Rechtzaken. Buitenlandsch Overzicht. 4> FEUILLETON. De jonge Kluizenaar. Gemengde Berichten. door de flinke vertolking der rollen de lachspieren van het publiek herhaalde malen in beweging. Het winterseizoen is hiermede, wat de vermakelijk heden betreft, aangevangen. Wij hopen van harte, dat het ons nog vele even genotrijke avonden als die van Woensdag moge bezorgen en dat »Het Nederlandsch Tooneel" daarvan een groot deel voor zijne rekening zal nemen. De goede opkomst van het publiek is zeker wel een bewijs, dat het dergelijk kunstgenot op hoogen prijs stelt. In de jongste aflevering van het Tijdschrift van het Aardrijkskundig Genootschap zijn, voor zooveel de provincie Zeeland aangaat, twee monographieën opge nomen, nl. van dr. J. Dornseifl'en te Amsterdam over de naamsafleiding van Zieriksee, en van J. Van der Baan te Wolfertsdijk over die van Zaamslag en de buurtschap Reuzenhoek in die gemeente, met eene nadere toelichting van prof. dr. J. H. Gallee te Utrecht, tot verklaring der plaatsnamen met slag of slacht samengesteld. Ten vorigen jare werden in dat Tijd schrift de plaatsnamen ontwikkeld van: Wolfertsdijk, Serooskerke, Sluis, Heille en St. Anna ter Muiden. Naar de Indische «Mataram" verneemt, is door den heer Munnicks De Jongh, bijgestaan door dr. Groneman, op een der bedienden van den heer Broese van Groenau, die door de cholera was aangetast en als verloren beschouwd werd, de methode van dr. Godefroi toegepast en den patient eene hoeveelheid keukenzout, opgelost in een liter water, in de aderen gespoten. Deze proefneming mag als volkomen geslaagd beschouwd worden; de patient toch is nu beterende. Proeven, om den tijd te bepalen, die noodig is om vleesch en melk, in hunne verschillende toeberei dingen, te verteren, zijn genomen door Ernst Jessen. De uitkomst van de proeven was deze: het spoedigst worden verteerd rauw rund- en schapenvleesch; iets minder snel halfgaar gekookt rund-en rauw kalfsvleesch Dan volgen geheel gaar gekookt en halfgaar gebraden rundvleesch, benevens rauw varkensvleesch en karne melk. Nog moeilijker te verteren is rauwe koemelk, ontroomde koemelk, rauwe geitemelk. Den langsten tijd heeft noodig geheel gebraden vleesch en gekookte melk. Kantongerecht te Goes. In de zitting van heden (Vrijdag 12 Oct.) zijn de volgende vonnissen gewezen, tegen: M. Van D. te Ierseke, beklaagd van 't zich bevin den in den trein zonder plaatskaart en 't bevaren van een rijkskanaal zonder reglement, veroordeeld in twee boeten: een van 1,50 en een van 10, subs. 1 dag gev.straf voor elke boete. P. De R. en W. K., beiden te Goes, beklaagd van 't rapen van gerst zonder vergunning, veroordeeld ieder in eene boete van f 0,50, subs. 1 dag gev.straf. P. B. te Goes en J. H. te Kamperland, beklaagd van 't laten loopen van vee over eens anders in den oogst staanden grond, veroor deeld ieder in eene boete van 3, subs. 1 dag gev.straf. C. L. te Kapelle en J. P. te Ierseke, beklaagd van 't uiten van scheldwoorden, zonder daartoe uitgetergd te zijn, veroordeeld ieder in eene boete van 0,50, subs. 1 dag gev straf. C. Van den D. te Hoe- dekenskerke en J. Van C. te 's-Heerenhoekbe klaagd van 't maken van nachtelijk burengerucht, ver oordeeld ieder in eene boete van 5,50, subs. 1 dag gev.straf. P. K. te Kieldrecht, beklaagd van het als voerman onbeheerd laten van zijn voei tuig, vei oor- deeld in eene boete van 3, subs, 1 dag gev straf L. P. te Kruininge, beklaagd van overtredingen van het reglement op de wegen en voetpaden, veroordeeld in vijf boeten ieder van 1, subs. 1 dag gev straf voor elke boete, met vr ij spraak van het meer dere hem ten laste gelegd. M. O. te Kruininge, beklaagd van het overtreden van een reglement tegen het hardrijden, veroordeeld in een boete van 3, subs. 1 dag gev.straf. De rechtbank te 's-Gravenhage bevestigde giste ren het vonnis van den kantonrechter te Leiden, waar bij ontslag van rechtsvervolging werd uitgesproken in de zaak van den schipper Van Z., te Katwijk, die de kerk aldaar bezocht tijdens in zijn gezin de pokken heerschten. Ook de rechter in hooger beroep nam aan, dat de wetgever een geval als het omschrevene niet op het oog had, toen hij straf stelde op het veroorzaken van gevaar voor besmetting tengevolge van achteloosheid of onvoorzichtigheid. De deputatie van Transvaaldie naar Engeland zal vertrekken om over de herziening der conventie van Pretoria te beraadslagen is te Kaapstad met groote hartelijkheid ontvangen. De heer Krüger, die aan het hoofd dier deputatie staat, heeft in zijn antwoqcd op een dronk, die op hem was uitgebracht, zijne -ver wondering te kennen gegeven over die vriendelijke ontvangst en gezegd, dat hij hoopte en vertrouwde eene Zuid-Afrikaansche confederatie te zien ontstaan, Vrij naar Bret Harte. Indien Paul's bloedverwanten gehoopt hadden, dat hun bezoek een in hem sluimerend verlangen om terug te keeren in die wereld, welke zij vertegenwoordigden, zou doen ontwaken, dan was die spoedig gebleken ijdel te zijn. Hij had zich zoo met zijn verdriet vereenzel vigd en zich zoo verhard tegen alles wat tusschen hen beiden trad, dat hij voor alles wat hen trachtte te scheiden volkomen onverschillig bleef. Welken indruk deze ontmoeting dan ook op den kluizenaar mocht hebben gemaakt, het eenige merkbare gevolg was eene toenemende voorliefde voor de eenzaamheid, die hem beschermde, en eene waarachtige liefde voor het ledige strand en de kale duinen, die zoo weinig gastvrij te genover de anderen waren geweest. die zich van de Kaap-Kolonie tot de Zambesi uitstrekte. Paul Krüger heeft daarmede zijn plannen blootgelegd, doch tevens blijk gegeven, hoe weinig hij voor di plomaat in de wieg is gelegd; zijne openhartigheid zal voor de verwezenlijking zijner denkbeelden niet be vorderlijk zijn. Frankrijk heeft schikkingen getroffen met de Zwart vlaggen. De regeerings commissaris dr. Harmand had onderhandelingen met hen aangeknoopt door bemidde ling der Anamitische mandarijnen. De Zwartvlaggen hebben betaling van hunne achterstallige soldij gevraagd en het bezit van het grondgebied, gelegen tusschen Laokai en Hong-Hoa, met het recht om een invoer recht te heffen van de goederen, die van de Roode Rivier over Yunnan naar Tongkin worden gebracht. De Chineesche gezant Tseng is naar Londen vertrok ken. Hieruit mag echter nog niet worden afgeleid, dat de onderhandelingen tusschen Frankrijk en «het Hemelsche rijk" zijn afgebroken. Veeleer zou men mogen veronderstellen, dat de gezant ze wil rekken tot de Fransche Kamers zijn bijeengekomen. De Hongaarsche minister van financiën, graaf Sza- pary, heeft in den rijksdag eene redevoering gehouden over de quaestie der wapenborden. Hij toch was het, op wiens last. de wapenborden, met onderschriften in twee talen, zijn opgehangen boven de belastingkan toren in Kroatië. Uit die rede bleek, dat de Hongaar sche legeering bij de invoering der wapenborden was te Wi-rk gegaan met medeweten en goedkeuring van de Kroatische regeering, welke tegen de te Pest be dachte wetsuitlegging geene bezwaren had doen lioo- ren De Banus Pejacsevitscb, die na de oploopen te Agram zoo sterk protesteerde tegen de Hongaarsche onderschriften, schijnt derhalve hierbij eene dubbel zinnige rol gespeeld te hebben. Niet onwaarschijnlijk is het, dat hierdoor onder de politieke leiders in Kroatië verschil van gevoelen over de verder te volgen gedragslijn, zoowel als over het reeds voorgevallene, zal ontstaan en dat daardoor eene toenadering tot Hongarije in de hand zal worden gewerkt. Omtrent de Spaansche ministriëele crisis, die eigen lijk reeds dateert van vóór 's Konings reis naar Duitseh- land, wordt gemeld, dat de Minister Sagasta Woens dagavond den Koning het ontslag van het geheele Kabinet heeft aangeboden. Men gelooft, dat Sagasta met de vorming van een nieuw ministerie zal worden belast, althans de Koning ontbood hem reeds gisteren bij zich. Latere berichten evenwel melden, dat de crisis vermoedelijk nog eenige dagen zal duren en dat de Koning Donderdag ook ontboden heeft de presiden ten van de Kamer en van den Senaat. Het Fransche blad Le Temps weet medetedeelen, dat het nieuwe ministerie waarschijnlijk zou bestaan uit den heer Sagasta met een der leiders der dyna stieke linkerzijde, Moret, en enkele leden der linker zijde en der oude constitutioneelen. Volgens een ander bericht echter zou de heer Sagasta zich niet verzetten tegen een Kabinet Posada Herrera (dat ook door de radicale democraten gewenscht wordt), mits het zich niet voor grondwetsherziening of algemeen stemrecht verklare. De heer Posada moet volgens datzelfde telegram aan den heer Serrano hebben verklaard, dat hij een ministerie in verzoenenden geest wilde samenstellen, waarin zouden worden opgenomen vijf ministers van Sagasta's pari ij en drie van die van Serrano. Deze zou daarop gisteren zijne partijgenooten hebben geraad pleegd om daarna den heer Posada te antwoorden. Aan Comacho zou dan door dezen de portefeuille van financiën worden aangeboden. Of een dezer combi natiën tot stand zal komen en zoo ja, welke, zijn vragen, die misschien in de eerste dagen nog wel niet beantwoord zullen worden. Rilland-Iïatli. Een jongeling van 20 jaren, die zich, 2 jaar geleden, naar zijn oom in Amerika had bege ven, is gisteravond alhier in de ouderlijke woning teruggekeerd. Aangezien hij voor de nationale militie was aange geven en bij de laatst plaats gehad hebbende loting een dienstplichtig Dommer voor hem is getrokken, zal hij waarschijnlijk niet lang hier vertoeven. M-n verwacht hier nog meer Amerikaansehe Ril- landers" terug. Over 't algemeen zijn de brieven van lien vol jerimiaden en ziet het er aan den anderen kant van den Oceaan alles behalve rooskleurig uit. Ierseke. Hedenavond is alhier in publieke veiling verkocht een woonhuis met tuintje (eigenaar de heer Jan Bom) samen groot 280 cA. voor /-1700, plu., 12% pet. onkosten, 20 voor losse goederen en ver dere kosten, vallende op den verkoop. Voor den tijd dat de oesterteelt hier kunstmatig beoetend werd, kon men hetzelfde perceel, ondanks de vele aangewende pogingen, voor slechts ƒ600 niet verkoopen. Toleu. Schipper H. d. J. alhier kwam met broed- pannen geladen uit hetWestland. Bij zijne aankomst was aan de schuit niets te bemerken. Hedenmorgen evenwel was de geheele schuit gezonken. Ware zulks Zoo naderde het einde van den tweeden winter van zijn kluizenaarsleven, toen zich op zekeren avond een storm verhief, die nog steeds in de herinnering der bewoners dier streken voortleeft. Terwijl deze orkaan daarbuiten woedde, zat Paul eenzaam in zijne hut. Het was bijna middernacht, toen hem eensklaps eene akelige gedachte deed op springen. Wanneer zij eens aan zulk een noodweer was blootgesteld als dit Wat kon hij doen om haar te helpen? Wellicht, dat zij juist nu, terwijl hij daar ledig zat,hoorWas dat niet een kanonschot neen? Ja, toch! Ijlings ontgrendelde hij de deur, maar de kracht van den storm en de druk van het daartegen ge waaide zand verijdelden zijne pogingen, om de deur te openen. Met de koortsachtige kracht van den angst, die hem beheerschte, wrong hij haar eindelijk ver genoeg open, om zich naar buiten te kunnen werken. Doch de wind nam hem zelf op als een veer, rolde hem om en om over de vlakte en drukte hem ten slotte vast tegen den zandheuvel. Eindelijk gelukte het hem naar onderweg gebeurd, dan zouden er zeker ongelukken hebben plaatsgehad, aangezien er arbeiders die niet kunnen zwemmen aan boord waren om de pannen te laden. De handel in mosselen alhier is op het oogenblik verbazend de prijzen zijn hooger dan ooit te voren, n. 1, ƒ2,20 a ƒ2,30 per ton. Men verzendt ze dan ook per stoomtram en met booten. Te betreuren is het evenwel, dat er geen zaad is, ofschoon er heden sprake is dat er mosselzaad te Tessel te krijgen is a 50 cents per hectoliter. Sedert Vrijdag jl. wordt te Middelburg vermist een veertienjarig meisje, M. S. H. genaamd. Zij was toen zij het ouderlijk huis verliet, gekleed in grijze japon met blauwe voorschoot en had een mandje bij zich om boodschappen te doen. Bij het graven eener fundeering voor den toren van de waterleiding, buiten de voormalige Duinpoort te Vlissingen, zijn gevonden de overblijfselen van de fundamenten der oude Middelburgsche poort, waaruit in 1572 de Spaansche bezetting zou zijn verdreven. Op verschillende tijden vernieuwd en hersteld, werd zij in 1812/13 gedeeltelijk afgebroken en met eenen aarden wal overdekt, wegens de nieuwe vestingwerken die aldaar werden verworpen. De landbouwers te Bergen-op-Zoom, die dit jaar werk hebben gemaakt van het kweeken van suiker peeën, verkeeren in zeer ongunstige omstandigheden, doordien de polders en landerijen als 't ware geheel onder water staan en er derhalve met het delven nog geen aanvang kan worden gemaakt. Men schrijft uit Oud-Beierland aan den Z. N.bode, dat de naam van den medicus, die door zijne bijzon dere en eigenaardige wijze van inenten vele ingezetenen in gevaar heeft gebracht, is J. Peelen, doctor in de geneeskunde, thans te Arnhem en aldaar levende van de renten van een kapitaal, verdiend (gedeeltelijk althans) door dergelijke vaccinatiën als hier worden gemeld. «Met éen glaasje stof vaccineerde hij soms 25 kin deren (de man was gemeente-dokter) en terwijl de kinderen gevaccineerd worden, werden de bewijzen van goed opgekomen pokken (altijd drie) reeds ge schreven. «Maandag vernam ik dat in éen huisgezin zes pokken- patienten zijn, waarvan er vier pokkenbriefjes heb ben, doch op wier armen na een nauwkeurig onder zoek geen litteekens waar te nemen zijn. Deze vier kinderen zijn door den hiervoren genoemden medicus zoogenaamd ingeënt. Een zevende kind, ingeënt door éen der artsen, een paar jaar geleden hier gevestigd, blijft bevrijd, niettegenstaande het zich reeds gedurende drie weken te midden van de besmetting in een klein vertrek bevindt." Naar aanleiding van het geval, dat te Oud- Beierland thans de pokken zijn voorgekomen in het weeshuis, welks regenten, zooals we hebben gemeld, een voorstel tot revaccinatie van de weeskinderen hebben verworpen, zij de aandacht gevestigd op hetgeen met goed gevolg o. a. is geschied te Rotterdam. Daar wordt sedert ruim 37 jaren in het Gereformeerd Burger- vreeshuis, met eene bevolking van ruim 350 kinderen, oppassers enz., de revaccinatie geregeld om de 5 jaren toegepast, en in al dien tijd is aldaar geen geval van pok ken voorgekomen, met uitzondering van eene oppasseres, die zich niet aan de kunstbewerking onderwierp. Zij leed aan pokken, doch gaf geen aanleiding tot ver spreiding der ziekte in het gesticht. Gedurende de thans afgeloopen epidemie van pokj ken te Rotterdam werd niemand in het Weeshuis aangetast. De weezen bewogen zich echter vrij in de gemeente en bezochten hunne familieleden. Woensdagavond is door een der treinen van de Rijnspoorweg-maatschappij nabij de Oude Plan tage onder Rotterdam een man overreden, zijn ver minkt lijk werd op de rails gevonden. Op 1 October 1883 waren op de strafgevan genis »de Kruisberg" nabij Deutichem 105 jeugdige mannelijke veroordeelden en 77 opvoedelingen. Woendag ochtend begaf zich in Den Haag een jong paar, vergezeld van de respectieve ouders, naar het stadhuis, ten einde daar in den echt verbonden te worden. Eenmaal voor den ambtenaar van den bur gerlijken stand verschenen, weigerde de vader van de bruid hardnekkig zijne toestemming te verleenen. Bid den noch smeken hielp, en het gezelschap was genood zaakt zich te verwijderen. Toen de bruid daarna de verzekering gaf, dat »vader" na het gebruik van een borrel veel handelbaarder zou zijn, werd dat middel toegepast Men toog gezamenlijk naar eene kroeg, en na aldaar een ruim gebruik van de «vergunning" gemaakt te hebben, werd door «vader" de vergunning tot het huwelijk gegeven. Men ging opnieuw, doch thans begeleid door eene groote menigte nieuwsgierigen, naar het stadhuis, waar alles verder in de beste orde afliep. De «vinder" van de portefeuille, welke onlangs in een koffiehuis te Amsterdam was achter gelaten en aan welks inhoud, bij het onderzoek der politie, een bedrag van ongeveer ƒ1000 te kort kwam, is te Amstelveen in verzekerde bewaring genomen. zijne hut terug te kruipen, waar Paul zich, nadat hij de deur weder gesloten had, op zijn bed wierp. Toen hij wakker werd was het over twaalven en de zon scheen helder. Hij stapte zijne hut uit en bemerkte weldra een ouden, ontwordelden boom, die nu vermoedelijk voor altijd in het zand naast zijn hut neerlag om langzaam daaronder begraven te worden. Het zeewier hing met zijn slangvormige stengels aan de uitgespreide wortels en tusschen twee daarvan, die kruislings over elkander waren gegroeid, zat een bijna onbeschadigde mand vastgeklemd. Toen Paul er heen liep, meende hij een kreet te hooren, zooals er nog nimmer een over deze zandvlakte had weerklonken. In de meening, dat het een vreemde vogel was, die in het zeewier verward was geraakt, liep hij naar de mand en keek erin. De kreet herhaalde zich. Hij schoof met de handen het zeewier opzijde. Het was geen gewonde zeevogel, doch een levend kind! Toen hij het van het vochtige wier had ontdaan, zag hij, dat het een zuigeling van acht of negen maanden was. Hoe en wanneer het hier was gekomen, of welke Te 's-Hertogenbosch viel bij avond een slagers knecht bij het verrichten van spoelwerk in de Dieze en verdronk. Verleden Maandag moest iemand van Montfoort voor het kantongerecht te Woerden verschijnen, om dat hij in «kennel ij ken staat" was aangetroffen. Te Woerden aangekomen achtte een dienstdoend beambte het gewenscht, dat de man maar niet voor de heeren verscheen, want ook nu was hij niet normaal. Be klaagde gaf ten laatste gehoor aan die vingerwijzing en ging een partijtje biljarten, om 'S avonds per rijtuig en in diepen slaap tot vrouw en kinderen weder te keeren. De politie-mannen, die in deze zaak moesten gehoord worden, droegen een zeer te waardeeren zorg voor den beschuldigde en verlieten hem ook op den terugrit niet. Bij de zoogenaamde Witte Biug bij Naarden had eergisteren een ernstig ongeval plaats, dat geluk kig zonder verlies van menschenlevens afliep. Een vijftal wagens met een locomotief van den Gooischen stoomtram reed te ongeveer zes uur met volle vaart tegen de geopende ophaalbrug, de brug werd bijna geheel vernield, terwijl een der wagens zwaar bescha digd werd. Het schip, dat zich in de brug bevond, zonk onmiddellijk, doch de opvarenden werden gered. De passagiers uit den tram kwamen met den schok vrij, terwijl de machinist eenige schrammen opliep. Uit door het keizerlijk Russisch domeinbestuur verzamelde statistieke opgaven blijkt, dat het natio naal vermogen door boschbranden jaarlijks vijf tot zes millioen roebels verliest. In de noordelijke gou vernementen worden ieder jaar tusschen de 200,000 en 300,000 II.A. bosch door het vuur vernield. In het jaar 1868 brandden er bosschen af van eene uit gestrektheid van 300 kilometers aan beide zijden van den Nicolaasspoorweg. De regeering zoekt tegenwoordig naar krachtige middelen, om aan deze verwoesting een einde te maken. Te Parijs beklaagt men zich, dat de doctoren, die aangewezen zijn om tijdens de voorstelling in de schouwburgen te zijn zoo slecht hun plicht vervullen en zich er zeer zeldzaam vertoonen. Voor een paar dagen werd in een der groote theaters een toeschou wer ongesteld en men ging naar de loge, waar de dokter gewoonlijk gezeten is. De persoon, die deze plaats bezette, ging onmiddellijk naar den zieke, zag hem eenige oogenblikken aan en zeide op een docto ralen toon Breng hem spoedig naar zijn huis en laat er een geneesheer komen. Bij onderzoek bleek, dat deze heer niemand anders dan de kleermaker van den dokter was, wien hij voor dezen avond zijn plaats had afgestaan. Uit Durban wordt gemeld, dat de Regeering aan Cetchwayo een schuilplaats op het gereserveerde grondgebied heeft aangeboden, indien hij zich verbindt rustig te leven als onderdaan van Koningin Victoria. Woensdagochtend te 3 uur liep de van Co- blenz komende goederentrein op het goederenstation St. Gereon te Keulen, tengevolge van verkeerden wis selstand, op een rangeerenden trein. De beide loco motieven werkten in elkaar vast, en twintig wagens werden vernield. Gelukkig was er slechts éen doode. Niet zelden komen er ongelukken voor, doordien bij draaibruggen en dergelijke, over kanalen en vaarten, lantaarns ontbreken. De aandacht verdient daarom wat er in het buitenland, o. a. in Pruisen, gedaan wordt om dergelijke ongelukken te voorkomen. Daar plaatst men nl. op vele daarvoor aangewezen punten houten borden, die met de bekende lichtgevende verf bestreken zijn, en men gaat er met dezen eenvoudigen, maar afdoenden voorzorgsmaatrege' voort. Men past dien ook reeds toe op schepen, die hoog met stroo, hooi of takkebossen beladen zijn, en 's nachts varen. In Mexico heeft men te midden van de bergen een Indianenkind gevonden, dat 7 of 8 jaar oud scheen, volkomen naakt was en dierlijke kreten uitstiet. Bij het gezicht van menschen zocht het in 't bosch te ontvluchten. Men heeft het echter ingehaald en ter verpleging opgenomen. Er is ijverig gezocht, of de bloedverwanten van het arme schepsel niet konden ontdekt worden, doch te vergeefs. Het kind verstaat geene enkele taal, en ver toont alle eigenaardigheden van een aap. Toen het kind voor het eerst ontdekt werd, was het vergezeld van het wijfje van een jaguar, dat vluchtte bij het gezicht der menschen. Het schijnt dat het kind door dit wilde dier is grootgebracht. Men vermoedt dat het kind op zeer jeugdigen leeftijd door zijne ouders in het woud is achtergelaten. Men hoopt het zoo ver te brengen, dat het leert spreken, om wellicht iets over zijn zonder lingen levensloop te kunnen mededeelen. In den avond van den 4n September wees op het eiland Martinique, te Saint-Pierre, de thermometer op goed weer. Te 9 uren kwam plotseling een storm uit het noordwesten opzetten en den volgenden ochtend gaf de reede een tooneel van ontzettende verwoesting te aanschouwen. Een verschrikkelijken nacht had men doorgebracht. De meeste huizen werden van hun daken macht deze elfenwieg tot bij zijne deur had gestuurd, kon hij onmogelijk beslissen. Maar zij moest reeds lang hier liggen, want het kind was warm en zijne kleedertjes door de zonnestralen bijna gedroogd. Het in zijn jas te wikkelen, ermede naar de hut te ijlen en, in de verschrikkelijke overtuiging, dat hij er daar niets voor kon uitrichten, de hut even spoedig weer te verlaten, wis het werk van enkele minuten. Zijn naaste buurman was de oude Wienke, een houthakker, die ongeveer tien minuten verder de rivier op woonde. Hij meende zich flauw te herinneren wel eens gehoord te hebben, dat de man getrouwd was Om toch iets te doen goot hij het kind wat rum uit zijne veldflesch in, waardoor het bijna stikte, liet zijn boot te water en voer met zijn vondst de rivier op. Binnen een half uur had hij Wienke's vervallen woning bereikt en uit de enkele bloemen, die tusschen het kreupelhout groei den en uit den overvloed van linnen, die overal te drogen hing, leidde hij af, dat zijne meening omtrent den gehuwden staat van den man juist was. (Wordt vervolgd.)

Goessche Courant | 1883 | | pagina 2