af ter inzage in bovengenoemde herberg. Aanwijzing in loco op den dag van aan besteding, des voormiddags te 10 uren. Voor nadere inlichtingen vervoege men zich bij den Architect A. LE CLERCQ te Kruininge. Op Donderdag 3 Jan. 1884, des namiddags te drie uren, in de herberg bij Jan Blok Hz. te Kruiningezal de eerzamen Jan Blok Ezn., landbouwer aldaar, publiek trachten aantebesteden het bouwen van eene nieuwe HOFhTGDE, bestaande in WoonhuisGraanschuur, Bakkeet, Varkenshok enz. op zijne gronden, gelegen aan den Kruisweg nabij het dorp Kruininge. Bestek en teekeningen zijn van 21 De cember 1883 af ter inzage in bovengenoemde herberg. Aanwijzingen in loco op den dag van aanbesteding, des voormiddags te elf uren. Voor nadere inlichtingen vervoege men zich bij den Architect A. LE CLERCQ te Kruininge. Op Zaterdag 29 Dee. 1883, des avonds te 8 uren, te Goes, in het kof fiehuis »het Slot Ostende," zal de Notaris mr. L1EBERT te Goes PXJBLTEK VEBKOOPEN: thans ingericht tot Broodbakkerij, met staande en gelegen te Goes, in de Lange- vosstraat, wijk C 221, kadastraal bekend sectie D no. 1738, groot .0211. Informatien te bekom eD ten kantore van bovengenoemden Notaris. op Zaterdag 29 Dec. 1883, des namiddags te een uur, voor den eerz. Jacobus Terlare, op ZEds. hofstede te Nieuwlande, onder Krabbendijke, van verder eene groote partij A. W. REMBGES, Notaris. De Notaris I. KARSEBOOM, gevestigd te Heinkenszand, zal ten verzoeke van Danker Rijk, landbouwer te Nisse, op Donderdag 3 Jan. 1883, des voormiddags te 10 uren, op zijne door hem aldaar bewoonde hofstede in Nisse- stelle, publiek verkoopen staande op voormelde hofstede. Nadere inlichtingen zijn te bekomen bij bovengenoemden Notaris. Op Donderdag ÏO Jan. 1884, des voormiddags te 10 uren, zal de heer W. PELLEnamens de Erven wed. W. Krijnsen, te Baarland, ten overstaan van den Notaris P. DREGMANS, publiek ver koopen wassende nabij de hofstede van den eerz. P. Meijers, te Baarland, te veilen in 3 perceelen en in massa. VOORTS wassende aldaar, te veilen per stuk. Daarna ten verzoeke van den eerz. Jan Nieuwen- huij se, aldaar, wassende op de door hem bewoonde hofstede, te veilen in perceelen en in massa. Aanwijzing zal geschieden door de ver- koopers te vergaderen op de hofstede van P. Meijers. Informatien te bekomen ten kantore van den heer W. PELLE te Goes, en bij voor noemden Notaris. 's voormiddags te 11 urenin de herberg van J. Blok te Kruininge, ten verzoeke van J. en C. Dek, ten overstaan van den Notaris MULOCK HOUWER, van: op het dorp Kruininge, sectie G no. 466, groot 2 A. 40 c.A. 42 A. 60 c.A. in de gemeente Kruininge, in den kleinen Nishoek, sectie A no. 178. 84 A. 60 c.A. aldaar, in Klaas Koenenhoek, sectie G no. 219. 41 A. 20 c.A. aldaar, in den hoek waar David Klaassen pleegt te wonen, sectie A no. 22. bestaande in WOONHUIS, SCHUUR en verderen TIMMER, met in de gemeente Wolfertsdijk, ter grootte van 51 Hectaren 98 Aren 08 Centiaren. Aankomende de eerz. Maatje Van Damme, wed. Jan Thorenaar. Inschrijvingsbiljetten vóór of op 15 Ja nuari 1884 te bezorgen ten kantore van den heer W. PELLE te Goes, alwaar ook de noodige inlichtingen te bekomen zijn. liggende in Zeeland, met opgaaf van grootte en ligging. Adres franco brieven letter K aan het Postkantoor te Haarlemmermeer. NIEUWE ook afgepast met Banden benevens ruime voorraad EN verlakt, met wol gevoerd en met bont omzoomd, Bierkade. De ondergeteekende geeft kennis, dat hij eene zaak heeft geopend, handelende in Hij beveelt zich in de gunst aan en be looft eene prompte bediening. Wederverkoopers genieten rabat. bij WTm. SLABBEKOORN Hz. te Biezelinge. In Januari 1884 zal verschijnen de eerste aflevering van het ter beoefening van het onder redactie van II. O. HART II A H Jz., Secretaris der gemeente Goes. Prijs per jaargang van 12 maandelijk- sche afleveringen f6,—. De inteekening kan geschieden bij de uitgevers en bij iederen boekhandelaar, bij wien prospectussen voorhanden zijn. De uitgevers,

Goessche Courant | 1883 | | pagina 3