Buitenlandse!) Overzicht. Gemengde Berichten. Laatste en teiegraphische berichten. Voor de a. s. examens der Nederl. Toonkunste- naars-vereeniging, tot het verkrijgen van diploma's als bekwame muziekonderwijzeressen of muziekonder wijzers, hebben zich aangemeld zes en dertig candi- daten (dertig voor piano, vijf voor viool en éen voor orgel), zijnde zeven meer dan ten vorigen jare. Onder deze candidaten zijn er vijf die verleden jaar een diploma voor lager onderwijs hebben behaald en thans een diploma voor middelbaar onderwijs wenschen te ver krijgen. Daaruit blijkt, dat de inrichting dier examens aan het voorgestelde doel beantwoordt. Twee zaken werden in België in de afgeloopen week behandeld, die geen van beiden zijn ten einde geko men, al is éen ervan schijnbaar afgeloopen. Dit laatste, namelijk het beruchte proces tegen den kanunnik Ber nard, heeft tot resultaat gehad, dat de beschuldigde geheel is vrijgesproken op grond, dat hij slechts de bevelen zijner superieuren heeft opgevolgd. Het proces zal echter wel voor eene hoogere rechtbank worden gebracht, en mocht ook hier de vrijspraak volgen, dan zal toch zeker nog eene vervolging van dien superieur, bisschop Du Rousseaux, plaatshebben. Volgens een later telegram heeft het openbaar mi nisterie in deze zaak appèl aangeteekend. De andere quaestie, de kieswethervorming, houdt de Kamer onledig Door de zitting te verlengen tot 's avonds 10 uurhoopte men Zaterdag hier mede klaar te komendoch de langdurige rede voeringen en de handige wijze, waarop de oppositie verdeeldheid tracht te brengen in de steeds zwakker wordende regeeringspartij, zijn oorzaak, dat de debat ten zullen worden voortgezet. Art. 1 van het ontwerp is in tusschen aangenomen met 72 tegen 57 stemmen. De Fransche Minister van Marine, Charles Brun, is afgetreden. De man was sukkelend, bedeesd en ziekelijk en reeds van den eersten dag was hij zijne betrekking moede. Men had hem dan ook slechts met veel moeite tot de aanvaarding kunnen overhalen. De vervanging van den schout-bij-nacht Pierre, de commandant van het escader in de wateren van Ma dagascar, waartegen de minister Brun zich had ver zet, doet thans dienst als reden voor dit ontslag. Men had hem echter gaarne gehouden, omdat hij algemeen geacht is en als zeer eerlijk bekend staathij is een uitstekend ingenieur van de marine, vol studie en ondervinding, maar hij is geen man voor een Parle ment, allerminst voor het tegenwoordige Fransche. De nieuw benoemde Minister, de admiraal Peyron, is republikein. Admiraal Pierre, de Fransche opperbevelhebber op Madagascar, heeft een oogontsteking gekregen, die hem gedwongen heeft af te reizen, nog vóór dat zijn opvolger aangenomen was. Een zijner officieren heeft het kommando overgenomen. Een correspondent van de Standard" sclirijft, dat de Hovas met Remmington-geweren gewapend en zeer goed geoefend zijn. Een Engelsch sergeant van Mau ritius is reeds tien jaren bezig hen te onderrichten. De Hovas bezitten ongeveer 12000 man, die goed ge wapend zijn, en nog evenveel ongeregelde troepen. De opstand in Spanje laat zich ernstig aanzien. Te Sendurgel zijn ongeregeldheden op groote schaal uitgebroken, zoodat niet minder dan tien bataljons en zes batterijen tegen die plaats zijn afgezonden. Ook te Santander, waar eerst eene opstand van geringe beteekenis in de strafgevangenis Santona was uitgebro ken, vreest men nog voor verdere ongeregeldheden. Generaal Quesada houdt de voornaamste bergwegen in Logrona bezet. Van het regiment, dat uit Legroria was gevlucht, zijn een vijftal soldaten teruggekomen, die verklaard Lebben, dat het regiment misleid was en gemeend had de stad te verlaten om militaire manoeuvres te maken. Behalve te Valencia, waar ook de burgerij aan den opstand deelneemt, draagt deze overal een zuiver militair karakter. De Spaansche officieren, die naar Portugal gevlucht waren, zijn Vrijdag aan boord van een Portugeesch transportschip ingescheept. Al de officieren, die weigerden naar een Portugeesch eiland te worden vervoerd, zullen in eene Fransche of Engelsche haven aan wal worden gezet. Zij hebben eene verklaring openbaar gemaakt, waarin zij protesteeren tegen het bericht, dat alleen de gelden der militaire kas hen tot oproer hebben verlokt. De beweging van Badajoz gehoorzaamt aan het programma van Ruiz Zorilla en Salmeron, die de republiek eischen volgens de staatsregeling van 1869. De officieren ver klaren alleen naar Portugal te zijn gevlucht om onnoo- dig bloedvergieten te voorkomen, toen zij bespeurden dat de beweging niet gelijktijdig in andere deelen van Spanje uitbarstte. Behalve de staatsregeling van 1869 schrijven zij in hun programma de afschaffing der slavernij op Cuba, den verplichten krijgsdienst en een aantal hervormingen in het administratief bestuur des lands. Van de oproerige beweging zelve werd heden geen nieuws meer ontvangen. Generaal Quesada heeft zijn hoofdkwartier in Vittoria gevestigd en zorgt vooral de voornaamste stations in zijne macht te houden. Zeven sergeanten zouden terechtstaan voor den krijgsraad te Santo Domingo. Men hoopte van hen iets te hooren omtrent de vertakkingen der onderstelde samenzwering, waarvan men beweert dat zeer duide lijke sporen zijn gevonden. Wij ontvingen lieden een bericht, dat zich te Vlissingen een geval van cholera zou hebben voor gedaan bij een kaaiwerker. Wanneer men het niet noodig had geacht dit be richt van andere zijde, zelfs bij aanplakking, bekend te maken, dan zouden wij er voorloopig geene melding van hebben gemaakt, omdat allicht onnoodig angst wordt veroorzaakt, en het een dringende plicht is zich eerst van de volkomen juistheid van zulk eene tijding te vergewissen. Tot geruststelling van velen kunnen wij melden, dat er voor de ook in onze gemeente veroorzaakte paniek vooralsnog geen grond schijnt te bestaan, want dat het bewuste geval gebleken is geen aziatische cholera te zijn. i' Borsele. Zaterdag had alhier een koetsier, die reizigers naar de boot bracht, het ongeluk dat een wiel van zijn rijtuig afliep, waardoor allen er uit vielen. Gelukkig rukte het paard zich los en bekwam niemand eenig persoonlijk onheil. Het werk aan de haven is verleden week opgenomen en goedgekeurd. Zooals vroeger gemeld werd, bestaat het voornamelijk in het maken van een muur van gehakten Vilvoordschen steen aan weerszijden. Er kan gerust van gezegd worden dat het flinke en deugdelijk uitgevoerde werk eene groote verbetering is te noemen. Wemeldinge. Vrijdagnamiddag tusschen 2 en 3 uren verliet de hoogaars van schipper P. Broere, te Ierseke, het kanaal om huiswaarts te keeren. Even buiten sloeg het vaartuig dat (zoo men zegt) te veel zeil voerde, door een rukwind omver en werd zoo door den sterken stroom voortgedreven, schipper en knecht op het vlak vastgeklemd met zich voerende. Gelukkig lag de beurtschipper van Bergen-op-Zoom, F. Buijs, buiten de kleine sluis. Het ongeluk te zien, met eenige moedige mannen in zijn schuit te springen en zijn zeil te hijschen was voor hem het werk van eén oogenblik. 't Is dan ook den moedigen man gelukt beide dren kelingen van een anders wissen dood te redden. Intusschen was door de kordaatheid van den ouden sluismeester Spruijt de sleepboot »Flik Sc Fiok" in 5 minuten tijds geschut en de moedige kapitein Rade maker stoomde met volle kracht om de hoogaars te behouden. Ook dit gelukte hem na eenige krachts- inspaning en 't vaartuig werd door hem behouden naar Ierseke gesleept. Eere wie eere toekomtBuijs en Rademaker ver dienen openlijk te worden geprezen voor hun mensch- lievend gedrag. Middelburg. Ook te dezer stede doet zich soms liet treurige verschijnsel voor, dat vreemdelingen, zich rustig door de straten bewegende, zeer onheusch door de straatjeugd worden bejegend. Gisteren was zulks weder het geval ten aanzien van eenige Belgen, die door een bende jongens gevolgd werden, welke zich zelfs niet ontzagen met voorwerpen te gooien. Door een der vreemdelingen werd aan een der vlegels een oorveeg toegediend, hetwelk hem door sommigen onder het publiek hoogst kwalijk werd genomen. Het optreden der politie en de verstandige houding der vreemdelingen voorkwam zeer waarschijnlijk verdere onaangename tooneelen. Zoo erlangt men geen hoogen dunk van de Nederlandsche beschaafdheid. Vrijdagmorgen is door den beambte, belast met het schoonmaken der privaten op het havenstation te Vlissingen, in die inrichting gevonden een geheel uit elkander gerukte portemonnaie, waarin zich niets anders bevond dan een brief. Men wil deze zaak in verband brengen met het feit, dat twee reizigers, die Woensdag aldaar met de mailboot van Engeland aankwamen, na hun vertrek van Vlissingen tot de minder aangename ontdekking kwamen dat zij ieder hun portemonnaie, waarin een aanzienlijk bedrag aan specie en banknoten, kwijt waren. Niet onwaarschijnlijk is het te achten, dat deze reizigers de dupe zijn geworden van de behendigheid van pick-pockets, die misschien de mailbooten en wacht kamers een gunstig terrein voor hunne operation vinden en de kans waarnemen om hun slag te slaan. De buitengewoon opzichter bij 's Rijks waterstaat A. Caljouw, te Sas-van-Gend, wien op 3 Juli het on geluk overkwam zijn linkerbeen te breken, hetwelk daarop den 27en dier maand moest worden geampu teerd, is Vrijdag overleden, nalatende eene vrouw en 7 kinderen. Een heer, die met zijne echtgenoote uit Parijs te Rozendaal kwam, met het doel de Amsterdamsche tentoonstelling te bezoeken, ontdekte, toen hij uit de visitatiekamer was gekomen, dat hem een portefeuille, onder meer inhoudende 3 bankbiljetten van 1000, was ontvreemd. Alle pogingen der justitie om op het spoor te komen van den diefstal bleven viuchteioos, daar de reiziger de noramers der bankbiljetten niet had opgegeven. Zaterdag is te Breda opgevischt het lijk van een hospitaalsoldaat, die met een makker den vorigen avond in dronken toestand te water is geraakt. Zijn metgezel had nog de kracht zich te redden en om hulp te roepen. Te Rotterdam zijn de vorige week aangegeven 12 poklijders, éen overleden. In een café te Amsterdam is Vrijdagnacht een secretaire opengebroken en daaruit ruim 1500 ge stolen. De vrouw en de dochter des huizes waren te 3 uren ter ruste gegaan, en toen de kastelein te 5 uren opstond, vond hij de kast opengebroken, een zak met ruim f 600, een kistje met papieren geld en een porte monnaie met geld verdwenen. Gouden horloges waren niet medegenomen. De diefstal moet tusschen 3 en 5 uren gebeurd zijn. Van inbraak van buiten is niets merkbaar. Zondag heeft Blondin, de »held van de Seine", boven het tentoonstellende Amsterdam zijn kunsten vertoond hij had daarvoor een terrein gekozen, zoover mogelijk van de Stadhouderskade verwijderd. Wellicht was dit de oorzaak, dat men geen enkelen der talrijke feestge- nooten zag, die anders alle feesten, waarmee de ten toonstelling in verband wordt gebracht, bijwonen. Intusschen waren er andere toeschouwers. Wel vijf tigduizend of meer nogWaren de tribunes aan beide oevers van den Amstel niet dan zeer matig tezet, de vrije natuur" was stampvol. Even voorbij het koffiehuis de Schollenbrug was het feestterrein. De tribunes strekten zich aan beide zijden van de masten uit, tusschen welke het koord gespannen was. De afstand tusschen deze masten, m. a. w. de breedte der rivier, bedroeg 158 M. De kabel was gespannen op eene hoogte van 17 M. boven den waterspiegel en werd begrijpelijkerwijze door eene menigte van touwen, welke op zolderschuiten waren vastgebonden, tegen schommelen beveiligd. Hij was vervaardigd uit eenige honderden ineengedraaide staal draden van 1 mM. en had een middellijn van 3 cM. Yan drie uur af stroomde de menigte toe. Ze wachtte, wachtte, en eindelijk te kwartier over vijf «vier uur" was gezegd kwam Blondin tevoorschijn Hij droeg een schitterend kostuum a la Charlemagne, met kroon en slagzwaard. Terwijl de muziek haar fanfares deed hooren, klom hij naar boven en een oogenblik later zette hij onder de eindelooze hoera's der menigte de eerste schrede op de angstvolle «baan". Het programma zijner oefeningen was als volgt le deel: 1. Overloop van den|Amstel (200 Meter.) 2. Equilibristische oefeningen. 3. Wandelingen op de koord met een kruiwagen. 4. Oefeningen met den stoel. 2e deel5. Het bespelen van twee Cornets k Pistons tegelijk op de koord (oefeningen die tot nu toe nog door niemand is uitgevoerd dan door nr. Arsens Blondin. 6. Het slapen op de koord. 7. De gevaar lijke overtocht in een zak. De «overloop" bepaalde zich tot de helft van 458 M., want halverweg den Amstel gekomen, keerde de wandelaar terug. Ook de wandeling met een kruiwagen, waarop een pop zat, viel niet mee, maar des te meer bewondering wekten, behalve de voorafgegane, met de grootste kalmte uit gevoerde «equilibristische oefeningen, die met den stoel. Deze was van achteren aan Blondin's gordel vastge maakt. Hij liep er mee achteruit tot halverweg het koord, wist toen den stoel in een gleuf te doen balan- ceeren, ging erop zitten, lichtte de beenen op, ging op de eerste sport staan, op de leuning zitten en eindelijk op de leuning staan. 'tWas een ijzingwek kend maar niettemin grootsch gezicht, en daverende hoera's begroetten den overmoedigen koorddanser. Na eenige pauze volvoerde de heer Blondin zijn twee den grooten toer, met de Cornets a Pistons. Hij had daarvoor een balanceerstok in welks midden een in zinking was en dien hij daarop liet balanceeren op het koord, waarna hij erop ging staan, met de beenen voor het evenwicht zorgde en eerst op éen instrument, daarna op de twee tegelijk een deuntje blies. Men was intusschen al eenigszins aan de waaghal zerijen gewend geraakt en kon dus zonder angstige hartkloppingen Blondin's slapen" of weder «ter ruste leggen" bijwonen, evenals de overigens ook lang niet gemakkelijke farce met den zak, in welke gewikkeld hij de gewone wandeling maakte. Kwartier voor zevenen was de voorstelling afge loopen. Zekere H., die eenige dagen geleden eene valsche cheque heeft gedisconteerd tot een bedrag van ƒ300 bij een sigarenfabrikant te Kampen, en te Amsterdam ƒ40 heeft geleend bij eene modiste, is in een hotel aldaar in arrest genomen. De persoon heeft reeds vroeger een vonnis van een jaar gevangenisstraf gehad. Aangaande de gouden munten, die onlangs te Lage Mierde gevonden zijn, is van regeeringswege een onderzoek ingesteld. Als gevolg daarvan is de directeur van het koninklijk penningkabinet gemachtigd met den burgemeester onderhandelingen te openen betreffende den aankoop van enkele stukken. Een bet-over-grootmoeder is iets zeldzaams. De gemeente Ruurloo bezit er, volgens de N. -Zutph. Ct., sedert eenige dagen een, in de persoon eener weduwe, nu haar 24-jarige achterkleindochter de nakomeling schap dezer 85-jarige vrouw heeft uitgebreid. Aan het postkantoor te 's-Gravenhage is Vrijdag door een onbekend persoon uit het boodschappenmandje eener dienstbode een bankbiljet van 60 ontvreemd. De politie aldaar heeft een persoon aangehouden, die verdacht wordt van diefstal van een bankbiljet van 25 ten nadeele van zijne bij hem inwonende schoonzuster. Een reukeloos desinfecteermiddel, dat nog te weinig bekend is en uitstekend moet voldoen, wordt volgens de Engelsche couranten aldus bereid: Een halve drachme salpeterzuurlood wordt in een liter kokend water opgelost en twee drachmen keukenzout in een emmer water. Beide oplossingen worden bij elkaar gevoegd, waarna men ze laat staan tot er zich een neerslag heeft gevormd. De vloeistof, welke men op deze wijze bekomt, is volkomen reukeloos en het sterkste desinfectiemiddel, dat bekend is. Een doek, met dit vocht natgemaakt, behoeft men slechts op te hangen in een vertrek dat door kwaden reuk verpest is, om oogenblikkelijk de lucht te zuiveren. Over mesthoupen gesprenkeld, neemt het verwonderlijk snel het kwalijkriekende der uitdamping weg. Op vuil goed, kleederen enz. is de uitwerking dezelfde. Het is eene vergiftige oplossing, die gezegd wordt de huid niet aan te tasten, maar waarmede men toch voor zichtig dient om te gaan. Een particulier telegram uit New-York meldt nu werkelijk, dat de werkstakende telegraafbeambten op vele plaatsen zijn begonnen de telegraafdraden af te snijden. De schatkamer te New-York heeft een deur, die tot een der gewelven toegang verleent. Deze deur is voorzien van een zoogenaamd uurwerkslot, dat slechts eenmaal per dag en wel 's morgens te half negen open gedraaid kan worden. Volgens bericht van een der bladen weigerde dit slot eensklaps door een on bekende oorzaak. Men doet nu onderzoek of het mecha nisme weer aan den gang gebracht en of de deur ooit weer geopend zal kunnen worden. Men vreest er echter voor en dan zal, zoolang het gebouw bestaat, de schat, die zich in het vertrek bevindt,men zegt 33 mil- lioen dollarsdaar moeten blijven. De beambten der schatkamer vinden er geen groot bezwaar in, daar het toch zilveren dollars zijn, die niemand hebben wil. Lulherfeesten. Woensdag vingen de Luther- feesten te Erfurt aan. Een prachtige optocht was georganiseerd, voorstellende Luthers doortocht te Erfurt op zijn reis naar den Rijksdag te Worms. Aan de Schmidtstedter poort werd Luther door een eerewacht te paard ontvangen. De stad was feestelijk getooid. Het glanspunt van den optocht was de Lutheiwagen, omstuwd door studenten, professoren en andere geleer den uit alle oorden, patriciërs en edellieden. Er werden twee feestcant ates uitgevoerd a. een in de Augustiner- kerk. Te vijf uren kwam de stoet op 't Wilhelms plein aan, waar de hofprediker Rogge, uit Potsdam, op een tribune een feestrede uitsprak. Des avonds werd nog een groot concert gegeven, waarbij 600 zangers en een dubbel orkest o. a. Handels «Hallelujah" uitvoerden. Vijf uren lang reden in alle richtingen treinen af om na het feest al de bezoekers te expedieeren. De ongelukkige familie Scharf schijnt gedoemd, overal onrust te verwekken. Te Buda-Pesth zijn 32 personen gearresteerd wegens baldadigheden vóór de woning waar de familie haar intrek had genomen. Yan daar gevlucht, namen ze de wijk naar Debreczin. Zoodra hunne komst daar bekend werd, ontstonden er onmiddellijk standjes. Toen gingen ze naar Nanas; de overheid verbood hun in de stad te komen, omdat men ook daar voor oproer vreesde. Er zal hun waar schijnlijk ten slotte niets anders overblijven, dan Hon garije te verlaten en een ander land op te zoeken, waar de gemoederen wat kalmer zijn. Te Pesth zijn 4000 man troepen, infanterie, kava- lerie en artillerie, in de kazerne geconsigneerd. In den nacht van Donderdag op Vrijdag moesten ze wel twintig maal op verschillende plaatsen der stad tusschenbeiden komen en zelfs van hunne geweren gebruik maken. Te Weenen had Vrijdagavond voor het hoofdcom- missaviaat van politie een manifestatie van werklieden plaats. De collecte, die door de veteranen van het vrij- heidsleger aan de huizen te Rome gedaan is ten be hoeve der noodlijdenden op het eiland Ischia, heeft omstreeks 9000 lire opgebracht. Onder de op de schaal geworpen voorwerpen vond men ringen met of zonder steen, armbanden, gouden en zilveren horloges, kettingen, gouden knoopen en andere voorwerpen van dien aard. De winkeliers in het Corso, en inzonder heid die in gedroogde groenten, hebben groote hoeveel heden bruikbare artikelen en eetwaren gegeven. Terwijl het weldadigheidsfeest te Parijs ten voor- deele der noodlijdenden op Ischia nog wordt georga niseerd, heeft het comité alvast aan Rothschild 50,000 frs. als voorschot op de opbrengst gevraagd, teneinde die som onmiddellijk te kunnen zenden. Rothschild was daartoe bereid en het geld is reeds aan den prefect van Napels gezonden. De schilder De Nittis heeft voor de tombola een schilderij afgestaaD, die reeds een kooper heeft gevonden voor 40,000 frs. Het aantal loten zal 500,000 zijn van 4 franc. De rechtbank] te Liverpool heeft uitspraak ge daan in zake het bekende dynamiet-complot. De be schuldigden Featherstone, Deasy, Flanagan en Dalton zijn tot levenslangen dwangarbeid veroordeeld. Om zich een denkbeeld te vormen van de ge talsterkte des Duitschen legers kar. dienen, dat wanneer het, nacht en dag doorgaande, een gewone poort moest doortrekken, in marschkolonnes, het een volle maand zou noodig hebben 1 Een bakker te Berlijn, het vuur van zijn oven nog niet heet genoeg vindende, heeft voor honderd mark den vrijwilligen slavenarbeid verricht van 48 uren onafgebroken billartspel met zich zelf. De man heeft er nu genoeg van. Te Dresden bestaat het plan alle oude stalen pennen te verzamelen, en de opbrengst te bestemmen voor de opvoeding van arme kinderen. Het staal, waarvan pennen worden gemaakt, is van de beste soort en kan dienen voor de fabricage van horloge- veeren, kostbare mesjes en ook bij het maken van inkt. In de fabrieken van stalen pennen wordt zelfs de afval van staal gebruikt. Toch worden elk jaar millioenen gebruikte pennen weggeworpen. Omtrent het aan de voorzijde van dit nommer voorkomend bericht van het verleenen van concessie tot het indijken van schorren onder de gemeente Rilland-Bath wordt ons uit die plaats nog nader gemeld Bij kon. besluit van 27 Juli jl. is aan de erven Yan der Duijn concessie verleend tot het bedijken van schorrenen slikken onder Rilland-Bath en Woensdrecht, ter grootte van ruim 200 H. Awaarvan in Januari jl. door den heer A. Hombach te Hulst, namens de eigenaren, het daartoe strekkend request met bijbe- hoorende teekéningen en bestek ingezonden was. In het nummer van 22 Maart jl. van ons blad maakten wij melding van het ter visie liggen dier stukken te Rilland-Bath, aldaar gedeponeerd met het doel om eventueele bezwaren van belanghebbenden tot hun recht te kunnen laten komen. Later is ter zelfde plaats nog ter lezing voor ieder een neergelegd het verslag van Gedeputeerde Staten van Zeeland omtrent de bedijking opgemaakt, verge zeld van een uitvoerig rapport van den heer prov. hoofdingeneur. Bezwaren waren volgens dit verslag bij Ged. Staten niet ingediend, het rapport van den prov. hoofdingeneur luidde gunstig. Toch is de bijna geheele zomer en daarmede ook voor de belanghebbenden het werkseizoen voorbijgegaan vóórdat de Kon. concessie is mogen verkregen worden. Een polder van ruim 200 H.A. komt alzoo een vol jaar later tot stand, waardoor een niet gering rente verlies door de eigenaars wordt geleden. Daar concessie tot bedijking door den Koning verleend moet worden en de voorwaarden waaronder werken mogen gemaakt wor den in het algemeen belang door den Minister van Water staat,Handel en Nijverheid worden vastgesteld, moeten de plannen ook door 's rijks waterstaat onderzocht worden, zoodat zich bij ons de vraag voordoet, of wij hierbij nu weder te doen hebben met een voorbeeld van ver traging in de behandeling van waterstaatsaangelegen heden, die door sommige leden van de Staten van Zeeland gevreesd werd, als onvermijdelijk gevolg van de scheiding van den Rijks- en Prov. waterstaat. 's-Gravenpolder. LI. Zondag heeft ds. Winckel in eene hartroerende rede afscheid van zijne gemeente genomen, die door een talrijk gehoor werd bijgewoond. Zoowel zijne gelooffgenooten als diegene, welke eene andere richting zijn toegedaan, woonden die plechtig heid bij. Middelburg. In de hedenmiddag gehouden zitting van den gemeenteraad werden de geloofsbrieven van de nieuwbenoemde leden nagezien en in orde verklaard. De heer G. Pattison, 43 Oct. 4882 benoemd tot tijdelijk leeraar in de Engelsche taal aan het gymna sium, werd opnieuw als zoodanig benoemd tot 4 Sep tember 4884.

Goessche Courant | 1883 | | pagina 2