Kunst, Wetenschap en Letteren. Rechtszaken. Landbouw en Veeteelt. Buitenlandsch Overzicht. Gemengde Berichten. Laatste en telegraphische berichten. Ingezonden Stukken. Liefdadigheid. Weerkundige Waarnemingen. Afloop Aanbestedingen en Verkoopingen. Benoemd tot onderwijzer aan eene der openb. scholen te Nieuwer Amstel de heer J. v. Bezooijen, thans als zoodanig werkzaam te St. Maartensdijk. Woensdagavond gaf de Rederijkerskamer «Au rora" alhier eene publieke voorstelling. In de beide stukken John, de Bedelaar en Jocrisse, de Vondeling, werd de titelrol vervuld door den heer J. Baljé, die als gewoonlijk zich op meesterlijke wijze van zijne taak kweet. Zoowel in het tooneel- als in het blijspel is de heer B. volkomen op zijne plaats en zijn gevoel vol spel in het eerste evenals zijne goed volgehouden onnoozellieid in het nastukje, gaven blijken van goede studie en groote begaafdheid. Zelden zagen wij bij eene opvoering van dilettanten een zoo begaafd too- neelspeler. Farren was, als altijd, juist op zijne plaats. De bankier Keur hof en de herbergier Zorg hadden ook goede oogenblikken, doch wij geven aan den eerste de voorkeur boven den laatste. Wij gelooven dat hij, die deze rollen vervulde, in het ernstige karakter beter op zijne plaats is dan in het blijspel. Daar entegen zien wij den zoon van Keurhof liever in het laatste dan in het eerste. De jongere leden der kamer willen wij niet ieder afzonderlijk bespreken. Wij willen gaarne gelooven dat onder hen goede krachten schui len, doch zeker is het dat alleen ernstige studie hen op een hoogte kan brengen, dat het voor het publiek, zoowel als voor den recensent aangenaam wordt hen te beoordeelen. Hun werkend lidmaatschap is een bewijs, dat zij liefde voor de kunst bezitten, doch die liefde moet vooral blijken uit den ijver, waarmede zij trachten hun spel te volmaken en met de hoofd personen een waardig geheel te vormen. Wat meer losheid en het zooveel mogelijk afleggen van het Zeeuwsch dialect zonder in onmogelijk deftigen toon te vervallen, den juisten nadruk te leggen daar waar het in den zin behoort, eenig medeleven in de periodes van zwijgen, ziedaar eenige wenken welke wij, in het belang van een goed geheel, ons veroorloven. «Aurora" heeft een goeden naam en eene periode van bloei achter zich. Ontegenzeggelijk heeft de Ka mer in de laatste jaren veel geleden door het succes sievelijk vertrekken of ophouden van uitstekende ele menten, wier aanvulling niet zoo licht valt. Zij, die de opengevallen plaatsen innemen, hebben de niet ge makkelijke taak om «Aurora" staande te houden niet alleen, maar ook om hunne voorgangers op zijde te streven en daardoor de belangstelling van het publiek in de opvoeringen levendig te doen blijven. In den heer Baljé hebben zij een benijdenswaardig voorbeeld, waarom wij vertrouwen, dat hunne taak hun wel gelukken zal. Omtrent de bestemming welke Z. M. de Koning aan het fonds tot ondersteuning van jeugdige beoefe naars der schoone kunsten gegeven heeft, zegt «het Dagblad" uit goede bron te kunnen mededeelen, dat uit het fonds in 1884 zullen worden gekocht kunst werken, en in 1885 weev toelagen zullen worden verleend, meer dan aan hoogstens vijf jonge artisten en eerst na een streng vergelijkend onderzoek van de candidaten, die voor die plaatsen in aanmerking komen. Het bestuur van de maatschappij «Arti et Amicitiae" en de heer Herman Ten Kate blijven belast met de uitvoering van deze beschikkingen van Z. M. den Koning. Kantongerecht te Goes. Heden, 16 November, zijn de volgende vonnissen uitgesproken tegenAa. W., huisvrouw van J. W., te Wilhelminadorp, beklaagd ven openbare dronken schap, veroordeeld in eene geldboete van/5, subs 2 dagen gev.straf; J. De K., te Hoedekenskerke, be klaagd van als voren, vrijgesproken J. P., teOu- delande, beklaagd van als voren, veroordeeld in eene geldboete van 1, subs 1 dag gev.straf; W. V., te Goes, beklaagd van als voren, veroordeeld in eene geldboete van ƒ10, subs. 3 dagen gev.straf; P. V., te Ovezand, beklaagd van het in het openbaar be dreigen van eens anders veiligheid, terwijl men in dronkenschap verkeert, veroordeeld in eene geldboete van ƒ3, subs. 2 dagen gev.straf; L. D., te Am sterdam, beklaagd van het houden eener onderhandsche loterij zonder vergunning, veroordeeld in eene geld boete van ƒ1, subs. 1 dag gev.straf; M. W. te Baarland en P. H., te Kolijnsplaat, beklaagd van het maken van nachtelijk burengerucht tot verstoring van de rust der inwoneis, ieder veroordeeld in eene geld boete van 5,50, subs. 1 dag gev.strafJ. K., en M. N., te St. Filipsland, beklaagd van het te zamen en in vereeniging graven binnen den afstand van 500 M. zeewaarts gemeten uit den dijk, langs de Zeeuwsche stroomen, ieder veroordeeld in eene geldboete van ƒ10, subs. 1 dag gev.straf c. e. Het gerechtshof te 's-Hage heeft Donderdag P. v. d. V te Kruininge, beschuldigd van het afleggen van valsche getuigenis in eene civiele zaak, bij gemis aan voldoend bewijs vrijgesproken. In de vergadering der Vereeniging Landbouw en Veeteelt, te Wolfertsdijk, gehouden op Maandag avond, zijn de aftredende bestuursleden: G. De Jager en C. Zuijdweg, als zoodanig eenstemmig herkozen. Ten opzichte van de herhaalde proefneming met de Boheemsche aardappelsoort bij een viertal leden, bleek uit hun rapport, dat de opbrengst, bij geen noemens waard verschil van geteeld te zijn op zwaren of Achte ren grond, vrij ruim mocht heeten, nl. in 't geheel 11 Hectol. op ongeveer 2,50 Aren; voorts, dat die aardappelen, hoezeer niet geheel bestand tegen de bekende ziekte, meestal groot van stuk en zeer meel rijk zijn, zoodat zij, minder voor huiselijk gebruik, doch voor vee-voeder zeer aanbevelenswaardig mogen geacht worden. De voorraad werd onder 24 leden, die zulks verlangden, gelijkelijk verdeeld. Een afdruk van eene ingezonden petitie aan Z M. den Koning, vanwege het Hoofdbestuur der Friesche Maatschappij van Landbouw, tot uitroeiing van de besmettelijke longziekte, ter tafel gebracht zijnde, werd algemeen besloten, met het oog op het belang van den Neder- landschen Landbouw, veeteelt en handel, die petitie bij de Hooge Regeering vanwege de vereeniging te steunen, door adhaesie daaraan te doen blijken. Grooten bijval vond inzonderheid een voorstel van het bestuur, tot het opzenden van een request aan de Tweede Kamer, met verzoek, dat door die Hooge Vergadering eene poging aangewend worde ter wijziging van Z. M. besluit van den 25 Augustus 1880 (Staatsbl. no. 164), teneinde de bescherming der musschen, welke thans overmatig vermenigvuldigen, zoodanigebeperking onder ga, dat billijkerwijze tegemoet gekomen worde aan de belangrijke schade, welke landbouwers en tuiniers van die vogelsoort te lijden hebben. De vereeniging koesterde daarbij de hoop, dat haar voorbeeld door andere landbouw-vergaderiDgen nagevolgd en alzoo gesteund zal worden. Nadat verder eenige huishoude lijke zaken afgedaan waren, werd de bijeenkomst be sloten met het voordragen door den voorzitter van een antwoord op de vraag: «Tan welke voedingstof fen geven de koeien de meeste melk (groenvoeder uitgezonderd) welk antwoord een zestal practische wenken bevatte, die voor de opbrengst en de gehalte der melk alleszins verdienen opgevolgd te worden. (Dit bericht is tengevolge eener bijzondere omstan digheid voor ons vorig no. te laat gekomen De Chineesche gezant Tseng, die geruimen tijd in Londen heeft vertoefd, is weder in Frankrijk's hoofd stad teruggekeerd en woonde de wekelijksche ontvangst van het corps diplomatique aan het ministerie van buitenlandsche zaken bij. Hij zal de onderhandelingen hervatten en vermoedelijk nu wel al eene bijeen komst met den premier Ferry gehad hebben om nate- gaan op welke voorwaarden eene minnelijke schikking kan worden verkregen. Het bezoek van den Duitschen Kroonprins aan Spanje wordt nog druk besproken en niet het minst in de Fransche pers, waar het, zooals te begrijpen is, met weinig ingenomenheid wordt begroet. Zelfs de National, die in betrekking heet te staan tot Ferry, laat zich ongunstig over dit feit uit en zegt, dat koning Alfonso blijkbaar de ontevredenheid der libe ralen wil trotseeren. In strijd met vroegere geruchten, dat genoemd be zoek ook in Portugal werd gelaakt en eene nauwere verbinding van dit rijk met Frankrijk het gevolg ervan zou kunnen zijn, melden thans de Lissabonsche bladen, dat de Duitsche kroonprins ook de Portugeesche hoofdstad zal bezoeken om van daar over zee naar Duitschland terugtegaan. Het vorige bericht uit Egypte omtrent een neder laag, dien de valsche profeet aan generaal Hicks zou hebben toegebracht, wordt thans weder tegengesproken en schijnt alleen te zijn voortgevloeid uit het stilzwij gen van laatstgenoemde. Dat in Servië alle gevaar voor een nieuw oproer nog niet was geweken is gebleken. Omtrent dezen nieuwen opstand, waarvan wij nog onder de laatste berichten in ons vorig nommer melding maakten, wordt nader uit Weenen gemeld: Een met geweren en knuppels gewapende hoop boeren heeft Alexinatz overvallen, de gevangenis be stormd en Stanko Petrovic, die voor eenige maanden beschuldigd werd van valschheid in geschrifte en in de gevangenis zat, bevrijd. De troep boeren heeft voorts de plaatselijke overheid afgezet, haar achter slot en grendel gebracht en zich het bestuur der stad toege- eigend. Het is nog aan een telegrafist gelukt het oproer te telegrafeeren naar Belgrado en Nisch. In den loop van den dag kwam kolonel Benitzky, die met zijne familie op reis was, te Alexinatz. De opstandelingen herkenden hem en wilden hem tot hunnen bevelhebber hebben. Benitsky sloeg dit van de hand en maande de oproerlingen aan hun verzet te staken en rustig naar huis terug te keeren. De kolonel spoedde zich naar Nisch, vond daar twee naar de oproerlingen af- gezondene compagnieën soldaten, joeg den hoop uiteen en herstelde de rust en orde, terwijl Petrovic weer naar de gevangenis gebracht werd. De Servische regeering heeft bekend gemaakt, dat het op het oogenblik rustig is in het geheele gebied, waar de opstand zich geopenbaard heeft. Kolijnsplaat. Woensdagavond gaf alhier het jeug dige zariggezelschap «Noord-Beveland" een tftoncert in de eerste wintervergadering van de afdeeling «Noord-Beveland" der Maatschappij tot Nut van 't Al gemeen. Met blijkbaar genoegen werd door de trouw opgekomenen het achttal zangstukken aangehoord. Tus- schen de verschillende nummers droeg de heer L. G. Haarman een vers voor van Thierens, getiteld: De hand van den gids; de heer H. A. Eversdijk een luimig gedicht, genaamd: Vrienden en vrouwen, terwijl de heer Grasstek het aangrijpende gedicht van Francois Coppée: «De werkstaking" schoon vertolkte. Bij het sluiten den vergadering bracht de Voorzitter zijnen dank en dien der aanwezigen aan de heeren die voordrachten hadden gehouden, aan de zangvereeningihg en inzonderheid aan den directeur den heer A. T. C. Swenne, er bijvoegende, dat liet bestuur der afdeeling sympathie gevoelt voor eene vereeniging, die hare leden in alle gemeenten van dit eiland telt en aan liefde tot de kunst hare geboorte verschuldigd is en weldra daarvan in 't belang der zangvereeniging het bewijs zal leveren. St-Maartensdijk. Deze week werd de eerste win tervergadering gehouden van het gezelschap «Tot Nut en Genoegen". Ruim een 40tal dames en heeren waren tegenwoordig. Als redenaar trad op de Edel achtb. heer N. Polderman, die tot onderwerp zijner rede ge kozen had: «Het nut der huichelarij". Daarna werden nog onderscheidene voordrachten door verschillende heeren geleverd, waarna men te on geveer 10 uren voldaan huiswaarts keerde. Dat deze vereeniging, wier streven het is het nuttige aan het aangename te paren, nog lang moge bloeien, is voor zeker de wensch van vele ingezetenen dezer gemeente. In het gehucht Nagelbeek (Limburg) is een persoon door verstikking omgekomenhij had zich ter ruste te begeven in een vertrek, waar een kachel stond te branden. Ook een kat, die in hetzelfde vertrek ver toefde, trof hetzelfde lot. Er kwamen gedurende 1882 in de mijnen van het Britsche rijk 959 ongelukken voor, waarbij 1218 menschen het leven verloren. In 1881 waren er 30 ongelukken en 165 dooden minder. Maar het aantal personen, die in de mijnen werken, is in het afgeloopen jaar vermeerderd. Het bedraagt nu 559,493. De ge middelde verhouding is1 sterfgeval door ongeluk op 459 in de mijnen werkende personen. In de jaren 187481 was die verhouding 1 op de 454. Bij de viering van een Muzelmansch feest, op Vrijdag 9 November, te Tanger, heeft het volk den Franschen zaakgelastigde met steenen geworpen. Deze heeft onmiddellijk voldoening geëischt van den Gou verneur van Tanger. De Minister van Buitenlandsche Zaken van Marokko heeft er den Sultan kennis van gegeven. Het voorgevallene heeft te Tanger eenige ontroering veroorzaakt. Zekere dr. Wreden te Petersburg moet een toe stel hebben uitgevonden «Phonophor", waardoor het mogelijk is een geheel publiek gelijktijdig muziek, die op een afstand wordt uitgevoerd, te doen hooren, zonder dat men zijn oor en in verbinding met het in strument behoeft te brengen. Nog altijd is er geen enkel spoor ontdekt van den reeds sedert 17 Oct. 11. vermisten Brusselschen in dustrieel Desehamps Een onderzoek op zijn kantoor' ingesteld, heeft tot het resultaat geleid dat zijne zaken in de volmaaktste orde bevonden zijn en geen aan leiding hoegenaamd zouden hebben kunnen opleveren om in 't geheim te vertrekken. Het kiezersexamen in België. Op de vraag, te Ixelles aan een der candidaten gedaan«Wat wa ren de oorzaken van den opstand van Holland tegen Spanje was het antwoord«De predicaties der Lutherschen." Op de vraag «Wat zijn de plichten der echtelieden tegenover elkander heette het«De man moet zijn vrouw getrouw blijven, maar de getrouwheid van de vrouw moet nog grooter zijn, anders zou het huis een hel worden." Een ander candidaat-kiezer zeide «Dat de man dikwijls heel wat water in zijn wijn moest doen om vrede in huis te houden." Middelburg. Tot lid van de Kamer van Koop handel en Fabrieken werd heden gekozen, in plaats van wijlen mr. W. C. Borsius de heer H. P. Den Bouwmeester. 's-Hage. TWEEDE KAMER. In den loop van het debat over de Indische begrooting stelde dhr. Keuche- nius een gemotiveerde en dhr. Cremers een eenvoudige motie van orde voor, beiden ten gunste van de wette lijke goedkeuring der nieuwe overeenkomst met de Billiton-maatschappij. Op verzoek der regeering is de behandeling dezer motiën verdaagd tot Maandag. Ove rigens werd de discussie voortgezet. De heer Lohman be streed elke opvatting van kwade trouw bij den Gouv.- Gen.dhr. Cremers eveneens. De heer Lohman hield niettemin vol, dat zijne handelingen hem brandmerkten. De Minister verdedigde nader zijn plannen, die spoe diger in het tekort zouden voorzien dan alle andere stelsels Tot wijken in Atjeh zou hij nooit besluiten. In de afstemming der begrooting zag de Minister be paald een votum van wantrouwen. Hij verklaarde zich tot bezuiniging op de onderdeelen bereid. Maan dag voortzetting. Uit het Regeeringsantwoord op hoofdstuk buitenl. zaken blijktdat de onderhandelingen met Frankrijk over een handelstraktaat geen oogenblik zijn afge broken geweestthans bestaat er geene letterkundige conventie met Frankrijk meer; het handels-traktaat met Perzië zal eerlang aan de goedkeuring der Staten- Generaal worden onderworpen. Het gegrond vooruitzicht bestaat, dat eerlang de diplomatieke betrekkingen met Venezuela zullen worden hersteld. Met leedwezen voegt de Min. er bij, dat vooreerst in den bestaanden toestand omtrent den invoer van vee in Engeland, geen gunstige wending schijnt te verwachten, zoolang niet de longziekte ook in het spoelingdistrict zal hebben opgehouden. Arnliem. De Procureur-generaal van het Gerechts hof heeft cassatie aangeteekend in zake Roland Holst. Parijs, 16 Nov. Het gerucht loopt, dat de Fran schen Kanton bombardeerden en geslagen werden. Het wordt echter door niets bevestigd. De Chineesche ge zant is naar Londen vertrokken. De oorlog met China schijnt onvermijdelijk. Konstantinopel, 16 Nov. De Khedive van Egypte deed door eene commissie onderzoeken oi de Lesseps het recht heeft, krachtens de bestaande concessie, een tweede Suez-kanaal te graven. Volgens het gerucht luidt de conclusie ontkennend. Mijnheer de Redacteur1 Met belangstelling las ik in uwe courant, dat Dins dag zeer waarschijnlijk eene lezing door de Maatschappij tot Nut van 't Algemeen zou worden gehouden. Eene officiëele kennisgeving daarover heb ik evenwel niet gezien. Mij dunkt, dit ware toch een zeer ge- wenschte zaak geweest. Immers hoe licht kan deze of gene, die de officiëele bekendmaking ziet, bewogen worden als lid toetetreden, niet alleen bij het ver nemen dat er een lezing zal zijn, maar ook door den naam des sprekers. In het laatste verslag van het «Nut" werd geklaagd over de weinige belangstelling, die de vroegere lezingen ondervonden hebben, maar 't komt mij voor dat de belangstelling niet of niet genoeg wordt opgewekt, getuige de jongste lezing, welke niet-leden slechts door uwe mededeeling te weten konden komen. Ik houd mij overtuigd, was het in de courant publiek gemaakt, tevens onder kennisgeving dat tegen zooveel contributie leden nog kunnen worden aangenomen, deze prikkel niet tevergeefs zou zijn geweest. Men moet het publiek steeds op alles attent maken en dikwijls onder 't oog brengen. Een slappe geest moet door energie worden opgewekt. 't Zou ook niet ongewenscht zijn, wanneer een enkele maal eene lezing voor niet-leden, tegen betaling van zekere som, toegankelijk was allicht zouden er zijn die dan voorgoed zich als lid bij het Nut zouden aansluiten. Wat meer publiciteit zou over 't algemeen de zaak verre van schaden. 15 Nov. '83. Een vriend van nuttige lezingen. Wat is de ware naam Deze vraag rijst zoo nu en dan nog al eens op over sommige zaken, persoons- en plaatsnamen. En over plaatsnamen niet het minst tegenwoordig. Nu eens is dit van minder dan nog al eens van veel gewicht, vooral waar het betreft het schrijven van plaatsnamen als adres. Eenheid in dezen zou zeer gewenscht zijn. Doch die laat voor sommige plaatsen nog al wat te wenschen over. Om maar een enkel voorbeeld te noemen, zoo is het de vraag, wat moet men schrij ven: Sint-Maartensdijk (Prov. Utrecht) of Maartensdijk (Prov. Utrecht). Sint-Maartensdijk (Prov. Zeeland) is als zoodanig algemeen bekendmaar bij eerstgenoemde plaats is dat niet het geval. Brieven, geadresseerd Maartensdijk, worden daar bezorgd, en zoo komt het ook in de Aardrijkskundige woordenboeken voor, maar ook brieven, geadresseerd Sint-Maartensdijk, bestelt men daar, zonder dat er echter Prov. Utrecht op ver meld staat. Zoo deed zich dezer dagen het geval voor, dat een brief, geadresseerd Sint-Maartensdijk, zonder ,,u dere aanduiding, te Sint-Maartensdijk l (Prov. Utrecht) werd besteld en, door toevallige naamsovereenkomst des persoons, in geheel verkeerde handen geraakte. De ontvanger, na de lezing bemerkende, dat de brief niet voor hem bestemd was, deed hem den brievengaarder daar ter plaatse weder toekomen, welke hem opnieuw sloot en verzond naar Sint Maartensdijk (Zeeland). Dat blieven te Sint-Maartensdijk (Zeeland) aankomen met het opschrift «Bij Utrecht onbekend", gebeurt dikwijls. Wat is nu de ware naam Zijn beide plaat sen gelijknamig, dan loopt men gevaar, dat genoemd geval zich nog wel eens meer zal voordoen. Doch wat is er hier aantewenden, teneinde zulks voorkomen worde? M. i. was het beste op de brieven, naar eene der ge noemde plaatsen afgezonden, te vermelden in welke provincie bedoeld wordt. Die geringe moeite zou den postdirecteuren en brievenombrengers veel werk sparen, en het publiek zou gevrijwaard wezen voor oponthoud en het ontvangen van geopend geweest zijnde brieven. Sint-Maartensdijk, 1511'83. OUD-BEIERLAND. BEDE OM HULP De ondergeteekenden zijn zoo vrij een beroep op de algemeene liefdadigheid te doen. Hoewel het velen uwer uit de dagbladen bekend zal zijn, wenschen zij toch onder uwe aandacht te brengen, dat sedert de verschijning der ziekte, in April jl376 personen door pokken zijn aangetast en 105 daaiaan overleden. De meesten hunner zijn uit de werkende en behoeftige klasse. Velen en velerlei zijn daardoor de behoeften. In overleg met de geneeskundigen werd door de ondergeteekenden hulp in den nood verleend. Reeds tweemaal werd door hen voor dat doel eene inzame ling van gelden bij de dorpsgemeenten gehouden. De eerste maal bracht dit f 442,21 de tweede maal f276,50, te zamen dus f 718,72% op. Daar de be hoeften van den aanstaanden winter ook dringende eischen hebben, kunnen zij hunne dorpsgenootenniet opnieuw lastig vallen. Zij maken daarom den nood der behoeftige poklij ders aan u bekend, vertrouwende dat uwe mensch- lievendheid hunne bede om hulp niet onbeantwoord zal laten. Moge God aan de edele gevers hun wel doen vergelden Uwe gaven zullen in deze courant vermeld worden. Tot de ontvangst daarvan hebben zich, nevens de ondergeteekenden, ook bereid verklaard de heeren mr. A. W. Van der Hoop, Kantonrechter, J. A. Vlug, Rijks-ontvanger en W. Hoogwerf Az., Boekhandelaar, allen wonende alhier. Oud-Beierland, 3 November 1883. Ds. CRAMER. A. VAN DER HOOP. GOES, Vrijsdag 16 November 1883. Waarneming van hedenochtend acht uur Een depressie, met een barometerstand in het cen trum van ongeveer 750 m.M., bevindt zich ver van ons en Noord westwaarts. Van een gebied van hoogen druk valt weinig of niets te bespeuren. Het grootste barometer-afwijkingsverschil was Gisteravond acht uurMaastricht 2.3 m.M. boven Vlissingen. Hedenochtend acht uur: Maastricht 3 m.M. boven Vlissingen. Hedenmiddag half een: het verschil werd grooter. Barometerstand te Utrecht om half een 765.4 m.M. Het gebied van hoogen druk, dat zich Woensdag Noordwestwaarts van ons bevond, is teruggedrongen door het gebied van lagen druk, dientengevolge heeft het weder een onaangenamer karakter gekregen. Verwachting: Zuidwestelijke wind, vergezeld van regen. jjwii i ■n—mwmii'iin ■ih—mwh m m Kruininge. Gisteren werden alhier ten overstaan van den Notaris a. W. Rembges geveild 4.65.50 heet. bouwland in Kruininge en 1.97.50 heet. in Krabben- dijke. Voorloopig werden toegewezen in Kruininge: le perc. .47.80 heet. aan W. Visscher voor ƒ485; 2e perc. 1.69.10 heet. aan idem voor 417 3e perc. 2.02.10 heet. aan C. Van Iwaarden voor ƒ320; 4e perc. .46.50 heet. aan Adr. Karelse voor ƒ500; deze vier perceelen nader in massa verkocht voor ƒ410 aan J. Boone. Toegewezen in Krabbendijke5e perc. .82.76 heet. aan P. Nieuwenhuijse voor 5006e perc. -57.37 heet. aan Abel Kole voor ƒ509; 7e perc. .57.37 heet. aan Adr. De Bel voor ƒ508, alles per

Goessche Courant | 1883 | | pagina 2