Buitenlandsch Overzicht. Overzicht van den stand der koersen. Gemengde Berichten. Laatste en telegraphische berichten. Bij de verschillende daarmeê in verband gemaakte bepalingen wordt onderscheid gemaakt tusschen land bouwers, die 30, die 50, die 80 en die meer hectaren bebouwen. Een landbouwer met 30 hectaren land zal van het door hem ingezonden gewas hectare, een van 50, een halve, en een van 80 en meer hectaren een hec tare minstens moeten verbouwd hebben. De daarvoor uitgeloofde prijzen zijn niet gering en alles zal nader in programma's worden omschreven. Tevens werd in de vergadering van dat comité de begrooting vastgesteld. Van de aanwezige tentoonstel lingsgebouwen moest men afzien tengevolge van de hooge vraagprijzen daarvoor. Echter is men er in ge slaagd het gebouw voor de koloniale tentoonstelling voor f15000 aantekoopen. Nog werd medegedeeld, dat Z. M. de Koning zijn verlangen had te kennen gege ven om niet zoover te staan van het comité, en niet alleen beschermheer te zijn, maar op de hoogte der zaak wenschte te zijn en te blijven. Vandaar eene uitnoodiging van dhr. Siskesz naar het Loo, waar het geheele programma door dhr. Siskesz met Z. M. is behandeld, bij welke gelegenheid de Koning als zijn wensch te kennen heeft gegeven, om aan de Ten toonstelling ook een afdeeling Landbouwgewassen toe- tevoegen, waaraan gevolg is gegeven zooals boven blijkt. De heer G. J. Van den Bosch van Wilhelminadorp gaf te kennen, dat hij in de Landbouwcourant eenige vragen betrekkelijk deze tentoonstelling had gedaan, waarop hij nimmer antwoord had ontvangen. Hij wenschte nu van den Voorzitter dezer afdeeling te vernemen, waarom de Zeeuwsche paarden niet en het Zeeuwsche rundvee wel afzonderlijk voor bekroning waren opgenomen De Voorzitter antwoordde, dat de Zeeuwsche paar den niet als een zuiver type zijn te beschouwen zooals b.v. de Friesche paarden. Wat het Zeeuwsche rundvee betreft meenden hij en zijn medelid der Com missie uit Goes, dat ook daarvoor eigenlijk geen af zonderlijke prijzen moesten uitgeloofd worden, doch de meerderheid der commissie dacht er anders over. De heer G. J. Van den Bosch achtte dit verkeerd gezien van de commissie. Het Zeeuwsche werkpaard is wel degelijk een type, gelijksoortig aan het Brabant- sche en Vlaamsche paard. Daarentegen is dit minder het geval met het Zeeuwsche vee. Hij blijft het een misslag beschouwen, dat de uitloving niet juist andersom heeft plaats gehad. In verband met de zoo nood zakelijke zuinigheid had spreker het ook beter ge vonden de begrooting niet te bezwaren met de meer dere kosten, die ontstaan zullen door de tentoonstelling nu ook tot landbouwgewassen uittestrekken. Het volgend punt der agenda tot het benoemen van een tweeden penningmeester werd, in verband met eene mededeeling van den algemeenen secretaris, verdaagd. Op verzoek van de Vereeniging tot gemeenschappe- lijken aankoop van zaaizaden en kunstmeststoffen werd haar eene bijdrage van 25 toegestaan ter tegemoet koming in de eerste kosten, noodzakelijk aan de op richting der vereeniging verbonden. Vervolgens werden herbenoemd de heer J. Vermet Sr. als vice-voorzitter met 54 van 64 uitgebr. st.; de heer J. J. Van Weel als penningmr. met 50 van 62 uitgebr. st.; de heer C. Zuidweg, als lid van het bestuur met 35 van 61 uitgebr. st. Voor de vervulling der vacature van 't mede-aftredend lid J. v. d. Dries werden bij eerste stemming uitgebracht 65 st., waarvan 19 op N. Van Stee, 14 op J. Van den Dries en de andere op een groot aantal andere leden. Bij tweede vrije stemming, waaraan 62 leden deel namen, werd de heer N. Van Stee gekozen met 36 st. Op den heer Van den Dries waren 11 st. uit gebracht. Al de verkozenen verklaarden hunne benoeming aan- tenemen. Vervolgens deelde de Voorzitter mede, dat de prak tische voorstelling van het kaasmaken door den heer Vorsterman Van Oijen zal plaatshebben op Donderdag 27 Dec. a. s., des morgens te 10% uren, in »de Prins Van Oranje" alhier. Deze voordracht zal niet alleen voor de leden met hunne vrouwen en dochters, maar voor iedereen toegankelijk zijn. De heer A. Nijssen van Kapelle deed alsnu eenige mededeelingen omtrent de resultaten zijner kaasberei ding-onderneming. Volgens spreker was de zuivelbe reiding tegenwoordig meer aantebevelen dan de land bouw en van de kaasbereiding had hij weder gunstiger resultaat dan van de boter. Hij had 20 koeien ge molken en van 32600 liter melk 1020 kilo boter gemaakt, die, verkocht tegen gemiddeld 65 ets. per kilo, hem 1326 opbracht. Van 15600 liter melk tot kaas gemaakt had hij 1350 kilo verkregen, waarvan de opbrengst 80 ct. per kilo, dus 1080 was. Het resultaat was dus, dat hij, karnemelk en wei buiten rekening latende, van de melk voor boter 4% ct. en van die voor kaas 6% ct. per liter had verkregen. Het was volgens spreker tijd de bakens te verzetten en men moest zich niet laten afschrikken door het denkbeeld, dat Zuid-Beveland ongeschikt zou zijn voor de bereiding van kaas. Wanneer men goed acht geeft op het zouten, dan maakt men ook hier goede smake lijke kaas, die aftrek vindt. Op eene vraag van den heer Philipse naar de meer dere of mindere waarde van de »afwerpsels" en van den heer C. Zuidweg naar de verhouding der exploi tatie-kosten, gaf de heer Nijssen nog eenige nadere inlichtingen, waarin hij het meerder voordeel der kaas bereiding staafde. De Voorzitter noodigde, onder dankbetuiging, den heer Nijssen uit, wel een schriftelijk rapport omtrent deze belangrijke zaak te willen indienen, wat laatst genoemde op zich nam. Vervolgens bracht de heer Woutersen verslag uit over het resultaat der aan hem opgedragen proeve met Zborower-aardappelen. Zij was in gelijken geest uit gevallen als de vroeger door den heer Nijssen mede gedeelde. Hij had van 11 kilo pootaardappelen 175 kilo verkregen, die niet smakelijk waren. De Voorzitter noodigde ook dit lid uit schriftelijk zijne bevinding te willen meedeelen. Nadat de Voorzitter nog eene mededeeling had ge daan omtrent zuivelbereiding in Zwitserland, werd tot de gewone verloting van eenige landbouwwerktuigen overgegaan en de vergadering daarna gesloten. De veldwachter P. Christiaan te Kapelle heeft een proef genomen met de teelt van een soort aard appelen, die niet gekookt behoeven te worden, doch die ingemaakt en gebruikt worden evenals augurken. Volgens sommigen is de smaak ervan zeer goed en zouden ze werkelijk de laatste bij den maaltijd kunnen vervangen. Hen, die nader omtrent dit product wen- schen ingelicht te worden, verwijzen wij naar hem, die de proef ermede nam. De Fransclie minister van oorlog, generaal Campe- non, is Maandag door de commissie voor het Tongkin- krediet gehoord en heeft verklaard, dat 45000 man voldoende zullen zijn om den vijand te verdrijven. Hij sprak ten sterkste de geruchten tegen, die hadden beweerd, dat hij met de overige Ministers van ziens wijze verschilde op het punt der Tongkin-aangelegen heden. De commissie nam daarop de kredieten aan met 8 stemmen, terwijl twee leden buiten stemming bleven. De heer Léon Renault heeft daarop het rapport der commissie in de Kamer ingediend en daarbij mel ding gemaakt van het voornemen der regeering om zich te gedragen naar het votum der Kamer en de belangen van Frankrijk in Tongkin met kracht te verdedigen. Gisteren hebben de discussiën over de kredieten plaatsgehad en zijn de verschillende artike len ten slotte met 342 tegen 480 stemmen vastgesteld. Volgens den National zou de minister Ferry in de Kerstdagen naar Londen gaan, teneinde met Lord Granville te confereeren over eene eventueele tusschen- komst van Engeland in de Fransch-Chineesche aange legenheden. Ook aan de zijde van China schijnt men nog altijd een tusschenkomst van Engeland te verwachten, althans de Parijsche correspondent van de Limes heeft een ondeihoud gehad met den Chineeschen gezant Tseng, welke verklaarde, dat China verlangt den oorlog te ontwijken en bereid is het geschil aan de scheidsrech terlijke uitspraak van Engeland te onderwerpen. Omtrent een mogelijken oorlog zeide de gezant: »Toen de Fransclien naar Tunis gingen, waar zij in 36 uren troepen uit Frankrijk konden zenden, en in nog minder tijd uit Algerië, toen zij daar gingen vechten tegen een land, dat zekerlijk niet vergeleken kan worden met Tongkin, zonden zij er een leger heen van 40,000 man. Zij hebben wellicht ingezien, nu China zich bereid verklaard heeft het zwaard aan te gorden voor Tongkin, dat eene aanzienlijke krijgsmacht noodig zou wezen naar een ver afgelegen land, dat alleen ter zee te bereiken is en in welks nabijheid zij geen belangrijke kolonie hebben, en dit zal zeker niet met hunne inzichten strooken en vermoedelijk door hen ook niet voorzichtig worden geacht. En zij be grijpen mitsdien ook, dat China ginds niet zoo gemak kelijk voor een fait accompli zal te brengen zijn." De regeering heeft voorts nog een telegram ont vangen van den gouverneur van Cochinchina, waarin gemeld wordt, dat de verschillende berichten omtrent den dood van den koning van Annam bevestigd wor den en dat Champeaux de nieuwe regeering niet heeft erkend en met haar de officiëele betrekkingen heeft afgebroken. Officieus duren zijne betrekkingen met het nieuwe ministerie echter voort. De Frausche le gatie loopt dan ook geen gevaar en de Fransche gar nizoenen te Hué en Thuanan zijn op nieuw van le vensmiddelen voorzien. Courbet is den 44 December op Son Tay aangerukt. Telegrammen uit Engeland melden, dat een regiment infanterie naar Engeland zal worden gezonden en dat een tweede regiment naar de Middellandsche zee zal gaan, om, zoodia dit noodig blijkt, eveneens naar Egypte te vertrekken Volgens de Morning Post zou de Khedive aan de Engelsche regeering hebben te kennen gegeven, dat hij tegen den tegen woordigen toestand van zaken niet opgewasschen is, tenzij zijne positie verzekerd worde door de tegenwoordigheid van een ander leger dan het zijne, en dat daarom het uitzenden van een sterke troepenmacht uit Engeland noodig zou zijn. De regeering heeft thans definitief besloten het land der Ba-Soeto in te lijven bij het grondgebied der kei zerlijke kroon van Groot-Brittannie. Een Britsch re sident zal in het land worden benoemd, aan wien, ter handhaving van zijn gezag en van de openbare orde, eene bereden politiemacht wordt ter beschikking gesteld. Dat 's nog die goede politiek van den ouden stem pel kunnen de protectionisten uitroepen, als zij wijzen op den financiëelen toestand in de Vereenigde Staten van N. A. en, niets begrijpende van het groote ver schil tusschen de wetenschap (d. i, de kennis van het verbond tusschen oorzaak en gevolg) die men staat huishoudkunde noemt en de kunst welke politiek ge noemd wordt, meenen de oppervlakkige lui onder hen, een wapen gevonden te hebben tegen het logische verband tusschen oorzaak en gevolgMaar laat ons dit onderwerp hier niet verder uitwerken, 't Zij vol doende voor de lezers dezer rubriek meegedeeld te hebben, dat de Minister van Financiën in genoemde bondstaten nog steeds blijft zuchten onder eene lees goed lezers te hooge opbrengst van 's lands mid delen. De verlaging van het tarief van rechten, het vorige jaar tot stand gebracht, is in de weinige maan den dat zij in werking trad gebleken onvoldoende te zijn om den Minister van de overschotten der Staats inkomsten te verlossen. Dat 's me een landje kan de Minister Grobbée wel zeggen, en van zijn standpunt terecht. Den lezers zij dus nu nogmaals herinnerd aan welk land zij hunne kapitalen kunnen toevertrouwen. Om hun brandend verlangen naar de kennis van den prijs te bevredigen, haasten we ons hun te berichten dat de 4 pets. obligatien 4877 te koop zijn voor 420% Dat 's te duur, hooren we als uit éen mond, en be koeld is in eens de liefhebberij voor dat beste artikel van de effectenmarkt. Gelukkig dan ook dat den klei nen kapitalisten nog eene keus overblijft tusschen ook vertrouwbare soorten, die meer vruchten te plukken geven. In 't algemeen behooren tot die meerdere in terest afwerpende effectengroep de obligatien van Amerikaansche Spoorwegmaatschappijen. Dat in 't algemeen de interest en het loon in Amerika hooger kunnen zijn dan in 't bevolkte Europa, vindt zijn oor zaak daarin, dat van het maatschappelijk inkomen, voortgebracht door arbeid, kapitaal en natuurkracht, voor den laatsten factor veel minder behoeft afgezonderd te worden dan in Europa en er dus voor de beide andere factoren meer overblijft. Dat die hoogere rente ook op den duur kon uitgekeerd worden, hebben dan ook vele Maatschappijen bewezen. Het vertrouwen daaiin heeft de koersen een gedeelte van dien meer deren interest doen kapitaliseeren. Een bewijs hiervan leveren de obligatien Union Pacific Hoofdlijnwaarop de Maatschappij 6 pet. interest betaalt, terwijl de kooper op den huidigen prijs slechts goed 5 pet. geniet. De koersen der meeste Amerikaansche spoorweg- obligatien mochten, vergeleken bij die der vorige week, ietwat avanceeren. Toch zijn de prijzen, evenals die der aandeelen, nog steeds gedrukt. Dit is reden, waarom den voorzichtigen rentenier nog steeds de gelegenheid geboden wordt om zijn met Russen te veel gevulde bus daarvan voor een gedeelte te ver-' lossen tegen laatst bedoelde soort. De soorten, die daarvoor 't meest in aanmerking komen, hebben we eenigen tijd geleden opgegevenwellicht dat we een volgenden keer daarop nog eens terugkomen. Voor de Russen hebben we, op eene enkele uitzonde ring na, fractioneele vermindering te vermelden. De 6 pets. Russen '83 werden gisteren evenwel tegen 941%6 pet. verhandeldbij de vorige week vergeleken is dat eene verbetering in overeenstemming met onze ver wachting. Duidelijk o. i. is het dan ook 44 dagen geleden in deze kolommen uiteengezet dat meerdere vraag naar de nieuwe Russen, al was 't alleen voor ruiling tegen andere minder voordeelige Russen, raadzaam is. Warschau- Weener-aandeelen konden een pasje avanceeren. Uit het overgelegde jaarverslag blijkt dat de maatschappij bij goed en zuinig beheer een flink dividend kan afwerpen. Op zuinigheid en op de willekeurige bestemming van de netto opbrengst zou echter meerdere contröle uitgeoefend behooren te worden. Om die reden is het plan opgeworpen dat de aandeelhouders in Nederland die zeer waar schijnlijk de meerderheid zullen uitmaken de han den ineenslaan om te zorgen, dat de vele vruchten hunner rijke bezitting hun en hun alléén ten goede komen. Ons lijkt dat idéé practisch. Houders van niet-geregistreerde Peruanen wordt verzocht het bedrag hunner 6pcts. stukken 4870 en van de 5pcts. oblig. van 4872 op te geven aan het Peru-comité te Amsterdam gevestigd, waarvan de heer A. L. Wurfbain voorzitter is. De opgave, waartoe den 49en, 20en en 24en December gelegenheid is, ge schiedt geheel kosteloos zonder eenige verbintenis voor de houders in 't belang der eigenaren, die men bij de a. s. interestuitkeering wil uitsluiten. Bezitters van Columbianen kunnen we meedeelen dat de raad van buitenlandsche houders uit officiëele bron inlichting ontvangen heeft, dat de regeering van Columbia een gevolmachtigde bij het Engelsche hof heeft benoemd, die de noodige instructiën zal hebben, om over eene schikking betreffende de buitenlandsche schuld te onderhandelen. Eigenaren van Mexicanen werden dezer dagen weer teleurgesteld, toen het bleek, dat de berichten aan gaande nieuwe onderhandelingen omtrent eene conver sie niets dan praatjes waren geweest. Dat de prijs onder die teleurstelling leed, behoeft wel niet gezegd te worden. Brazilianen brokkelden wat af zoowel ais de Me- tallieken. Een beduidend tekort bleek uit de laatste begrootingen beide rijken te drukken. Krnininge. De Maandag gehouden collecte voor de nieuwjaarsbedeeling, ter vervanging van het nieuw- jaarwenschen, bracht op 540.25, terwijl nog eenige giften ingewacht worden. Deze maatregel blijft dus de sympathie der ingezetenen wegdragen. Ellewoudsdijk. Vóór eenige weken werden in twee huisgezinnen tegelijk de kinderen door de mazelen aangetast en deze verspreidden zich spoedig verder. Maandag 11. zijn er niet minder dan zeventien biljetten van besmettelijke ziekte bij aangeplakt, zoodat de mazelen weldra in alle huizen de ronde zullen gedaan hebben. Vlissingen. In de laatste dagen heerschte er onder de bewoners dezer plaats, welke bij den loodsdienst in betrekking zijn, eene groote spanning, ontstaan door het totaal gemis aan eenige tijding omtrent den Veer- schen kotter (post om de Noord, hoogte Roompot), hier thuis behoorende. Reeds 40 dagen in zee met vol personeel loodsen en matrozen (samen 44 man) hoorde men van niets, noch kwam er een enkele loods aan den wal. Andere loodsschooners, waaronder ook Belgische, en passeerende schepen hadden niets van hen bespeurd. Was het wonder, dat men met het oog op de stormen van de afgeloopene week vol angst en vreeze was lederen dag werd de onzekerheid pijnlijker en door velen van het loodspersoneel werd hij reeds als ver loren beschouwd. Het transportstoomschip »Schelde", hedenmorgen vertrokken ter overbrenging van het vervangingsper- soneel voor het vuurschip »Schouwenbank", had in last naar het loodsvaartuig uittezien. Gistermiddag omstreeks 2 uren kwam echter een brik in 't gezicht in 't oostgat, met de vlag van achter (teeken van een Holl. rivierloods te verlangen en hebbende dus bij gevolg een Holl. zeeloods aan boord). Nimmer werden de roeispanen vlugger gehanteerd, de boot vloog over het water, op het hoofd waren alle verrekijkers op den afkomenden loods gericht. Weldra klonk de kreet i> 't is de eerste loods van den Veerenaar" En zoo was het 1 Bij het landen werd de man met handdrukken en vragen bestormd. Hij deelde mede, dat zij gedurende het zware storm weder de Noordzee zoo ver mogelijk waren ingeloopen om van de kusten afteblijven. Vreeselijk was daar hun toestand geweest en 11. Woensdag kwam er een stortzee aan boord, die een roeiboot, gedeelte ver schansing en een matroos (veelbelovend jongmensch van 20 jaren) over boord sloeg. Met geen mogelijkheid kon aan redding gedacht worden, men moest den man aan zijn lot overlaten. Hij is dus verdronken. Eerst gistermorgen kwam de kotter op zijn station weer terug. Als een loopend vuur ging de tijding door de stad en overal zag men blijde gezichten. Hedennacht komt de kotter binnen. Wanneer nu nog een Belg. zeeloods, die reeds 9 dagen op een schip uit 't kanaal verwacht wordt, binnenkomt, dan heeft Vlissingen al zijne kinderen weder gelukkig bijeen en zijn we bijna geheel ver schoond gebleven van persoonlijke onheilen. Te Aagtekerke is de ongehuwde dienstbode M. ongeveer 3 weken geleden op 't hof Babel onder Dom burg bevallen; zij doodde haar kind en nam vervolgens het lijkje mede naar de woning harer ouders te Aag tekerke waar het in 't geitenhok werd verstopt en na hare bekentenis is gevonden. Het lijkje is Zaterdagavond in 't gasthuis te Mid delburg geschouwd door de heeren dr. Bolle en Keijzer. De verdachte is op vrije voeten gelaten. (M. Ct.) Het wassen der rivieren in de laatste dagen is oorzaak, dat vele daaraan gelegen plaatsen weder veel last en schade van het water hebben. Als altijd kunnen de inwoners van Den Bosch, Grave, Maastricht, enz. daarover meespreken. Te Grave was de toestand Maandag zelfs ernstig. In de afgeloopen week bedroeg het aantal van Bergen-op-Zoom verzonden balen mosselen 530; de prijs beliep franco aan de stations 3 25. De prijs der oesters bedroeg 59 a 62. De oestervisscherij was bevredigend. Versche visch werd weinig aangevoerd. Bij onderzoek is gebleken, dat onder de te Eg- mond a/zee gevonden wrakstukken zich voorwerpen be vinden van den Goereeschen loodskotter no. 42, die in den laatst geheerscht hebbenden storm den kruispost had voor deu Hoek van Holland, zoodat het aan aan geen twijfel onderhevig schijnt dat dit loodsvaartuig in de uitoefening van zijnen steeds gevaarvollen dienst is vergaan. Van de bemanning, die zich volgens het laatste bericht ten getale van elf nog aan boord bevond, is tot dusverre niets vernomen. Het dynamiet en de kisten daarvan afkomstig van het in de vorige week te Scheveningen gestrande vaar tuig zijn door een 30-tal mineurs onder bevel van den kapitein Kleynhens uit Utrecht in het duin ver brand, zonder dat daardoor eenig ongeval werd ver oorzaakt. Het terrein wordt echter streng bewaakt door de politie, marechaussee en militairen. Het aange spoelde kruit zal Vrijdag worden verkocht. Het schip is in de kruithaven te Naaldwijk geladen onder toezicht van den lt. De Fremery, geadsisteerd door den agent van politie dier gemeente. Nog zijn met den hoogen vloed aangespoeld 450 kilo palmolie en door den strandvonder in beslag genomen. De directeur van de Rheinische Dynamietfabriek te Opladen, bij Keulen, had Maandag te 's-Gravenhage een langdurig onderhoud met den burgemeester en den commissaris van politie. Naar men meldt is te Leiden een vrouw gearres teerd, die als een tweede Lucretia Borgia een aantal personen o, a. een man, een vrouw en een kind uit éen gezin, zou hebben vergiftigd, om zich van de uit- keering uit een zieken- en begrafenisfonds meester te maken. Zij zou middel gevonden hebben om een sterk wer kend vergif in de karnemelkspap te mengen. Volgens nader bericht is de vrouw reeds in hech tenis en heeft zij hare misdaad bekend. Ook moet zij bekend hebben 45 maanden geleden ook een harer neven van die schadelijke bestanddeelen in zijn eten te hebben toegediend, met het doel zijn dood te ver oorzaken. Die persoon leeft echter nog en wordt daar hij militair is, nog steeds in de infirmerie verpleegd. Het getal harer familieden, die in de laatste jaren onder dezelfde ziekte-verschijnselen zijn overleden, moet, naar men wil, 44 a 46 bedragen. Gewoonlijk volgde de dood slechts laDgzaam in de twee laatste gevallen echter nogal spoedig, waardoor de misdaad uitkwam. Te Zwolle zijn nog eenige behoeftige huisgezinnen, wier woningen in Dieze in het water stonden, in de armenschool opgenomen, zoodat met inbegrip der kin deren aldaar 68 personen verzorgd worden. De meeste flinke boeren zijn thans van roeibooten voorzien, waar mede zij zich proviandeeren; het water stroomt uit de doorbraken naar buiten. Het eiland Marken is de vorige week geheel on der water geweest, en de zee stond zóo hoog in de woningen op het laagste gedeeltedat de bewoners op de zolders moesten vluchten en daar op stoelen of tafels zich tegen 't water moesten beveiligen. Middelburg. In de hedenmiddag alhier gehouden zitting van den gemeenteraad werd ontslag verleend aan den heer O. v. Holthuijzen, onderwijzer alhier. Benoemd tot onderwijzers aan school B dhrn. A. J. Brakman en F. Augustijn. Tot onderwijzeres op school B, mej. M. J. Martijn; tot id. in handwerken op school B, mej. L. C. L. Van Lodensteijn; tot id. id. op school C, mej. R. J. Siebol tot id. op school F, mej A. Ilaubrichtot onderwijzer op school A, dhr. N. F. Dikkenberg. Aan mej. Chivat, hoofd van school F, werd verstrekt een gratificatie van 150, aan mej. Grubé, onderwijzeres aan id., een gratificatie van ƒ60, en een id. ad 100 aan mej. Van Hoek, onderwijzeres aan dezelfde school. Deze gratificatiën werden verleend wegens verrichte meerdere werkzaamheden. Tot makelaar in alle zaken werd benoemd dhr. S. Boasson, en tot id. in assu rantiën dhr. B. J. Akkerman. Vlissingen. Heden vertrekken de Prins en Prinses Von Wied met gevolg van Neuwied naar Amsterdam. Zij blijven in het Amstelhotel tot morgen en zetten, indien het weder niet te i uw is, morgenavond de reis via VlissingenQueensboro voort. Het geheele gezel schap bestaat uit 18 personen en 4 kinderen. 's-Gravenhage. TWEEDE KAMER. Bij het voort gezet debat over hoofdstuk Oorlog is verworpen-een amendement om het volgend jaar geen veldmanoeuvres

Goessche Courant | 1883 | | pagina 2