Uitslag der Gemeenteraadsverkiezingen. Kerkelijke Zaken en Onderwijs. Landbouw en Veeteelt. Kunst, Wetenschap en Letteren. Rechtzaken. Overzicht van den stand der koersen. Buitenlandsch Overzicht. Nut van het Algemeen" is de rekening over het af- geloopen jaar en de begrooting over 1883'84 behan deld en goedgekeurd. Tot afgevaardigde ter algemeene vergadering werd benoemd jhr. M. J. De Marees van Swinderen, terwijl de beide aftredende bestuursleden, de heeren dr. Van Campen en De Visser, als zoodanig werden herkozen. Naar wij vernemen heeft een der kiezers te Krabbendijke zich gewend tot Ged. Staten dezer pro vincie, wegens »het verminken of verduisteren" door het stembureau van (het stembiljet, door hem inge leverd bij gelegenheid der laatst gehouden gemeente raadsverkiezing. De naam, waarmede bedoelde persoon zijn biljet heeft ingevuld, is volgens sommige aanwezigen bij de opening der biljetten niet opgelezen en komt ook op het proces-verbaal der verkiezing niet voor. Kolijnsplaat. Woensdagavond had alhier de gewone zomervergadering van de afdeeling »Noord-Beveland" der maatschappij »tot Nut van 't Algemeen" plaats. Uit de rekening van 't vorig dienstjaar bleek, dat er een batig saldo van f 66,49 was. Bij de begrooting voor 1883'84 deelde de president mede, dat men hoopte dezen winter het genoegen te hebben de heeren Van Gorkom uit Goes en" Bax uit Zieriksee te hooren. Ook eene voorstelling, te geven door den welbekenden heer Maju, zal, mits de kosten de krachten der afdeeling niet te boven gaan, den leden aangeboden worden. Tot eersten afgevaardigde ter algemeene vergadering werd benoemd de heer P. De Keizer van Iiortgene, tot tweeden de heer mr. L. A. Bybau. Ook werd het aftredend bestuurslid, de heer P. De Keizer, opnieuw gekozen. Uit het verslag der volksbibliotheek bleek, dat de lust tot lezen en dus de vraag naar boeken (vooral romantische werken) toeneemt. Voor de 25 gulden, door het hoofdbestuur daartoe afgestaan, zijn reeds flinke werken aangeschaft, terwijl door eene commissie voor 25 gulden uit de departementskas andere degelijke werken zullen worden aangewezen. Ook zal door die commissie de catalogus veel herzien en gecompleteerd worden, waarna er zullen gedrukt en in de 4 gemeen ten van Noord-Beveland verspreid worden. Wolfertsdgk. In de vergadering der ingelanden van den polder Oud Wolfertsdijk, op den 18 dezer, zijn als candidaten voor gezworen van dien polderopenge vallen door het overlijden van Joh. Smallegange Az., gesteld de heeren D. W. Den Herder, M. Machielse en Joh. Smallegange Jz. De Minister van Oorlog heeft zich bereid betoond de dienstdoende schutterijen te bewapenen met de ge weren klein kaliber, onder de navolgende voorwaarden do. dat de geweren afzonderlijk woiden geregeld in geschikte daartoe ingerichte lokalen2o. dat de geweren vóór elke oefening worden in ontvangst genomen en na elke oefening worden ingeleverd, in tegenwooidig- heid van een of meer daartoe door den commandant aantewijzen officieren; 3o. dat door de gemeentebe sturen met het onderhoud dier geweren in de sub 1 bedoelde lokalen worde belast personeel van voldoende sterkte en dat de vereischte geschiktheid bezit voor zijne taak4o. dat tot die lokalen toegang worde ver leend aan de officieren, die daartoe door den Minister worden aangewezen, tot het houden eener inspectie over gezegde lokalen en over de geweren, en 5o. dat de geweren, die in lokalen onbruikbaar of in herstel lenden toestand worden bevonden, door nieuwe worden vervangen of worden hersteld ten koste der gemeente. Met 26 dezer wordt de officier van administratie der 2e kl. D. G. Krol Van der Hoek geplaatst aan boord van Zr. Ms. wachtschip te Willemsoord. Benoemd, met ingang van 1 Aug., tot kanton- rechter-plaatsverv. in het kanton Oostburg J. G. Ger ritsen, burgera. van Breskens, Nieuwvliet en Groede. Voortaan kunnen ook aangeteekende brieven brieven met een aangegeven geldswaarde f 600 niet te boven gaande en gewone en telegrafische postwissels per expresse worden besteld, terwijl het expresseloon van pakketten bestemd voor personen, wonende binnen den rechtstreekschen bestellingskring van een post kantoor, dat tot dusver 25 cent bedroeg, gelijkgesteld is met dat voor brieven en verdere stukken en der halve 45 cent bedraagt. Het expresseloon voor be stelling buiten den rechtstreekschen bestellingskring van een postkantoor, zoowel voor pakketten als voor brieven en verdere stukken, is bepaald op 25 cent voor eiken afstand van 2.5 K.M. uur gaans) of gedeelte daarvan. Veergelden en andere dergelijke onkosten zijn natuurlijk hieronder niet begrepen. Door den Minister van Justitie zijn bij circulaire, met de gemeentebesturen waar gevangenissen zijn, de noodige voorzorgsmaatregelen genomen bij het eventueel uitbreken van cholera, tot het verplegen van gevangenen voor Rijks rekening in de stedelijke hospitalen of ziekenhuizen. Bij den dienst van den waterstaat en 's lands burgerlijke openbare werken in Nederl. Indië kunnen worden geplaatst drie practisch ervaren adspirant- ingenieurs (civiel-ingenieurs), op een tractement van 250 's maands. Omtrent de voorwaarden en de ver- eischten zie men de Staats-courant van 49 dezer. Op den Bussnm-dag (Nederlandse.il Epsom), 28 Juli a. s., zal geen beurs worden gehouden. Door ruim 90 fabrikanten in wollen goederen te Tilburg is aan den Koning een adres gezonden, waarin zij verzoeken »tot eene rationeele herziening van ons tarief van invoerrechten over te gaan." Zij wenschen geen vrijhandelgeene protectiemaar dat op den voet der gelijkheid het Nederlandsche tarief meer in overeenstemming moge gebracht worden met de invoerrechten van de ons omringende rijken". De gemeenteraad van Zutfen heeft het besluit genomen, dat zedelijke lichamen, die eer. eigen vast inkomen hebben, voortaan ook in de gemeentebelas tingen behooren bijtedragen. De cholera lieerscht sedert den 44n dezer epi demisch te Palembang (Sumatra). (St.-Ct.) Waarde. Aantal kiezers 39. Uitgebracht 26 geldige stemmen. Herkozen H. C. Poleij met 24 en M. Ge leedst met 25 stemmen. Rilland-Batli. Aantal kiezers 56. Uitgebracht 32 geldige stemmen. Herkozen C. v. d. Werf met 34 en C. Braamse met 21 stemmen. Sint-Anuahuid. Aantal kiezers 125. Uitgebracht 98 geldige stemmen. Herkozen Abr. Johs. Bierens met 80 en Hugo Polderman met 66 stemmen. Zieriksee. De aftredende leden de heeren jhr. mr. J. W. D. Schuurbeque Boeije, M. C. De Crane, W. A. Ochtman en S. J. Ochtman werden allen herkozen. Sint-Maartensdijk. Aantal kiezers 465. Uitgebracht 123 geldige stemmen. Herkozen M. Hoek met 103 en E. Bentschap Knook met 92 stemmen. Sciierpenisse. Aantal kiezers 105. Uitgebracht 71 geldige stemmen. Herkozen C. M. Kleppe met 62 en W. Van Putte met 56 stemmen. Stavenisse. Aantal kiezers 54. Uitgebracht 54 geldige stemmen. Herkozen J. Tuijnman Dz. met 46 en C. Potappel Lz. met 41 stemmen. Poortvliet. Aantal kiezers 129. Uitgebracht 94 geldige stemmen. Herkozen P. Daane Van Stapele met 60 en W. Van de Vate met 52 stemmen. Oud-Vosmeer. Aftredende leden waren B. G. Fri- derichs en Jb. Verkerke, laatstgenoemde verlangde niet. meer in aanmerking te komen. Aantal kiezers 109. Uitgebracht 99 geldige stemmen. Hiervan verkregen B. G. Friderichs 80, Johs. Rijstenbil 42 en Adr. Heij- boer 27 stemmen, zoodat tussehen beide laatstgenoem den eene herstemming moet plaatshebben. Bedankt voor het beroep naar Wissekerke en 's-IIeer Hendrikskinderen door den heer C. J. Leen. mans H.A.z., cand. te Sloten. Beroepen bij de Herv. gemeente te Vlissingen ds. C. Beets, pred. te Houten. De Algemeene Synode van de Ned. Hervormde kerk werd Woensdag te 's-Ilage geopend. Tot president werd met bijna algemeene stemmen gekozen ds. J. J. L. Luti, Waatsch predikant te Rotterdam. Een voorstel om elke vergadering met gebed te openen en te sluiten, weid verworpen, doch aangenomen een voorstel om elke week te openen en te sluiten met gebed. Bij den Raad der gemeente Aagtekerke was een verzoek ingekomen van een 30tal ingezetenen om de openbare school op te heffen en dus niet over te gaan tot het benoemen van een hoofd, aangezien er slechts enkele ouders zouden genegen zijn van dat onderwijs voor hunne kinderen gebruik te maken en de overige kinderen alle de diaconieschool bezoeken. Met alge meene stemmen besloot de Raad Dinsdag gunstig op dat verzoek te beschikken; hij zond een verzoekschrift in dien geest aan Ged. Staten. Bij het examen te Breda voor de hoofdonder wijzersakte zijn van de 13 opgeroepenen 11 opgeko men teruggetrokken hebben zich 2, geslaagd 3be halve de heer J. H. J. Bartelse uit Goes (reeds in ons vorig no. gemeld) ook de heeren P. Adriaanse van Middelburg tn J. Van den Bogert uit 's-IIertogenbosch. Uit Rilland schrijft men in de »N. R Ct.": Sedert de teelt van meekrap tot het verleden behoort, wordt hier door enkele landbouwers karwij verbouwd. Verleden week is er met het dorschen van dit fijne zaad een begin gemaakt. De opbrengst er van mag bevredigend genoemd worden, ten minste zoo de prijs niet al te laag loopt. Aardappels nog zonder kwaad. Tarwe met zware aren, maar meestal wegens de slagregens tegen den grond. Uien hier en daar mooie partijtjes, over 't algemeen echter slecht. Als een goed middel tegen de maden of larven, die dit jaar de ajuin afknagen, worden in de Tielerwaard de bedden met roet bestrooid en daarna flink begoten. In de deze week gehouden 8e Alg. Vergadering der Ned. Toonkunstenaarsvereeniging te Utrecht had een uitvoerige discussie plaats over de wenschelijkheid om zangvereenigingen en muziekscholen op te richten onder bescherming der N. T. V. Met algemeene stem men werd het volgend besluit genomen»De N. T. V. zal haar zedelijken steun verleenen tot het oprich ten van muziekscholen en zangvereenigingen, in plaat sen waar zulks voor het belang der Vereeniging wen- schelijk is." Een belangrijke gedachtenwisseling had plaats naar aanleiding van de vraag of het niet de roeping is der N. T. V. om de richting aan te wijzen voor het Volks zangonderwijs. De heer Vrugtman beweerde, dat, zoo lang het zangonderwijs op de lagere school niet bij de wet is geregeld, er voor het volksgezang geen betere tijden te verwachten zijn; intusschen moeten de toon kunstenaars de handen uit den mouw steken, eenvou dige (liefst tweestemmige) liederen schrijven, waardoor de lief.le tot gezang bij het volk worde opgewekt. De heer Heyblom was het met dien spreker eens en wenschte andermaal bij de Regeering aan te dringen op verscher ping van de eischen, ten aanzien van het zangonder wijs aan de onderwijzers te stellen. Werd besloten een request in te dienen bij de regeering. Bij de bespreking van een gewensclite methode voor het volkszangonderwijs (voor volwassenen) werd met algemeene stemmen de zg. cijfermethode (Chevé), vooral niet het oog op verdere muzikale ontwikkeling, als ondoelmatig veroordeeld. Naar aanleiding van de vraag, welke middelen der N. T. V. ten dienste staan om invloed uit te oefenen op verbetering van het volks zangonderwijs, werd met algemeene stemmen besloten tot het uitschrijven van een prijsvraag voor de ge schiktste methode, waarop langs eenvoudigen weg het volkszangonderwijs zal kunnen worden ingerichtdaar voor is een premie van f100 uitgeloofd. Van der Bilt, de spoorwegkoning, die tegenwoor dig in ons land vertoeft, heeft de prachtige schilde rijenverzameling van sir Philip Miles, Leigh Court te Somersetshire, voor 410,000 pd. sterling aangekocht. Een gedeelte der kunstschatten is reeds naar New-York ingescheept. Kantongerecht te Goes. Heden 20 Juli zijn de volgende vonnissen uitgesproken tegen M. O., C. A. en M. K. te Heinkenszand, beklaagd van: de le het 4 malen, de 2e en 3e twee malen gaan over eens anders in den oogst staanden grond, de le veroordeeld in 4, de 2e en 3e in 2 geldboeten van 3 elk, subs. 1 dag gev.straf voor elke boete. F. F. te Wolfertsdijk, beklaagd van als boven, ver oordeeld in eene geldboete van 3, subs. 1 dag gev.straf. S. D. te Ierseke, beklaagd van het openhouden zijner herberg des avonds na 11 uren, veroordeeld in eene geldboete van f 5, subs. 2 dagen gev.straf. J. S., T. v. A., J. v. A. en G. B. te Ierseke, be klaagd van het zich ophouden in eene herberg na 11 uren des avonds, ieder veroordeeld in eene geld boete van f 3, subs. 1 dag gev.straf. M. T. te Heinkenszand, C. R te 's-Heer Arendskerke, beklaagd van het herstellen van een wildstrik, de le veroordeeld in eene geldboete van f 3, subs. 1 dag gev.straf, de 2e in eene geldboete van 20, subs. 3 dagen gev.straf. P. De J te Hoedekenskerke, beklaagd van het in gesloten jachttijd bejagen van eens anders jachtveld, zonder machtiging of vergunning, veroordeeld in twee geldboeten van 20 elk, subs. 3 dagen gev.straf voor elke boete. C. G. te Wissekerke beklaagd van het berijden van een weg met een hond niet voorzien van een muil korf, veroordeeld in eene geldboete van 1, subs. 1 dag gev.straf. C. F. te Goes, beklaagd van het belemmeren van de passage op den openbaren weg door een voertuig, veroordeeld in eene geldboete van 2,50, subs. 2 dagen gev straf. C. v. d. L. te Borsele, beklaagd van het zich be vinden in staat van kennelijken dronkenschap op den openbaren weg (recidive), veroordeeld tot 3 dagen gev.straf. B. v. E. te Hansweerd, W. J. K. te Scherpenisse, en J. D. te 's-Gravenpolder, beklaagd van als voren, ieder veroordeeld in eene geldboete van 1, subs. 1 dag gev.straf. Een zeer uitgebreid terrein van waarneming heeft hij, die zich op financieel terrein beweegt. Hoe ver bazend is de uitbreiding niet, die de effectenlijst in de laatste jaren verkregen heeft. Niet alleen der mo derne financiëele politiek is het te wijten, dat met zoo'n respectabel getal de fondsenlijst is toegenomen, maar 't is ook aan de groote verandering op industriëel- en handelsgebied te danken. De uitvinding van de toepassing van de stoom in de nijverheid en bij de vervoermiddelen deed de groot-industrie ontstaan, welke op hare beurt door behoefte aan groote kapitalen de naamlooze vennootschappen in 't leven riep, wier schuld brieven en aandeelen voor een niet gering gedeelte de beursnoteering innemen. De lijst der naamlooze ven nootschappen overziende, valt ons oog op de noteering der aandeelen Groote Russ. Spoorwegmaatschappij zijnde 118 pet. of ongeveer 2 pet. lager dan 11. Vrijdag. Wat aanleiding tot de variatie der noteering van deze soliede Maatschappij gegeven moge hebben Het bericht of liever het gerucht door een Russisch blad verspreid, dat eene Maatschappij van Moskovie- tische kapitalisten het Russ. min. van financiën zou voorgesteld hebben om de exploitatie van den Nicolaï- weg overtenemen. Deze weg, indertijd door het Czaren- rijk gelegd, waarvoor het de obligatiën 1867/9, bekend als Nicolaïs, heeft uitgegeven, wordt door de Groote Russische Spoorwegmaatschappij geëxploiteerd. Bedoelde kapitalisten zouden bereid zijn om alle ver bintenissen overtenemen, die ten laste der regeering mochten komen tengevolge van ontbinding van het contract met de Groote Russische Spoorwegmaatschappij. Benevens bewijzen, dat er geen juridieke bepalingen bestaan om de exploitatie van de Nicolaï-lijn aan de Groote Russische Spoorwegmaatschappij te ontnemen, hebben zij bovendien aangeboden om aan de regeering een som uittekeereri, gelijk staande aan de kapitaal- waarde naar 5 pet. berekend van de gemiddelde netto ontvangst, die de Staat gedurende de laatste vijf jaren heeft genoten overeenkomstig het bestaande contract met de Groote Russische Spoorwegmaatschappij. De exploitatie van de Nicolaï-lijn schijnt blijkens de aangeboden voorwaarden schier ongeloofelijke voordee- len op te leveren en ,van aanbelang is 't dus voor de vele aandeelhouders dezer Maatschappij of haar deze belangrijke bron van inkomst gemakkelijk kan ontnomen worden. Daarom herinneren wij onzen lezers belanghebbenden dat de regeering eerst na 1 Septem ber 1888 de expl. der Nocolai lijn aan de groote R. S. Maatschappij kan onttrekken volgens bekende con tractbepalingen, en dat zij, ingeval ze van deze be voegdheid gebruik maakt, aan de Groote Maatschappij tot 1 Januari 1952 het tijdstip van de expiratie der concessie moet uitkeeren de gemiddelde netto inkomst van de vijf beste jaren van de laatste zeven jaren, nadat afgetrokken zijn de bedragen die den staat toekomen volgens 't contract. Volgens de bestaande bepalingen mag de Groote Maatschappij voor haar aan deel in de netto-ontvangst nimmer meer genieten dan R. 3 millioen en zal al het overige den staat ten goede moeten komen. Als men nu opmerkt dat dit maximum bedrag al spoedig bereikt kan zijn, dan volgt daaruit dat de staat, al het meerdere daarboven door de Nicolai-lijn opgebracht, ontvangende, veel te wachten heeft als de vooruitzichten daaromtrent gekoesterd door meer bedoelde kapitalisten, zich verwezenlijken. Om die reden zou het nogal voor de hand liggen dat de staat er niet gemakkelijk zou toe overgaan om op het verzoek der nieuwe maatschappij van kapita listen gunstig te beschikken. Bovendien vergete men niet dat de Russische regee ring zich steeds mild en toegevend tegenover de spoor wegmaatschappij heeft gedragen. Een inbreuk op die houding zou 't daarom zijn, zoo ze de exploitatie der Nicolai-lijn aan de Groote Maatschappij ontnam, zelfs al was daarbij eenig voordeel te behalen. Ten slotte zij den aandeelhouders opgemerkt dat zij toch tot genoemden datum van 1 Januari 1952 eene uitkee- ring zouden moeten genieten, van regeeringswege op genoemde grondslagen berekend. Om al die redenen meenen wij, dat het" gerucht weinig aandacht verdient en dat de aandeelhouders goed zullen doen hun bezit rustig te behouden. Op de lagere noteering zou 't zelfs wenschelijk geacht kunnen worden bijtekoopen. Om den geleidelijken vooruitgang en dus tevens hare soliditeit aantetoonen, laat ik eene opgave volgen van de door haar uitge keerde dividenden boven de gegarandeerde 5 percent Juli 1870 f 0,30 Juli 1874 f 1,08 Juli 1878 f 3,70 1871 - 0,30 1875 - 1,65 1879 - 4,38 1872 - 0,70 1876 - 1,75 1880 - 5,60 1873 - 1,05 1877 - 3,04 1881 - 5,52 1882 - 5,61 Het verslag der Baltische Spoorwegmaatschappij over 'tjaar 1882 deelt, getrouw aan zijne, voorgangers, ook geen schitterende uitkomsten mee. De Staat zou krachtens zijne garantie ruim 1 millioen roebels moeten bijpassen. Over de betrekkelijke waarde dei- garantie van de Baltische Spoorwegmaatschappij.aan deelen spraken we reeds vroeger. De koers dezer aan deelen, evenals die der overige Russische Staats- en Spoorwegfondsen weinig veranderd. Eenige vermindering hebben de Egyptenaren zich te getroosten, wellicht tengevolge van de ongunstige berichten aangaande de verspreiding van de cholera. Columbianen en Peruanen brokkelden wat af. Houders van Mexicanenverlangend te weten hoe het toch met de quaestie der zoogenaamde conversie staat, zullen we trachten te voldoen door meêtedeelen dat volgens eens Erigelsch blad een sterke partij in Mexico gekant zou zijn tegen de met de Engelsche houders gesloten schuldregeling en daarvan eene ver andering zou wenschen ten bate van den Staat. Het blad zegt, dat alle speciale zekerheid voor de betaling der rente slechts daarom aan de schuld onthouden werd, omdat het gouvernement zich het middel wilde voorbehouden voor het sluiten eener nieuwe leening, groot circa 4 millioen pond. Niettemin zou gisteren een officiëel telegram gemeld hebben dat de schuldregeling doorgaat. Afwachten tot de officiëele oproeping tot inlevering der stukken is dus de boodschap. Yan de groep Amerikaansche spoorwegwaarden valt te vermelden, dat volgens een draadbericht de door het syndicaat overgenomen 30 millioen dollars aan deelen Canadian-Pacific-spoorwegmaatsc/iappij geheel geplaatst zouden zijn. Of 't waar is 't Zou ook kunnen zijn dat het bericht dienen moet om, wijzende op de vele liefhebbers, (die er echter niet zijn) nog meerdere uittelokken. Laat u evenwel niet verleiden en wacht maar af, totdat ge berekeningen op werkelijke uitkomsten kunt gronden. De Louisville- en Nashvillespoorwegmaatschappij verheugt zich in de uitspraak in zake een proces tus sehen haar en de New-Orleansspoorwegmaatschappij tengevolge daarvan ontvangt zij de uitsluitende con- tróle over de uitgebreide en kostbare terreinen aan de Missisippi te New-Orleans. Ook de Union-Pacificspoorwegmaatschappij is in een tegen haar gevoerd proces in 't gelijk gesteld. Haar recht tot uitgifte van Collateral-Trust Bonds (vroeger hebben we deze soort van stukken besproken) bestreden bij bedoeld proces, is door de rechterlijke macht erkend. We maken van deze gelegenheid ge bruik nogmaals te wijzen opj de 5 pets. Collateral- Trust Bonds der Union-Pacificspoorwegmaatschappij die enkele weken geleden uitgegeven voor 93 pet. en thans reeds 94F» pet. genoteerd zijn. Deze stukken hebben we ook in het koerslijstje opgenomen. In België zijn de belastingontwerpen aan de orde. De regeering heeft te dien opzichte wat water in haar wijn willen doen, althans bij den aanvang der beraad slagingen nam de minister van financiën al dadelijk het woord om te vermelden, dat het tekort, dat oor spronkelijk op 22 millioen fres. was geraamd, met enkele millioenen was verminderd, zoowel doordien zijn ambtgenoot voor Openbare werken in zijne begrooting eenige wijzigingen had gebracht, als omdat de wijzi ging der pensioenwet, strekkende tot verhooging der burgerlijke pensioenen, tot het volgend jaar was uit gesteld. Tengevolge van een en ander is het deficit thans geslonken tot 19 millioen en daarom heeft de regeering dan ook besloten van de verhooging der belasting op de koffie aftezien, welk ontwerp derhalve door haar is uitgetrokken. Voorts deelde de minister mede, dat hij enkele wijzigingen zou brengen in het voorstel omtrent de belasting op het roerend kapitaal, en eindelijk dat de amendementen van den heer Gil- leaux op het ontwerp tot verhooging der tabaksbelas ting, strekkende tot verlichting der lasten van den binnenlandschen tabaksbouw, door de regeering werden overgenomen. Door deze besluiten is de ontvangst der belasting- ontwerpen in de Kamer wel wat gunstiger geworden en het gevaar voor eene botsing tussehen de meerder- heid en de regeering veel verminderd. De discussiën zijn dan ook hoogst gematigd en leveren weinig be langrijks op. Het belangrijkste is wel, dat de afge vaardigde Scailquin de aandacht heeft gevestigd op eenige opmerkingen in den provincialen raad van Bra bant geuit, betreffende de groote sommen, die aan het nieuwe paleis van justitie zijn ten koste gelegd. Eene bescheidener inrichting van dit gebouw, vooral wat het meubilair betreft, was in deze tijden van finan ciëele moeielijkheden gebiedend noodzakelijk geweest. Op voorstel van den minister-president werd nog besloten, dat de Kamer nikt op reces zal gaan, alvorens het ontwerp-kieswet zal behandeld zijn. Uit Spa wordt gemeld, dat onze Koning en Konin gin aldaar gisteren zijn aangekomen en door het Bel-

Goessche Courant | 1883 | | pagina 2