Houtverkooping. Olmeboomen, PIANO'S. Yarkens. Antoine Mes, D Hofstede op de wegslooten, heulen en dammen, ft- en Essche-, Wilge en Canada-boomen, puike Kachelkolen. KINDERHOEDJES; f-fcécrij Verkoophuis, Goes. wel onze orisii Tlie Singer Maifacting te. 94. Lange Delft. 94. 62. Kalverstraat. 62. .2 vette VARKENS, Bet Duitse! zonder teler, Bet Engelse! zonder Meester, Liefdadigheid. Afloop Aanbestedingen en Verkoopingen. Burgerlijke Stand Goes Verkoopingen en Verpachtingen. Te houden Aanbestedingen. Marktberichten. ^.ID'VrEïI^TH13SrrX,IE;3Sr. SCHOUWING is den WILLEM-MVAPOLDER (gemeente Kapelle), Openbare Verkooping. 168 Olme- en Canada-boomen, op Vrijdag 23 November 1883, publiek, verkoopen 6 Olme- en 3 Esseheboomen, op Vrijdag 30 November 1883, publiek verkoopen ongeveer 230 bijzonder zware opgaande eene partij opgaande In voorraad puike Smeekolen, Mason Hamlin's Orgels. nieuwe modellen zijden HEERENHOEDEN 1884. Naamlooze Vennootschap 63 zware, puike, harde J. P. Van der Does Lz. Bronzen- en Biscuitbeelden Bloemvazen en Bloempotten Bloem-, Schrijf-, Salon-, Thee- en Rooktafels, Boekenplanken, Brievenhangers Kapstokken Handdoekrek enz., gesneden hou ten Werk- en Sigarendoozen. hunne namaaksels hoegenaamd niet Wed. B. Fabery De Jonge. Tien Millioen Hectares Grond Bij inschrijving le pachten, Uit de hand te koop: aankomende vette Varkentjes, Wie op rijperen leeftijd 235 zonder eenig verzuim, 25 die van 110 verzuimen hadden, en 7 met meer dan 10 verzuimen. Het gemiddeld verzuim was 2 percent, tegen ®/io percent over dezelfde maand in 1882. Op de School C waren 198 kinderen, waaronder 134 zonder verzuim, 45 met 110 verzuimen, 19 met meer dan 10 verzuimen. Het gemiddeld verzuim was l'hc percent, tegen 9 percent over dezelfde maand in 1882. Op de School D waren 65 kinderen, waaronder 38 zonder eenig verzuim, 14 met 110 verzuimen, 13 boven de 10 verzuimen. Het gemiddeld verzuim was 13 percent, tegen 10 percent over dezelfde maand in 1882. Op de bijzondere School waren 125 kinderen, waarvan 97 zonder eenig verzuim, 25 met 110 verzuimen, 3 boven de 10 Het gemiddeld verzuim was 2 percent tegen 4 percent over dezelfde maand in 1882. Het verzuim op al de scholen te zamen van 1 Januari af tot uit. October 1883 bedroeg 4 percent, tegen 5 percent over 't zelfde tijdvak in 1882. OUD-BEIEBLAND. BEDE OM HULP! De ondergeteekenden zijn zoo vrij een beroep op de algemeene liefdadigheid te doen. Hoewel het velen uwer uit de dagbladen bekend zal zijn, wenschen zij toch onder uwe aandacht te brengen, dat sedert de verschijning der ziekte, in April jl., 376 personen door pokken zijn aangetast en 105 daaraan overleden. De meesten hunner zijn uit de werkende en behoeftige klasse. Velen en velerlei zijn daardoor de behoeften. In overleg met de geneeskundigen werd door de ondergeteekenden hulp in den nood verleend. Reeds tweemaal werd door hen voor dat doel eene inzame ling van gelden bij de dorpsgemeenten gehouden. De eerste maal bracht dit f 442,21 de tweede maal 276,50, te zamen dus f718,72 op. Daar de be hoeften van den aanstaanden winter ook dringende eischen hebben, kunnen zij hunne dorpsgenootenniet opnieuw lastig vallen. Zij maken daarom den nood der behoeftige poklij ders aan u bekend, vertrouwende dat uwe mensch- lievendheid hunne bede om hulp niet onbeantwoord zal laten. Moge God aan de edele gevers hun wel doen vergelden Uwe gaven zullen in deze courant vermeld worden. Tot de ontvangst daarvan hebben zich, nevens de ondergeteekenden, ook bereid verklaard de heeren mr. A. W. Van der Hoop, Kantonrechter, J. A. Vlug, Rijks-ontvanger en W. Hoogwerf Az., Boekhandelaar, allen wonende alhier. Oud-Beierland, 3 November 1883. Ds. CRAMER. A. VAN DER HOOP. Door het gemeentebestuur van Klinge is op 7 dezer aanbesteed het bouwen van eene school met onderwijzerswoning op het dorp en eene dito te Cap- pellebrug. Voor het le perceel (dorp) hadden ingeschreven Duivestein en Wisse te Zaamslagvoor f 20400 F. Schijf te Ovezand voor f 18000; G. Balkenstein te Ter-Neuzen, voor f 20886; W. Lammers te Strijen bij Dordrecht, voor f17636; P. F. Dutet te Tilburg, voor f 17285; L. Walraven te Ter-Neuzen, voor f 17490; C. Bleienberg te St.-Jansteen, voor f16700; Frans Ruis Slabbaert te St.-Gilles (België), voor f 14700. Voor het 2e perceel (op het gehucht Cappellebrug): A. G. Nagelhout te Rossum, voor f 14900; D. Van de Oude te Ter-Neuzen, voor f 13800; F. Schijf te Ovezand, voor f 12000; R. Walraven te Ter-Neuzen, voor f 12000; W. Lammers te Strijen bij Dordrecht, voor f 11238; C. Bleienberg te St.-Jansteen, voor f 11200; Frans Ruis Slabbaert te St.-Gilles (België), voor f 10890. Aan den laatste zijn beide perceelen gegund. van 7 tot 9 November 1883. Gehuwd den 9, Adrianus Matthijus Sampon, 24 j jm., met Elisabeth Maria Van Liere, 22 jjd. Cornells Sanderse, 27 j., jm., met Jacoba Reijerse, 23 j., jd. Geboren den 8, Gijsbertus Lambertus, z. v. Jacob Meijler en Dina Johanna Wessels. Datum. Plaats. Voorwerpen. Informatiën. 12 Nor. Wemeldinge, Ellewoudsdijk, woonhuizen, Gallis Merens. 12 U boomen, Scholten. 14 u Goes, boomen, Pilaar. 14 u Kloetinge, 's-Heer Arends boomen, Mulock Houwer. 15 H k., boomen, Pilaar. 15 Zf Nisse, boomen, P. Overman. 15 V Kruininge, bouwland, Rembges. 16 H Ierseke, verpachting, Karseboom. 17 H Heinkenszand, boomen, Karseboom. 17 H Krrbbendijke, boomen, Rembges. 19 H Driewegen, boomen, Pilaar. 19 Ierseke, boomen, Rembges. 22 i/ Nisse, boomen, P. Overman. 22 Ovezand, huis, Mulock Houwer. 23 Vlake, boomen, Rembges. 26 H Eversdijk, boomen, Gallis Merens. 29 H Driewegen, hoefje en hnizen, P. Overman. 30 H Driewegen, boomen, Gallis Merens. H Kruininge, hoefje, Pelle en Rouscher, 4 Deo. Goes, boomen, Pelle en Rouscher. 5 H Heinkenszand, boomen, Karseboom. 5 H Baarland, boomen, P. Overman. 13 H Oudelande, boomen, P. Overman. Datum. Plaats. Voorwerp. Informatiën. 12 Nov. Goes, pakhuis meelfabriek, Haunink. 16 Middelburg, haven Breskeus, Ingenieurs. 23 Brouwershaven, rijkswerken, Ingenieurs. MIDDELBURG, 8 November 1883. Uit Walcheren hadden wij heden van de meeste soorten maar een matigen aanvoer. Uit het overig gedeelte van Zeeland was zeer weinig aangevoerd. Voor meest alle artikelen was veel kooplust. Voor Goede en middelbare Jarige Walchersehe Tarwe zijn vorige prijzen betaald. Puike nieuwe en mindere Walchersehe Tarwe onveranderd. Rogge eender in prijs. Walchersehe Wintergerst wordt nominaal tot vorige prijzen genoteerd. Dito Zomergerst gevraagd en vorige noteering besteed. Walchersehe Witte Boonen, in de hardste soort, veel gevraagd en ruim prijshoudend ge kocht, met overblijvende koopers. Gevlakte en zachte niet veel begeerd. Naar de beste Walchersehe Bruine Boonen was weder veel vraag en zijn goed prijshou dend gebleven. Walchersehe Tuinboonen eender. .Dito Paardenboonen veel gezocht en onveranderd in prijs betaald. Voor Walchersehe groene Kookerwten was ter verzending vraag en zijn prijshoudend betaald. On- kokende dito als genoteerd verkocht. Winter- en Zo- mer-Koolzaad niet aangeboden. Jarige Walchersehe Tarwe f 8,75 a f9. Blanke nieuwe dito f 8,75. Bruine an afwijkende f8,25 a f8,50. Puike Kogge f 7, gewone soort f 6,75. Wintergerst f 6 nomi naal. Zuivere zware Walchersehe Zomergerst f5,60 a f5,70. De beste Walchersehe Witte Boonen zijn in 't begin der beurs f12 betaald, later gaf men algemeen f 12,25 tot f 12,50 met overblijvende koopers. Zachte soort fll,50 a f 11,75. Walchersehe harde Bruine Boo nen zijn met graagte van f 12,50 tot f 12,75 gekocht. Dito Tuinboonen f 6,75 en daarboven gehouden. Dito Paardenboonen f7,20 a f 7,30. Voor Walchersehe groene Kookerwten is betaald van f9,75 tot f10. Onkokenae dito f 7,90 verkocht. Raapolie f 37. Patentolie 1 89. Lijnolie f 27 per vat op 6 w., contant f 1 korting. Lijnkoeken. Zachte fl3. Harde dito fll per 104 stuas. Boter fl,30 a f 1,40 per kilo. Eierenf6,de 100stuks. Heden overleed tot onze diepe droef heid onze geliefde vader en behuwdvader CORNELIS OP 't HOF, in den ouderdom van 77 jaar en bijna 11 maanden. Borsele, 6 November 1883. Uit aller naam, ADR. OP 't HOF. Algemeene kennisgeving aan familie en bekenden. Te Apeldoorn overleed in den ouder dom van 30 jaar mijn geliefde zuster BA- RENDINA FROWEINechtgenoot van dr. J. M. Smit. 8 November 1883. P. C. F. FROWEIN. Eenige kennisgeving voor Ooes. Allen, die iets te vorderen hebben van, of verschuldigd zijn aan den boedel en de nalatenschap van wijlen de eerzame Johanna Tan Wijngen wed. M. Lagrnn, te Borsele, gelieven daarvan opgave of betaling te doen, vóór of op den 15 No vember a. s., ten kantore van den heer W. PELLE te Goes. op Donderdag 15 Hor. a. s. D. J. SCHOLTEN, Notaris te Ellewouds dijk, zal, ten verzoeke van den heer F. W. Frumers, op Daandag 13 Nov. 1883, des voormiddags te 10 uren, in het open baar verkoopen meerendeels zeer geschikt voor werkhout, staande in de weide bij de hofstede be woond door de wed. J. Platteeuw, op het dorp Ellewoudsdijk, alwaar de verkooping zal plaatshebben. De Notaris A. W. REMBGES zal ten verzoeke van den heer E. C. M. Do Jaegliere, des morgens te 10 uren, op eene weide onder Vlake, in den Kleinen hoek, 110 aldaar staande waarvan eenige geschikt voor werkhout, en daarna op ZEd.'s hofstede, in den Smok- kelhoek staande aldaar. De Notaris PILAAR zal op Maandag 19 Nov. 1883, des voormiddags te 10 uren, VERKOOPEH, voor den heer J. A. Bevier De Fouw qq., in de gemeente Drie wegen, aan den Baandijk, Te beginnen bij de Bane. AAHZIEHLIJKE De Notaris A. GALLIS MERENS te Kapelle, zal des voormiddags te 11 uren, in de ge meente-herberg te Driewegen, ten verzoeke van den heer Mr. F. N. Van der Bilt te Middelburg, uitmuntend geschikt voor -werk.!h.o"ULt in enkele perceelen en in massabenevens een en ander wassende op de hofstede, in pacht bij den eerz. Mars. Blok, onder Driewegen. van J. SLINK te Heinkenszand, Voor Goes te bevragen bij P. CAPPON a 70 cent per H. L. op den wagen. Verwacht eene lading m, i ii i i if De COMMISSIE voor de (ECONOMISCHE SPIJSUITDEELING noodigt de belangheb benden uit tot inschrijving voor de be- noodigde Gort, Rijst en Ameri- kaanscli Spelt. Monsters en inschrijvingsbiljetten worden ingewacht Zaterdag 10 November 1883, des avonds te 7 uren, aan het lokaal der spijskokerij Namens de Commissie, J. A. A. FRANSEN Van de PUTTE, Voorzitter. D. HILDERNISSE, Secretaris. GORTSTRAAT, MIDDELBURG. Voorhanden eene keuze nieuwe en gebruikte Eenig Agent voor Zeeland van de Ame- rikaansche VOORHANDEN Weder ontvangen voorts l lumuuii u U|i tuuuil enz. in verschillende keuze en de bekende lage prijzen. -■"TT—11II«I i in w te GOES. Gewone algemeene vergadering van aan deelhouders volgens art. 14 der statuten op Dinsdag 27 November 1883, des n.m. te 2 uren, aan den zetel der vennootschap. Te behandelen punten: lo. Overleggen van de rekening en ha- lans onder 31 Augustus 1883. 2o. Verslag over den toestand en verrich tingen der vennootschap in 1882/83. 3o. Vaststelling van het uittekeeren divi dend over 1882/83. 4o. De verkiezing van éen commissaris. 5o. Voorstel van den president-commis saris tot uitbreiding van het reser vefonds, volgens art. 38 der statuten. 6o. Behandeling van tijdig door de aan deelhouders in te zenden voorstellen. DE DIRECTEUR. Te bevragen bij den planter JAN MOL te Baarland. Contant betaald 5 pet. korting. Eenige handelaars in naaimachines hier te lande zijn over het groote succes, door onze machines op de Amstenlanische Ten toonstelling behaald, zóo verbolgen, dat zij gedurig trachten het publiek, hetzij door geheimzinnige zinspelingen, hetzij door feitelijk ongegronde beweringen, op een dwaalspoor te brengen. Wij brengen daarom hiermede bij her haling ter algemeene kennis, dat een hoogsten prijs, een eerediploma, ver kregen hebben. Natuurlijk is dit feit voor onze concur renten zeer bedroevend, maar rechtvaardigt voorzeker nog niet, dat deze lieden thans ons en onze machines onophoudelijk belas teren en wel des te minder is dit het geval, wanneer men in aanmerking neemt, dat bedoelde personen bun nagemaakt fabri kaat nooit anders dan onder onze vlag, bijv. als „verbeterde Singer" of „Singer systeem machines" of „Duitsehe Singer" in den han del brengen. Hoe treurig het intusschen met de qua- liteit van goederen gesteld moet zijn, die men klaarblijkelijk niet anders aan den man schijnt te kunnen brengen, dan door over concurreerend fabrikaat, tegen de waarheid in, kwaad te spreken, zal het publiek wel zelf kunnen nagaan en dus slechts in eigen belang handelen, wanneer het zich ook in het vervolg wacht, soort gelijke namaaksels te koopen. Immers, het is toch vrij duidelijk voor iedereen, dat de aanvallen der concurrentie alleen voortvloeien uit jalousie «le métier. NEW-YORK EENIG DEPOT TE MIDDELBURG, AMSTERDAM, Eenig depot te GOES bij mejuffrouw - .V- i'i*'ilSC'ft'.'.pi f' in Manitoba, Noord-Amerika, 4en Korentuin der Wereld. De meest productieve graanvelden, de beste en goed koopste landen der wereld zijn gelegen aan de Pacific Spoorweglijn. Geene streek, welke zoo geschikt is ter oprichting van een veestapel, als die welke door den Canada Pacific Spoorweg doorsneden wordt. Scholen en Kerken worden daar overal gevonden. Bosch en Water in overvloed terwyi het Klimaat er volmaakt gezond is, de atmospheer helder, droog en weinig veranderlijk. In Canada verbouwde granen en zaden zijn op de Inter nationale Tentoonstelling te Amsterdam tentoongesteld. De Regeering staat Kosteloos puik Gouvernements- land af aan personen die zich in Canadi als landbouwer vestigen. Boeren die voor circa 11.2000 hunne boeder^J inrichtten, maakten daarvan circa fl. 4500 winst per jaar. De gemiddelde loonen gedurende 1881/2 in Canada waren voor Metselaars en Straatmakers, Stucadoors, Timmerlieden en Hoefsmeden van fl, 7l/s tot fl. 10 per dag. Overvloedig werk tot goede loonen verkrijgbaar terwijl de noodzakelijkste levensbehoeften goedkooper zijn dan in Hederland. Kaarten en omschrijvingen van Canada en Manitoba In Noord-Amerika worden aanvragers kosteloos toe gezonden en reiskaarten verstrekt door Prins Zwanenburg, 'f -Amsterdam, Prins Hendrikkade 140. Actieve Agenten gevraagd. voor zeven jaren, EENE te Heinkenszand, genaamd »De Oudekamer", groot ruim 30 Hectaren. Biljetten inteleveren vóór 1 December 1883 bij den eigenaar B. VERMANDE, bij wien ook inlichtingen te bekomen zijn. alsmede van 1 tot 20 stuks te zien en te bevragen bij den eigenaar A. HARTHOORN te Waarde. gemakkelijk vreemde talen wil leeren, schaffe zich aan J compleet in 50 lessen a 25 cent per les. compleet in 50 lessen a 25 cent per les. compleet in 50 lessen a 25 cent per les. Practische methode om door zelfoefening, in korten tijd, Franscli, Duitsch en Engelscli te leeren lezen, spreken en schrijven, door H. C. Spruyt en E. Scheffer, leeraren bij het Gymnasiaal en Middelbaar Onderwijs. Uitgave van NOORDHOFF SMIT te Groniugen. Men teekent in bij alle Boekhande laren en (op plaatsen waar deze niet zijn) ook bij de Postkantoren. Prospectus alom verkrijgbaar.

Goessche Courant | 1883 | | pagina 3