Landbouw en Veeteelt. Buitenlandsch Overzicht. T entoonstellings-kroniek. Gemengde Berichten. Laatste en teSegraphische berichten. ingezonden Stukken. Sint-Maartensdijk. In de vorige week hebben zich voor het eerst van dit jaar eenige gevallen voorgedaan van de gevreesde varkensziekte, waarvan enkele reeds met doodelijken afloop. De Belgische regeering is niet gelukkig met hare belastingvoorstellen. Niettegenstaande de concessies, die zij reeds gedaan heeft en waarvan wij melding maakten, namelijk het intrekken van het ontwerp be treffende de belasting der koffie, is art. 1 van de wet tot verhooging der belasting op het gedistilleerd ver worpen. De stemmen staakten en volgens de bepa lingen dienaangaande, wordt het artikel als verworpen beschouwd. De rechterzijde was in haar geheel op gekomen, terwijl vier liberale afgevaardigden ontbra ken. Van de aanwezige leden der linkerzijde stemden enkele tegen. Een nog al gerucht makende gebeurtenis is het feit, dat de Belgische generaal Brialmont op non-activiteit is gesteld. Deze hoofd-officier is zonder twijfel een der kundigste krijgslieden van België en zijn vaderland heeft groote verplichting aan hem voor de wijze, waarop de stelling van Antwerpen door hem is ingericht en waarvan het plan hoofdzakelijk uit zijn brein is voort gesproten. De reden van deze oogenscliijnlijk weinig dankbare handelwijze van de Belgische regeering is de volgende Den 12n Mei verzocht generaal Brialmont zes weken verlof met het erkende doel om naar Rumenië te gaan, teneinde den koning van dit rijk omtrent de inrich ting van het militair onderwijs en van 's lands defensie van advies te dienen. Dit verzoek bleef geruimen tijd onbeantwoord en in dien tijd kwam den generaal ter oore, dat er bezwaar bestond zijn verzoek in te willigen met het oog op de neutraliteit van België en uit vrees, dat het door openlijk een zijner hoofd officieren om een dergelijke reden verlof te verleenen, in diplomatieke moeielijkheden zou geraken. Dienten gevolge trok de generaal zijn verzoek in en vroeg thans verlof voor Duitschland, echter met het doel toch naar Rumenië te vertrekken en zijne plannen te volvoeren. Hij was in dezen geheel te goedertrouw en meend3 door zoo te handelen zijn vaderland van alle verantwoordelijkheid te ontheffen. Moge hij dus niet misdadig worden genoemd, in de eerste plaats heeft hij als militair verkeerd gehandeld, door verlof te vragen naar een land, waarheen hij niet voornemens was te gaan. En nu moge dit feit jaarlijks door tal van officieren worden gepleegd, het is eenmaal straf baar en degene, wien het treft, kan die straf' niet. ontgaan en hoe hooger de schuldige in de gelederen is geplaatst, hoe zwaarder het feit moet worden be schouwd. Maar bovendien heeft de generaal getoond volstrekt geen kennis der internationale verhoudingen te hebben, door uit het oog te verliezen dat hij zijne regeering toch in een moeilijke positie bracht, indien zij tegenover eene buitenlandsche regeering zich moest verontschuldigen met hare onkunde omtrent de hande lingen van een hoofdofficier in actieven dienst. Tegen heden heeft de Engelsche regeering beloofd hare plannen betreffende de Suez-kanaalquaestie be kend te makenvóór het einde dezer maand moet in ieder geval de beslissing in deze zaak genomen zijn. Intusschen is de heer Rivers Wilson naar Frankrijk vertrokken om met den heer De Lesseps nader te onderhandelen. De leening van 8,000000 pd. st. is wel een der grootste bezwaren bij de oppositie, vooral omdat zij tot zulk een laag percentage geschiedt. Daar evenwel gemeld wordt, dat De Lesseps aan den inge nieur der werken van het Suez kanaal heeft geseind om naar Parijs te komen met de plannen voor het tweede ontworpen kanaal, teneinde onmiddellijk met den bouw te beginnen, dewijl hij met of zonder behulp der Engelschen van de financiëele middelen verzekerd is, zal hij er wel geen bezwaar in zien, als de Engel sche regeering hare toezegging van 8,000000 pd. st. intrekt. Ook aan den heer Rivers Wilson moet De Lesseps hebben verklaard dat hij bereid was, het kapitaal voor het tweede kanaal in Frankrijk te plaat sen, in plaats van het van Engeland te leenen. Daar entegen was hij niet te bewegen tot meerdere of spoe diger verlaging der tarieven en tot vermeerdering van het aantal Engelsche leden in den raad van bestuur Naar men zegt hebben eenige Fransche kapitalisten het noodige kapitaal reeds aangeboden, tegen nog lager interest dan de Engelsche regeering bedongen heeft. In de Vereenigde Staten is eene kolossale werk staking uitgebroken onder de telegrafisten. Zij zijn 10 a 15 duizend man sterk en het spreekt van zelf, dat zulk eene menigte den arbeid niet kan staken zonder eene hoogst ongeriefelijke beperking in den dienst teweeg te brengen. Er wordt dan ook ge meld, dat alle kleinere kantoren gesloten zijn en alle beschikbare krachten op enkele hoofdkantoren worden geconcentreerd. De werkstakers verlangen hooger loon voor minder werk. Zij vragen gelijkstelling van mannelijke met vrouwelijke telegrafisten en terugbrenging van den werkdag van negen tot acht uren. De telegrafisten beweren, dat 10.000 hunner be- hooien tot »de vereeniging van telegrafisten" en dat die vereeniging een fonds bezit van nagenoeg D 250,000. Ook maken zij deel uit van de «Knights of Labour", een enorme vereeniging, welke allerlei ambachten om vat, die z'ch verhonden hebben om elkaar te steunen in geval van strijd. Men wil uit Engeland telegrafisten laten overkomen om in den nood te voorzien. Doch de kosten en de nadeelen, die deze werkstaking intusschen zal met zich brengen, vallen niet te berekenen. XIII. Amsterdam, Juli '83. In een mijner brieven gaf ik u eene beknopte be schrijving van het prachtige gebouw der koloniale af- deeling, waar ons onschatbaar Insulinde haren rijk dom tentoonspreidt. Verder trachtte ik u eene be schrijving te geven van den gatnalang, en thans wil ik mijne beschouwingen completeeren met een bezoek aan het Indische park, den kampong, de serre met tropische planten, en de rijsttafel. Alles te sa men vormt thans als 't ware eene kolonieik kan mij zoo voorstellen, dat deze uitgebreide afdeeling bij vogelvlucht, of b. v. van uit een luchtballon gezien, een hoogst interessant effect zou opleveren. Laat ik u zeggen, dat er maar éen roep is over den rijkdom, en vooral het complete dezer afdeeling; vreemdelin gen verklaren op geen tentoonstelling, wanneer en waar ook, de koloniale sectie zoo uitvoerig vertegenwoordigd te hebben gezien. Langs het hoofdgebouw is een soort van park aangelegd, waarin het leven en bedrijf van de Javaantjes aanschouwelijk is voorgesteld men vindt hier van allestabak en koffie groeien er dat het een aard heeft. In een met riet en bladeren gedekten stal staan een paar karbouwen, die aanstonds komen aanwaggelen om voor de Indische kar gespannen te worden. Dit is een echt Oostersch tafreel, die logge, dood-goedige dieren, bestuurd door door een jongen 1 Maar wij zien ook fraaie kleine paardjes gespannen voor dos-a-dos of andere lichte en sierlijke wagentjes. In eene vóor-galerij zit een Javaansch meisje gehurkt, druk in gesprek met een »oude baboe". Haar gebabbel is ook al weer echt, en aan 't gesnater komt bijna geen eind, wanneer de een of ander bezoe ker haar in hare landtaal toespreekt. In het water, dat het park doorsnijdt, zijn .inlanders aan 't varen en visschen met zulk een ijver, alsof ze er van moesten leven. Hunne cano's of bootjes zijn allerprimitiefst ik heb er een gezien van een paar planken, blijkbaar afkomstig van afbraak, vervaardigd; ze lagen schuin tegen elkaar aan, en werden in evenwicht gehouden door een soort van houten raam, dat aan beide zijden bevestigd was en waarop het geheele boeltje met de opvarenden incluis dreef; omslaan is niet mogelijk, want de boot drijft op twee reusachtige vlerken. De bekende uitdrukking eenmans-tweemanskoelte enz. staat met deze wijze van varen in verband. Wij zien hier ook een Atchineesch huis"; het publiek vliegt stormenderhand in en uit, en is blijk baar er niet over gesticht dat er niemand thuis is. Tal van andere eigenaardigheden krijgt men hier voorts te zien, waarvan men zich vroeger slechts uit platen en beschrijvingen eene flauwe en vaak scheeve voor stelling vormde. Hier is leven en beweging. Verlaten wij thans dit gezellig oord, en wandelen we langs het koloniale gebouw, dan zien wij een groot grasgroen koepelvormig gebouw daar worden nl. tropische plan ten tentoongesteld. In deze prachtige serre hebben de heeren Witte, de bekende plantkundigen uit Leiden, een verzameling zeld zaam voorkomende tropische planten en gewassen bijeen gebracht. Enkele exemplaren zijn daartoe direct uit Indië overgezonden. Van vulkanischen lavasteen heeft de heer Witte Jr. een keurig rotswerk weten samen te stellen, waar het water aanhoudend doorsijpelt. We vinden hier den vanielje- en den peperboom, den ka- neelboom en het suikerriet. Opmerking verdient vooral de Liberia-koffieplant, waarop de heer Hendrik Muller uit Rotterdam het eerst de aandacht vestigde, door toezending van eenige zaden en jonge planten aan 's Rijks academie-tuin te Leiden. Naast den z.g. »vleesch-eter" treffen wij de wa- ringin aan, met zijne uit den stam schietende en zich met dezen vereenigende wortels. Voorts den suikerpalm, voor den Javaan van zoo veelzijdig nutuit de vezels maakt hij bezems, de jonge bladen leveren een voed zame spijsuit den onrijpen bloemstengel wordt sap, en uit dit sap een soort van suiker bereid. De oude bladeren dienen tot dakbekleeding. De suikerpalm wel te onderscheiden van het suikerriet is eene der schoonste waaierplanten uit de tropen. Onder de zeldzame planten verdient de aandacht de bysphorbe, een waaierplant, die met ontzaglijk veel moeite en zorg uit den botanischen tuin te Buitenzorg hierheen is overgebracht. Vervolgens de pisang, wiens voedzame vrucht het volk doet zeggen, dat hij, die vijf pisangboomen plant, meer voor zijne kinderen doet, dan een ander, die zijn leven lang voor hen werkt. Na zooveel gezien te hebben en gedrenteld, verlan gen we naar eene verpoozing, ennaar een lunch. Waar zullen wij die nemen? We behoeven er niet mee verlegen te wezen; waarvan anders zouden wij, nu we toch in »de Oost" zijn, gebruik maken dan van de rijsttafel Is die dan hier? Wel zeker, van 12 tot 2 uur. Ze maakt niet alleen het geluk uit van vele-oudgasten maar ook van anderen, die na de eerste kennismaking er gaarne terugkomen. Door Javaantjes bediend, in eene geheel Oostersche omgeving gezeten, waant gij u daar onder 't genieten van uw rijst met sambal, adjar, dingding (gedroogd vleesch,) gedroogde gebakken viseh, de onmisbare ge zouten eenden-eieren, en met, ik weet niet wat nog meer, in het hartje van Javade begoocheling wordt nog sterker door de heimweewekkende muziek van den gatnalang. Zij, die weten hoevele bezwaren het or- ganiseeren van eene goede rijsttafel in Europa oplevert, zullen moeten erkennen, dat de directie van die tafel, welke aan den heer Veth is opgedragen, aan uitne mende handen is toevertrouwd het menu wisselt da gelijks af, en het aantal soorten van sambal, dat den gasten wordt voortgezet, is grooter dan menig oudgast gedacht had in Europa te zullen vinden. Het aan richten eener rijsttafel was eene gelukkige gedachte, en wij raden ieder aan de tentoonstelling niet te ver laten, zonder gebruik te hebben gemaakt van zulk een echt Indisch maal. Ierseke. Een 14jarig dochtertje van behoeftige ouders alhier, dat door tnsschenkomst van onzen geneesheer wegens ontsteking in het elleboogsgewricht kosteloos in het Academisch ziekenhuis te Leiden was opgeno men, is Vrijdag na een verblijf van 3 maanden huis waarts gekeerd. De liefderijke, zorgvuldige en milde verpleging, die het kind daar ondervonden heeft, ver dienen algemeene bekendheid. Niet alleen dat het meisje genezen en door goede en krachtige voeding versterkt is, maar het heeft bovendien nog vruchtbaar onderwijs in vrouwelijke handwerken genoten en eenige kinderwerkjes en doelmatig speelgoed mee naar huis gekregen. Dat alles heeft den ouders niets gekost, dan het reisgeld. Bi ervliet. In deze gemeente hebben de mazelen zich tot éen geval bepaald, t.w. bij het meisje uit Zuid- zande, dat hier hare grootouders bezocht. Morgen zal de eerste steenlegging van de nieuwe school op het gehucht Driewegen geschieden. In allen eenvoud zal de burgemeester, de heer C. De Vos, zich daarmede belasten. Tengevolge van het onheil, onlangs de oorlogs bodems «Doggersbank" en «Kortenaer" overkomen, heeft de Directie van's Rijks Marinewerf, hoewel noode, moeten besluiten een 200-tal werklieden aan te zeggen dat binnen kort voor hen op de werf geen werk meer zou zijn, en zij dus elders naar werk moesten omzien. Het juiste tijdstip, waarop de bedoelde werklieden zullen worden ontslagen, is nog niet bepaald. Men verschuift het zoo lang mogelijk, opdat zoo mogelijk ieder dev betrokken personen gelegenheid vinde ergers anders werk te bekomen. (N. v. d. D.) Naar de «Amst." verneemt, wordt de ook door ons gemelde beschadiging van de twee rijtuigen in de Engelsche afdeeling toegeschreven aan de ijverzucht vau andere exposanten, hoofdzakelijk met het oog op den aankoop voor de verloting. De politie moet de daders op het spoor zijn. Een antiquair kocht dezer dagen in Noord-Hol land voor 40 een klein geverfd kastje van eikenhout, gebeeldhouwd met figuren en ornamenten, met een beslag van ijzer er om, in Renaissance stijl. Toen hij het van de verfstof had ontdaan, verkocht hij het aan een Fransch koopman voor den prijs van ƒ1800. Bij de 2e voorstelling op jl. Vrijdagavond van de Passie-spelen te Gouda (zie ons vorig no.) zijn dank zij de goede maatregelen der politie geen ernstige ongeregeldheden voorgevallen. Toch had het volk een dreigende houding aange nomen, en zelfs bij den commissaris van politie eenige ruiten ingeworpen. Zooals men weet, wordt vanwege de Maatschappij tot verpleging van weezen in het huisgezin op de Ten toonstelling te Amsterdam een bazaar gehouden, waar van de opbrengst aan de weezen ten goede komt. Zooveel steun ondervindt die Maatschappij, dat de ba zaar bijna is uitverkochtde commissie vraagt toe zending van voorwerpen van kunst en smaak om den voorraad weder aan te vullen. Bij een de vorige week te Utrecht gehouden harddraverij had de Commissaris des Konings zich bereid verklaard, bij de prijsuitdeeling tegenwoordig te blijven. Niet zoodra had de voorzitter der Commissie het woord genomen met de woorden»Het is heden de vijfde maal dat ik het genoegen heb of de tribune, waarop Z. Exc. met de geheele Commissie stond, zakte ineen, doch zoo dat allen rechtop staande en ongedeerd op den vasten grond neerkwamen, en de voorzitter op een andere tribune zijn toespraak voort zetten kon. Onder politie-geleide is uit Parijs te Amsterdam aangebracht Benjamin Salzedo, verdacht van mede plichtigheid aan het vervaardigen van valsclie bank biljetten van honderd gulden. Verleden week zijn te Rotterdam aangegeven 10 personen als lijdende aan de pokken; 6 overleden. Donderdagnacht is ingebroken in de cel lulaire gevangenis bij Groningen, die in aanbouw is. Uit de brandkast des aannemers werd ruim f 4000 gestolen Volgens het »Schw. Gewerbebl." kan men kies pijn verdrijven door een stukje ongebluschte kalk in de holle kies te leggen. Reeds het speeksel brengt de kalk aan 't koken. Voor kiezen in de bovenkaak moet men, om 't uitvallen te verhinderen, de kalk in een watje wikkelen. De geneeswijs doet niet meer pijn dan de kiespijn zelf en werkt voortreffelijk. We geven het voorschrift zooals we 't vinden. De proef kan wellicht ook hier een goede uitkomst leveren, zegt de «Standaard". Te Berlijn moet bericht ontvangen zijn, dat te Kieff cholera-gevallen zijn voorgekomen. Ook te Triëst zouvolgens een depêche aan de «Central News Agency," van Londen, de cholera zich vertoond hebben. De romp van het ongeluksschip de «Daphne" is boven water gebracht. Men vond daarbinnen nog een dertigtal lijken. In het geheel zijn er nu 117 gevonden. Elf worden er nog vermist. De Belgische commissaris van politie Bourgeois heeft te Boston een waarde van 600,000 fr. in beslag genomen, die de kanunnik Bernard daar had achter gelaten. Het hooggerechtshof te Triëst heeft den koetsier Sabbadini, die wegens het wegvoeren van Oberdank aanvankelijk ter dood veroordeeld werd, doch gratie kreeg, tot 12jarige tuchthuisstraf veroordeeld. Wordt, ér hier dezer dagen over het min gunstige zomerweder ongetwijfeld zeer geklaagd, er is nog geen reden voor als men leest hoe verschrikkelijk noordelijk Italië dezer dagen door hagelstormen geteisterd is. Te Varese hield de hagelslag een kwartier aan en de straten en het omliggende land werden met eene laag hagel ter hoogte van verscheidene duimen bedekt. De steenen hadden de grootte van walnoten. De maïs- en druivenoogst werd vernield. De wind ontwortelde eene menigte boomen en sloeg de daken van talrijke boerderijen af. Ook is er menig menschenleven op het platteland bij ingeschoten. In de gemeente Daverio stortte eene boerenwoning ineen en bedolf drie der bewoners onder de puinhoopen, terwijl vier anderen zwaar gekwetst werden. Eene oude vrouw, op den weg tusschen Varese en Bisuschio door den storm over vallen, werd op den grond geworpen en stikte ten gevolge van den feilen hagelslag. Op andere plaatsen werden vele boeren gewond. Vogels, geiten en zelfs koeien werden gedood. In de vallei van Intelvi heeft de hagelbui den oogst geheel vernield. Te Sampier- darena, nabij Genua, ontlastte zich een waterhoos aan het strand. Vele badkamertjes werden weggeslagen, zoodat menig bader in een pijnlijk deshabillé bleef staan. Een der badknechten heeft een arm gebroken. Vijf schepen op het meer van Garda zijn door storm vergaan. Blijkens nadere berichten uit Zwitserland waren de tijdingen omtrent de overstrooming der Rhóne zeer overdreven. Alleen bij Gradetsch was de spoorweg beschadigd, doch die was den 18en reeds geheel her steld. Blijkens berichten uit New-York, van 19 Juni, waren luidens de officiëele opgaven uit Yera-Cruz al daar aan de gele koorts gestorven in Mei 90, in Juni 261 en in Juli tot nutoe 144 personen. Ylissingen. De Belgische loodskotter no. 7, schip per Timmerman, werd hedennacht in de Noordzee door het Engelsche stoomschip «Whimbrel" aange varen, waardoor aanmerkelijke schade aan het ach terschip van den kotter werd veroorzaakt. Ware hij van ijzer geweest, voorzeker zou hij dan hetzelfde lot ondergaan hebben van den Hollandschen loodsschoener no. 3, die bij de aanvaring jl. Woensdag in tijd van 6 minuten zonk. De kotter kwam hedenmiddag alhier binnen. Het Engelsche stoomschip «Lincoln", van Ant werpen naar Liverpool, vertrok Zaterdagmorgen van hier naar zee, na gedurende acht dagen op stil weer gewacht te hebben, daar het drie leege lichters mede moest sleepen. Bij East-Foreland, even in het Engelsche kanaal, verloor het stoomschip door het breken der sleeptros den achtersten lichter- en slaagde er niet in hem weder vasttekrijgen de twee man die aan boord van den lichter waren werden evenwel gered. Gisteren middag keerde de «Lincoln" uit zee hier terug. Westel. Zuid-Bevelund. Daar de maand Juli tot dus ver het grootste gedeelte te veel regen heeft opgele verd, is de toestand van den landbouw er niet op ver beterd. Terwijl het winnen van hooi niet naar wensch kon plaatshebben, ondervindt ook het zaaddorschen veel tegenspoed. Als tusschen de vlagen door is hier en daar het snijden van gerst aangevangen, maar ook hierin ducht men nadeelen van den regen evenals vorige jaren, waarin het gemaaide zich ophoopte doch moeilijk liet oogsten. Behalve hot opgenoemde zouden ook de erwten stof tot klagen gaan geven, wanneer de regen mocht blijven aanhouden. Eene zoozeer ge sloten vrucht, die geen wind of zonne-warmte doorlaat, moet aan den grond noodwendig benadeeld worden door de groote vochtigheid. Van de aardappel-ziekte hebben vooralsnog het meest de vroege soorten te lijden gehad. Gouda. Gisteren is een detachement huzaren aan gekomen. Door de krachtige voorzieningen is de orde ongestoord gebleven. Londen, 23 Juli. De cholera breidt zich schrikbarend in Egypte uit. Te Cairo sterven dagelijks 600 men- schen de paniek aldaar is groot. De generaals Wood en Stephenson besloten de huizen in de besmette wijken aftebranden. Londen, 23 Juli. De Regeering zal denkelijk uit stel der Suez-voorstellen vragen, daar De Lesseps geneigd is de overeenkomst te wijzigen. M. d. R. Mag ik u en uwen lezers eens mededeelen, wat hier Maandagavond in eene bijeenkomst van personen van kerkelijke richting is voorgevallen? De bedoelde bijeenkomst had plaats in een lokaal der Ned. Herv. kerk, dat vroeger voor school gediend heeft, en had ten doel candidaten voor den gemeente raad te stellen. Ik was er zelf bij tegenwoordig. Al dadelijk trok het de aandacht, dat zoo weinigen waren opgekomen, maar dit werd door een der aan wezigen verklaard als een gevolg van een strooibiljet, dien morgen ter aanbeveling van de heeren A. Har toog, J. Molhoek en J. Lemson verspreidimmers nu wisten de kiezers al wie zij stemmen moesten. Op niet zeer vriendelijke wijze werd de herkomst van dit biljet aan een ander aanwezige toegeschreven. Nadat men ook nog over het wenschelijke van eene Christelijke school had gepraat, zou men zaken gaan doen. Vooraf werd de wensch uitgedrukt, dat de aan wezigen zich als eerlijke mannen zouden houden aan hetgeen zij hier dezen avond zouden beloven en be sluiten. Terstond nam nu iemand het woord en zeide, dat dit zeker heel noodig was, maar dat hij dit van den heer J. M., hier tegenwoordig, niet met zekerheid durfde verwachten. Vóór eenige jaren toch was het gebeurd, dat deze een aftredend lid van het Chr. Ger. kerkbestuur, dat niet herkozen wilde worden, geani meerd, ja zelfs gesmeekt had, zich weer verkiesbaar te stellen. Het zou hem wel 100 gld. waard zijn verder met hem werkzaam te wezen. De aftredende geeft eindelijk toe; en wat doet nu de heer M. In plaats van op den aftredenden medebroeder brengt hij zijne stem uit op een ander; doch daar hij vreesde dat zijn handschrift bij de stemopneming herkend zou worden, laat hij zijn briefje door zijn vrouw invullen. Toevallig kwam dit later uit en het feit werd door den dader bekend Op zulke personen kon men al heel weinig staat maken, al beloofden zij ook iets. De aangevallene werd terstond met vuur verdedigd door een zijner vrienden. Deze beweerde, dat zoo iets van een man als zijn vriend niet waar kon zijn, dat het vuige laster was; waarop de beschuldiger aan voerde dat het iemand, die nog zoo pas als Chr. Ger. predikant in deze gemeente fungeerde, niet paste op zoo stellige wijze mee te praten over dingen, die vóór zijne komst waren voorgevallen. De aangevallene moest dan maar ontkennen, als hij durfde. De aangevallene ontkende niet, en kort daarop verlieten beide vrienden in geen al te aangename en kalme stemming de ver gadering. Uw blad heeft reeds medegedeeld dat men ook na hun vertrek niet tot eenstemmigheid kwam, zoodat het doel van de bijeenkomst verijdeld werd. Het voorgevallene schijnt bij de verkiezing niet in het voordeel van den aangevallene gewerkt te hebben, want deze bekwam slechts 19 stemmen. Ierseke, 19 Juli 1883. X. Aan de Redactie der Goesche Courant. Uw' hoofdartikel van 42 Juli dwong mij de meenin-

Goessche Courant | 1883 | | pagina 2