Rechtzaken. Kunst, Wetenschap en Letteren. Scheepvaartberichten. Uit onze Koloniën. Landbouw en Veeteelt. Provinciale Staten van Zeeland. Buitenlandsch Overzicht. Gemengde Berichten. Na eene eervolle loopbaan als hoofdonderwijzer van bijna 40 jaren heeft de heer J. M. Mulder, te Ter-Neuzen, wegens min gunstigen gezondheidstoestand, op verzoek, een eervol ontslag verkregen. Aan de stads armenschool te Zieriksee was hij 15 jaren, en aan de christelijke school te Ter-Neuzen bijna 25 jaren als hoofdonderwijzer werkzaam. Ter vervulling der betrekking van hoofd der tweede openbare school te Alblasserdam staan op de voordracht o. a. de heeren Van Weele, onderwijzer te Drijschor, en Kakebeeke, onderwijzer te Alkmaar. Aan het eerste jaarverslag van het schoolfonds voor schipperskinderen in Friesland is het volgende ontleend De vereeniging werd in het vorige jaar opgericht en telt nu al 280 personen, die door geldelijke bij dragen de zaak steunen. Tot vorming van een vast kapitaal werd f 900 bijeengebracht, en van de jaar lijksche bijdragen konden 12 kinderen op scholen ge plaatst worden. Arrondissements-rechtbank te Middelburg. Dinsdag zijn door de rechtbank veroordeeld D. v. G., 19 j., arbeider te Kolijnsplaat, wegens opzettelijke verbreking van afsluiting, tot eene geld boete van f8; D. V. Cz., 16 j, arbeider te Ko lijnsplaat, wegens als voren, tot idem ad f8; A. S. v. B., dienstbode te Middelburg, wegens diefstal, tot een jaar gev.J. R., 32 j., landmansknecht, en E. d. B., 21 j beiden te Sluis, wegens onderlinge mishandeling, de le tot eene geldboete van f8, de 2e tot gelijke geldboete en 15 dagen cel.S. v. A., schoenmaker te Biezelinge, wegens mishandeling, tot eene geldboete van f12:H. G., huisvrouw van P. J. v. d. B., 69 j., koopvrouw te Vlissingen, wegens beleediging met woorden, tot 8 dagen gev. P. S., wed. P. d. P., 72 j., koopvrouw te Middelburg, wegens mishandeling, tot eene geldboete van f8; L. L., 62 j., tabakskerver te Middelburg, thans gedetineerd, wegens bedelarij, tot 3 maanden gev. en daarna op zending naar een bedelaarsgesticht; A. S., wed. J. W., 61 j., arbeidster te Hansweerd (Kruininge) we gens mishandeling, tot eene geldboete van f 15 J. K., 18 j,, arbeider te Domburg, wegens diefstal, tot 8 dagen cel. Allen in de kosten. Vrijgesproken is J. V. G., 31 j., werkman te Vlis singen, beklaagd van het niet aangeven bij den bur gerlijken stand, binnen den wettelijken termijn, van de geboorte van een kind. In strijd met een bericht van eergisteren ver neemt de N. R. Ct., dat het Openbaar Ministerie bij de rechtbank te Rotterdam nog niet in appèl gekomen is van het vonnis in zake Struik, wat de vrijgespro- kenen betreft. Door de vacantiekamer van den Hoogen Raad is Maandag o. a. behandeld het cassatieberoep van A. De D. te Breda, door het gerechtshof te 's-Hertogen- bosch veroordeeld tot 7 jaren tuchthuisstraf wrgens moord en moedwillige mishandeling. De adv.-gen. concludeerde tot verwerping. De uit spraak is bepaald op 13 Juli. Wij kunnen met zekerheid meedeelen, dat het gezelschap van den «Nederlandschen Schonwburg van Antwerpen" met de a. s. kermis op 30 en 31 Augus tus en wellicht ook op 3 September in de Nieuwe Schouwburgzaal «De Prins van Oranje", alhier, tooneel- voorstellingen zal geven. Bath. Het vroeger gemelde tjalkschip «Twee ge broeders", schipper De Wit, bleek bij onderzoek een lek in 't vlak te hebben. Na dicht te zijn gemaakt is het schip Maandagmiddag circa 3 uur naar zijne bestemming vertrokken. Hansweerd. Over de maand Juni werden alhier ingeklaard 810 en uitgeklaard 679, te zamen 1489 stoom- en zeilschepen. Over het eerste halfjaar werden uitgeklaard 3065 en ingeklaard 3370 stoom- en zeilschepen. Het stoomschip «Willem Prins van Oranje" voor den maildienst VlissingenQueenboro' bij de firma John Elder Co. te Glasgow gebouwd, maakte Maandag eene proefvaart op de Clyde. Het schip liep eene vaart van 18.2 knoopen per uur. Het vei trok Dinsdag van Greenock naar Vlissingen. Vlissingen. Alle schepen door het kanaal van Suez of van de Egyptische havens komende en bestemd voor Antwerpen, moeten bij het binnenkomen der Schelde de gele vlag hijschen en te Doel een genees kundig onderzoek ondergaan vóór zij te Antwerpen worden toegelaten met het oog op de choleragevallen in Egypte. De zeeloodsen moeten dus op het schip blijven tot Doel en niemand mag te Vlissingen afgezet worden. Het «Bat. Hand." verneemt, dat kolonel Schafer zijn ontslag heeft gevraagd op grond van den onhoud- baren toestand voor de troepen in Atjeh, terwijl de aangevraagde versterking niet verleend wordt. Omtrent Njaq Hassan, thans overleden, wordt aan het «Bat. Hand." geschrevenHassan was een held, en is hij gesneuveld, dan is voorwaar «eene groote" in Atjeh gevallen. De andere hoofden traden bij hem allengs in de schaduw. Men hoorde in den laatsten tijd slechts van Hassan on niets dan Hassan. Ook de legende maakte zich van hem meester en zegt, dat hij een doodelijke vijand was van Toekoe Mohanied, een met ons bevriend opperhoofd b'j Oleh-leh, omdat deze hem de beminde zijns harten voor den neus zou hebben weggekaapt. Deze Mohamed bestreed hem ook bij den laatsten aanval. De Atjehers vereerden Hassan hoog zelfs voor onze Maleiers en Javanen hier was hij bijna een halfgod. Allen geloofden hem onkwetsbaar. Toeu hij evenwel eenigen tijd geleden Rekwetst werd, zeide men dat Hassan op dat oogenblik niet aan Allah had gedacht. Toch zou de kogel in zijne wonde gesmolten en zoo daaruit verdreven zijn. Door dat geloof in hem was hij machtig onder de zijnen en voor ons een niet te verachten vijand. Een Maleier te Batavia, die vroeger dikwerf brieven van het gouvernement aan hem over bracht, zegt, dat hij eenigszins klein van persoon en zeer vriendelijk en goed was. Gewis was hij een onverschrokken man, die op zijne wijze streed. In de middeleeuwen zou bij zich hebben ontwikkeld tot eene ridderlijke figuur, wiens naam en daden door trouba dours werden bezongen en aan het nageslacht overge leverd. Westelijk ged. van Zuid-Beveland. De zoo gevreesde ziekte in de aardappels wordt hier en daar reeds waargenomen. Het is bekend, dat het kwaad steeds tengevolge van regen ontkiemt. De regen van Dinsdag en het daarop gevolgde doffe weder zullen vermoedelijk aan eene uitbreiding bevorderlijk zijn. Zaauislag. We hadden hier dezen morgen wederom de jaarlijksche paarden- en veemarkt't was droevig gesteldAanwezig waren toch slechts 29 kleppers en 2 stuks rundvee! Hoe is het mogelijk vraagt men zich af: zulk een geringe deelneming in een gebeurtenis, die zoo nauw het landbouwbedrijf raakt, in een land als het z. g. land van Aksel, waarin zulk een rijke voorraad schoone kloeke werkpaarden en zulk aanzienlijk aantal runderen! Zouden de boeren het groote nut, dat in deze jaar markten voor hun bedrijf steekt, niet beseffen, of wel zou die koelheid meer een gevolg zijn van de slechte tijden Door uitloven van verscheidene prijzen wordt door den gemeenteraad getracht de goede zaak te bevorderen, maar zonder eenig gevolg. Prijzen werden behaald door: M. De Bruijne, voor het schoonste éénjarig paard; P. Van Tatenhove, voor het schoonste tweejarig paard; E. Dekker, voor den schoonsten dekhengst; P. Moens, voor het schoonste paard van 47 jaar; J. Riemens, voor de schoonste melkkoe; A. Riemens, voor het grootst getal paarden. Het gehalte vergoedde eenigszins het gering getal. Als bewijs daarvan strekt, dat het bekroonde éénjarig paard verkocht werd voor 400 gulden. Avondzitting van Dinsdag 3 Juli 1883. Tegenwoordig 36 leden, de Commissaris des Ko- nings, Voorzitter, en de Griffier. De Voorzitter opent de vergadering in naam des Konings en herdenkt in eenige woorden den heer Ste vens, door den dood aan de vergadering ontvallen, en den heer Vader, die bij de verkiezing niet opnieuw in aanmerking wenschte te komen. De geloofsbi ieven der onlangs gekozen leden worden gesteld in handen van twee commissiën; tot leden worden door den Voorzitter aangewezen de heeren Moolenburgh, B. V. Van der Bilt en Hennequin voor zooveel de in de districten Zieriksee, Goes en Sluis gekozenen aangaat, en de heeren Van Deinse, Sipkes en Van Lijnden voor zooveel de in de districten Hulst, Tolen en Middelburg gekozenen betreft. De conclusiën der commissiën, strekkende tot toe lating der gekozenen, worden, door den Voorzitter in voorstellen veranderd, zonder hoofdelijke stemming aangenomen. De griffier leidt de aanwezige leden binnen, welke de bij de grond- en provinciale wet gevorderde eeden afleggen, en na door den Voorzitter geluk te zijn gewensclit zitting nemen. De Voorzitter deelt mede, dat de heeren Collot d'Escury, Kakebeeke, Onghena, I. P. Dronkers en Risseeuw bericht hebben gezonden, dat zij de verga dering niet kunnen bijwonen. Koninklijke besluiten tot goedkeuring van het besluit der Staten tot wijzi ging der provinciale begiooting voor 1882; verdaging der beslissing op de besluiten der Staten tot a. vereeniging van de Anna-Jacoba-, Willem- en Kramerspolders tot een waterschap, b. calamiteus ver klaring van den Leendert-Abrahampolder en c. vast stelling van een bijzonder reglement voor het bestuur der waterkeering van dien calamiteusen polder goedkeuring der onder b en c hiervoren genoemde statenbesluiten, worden voor kennisgeving aangenomen. Naar aanleiding van een Kon. besl., waarbij aan het onder o hiervoren genoemd statenbesluit goed keuring wordt onthouden, worden Ged. Staten tot het doen van een nader voorstel diligent verklaard. Voor kennisgeving worden aangenomen: afschrift der akte van sluiting, door de Rekenkamer, van de provinciale rekening over 1881; brief van den Min. van Binn. Zaken, bevattende mededeeling van de definitief vastgestelde kosten van het provinciaal bestuur, voor zooveel het rijksbestuur is, voor 1883; brief van dewed. BerghuisGreve, houdende dank betuiging voor de haar verleende gratificatie; verslag der Maatsch. tot Expl. van Staatsspoorwegen; mededeeling omtrent de beschikking over den post voor onvoorziene uitgaven op de provinciale begroo tingen voor 1882 en 1883; mededeeling, dat in plaats van den eervol ontslagen opzichter le kl. bij den Prov. waterstaat P. W. Walt- man is benoemd J. A. J. Sibmacher Zijnen; mededeeling, dat geene onderhandsche aanbestedin gen hebben plaats gehad; mededeeling, dat Ged. Staten hebben vastgesteld de grondslagen voor den wagendienst WalzoordenHulst mededeeling, dat de presentielijst van Ged. Staten, een staat van de ambtenaren en bedienden in dienst der provincie, en een staat van de eigendommen en bezittingen der provincie ter griffie ter inzage voor de leden liggen. De Voorzitter legt over het verslag van Gedeputeerde Staten omtrent den toestand der provincie over 1882, hetwelk zal worden gediukt en aan de leden rond gezonden. De Voorzitter brengt ter tafel verschillende voor stellen van Ged. Staten, welke worden verzonden naar de afdeelingen. Een brief van het gemeentebestuur van Scherpenisse, houdende mededeeling, dat de aan vrage om een renteloos voorschot voor de bestrating der los- eu ladingsplaats niet in verband staat met de algemeene beschikbaarstelling van rentelooze voor schotten voor wegsverbetering, wordt aan Ged. Staten verzonden, teneinde een voorstel daaromtrent te doen. De volgende bijeenkomst wordt bepaald op Woens dagmorgen 10 uur en deze gesloten. Zitting van Woensdag 4 Juli 1883. Tegenwoordig 35 leden, de Commissaris des Konings en de griffier. De notulen der zitting van Dinsdagavond worden gelezen en goedgekeurd. De Voorzitter deelt mede, dat de heer Buteux heeft bericht, dat hij de vergadering niet kan bijwonen. Aan de orde is de verkiezing van vijf leden van Gedep. Staten, tengevolge der periodieke aftreding van de heeren mr. J. C. R. Van der Bilt, J. P. I. Buteux, J. H. Bybau, mr. N. J. C. Snouck Ilurgronje en J. H. C. Heijse. De Voorzitter noodigt de heeren V. d. Vliet, Brevet, Hammacher en Smit uit als stemopnemers te fungeeren. Achtereenvolgens worden herkozen de heeren: mr. J. C R. Van der Bilt met 34 st., 1 in blanco; J. P. I. Buteux met 35 stemmen; J. II. Bybau met 31 stemmen, 3 in blanco en 1 op W. A. graaf Van Lijnden; mr. N. J. C. Snouck Hurgronje met 32 stemmen, 2 in blanco en 1 op graaf Van Lijnden; J. II. C. Heijse met 30 stemmen, 4 in blanco en 1 op graaf Van Lijnden. De gekozenen, voor zoover ze aanwezig zijn, ver klaren hunne benoeming te aanvaardenaan het stem bureau wordt dank betuigd. Tot leden van het stembureau voor de verkiezing van een buitengewoon lid van Gedeputeerde Staten (ter voldoening aan art. 89 der prov. wet) worden door den voorzitter aangewezen de heeren Walter, Van Teijlingen, Bolier en De Glopper. De heer mr. J. Moo lenburgh woidt herkozen met 34 stemmen 1 stem was op den heer W. A. graaf Van Lijnden uitgebracht. De lieer Moolenburgh verklaart de benoeming aante- neraenhet stembureau wordt bedankt. Daarna gaat de voorzitter over tot het trekken der afdeelingen. Tot de eerste zullen behooren de heeren Van Lijnden, B. V. Van der Bilt, Hoogenboom, Ris seeuw, (welke wellicht heden middag tegenwoordig zal zijn), De Smidt, Sipkes, Snijders, Van Uije Pie- terse, Van Teijlingen, Mazure, A. Smit, en als leden van Ged. Staten de heeren Buteux en Hurgronje. Tot de tweede de heerenLucasse, J. P. Dronkers, Hammacher, De Jonge, Van der Have, Pompe Van Meerdervoort, De Glopper, Pierssens, Vereecken, D. A. Dronkers, Wagtho, Van Berlekom, en als leden van Ged. Staten de heeren Bybau en Van der Bilt. Tot de derde de heerenWalter, Hennequin, Moo lenburgh, Van Deinse, Brevet, Van Waesberghe Janssens, Sprenger, Van der Vliet, Lantsheer, Bolier, en als leden van Ged. Staten de heeren Heijse en Frapsen Van de Putte. De volgende bijeenkomst wordt bepaald op a. s. Vrijdagmorgen te 10 uren. De Voorzitter verzoekt den leden zich naar de afdeelingen te begeven en sluit daarna de bijeenkomst. Aan Egypte moeten wij ditmaal bij ons overzicht in de eerste plaats onze aandacht wijden, tengevolge van de steeds onheilspellender wordende berichten be treffende de aldaar 'neerschende cholera. Verschrik kelijk zijn de sterftecijfers, die dagelijks per telegram aan de Europeesche bladen worden medegedeeld, en die te Damiette gemiddeld tot 150 daags zijn geklommen. Behalve in deze plaats en te Mansurah worden thans ook sterfgevallen, tengevolge van de cholera, gemeld uit Alexandrië. De overheid daar ter plaatse trok onmiddellijk een cordon om de besmette wijk, doch men vermoedt, dat ook in andere wijken dier stad gevallen van cholera aanwezig zijn, die echter zouden worden geheim gehouden. Trouwens, hoe nuttig mi litaire cordons rondom besmette districten ook kunnen werken, in Egypte schijnt het resultaat, dat zij op leveren, nog niet groot te zijn; althans er wordt ge meld, dat vele personen door omkooping van de sol daten erin geslaagd zijn de cordons te passeeren. Er heerscht dan ook eene ware paniek in de besmette streken en de Europeesche bevolking neemt overhaast de vlucht, ja, zelfs de doktoren verlaten het land. Krachtig zijn de quarantaine-maatregelen, die in de verschillende Europeesche staten worden genomen, ten einde te waken tegen de overbrenging der besmetting door schepen. Berichten uit Parijs melden, dat tusschen de groote mogendheden onderhandelingen zullen plaats hebben, om in Egypte een internationale permanente gezond heidscommissie tot stand te brengen. De Engelschen trachten natuurlijk zooveel mogelijk de schuld van zich aftewerpen en komen dan ook krachtig op tegen de bewering, dat door hen niet ge noegzaam zou gewaakt zijn tegen de verontreiniging van het drinkwaterkanaal door lijken van aan be smettelijke ziekte gestorven dierende berichten daaromtrent zijn echter zoo stellig bevestigend, dat helaas aan veronachtzaming in dezen niet valt te twijfelen. Latere berichten melden nog, dat de gezondheids raad te Damiette bevolen heeft de bevolking in tenten onder te brengen de besmette kwartieren zullen ge deeltelijk worden verbrand en gedeeltelijk worden ge zuiverd. Aan de troepen van het cordon is bevel gegeven op de vluchtenden te schieten. Te laat om nog in ons vorig nommer optenemen, ontvingen wij Maandagavond telegrafisch bericht om trent eene ongunstige wending in den gezondheidstoe stand van den graaf van Chambord. De berichten uit Frankrijk's hoofdstad melden daaromtrent het volgende De graaf van Chambord verkeert in levens gevaar wegens darmgezwel, dat dreigt door te breken. Vier beroemde artsen zijn naar Frohsdorf (alwaar de graaf verblijf houdt) vertrokken om consult te houden en wanneer er hoop op behoud bestaat onmiddellijk bericht te zenden. Er is echter geen bericht ontvangen, zoodat met grond vermoed werd, dat de toestand hopeloos is. De laatst ontvangen berichten melden dan ook, dat er in den toestand van den patient weinig verandering is gekomen en dat er luidens het oordeel der in consult geroepen artsen geen hoop op herstel meer bestaat. De kamer van afgevaardigden houdt zich bezig met een nieuw ontwerp der gemeentewet. Het tegenont werp van den heer De Lanesson werd ijverig bestre den door den rapporteur, den heer Marcère, en art. 1 van dit tegen-ontwerp behaalde dan ook slechts 53 stemmen. De eerste negen artikelen van het wets ontwerp zijn daarna aangenomen. Wij maakten onlangs melding van een voorstel tot herzieoing der grondwettelijke bepalingen betreffende het kiesrecht in de Belgische kamer door de Brus- selsche afgevaardigden (Paul Janson c. s.) ingediend. Te dier oorzake heeft in de hoofdstad eene groote manifestatie plaats gehad, die echter zeer kalm is afgeloopen. Na zich op de «Grande Place" te hebben gevormd, begaf zich de stoet met banieren en groote borden, waarop allerlei opschriften, als: «Algemeen stemrecht", «Wij willen het kiesrecht" enz., stonden, langs het stadhuis, waar de burgemeester Buis zich op het balcon vertoonde, naar de Place du Petit Sablon, waar de heer Janson woont. De deputatiën werden door hem en de overige afgevaardigden ont vangen en toegesproken. Daarna vertoonden deze hee ren zich op het balcon aan de talrijke volksmenigte en hield de heer Janson eene korte rede, die eindigde met den kreet: «leve de kiesrechthervorming!" De internationale landbouwkundige tentoonstelling van dieren is gisteren te Hamburg geopend. De eere voorzitter, burgemeester Kirchenpauer, hield de ope ningsrede, die eindigde met een daverend «hocli voor den Keizer, nadat hij met dankzegging de ver diensten der regelingscommissie had in het licht ge steld, en de warmste erkentelijkheid had betuigd jegens de Duitsche en buitenlandsche regeeringen en vorsten, door wier hulp het mogelijk was geworden deze ten toonstelling internationaal te maken. Zaterdag heeft de Engelsche premier de documenten ontvangen, die, volgens Lord Churcill's gevoelen, de aanklacht tegen den Khedive voldoende preciseeren, om het ministerie te dwingen een gerechtelijk onder zoek te laten instellen. Zij beslaan tachtig bladzijden. Wanneer de Engelsche regeering nu werkelijk een onderzoek wil, dan bestaat thans voldoende grond daarvoor. Mocht de schuld des onderkonings bewezen worden, dan zal Engeland toch moeielijk een moorde naar en brandstichter op den troon kunnen handhaven. Goes. Zondag had bij de K. H. B. S. Jacobavan Beieren het jaarlijksche koningschieten plaats naar den doelen. Daaraan werd door 8 schutters deelgenomen en het koningschap behaald door M. F. v. Agten, en het prinsschap door P. Hootsmans. Met a. s. kermis zal door de genoemde sociëteit een wedstrijd met den handboog naar den lossen vogel worden uitgeschreven, en wel op Donderdag 20 Augustus, en zullen daartoe alle erkende handboogschutterijen uitgenoodigd worden een en ander zal zoo mogelijk dien dag door muziek worden opgeluisterd. De heer Leur, inspecteur bij de rijkstelegraaf te Rozendaal, heeft gisteren de telefoonverbinding Middelburg (rijkstelegraafkantoor)Oostkapelle Domburg (dorp) geïnspecteerd en in orde bevonden. De aanleggers en concessionarissen zijn de heeren Van Uije Sc Zoon te Middelburg. Zoodra de ambte naren in de twee laatstgenoemde plaatsen voldoende geoefend zijn, zal de gelegenheid voor het publiek geopend worden tot het verzenden van telegrammen. De toestellen zijn van de Bell-Blake Co. Vlissingen. Hedenmorgen omstreeks 8% uur had bij het rangeeren op het havenstation de wisselwachter Op en Neer het ongeluk tusschen de buffers der goe derenwagens te worden gedrukt. Hij was onmiddellijk dood. De ongelukkige was ongehuwd. De politie deed in den loop van den morgen onder zoek, doch aan kwaadwilligheid valt niet te denken. Gedurende het tweede kwartaal dezes jaars zijn van Amsterdam naar New-York vertrokken 4108 land verhuizers. Een 12-jarige jongen te Enkhuizen, die zich des ochtends voor schooltijd tijdens het opwinden der toren klok in den toren begeven had, werd des namiddags op een der zolderingen dood gevonden. Een val heeft vermoedelijk een einde aan zijn leven gemaakt. Zaterdag is een werkman te Kapelle (N. B.), aan het hooien zijnde, door een zonnesteek getroffen en gedood. Ook de bladen van heden bevatten be richten over door de hitte omgekomenen. Door het overdadig drinken van koud water bij de geweldige warmte overleden verschillende personen. Natuurlijk worden bij het warme weder ook vele baden in zee of rivier gebruikt, wat weder enkelen het leven heeft gekost. Alle gevallen vermelden is overbodig; alleen sporen we tot voorzichtigheid aan. De oogst van aardbeziën is dit jaar te Beverwijk verbazend groot. Ontzaglijke hoeveelheden worden verzonden naar Amsterdam, maar meer nog naar Lon den deze laatste verzending geschiedt in vaten. Naar men berekent zijn in de gemeente Wijk aan Zee en Duin en Heemskerk meer dan 100 bunder met aard beziën beplant. Een milicien, die op 1 Dec. jl., na eene afwezig heid van 51 dagen van zijn korps, in een deernis- waardigen toestand te Smeermaas met bevroren voeten werd gevonden, en daarna in het militaire hospitaal te Maastricht werd opgenomen, is thans met verlies der teenen van beide voeten genezen, zoodat hij eerlang het hospitaal zal verlaten, en dan voor zijn eigendun kelijke afwezigheid voor een krijgsraad zal moeten terechtstaan. 312e Staatsloterij, 5e kl. Prijzen van f 100 en daarboven. Trekking van Dinsdag 3 Juli, 13e lijst. No. 604 f 1500. Nos. 10217, 17475 en 19859, elk flOOO. Nos. 3107, 15579, 16994, 17691 en 19923, elk f400. No. 9824 f 200. Nos. 637, 1013, 1125, 2507, 3864, 4284, 4351, 4391, 5729, 6987, 8497, 10259, 11335, 11450 en 17851, elk f 100.

Goessche Courant | 1883 | | pagina 2