Boomgaard, Appels en Peren, eene Hofstede, de Oppervruchten, (Ie Oppervruchten, de Oppervruchten, Laatste en telegraphische berichten. Verkoopingen en Verpachtingen. Ingezonden Stukken. Weerkundige Waarnemingen. Afloop Aanbestedingen en Verkoopingen. Posterijen. Burgerlijke Stand Goes Correspondentie. Marktberichten. ADYERTENTIBN. Dankbetuiging Openbare Verkooping. 4 Wagens, 1 Wiedmachine, 1 Schuifelploeg, 1 Boonbreker, 1 Tilbury, 2 jaarlingen Paarden; voorts eene groote partij Tarwe-, Haver- en Gerstestroo, Openbare Verpachting, op Woensdag 8 Augustus 1883, Visscherijen, Dijken, Schorren, Wegen, Wei- en Bouwlanden, Openbare Verkooping. op Woensdag 8 Augustus 1883, Inmiddels uit de hand te koop. Openbare Verkooping. Op Woensdag 15 Augustus 1883, een WINKELHUIS en ERF, Inmiddels uit de hand te koop. Openbare Verkooping Openbare Verkooping de Oppemuchten, Openbare Verkooping. Bouw- en Weilanden, Openbare verkooping. J den Bostonschen leerhandel deprimeerden de be urs te New-York. Een door roovers in Klein-Aziö ontvoerde zijde fabrikant, Corpi genaamd, die tegen een losgeld van 1000 Turksche ponden (ongeveer ƒ11,500) zijne vrij- heip teruggekregen heeft, meldt, dat hij zeer goed behandeld is. Hij had terstond een eigen dienaar en kookvrouw, verkeerde met de roovers op aangenamen voet en kreeg van hen de verzekering, dat, als zij het losgeld ontvangen hadden, zij hem nooit meer eenig leed zouden doen en hem en zijne fabriek zelts beschermen zouden. De hoofdman verzekerde hem, dat hij een nog veel gewichtiger roof op het oog had, en als die hem gelukte, zou hij aan Corpi het geheele losgeld teruggeven. Toen het losgeld door twee ver trouwde bedienden der familie Corpi gebracht was werd hem het gelddat hijtoen zij hem gevangen namen, bij zich had, zeer beleefd teruggegeven en de twee bedienden kregen eene goede fooi. Uit de schouwing van Webb's lijk is gebleken, dat geen beenderen waren gebrokenbehalve de wond aan den schedel had hij geen wond ontvangen, die den dood kon na zich sleepen. Genoemde wond had hij gekregen na den dood. Ook vertoonde het lijk geen kenteeken, waaruit men kon opmaken, dat Webb verdronken ismen houdt het er dus voor, dat de dood het gevolg was van den geweldigen schok van het water van den «whirlpool", die Webb den adem benam en de zenuw centra verlamde. Ierseke. De OESTERBEURS was druk bezocht. 2 partijen jarige naar soort tot 12 en 7 gedaan. sasaas sasss ■sasaas» Datum. Plaats. Voorwerpen. luformatiëu. 7 Aug. Goes, wagens enz verpachting vissche- rijeu enz. koffiehuis, oppervruchten, verpachting land, meubilair, veldvruchten, woonhuis en erf, Kapelle, boomgaard, Kapelle, appelen en peren, Ierseke, winkelhuis, Goes, panden, Kloeiinge, oppervruchten, Heinkenszaud, hofstede, Wolfert3dijk, hofstede, Sept. Bergen-op-Zoom, verp. vischplaatsen en oesterbank, Van Goch. 8 Oct. Heinkenszand, hofstede, mr. Liebert. EENE YRAAG. En zoo is dan onze derde campagne, de verkiezing voor vijf leden van den gemeenteraad, achter den rug. Volgens den uitslag der herstemming is onze can- didaat H. De Wilde dan niet herkozen. De Goesclie kiezers zullen daarvoor wel hunne redenen gehad heb ben, 't liefst willen wij er niet in treden om die redenen optesporen en grondig te onderzoeken. Toch moet ons eene klacht van de lippen over de niet herkiezing van onzen vurigen, waardigen en talent vollen strijder voor waarheid en recht. Het is waar, de heer De Wilde heeft in den korten tijd, dien hij in den gemeenteraad zat, niet gesproken 8 8 8 9 9 13 13 13 15 15 16 16 23 Borsele, Rilland, Baarland, Goes, Rilland, Kapelle, De Vos. Pilaar. Pelle en Rouscher. Scholten. Pilaar. Pelle en Rouscher. Gallis Merens. Gallis Merens. Mulock Houwer. Liebert Pilaar. Pelle en Rouscher. Bank van Leening. Mulock Houwer. Pilaar. Pilaar. en dus ook niet getoond wat hij voor de gemeente Goes is. Maar heeft hij dan ook daardoor getoond, dat hij als lid voor di-n gemeenteraad onbruikbaar is? Niemand, zelfs onzer ontwikkelde tegenstanders, is er, dunkt mij, die dit zou durven beweren. Integendeel, zijne talenten, zijn helder doorzicht, zijne menschenkennis en bekende humaniteit deden verwachten, dat hij mettertijd een sieraad voor de anti-revolutionaire partij en een flink en degelijk ge meenteraadslid zou geworden zijn. Dan, de Heere God had het in Zijnen Wijzen Raad anders besloten. Wij toch, overtuigd dat niets geschiedt zonder Zijnen Heiligen Wil, gelooven, dat het Hem goedgedacht heeft onze hartewensch niet te vervullen, of om ons eene kastijding toetedienen öf om ons geduld te be proeven en ons te leeren meer op Hem dan op een mensch te vertrouwen. Het kan en mag dan ook niet ontkend worden, de anti-revolutionaire partij in Goes heeft bij de laatst gehouden verkiezing voor den ge meenteraad eene geweldige nederlaag geleden maar toch is ze niet ontmoedigd, vast overtuigd zijnde, dat in de kracht van Hem, die de harten der vorsten neigt als waterbeken, de eindelijke overwinning harer beginselen niet falen kan. Toch zij het mij geoorloofd langs dezen weg eene vraag aan de liberale partij te Goes in het algemeen en aan den heer C. E. Massee in het bijzonder te doen. Laatstgenoemde heer heeft op den dag der herstemming in een open brief geschreven, dat hij alleen beaamt, wat goed, edel en schoon is. Ook de gansche liberale zoowel als de anti-revolutionaire partij zegt dit met den heer Massee mede, echter met dit onderscheid, dat wij God, de Heer in den Hemel, het ideaal van al wat goed, edel en schoon is noemen en daarom volgens Zijne wetten willen regeeren en geregeerd worden. De heer Massee en met hem de liberale rich ting klaarblijkelijk nietdoch dat even buiten rekening latende, zouden wij wel eens graag willen weten, van welken liberaal dan ook, of de kermis ook gerangschikt moet worden onder de klasse van al wat goed, edel en schoon is. Mij dunkt toch, dat de liberalen even goed als de anti revolutionairen in beginsel tegen de kermis zijn, met dit onderscheid, dat de eersten de kermis strijdig achten met de eischen der beschaving en humaniteit en de laatsten, behalve dit, er bijvoegen, dat ze strijdig is met Gods ordonnantiën. Hoe komt het nu evenwel, dat de liberalen, die toch hier de meerderheid in den gemeenteraad hebben, getrouw aan hun beginsel (al wat goed, edel en schoon is) geen pogingen aanwenden om de kermis afteschaf- fen? Gebeurt dit soms uit lafheid of halfheidof vreest ze, dat, wanneer ze dit doet, ze spoedig het regeeringsbeleid uit hare handen zou zien overgaan in dat harer tegenstanders, en om dit te voorkomen het noodlottige, tegen haar beginsel getuigende middel kermis in stand houden tebaat neemt Een antwoord op deze hoogst belangrijke vragen wordt door mij en door ieder mijner geestverwanten, ja, mij dunkt, door een groot gedeelte der Goesche burgerij, met belangstelling tegemoet gezien. Intusschen heb ik, Mijnheer de Redacteur, onder dankbetuiging voor de verleende plaatsruimte, de eer te zijn, UEds. Dw. Dienaar, L. VAN BEVEREN. Goes, 2 Augustus 1883. De heer Van Beveren heeft gemeend eene loftuiting op den heer De Wilde te moeten houden. Wij hebben daar niets tegen. Toch schijnt het ons toe, dat de heer Van B. niet bijzonder geslaagd is in zijne poging, althans dat hij van de voortreffelijkheid des heeren De Wilde al zeer weinig bewijs heeft geleverd. »De heer De Wilde heeft zijne bruikbaarheid niet bewezen, maar daarom is zijne onbruikbaarheid niet gebleken", zoo redeneert de heer Van B. Wij zullen over die stelling niet veel zeggen, maar vinden het toch zonderling, dat »het vuur, de talenten" enz. van den heer De Wilde zoo in het negatieve gevonden en op even negatieve wijze bewezen moeten worden. Als bijv. de heer Van Beveren, die hulponderwijzer is aan de bijzondere school alhier, eens van zijne talenten bij het onderwijs geen bewijs aflegde, dan zou hij in zijn systeem kunnen zeggen: »ik ben toch be kwaam onderwijzer want ik bezit de akte." Maar zou de bijz. school daarmee tevreden zijn Zonder dit nu op den heer De Wilde te willen toepassen, zouden wij meenen, dat, wanneer iemands bruikbaarheid niet blijkt uit zijne daden, men zeer na aan het bewijs is van zijne onbruikbaarheid. De heer Van Beveren doet aan den heer Massee in 't bijzonder en aan de liberalen in 't algemeen »eene vraag", later spreekt hij van «hoogst belangrijke vragen", nopens de kermis. Wellicht wenscht de heer M. of iemand anders den heer Van Beveren te antwoordenanders verwijzen wij dezen naar wat daarover herhaaldelijk in ons blad is gezegd. Red GOES, Vrijdag 3 Augustus 4883. Uur. Barometer stand. Wind richting. Toestand van de lucht. Thermom. 9tand Celsius Regen in mM. (hoogte) sedert gisterm. 8 uur. s morgens 8 76G. West. Bewolkt. +1G s midd. 42^ 760. N W. Betrokken +4 7 s avonds 5 766,5 N.W. Betrokken. +46.5 Waarneming van hedenochtend acht uur: Een depressie, waarvan het centrum buiten het gebied onzer waarneming valt, en waarin de laagst bekende barometerstand ongeveer 755 m.M. is, bevindt zich ver van ons en Oostwaarts. Een centrum van hoogen druk bevindt zich ver van ons en Westwaarts. Het grootste barometer-afwijkingsverschil was Gisteravond acht uur: Vlissingen 4.7 m.M. boven Groningen Hedenochtend acht uur: Helder 4.7 m.M. boven Groningen. Hedenmiddag half eengeen verandering. Wij bevinden ons onder den invloed van een gebied van hoogen druk, waarvan de westkust van Ierland den hoogsten stand aangeeft. De kans op mooi weder is dus groot, die op regen klein. Verwachting goed weder. Middelburg. Heden had alhier de aanbesteding plaats van het houwen van eene vaste ijzeren brug op bestaande landhoofden, in den grintweg langs het ka naal van Ter-Neuzen bij Sas-vau-Gent, met bijbehoo- rende werken. De raming beliep 42445. Ingeschreven werd door C. V. d. Hoek, te Ter- Neuzen, voor 14490; J. Verkuijl Quakkelaar, te Vlissingen, voor ƒ12477; R. Walraven, te Ter-Neuzen, voor 13620, en H. Hage, te Middelburg, voor 12175. Staat van brieven, verzonden door het postkantoor te Goes, waarvan de geadresseerden op de plaats van bestemming onbekend zijn. Over de le helft der maand Juli 4883. 1. D. Polderman, Hansweerd. Van de Hulpkantoren: Ierseke. 2. R. Bruggeman, Erichem. Kapelle. 3. A. Leijs, Hollandsche punt. van 1 tot 3 Augustus 1883. Ondertrouwd: den 2, Nicolaas De Jonge, 27 j., jm., met Krina De Dreu, 26 j., jd. Getrouwd: den 2, Jan Hendrik Van der Voort, 30 j., jm., met Anna Paulina Magdalena Danckaerts, 22 j., jd. Geboren: den 2, Willem Adriaan, z. v. Johannes Jacob Ochtman en Maria Fransen Van de Putte; Johanna Francina, d. v. Martinus De Jonge en Catharina Francina De Rijcke. Aan Mars. Uw stuk moest wegens plaatsgebrek tot een volgend nommer blijven liggen. MIDDELBURG, 2 Augustus 1883. Alleen uit Walcheren was er heden een kleine aanvoer van Tarwe, en eene ruime van nieuw Winter-koolzaad, voor welk laatste goede kooplust bestond. Goede Walchersche Tarwe werd voor eenige verzen ding en verbruik i'0,30 booger betaald, mindere soort mede hooger. Van nieuw Winter-koolzaad schat men den aanvoer, met inbegrip van 11. Maandag, op omstreeks 100 last, korrel en kleur zijn voldoende, doch 't is zeer verschillend in droogte, kraakdroog. ontbreekt geheel, het is voor 't grootste gedeelte voer plaatselijke olie slagerijen en eenige verzending f0,25 lager gekocht. Karwijzaad niet getoond. Het aanhoudende natte weder blijft een zeer nadee- ligen invloed op de gewassen uitoefenen. Vooral de gesneden liggende Gerst en gepikte groene Eiwten ondervonden dien. Naar droog weder wordt sterk ver langd. Goede Walchersche Tarwe f 9,40 a f9,50 betaald. Mindere soort f8,90 a f9,15. Nieuw Winter-koolzaad naar deugd en droogte van f 13,25 tot f 13,75 gekocht. Raapolie 140,50. Patentolie f42,50. Lijnolie f27 per vat op 6 w contant fl korting. Lijnkoeken Zachte f 13, Harde dito f 11 per 104 stuks. Boter f1,10 a f 1,20 per kilo. Eieren f 3,60 de 100 stuks. KRUININGE, 1 Augustus 1883. Hoogste laagste Tarwef 9.25 f 8, Rogge6,25 6,— W .Gerst5,50 5,- Z.Gerst5,25 5,— Haver4,3, Erwten8,25 8, Boonen7,65 7,25 Winterkoolzaad13,12, Getrouwd ABRAHAM LOOIS, Predikant, weduwnaar van Tannetje Fabery De Jonge, met SIETSKE SAP, die ook namens wederzijdsche familie hun nen. hartelijken dank betuigen voor de vele en treffende blijken van belangstelling. Pernis, 1 Augustus 4883. f Getrouwd J. H. Van der VOORT en A. P. M. DANCKAERTS, die mede namens wederzijdsche familie betrekkingen hunnen hartelijken dank be tuigen voor de vele bewijzen van belang stelling, bij gelegenheid van hun huwelijk ondervonden. Goes, 2 Augustus 1883. 'f Bevallen van een DOCHTER P. A. TIMANSHoondert. 's-Heerenhoek, 4 Augustus 4883. Voorspoedig bevallen van een Zoon M. OCHTMANFransen van de Putte. Goes, 2 Augustus 4883. "f Heden ontsliep in de hope des eeuwi gen Levens mijne dierbare Echtgenoote en getrouwe levensgezellin, Vrouwe JACOBA MARGARETHA VAN DEN BOSCH, in den ouderdom van ruim 74 jaren, waarvan ik ruim 48 jaren in lief en leed met haar gelukkig heb mogen vereenigd wezen. JOHAN WILLEM VADER. Kortgene, 30 Juli 4883. Voor de menigvuldige blijken van liefde en achting, op den 31 Juli bev/ezen, betuigen wij onzen oprechten dank. Kloetinge, den 4 Augustus 4883. Wed. P. DE WINTER. HEND. OELE. P. OELE geb. De Winter. Voor de gewaardeerde blijken van belangstelling, ondervonden bij de herden king van ons 25jarig huwelijk op 28 Juli jl., zeggen wij, ook namens onze kinderen, hartelijk dank. Goes, 3 Augustus 4883. A. Den HOLLANDER. K. J. Den HOLLANDERClement. aan den heer M. BENEKERhoofd der school, en den heer P. LEIS, onderwijzer te dezer plaatseook namens mijn zoon CORNELIS, voor het goede onderwijs van hen genoten, daar door hem met het gun stigste gevolg examen is afgelegd voor leer ling aan de Rijkskweekschool te Middelburg, en hij zelfs als no. 4 aan die inrichting is toegelaten. Hoedekenskerke, 3 Augustus 4883. M. PAAUWE. De Deurwaarder DE VOS te Goes zal op Dinsdag 7 Augustus 1883, des middags te 1 uur, op het «Souters- tuin" bij de wed. L. Rijk te Goes, ten verzoeke van den heer F. G. Wittouck te Sint Pietersleeuw, op drie maanden veilen en verkoopen zich bevindende op Zijneds. hofstede in den Westkerkepolder te Vvolfertsdijk. des voormiddags te 10 uren, te Borsele, in de herberg bewoond door de wed. Jan Rottier Jz., voor 6 jaren, van behoorende tot het Ambacht Borsele. Informatiën te bekomen bij den heer H. A. HAGEN te Borsele en ten kantore van den Notaris PILAAR te Goes. D. J. SCHOLTEN, Notaris te Ellewouds- dijk, zal des namiddags te 2 uren, ten huize van Jan De Jonge Lz. te Baarland, publiek verkoopen 4 o. Voor de Amhaclitsheeren van Baar land en Ondelande: in hunne boomgaarden, aan de Kaaistraat en aan den grintweg 2o. Voor de heeren S. A. Emanuel en M. Bannet in hunnen boomgaard, in Brikshoofd 3o. Voor de minderjarigen L. en J. De Jonge in de boomgaarden, in Kolenwiegenhoek, voorsten en achtersten boomgaard van Drabbe en Brikshoofd. Alles gemeente Baarland. Iil I De Notaris MULOCK HOUWER te Goes zal op Hlaandag 13 August. 1883, des avonds te 6 uren, in de herberg van C. Markusse te Kapelle, ten verzoeke van Jacob Van Willigen, PUBLIEK VERKOOPEN 94 Aren 60 Centlaren gelegen in de gemeente Kapelle, vóór Maal stee, kadaster sectie E no. 899. Te bevragen bij voornoemden Notaris. des avonds te 6 uren, zal de heer W. PELLE, ten overstaan van Notaris A. L. A. ROUSCHER, in de herberg, bewoond door B. N. Pols te Ierseke, publiek verkoopen staande en gelegen te Ierseke op het dorp, wijk A no. 151, kadastraal bekend sectie D no. 924.03.48. Informatiën te bekomen ten kantore van den heer W. PELLE te Goes en bij voor noemden Notaris. op Woensdag 13 Aug. 1883, des avonds te 6 uren, in het gemeentehuis te Kapelle, ten overstaan van de Notarissen mr. LIEBERT en PILAAR, van wassende in boomgaarden onder Schore, Kapelle, Kloetinge en Wilhelminapolder. ammaacmimmamtmamimmmmmmmmmmmmmimÊmmmmimmmmimK op Donderdag 16 Aug. 1883, 's namiddags te 3 uren, te Kloetinge, in de herberg van W. Akkenaar, ten over staan van Notaris MULOCK HOUWER te Goes, van wassende in verschillende boomgaarden in de gemeente Kloetinge. Breeder bij biljetten omschreven. De Notaris PILAAR zal op Donderdag S3 Aug: 1883, des voormiddags te 40 uren, te Heinkens zand, in de herberg bij M. Hoondert, verkoopen EENE 0 te Heinkenszand, aan den Boerendijk in den Stellepolder, met 6 Hectaren 75 Aren 50 Centiaren in de gemeenten Heinkenszand en 's-Heer Arendskerke, alles aankomende de eerzame Jacoba De Jonge wed. H. J. Driedijk, te veilen in 8 perceelen en in massa. In het breede b'j plakbiljetten omschreven. Informatiën te bekomen bij CORNELIS DE BAAR Cz. te s-Heer Arendskerke en ten kantore van den Notaris PILAAR. Op maandag 8 October 1883, des voormiddags te 14 uren, te Heinkens zand, in de herberg bij M. Hoondert, zal de Notaris Mr. LIEBERT te Goes publiek verkoopen gelegen in de gemeente Heinkenszand in den Stellepolder met aldaar en ins-Heer Arendskerke en 's-Heer Abtskerke gelegen, samen groot ruim 21 Hectaren, bewoond door Adriaan Goense. Inlichtingen te bekomen ten kantore van voornoemden Notaris Mr. LIEBERT,

Goessche Courant | 1883 | | pagina 3