Rechtszaken. Gemengde Berichten. Laatste en telegraphische berichten. 313e Staatsloterij, 5e kl. Afloop Aanbestedingen en Verkoopingen. Verkoopingen en Verpachtingen. Te houden Aanbestedingen. Burgerlijke Stand Goes Weerkundige Waarnemingen. Marktberichten. Advertentiën. gehad hebbende wijziging in het ministerie heeft de ontevredenheid onder de bevolking niet weggenomen. Dc conservatieve regeering heeft zich bij de groote meerderheid van het volk gehaat gemaakt en al zijn nu ook in het nieuwe Kabinet eenige liberalen opge nomen, toch durft men niet rekenen op blijvende verbetering. De Koning, Dom Luis, is weinig bemind en te recht of ten onrechte schrijft men het voort durend uitstel der noodige hervormingen aan zijn per soonlijken invloed toe. Zelfs hoort men hier en daar den wensch uitspreken, dat de Koning, op het voetspoor van meer dan een zijner voorgangers uit het huis van Braganza, afstand van de Kroon moge doen. De jeugdige prins Carlos, die voor weinige dagen ook ons vaderland bezocht, zou dan een moeielijke taak tegemoet gaan. Omtrent dezen troonopvolger meldt heden een te legram uit Brussel, dat aldaar een gerucht loopt, dat hij verloofd zou zijn met de vijftienjarige Maria Va leria, jongste dochter van het Oostenrijksche Keizerspaar. Uit Madrid wordt echter gemeld, dat er sprake is van huwelijksplannen tusschen den Kroonprins van Portugal en de derde zuster van Koning Alfonso van Spanje, de infante Eulalia. Van Brussel zal prins Carlos naar Londen vertrek ken, waar hij drie weken zal vertoeven. Hetzelfde telegram zegt ook nog, dat de Prins bij zijn terugreis naar het Vaderland Frankrijk niet zal aandoen, wegens het gebeurde met koning Alphonso van Spanje. Kantongerecht te Goes. In de zitting van heden, Vrijdag 2 November 1883, zijn de navolgende vonnissen gewezen en uitgesproken, en zijn veroordeeld: wegens openbare dronkenschap N. A., A. K., J. S., L. C., P. H., S. A. M. v d. VV., M. M. en J. P. B. allen te Goes, J. H. te Wemeldinge, M. B. te Heinkenszand, J. C., W. B., C. M. J„ A. v. d. B., J. v. W., J. M.,G. H., D. W. en H. O. allen te Ierseke, A. W., J. v. 'i\, J. v. D., J. De K., P. V., J. v. B. en M. P. allen te Kwadendamme, A. De D., C. v. d. D. en J. H v. D. allen te Hoedekens- kerke, P. B. te Baarland, A. F. te Nieuwdorp, P. De W. te Nisse, F. S. te Ovezand, M. P. te Fdlewoudsdijk, P. L. te Oud-Sabbinge, A. v. d. W. te Kamperland, C. J. De M. te Kolyneplaat, A. S. te Vlake, D. K. en C A. te Kruininge, A. v. K. te Kattendijke, C. S. te Wolfertsdijk en P. J. B. D. te Bergen-op-Zoom, ieder in eene geldboete van f 1, subs. 1 dag gev.8traf c. e.F. v. H. en J. B. beiden te Goes, J. B. te Ierseke, M. F. te Hoedekenskerke, J. v. d. P. te Baarland, M. v. d. E. te Heinkenszand, K. S. te Oud-Sabbinge, J. O. B. te Wissekerke en I. S. te Kloetinge, ieder in eene geldboete van f 10. subs. 3 dagen gev.strafA. G. te Kruininge Xook wegens 't verstoren der orde en het bedreigen der veilig heid) in drie geldboeten elk van f 5, subs. 2 dagen gev.straf voor iedere boeteS. De W. te Kloetinge (2 malen) in twee geldboeten elk van f 15, subs. 7 dagen gev.straf voor iedere boete c. e.F. S. en A. P. beiden te Ierseke (2 malen) ieder in twee geldb. elk van f 1, subs 1 dag gev.straf voor iedere boete e. e. A. v. D., te 's-Gravenpolder, in eene geldboete van f 15, subs. 7 dagen gev.straf c. e,J. T., te Goes, P. F. te Wemeldinge, P. V. te Hoedekenskerke en G T. te's Gravenpolder, allen bij recidive, de eerste in twee geldboeten ieder van f 15, subs. 7 dagen gev.straf voor iedere boete plus 3 dagen gev.straf c. e. de tweede in eene geldboete van f 5,50 subs. 1 dag gev.straf plus 3 dagen gev.straf c. e.; de derde in twee geldboeten ieder van f 10, subs. 3 dagen gev.Btraf voor iedere boete, plus 3 dagen gev .straf e. e.; de laatste in eene gev straf van 3 dagen c. e. Cornelis De Munck alhier, een der weinig over geblevenen, die van 18301834 deelnamen aan de krijgsverrichtingen tegen België, hoopt a. s. Maandag 5 November zijn 80sten jaardag te herdenken. Borsele. Woensdag ontstond alhier in eene ar beiderswoning een begin van brand, die gelukkig door eene buurvrouw nog in tijds kon worden gebluscht. Een raamgordijn had vlam gevat. Even als in Januari en Juli van dit jaar kwamen ook in de vorige maand alhier geen sterfgevallen voor. Ellewoudsdijk. Een geacht ingezetene gaf Woensdag een goed voorbeeld ten opzichte van een tweetal paarden, die hunne beste krachten hadden besteed aan den dienst, die intertijd van hen werd gevorderd. In plaats van de dieren om eenig voordeel van de hand te doen, werd hun op de zachtst mogelijke ma nier het leven benomen en alzoo een minder goede behandeling van ronselaars bespaard. Deze week had onder de gemeente Poortvliet een ongeluk plaats een kind van 5 jaren geraakte onder een wagen met het afrijden van een opril, ten gevolge waarvan het hoofd gedeeltelijk verbrijzeld werd. Het ongelukkige kind was onmiddelijk een lijk. Bij Kon. besluit is het houden van jaarmarkten te Oud-Beierland verboden totdat de Minister van Binnenlandsche Zaken in de Ned. St. Ct. zal hebben bekend gemaaktdat de pokken aldaar niet meer epidemisch worden waargenomen. Bij het bekend worden van dit besluit heerschte in het dorp een ware paniek. In de IJselstreken is de aardappeloogst afge loopen. De opbrengst bedraagt het drievoudige van gewone jaren. Zieke aardappelen zijn er niet. Zondagavond heeft eene hevige vechtpartij plaats gehad bij de Overtoomsche schutsluis buiten Amster dam. Het voor zijne beurt doorlaten van eene pak schuit was de aanleidingwaardoor twist ontstond tusschen den zandschipper J. en een Groninger tjalk schipper K. S. De dochter van J. werd bij den strijd zoodanig door K. S. mishandelddat geneeskundige hulp moest worden ingeroepen en zij Maandagochtend nog in bewusteloozen toestand verkeerde. De zaak is in handen der politie. Eene 70jarige weduwe te Eindhoven, die eenige maanden geleden met een 2!jarigen jongeling in het huwelijksbootje wilde stappen, doch toen nog slechts een paar maanden weduwe was, zoodat er een wettig beletsel bestond om onmiddellijk een tweede huwelijk aan te gaan is thansnu de gestelde termijn ver streken is, met haren jeugdigen galant in ondertrouw opgenomen. In de afgeloopen week heeft te Schaam, nabij Maastricht, een koe een mensch gered, 's Avonds, terwijl de bewoners rustig in huis zaten, brak aldaar in een landbouwerswoning brand uit. Een der zonen uit het gezin vloog de woning uit om de koe te redden. Door de staldeur heen gelukt het hem het dier los te makenv doch in dien tusschentijd sloeg de staldeur dicht. De stikkende rook beneemt hem het gezicht en bijna ook het bewustzijn. Het geschreeuw van buiten, dat het vlak boven hem brandde, hoort hij niet. Een doorgebrande balk valt naar beneden, doet toevallig de staldeur openspringen en de halfgeschroeide koe sleept den jongeling, die den ketting bewust of onbewust nog vast omkneld hield, naar buitenkoe en mensch waren gered. Als een bewijs hoe te Schiedam de waarde der jeneverbranderijen is verminderd, kan dienen, dat een branderij met woonhuis, 20 jaar geleden voor 40,000 verkocht, thans in veiling heeft opgebracht ƒ12,800. De Amsterdamsche tentoonstelling werd in het geheel bezocht door ongeveer 1,450,000 betalenden en 80,000 betalenden tegen den halven prijs. De broodfabriek »De Voorzorg" verhakte 140,000 pond bloem op de tentoonstelling in 1,600,000 broodjes en 1,250,000 krakelingen. 2 officieren en 157 Egyptische soldaten zijn door Arabieren gedood in een bergpas ten Z. van Souakim. Zij waren op weg daarheen om den gouver neur Tewsch Ber te versterken. De weg van Souakim naar Berbex is in handen van de Arabieren. Erfenissen van millioenen zijn thans aan de orde van den dag en de meesten zijn gebleken geen beteren grondslag te hebben dan de «waarheidsliefde" dergenen, die beweerden de erfgenamen ervan te zijn. Maar indien de mededeelingen der voornaamste Amerikaan- sche dagbladen ten aanzien van de nalatenschap van Margaret Gaunt volkomen juist zijn, dan valt hier met recht te spreken van eene erfenis van millioenen. Margaret Gaunt bewoonde een onaanzienlijk huisje in de nabijheid van Erie, eene kleine stad in den Staat van Pennsylvanië. Menigmaal had men haar de vol gende woorden hooren uiten: «Kon ik maar eenmaal sterven, dan zal de wereld verbaasd staan. Ik heb stukken, oude documenten in mijn bezit, waarmee men een schat van millioenen in Engeland zal kun nen lichten." Op deze en dergelijke woorden had men niet bijzonder veel acht geslagen en de zaak gelaten voor 't geen men meende dat zij was, namelijk een dwaas praatje, waarvoor geen grond hoegenaamd ter wereld was te vinden. Onlangs werd Margaret Gaunt zwaar ziek; zij ver zocht een harer bekenden het volgende te melden aan een lid harer familie, die in Engeland woont, dat zij in vroeger jaren had verlaten om zich in Amerika te vestigen »Kom spoedig herwaarts, ik heb familie papieren in mijn bezit die ik u ter hand wil stellen. Zij zijn van groot gewicht. Kom. zoo spoedig mogelijk." Edwin C. Gaunt gaf aan deze uitnoodiging gehoor. Bij zijn komst stelde zij hem inderdaad documenten ter hand, waaruit bleek, dat indertijd te Tyburn een hunner voorouders was verbrandop grond dat hij een der samenzweerders tegen het leven van Jacobus II had geherbergd. Te vergeefs had hij gepoogd zijn ontschuld te doen erkennen, toen hij, beschuldigd van hoogverraadin de gevangenis werd geworpen. De beruchte Jeffreys wilde naar niets hooren. Op zijn gewone wijs luidde zijn uitspraakNaar Tyburn Koning Willem III had aan de nagelaten betrekkingen van den onschuldig ter dood gebrachten Gaunt eene jaarlijksche rente toegelegd. Sedert 177,6 was die som niet ontvangen, dewijl de titel, waarop die rente werd gevorderd, niet kon worden overgelegd. Alle naspo ringen, in het werk gesteld om ze machtig te worden, waren vruchteloos. Eindelijk zijn ze op de vermelde wijze aan het licht gebracht en Edwin C. Gaunt zal nu in de gelegenheid zijn het achterstallige op te vorderen't welk naar men beweert ruim 5 millioen gulden bedraagt. (Hb.) Eene belangrijke verbetering aan de naaimachi nes is in Amerika aangebracht, waarvoor octrooi is verleend aan E. Chavers te Sedden, Michigan. Zij be staat uit een veel grooteren spoel dan tot heden in gebruik was, waardoor het overwinden van den onder draad, op de daardoor bestemde klosjes, is vervallen, en bij deze nieuwe inrichting een gewoon klosje garen of zijde in den spoel wordt gelegd. Deze verbetering, die eene groote besparing van tijd geeft, zal zeker spoedig overal toepassing vinden. De ontploffingen op den ondergrondschen spoor weg te Londen, waarvan wij eergister onder de laatste berichten reeds melding maakten, en die zonder twijfel aan kwaadwilligheid zijn toe te schrijven, hadden plaats bij de stations Charing Cross en Paddington. Zij gebeurden bijna gelijktijdig Bij Charing Cross was de schade betrekkelijk gering. De stations Cha ring Cross en Westminster Bridge daverden op hunne grondvesten, maar er werden alleen een aantal glas ruiten gebroken in de gebouwen en de wachtende treinen, terwijl in de wachtkamer te Charing Cross een drietal personen door den schok omvergeworpen en licht gekwetst werden. Gelukkig was er juist geen spoortrein op dat gedeelte van den weg. De ontploffing bij Paddington had veel erger ge volgen. Een trein, die in de onmiddellijke nabijheid was, werd zwaar beschadigd en 38 a 40 reizigers zoo verwond, dat zij naar het gasthuis gebracht moesten worden, terwijl nog verscheidene anderen lichter kwetsu ren bekwamen. Het telegrafisch verkeer moest gestaakt worden, daar de geleidingen vernield waren. Het treinenver- keer, dat bijzonder druk was door de talrijke bezoekers van de visscherij-tentoonstelling, kon, na een ingesteld onderzoek op beide lijnen, te half elf (de ontploffing geschiedde te acht uren) voortgezet worden, hoewel nog zeer ongeregeld. In de nabijheid van de plaats der ontploffing te Paddington werden vier hulzen van patronen gevonden. Er is een gerechtelijk onderzoek ingesteld. Eergisteren, op den Hervormingsdag, is te Worms het Lutherfeest met veel glans gevierd. Een aantal bezoekers van heinde en ver kwamen bijeen in de feeetel'jk versierde stad. De Groothertog van Hessen en een aantal andere aanzienlijke personen waren er mede tegenwoordig. Dinsdagavond reeds was de stad geïllumineerd en liet standbeeld van Luther omstraald van electrisch licht. Er werd dien avond in de Drieëenlieidskerk het «Lutherfestspiel" van Hans Herrig opgevoerd. Woensdagmorgen had een plechtige godsdienstoefe ning in de overvolle protestantsche kerk, en 's middags een feestviering voor het standbeeld van Luther plaats Hier hield professor Bender uit Bonn een feestrede over het goede, dat Protestanten en Katholieken van Luther leeren konden; het lied »Een vaste Burcht" werd gezongen. De ritmeester Heyl droeg plechtig de door hem verzamelde Luther-bibliotheek aan het Paulusmu- seum over, en ook de Groothertog van Hessen hield een toespraak voor de duizenden die op het plein vergaderd waren. 's Avonds was er een schitterend feestmaal, waar aan 250 personen deelnamen. De fonkelnieuwe pakketboot «Holyhead", van Dublin naar Holyhead, kwam halverwege de reis in aanvaring met eene Duitsche brik. Beide vaartuigen zonken. Alle passagiers van de spoorwegboot werden door de loodsboot gered, alsook de bemanning, met uitzondering van twee personen. Velen van de Duitsche brik werden insgelijks gered. Het onvoorzichtig oversteken van spoorwegrails heeft aan het Belgische station Madeleine aan twee menschen het leven gekost. De slagboom was gesloten doch toen een goede rentrein, die aankwam, een oogenblik stilstond, maakte iemand den boom open en stak het spoor over. Een brigadier volgde hem, maar deze werd door den snel trein uit Rijsel, die in volle vaart kwam aanrijden, overreden. Men vond zijn misvormd lijk 25 meters verder op het spoor liggen. Zijn vrouw, die hem vergezelde, overleed nog dienzelfden avond aan de ge volgen van den ontzettenden schrik. De Transvaalsche «Staatscourant" van 20 Sep tember bevat een bekendmaking volgens welke inge volge besluit van den Volksraad, dd. 4 Juli 1883, art. 570, door de Regeering, onder dankbetuiging voor al de door ZEd. bewezen diensten aan de Z. A. Republiek, eervol ontslag verleend is van 1 Augustus 11. af aan dr. E. J. P. Jorissen, als Staatprocureur der Z. A. Republiek. De Transvaalsche deputatie, die Maandag te Plymouth aan wal stapte, bestaat uit de volgende heeren Paul Kruger, den predikant J. Du Toit, minis ter van onderwijs, den commandant N. J. Smit en den heer ElofF, Kruger's secretaris. Aan dezen is als tolk toegevoegd de predikant D. P. Faure, redacteur van het «Kaapsche Volksblad". Geen der leden van de deputatie moet namelijk de Engelsche taal volko men meester zijn. Kapelle. De verkoopingen der wisschen, door 3 verschillende notarissen gisteren alhier gehouden, brach ten gezamentlijk 7227 gulden op zonder de 10 pet. verhooging. Ierseke. OESTERBEURS. Heden zijn jarige zaai- oesters verkocht a f 6,50 per duizend. Prijsnoteering MEEKRAP te Rotterdam: onbe- roofde prima ƒ22 a ƒ22,50; goed ƒ21,50 a 22; wortels ƒ16,50 a ƒ16,75. 's-Hage. De uitspraak van het gerechtshof in zake de millioenenjuffrouw is als volgtJaantje Struik 5 jaren, Van Zutphen 1 jaar, Van der Heem en Con- senheim zijn vrijgesproken. Wcenen, 2 Nov. Bij de trekking der premieleening van 1860 zijn gevallen op: serie 9346 no. 15 300000, serie 1622 no. 13 50000, serie 7516 no. 20 25000, serie 3991 no. 7 en serie 12299 no. 10 ieder 100C0 florijnen. Londen, 2 Nov. De berichten eener overwinning, door de Engelschen op den Valschen Profeet in Egypte behaald, blijven uog onbevestigd. Particuliere berichten weerspreken ten stelligste Ferry's vredelievende verklaringen. De Fransche aan val op Sontay en Bac-Ninh zal voor China een casus belli zijn. Prijzen van f 100 en daarboven. Trekking van Woensdag 31 October, 14e lijst. No. 3311 1 10000. No. 8790 f 2000. No. 2398 f 1500. No. 9217 f1000. Nos. 5859 en 19879, elk f400. Nos. 470, 693, 6026, 15088 en 17863, elk f200. Nos 149, 261. 981, 1990,4757.7948,9269,11055, 11140. 11248, 14322, 14962, 17861, 19268 en 20986, elk f100. Trekking van Donderdag 1 November, 15e lijst. Nos. 3800, 3803 en 17508, elk f1000. Nos. 6017, 7909, 8372, 10639, 18097 cn 18740, elk f400. Nos. 3494, 8661, 13434,18303, 20621 en 20662, elk f 200. Nos. 191, 2460, 2937, 6885, 8774 en 19589, elk f100. Trekking van Vrijdag 2 November, 16e lijst. No. 5686 f1000. Nos 4023, 4879, 6482, 9892 en 15846, elk f400. Nos. 7053, 8027, 9367, 10050, 11600, 12355, 16599, 18644 en 18697. elk f200. Nos. 1797, 2584, 4035, 4321, 4823, 6703, 12072, 14506, 15612, 17851 en 17899, elk f100. Bij de door het bestuur der waterkeering Anna Friso den 34 Oct. gehouden aanbesteding van den aanleg van zinkwerken, (begrooting f 28625) is inge schreven door de heeren C. De Wilde te Kattendijke, voor f 29400J. De Jonge te Bieselinge, voor 29249 J. Van Eek te Hardingsveld, voor f28900; P. Van den Berge te Kolijnsplaat, voor f 28800A. Van Popering te Bruinisse, voor f 28786C. Hartog te Sliedrecht, voor f 28400C. Roskam Jz. te Sliedrecht, voor f27960; C. Bolier Cz. te Bruinisse, voor f27890; G. Daane Bolier te Sliedrecht, voor f 27690 H. Hage te Middelburg, voor f26300. Aan laatstgemelde is onder nadere goedkeuring het werk gegund. Bij de aanbesteding op 34 October gehouden door het Departement van koloniën, te Amsterdam, was de heer J. J. Ochtman alhier minste inschrijver voor de perceelen 46 tot en met 24 62500 liters groene erwten voor 9845.25. Datnm. 7 Nov. 8 8 8 H 8 H 9 9 9 12 12 14 14 15 15 15 16 17 17 19 22 30 Plaats. Ovezand, Heinkenszand, Ierseke, Kruininge, Rilland, Borsele, Kruininge, Hoedekenskerke, Wemeldinge, Ellewoudsdijk, Goes, Kloetinge, Voorwerpen, boomen, boomen, woonhuis, boomen, opstal, tiendrecht en portie meestoof, woonhui9 en meubelen, huis en land, boomen, woonhuizen, boomen, boomen, boomen, 's-Heer Arendsk., boomen, ÜUR. Barometer stand. Wind richting. Toestand van de lucht. Thermom. stand Celsius Regen in mM. (hoogte) sedert gisterm. 8 uur. 's morgens 8 768 5 Oost. Betrokken. +9 - 's midd. 42k 766.5 Oost. Betrokken. +9 's avonds 5 765.5 Oost. Betrokken. +8 Nisse, Kruininge, Ierseke, Heinkenszand, Krabbendijke, Driewegen, Nisse, Driewegen, Kruininge, 4 Dee. Goes, boomen, bouwland, verpachting, boomen, boomen, boomen, boomen, boomen, hoefje, boomen, Information, mr. Liebert. P. Overman. Rembges. mr. liebert. Karseboom. Pelle en Rouscher. Rembges. mr. liebert. Gallis Merens. Scholten. Pilaar. Mulock Houwer. Pilaar. P. Overman. Rembges. Karseboom. Karseboom. Rembges. Pilaar. P. Overman. Merens. Pelle en Rouscher. Pelle en Rouschsr Datum. Plaats. 7 Nov. Klinge, 9 Kats, 12 Goes, 16 Middelhui g, Voorwerp. Informatiën. twee scholen. Hannink. verbouwen school, Hannink. pakhuis meelfabriek, Hannink. haven Breskens, Ingenieurs. van 34 Oct. tot 2 Nov. 4883. Ondertrouwd 4 Nov., Jan Dodmond, 35 j., jm., en Martina Hengstmengel 49 j., jd.Willem Fre- derik Lakké 24 j., jm. en Maatje Siepman 20 j., jd. GOES, Vrijdag 2 November 4883. Waarneming van hedenochtend acht uur Van een depressie valt weinig of niets te bespeuren. Een gebied van hoogen druk bevindt zich ver van ons en Zuidoostwaarts. Het grootste barometer afwij kings verschil was Gisteravond acht uurHelder 2.3 m.M. boven Vlissingen. Hedenochtend acht uur: Helder 2.3 m.M. boven Vlissingen. Hedenmiddag half een: geen verandering. Barometerstand te Utrecht om half een 767.7 m.M. Er is sedert Woensdag weinig verandering in de atmosfeer boven Europa gekomen. Het gebied van hoogen druk neemt langzaam in beteekenis af. Verwachting: Zuidoostelijke wind; goed, maar frisch weder. MIDDELBURG, 2 November 1883. Heden hadden wij uit Walcheren van mee9t alle artikelen een redelijken aanvoer. Uit 't overig gedeelte der provincie was weinig ter beurs. Kooplust bestond voor meest alle artikelen. Goede jarige en middelbare Walchersche Tarwe 10,25 lager. Rogge onveranderd. Wintergerst gevraagd doch niet ter beurs. Voor Wal chersche zware Zomergerst bestond goede vraag en is prijshoudend betaald. Voor de beste Walchersche Witte Boonen is f0,75 minder besteed. Zachte en ge vlakte weinig gezocht. Naar harde Walchersche Bruine Boonen was veel vraag en zijn slechts f 0,25 lager betaald. Walchersche Tuinboonen eender. Dito Paar- denboonen gevraagd en 15 ct. lager gekocht. Voor Walchersche Groene Erwten van goede kook bestond vraag ter verzending naar 't buiten- en binnenland en zijn met graagte f 0,25 hooger gekocht. Winter en Zomerkoolzaad zonder aanbieding. Goede jarige Wal chersche Tarwe f8,75 a f9 nominaal. Blanke nieuwe Walchersche Tarwe f 8,75, bruine qualiteit f 8,25 a f 8,50, puike nieuwe Rogge f7, gewone soort voor verbruik f6,75, Wintergerst nominaal f6, zware Walchersche Zomergerst f 5,60 a f 5,70, de hardste Walchersche Witte Boonen f 12,26 a f 12,50, zachte en gevlakte f1175 a f 12. Walchersche harde Bruine Boonen f 12,50 a f 12,75. Dito Tuinboonen t'6,50 a f6,75, dito Paar- denboonen f 7,25. Walchersche Gioene Erwten van goede kook zijn van f9,75 tot f 10 betaald. Onkokende dito op f8 a f8,25 gehouden. Raapolie f37. Patentolie f39. Lijnolie f27 per vat op 6 w., contant fl korting. Lijnkoeken. Zachte f 13. Harde dito fll per 104 stuks. Boter f 1,40 a f 1,50 per kilo. Eieren f 5,80 de 100 stuks. Ter veemarkt van heden waren aangevoerd 1 paard, 7 vette koeien, 1 vette os, 9 vette vaarzen, 8 kalf- koeien, 5 kalfvaarzen, 11 varekoeien, 3 driejarige ossen, 13 stuks jong vee, 4 stieren en 8 schapen. De prijzen waren als volgt: paard f275, vette koeien 78 a 80 ct. p kilo, vette ossen 76 a 78 ct. p. kilo, vette vaarzen 76 a 80 ct. p. kilo. kalfkoeien f 200 a f 250, kalfvaar zen i 140 af 200. varekoeien f 80 a f 150, driejarige ossen i 100 a f 120, jong vee f 49 a f 110, stieren f 40 a f60, schapen f 10 a f25. KRUININGE, 31 October 1883. Hoogste laagste Tarwef \r- Rogge"Mn r'ro W.Gerst Z.Gerst Haver Kookerwteno'or Voererwten A. s. Maandag 5 November hoopt onze geliefde vader C. DE MUNCK zijnen 80sten verjaardag te vieren. Goes, 2 November 4883. Zijne dankbare kinderen

Goessche Courant | 1883 | | pagina 2