Landbouw en Veeteelt. Rechtzaken. Buitenlandsch Overzicht. Overzicht van den stand der koersen. Gemengde Berichten. Laatste en teiegraphische berichten. Bij het openbaar lager onderwijs voor Europe anen in Ned.-Indië kunnen worden geplaatst: eenige onderwijzers 3e kl., bij voorkeur ongehuwd, in het bezit van een der akten van bekwaamheid, bedoeld in art. 56a en b der wet van 17 Aug 1878, of van daarmede gelijkstaande akten en voorzien van speciale akten of aanteekeningen voor eenige andere vakken van onderwijs, bij voorkeur voor de Franscbe taal. (Zie verder de »St.-Ct." dd. 19 Juni no. 141.) - Wegens het heerschen van pokken te Rotterdam zal het eindexamen der boogere burgerscholen niet daar, maar te 's-Hage gehouden worden. Voor het eindexamen der Rijkslandbouwschool te Wageningen hebben zich 9 candidaten aangemeld. Onder Roswinkel (Drente) komen dit jaar meer malen ziekteverschijnselen bij rundvee voor, bestaande in het opzwellen van den kop, in blindworden. In sommige gevallen volgt de dood. Ook in het Ter Haarsche veen zijn twee gevallen met doodelijken afloop voorgekomende oorzaak wordt gezocht in het slechte hooi van verleden herfst en in de aanhoudende droogte. De Noordzeevisscherij te Veere, die daar met 9 sloepen, elk met 7 koppen bemand, wordt uitgeoefend, leverde in de laatste twee jaren slechte uitkomsten op. Sedert een paar maanden evenwel verheugen de ree- ders en visschers zich in eene ruime vangst, vooral van schol, die tot goede prijzen deels verzonden wordt naar Antwerpen, Brussel en Gent, deels uitgevent te Middelburg en andere plaatsen in Zeeland. De ver diensten der visschers variëeren thans van 10 tot 40 's weeks en per hoofd. Voort3 houdt een elftal hoogaarzen zich met de garnalenvisscherij bezig. Deze slaagt weder minder gunstig dan vroeger, zoowel we gens geringe vangst als door gedaalde prijzen te Londen, waarheen de verzending over Vlissingen plaatsheeft. (N. R. Ct.) Door de groote vraag naar Kampereiland-hooi, een gevolg van de ongunstige vooruitzichten omtrent den aanstaanden hooioogst, is dit artikel in korten tijd bijna 30 pet. in prijs gestegen. Arrondissements-rechtbank te Middelburg. De rechtbank behandelde gisteren de zaak van H. Van E., die, tijdens hij besteller was bij de firma van Gend en Loos te Vlissingen, zich op eene bedrie- gelijke wijze meester gemaakt had van een som van ruim f 500 en daarmede den 26 Februari jl, naar Belgie gevlucht was, op welke reis v. E., niettegen staande hij gehuwd was, de vrouw van zekeren v. d. D. medenam. Op grond van verschillende artikelen eischte het O. M. schuldigverklaring van A. v. E. aan zeven mis drijven van misbruik van vertrouwen, veroordeeling tot drie maanden celstraf benevens tot 7 geldboeten 1 van f85, 1 van 25 en 5 ieder van f 12,50. De uitspraak zal aanst. Dinsdag plaatshebben. Verder werden veroordeeld H. S., 46 j., kleermaker te Middelburg, wegens verbreking van afsluiting door het stuk werpen van glasruiten, tot 4 maanden cel, eene geldboete van f 50 en eene van f25, P. J. O., 20 j., smid te Vlissingen, wegens mishandeling tot 15 dagen cel en f8 boete, F, V., 17 j., en S. W., 15 j., beiden te Sluis, wegens wederkeerige mishandeling de le tot 4 dagen cel en de 2e tot f8 boete, M. De J., arbeider te Wolferts- dijk, wegens mishandeling tot 15 dagen cel en f8 boete, J. F. P., 20 j zonder beroep te Aardenburg, wegens het niet tijdig ter inschrijving aangeven voor de nationale militie bij het gemeentebestuur te Aar denburg tot eene geldboete van fl, J. v. d. M., 24 j., landmansknecht te Zaamslag, wegens beleediging van een bedienend beambte tot f25. Het gerechtshof te 's-Gravenhage behandelde gisteren het appèl, ingesteld tegen het vonnis van de rechtbank te Middelburg, houdende veroordeeling van den magnetiseur Gunters en de clairvoyante, zijne vrouw, wegens onbevoegde uitoefening der geneeskunst, en van den geneesheer Kimmel wegens medeplichtig heid, ieder tot 3 maanden celstraf en f100 boete. Een nieuw getuigenverhoor had plaats. Het O. M,, waargenomen door advocaat generaal Bijleveld, eischte vernietiging van het vonnis wat de opgelegde straf betreft en de veroordeeling van ieder der appellanten tot f300 boete. De verdediger van Gunters en echt- genoote, mr. Bergsma, concludeerde voor beiden tot vrijspraak, als zijnde de somnambule ontoerekenbaar en de magnetiseur in de uitoefening van een gepa tenteerd beroep. Advocaat Rijshouwer zette uiteen dat alle handelingen van Kimmel geoorloofd waren, daar hij slechts de geneeskunst desbevoegd uitoefende. Dinsdag 26 Juni uitspraak. De verschillende wets-ontwerpen, die de Belgische regeering heeft ingediend, vormen nog steeds het belang rijkste nieuws, dat ons van onze zuidelijke naburen toevloeit. Het nieuwe belasting-ontwerp wordt wel het minst gunstig ontvangen. Jongstleden Zondag werden te Antwerpen drie meetings gehouden om tegen de voorgestelde belastingen te protesteeren. De eene ging uit van eenige liberalen, de tweede van een Katholiek bond, de derde van de herbergiers. In de tweede had het liberale gouvernement het natuurlijk het hardst te verantwoorden. Doch niet alleen bij het volk zelf, ook bij de ver tegenwoordigers daarvan vinden de flnanciëele plannen der regeering weinig steun. De sectiën der Kamer hebben zich met groote meerderheid er tegen verklaard en al is dit nu nog geen vast bewijs, dat de Kamer ze zal verwerpen, belangrijke wijzigingen zullen er zeker worden voorgesteld. Er is van het tegenwoordige Belgische kabinet ge zegd, dat het weinig staatkundige hervormingen wilde toestaan en een deel der liberale partij, de meest geavanceerden, werd in haar steunen van dit minis terie wel wat twijfelachtig. Het is daarom niet onmo gelijk, dat het indienen van een wets-ontwerp op den leerplicht, reeds sedert lange jaren door de vooruit strevende liberalen gevraagd, in denzelfden tijd der belasting-ontwerpen, een lokaas moet zijn om zich van dien kant voor de laatstgenoemden steun te verschaffen. Zoolang echter al deze ontwei pen nog niet in be handeling komen houdt de Belgische kamer zich reeds veertien dagen bezig met het budget van openbare werken, in het bijzonder de staatsspoorwegen, te be handelen en te trachten om het financieel tekort van den staat ook van deze zijde te bestrijden. Vroeger en wel in het tijdperk van 1853 tot 1873 leverden de spoorwegen aan de staatskas ruime baten op, volgens den Minister van openbare werken ongeveer 25 millioen, doch deze baten werden als gewone in komsten verteerd. Na 1873 openbaarde zich echter een jaarlijksclie achteruitgang van 6 a 7 millioen. Deze toestand spruit, volgens den Minister, voort uit het aanleggen of overnemen van een groot aantal nevenlijnen, die hunne kosten niet goed maken. De 6 a 7 millioen vormen dus eigenlijk geen bepaald de ficit, doch het opdrogen dier bron van inkomsten maakt het toch noodzakelijk om door het invoeren van nieuwe belastingen den staat op andere wijze daarvoor schadeloos te stellen. De Engelsche bladen wijden bijzonder de aandacht aan de zending van een specialen commissaris naar Transvaal. Over het algemeen wordt het onbegrijpelijk gevonden, wat deze daar eigenlijk moet verrichten. De komst van dr. Jorissen te Londen scheen teil doel te hebben om eenvoudiger en bevredigender rela- tiën tusschen Transvaal en Engeland totstand te bren gen, doch door de zending van een specialen commis saris is het aanvankelijk goede vooruitzicht daarop, zooal niet weggenomen, toch wel verduisterd. De vraag rijst bovendien, wat deze commissaris voor nieuws zal ontdekken, dat nog niet bekend is. En zoo Lord Derby nog iets duister mocht zijn in de Transvaalsche quaestie, welnu, de heer Robinson, een der personen, die de conventie hielp opmaken, dr. Jorissen, de vertegenwoordiger van Transvaal, de heer Merriman, de speciale afgevaardigde der Kaap- sche regeering, zij bevinden zich allen te Londen. Eén woord van den Minister en hem wordt on middellijk antwoord gegeven op al zijne vragen, veel spoediger en veel juister dan eenig speciale com missaris dit ooit zal kunnen doen. Het eenige doel, dat de regeering misschien met deze missie beoogen kan, is tijdwinst. En is het waar, wat sommigen beweren, dat het Ministerie niet eensdenkend is op het punt van de politiek ten op zichte van Transvaal, dan kan deze zending, die allicht een jaar duurt, eene ministeriëele crisis verschuiven. De commissaris zelf is echter in geen benijdenswaardi- gen toestand geplaatst en wordt hij, evenals Shepstone, een centrum van anti-Transvaalsche kuiperijen, dan kan zijne tegenwoordigheid in het Zuiden slechts eene nieuwe uitbarsting verhaasten. De Amerikaansche Aartsbisschoppen hebben eene oproeping ontvangen om in October te Rome te komen. Daar zal het programma worden opgesteld voor een algemeen bestuur over de Amerikaansche Roomsch- katholieke kerk Uit Chicago wordt melding gemaakt van eene mee ting, die aldaar heeft plaats gehad, met oogmerk om te protesteeren tegen de inmenging van den Paus in binnenlandsche zaken. Het aantal aanwezigen wordt op 2000 geschat. Er werden hevige anti-pauselijke redevoeringen gehouden. Zouden den armen lijder de zoo onmisbare verster kende middelen toegediend worden door zijn buurman, die hem tot den bedelstaf heeft gebracht Dit was de vraag, die dezer dagen de belangstellende massa, welke het de vorige week aangeduide gasthuis wederom bin nendrong, bezighield. Op welke gronden hield men zich met bespiegelingen, geïnspireerd door hoop of vrees, aangaande het antwoord op deze vraag, bezig Wel, op grond dat in telegrammen uit New-York omtrent den vrede tusschen het diep gewonde Peru en zijn overwinnaar Chili gemeld wordt de afstand van Tacna en Arica aan laatstgenoemde republiek. Nu hoopt men dat Chili door bezit te nemen van een gedeelte- van Peruaansch grondgebied ook een deel der publieke schuld van dien staat zal overnemen. Onbillijk niet alleen maar onaannemelijk zelfs achtten sommigen het, dat Chili de hulpbronnen, welke aan Peru de guano en de salpeter opleveren en oorspron kelijk aan de obligatiehouders verpand zijnzich zal toeëigenen zonder daarvoor eenige schadeloosstellingen als «versterkende middelen" aantebieden. In die verwachting kon de koers der Peruanen sedert de vorige week van 13V& tot 14% pet. rijzen, al was 't ook dat gisteren de noteering aan eenige afbrokkeling leed. Naar het laatste bericht dat ons bereikte, zou Chili zich geneigd verklaard hebben om 13 millioen p. st. obligatiën tegen een rente van 4 pet. overtenemen, waartegen de obligatiehouders dan zouden afstaan hunne rechten op de helft der op brengst van toekomstige consignatiën van guano. Deze tijding vereischt nadere omschrijving om daarop eene berekening voor de naaste toekomst te bouwen en vooral vereischt zij bevestiging. We kunnen even wel bereids opmerken, dat het totaal bedrag der 5 en 6 pets. Peruaansche schuld bijna 48 millioen pond bedraagt. Een vroeger bericht meldde dat het vredestractaat bepaalde, dat de zuivere winst van 1 millioen ton guano en de opbrengst der thans in exploitatie zijnde salpetermijnen gelijkelijk tusschen de fondsenhouders van Chili en Peru zullen verdeeld worden. De exploi tatie van elke andere mijn behoort uitsluitend aan Chili. De Chileensche regeering verklaart zich niet verantwoordelijk voor eenig gedeelte der Peruaansche schuld. Over de handelsbetrekkingen en de vergoeding aan de Chileenen, die schade hebben geleden, zal onderhandeld worden. Met uitzondering der beide eerste dagen dezer week was de omzet in Mexicanen ook levendig de prijzen konden mitsdien ietwat avanceeren. Voor Londensche rekening werd veel gekocht naar aanlei ding van de officiëele bevestiging van het bericht dat de wetgevende macht in Mexico de schuldregeling had goedgekeurd. De Amsterdamsehe beurs maakte daar tegen gaarne gebruik van de verbeterde koersen om met winst te realiseeren. Noord-Oostwaarts van Mexico, Texas en Kansas doortrekkende, komen we in de Staten waar zoovele millioenen Nederl. kapitaal zijn «vastgelegd" in spoorwegen. De omzet in deze waarden was ook niet veel beteekenend toch waren de koersen tamelijk vast. Het meest gekocht werden Cert. Wabash db St. Louis, Ontaria-shares, Missouris en Cert. Louisville db Nashville. Over 't geheel waren de aandeelen vaster geprijsd. De cert, van aand. Chicago N. W. preferred Stock klommen zelfs van 149% tot 153 pet. Van de locale waarden mochten vele soorten op verbetering bogenz. a. aand. Amsterdamsehe Om nibusmaatschappij, die 15 pet. rezen met het oog op het buitengewoon drukke vervoer, dat dezer Maatschappij gedurende de tentoonstelling ten deel valt, In de Maandag te Amsterdam gehouden verga dering van de maatschappij «Zeeland" werd met al- gemeene stemmen aangenomen een voorstel om 1600 bewijzen deelgerechtigdheid, recht gevende op 40 pCt. overwinst van tegenwoordige houdersde Handelmaat schappij en de Banque de Paris et des Pays-Bas, voor f 150,000 te koopen. De in verband daarmede staande statuten-wijzigingen konden niet behandeld worden wegens het onvoldoende aantal vertegenwoordigde aan deelen en daarover zal in de 25 Juni te houden ver gadering beslist worden. Daarna was aan de orde het verslag over 1882. Tengevolge van den brand te Queensboro waren de resultaten in de tweede helft van het jaar niet zoo gustig als aanvankelijk verwacht werd. Het personenvervoer toont niettemin vermeer dering aan. Er waren nl. 66,046 reizigers tegen 63,953 in 1881. De opbrengst was f614,293 tegen f587,420, de goederenopbrengst was daarentegen f 279,192 tegen f 312,774; totaal-opbrengst f 1,071.345 tegen f 1,074,810 in 1881. De exploitatie-kosten waren f727,594 tegen f728,624; voordeelig saldo f343,750 tegen f 326,180. De winst laat, na buitengewone re serve van f 100,000 voor afschrijving, interest-rekening enz een uitkeering toe van 5*/l0 pCt. Het postvervoer neemt toe en heeft in 1882 op f 5500 na het door den Staat gegarandeerde bedrag van f 151,000 be reikt. Verslag en balans werden zonder discussie goed gekeurd en het dividend vastgesteld. Op een vraag van den heer Tromp verklaarde de voorzitter, de heer Tak Van Poortvliet dat het bestuur alles aanwendt om den herbouw van de pier te Queensboro te ver haasten. De aandeelhouders kunnen zich dus nu eindelijk eens verheugen in het knippen van een dividend bewijs De variatiën in Bussen beteekenen niet veel evenmin als in de overige Staats- en Spoorwegfondsen. Feliciteeren kunnen we de gelukkige houders van Bussen 1880, die dezer dagen uitgeloot zijn geworden. Waarom Wel omdat de eigenaar van een uitgelote Rus 1880 groot Z. R. 625 ongeveer ontvangt ƒ1200 terwijl zoo'n niet uitgeloot stuk voor circa 875 te koop is, zoodat hij op elk stuk ongeveer 325 voordeel geniet. Wat te koopen voor de opbrengst van het afgeloste stuk Zoo ge niet te veel Russen hebt in verhouding tot uw vermogen, zoudt ge weer Russen '80, die tot de goedkoopste behooren, kunnen nemen. Mocht uw trommel van Moskovietische papieren reeds ruim genoeg voorzien zijn, dan zoudt ge 3 pets. Louisvilles of 5 pets. Union Pac. Collateral Trust kunnen koopen. Roll. IJzeren Spoorweg-Maatsch. Dividend over 1882 bedraagt75, waarvan reeds betaald20, Zi.odat nog te ontvangen blijft 55, Nederl. Handel-Maatsch. Dividend over 1882 be taalbaar met 53,per aandeel. Nederl -Indische Handelsbank. Dividend over 1882 betaalbaar met ƒ16,75 per aandeel, gelijkstaande met 67/i0 pet. Het gemiddelde dividend, door deze Maat schappij sedert hare oprichting f1864) uitgekeerd, bedraagt circa 7 pet. Nieuwe A frikaansche Handelsvennootschap. Divi dend over 1882 betaalbaar met ƒ11,75 per aandeel, gelijkstaande met 7 pet. Mil' -.ÏT'-Ii" 'i 1 'I I—»n f Knpelle. Maandagavond jl. ontspoorde de personen trein, die te 8 uur 3 minuten uit Goes vertrekt, in de nabijheid van ons station even voorbij den wissel, door het springen van een rail. Ruim honderd meters verder kwam de locomotief in het zand tot staan. Be halve deze werden een paar wagens van de rails af geworpen, terwijl de andere wagens op het spoor bleven. De passage is niet gestremd geweest, aangezien het ongeluk binnen het dubbelspoor voorviel. Persoonlijke ongelukken hebben niet plaats gehad met den schrik en een oponthoud van vier uren zijn de passagiers er afgekomen en de schade aan het materieel schijnt niet belangrijk te wezen. Onmiddellijk na het ongeluk was het dienstpersoneel van de spoorlijn aanwezig, dit heeft, na den geheelen nacht en den volgenden dag te hebben gewerkt, het zoo vergebracht dat de dienst weder geregeld kan plaatshebben. Biervliet. Een zeldzaam voorrecht had dit voorjaar de landbouwer Maat. Zijne 7 koeien schonken hem 7 kalveren, die nota bene alle vaarzen zijn. Nadat Zondag een hevige hagelbui zich over het Z. O. deel der gemeente ontlastte, werd gisteren het N. deel door hagel geteisterd. Enorme hagelschade werd niet toegebracht; alleen de paardenboonen, in vollen bloei staande, hadden veel te lijden. De oude aardappelen zijn slecht en nauwelijks het stelen nog waard. Het tegendeel ondervond evenwel era arbeider, wien men heden nacht zonder p :rmissie zijn laatsten halven hectoliter ontnam. - Te IIuybergen nabij Bergen-op-Zoom zijn eene ongehuwde moeder en haar kind plotseling overleden. Men spreekt van een misdaad. De justitie is onmid dellijk derwaarts vertrokken. Op den 2den Juni werden de kiezers te Assen op een bijzondere wijze aan hunne verplichtingen her innerd. Door den stadsomroeper werd metluider stemme verkondigd, dat ieder kiezer aan het gewicht van het oogenblik moest denken en de stembus tot 5 uur ge opend was. Menig keizer is op die wijze herinnerd aan iets wat hij anders zou vergeten hebben. Daarvoor pleit onder meer, dat wat nog nooit is gebeurd van de 293 Asserkiezers 239 van hun recht gebruik maakten. (Amst.) Een Zaterdagochtend door een locomotief van het Centraalspoor te Zwolle verminkt geworden treinsmid kreeg Zondagavond een hevige wondkoorts en is Maan dag overleden. Op last der justitie zal eene gerechtelijke lijkschouwing plaats hebben. Het gebeurt menigmaal dat erwten, boonen, linzen, enz..door het koken niet gaar willen worden. Als middel daartegen gebruik men gewoonlijk een weinigje soda (koolzure potasch), maar de spijs krijgt daardoor een flauwen, onaangenamen smaak. Het is veel beter, in plaats van soda, een weinig suiker te gebruiken. Peulvruchten, met suiker gekookt en daarna behoorlijk met zout gekruid, worden goed gaar en krijgen een lekkeren smaak. (Amst. Ct.) Te Maastricht zijn bij het aanleggen van nieuwe riolen verschillende gouden en zilveren munten uit den Spaanschen tijd gevonden. De merkwaardigste onder deze is de zonnekroon van Philips II, koning van Spanje, als hertog van Gelderland. De voorzijde draagt het sierlijk wapen van den koning met het opperschild van Gelderland, omgeven door de voorletters van's Ko- nings naam P. P. De keerzijde draagt een versierd kruis, tusschen welksbeenen zich twee leeuwen en twee hoefijzers bevinden. Het omschrift luidtPhs. D. G. Hisp. z.Rex. Dux. GeL. 4571. Onder de groote zilveren munten, alle daalderstukken van Philippus II, was eene, van het jaar 1558, te Maastricht geslagen. Omtrent de vreeselijke ramp te Sunderland, zie ons vorig no., waarbij 186 kinderen het leven hebben verloren, wordt nader het volgende vernomen. In de Victoria Hall was een feest gegeven aan dui zenden schoolkinderen. Bij het verlaten van het gebouw kwam de stroom jeugdige toeschouwers, die van de gaanderijen afkwamen, in den nauwen uitgang met hen, die beneden gezeten hadden, in botsing, en waarschijnlijk door brooddronkenheid en speelschheid raakten er eenigen in het gedrang onder den voet. Tengevolge van het opdringen der volgenden vielen er meer en, alvorens men hulp verkenen kon, waren er reeds een paar honderd kinderen op en door elkander gedrongen. De meesten zijn door verstikkiug gester- ven. De wanhopige stemming onder de bevolking gaat alle beschrijving te boven; duizenden bleven voor het gebouw samengeschoold, en militare macht moest hulp vérleenen om de rust te handhaven. Zaterdag avond is de passagiersstoomboot Kasan op de Wolga, nabij het dorp Petropawlowskoi, in brand geraakt en op den oever gezet. De passagiers zijn gered. De boot is met de lading en de post ge heel verbrand. De collecte voor het fonds voor den gewapenden dienst, heden alhier gehouden, bracht 30 op. Krnininge. Gisteren werd de vergadering van het hoofdbestuur der Maatschappij van landbouw en vee teelt alhier gehouden. Afwerig: van het hoofdbestuur de heer penningmeester Liebert, wegens uitlandigheid van de afdeelingen Zieriksee en Oostburg. Al de aan de orde gestelde onderwerpen werden afgehandeldde algemeene vergadering en tentoonstelling voor het volgende jaar zal te Middelburg gehouden worden den 24 Juli 1884, zulks met het oog op de internationale tentoonstelling te Amsterdam het te Middelburg waar dig gekeurde vee zaldesverlangdvoor rekening der Zeeuwsche maatschappij gratis naar Amsterdam vervoerd worden. Heden werd de algemeene vergadering g'opend met eene hartelijke toespraak van den voorzitter. Hij heette de talrijk aanwezigen op den morgen van dezen schoo- nen dag welkom; welkom, omdat het vooruitzicht gun stig is voor den oogst van dit jaar; welkom, omdat dit de tweedemaal is, dat de maatschappij te Krui- ninge vergadert, waaruit blijkt dat Kruininge de vorige maal daarover tevreden was; toen werd men hartelijk ontvangen, en wanneer men mag afgaan op het ge tooide dorp,, is dit weder te wachten; hij verzoekt den burgemeester den dank aan de ingezetenen over te brengen. Hij wil nu aan de gewoonte om een ver slag uittebrengen, voldoen, na nog kennis gegeven te hebben, dat Ged. Staten en de Commissaris des Ko- nings verhinderd zijn deze vergadering bijtewonen. Hij zou zoo gaarne dat verslag uitbrengen met de mededeeling, dat de toestand van den landbouw gun stig is; dit is echter verre van waar, de laatste jaren waren ongunstig, hij hoopt dat de goede jaren de slechte zullen opvolgen, wijst op de noodzakelijkheid den graanbouw te verwisselen met zuivelbereiding; de concurrentie met Amerika is met graanbouw niet meer voltehouden; hij beveelt de lezing aan van het werkje over zuivelbereiding door den heer Vorsterman "Van Oijen, op last van het hoofdbestuur geschreven. De financiën zijn in bloeiende» staathet ledental is, hoewel niet toegenomen, niet achteruit gegaan; hij wijst er op, dat de-maatschappij 40 jaar bestaat en dat zij in dien tijd veel voor den landbouw heeft gedaan. Hij hoopt, dat wanneer men over 5 jaren weer een lus trum der maatschappij viert, dan zal kunnen getuigd wor den, dat de landbouw in bloeienden staat verkeert. Bijmonde van den heer Rembges wordt medegedeeld dat de rekening nauwkeurig onderzocht en in orde bevonden is met voorstel die goedtekeuren onder dank betuiging aan den penningmeester voor zijne gehoudene administratie; met applaus daartoe besloten. Mededeeling wordt voorts gedaan van het rapport der afdeeling Noord-Beveland omtrent zaadgevende onkruiden, houdende dat de vernietiging van die zaden aan de kanten der wegen door het reglement op de wegen eigenaardig door de plaatselijke besturen kan bevorderd worden en daarvoor geen rijkswet zal te krijgen zijn. Het hoofdbestuur vereenigt zich daarmeue. Vervolgens worden de gestelde vraagpunten behandeld

Goessche Courant | 1883 | | pagina 2