Kerkelijke Zaken en Onderwijs. Kunst, Wetenschap en Letteren. Rechtzaken. T entooRstellings-kroniek. Buitenlandsch Overzicht. Gemengde Berichten. leden der Maatschappij uit te geven, in den geest van den Nederlandschen almanak van den heer H. D. Tjeenk Willink te Haarlem, of met den uitgever te contrac teeren omtrent de levering van een voldoend aantal exemplarenkosteloos aan de leden te verstrekken mits de kostenaan de uitgave van den bestaanden Volksalmanak verbonden, niet te boven gaand*. Van dit punt werd het eerste deel aangenomen. Doch vermits het hier eigenlijk een wetswijziging gold, werd door het hoofdbestuur medegedeelddat 't het besluit der vergadering voorloopig zal beschouwen als het uitdrukken van een wensch. In verband hiermede werd het tweede gedeelte aangehouden tot het volgend jaar. Eindelijk werd behandeld het voorstel van het dep. Monnikendam om, bij gelegenheid van het eeuwfeest der Maatschappij, aan dat departement toe te kennen eene toelage van f 5000, bestemd tot aankoop van een huis te Monnikendam om aldaar eene bewaarschool op te richten onder den naam van Nieuwenhuijzen- school. De fmanciëele commissie stelde voor om dat depar tement f2500 toe te staan. Monnikendam was daar mede tevreden en het voorstel werd bij acclamatie aangenomen. Aangezien door genomen beslissingen noodzakelijk was geworden, dat ter bestrijding van de uitgaven het hoofdbestuur worde gemachtigd om f 2500 van het kapitaal te verzilveren, werd die machtiging verleend, waarna de vergadering werd gesloten. Te Amsterdam werd Woensdag de algemeene vergadering der Vereeniging tot bevordering van fa briek- en handwerksnijverheid in Nederland" geopend. De voorzitter hield eene uitvoerige rede over den tegen- woordigen toestand der arbeidersvereenigingen, waarbij hij uit hare organen het schrille contrast tusschen den gematigden toon van het «Nederlandsch werklieden verbond" en de socialisten aantoonde en daaruit het gevolg trok dat de eerste sympathie verdiende. De burgemeester van Amsterdam verzekerde aan de ver eeniging zijn steun waar het geldt kennis, kunstzin en geestbeschaving te bevorderen. De vergadering nam de volgende besluiten aan Arie Geervliet, sedert 50 jaren bij de firma Spoors en Sprenger werkzaam, en II. F. Van Sim meren, sedert 41 jaren bij de Gebr. Peek in dienst, allen te Middelburg, het eereblijk voor langdurigen trouwen dienst toetekennen met betrekking tot het verzoek der steenfabrikanten de regeering te verzoeken het gebruik van inlandsch fabrikaat voorteschrijven dat het Hoofdbestuur zich bij gemotiveerd adres tot de Regeering zal wenden, teneinde opnieuw de nood zakelijkheid uittespreken van vernieuwing van het han- delstractaat met Frankrijk. In de gisteren voortgezette vergadering werd o. a. voorlezing gedaan van een brief van dr. Jorissen, waarin deze te kennen geeft door ziekte verhinderd te zijn de vergadering bijtewonen. Hij verklaart echter overtuigd te zijn, dat de Nederlandsche nijverheid in staat is veel toetebrengen tot de ontwikkeling der hulpbronnen van Zuid-Afrika, van den Oranje-Vrijstaat en Trans vaal vooral. Het zou een op goede rente uitgezet, matig kapitaal blijken te zijn wauneer men besluiten kon van hier een deskundige uittezenden, om zich door eigen onderzoek te overtuigen van de rijkdommen, die Transvaal in den vorm van lood-, koper-, ijzer- en kolenmijnen als anderszins in haren bodem bevat. Waarom Nederland zich niet aan het werk stelt om die schatten te ontginnen, is eene vraag welke de heer Jorissen zich sedert acht jaren stelt, en die hij niet op zal houden te stellen zoolang hem de kracht en de gelegenheid gegeven worden om zich aan de belangen van Zuid-Afrika te wijden. Ook werd nog behandeld e >n voorstel van de afdee- ling Middelburg om den Minister van justitie te ver zoeken de rechtbanken aanteschrijven om voortaan, overeenkomstig artikel 787 sub 2 van het Wetboek van koophandel, in faillissementen de curatoren te be noemen uit de schuldeischers. Na discussie werd aan genomen eene motie van het hoofdbestuur, waarbij de afdeelingen uitgenoodigd worden nader, liefst met rechts kundigen bijstand, te onderzoeken of de nijverheid in derdaad, haar inziens, reden heeft zich te beklagen over niet toepassing van art. 787, in verband tot art. 788 van het Wetboek van Koophandel. Het «Handelsblad" ontving van den heer Kramp te Wijk-aan-Zee het volgend telegram »Ik seinde gisteren naar den directeur van politie van Archangel, den heer Robusch, die 28 Juli daar van het station Karmakoeli (Nova Zembla) terugkwam of op Karmakoeli eenig bericht was omtrent Pool- schepen. Ik ontvang zooeven het volgend antwoord: «Keine Nachrichten hinsichtlich Dymphna Varna. Robusch." Aangenomen het beroep naar Kortgene door ds. J. Van den Bergen, pred. te Strijen. Benoemd tot onderwijzer aan de openbare school te 's-Ileer Arendskerke de heer A. Kloosterman te Nisse. (M. Ct Pasteur heeft aan de leden der Fransche commissie, die naar Egypte is gezonden voor een onderzoek der cholera, aangeraden, in de eerste plaats daar nooit water te drinken dan gekookt. Moederkoren in de rogge. In het Lüneburg- sche komt dit jaar zooveel moederkoren in de rogge voor, dat de zaak daar in het belang van de gezond heid des volks voor de rechtbank is gebracht, als eene overtreding van de wet betreffende vervalsching van levensmiddelen. In het in beslag genomen meel bevond zich Va tot 54 moederkoren. Het landgerecht oor deelde, dat, vermits eene bijmenging van moederkoren minder dan 1 als niet schadelijk voor de gezondheid moest gehouden worden, de beklaagden niet schuldig waren. Het opperste gerechtshof heeft nu, in appel, de zaak te beslissen, en heeft gevraagd en ontvangen een advies van het opperste geneeskundige college in Hannover, waarin wordt betoogd, dat volstrekt niet eene grens kan worden bepaald, wanneer eerst de bijmenging begint schadelijk te worden. Dat hangt af van velerlei omstandigheden. Rijp moederkoren b. v is zóo vergiftig, dat reeds de kleinste hoeveelheden scha delijk kunnen werken. Dat gevaar is inzonderheid groot bij de arbeidersbevolking, die voor een groot deel zich voedt met brood en meel van rogge. Prof. Fischer, te München, moet uit de destillatie van koolteer een poeder verkregen hebben, dat op het menschelijk organisme dezelfde werking heet te hebben als kinine, terwijl het nog gemakkelijker door het maag sap wordt opgenomen. Arrondissements-rechtbank te Middelburg. Door de rechtbank zijn heden veroordeeld P. L., 42 j., huisvrouw van W. P. T. te Middel burg, wegens mishandeling tot f 3 boete of I dag cel. P. R., 38 j., boerenknecht te 's-Heer Arendskerke, wegens beleediging van een beambte tot 15 dagen cel. en f 8 boete subs. 1 dag cel. F. V., eigenlijk genaamd H. Uit den H., 41 j., arbeider te Kieldrecht, wegens jachtovertreding met beleediging van een beambte tot jl maand cel. en twee geldboeten van f 20 subs. 3 dagen cel. voor elke boete. W. De R., 62 j., te Veere, wegens overtreding der verordering op de plaatselijke belastingen aldaar tot f 6 boete subs. 2 dagen cel. P. G. G., koopmansbode te Vlissingen, wegens invoer van ongedekte accijnsgoederen tot f 5 boete subs. 2 dagen cel. J. D., verlaten vrouw van M. H., 42 j., werkster te Goes, wegens verkoop van sterkedrank zonder ver gunning tot f 10 boete subs. 3 dagen cel. C. B., 60 j., arbeider te Baarland, appellant van een vonnis van het kantongerecht te Goes, waarbij hij wegens jachtovertreding is veroordeeld tot een geldboete van f 40. De rechtbank heeft dit vonnis bevestigd en beklaagde veroordeeld in de kosten op het hooger beroep gevallen. V. O., 46 j., te Aardenburg, wegens hoon in een gedrukt en algemeen verspreid geschrift tot f 10 boete subs. 2 dagen cel. XVI. Amsterdam, 16 Aug. '83. De machine-galerij is zeker een der meest grootsche afdeelingen van onze tentoonstelling. De aanblik is dui zelingwekkend, ontzagwekkend het perspectief van ra deren en riemen, het geklop en geschuif, het ge gons en gefluit van de tallooze machines, die hier haar werk verrichten. Ontzagwekkend is het te aan schouwen, wat de menschelijke geest heeft gewrocht, hoe hij ijzer, koper, staal en steen dienstbaar heeft gemaakt aan zijnen wil. Laat ik u vooraf zeggen, dat het eene dwaling is, te denken dat hier niets dan technische geleerdheid is tentoongesteld, en de leek er alzoo niets aan zou hebben. Het tegendeel is waar niet slechts de werktuigkundige, maar elke particulier volgt met de grootste belangstelling het raderwerk dezer reusachtige werkkamer. Ik ben nu juist geen ingenieur, maar een heel gewoon tentoonstellingbe zoeker, en waag niettemin met u stil te staan bij menig werktuig, waarvan gij zult moeten getuigen dat het de beschrijving ten volle waard was. De voornaamste plaats in deze galerij wordt ingenomen door de pa piermachine van De Naeijer te Willebroeck. Men kan hier de papierfabricage in al hare stadiën volgen. De platte grond van de machinerieën beslaat een rechten hoek. Langs een trap bereikt men twee kui pen, waarin de grondstof, lompen en vezels, geworpen wordt en tot brei gestampt, die langs afvoerbuizen naar beneden loopt en in kolossale vergaarbakken tot pap wordt vermalen. Die pap heeft veel overeenkomst met dunne stijfsel en druipt als kleine water valletjes in een anderen bak, waarin groote cylinders draaien. De dunne brei slaat zich hier om heeneen volgend gedeelte van de machine is overdekt; daar heeft, voor het oog onzichtbaar, de eigenlijke papier formatie plaats, en weldra treden de vellea droog en wel te voorschijn, terwijl ze van reusachtige cy linders, circa een meter breed en meter middellijn, worden afgerold. Men ziet dus ginds de pap, en een oogenblik later het papier, gereed tot gebruik. Wie in 't veen is ziet op geen turfje, zoo gaat het ook hier. De heer De Naeijer is op de weldadige ge dachte gekomen, aanvankelijk voor honderd gulden, van zijn papier te laten verkoopen door weeskinderen van verschillende gezindten, ten bate van de stichting waartoe ze behooren. Wie nu van dit op zich zelf reeds zoo aantrekkelijke aanbod gebruikt maakt, krijgt nu eens meer, dan eens minder, maar altijd volop voor zijn geld, en 5pct. voor contante betaling bovendien. Maar gaan wij verder, dan valt ons oog op hetgeen de firma Arbey uit Parijs tentoonstelt. Reeds in 1869 exposeerde zij alhier en vóór twee jaar behaalde de heer Arbey in den internationalen wedstrijd voor hout bewerkingsmachines den prijs. Thans zien wij een zestiental werktuigen tentoongesteld, die in hooge mate de aandacht verdienen De bewerking van hout is, zooals men weet, veel ingewikkelder dan van metalen, daar bijna elke houtsoort een speciaal werktuig ver- eischt. Het aantal machines wordt daardoor zeer groot en het is dus niet gemakkelijk eene complete tentoonstelling van die werktuigen interichten. Toch heeft de heer Arbey getracht zooveel mogelijk ver schillende bewerkingen voortestellen. Men ziet hout zagen, schaven, uitsteken, draaien, snijden, ploegen, fatsoeneeren, decoupeeren, alles in het meest passende hout. Zeer curieus is de z. g. houtwol, d. i. dennenhout, door een aantal lancetvor- mige mesjes tot lange vezels getrokken of geschaafd, welke als eene veerkrachtige massa zich op den grond ophoopen en een uitstekend materiaal vormen voor verpakking of voor matrassenvulsel. Deze houtwol is droog en zonder stof, en wordt aanbevolen voor eene gezonde ligging. Verder is de machine tot het fat soeneeren van wielspaken en tevens van klompen en geweren, zeer merkwaardig. De snijmachine, volgens een geheel nieuw systeem, snijdt tot op eene dikte van 5 millimeter. Op een houten plaatje, ter dikte van een velletje papier, is het adreskaartje van den heer Arbey gedrukt. De sleezaag bewerkt blokken van 1 meter dik tot 6 meter lang, en de lintzaag snijdt het hout tot 40 centimeter hoogte, en is tevens voorzien van een aanvoertoestel voor zware blokken. Een album in tien talen geeft de noodige inlichtingen. Voorts verdient de aandacht de distilleermachine van Normandy, om zeewater in zuiver drinkwater te veranderen. In het Engelsch prospectus lezen wij o. a., dat door den heer Van Diesen, ingenieur van den Waterstaat in Zeeland, dit werktuig nauwkeurig is onderzocht. Het resultaat was, dat in 19 uren deze machine 28,500 liters frisch water opleverde, waarvoor benoo- digd waren 1 ton kolen. Talloos zijn dan ook de maatschappijen, die zich voor hare schepen van Nor mandy's toestel bedienen, waaronder vele Nederlandsche vaartuigen. Een volgenden keer zetten wij ons bezoek aan de machinegalerij voort. Ieder die de tentoonstelling bezoekt, besluit doorgaans zijne visite met eene wan deling door de werkgalerij. Het is daar eigenlijk eene tentoonstelling in 't klein. Alle nationaliteiten zijn in een betrekkelijk klein bestek vertegenwoordigd. Turken, Chineezen, Franschen, Engelschen, Duitschers, Nederlanders, Javanen, alles brengt tot een alge- meeneu chaos bij, want er heerschthier eene babylo- nische spraakverwarring. Het is een menschelijke bijenkorfook hier een gegons van vliegwiel en drijf riem, die heel broederlijk alle raderen in beweging brengen, dus ook van de vijandigste concurrenten. «Zoek uw voordeel" staat boven de galerij, welnu, een ieder is daar vrij wel mee bezig, soms op wel wat luidruchtige, ja zelfs hardhandige manier. Men heeft slechts een verkooper of eene verkoopster aan te kij ken om met de dringendste uitnoodiging tot koopen overladen te worden hierdoor wordt letterlijk nu en dan de weg versperd. Wie geen stootje velen kan of zwartgallig van humeur is, ga de werkgalerij niet binnen, want in overdrachtelijken en in werkelijken zin komt men er niet zonder kleerscheuren uit. Toch is het er amusant, en ik beweer dat men niets ge zien heelt, wanneer men geen bezoek bracht aan de grande fourmilière, zooals de Franschen haar noemen, de galerie du Travail. Nu de Belgische kamer het ontwerp kieswet voor de provinciale en gemeentelijke besturen heeft aange nomen, willen wij onzen lezers enkele rubrieken van personen mededeelen, die volgens deze nieuwe wet tot de kiesgerechtigden zullen behooren. Door de aangenomen wet zullen met het kiesrecht worden begiftigd: ministers, oud-ministers, ministers van staat, leden of oud-leden van provinciale of ge meentevertegenwoordiging, leden der academiën en zij, die een diploma van doctor of candidaat bezitten, be kroonden in muziek of kunstwedstrijd, leden van verschillende administratieve commissiën, gediplomeer den van middelbare-, landbouw- en industriescholen, officieren van leger en marine en van de koopvaar dijvloot, ingenieurs en opzichters bij den waterstaat, onderwijzers, bedienaars van den eeredienst, chefs van dienst in winkels en magazijnen, officieren der actieve burgerwacht, ambtenaren, die een inkomen hebben van f 1500 enz. Daarenboven valt het kiesrecht ten deel aan allen, die voor een commissie een voldoend examen kunnen afleggen in lezen en schrijven, de beginselen van re kenen, het metrieke stelsel, de spelling, aardrijkskunde, vaderlandsche geschiedenis en moraal, mits zij bewijzen overleggen van getrouw schoolbezoek. Deze laatste bepaling was bij de eerste lezing van het ontwerp bij amendement uit de wet gelicht, doch is er bij de tweede lezing door de krachtige opkomst der linkerzijde weder ingebracht. In Frankrijk zijn de verkiezingen voor de geweste lijke vertegenwoordiging gehouden. De republikeinen hebben 163 zetels gewonnen, doch 34 verloren Zij hebben thans in 79 departementen de meerderheid. Er moeten 136 herstemmingen plaatshebben, waar door hun aantal vermoedelijk nog zal toenemen. Met elke verkiezing wordt het aantal grooter van hen, die in de tegenwoordige republiek wel niet de vervulling hunner hoogste wenschen zien, doch die het tevens moede worden te behooren tot eene wer- kelooze minderheid. De toestand van den graaf Van Chambord is in de laatste dagen zeer verergerd en er bestaat weinig kans meer op zijn behoud. Hij kan, in weerwil dat professor Drasche alle middelen der kunst aanwendt, geen voedsel binnenhouden. De zwakte van den pa tient neemt dientengevolge meer en meer toe Daarbij heeft hij het benauwd en snakt hij naar lucht. Zooals wij vroeger meldden, was er van de zijde der Engelsche regeering bezwaar gerezen tegen eenige han delingen van den schout-bij-nacht Pierre, kommandant van het eskader in de wateren van Madagascar, ten opzichte van op dat eiland verblijf houdende Engelsche agenten. Het schijnt, dat deze quaestie eene bevredi gende oplossing heeft gekregener wordt althans ge meld, dat de Fransche minister van buitenlandsche zaken eene zetr verzoenende nota van de Engelsche regeeiing te dier zake ontvangen heeft. De Fransche gezant te Londen heeft last ontvangen aan lord Gran ville dépêches overteleggen van den Franschen consul te Zanzibar, wien een onderzoek naar de door den schout-bij-nacht Pierre genomene maatregelen was op gedragen. Deze dépêches leveren het bewijs dat de houding der Engelsche agenten van dien aard was, dat de schout-bij-nacht gerechtigd was te handelen gelijk hij gedaan heeft. De heer Boland, die de vorige week aan de com missie uit de groepen der linkerzijde beloofd had Dins dag de beide afgevaardigden te zullen noemen, die van hem 16000 fr. ontvangen hadden (namelijk indien deze vóór dien tijd zich niet zeiven bekend maakten), heeft aan zijne belofte niet voldaan. De commissie heeft van hem een brief ontvangen, waarin hij schrijft dat hij zijn woord intrekt en de namen weigert te noemen. Dientengevolge heeft de commissie hare taak als ge ëindigd beschouwd. De opstand in Spanje duurt nog altijd voort en sommige bladen melden, dat hij zich steeds verder uitbreidt en men zich te Madrid zeer ongerust maakt. De Koning heeft de leden der beide kamers ten ge- hoore ontvangen en in antwoord op de door hunne voorzitters gesproken woorden van gehechtheid aan den vorst gezegd, dat hij door niets zou worden be wogen om verandering te brengen in zijn vast besluit om zijn troon te vereenzelvigen met de behoeften van het volk. De Spaansche gezant te Parijs heeft aan den Fran schen minister van buitenlandsche zaken de uitzetting van Zorilla uit Frankrijk gevraagd, daar deze van uit een Fransch dorpje in de Pyreneeën den opstand in Spanje leidt. Voorts heeft de minister den gezant be loofd te zullen beletten, dat de opstandelingen op Fransch giondgebied de wijk nemen. Voor een nieuw Spaansch ministerie wordt maar schalk Serrano genoemd, die met generaal Ahumada een kabinet uit de dynastische linkerzijde zou samen stellen. Borsele. De Dijkraad van het calamiteuze water schap EllewoudsdijkBorsele hield eene vergadering, die door 21 leden werd bijgewoond. In de eerste plaats werd behandeld een voorstel tot voorziening in den achteruitgang van den toestand van den onder- zeeschen oever, door middel van steenbestortingen en 2o. het beschikbaar stellen van fondsen voor duikingen aan den oever van Ellewoudsdijk. Beide voorstellen werden door de vergadering aangenomen. Wemeldinge. Of ze er van langs kregen, die tal rijke vlaggen alhier jl. Woensdag, van die op den toren af tot die op het kleinste huisje. Ook die mooie daar boven die keurig nette eerepoort, die ge daar voor dat hoekhuisje ziet. Toch, trots den harden wind en den feilen regen is er opgewektheid onder de bevol king, gevoelt men eene feestelijke stemming want in dat huisje viert men feest, een zeldzaam feest. Hij, de 83jarige grijze, dien gij reeds om 5 uur 's morgens op zijne naaitafel ziet, die als hij zijne kinderen gaat bezoeken, op zijne klompjes naar en van de halte Vlake wandelt, zij de bijna 80jarige, die «kuus en kelf' gisteren nog alleen van den vroegen morgen tot den laten avond »de boel most uutkelven" en zelf vóór 6 de straat wiedde, hij en zij Pieter Jeremiasse en Wilhelmina Hollestelle herdenken den dag, waarop zij vóór 60 jaren in het huwelijk zijn getreden. Daarom wordt er feest gevierd en niet luidruchtig, niet met muziek, of vuurwerk, neen zoo bedaard mogelijk, maar daarom niet minder waardig. De vele vlaggen en de keurige eerepoort door de jongelingschap zijn de eenige uiterlijke teekenen, anders zoudt ge het niet gezegd hebben dat men feestte of ja toch, dat onophoudelijk in- en uitgaan van de Wemeldingers daar zou u wel zoo wat op 't idee gebracht hebben. De deelneming uitte zich door persoonlijke felicitatie, maar niemand kwam met ledige handen. Yleesch, boter, tulbanden enz. voor alles werd gezorgd. Een commissie bracht de oude luidjes namens vele burgers een album, waarin zich 26 bons bevinden, op aangewezene tijdstippen betaalbaar, voor vleesch, winkelwaren, bloem, éen van 30 voor varkensvleesch, éen van ƒ15 voor brandstof, enz. De skerseboeren" brachten hem als ïoud-kerseboer" een sommetje geld. De Wemeldingsche jongelingschap ontboezemde, na eene korte toespraak, zingende zijne wenschen, terwijl de oudjes onder de nu door lampions verlichte eere poort stonden. Kortom de deelneming was algemeen, ieder beijverde zich om «Piet de naaier" een gelukkigen dag en een gemakkelijken winter te bezorgen. Een en ander is uitstekend gelukt. De verrukking en de dankbaarheid der oudjes bij zooveel verrassing te schetsen, daartoe ben ik niet in staat. Hopen we dat ze er nog lang genot van zullen hebben. Men schrijft uit Kortgene: De kermis, die den 13en 11. eindigde, werd door de meesten »een mooie mart" genoemd. Aan spellen ten minste ontbrak het niet, waarbij het paardenspel van dhrn. Blanus en Cohen natuurlijk eene eerste plaats innam, 't Was dan ook een genot voor velen de waarlijk sterke toeren, die door rijders en rijderessen werden uitgevoerd, te zien, en die Zaterdag vooral met veel genoegen werden bijgewoond door vele boerenjongens met en zonder hunne meisjes, welke in ieder geval wilden genieten van de ongelooflijke toeren, waarvan zij vroeger wel eens hoorden vertellen doch die ze nog nooit hadden gezien. Ja ze hadden werkelijk genot en de café's, waar men anders bij gebrek aan wat goeds zich ophield, konden 't bepaald goed bemerken dat de am bitie voor 't paardenspel grooter was dan voor de alcohol. De jonge reus Raymond werd ook door velen bezocht en waarlijk, wil men iets zien wat men dikwijls te vergeefs op kermissen zoektwerkelijkheid en geen bedrog, dan zal men zijn dubbeltje niet beklagen. Wat hier werd gezien zal zeker ook in Goes worden vertoond. Mij dunkt den kermislustigen geen ondienst te doen met de vermelding van deze werkelijk beziens waardige zaken, die de Kortgeensche kermis dit jaar opleverde. Van harte hoop ik dat de Goesche kermis zoo geregeld moge afloopen als de onze. Middelburg. Morgen wordt aan de weezen, ver pleegd in het gesticht op de Heerengracht, een rijtoer aangeboden. Schoon weer verhooge de feestvreugde van den dag van hen, die in het gemis hunner natuur lijke verplegers zooveel moeten derven. Naar de gevangenis te Middelburg is overgebracht zekere F. D., verdacht van op Zondag'jl. bij iemand te Eede uit een koffer de som van f 108 te hebben ontvreemd, terwijl er niemand in de woning aanwezig was. Bij zijne aanhouding was D. in het bezit van genoemde som, die hij echter voorgaf te hebben ge vonden! Als milicien moest hij zich den 13n dezer bij zijn korps te Vlissingen vervoegen om in werkelijken dienst te worden gestelden vermoedelijk vond hij het minder gewenscht daar met «ledige handen" te arriveeren. Te Vlissingen had Woensdag in den laten na middag een ontzettend ongeluk plaats. Een jong paar, des 's morgens in de katholieke kerk in ondertrouw

Goessche Courant | 1883 | | pagina 2