Staten-Generaal. Kerkelijke Zaken en Onderwijs. Kunst, Wetenschap en Letteren. Landbouw en Veeteelt. Rechtszaken. Ruitenlandsch Overzicht. bijna verdronken is en beweerde een rechtstreeksche nakomeling van den gelijknamigen admiraal te zijn. Hij deed dienst op het wachtschip van den heer Wagtho, dat te lerseke gestationeerd ligt, maar was voor enkele dagen te St-.Philipsland. Bij het woeden van den storm wilde hij zich naar zijn post begeven, maar kwam ellendig in de golven om. Hij laat vrouw en kinderen na. De veerschipper was zijn oom. Gansch Brouwershaven verkeerde Woensdagmid dag in angstige spanning. Van het hoofdje toch werd gezien dat de uitgezonden reddingsboot door het vree- selijke stormweer en den zeer hoogen golfslag drie malen achtereenvolgens omsloeg, en de derde maal duurde het wel een kwartier eer de boot zich weer oprichten konde. Wat was anders te verwachten dan dat de gansche bemanning, allen vaders van huisge zinnen, zoude omkomen? Met ongeloofelijke krachts inspanning echter hebben vijf man zich nog weten te redden, maar de wakkere, flinke schipper Dirk Bakker en de waterklerk Joh. Arnold hebben, helaas! hun dood in de golven gevonden. Te Zieriksee bereikte het zeewater eene buitenge wone hoogte. Het grootste gedeelte der Oude- en Nieuwe haven stond geheel onder water, terwijl het ook in de aangrenzende straten stroomde; in vele wo ningen is aanmerkelijke schade veroorzaakt. Nabij de Venkel en ook op de Oude haven werden gaten in de straten geslagen, die men echter gelukkig spoe dig kon dempen. De nieuw aangelegde oesterputten bij Ter-Neuzen werden met eene doorbraak bedreigd, daar de storm den zeedijk zoodanig heeft geteisterd, dat men vreesde dat hij bij een volgend hoogtijwater zoude bezwijken. Tegenwoordig zijn er geen oesters aanwezig. Te Scheveningen werd aan het strand groote schade veroorzaakt. Vele schuiten drongen op en in elkander of klotsten tegen elkander. Een tiental zijn zwaar beschadigd en vijf geheel verbrijzeld. De schade aan de vloot bedraagt -15 a 20,000. Te Charlois werd eene oude vrouw in haar huisje, bij afwezigheid van haar man, door het water over vallen en heeft zoo den dood gevonden. Te Rotterdam werden de werken van plan C ten derden male onder water gezet, de schade is zeer groot. Te Delft is de 30 meter hooge schoorsteen van de in aanbouw zijude aardnotenoliefabriek voor een groot deel ingestort, steigers, ladders, planken enz. met zich voerende. Persoonlijke ongelukken zijn niet te be treuren. Te Kallantsoog is gestrand de Groninger brik »Vre- denhoven", geladen met cokes, van Londen bestemd naar Harlingen. Het schip is geheel vergaan. Van de bemanning, bestaande uit 8 koppen, zijn er 2 ver dronken, de overige 6 zijn behouden op wrakken aan gedreven. Ook bij Terschelling was een schoener gestrand waarvan de opvarenden zijn gered, en bij Eierland een stoomschip. Met het oog op de toenemende hevigheid van den wind, ziet men overal den nacht met bezorgdheid tegemoet. TWEEDE KAMER. Bij het gisteren voortgezet debat over hoofdstuk binnenl. zaken is verworpen de post voor de nieuwe gebouwen der rijkskweekschool te's Bosch; geschrapt f 10,000 voor onderhoud van drie rijks lagere scholen en 150,000 voor buitengewone subsidiën krachtens art. 49 der schoolwet. De gewone subsidiën zijn met 42 tegen 36 stemmen op 5% millioen gehandhaafd. Ook zijn geschrapt 2000 voor bouwkundig-onderwijs gebouwen 4000 voor subsidiën aan de Herv. kerk te Geertruidenberg en het raadhuis te Veere, benevens 1300 voor de Kath. kerk te Meerssen. Men verwachtte heden de eindstemming. Omtrent het adres van den onderwijzer Poppink, heeft de commissie uit de Kamer voorgesteld de in lichtingen van den Minister voor kennisgeving aan te nemen Een lid echter stelt voor te verklaren dat de schorsing niet voldoende gemotiveerd is. 's-Graveupolder. In eene vergadering van stemge rechtigde leden der Hervormde gemeente alhier, Woens dag jl. gehouden, is toezegging van beroep uitgebracht op den heer M. Beversluis, candidaat te Nijmegen. Bij de Herv. gemeente te Wolfertsdijk is de aftredende ouderling, de heer J. Op 't Hof, als zoo danig herbenoemd, terwijl, in plaats van den aftreden den diaken, den heer Abr. Koster, gekozen is de heer J. Polderman. In de vergadering van Notabelen, op den 12 dezer, is tot kerkvoogd, met 5 van de 8 stemmen, benoemd de heer C. Zuijdweg, ter vervanging van den heer G. De Jager, die zijn verzoek tot ont slag had ingediend. Beroepen te Wijnjeterp en Duurswoude de heer L. M. Van Noppen, candidaat te Wissekerke. Kruininge. De gemeenteraad benoemde gisteren tot onderwijzer aan de school te Hansweerd de heer J. Roda te Westkapelle. De heer H. Wondergem werd herbenoemd als lid van het Algemeen armbestuur. Tot de 5e jaar-collecte voor de scholen met den bijbel, welke zooals wij meldden, in dit jaar 117,106,20 heeft opgebracht, is in de prov. Zeeland uit 66 gemeen ten 3890,66 bijgedragen, en wel uit 14 gemeenten van Zuid-Beveland 660,32 en uit de 4 gemeenten van Noord-Beveland 437,50%. Akte-examens te Utrecht. Toegelaten voor akte A Engelsche taal M. O. de heer R. E. M. Van der Maas van Wissekerke. Naar men ons uit Amsterdam meldt zal het eerste concert der aldaar onlangs opgerichte Wagner- vereeniging, onder directie van mr. H. Viotta, plaats hebben 26 Januari 1884. Op dit concert zullen o. a. optreden Marianne Brandt en Carl Hill. Eiland Schouwen. Naar luid van stellige berichten hebben acht-en-twintig der grootste en meest bekende suikerfabrikanten in ons land en in België zich ver bonden, om voor de teelt van suikerbieten in 1884 hier en in Overflakkee geen duim gronds in pacht te nemen en geen korrel zaad voor hun rekening te doen uitzaaien. Als waarborg tot stipte naleving dezer ver bintenis heeft elk dier fabrikanten een zekere som gestort. Oorzaak schijnt te zijn een van den kant der leverende contractanten min loyale handelwijze, hetzij door fraude in het gewicht, hetzij door bijvoeging van soorten, die in het contract zijn buitengesloten. Van contracten en premiën zou dan natuurlijk geen sprake zijn, zoodat de kweek van het volgende jaar door de landbouwers geheel voor eigen risico zou moeten ver bouwd worden. Zooals uit achterstaande annonce blijkt heeft bij den boekhandelaar J. A. Visser het licht gezien *I)e landbouwscheurkalender voor 1884". Deze ka lender, bewerkt door den heer J. J. Corbijn, land bouwkundige te Noordeloos, bevat vele goede en nuttige wenken voor den landbouwer, terwijl op het schild verschillende tafereelen uit het landbouwersbedrijf staan afgebeeld. Eigenaardig ligt het dus op den weg van den landbouwer uit de veelheid van kalenders juist dezen te kiezen, waarin hij een en ander op zijn vak van toepassing vinden kan. Het geheel is netjes be werkt en zal voorzeker vele koopers vinden. Kantongerecht te Goes. In de zitting van heden, Vrijdag 14 December, zijn de navolgende vonnissen gewezen en uitgesproken tegen: M. H., 48 j., herbergier te Heinkenszand en J. P., 20 j., arbeider te Kruininge, wegens openbare dron kenschap, veroordeeld ieder in eene geldboete van f 1, subs 1 dag gev.straf c. e. P. H,, metselaarsknecht en J. V., leurder, beiden te Kruininge, veroordeeld ieder in eene geldboete van f5,50, subs. 1 dag gev. straf c. e. J. De W., 18 j., A. K., 17 j., J. M., 16 jC F., 17 j., C. J., -17 j., J. K„ 16 j., A. B., 16 j. en L. V., 17 j., allen te Kolijnspiaat, wegens alsvoren, ieder- veroordeeld alsvoren. N. R., 22 j., J. K., 19 j., M. De P., 16 j. en G. v. W., 16 j.', allen te Kapelle, wegens alsvoren, ieder veroordeeld in eene geldboete van 1, subs. 1 dag gev.straf c. e. W. M., 33 j., landbouwer te lerseke, wegens het jagen zonder akte of vergunning, veroordeeld in eene geldboete van 10, subs. 3 dagen gev.straf c. e. E. v. K., 19 j., en H. v. K., 20 jbeiden arbeiders te ler seke, wegens alsvoren, veroordeeld ieder in twee geldboe ten elk van ƒ10, subs. 3 dagen gev.straf voor iedere boete c. e. J. V. d. V., 29 j. en F. v. H., 22 j., beiden te lerseke, wegens het gaan over eens anders in den oogst staanden grond, zonder vergunning, ieder veroor deeld in eene geldboete van f 3, subs. 1 dag gev.straf c. e. M. W., te Krabbendijke, wegens het voorhanden heb ben van ongeijkte gewichten, veroordeeld in twee geld boeten elk van 10, subs. 1 dag gev.straf e. e. A. V., 61 j wed. M. W., te Waarde, wegens als voren veroordeeld in eene geldboete van 10, subs. 1 dag gev.straf c. e F. K40 j. en A. N., 47 j., beiden arbeiders te Wolfertsdijk, wegens het neerleggen van mestspecie op een open erf ieder veroordeeld in eene geldboete van ƒ1, subs. 1 dag gev.straf c e Th. S., 26 j., schipper te Klinge, wegens het des nachts gemeerd liggen in een kanaal zonder brandend licht veroordeeld in eene geldboete van 10, subs. 1 dag gev.straf c. e. Pa. K., 56 jarbeidster te Wisse kerke, wegens het rapen van aardappelen op een veld, niet van zijn oogst ontbloot, veroordeeld in eene geld boete van ƒ1, subs. 1 dag gev.straf c. e. A. v. B., 30 j slachter te Ovezand, wegens het branden van een varken na zonsondergang, veroordeeld in eene geld boete van 3, subs. 1 dag gev.straf c. e. in ii-i i nu1 - ii nu1 -i i ~-i ui - i - in r -os- Bij de beraadslagingen in het Hongaarselie IIoo gerhuis over het ontwerp van wet betreffende de hu welijken tusschen Christenen en Joden, heeft de vorst primaat van Hongarije, Kardinaal Simoi, het bewijs geleverd, dat de haat der rassen niet slechts bij de minder ontwikkelden of maatschappelijk lager geplaat sten zetelt, maar door de hoogere standen met zorg wordt aangekweekt. In zijne rede sprak deze gees telijke o. a. het volgende »Wat het samensmelten der Joden met de Chris telijke maatschappij betreft, zij het genoeg te wijzen op de geschiedenis der Joden, die altijd zullen geïso leerd blijven en indien zij zich in de Christelijke maatschappij indringen zich niet met haar zullen vereenzelvigen, doch haar ontbindenwant de Joden waren altijd slechts slaven of vervolgers. Wordt het ontwerp wet, dan zullen de Joden hunne eigendorame- lijkheden aan de Christen-maatschappij opdringen." De aanhangers van dergelijke beginselen van Chris telijke verdraagzaamheid, hebben met eene zeer geringe meerderheid de overwinning behaald en het wetsont werp doen vallen. Doch de heer Tisza zal het er niet bij laten. Hij heeft, op eene verklaring van graaf Andrassy dat deze nimmer zou instemmen met de algemeene invoering van het burgerlijk huwelijk, ge zegd, dat hij voorstellen daaromtrent zou doen, indien het bovenbedoelde wetsontwerp mocht komen te vallen. De telegrammen over de Franscli-Chineesclie aan gelegenheden luiden weder minder gunstig. Zoo wordt in de eerste plaats uit Hongkong gemeld, dat de ko ning van Annam door de anti-Fransche partij te Hué zou zijn vergiftigd en dat er sprake zou zijn van eene nieuwe oorlogsverklaring van Annam aan Frankrijk. Voorts ontving de New-York Herald eergisteren een bericht van den volgenden inhoud »AUe voorbereidselen zijn gemaakt om Canton in staat van verdediging te stellen; men gelooft echter dat de forten, in geval van oorlog, ternauwernood een voortgezet bombardement zouden kunnen doorstaan. Voortdurend komen troepen uit het noorden; giste ren trokken 1600 man door de stad. De mandarijnen verklaren dat zij de vreemdelingen tot eiken prijs zullen beschermen. De Engelsche admiraal is gisteren hier aangekomen en heeft het geheele eskader op voet van oorlog ge steld, om op alle mogelijke gebeurtenissen voorbereid te zijn". De onderhandelingen der Transvaalsclie deputatie met den minister Lord Derby vorderen niet sterk. Men is nog steeds bezig over de regeling van de westergrens en wanneer men het daarover eens is, wordt verwacht, dat de overige punten spoedig zullen zijn afgedaan. Intusschen kan de deputatie weinig doen in het belang harer verdere plannen. Alles financiën, bank- en spoorwegzaken alles moet stil staan, tot men met de Engelsche Regeering een bevre digende oplossing heeft verkregen. OPENBARE VERGADERING VAN DEN Raad der gemeente Goes, op VRIJDAG den 14 DECEMBER 1883, des namiddags te 2 uren. Voorzitter de heer mr. J. G. De Witt Hamer, bur gemeester. Tegenwoordig 8 leden en de Secretaris. Afwezig de vier bekende leden. De heer Van Zand bergen Buwalda heeft zijn ontslag ingezonden. I. De notulen der vergadering van den 23 Novem ber jl. worden gelezen en na eene kleine opmerking van dr. Callenfels goedgekeurd. II. De Vóorzitter doet de volgende mededeelingen, die alle, zooveel noodig met goedkeuring, voor noti ficatie worden aangenomen: a. dat ingevolge goedgekeuid raadsbesluit de ver koop der boomen aan de Westzijde der haven en in de kleine Schans op 24 Nov. jl. is beproefddat slechts voor éeu perceel olmen en voor de wilgen werd ingeschreven; dat de wilgen zijn gegund aan E. N. Steenbakker te Goes voor 4,50, terwijl de verkoop der olmen zal plaatshebben op morgen (15 Dec.) door den notaris J E. Mulock Houwer b. dat de aanbesteding van de levering van het benoodigde plantgoed voor den aanleg van den west- wal en het terrein bij de Meelfabriek is gehouden op Zaterdag 8 Dec. jl. en dat het minst is ingeschreven door A. M. Van Glabbeek, boomkweeker aan den Te- teringschen dijk bij Breda, en wel voor f 123 het eerste en f 85,75 het tweede perceel, zijnde de leve ring aan dezen gegund c. dat op den 24 November een begin van brand is ontstaan in de Sasknechtswoning en dat de schade door de Zierikseesche maatschappij, waarbij het per ceel is verassureerd, zal worden hersteld; d. dat het archief van de ontbonden vereeniging voor volksbelangen door het laatste bestuur aan burg. en weth. is gezonden, met verzoek dit in het archief der gemeente te deponeeren, aan welk verzoek is voldaan e. dat, ter vervulling der vacaturen in het dames comité van bijstand voor het handwerksonderwijs aan de leerlingen der scholen B., C. en D., ontstaan door de periodieke aftreding van mevr. de wed. Van Maenen Metgier, die dame door burg. en weth. als zoodanig is herbenoemd; f. dat van den benoemden onderwijzer P. De Hullu bericht is ingekomen, dat hij zijne betrekking aan neemt en den 1 Januari in functie zal treden. g. dat ten geschenke voor de bibliotheek zijn ont- vatgen 2 exemplaren van »Le Brésil a l'Exposition Internationale d'Amsterdam 1883", welke voor de leden ter visie gelegd zijn. III. In behandeling komt het 2e suppletoir kohier van den hoofdelijken omslag over 1883 en wordt dit, zonder beraadslaging en zonder hoofdelijke stemming, vastgesteld op een bedrag van f 87,03. De heer Massee vraagt of bij de bespreking van de aangeslagenen op dit kohier ook tegenwoordig is geweest een der leden, die de vergaderingen van den raad niet bijwonen. De Voorzitter antwoordt, dat de heer Steketee bericht had verhinderd te zijn, maar dat de heer Den Boer in de bijeenkomst tegenwoordig was. De heer Massee dankt voor deze inlichting. IV. Op gelijke wijze wordt vastgesteld het 2e suppletoir kohier van de belasting op de honden, aan wijzende een totaal van 33. V. De Voorzitter deelt nu mede, dat van den heer J. Van Zandbergen Buwalda bericht is ingekomen, dat hij wegens vertrek uit de gemeente, zijn ontslag neemt als lid van den raad en dat burg. en weth. ter ver vulling der daardoor ontstaande vacature, eene verkiezing hebben bepaald tegen 20 December 1883, met de, zoo noodige, herstemming op 3 Januari 1884. Hij stelt voor tot de aanwijzing van het stembureau overte- gaan, waartoe, besloten zijnde, de heeren Ramondt en Kakebeeke worden uitgenoodigd, voor deze en volgende benoemingen als stemopnemers te fungeeren. Bij de opening der briefjes blijkt, dat zijn benoemd de heeren mr. J. W. C. De Jonge van Ellemeet en L. G. Kakebeeke, terwijl al de overige aanwezige leden zich bereid verklaren als plaatsvervanger op te treden. VI. Thans is aan de orde de benoemg van de leden der commissie van classificatie der minvermogende schoolkinderen voor 1884. De heer Van der Hoek vraagt het woord en wenscht, alvorens de Raad tot eene benoeming overgaat, reken schap te geven van de stem, die hij zal uitbrengen bij de benoeming van een lid uit het burg. armbestuur waartoe de heer Den Boer, even als voor de vervul ling van andere vacatures, wordt aanbevolen. Hij acht het beter hier openlijk zijne meening te zeggen, dan in dezen stilzwijgend te handelen. De Voorzitter zegt, dat als de heer Van der Hoek meent, een afwezig raadslid te moeten bespreken, hij er zich niet tegen zal verzetten. Da heer Van der Hoek wijst er nu op, dat de heer Den Boer en zijne drie medestanders sedert maanden handelen, alsof zij geen Raadslid zijn, omdat, zooals zij zich hebben uitgedrukt, de Raadsvergadering onwettig is, tengevolge van de aanwezigheid van twee leden, die niet den eed, maar eene verklaring en be lofte hebben afgelegd. Spreker meent, dat door zulk een houding de belangen van de kiezers niet behartigd worden en dat de heer Den Boer, met zijn gevoelen over de onwettigheid der vergadering, ook geene benoe ming van zoodanigen Raad aannemen kan, en aange zien nu Nieuwjaar voor de deur staat, is er geen tijd meer op de decisie van de Regeering te wachten. De Voorzitter zegt, dat zijns bedunkens bij eene benoeming alleen moet gelden, of de voorgedragene of aanbevolene geschikt is voor de betrekking, maar dat daarbij geene neven-consideratien mogen gelden. De heer Ramondt zegt het gevoelen van den voor zitter volkomen te deelen, doch bij hem geldt een ar gument in 't belang der collegiën. Hij herinnert dat de heer Den Boer den 26 Sept. is herbenoemd tot hoofdcommissaris der vereeniging van werklieden en de raad den 26 Oct. de mededeeling ontving, dat hij de betrekking aanneemt, bijaldien de raadsbe sluiten voor wettig worden erkend. Sedert zijn weder twee maanden verloopen en nu vraagt sprekerneemt de heer Den Boer de betrekking waar of laat hij de vacature voortduren Naar sprekers meening mogen de verschillende collegiën tengevolge dezer quaestie niet aan onvoltalligheid worden blootgesteld. De heer Van der Hoek zegt, kortelings den heer Den Boer gesproken en daarnaar gevraagd te hebben, en dat deze hem heeft verklaard, het oog erop te houden. Spr. kan dus den heer Ramondt in dezen geruststellen. De Voorzitter zegt hetzelfde te hebben willen mede- deelen. De heer Ramondt constateert daarop, dat dan de heer Den Boer, ondanks zijn bericht aan den raad, toch fungeert als hoofdcommissaris der vereeniging en dus feitelijk een mandaat vervult van een college, dat hij niet wettig acht. De heer mr. De Jonge van Ellemeet wil ook zijne stem motiveeren. Hij zal niet stemmen op den lieer Den Boer, aangezien die heer onmogelijk een benoe ming kan aannemen en zich dan ook nu in niets bemoeit met de zaken der gemeente en o. a., wat Spr. als voorzitter bij ondervinding heeft, zich gedraagt als ware hij geen lid der financiëele commissie, niet tegenstaande hij deze benoeming heeft aangenomen. De heer Massee verklaart, den heer Den Boer niet te zullen stemmen als lid der commissie van classifi catie niet omdat hij medegaat met de argumenten der andere heeren maar omdat sedeit lang bij den heer Den Boer eene tendenz bestaat voor het bijzonder onderwijs ten koste van het openbaar, en hij dienten gevolge kinderen verwijst naar eene school waarvoor hooger schoolgeld gevorderd wordtdie te huis be- hooren op eene school, waar voor het onderwijs minder schoolgeld moet betaald worden. Achtereenvolgens worden benoemd de heerenJ. J. Ochtman, uit het dagelijksch bestuur, G. Van der Hoek uit den gemeenteraad, J. M. Kakebeeke uit het burgelij k armbestuur, I. Wessel uit de diaconie der Ned. Herv. gem., J. Fabery De Jonge uit de diaconie der Chr. Ger. gem., A. Matthijssen uit het Roomsch Cath. Par. armbestuur en D. Hildernisse uit de com missie voor de CEcon. spijsuitdeeling. VII. Alsnu wordt voorzien in de vacatures, die ontstaan zullen in verschillende commissiën en be sturen, tengevolge van periodieke aftreding. Er wor den achtereenvolgens herbenoemd of benoemd de hee ren mr. J. W. O. De Jonge van Ellemeet, J. J. Ra mondt (beiden herbenoemd) en C. E. Massee (be noemd) als leden der financiëele commissie. (De heer Massee verklaart: nadat geargumenteerd is, waarom de vorige titularis niet meer gewild is ben ik bereid de betrekking aantenemen)mr. J. W. C. De Jonge van Ellemeet herbenoemd als voorzit ter dier commissie; mr. J. W. C. De Jonge van Ellemeet en J. J. Ramondt, beiden herbenoemd als leden der commissie voor het ontwerpen der straf verordeningen, van welke commissie de burgemeester ambtshalve lid en voorzitter isJ. M. Kakebeeke (herbenoemd) en M. C. J. Pilaar (benoemd) als leden van het burg. armbestuur, benevens mevr. de Wed. De Ronde Bresser (herbenoemd) als regentes van het weeshuis Z. D. Van der Bilt La Motthe (herbenoemd) als lid der commissie van toezicht op het lager on derwijs dr. N. J. F. Verschoor en dr. L. W. Th. Wigman (beiden herbenoemd) als leden der openbare gezondheidscommissie en tot lid der comm. M. O. J. M. Kakebeeke (herbenoemd). VIII. De Voorzitter herinnert, dat de leden der commissie van voorlichting bij het opmaken van de kohieren van den hoofdelijken Omslag ook jaarlijks aftreden en vraagt of de Raad van zijn recht wil gebruik maken om zelf de benoeming te doen. De heer Massee geeft daartoe in dit bijzondere ge val zijn verlangen te kennen. Hij zal wel niet behoeven te zeggen, dat hij vol vertrouwen heeft in den Voor zitter, maar hij meent dat, na de gehouden stemming, dezen ditmaal eene benoeming door den Raad wensche- lijker zal voorkomen. De Voorzitter antwoordt, dat hij gaarne de verze kering van den heer Massee aanneemt en dat het voor een voorzitter steeds het gemakkelijkst is wanneer de leden de benoeming van commissiën doen. Alsnu worden in de bedoelde commissie benoemd de heeren C. E. Massee, L. G. Kakebeeke en G. Van der Hoek. IX. De Voorzitter geeft nu te kennen, dat de ver ordeningen op de heffing en de invordering van de be lasting op de honden noodzakelijk herziening behoefden. Niet alleen dat Ged. Staten de goedkeuring der ko hieren door hun college niet meer noodig achten, terwijl in de verordening de art. 264266 der gemeentewet zijn geïnsereerd, maar ook waren verschillende bepa lingen niet zeer duidelijk. Burg. en weth. hebben nieuwe verordeningen ontworpen, en daarbij zijn alle honden, uitsluitend gehouden ten dienste van den land bouw of eenig bedrijf van nijverheid, of ter bewaking van gebouwen of erven, van de belasting vrijgesteld, terwijl de belasting voor honden van weelde of ver maak is bepaald op vier gulden. De verordeningen worden achtereenvolgens vastge steld, om aan de goedkeuring des Konings te worden onderworpen. X. Thans komt in behandeling een voorstel van burg. en weth.om art. 9 der onlangs vastgestelde verordering op de straten te wijzigen zoodanig dat dit gelezen worde: »Het is verboden op eene plaats, zichtbaar van de openbare straat of op de openbare straat zelve, vee te slachten."

Goessche Courant | 1883 | | pagina 2