5> FEUILLETON. De jonge Kluizenaar. Buitenlandsch Overzicht. Overzicht van den stand der koersen. Gemengde Berichten. kapiteel, bestemd voor het beeld van graaf Willem 11, den begunstiger der stedelijke vrijheden, beschermer der kunst, stichter der kasteelen in Den Haag en Haarlem, steenlegger van den dom te Keulen. Deze middenzuil, die met golen bewerkt is, wordt geschraagd door acht stijlen met bogen en cirkels van geslagen ijzer. Bovenaan ziet men 4 wapenschilden met helmen, uit plaatijzer met den hamer gesmeed, voorstellende de wapens van Willem II (den leeuw van keel op gouden veld) en het rijkswapen (den adelaar van sabel op gouden veld). Zeer uitvoerig zijn de helmen, door de vorstenkroon gedekt, gehamerd. Voorts leest men op een ring, in plaat uitgeslagen en verguld, de woor den van Ps. LXX5 en 6 (in het latijn), het gebed, dat de vrome vorst, zooals bekend is, dagelijks meer malen herhaalde. De geheele fontein is prachtig en een bewijs dat men in het sieren van pleinen nog wel iets anders kan oprichten dan zware logge voetstukken met standbeelden, die, behalve hunnen naam, weinig belangstelling aan het volk inboezemen. Gedeeltelijk om het ietwat afgetrokkene van het onderwerpheb ik mij slechts nu en dan aan eene beschrijving van hygiënische étalages gewaagd. Als een paar populaire nochtans mag ik de volgende niet onvermeld latenvooreerst de Dentifrice du Docteur Pierre. In onzen tijd van élégance en goeden smaak, waarin het toilet zulk een voorname rol speelt, maar waar men tevens helaas zooveel schadelijke middelen op de toilettafel kan vindenacht ik het eene aan gename taak op het bovengenoemde tandmiddel te wijzendat door deskundigen wordt genoemd. l)e fabrikant is geen gewoon menschwant hij maakte deel uit van de juryware dit niet het gevalhij zou zeker de hooge onderscheidingen ontvangen hebben, welke hem elders reeds werden verleend. De keurige uitstalling verheft de étalage van het jury-lid tot een sieraad der afdeeling. In de tweede plaats moet ik gewagen van het Alcoöl de Menthe van den heer De Ricqles van Lyon. Niemand zal ontkennen dat deze eenvoudige artsenij door een ieder bij voorkomende gelegenheden geree- delijk wordt toegepast en dan ook in de meeste huis houdens gevonden wordt. De bovenbedoelde alcoöl werd reeds 30maal bekroond, waarvan 8maal met de gouden medaille en 4maal met een eere diploma; aan deze collectie is op deze tentoonstelling weder een me daille toegevoegd. Het preparaat wordt gebezigd tot versnelling van den bloedsomloop, voor spijsvertering, het zenuwgestel enz. en kan tevens dienst doen als toilet en mondwater. Ik vond deze alcoöl van den heer De Ricqles opmerkelijk en vestigde daarom uwe aandacht er op. De vernuftige fabrikant der houtwolde firma Arbey, verkreeg een eere-diploma. In België's hoofdstad had Maandag de inwijding plaats van het nieuwe paleis van justitie, waarbij de Koning en de Koningin benevens prinses Clémentine tegenwoordig waren. Pe minister van justitie sprak de vorstelijke personen toe, herdacht in die rede den te vroeg ontslapen ontwerper, den architect Poelaeit, die zijn thans voltooiden arbeid niet heeft mogen aan schouwen, en wees voorts op de bestemming van het ge bouw, gewijd aan de justitie, die alle rechten waar borgt. De spreker liet hierop eene dankbare herin nering volgen aan hetgeen door den vader van den tegenwoordigen koning en door Leopold II zelf voor België was gedaan en verklaarde, dat deze laatste het trotsche gebouw gaarne zou overdragen aan eene ma gistratuur en eene balie, wier verleden zich gedurende eene halve eeuw door talent, eerlijkheid en trouw aan de wet had gekenmerkt. De koning dankte voor de vriendelijke woorden, over hem en zijn vader toegesproken en herdacht de inspan ning en de opoffering, waardoor dit grootsche werk was tot stand gekomen Hij verklaarde daarop het paleis ingewijd en droeg het aan de justitie over. Nadat nog verschillende andere sprekers het woord hadden gevoerd en de Koning lien had beantwoord, werden de voornaamste zalen bezichtigd en had de eerste audiëntie plaats in de zaal van het hof van cassatie. Toen de vorstelijke personen zich naar den uitgang van het gehouw begaven wachtte hen daar eene deputatie der werklieden, die aan den bouw hadden medegewerkt, en die nu, ten getale van ruim tweeduizend vijfhonderd in groepen op het plein voor het paleis geschaard stonden. Het was ditmaal geen rechtsgeleerde, maar een eenvoudig werkman die het woord richtte tot den Koning, en ook zijne rede vond veel bijval en werd door Z. M. zeer hartelijk beantwoord, waarop luide bijvalsbetuigingen volgden. Daarop stelde de stoet der werklieden zich in be weging en defileerde voor de Koninklijk familie, waar mee de plechtigheid besloten werd. De minister-president van Frankrijk heeft met zijn ambtgenoot van openbare werken een reisje naar Normandië gemaakt en bij die gelegenheid te Rouaan Vrij naar Bret Harte. De deur, waaraan Paul klopte, gaf toegang tot een zindelijk, eenvoudig ingericht vertrek, waarin zich eene jonge vrouw van ongeveer drie-en-twintig jaar bevond. Met eene beschroomdheid, die hem anders volkomen vreemd was, verhaalde hij stotterend, hoe hij het kind gevonden had en het doel van zijn bezoek. Nog vóór hij geëindigd had, had de vrouw hem het kind uit. de handen genomen, zonder dat hij er zich tegen ver zette en toen hij eindelijk zweeg, begon zij hardop te lachen. Woldeck deed eene poging om mede te lachen, maar dat wilde niet best lukken. Nadat de vrouw zich de tranen uit hare eerlijke, trouwe oogen had geveegd en hare twee rijen mooie witte tanden weder achter hare lippen waren verdwe nen, zeide zij »Zeg eens, gij zijt zeker die arme dwaas, die ginder op het strand alleen woont, he en te Havre groote politieke redevoeringen gehouden. Hij heeft daarin duidelijk zijne staatkundige beginse len blootgelegd en op heldere wijze aangetoond, dat van een vooruitstrevend, maar tevens een beschermend en vooral een duurzaam gouvernement heil te verwach ten is. Hij trok op krachtige wijze te velde tegen de onverzoenlijken, en zeide, dat de uitslag der verkie zingen voor de gewestelijke raden de machteloosheid der uiterste linker- en uiterste rechterzijde volkomen heeft aan het licht gebracht, al mag de republiek de oogen niet sluiten voor de enkele overwinningen der onverzoenlijke partij bij die verkiezingen behaald. Alle partijen weten thans, wat zij in het aanstaande zittingjaar, dat den 23n dezer maand zal aanvangen, van de regeering te wachten zal hebben. Opmerking verdienen nog de warme woorden van waardeering door den heer Ferry over den president der Republiek geuit, waaruit tevens blijkt, dat de goede verstandhouding tusschen die beide presidenten niets meer te wenschen overlaat en derhalve de pogin gen van de heer Wilson om tusschen hen tweedracht te zaaien ten eenenraale mislukt zijn. De redevoeringen van den minister-president werden warm toegejuicht en over het geheel schijnen zij een goeden indruk te hebben gemaakt. De pogingen der radicalen om Ferry te doen uitfluiten zijn dan ook totaal mislukt en alleen bij zijne intrede in Havre werd enkele malen de kreet gehoord «Leve Thi- baudin", wat tegenwoordig de leuze der radicalen tegen de regeering is. Hoe nuttig deze politieke redevoeringen intusschen ook mogen zijn, van direct belang voor de stad Hkvre waren ze zeker niet. Vermoedelijk begreep de voor zitter der kamer van koophandel dit ook, toen hij na den Minister het woord nam om op de behoeften der haven en de wensehelijkheid van de intrekking van het verbod tot invoer van gezouten varkensvleesch uit Amerika te wijzen. Na de vele elkander meestal tegensprekende be richten uit Zuid-Afrika betreffende den Zoeloe-Koning Cetawayo, wordt thans uit Kaapstad geseind, dat deze vorst zich onderworpen heeft aan den Engelschen resident en zich te Natal bevindt. Wat zijn coulisse-huizen Deze vraag hebben we te beantwoorden vóór de vermelding van het hierna volgende bericht. Onder coulisse verstaat de Parijschfe beurswereld een soort van open markt, schier uitslui tend bestemd voor den handel in speculatiefondsen, terwijl men onder corbeille of parket de afgesloten ruimte van de beurs bedoelt, waar de handel in alle fondsen gedreven en de officiëele koersnoteering opge maakt wordt. Coulisse-huizen zijn derhalve die kan toren, welke zich voornamelijk met den handel in spe culatiefondsen bezighouden. Vijf of zes coulisse-huizen te Parijs nu worden ge noemd, wier commissie-loon vroeger maandelijks fr. 60 tot fr. 100 duizend bedroeg, en die tegenwoordig slechts met fr. 5000 hunne commissie-rekening per maand tegoed schrijven. Wel een bewijs hoe slap 't thans ook op de Parijsche beurs gesteld is. De verstandige lieden, chefs van oude huizen, verklaren het openlijk, dat men in zulke tijden er zich toe bepalen moet geen geld te verliezen, en men verheugd mag zijn, wanneer dat gelukt. Op alle aanbiedingen, die men onze groute établissementen doet, bekomt men dan ook eene wei gering. Het zich onthouden van zaken is aan de orde van den dag en niemand wil daarvan afwijken. Even ongunstig gaat het ook op de Amsterdamsche beurs. Gisteren werd de ietwat opgevoerde beweging van den vorigen dag door een tegenovergestelden gang van zaken vervangen. De koersveianderingen zijn dan ook over 't algemeen weinig beduidend. De meeste prijsveran- dering bemerken we bij de gestempelde obligatiën Ned. Centraal Spoorwegmaatschappijdie van 68 tot 70% konden avanceeren. Vroeger hebben we de 4 voorstellen van de Ned. Rh ijn-Spoorwegmaatschappij en de 2 voorstellen van de Maatschappij tot Exploi tatie van Staatsspoorwegen besproken, thans hebben we een voorstel van de Hollandsche Iheren Spoor wegmaatschappij te vermelden, dat in de vergadering van aandeelhouders der Ned. Centraal-spoorwegmaat- schappij, op den 24en dezer te houden, behandeld zal worden; hoogstwaarschijnlijk zal dan het lot der Cen- traal-spoorwegmaatschappij beslist worden. Het voorstel van de H. ijzeren spoorwegmaatschappij heeft meer eene a-sociatie tot exploitatie dan wel eene overdracht der geheele exploitatie ten doel, zoodat de Centraal als zelfstandige maatschappij blijft bestaan. Zij ontvangt onvoorwaardelijk gewaarborgd jaarlijks een bedrag van f 385000 voor aflossing en rente op de gestempelde obligatiën. (Ziedaar de reden voor ge noemde rijzing). Hiermede blijven de rechten van de obligatiehouders ongeschonden bewaard. De aandeel houders ontvangt n even onvoorwaardelijk f3,75 per aandeel over het gestort aandeelen-kapitaal, zonder dat de Holl. ijzeren spoorwegmaatschappij hiervoor eene Woldeck stemde in zijne verlegenheid alles toe, zon der op hare woordenkeus acht te geven. «Men heeft u daar dus een kind tot gezelschap achtergelaten? Lieve hemel!" Het scheen wel, alsof zij in een nieuwe lachbui zou uitbarsten, en als om hiervan eene verklaring te geven, vervolgde zij: «Toen ik je hierheen zag roeien, dacht ik bij mij zeiven, die is zeker ziek Want ge zijt anders zoo schuw als eene meeuw. Maar een kind, goede hemel!" Dit, zooals hij meende, ruwe antwoord, maakte Paul boos. Met eene zekere waardigheid merkte hij op, dat het kind groote behoefte aan voedsel moest hebben. »Het is nog zeer jong" voegde hij erbij, «het zal wel natuurlijk voedsel noodig hebben." «Hoe wilt gij daaraan komen?" vraagde de vrouw. Paul keek schuchter om zich heen. Er moest hier toch wel ergens een klein kind zijn. »Ik dacht dat gij", stotterde hij. overtuigd dat hij bloosde »ik ik bedoel ik". Hier bleef hij steken, want ze stopte de tip van hare schort in den mond, maar helaas te laat, om een nieuwen schaterlach in te houden. Toen zij weder op adem gekomen was, sprak zij «Nu hoor, het verwondert mij niets, dat ze u een dwaas noemen! Ik ben Wienke's eenige dochter en tegenvordering begeert. Voor de exploitatiekosten van beide partijen worden vaste sommen uitgetrokken. Vermeerdering heeft slechts plaats wanneer de bruto- ontvangsten stijgen. Overtreffen deze de tot nutoe ver- verkregene in die mate, dat de f3,75 per aandeel over het gestorte kapitaal uit de netto-outvangsten aan wezig zijn, dan zal bij eene overwinst een gedeelte hiervan aan den aandeelhouder tengoede komen. Be halve de onvoorwaardelijke waarborg, dat nog voor uitzicht op een grooter dividend. Eindigt het contract, dan heeft de maatschappij haren weg gereed voor de exploitatie, en niet alleen den spoorweg, waarvoor haar de zorg overblijft, maar ook het rollend materiëel. De Holl. ijzeren spoorwegmaatschappij verbindt zich dit rollend materiëel in geheel bruikbaren staat en geh< el voldoende onderhouden aan de Ned. Centraal spoor wegmaatschappij te verkoopenbetaling van de koop som heeft bij jaarlijksche amortisatie plaats, Der Cen- traal-maatschappij wordt het recht verzekerd inzage te nemen van de boeken der Holl. ijzeren spoorweg maatschappij, hetgeen de Nederlandsche Rijnspoorweg maatschappij volgens haar voorstel niet gedoogde. Zooals we boven reeds zeiden, gelooven we wel dat dit vrij gunstige voorstel zal aangenomen worden. Een gewenscht bericht is er ook voor eene andere binnenlandsche onderneming, nl. voor deBokstel- Wezel spoorwegmaatschappij. Het beweren dat de vermeerdering van de bruto- ontvangst dezer maatschappij uitsluitend aan het ver voer van ballast zou te danken zijn, wordt gelogen straft door de volgende mededeelingen, die de «Nieuwe Financier" aan zeer vertrouwbare bron ontleent. Onder de ontvangsten van het loopende jaar komt een bedrag voor van pl. m. 35000, voortvloeiende uit het ver voer van spoorweg-ballast. Deze ontvangst kan even wel niet als eene buitengewone beschouwd worden, daar jaarlijks uit dien hoofde een grooter of kleiner bedrag ontvangen wordt. De ligging van de lijn aan de rivier deMaas wijst den Noord-Brabantsch Duitschen- spoorweg als van zelve aan voor die soort vervoer, dewijl ter plaatse, waar de weg genoemde rivier snijdt, uitmuntende spoorwegballast wordt gevonden. Lang zamerhand zal dit vervoer dan ook eene belangrijke bron van locaal-vervoer voor deze maatschappij wo1 den. De vermeerdering van ontvangsten is dan ook uit sluitend het gevolg van de geleidelijke ontwikkeling van het verkeer, in de eerste plaats van het Duitsch- Engelsche personenverkeer. Voorts wordt in Belgie meer de aandacht gevestigd op de uitgestrekte bos- schen, die de Noord Brabantsch-Duitsche spoorweg op Germanic's grondgebied doorsnijdt, terwijl verder de, aan de lijn liggende ertsvelden krachtiger geëxploiteerd worden, tengevolge van den meerderen aanvoer van Spaansch ijzererts. E ndelijk is het van belang meete- deelen dat de goederentarieven tusschen Duitschland en Nederland, waarvan de Maatschappij een evenredig deel zal ontvangen, niet op 1 September maar op 1 November aanst. worden ingevoerd. Ook wordt nog onderhandeld over eene herziening van het steenkolen- vervoer, op gelijke leest geschoeid als de thans gewij zigde goederen-tarieven. De toekomst schijnt dus rooskleurig. Te verwonderen is dit niet. Reeds sedert lang was het te voorzien dat de Bokstel-Wezel lijn een belangrijke plaats in (iet transito-vervoer tusschen Duitschland en Engeland zóu innemen. De ontwikke ling van dat vervoer wordt door de Stoomvaartmaat schappij Zeeland krachtig bevorderd. Beide maatschap pijen de «Zeeland" en de «Noord-Brabantsch-Duitsche" hebben dezelfde belangen. Geheel overeenkomstig met het bericht omtrent de laatstgenoemde maatschappij is dan ook de mededeeling, die wij dezer dagen van een ambtenaar van de «Zeeland" mondeling vernamen en waaruit ons de voortgaande toeneming van het vervoer bleek. Die ambtenaar voorspelde dan ook voor 't volgende jaar een hooger dividend dan het vrij bevredigende van het vorige jaar. De beheerders der gestempelde Eerste Hypotheek Boxtel Wezel berichten dat in overleg met de com missie van contr&le uit de certificaathouders, het be drag te voldoen op de coupon van 1 November 1883, is vastgesteld op f8 van genoemden datum af, be taalbaar te Amsterdam en te Rotterdam. Verder zijn zij in staat meetedeelen dat na deze a conto betaling over 1883 en onder aftrek van de r.ood:ge gelden voor het vernieuwingsfonds op de volgende coupon een uitkeering, althans niet minder dan in Mei 1883, te wachten is. Uit New-York wordt gemeld dat Mexico er in ge slaagd is D. 10 millioen 9 pets. oblig te plaatsen tegen 85 pet., dus tegen ruim 10% pet. is het dezen Zuid-Amerikaanschen Staat gelukt geld te leenen. Wel een bewijs dat zijn krediet diep, zeer diep ge zonken is RENTEBETALING. Pittsburg-Port-Wayve en Chicago-Spoorwegmaat- schappij. Het 57ste dividend-bewijs van de certificaten betaalbaar met 42,79 voor 10 aand. 21,39% 5 4,28 1 buiten mij is er geen vrouwelijk wezen hier in huis. Mijne moeder is reeds lang dood. Dat had iedereen u wel kunnen zeggen Inwendig woedend, maar uiterlijk beleefd, vroeg Paul om verschooning, dat hij onbekend was met de hui selijke omstandigheden en deed tevens met eene soort van buiging eene poging om het kind weder tot zich te nemen. Maar het meisje trok het dadelijk terug. «O neen", zeide zij haastig. Ik zou u dat arme schaap toevertrouwen Neen mijnheerEr zijn meer manieren om een kind te voeden, jonge man, dan gij met uwe «natuurlijke voeding" wel weet. Maar het ziet er zoo slaperig en als het ware bedwelmd uit." Paul bekende hoogst verlegen, dat hij het kind rum had toegediend om het in het leven te houden. «Zoo zoo, kijk, dat was nu nog zoo dwaas niet. Nu, ik zal het kind bij mij houden en als vader naar huis komt, zullen wij wel eens overleggen, wat er mede gedaan kan worden." Paul aarzelde. Zijn afkeer van het meisje was groot, maar toch kende hij niemand anders en het kind had behoefte aan oogenblikkelijke verpleging. Bovendien be gon hij ook in te zien, hoe dwaas het was, dat hij bij zijn eerste bezoek, dat hij aan zijne buren bracht, hun een Chicago North West-Spoorwegmaatschappij. Het 32ste dividendbewijs van de Cert, van aand. pref. Stock betaalbaar met 49.05 voor 10 aand. v. 24,52% 5 4,90% 1 Middelburg. Donderdag en Vrijdag a. s. wordt hier in het Schuttershof eene tentoonstelling gehouden door de Vereeniging tot bevordering van den tuinbouw. Een beleefde uitnoodiging van het bestuur stelde ons in staat reeds hedenmiddag de te houden tentoonstel ling te bezoeken. Een keurige collectie van planten, bloemen en vruchten is sierlijk geëxposeerd en noodt tot bezoek, zelfs van buiten. Het komt ons voor, dat het bestuur alles in het werk gesteld heeft om ook deze tentoonstelling zoo goed mogelijk te doen slagen. De totaal-indrukdien wij bij ons voorloopig bezoek verkregen, was in hooge mate gunstig. Het ons uit Middelburg gezonden bericht, dat de directie van den tram MiddelburgVlissingen den dienst tijdelijk zou staken, teneinde den onderbouw Van den weg te verbeteren, wordt door de Midd. Ct. tegengesproken Wel is de directie over wegsverbete- ring in onderhandeling, maar men heeft haar aange boden dit te doen zonder dat daardoor eenige staking in den dienst noodig is. De wijze, waarop dit zal kunnen geschieden, wordt echter niet medegedeeld. Vlissingen. De extra trein met den Prins en de Prinses van Wales en hun gevolg arriveerde alhier heden nacht precies op gegeven tijd 12.30. De hooge reizigers begaven zich direct aan boord van het ko ninklijk jacht «Osborne," hetwelk op de plaats der mailbooten aan de ponton lag vastgemeerd. Te half twee verliet het schip de haven met bestemming naar Queenboro, alwaar men teil uren dacht te arriveeren, om van daar per exprestrein te 12.30 te Victoria station Londen aan te komen. De geheele nacht was het zwaar stormweder uit het westen met regen buien gepaard. Men meldt uit Zieriksee, dat het stoomschip «Rotterdam" een oogenblik vlot is geweest door de werking van de centrifugaal-pomp, doch weder vol water geloopen door een gat in de machinekamer; het kan nu als verloren beschouwd worden. In de afgeloopen week (814 Oct.) werden van Bergen-op-Zoom per Staatsspoor 1050 ton mosselen naar het buitenland vervoerd. De prijzen varieerden tusschen ƒ2.20 tot 2.35. Te Oud-Beierland begaf zich dezer dagen een vrouw naar een dokter om zich te laten inenten; deze moest haar echter beloven niets aan haar man te zeg gen, waaraan voldaan werd. Den volgenden avond kon de dokter ook dezelfde belofte aan den man doen, die zich liet inenten en het voor zijn vrouw niet wilde weten! Te Voorschoten heeft eene vrouw haar zoontje zoodanig tegen den buik geschopt, dat het aan de ge volgen is overleden. Naar men aan het Vaderl. mededeelt, heeft de Minister van Oorlog bevolen dat de sergeant, die zich eenige dagen geleden te Utrecht tot jeneverdrinken het verleiden, voor een krijgsraad zal terechtstaan. Het laat zich verwachten, dat bij die gelegenheid de namen bekend zullen worden van hen, die een jong, onervaren militair verleid hebben zijn plicht in zulk eene mate te verzaken. Zooals vroeger gemeld werd, zou het bedrag der na 1. October 11. ontvangen entreé-gelden in de tent der Surinaamsche inboorlingen op het tentoon stellingsterrein te Amsterdam aan hen als gratificatie worden toegekend. Dit bedrag, dat ruim ƒ2000 be loopt, is onder de 28 personen, met inbegrip van de kinderen, verdeeld geworden. De hoofdman der indianen, Jean Baptiste Ka-ja-roe, is door eene plotselinge ziekte van zijne vrouw ge dwongen voorloopig met haar en hun kind hier te blijven. Bij het vuren met losse kardoezen uit de gewa pende sloepen van de «Evertsen" te Nieuwediep werd Maandag een luitenant ter zee door onvoorzichtigheid vlak in het aangezicht en een kwartiermeester in den hals getroffen. De wonden zijn niet gevaarlijk. Omtrent de Utrechtsche feesten deelt men nog de volgende bijzonderheid mede. Aan slechts éen per soon werd op «Paushuizen", ten huize van den Com missaris des Konings, audiëntie verleend, en wel aan de «oude Trui", een der oudste ingezetenen van Utrecht, die als marketentster den Tiendaagschen Veldtocht meemaakte. In de uniform van weleer, met het on misbare marketentster-vaatje op zijde, werd het oudje allerminzaamst door HH. MM. ontvangen. De werkstakers der Venendaalsche stoomspin nerij en weverij zijn thans meerenieels in, welk een dwazen stap ze deden toen zij zonder eenige gegronde reden de weverij verlieten. Hoewel de armoede zich vondeling bezorgde. Zij bemerkte zijne aarzeling en sprak «Gij kent mij natuurlijk niet. Maar vraag in den omtrek maar naar Wienke's Grietje, dan zult gij niets kwaads hooren." «Ik denk slechts aan de moeite, die ik u veroorzaak, juffrouw Wienke. Iedere uitgaaf, die gij noodig oordeelt «Jongman", viel Grietje hem in de rede, terwijl zij zich eensklaps omdraaide en hem met gefronste wenkbrauwen aanschouwde, wanneer ge over uitgaven begint te praten, dan zal ik u nog wat voor het kind uitbetalen of ik neem het in het geheel niet tot mij. Maar ik ken u te weinig, om den eersten keer reeds met u te twisten. Laat het kind derhalve maar aan mij over en als het u schikt, kom dan morgen hier heen geroeid, als de zon op is, om eens naar het kind te zien en met mijn vader kennis te maken. Goeden dagZij sloeg hare fraai gevormde armen om het kind heen, liep Paul voorbij en verdween in een aangren zend vertrek, waarvan zij de deur achter zich sloot. (Wordt vervolgd.)

Goessche Courant | 1883 | | pagina 2