eene Hofstede, een Huis, MangslworteSs, Kolomkachels Wegslooten te Ierseke, een perceel WEILAND, een Woonhuis, Loods, Erf en Tuin, aangeslagen Pannen. Laatste en telegraphische berichten. Ingezonden Stukken. Verkoopingen en Verpachtingen. Burgerlijke Stand Goes 313e Staatsloterij, 4e kl. Weerkundige Waarnemingen. II gs Marktberichten. AD YBRTBNTIEN. SCHOUWING op Woensdag 8 October 1883. SCHOUWING WEGEN, DAMMENSLOOTEN en KUNSTWERKEN, Openbare verkooping. op Woensdag 17 October 1883, PUBLIEK VERKOOPEN: PIANINO. Uit de hand te koop Ill] droog OLMEN VAAMHOUT en MUTSAARDS, fl Slooinbooldiensl tusschen MIDDELBURG en ZIERIKSEE. 0.80 Hectare (80 Roeden) Vroonhoven te Venioo is gedood, tot zelfverdediging noodzakelijk was. In de hervormde gemeente te Voorschoten is, volgens het »Wag. Weekblad", dezer dagen dagen door heeren kerkvoogden beraadslaagd over een voorstel van den president om de collectanten dier gemeente voor rekening der kerkekas naar de Tentoonstelling te Amsterdam te doen gaan. Het voorstel werd, gelijk men kon verwachten, niet aangenomen, maar heeren collectanten zullen toch kunnen gaan, daar de kosten door particuliere bij dragen worden gedekt. De Czaar heeft gelast, dat de buitengewone veiligheidsmaatregelen, die na den moord van Alexan der II waren genomen, nog een jaar zullen worden gehandhaafd. Geen goed teeken Een kleine emancipatorische beweging heeft zich te Banjoewangi voorgedaan. Een paar meisjes hebben gevraagd tot het afleggen van het klein-ambtenaars- examen te worden toegelaten. „Voor dit vreemde geval heeft de Resident eerst nadere instructiën gevraagd. Uit de ofïiciëele lijst der slachtoffers van de aardbeving op het eiland Ischia blijkt dat zij minder zijn dan aanvankelijk opgegeven was. Het totaal is '1990 dooden en 374 gekwetsten. Bij het comité te Napels is aan inschrijvingen ten behoeve der ongelukkigen tot dusver ontvangen 2,682,571 lires. Het lijdt geen twijfel, zegt de «Daily News", dat Cetchwayo is ontsnapt. Hij is in de Reserve, waar hij troepen bijeenbrengthij zendt uitdagende boodschappen en weigert den Resident te bezoeken. De Regeering is niet van plan te dulden, dat Cetch wayo de Reserve gebruikt als basis van oorlogsoperaties. Het ultimatum werd aan Cetchwayo gezonden in overleg met Engeland, en desnoods met geweld zal daaraan gevolg worden gegeven. Blijkens te Londen ontvangen berichten hebben twee Europeanen een onderhoud met Cetchwayo gehad. Hij is van zijn wonden geheel hersteld, maar zijn geestvermogens hebben geleden. Hij is steeds gereed om ieder oogenblik naar de bosschen te kunnen vluchten. Mampoer en Mapoeh, die door de Boeren ter dood zijn veroordeeld, zeggen, de een dat alles de schuld is van Engeland, die hem met Secocoeni om de supre matie lieten vechten, de ander dat hij een onafhankelijk hoofd is en daarom door Transvaal met kan wor den gevonnist. Omtrent de ontploffing in het arsenaal te Wool wich verneemt men nog, dat zij het gevolg is van een brand, die in een der magazijnen, waar de gevul de bommen bewaard werdenis ontstaan. Toen het vuur zich aan de hommen mededeelde, was het of een waar bombardement plaatshad. Minstens 20 bom men ontploften in een minuut en dit hield ruim een uur aan. De vrouwen, kinderen en grijsaards uit den omtrek waren op het eerste gehoor reeds gevlucht, ter wijl de mannen de 8 a 9000 werklieden, die in het arsenaal aan 't werk waren, en welke men in doods gevaar waande, toesnelden om hulp te bieden. Geluk kig was het geraas grooter dan de ongelukken. De meeste projectielen kwamen in de Theems en buiten de stad terecht. Eenige hebben buitengewone af standen afgelegd; twee bommen vielen in een tuin van van den vicaris te Plumstead, hetgeen een afstand is van 5 kilometer van het arsenaal. Een andere bom viel in de nabijheid van een manufacturenmagazijn op twee mijlen afstands van het arsenaal gelegen, die natuurlijk een groote opschudding onder de dames en heeren van het magazijn teweegbracht. Behalve de twee personen in net arsenaal zelf zijn nog twee vrouwen op straat doodelijk getroffen. Dat het op Sicilië gevaarlijk isiemand bij de politie aan te klagen, mag blijken uit het feit, dat zekere Fileccia, die wegens nachtelijke rustverstoring door zijn buurman aangeklaagd was, op dezen en diens vader en broeder de aldaar gebruikelijke vendetta uitoefende door alle drie neer te schieten. Door de geneeskundigen van het gesticht voor lijders aan vallende ziekte te Bielefeld is bekend ge maakt, dat zij volgaarne, kosteloos, met toezending slechts van een postzegel voor antwoord, willen op geven, welke middelen door hen met het beste gevolg tegen deze ziekte zijn aangewend. Zij zijn tot dezen voor geneeskundigen ongewonen maatregel overgegaan, tengevolge van de vele geheime en schadelijke mid delen, welke hun telkens blijken, dat door lijders aan vallende ziekte of hunne betrekkingen worden aange wend. Zelf hebben zij bij de 500 patiënten onder behandeling gehad. Een hevige boschbrand heeft in den omtrek van de Russische stad Jalta (de Krim) een uitgestrekt heid van 16 wersten verwoest. De brand duurt nog steeds voort. Een dikke rookwolk hangt boven de stad. Vijfhonderd man zijn bezig met pogingen om de vlammen te stuiten. Men leest in «der Landwirth," no. van 31 Aug., uit Aschbach (in Oostenrijk): Te Sonntagberg wer den op een boerenhofstede door een koe twee kalve ren ter wereld gebracht, half hert en half rund. De kop, de pooten en de huid zijn die van een hert, de staart en de gedaante die van een gewoon kalf. De beide, bij uitnemendheid gezonde en met hun moeder tevreden diertjes zijn zeer aardig; vooral zijn hun oogen fraai; de huid is reebruin en als zeemleder op het gevoel. Men is nieuwsgierig of de twee bastaarden, de een van het mannelijk, de andere van het vrouwelijk geslacht, hertenhorens zullen krijgen. De huidige ei genaar kocht de koe van een koopman, die het dier uit een Alpenweide gehaald had. De beide diertjes worden met zorg opgefokt en de gelukkige bezitter hoopt, als zij in het leven blijven, er een flinken stui ver mee te verdienen wat waarschijnlijk wel het geval zal zijn. Een keukenjongen van een hotel te Arcachon heeft den eersten kok den hals afgesneden, omdat deze hem over een slecht klaargemaakte saus be knord had! Een bende van vijf personen, waaronder twee ambtenaren der posterijen, die hun werk maakten van het vervalschen van postwissels, is te Parijs en te Doornik in hechtenis genomen. Om de stempels der postadministratie te hebben, hadden zij, opdat de graveur hun opzet niet merken zou, stempels laten maken met woorden, waarin de plaats van een departement of van een stad begrepen wasbv. voor »La Fère" in het departement Aisne hadden zij opgegeven de woorden »La Feret en «A Aisney"; door nu de t uit het eerste woord en de A en y uit het laatste weg te nemen, hadden zij wat ze wenschten. Een jongen van Nimes, die vogeltjes ging schie ten struikeldewaarbij het geweer afging en hij doodelijk getroffen werd. Uit nadere berichten omtrent het bezoek van den gouv.-ger.. aan Atjeh blijkt, dat Z. Exc., met den gouv. en den milit. commandant de ten aanzien van Atjeh te volgen gedragslijn besprekende, als zijn voor nemen te kennen gaf omzoolang de tegenwoordige omstandigheden voortduren, noch tot inkrimping van grondgebied, noch tot vermindei ing der troepenmacht over te gaan, terwijl Z. E. verder een krachtig, streng doch rechtvaardig bestuur voorschreef, dat ontzag inboezemt, zonder haat en vrees te kweeken. Overigens werd de militaire kommandant gemach tigd in de voeding van den minderen militair de door hem, kommandant, gewenschte verbeteringen te brengen. -Uit Konstantinopel wordt gemelddat in den nacht van 25 op 26 dezer te Cadikoieen voorstad aan den Bosporus, hoofdzakelijk bewoond door Engel- schen en andere Europeanen, een hevige brand heeft gewoed. Aangewakkerd door een feilen wind heeft de brand omstreeks 300 gebouwenonder welke de Armenische kerk in de asch gelegd. Borsele. Donderdag hield de dijkraad van het ea- lamiteuse waterschap-Ellewoudsdijk-Borsele eene ver gadering, die door 19 leden werd bijgewoond. In de eerste plaats werd eene nadere regeling ge maakt omtrent de schadeloosstelling voor het innemen van gronden voor de Inlaagkade en vervolgens een besluit genomen betreffende de verhuring van de di rectiekeet als woning voor den waterbouwkundigen ambtenaar. Ten aanzien van bedoelde schadeloosstel ling bleek dat de vereischte overeenstemming tusschen het bestuur en den eigenaar nog niet is verkregen. Ierseke. Oesterbeurs. Een partijtje jarige heeft 10 gld. gedaan. Londen, 28 Sept. De «Morning Post" meldt, dat de Fransche gezant in China gisteren telegrapheerde, dat China Frankrijk's voorstellen verwerpt. Weenen, 28 Sept. De Porte heeft de aandacht der mogendheden gevestigd op de wapening in Bul garije. Mijnheer de Redacteur Het bericht omtrent het gebeurde te 's-IIeer Abts- kerke in uw courant van 25 Sept. jl. is voor een groot deel bezijden de waarheid. Uw berichtgever doet het voorkomen als zou de wethouder S. bedreigd zijn geworden, als antwoord op zijn verzoek, om eene gift af te zonderen voor de noodlijdenden in N.-Indië. De toedracht der zaak, waarvoor twee getuigen zijn buiten de personen in quaestie, is deze Ongevraagd trad bovengenoemde persoon mijne wo ning binnen. Daarop verzocht ik hem terug te keeren. In plaats van aan dat verzoek, dat tot driemaal toe werd herhaald, te voldoen, nam hij eene uittartende houding aan. Toen volgden van mijne zijde bedrei gingen, waarop hij terugkeerde. We'ke zaken hij met mij te verhandelen had, heeft hij volstrekt niet gezegd. Nu vraag ik had uw berichtgever niet beter gedaan, eerst eens hoogte van zaken te nemen voor hij het bedoelde artikel had opgezonden Hij had dat kunnen doen door zich tot den brigadier majoor V. van Hein- kenszand te wenden, die het proces-verbaal heeft opgemaakt. Vriendelijk verzoek ik U het bovenstaande in uw eerstvolgend nummer op te nemen. Bij voor baat zeg ik u daarvoor mijn dank. 's-Heer Abtskerke. UEds. Dw. Dienr. X. Datum. Plaats. Voorwerpen. Informatiën. 6 Oct. Ierseke, weiland, Gallis Merens. 8 t' Heinkenszand, hofstede, mr. Liebert. II Ondelande, bouwland, P. Overman. II Ierseke, woonhuis, loods enz., Rembges. 17 Biezeliuge, woonhuis, ljods enz., Gallis Merens. 8 Nov. Heinkenszaud, boomen, P. Overman. 22 Nisse, boomen, P. Overman. van 26 tot 28 September 1883. Geboren: den 27, Jan, z. v. Hubreeht Verdonk en Leuntje Wtstveer; den 28, Cornelia Adriana, d. v. Pieter Jacobus Sloover en Johanna Lena Van den Berge. Overleden: den 27, Maria Johanna Dodmond, 6 m. Prijzen van 100 en daarboven. Trekking1, van Woensdag 27 September, 4e lijst. No. 18486 f1500. GOES, Vrijdag 28 September 1883. Uur. S <d -*3 0 S s s pa 's morgens 8 's midd. 12)s 's avonds 5 753 753 753 Wind richting. Toestand van de lucht. Betrokken. Betrokken. Zwaar bew. <x> <-ö rd 0 PH <3 ET"1 JJ gs i cn 00 O ,rl a) d ri a g>§ -s pa iS-'Sb +11.5 +13.5 +13 5 10.7 Z.West. Z.West. Z.West. Waarneming van hedenochtend acht uur Een depressie, met een barometerstand van onge veer 745 m.M. in het centrum, bevindt zich vrij nabij en Noordwaarts. Een gebied van hoogen druk bevindt zich ver van ons en Zuidoostwaarts. Het grootste barometer-afwijkingsverschil was Gisteravond acht uur: Maastricht 4 m.M. boven Helder. Hedenochtend acht uurMaastricht 4.7 m.M. boven Helder. Hedenmiddag half een het verschil werd kleiner. Barometerstand te Utrecht om half een 752.2 m.M. Sedert Woensdag heelt het gebied van lagen druk zich in Oostelijke richting voortbewogen. Hoewel de ver deeling van den luchtdruk boven Europa, daardoor voor ons gunstiger is geworden, durven wij toch nog niet op veel verbetering hopen. Verwachting: Westelijke wind, veranderlijk weder. MIDDELBURG, 27 September 1883. Er was heden van de meeste artikelen uit Walche ren maar een matige aanvoer. Uit 't overig gedeelte van Zeeland was niets aangevoerd. Voor de meeste soorten bestond veel kooplust. Goede en mindere jarige Walchersche Tarwe is voor consumtie en verzending gekocht tot vorige noteering. Puike nieuwe blanke Walchersche Zaai Tarwe gezocht en f0,25 hooger betaald. Afwijkende soort niet gewild. Nieuwe blanke zuivere Zaai-Rogge gevraagd en prijs houdend genomen. Walchersche Winter-en Zomergerst eender in prijs gebleven. Voor de beste en hardste nieuwe Walchersche Witte boonen was veel vraag, doch niet dan tot fl a f 1,50 lager en alzoo afgegeven. Dito Bruine Boonen zeer begeerd en vorige prijzen met graagte betaald. Dito Tuinboonen onveranderd Dito Paardenboonen algemeen gewild en ruim de vo rige noteering betaald. Walchersche groene Kookerwten werden veel gevraagd en vorige prijzen er voor besteed. Winter- en Zomer-koolzaad weinig gezocht en prijs-, houdend gebleven. Goede jarige Walchersche Tarwe f 8,50 a f 8,75. Mindere dito f8,25 a f8,40. Puike nieuwe blanke Wal chersche Zaai-Tarwe f9,25 betaald Dito blanke zuivere Zaai-Rogge f7, gewone soort f6,75. Nieuwe Walcher sche Wintergerst f5,65 a f5,75 Dito Zomergerst f5,25 a f 5,40. Nieuwe harde Walchersche Witte Boonen f 12,75 a f 13 betaald, afwijkende niet begeerd. Dito Bruine Boonen f 11,75 a f 12 ingewil igd. Dito Tuin boonen f6,75 a f7. Dito Paardenboonen f7,25 en hoo ger berteed. Voor de beste Walchersche nieuwe groene Erwten is van f9,60 tot 9,75 betaald. Win ter-koolzaad f 12,25 a f 13. Zomerkoolzaad f 12,75 a f 13. Raapolie f39,50. Patentolie 141,50. Lijnolie t' 27 per vat op 6 w., contant fl korting. Lijnkoeken. Zachte f 13 Harae dito fll per 104 stuks. Boter fl,24 a f 1,28 per kilo. Eieren f4,40 de 100 stuks. KRUININOE, 26 September 1883. Hoogste laagste Tarwef 8,50 f 8, Rogge6,40 6,— W.Gerst5>50 5, Z.Gerst5,10 4,90 Haver4,3, Kookerwten 9,8,50 Voererwten8,— 7,50 Boonen7,25 7,— Winterkoolzaad12,10,50 Getrouwd JACOB ALEXANDER WEBER, Weduwnaar van Ruthgeerda Nicolasina Van Idsinga en JOHANNA JANNA SCHIPPERS, die tevens hun dank betuigen voor de vele bewijzen van belangstelling, zoowel van hier als buiten de stad, ontvangen. Rotterdam, 27 September 1883. Getrouwd G. FRENI en A. E. MAAS, die, ook namens hunne betrekkingen, dank zeggen voor de vele blijken van belang stelling bij hun huwelijk ondervonden. Goes, i 2g september 1883i Middelburg, r Heden overleed, tot diepe droefheid van hare kinderen en behuwdkinderen, JO HANNA Van WIJNGEN, laatst wed. van M. Lagran, in den ouderdom van 71 jaren en 6 maanden. Borsele, den 25 September 1883. Uit aller naam, JACs. LAGRAN. I E B S E K E. OP DE (ZIE PLAKBORD.) OP in de gemeente OVE/iAID, op Vrijdag «5 October 1883. Hun, die iets te vorderen hebben van of ver schuldigd zijn aan de nalatenschap van Jacomina Dankerse Van 't Westeinde wed. J. J. Rijk, overleden te Ovezand den 6 Mei 1883, wordt verzocht daarvan opgave of betaling te doen vóór of op 16 October a. s ten kantore van den Notaris MULOCK HOUWER te Goes. De Notaris A. GALLIS MERENS te Kapelle zal op Zaterdag 6 Octob. 1883, des namiddags te 6 uren, in de herberg van B. Verheij Pols te Ierseketen ver zoeke van de erfgenamen van wijlen den heer mr. P. J. A. Van Dam, publiek pre senteeren te VERKOOPEN gelegen in de gemeente Ierseke, kadastraal aldaar bekend in sectie C no. 271, groot 63 Aren 40 Centiaren. Dadelijk te aanvaarden. Op maandag 8 October 1883, des voormiddags te 11 uren, te Heinkens zand, in de herberg bij M. HooNDERT,zal de Notaris Mr. LIEBERT te Goes publiek verkoopen gelegen in de gemeente Heinkenszand in den Stellepolder, met aldaar en in 's-Heer Arendskerke en 's-Heer Abtskerke gelegen, samen groot ruim 21 Hectaren, bewoond door Adriaan Goense. Inlichtingen en na 1 September a s. Catalogus met Kaart gratis verkrijgbaar bij voornoemden Notaris Mr. LIEBERT. De Notaris A. GALLIS MERENS te Kapelle zal des voormiddags te 11 uren, in de herberg van C. Markusse te Bieielinge gemeente Kapelle, ten verzoeke van den eerst inge schreven hypothecairen schuldeischer, staande en gelegen te Biezelinge, kad. sectie E no. 575, groot 2.85 Ares, in eigendom behoorende aan Jan Vermeulen. m eene nieuwe, prachtige, wel- luidende Franco brieven, lett. A B, aan het bureau der Goesche Courant. staande in de Lange Vosstraat, met ruime lucht, geschikt voor woon- en winkelhuis. Te bevragen bij de uitgevers dezes. voor matigen prijs een of twee net ge goten ijzeren zeer geschikt voor een koffiehuis of ander groot lokaal. Te bevragen bij P. J. MAARTENSE, koffiehuis »De Kroon", Goes. bij G. GESCIIIERE te Nieuwdorp. EEN PARTIJ Eerste aanslag van af 10 tot 25 per pan dagelijks te bezichtigen, liggende op de Bomkil. Op aanvraag bij den gemachtigde JOB BOM, Oesterhandelaar, Ierseke. CORRESPONDEERENDE VAN EN NAAR ZIERIKSEE OP DEN SPOORWEG TE GOES. SEPT.—OCT. 1883. v. Middelt, ii. Zieriksee. v. Zieriksee n. Middelb. Zaterdag 29 'smor. Zondag 30 Maandag 1 Dinsdag 2 Dinsdag 2 'smid. Woensd. 3 Donderd. Vrijdag u m. u. m. 4 5 8,Zaterdag 29 'smid. 3,30 Zondag 30 3,30 8,— 3, S, 3, 3,— Zaterdag 6 'smor. 11,- Zondag 7 'smid. 3, Maandag 8 V 3, Dinsdag 9 'smor. 11, Woensd. 10 Donderd. 11 Vrijdag 12 6,— Maandag Dinsdag 1 3,30 2 'smor. 11,30 Woensd. 3 Donderd. 4 Vrijdag 5 Zaterdag 6 Zondag 7 Maandag 8 Dinsdag 9 Dinsdag Woensd. 10 Donderd.11 Vrijdag 12 7,30 6,— 5 6,30 6 7,30 7 7,30 8 f 7,30 9 7,30 9 'smid. 3,30 3,30 3,30 12,30 De Omnibus in correspondentie rijdt af van GoesKantoor Van Gend Loos, op het uur van afvaart van Zieriksee en ien uur na afvaart van Middelburg. Lichte goederen uur te voren te be zorgen bij den Agent C. J. KOOMAN. Voor zware goederen afzonderlijke wagens. bij J. ZEGERS te Kapelle

Goessche Courant | 1883 | | pagina 3