Vereeniging van Burgemeesters en Secre tarissen in Zuid- en Noord-Beveland. Buitenlandsch Overzicht. Gemengde Berichten. Laatste en telegraphische berichten. bestemd, er wordt nl. guano-mest tentoongesteld. De wijze, waarop dit geschiedt, is zeer merkwaardig. Zooals men weet bevinden zich in Peru uitgestrekte lagen guano-mest, daar neergeworpen door kust- en zeevogels. Duizenden jaren moeten er toe noodig ge weest zijn deze lagen te vormen; nu en dan worden er verdroogde of versteende geraamten van vogels opgegraven van nu uitgestorven geslachten, dus uit het vóor-historische tijdperk. Het een en ander wordt hier tentoongesteld. Wij zien er de witte pingus, die voornamelijk in holen zetelt, de zeemeeuw, mum mies van vogels, gekristalliseerde eieren, half vermolmd (oogelijk zien ze er niet uit)vervolgens de tot poeder gewreven meststof, de scheikundige analyse erbij, in 't kort, een museumpje op zich zelf. Daar tegenover staat het smaakvol spiegelkabinet van de firma Dorens, niet grootsch, maar netjes. Ver volgens een dito kabinetje met blauw pluche bekleed, waar de firma Wijnand Fockink troont. Men kan het er niet aan zien, want slechts in de vier hoeken van binnen zijn wat flesschen en kruiken opgestapeld. Het ziet er meer uit als een receptie-salon; er staat een tafeltje met schrijfgereedschap, en wie aarzelend staat te kijken wordt door den meneer daarbinnen, in 't Fransch, uitgenoodigd het trapje op te komen. Aan de wanden hangen in vergulde lijsten brevetten van hofleverantie. Het huis Wijnand Fockink dagteekent van 1676. Honderd jaar ouder is dat van de Erven Lucas Bols, nl. van 1575, waar Alva dus reeds zijn bittertje kan hebben gedronken. Likeur stoken en drinken was steeds een lievelingsbezigheid van ons volk, en als 't ware een eigenaardigheid van ons land, «dat land van koek, jenever en tabak", zooals een spotvogel zeide. Maar verder. De firma P. Hoppe, likeurstokers te Amsterdam Schiedam, verbergen hunne waren niet achter zijde en fluweel; een reusachtige pyramide van flesschen en kruiken, aan den voet de bekende «likeurkelders", d. i. de in hokjes verdeelde kistjes met het oude brandmerk der firma een steigerend ros op een anker steunend. In 't voorbijgaan moet ik gewagen van de zeer smaakvolle adreskaart dezer firma, koket als bevatte zij de prijzen van bloemen en parfumerieën, twee tinten rose met goud en daarop in een sierlijken banderol het niet zeer bloemrijke woord «jenever". De likeurstokerij «De drie Fleschjes" van Bootz is ook op flinke wijze vertegenwoordigd. Een voetstuk, gevormd door een achttal okshoofdsvaten, glimmend bruin gewreven, met zilveren beslag, daarboven acht kleinere vaten en daarop een Dorische zuil van flesschen, om en om rechtop en onderstboven. Ook de firma Van Zuijlekora Levert Co., opgericht in 1689, heeft smaakvol geëtaleerd; de veelkleurige likeuren in wit-glazen flesschen komen goed voor. Zeer elegant is het geïmproviseerde winkeltje in den vorm eener kraam, waarin de firma Boldoot, de beroemde eau-de-cologne-man, zijne geurige essences in prachtige flacons tentoonstelt. Twee jonge dames bieden de reukwerken te koop aan. Eene kolossale vitrine van de Schiedamsche stearinekaarsen-fabriek is mooi ingericht, men ziet er van de sveilleuse" of het nachtpitje af tot de pyramidale altaarkaars van meer dan manshoogte. Van de prachtige kast van Hirsch Co., het Brusselsche confectie-magazijn, dat zulk een fraaien winkel heeft op het Leidsche plein, van de rijke toilettes de cérémonie et de promenade in «fraise pourrie" en «bleu malade" gewaagde ik reeds in een vorigen brief. Het middelvak der Nederlandsclie afdeeling is hier mede in hoofdzaak bekeken't is het voorportaal van hetgeen volgt, nl. in de beide vleugels, rechts en links. De zaal aan onze rechterhand ingaande, zien wij de eene zijde over de geheele lengte ingenomen door kamers, aan den voorkant open, bijna alle in oud- Hollandschen stijl ingericht, met parket-vloeren, fraai oud eikenhout, prachtige schoorsteenmantels, kostbaar Delftsch porselein, beschilderde tegels, geslagen ko peren of ook ijzeren luchters en haard-monteering, het een en ander aan den rijkdom herinnerende van het oud-HoIlandsche koopmanshuis, aan den tijd van het patriciaat, die de bloei-periode was van beeldhouw en schilderkunst, het rijk en fantastisch verleden, in zoo sprekende kleuren vaak op doek gebracht. De «oude meubelen" zijn meest alle z.g. modern-antiek. Oude 16e en 15e eeuwsche kasten, zonder kunstwaarde, worden gretig opgekocht, uit elkaar geslagen en de deelen worden naar de fraaiste teekeningen van oude kunst herschapen en voor «echt" verkocht. Aan sloten en scharnieren zijn ze doorgaans te herkennen. Inéén dezer kamertjes vinden wij het magazijn van chi noiserieën van de firma Etienne Delauvoy alhier. Het is mij niet recht duidelijk dat deze uitheemsche zaken op deze, naar ik meende, uitsluitend Nederlandsche kunst en nijverheid-tentoonstelling eene plaats konden vinden. Naast een buikvormige met gekleurd hout ingelegde en met koper gemonteerde latafel (prijs/150) zag ik een paar Japansche lampen, blauw op metaal geschilderdmen noemt de bewerking «encloisonné"; 't moet zeker iets heel bijzonders zijn, want ze kosten f 340 het paar. Voor twee kleine schoorsteen-ornamentjes in hetzelfde genre, reigers met visschen in den bek, werd 75 gevraagd. Interessant is de toestel van den graveur De Vries, die in een oogenblik, door een onhoorbaren slag, maar met eene drukking van duizend pond, eene medaille slaat. Eene nieuwigheid vond ik bij den goud- en zilver smid Gerritsen alhier. Ieder, die het wél meent met de kunst, zal zich verheugen wanneer zij zich aan de natuur paart. Dat zag ik hier. Vruchten, b. v. een amandel of een hazelnoot in natura, waren smaakvol in zilveren blaadjes gevat tot dames-doekspelden. De biljarten, die aan den ingang van deze zijzaal prijken, zijn de moeite waard van nabij bekeken te worden. Men ziet er, behalve met het groene laken, ook met parket, een paar zelfs met wit marmeren bodems, hetgeen een verrassend effect maakt, daar het tegen de lichtgroene banden helder afsteekt. Een volgenden keer over deze Nederlandsche afdee ling nader. (Slot.) VII. Vervolgens wordt bij vernieuwing gewezen op„ het ongerief, dat de circulaire van Ged. Staten van Zeeland, dd. 18 Juli 1879 no. 99 (Prov. blad no. 69), omtrent de inzending der raadsbesluiten tot af- en overschrijving op de begrooting vóór 15 Juni, veroor zaakt. Met herinnering aan het advies, door den heer D. Spruit in de vergadering van 29 Sept. 1881 om trent deze zaak uitgebracht, en de toen gevoerde dis cussie, werd betoogd, dat eenerzijds wel geene beta lingen uit een post der begrooting mogen geschieden, als het bedrag niet toereikende is, zoodat vóór 30 Juni (het einde van het dienstjaar) de besluiten tot af- en overschrijving behooren te zijn goedgekeurd, maar anderzijds, dat ook eene op 30 Juni nog inge diende declaratie van het vorige jaar uit, de begrooting van dat jaar moet voldaan worden Het denkbeeld werd geopperd, om, zooals in eene andere provincie is bepaald, de sluiting van de begrooting te stellen op 10 Juli- VIII. Alsnu is aan de orde: vermindering van drukkosten voor de vereeniging. Het denkbeeld van den heer A. De Vulder van Noorden, om een multiplex aanteschaffen, vond bij het bestuur geen bijval, niet alleen omdat de afdrukken zeer onduidelijk zijn, maar ook omdat de adviezen toch eerst gecopiëerd zouden moeten worden, hetgeen wellicht evenveel kosten zou vorderen als wanneer zij gedrukt worden. Het bestuur stelt voor, dat de adviezen in de eene vergadering gelezen en in de volgende be handeld zullen worden en in den tusschentijd voor de leden ter inzage liggen of verkrijgbaar zullen zijn bij de secretarissen. Op voorstel van den heer J. H. Bybau, overgenomen door het bestuur, zal echter eene proef met het ge bruik van den multiplex voor éene vergadering geno men worden. IX. In de bus werden de volgende vragen gevonden en beantwoord op de wijze als bij elk is vermeld: a. Hoe denkt het bestuur over het gevoelen van den Min. van Binn. Zaken, dat aan een officier bij de rustende schutterij, die zich vestigt in eene gemeente, waar de schutterij dienstdoende is, en in deze gemeente tot dienst is gehouden, eervol ontslag, ambtshalve te geven, als officier bij de rustende schutterij noodig is? Zie Gem. st. 1654. Deze meening stemt meer overeen met de wet, dan dat de officier bij de rustende schutterij zonder dienst- praastatie kan wonen in eene gemeente waar eene dienstdoende schutterij is. h. Waar behooren schippers in den hoofdelijken omslag te worden aangeslagen? In de plaats waar zij in het bevolkingsregister zijn ingeschreven. c. Is de tusschenkomst der gemeentebesturen, om de leeraren der godsdienstige gezindheden uittenoodigen tot aanbeveling der collecte voor het fonds tot on dersteuning van den gewapenden dienst, te verdedigen Bij de bestaande scheiding van kerk en staat is de bedoelde tusschenkomst niet meer te verdedigen. Eigenlijk moest het fonds opgeheven worden en de staat voor de oud-krijgers zorgen. d. Is het geoorloofd dat voor het onderwijs in de handwerken van de leerlingen der openbare school afzonderlijk schoolgeld woi dl geheven Aangezien het handwerkonderwijs een verplicht leer vak is, mag daarvoor geen afzonderlijk schoolgeld ge heven Worden. e. Mag het onderwijs in de handwerken worden toevertrouwd aan een onderwijzeres (niet geëxamineerd), wanneer eene onderwijzeres aan de openbare school is benoemd, die de bevoegdheid voor het onderwijs in de handwerken heeft Waar eene bevoegde onderwijzeres aan de school verbonden is, mag geene onbevoegde met het onder wijs in de handwerken worden belast. f. Zou de wederinstelling van districts-commissa- rissen niet wenschelijk zijn De instelling van districts-commissarissen zou tot voorlichting der gemeentebesturen en tot vergemakke lijking der administratie, aan de provinciale griffiën zeer gewenscht zijn. De heer Van Gorkom doet nog de vraag, hoe ge handeld moet worden met de zoogenaamde onraads- penningen, bij de aanbesteding eener school door den aannemer te storten Het rijk geeft 30 pet. van de aannemingssom, mag nu het bedrag der onraads- penningen in de kas der gemeente worden gestort? Deze vraag werd beantwoord als volgtBij de ver rekening, die na afloop van ieder dienstjaar aan Ged. Staten wordt ingezonden, moet dit bedrag worden verantwoord als ontvang, waaruit de kosten van het onderwijs op andere wijze worden gevonden (zie art. 43 der onderwijswet). De werkzaamheden werden afgewisseld door een heerlijken tocht naar Walsoorden in tegenwoordigheid en door welwillend aanbod van den heer J. Van der Bent, directeur der Maatschappij Smit, Diepenveen en Van der Bent. In Belgie's hoofdstad heeft Dinsdag eene zeer vreed zame demonstratie plaatsgehad tegen het ontwerp van de belasting op het gedistilleerd. Deze beweging ging uit van de kleinere Avankverkoopers, ten getale van circa 300, doch weldra groeide hun aantal (vermoedelijk door de grootere Arankverbruikers) aan tot 4000. Zij begaven zich naar het Palais de la Nation en vroegen de Brusselsche afgevaardigden te spreken. Een achttal tappers werd daarop toegelaten en te woord gestaan door drie afgevaardigden. Deze maak ten zich echter van de zaak af door te verklaren, dat zij alvorens hunne stem aan de nieuwe belastin gen te geven, die ernstig overwegen zouden en ook zeer gaarne de voorlichting van deskundigen zouden ontvangen, maar dat zoowel voor het een als voor het ander eene volkssamenkomst in de open lucht zeker de ongeschiktste gelegenheid aanbood. In volkomen orde trok de stoet daarna terug en ging uit elkander. Evenwel heeft juist dit punt van het nieuwe belastingontwerp (verhooging van den accijns Op het gedistilleerd) het meest kans Om ingevoerd te worden en op den dag dier demonstratie is toevallig de voorloopige uitvoering ervan begonnen. De minister-president zal weldra van zijn reisje naar Nederland terugkeeren en alsdan verwacht men spoedig de indiening van een wetsontwerp op den leer plicht, iets waarvoor de heer Frère-Orban reeds 40 jaren met warmte heeft gepleit. De President der Fransche republiek heeft aan bijna al de veroordeelden van Montceau-les-Mines gratie verleend of vermindering van straf toegekend. Zij, die tot een jaar gevangenisstraf waren veroordeeld, waar van nu reeds zes maanden verstreken zijn, hebben gratie bekomen. Omtrent de verhoudingen in Tongkin loopen de be richten nog al uiteen. Zoo komt uit Engeland de tijding, dat de Chineesche troepen zich om de stad Shangaï hebben saamgetrokken en dat Chineesche agenten een grooten voorraad geweren en patronen in Amerika hebben opgekocht. Daarentegen melden de Fransche bladen, dat de onderhandelingen met China in vollen gang zijn en met het oog daarop de interpellaties over Tongkin voorloopig niet door de regeering zijn aan vaard. In Engeland is thans het proces tegen het dynamiet- komplot behandeld en is eergisteravond geëindigd. De jury sprak schuldig Thomas Gallagher, Whitehead, Curtin en Wilson. Ansburgh en Bernard Gallagher werden vrijgesproken. De rechter veroordeelde de vier schuldig verklaarden tot levenslangen dwangarbeid. In het Lagerhuis zeide Gladstone dat de Regeering heeft besloten een bijzonderen commissaris te zenden om met de regeering der Transvaal te spreken over de tegenwoordige betrekkingen en de bepalingen van het verdrag. Die commissaris zal ook, gemeenschap pelijk met den oppercommissaris in Kaapstad, aan eene schikking met Bechuna-land zich moeten laten gelegen liggen. Meldden wij de vorige maal, dat in Rusland's hoofd stad weinig werk werd gemaakt om het «gekroonde" hoofd van den Staat een feestelijken intocht te bereiden, latere berichten deelen mede, dat de inwoners van St.-Petersburg slechts éen nacht behoeven om hun woonplaats te versieren met alles wat aan bloemen, guirlandes en vlaggen te verkrijgen is. In enkele uren was de hoofdstad, te voren zoo kalm, herschapen in een rijk versierden bloementuin. Inzonderheid de Newski-Prospect, een der hoofdstraten, was prachtig versierd. In éen woord, in de feestelijkste stemming werd de intocht van den gezalfden Czaar in zijne re sidentie tegemoet gezien. Zooals men weet waren de straten, waarlangs de stoet moest passeeren, voor het publiek gesloten en alleen toegankelijk gesteld voor hen, die aan de politie ter goeder naam en faam bekend stonden. Toch be liep het getal van dezen nog duizenden en het Peters- burgsche garnizoen stelde zich dan ook en haie op om hen op eerbiedigen afstand van den weg te houden, waarlangs de Keizer zou komen. Daar verspreidt zich eensklaps het gerucht, dat de Keizer niet langs den Newski-Prospect naar de kathedraal zou rijden, maar van het station onmiddellijk links de Stadparkstraat zou inslaan om langs een omweg daarheen te gaan. Eerst hechtte men weinig geloof aan dit praatje, aangezien alle maatregelen tot beveiliging op de hoofd straten waren aangebracht, doch weldra bleek inder daad, dat de keizerlijke stoet van de Kazan-kathedraal door een paar zijstraten naar de St. Paul en Petrus citadel was gegaan en daarna naar het winterpaleis, waarachter een stoomboot in de rivier lag, die de keizerlijke familie met gevolg naar Peterhof bracht. Zoo beloonde de Czaar de loyauteit der bevolking zijner hoofdstad, die duizenden roebels voor versiering had uitgegeven en inderdaad schitterende toebereidse len voor de feestelijke ontvangst van haren gekroonden Keizer gemaakt hadIn welke stemming het aldus misleide volk verkeert, behoeft niet gezegd te worden. Onverklaarbaar is 't echter, hoe in den tegenwoordi- gen toestand de raadslieden der kroon zoo onverstan dig kunnen zijn, den Keizer niet voor de onvermijde lijke gevolgen van zulk een handelwijze te waarschuwen. De keizer heeft het arrest, onlangs in het nihilis tenproces gewezen, als volgt gewijzigdDe doodstraf, waartoe zes nihilisten veroordeeld waren, is veranderd in dwangarbeid voor onbepaalden tijd. Voor éen is de dwangarbeid op 8 jaren, en voor twee vrouwen op vier jaar verminderd. De voorwaarden, verbonden aan de deportatie van de twee andere vrouwen, zijn verzacht. Wolfertsdijk. Vanwege de handboogschutterij: «Het doe! naar hooger", alhier, zal op Zaterdag den 23 dezer een concours worden gehouden, tot deelneming waar aan de bestaande schutterijen in Zuid- en Noord- Beveland zijn uitgenoodigd. Hansweerd. Een arbeider uit deze gemeente heeft sedert Zondagmorgen zijne woning verlaten, zonder dat men weet waarheen hij zich begeven heeft, zijne vrouw met 7 kinderen onverzorgd achterlatende. De berging der goederen uit de bij Bath gezonken stoomboot «Sappho", die door de Belgische duikers werd opgegevenwordt voortgezet door Hollandsche duikers, die het wrak met inhebbende lading kochten. Door hen worden thans verscheidene goederen opge haald, voornamelijk kisten glaswerk, verfwaren en 500 schuitjes zink, die nog al waarde hebben. Bij gunstige weersgesteldheid kan volgens rapport dier duikers nog zeer veel gered worden, zoodat de koopers tot op 't oogenblik geen reden tot klagen hebben. Winterswijk schijnt bestemd, om door buitenge wone omstandigheden bekend te worden. Dinsdagmorgen deed zich aan de stembus een be langwekkend geval voor. Een twee of drietal biljetten stapelden zich in de bus zoodanig op elkander, dat de bus, verstopt raakte. De voorzitter van het stembureau vatte haar aan, en schudde haar heen en weder, 't Baatte echter nietintegendeelde klep sloeg dicht en in het slotzij bleef ontoegankelijk voor de volgende biljetten. Goede raad was duur. Het stem bureau besloot, de bus te openen en de zaak in orde te brengen. Een tiental aanwezigen kunnen deze han deling constateeren. De voorzitter verhaalde het voor gevallene han tal van later opgekomene kiezers, van wie enkele de schouders ophaalden. (Hbl.) De directie der Venendaalsche stoomspinnerij en weverij, wenschende tegemoet te komen aan het door de fabriekbevolking uitgedrukte verlangen in zake de verdeeling der fondsen der gemeenschappelijke zieken bus, heeft besloten in den loop dezer week aan ieder fa briekarbeider ƒ2.50 uit bovengenoemd fonds uit te betalen, echter onder uitdrukkelijke voorwaarde, dat voortaan de wekelijksche bijdrage, zijnde 5 cent de persoon, voor de ziekenbus van het loon zal worden ingehouden, terwijl bovendien het bedrag der weke lijksche inleggelden, na aftrek van de jaarwedde van den heer Berkhout, onder de zieken van die week zal verdeeld worden. Nog wordt deze som vermeerderd met de rente van die gelden, welke met de bovenbedoelde uitdeeling in de ziekenbus aanwezig blijven. Door de Ned. Telephoonmaatschappij te Amster dam is Woensdag de aanleg eener lijn voltooid, tus- schen de kantoren der maatschappij op de fabriek der kon. maatschappij De Schelde en het kantoor der havenwerken te Vlissingen. In drie dagen tijds is deze lijn met 4 stations, bij een afstand van 1 mijl of 1500 meter, geheel in orde afgeleverd en zij voldoet uitstekend. De toestellen zijn van het nieuwste systeem en alle uit Amerika afkomstig. Het hoofdbestuur der Nederl. Jachtvereeniging Nimrod is voornemens, tegen het einde van Augustus a. s. in de duinen bij Zandvoort een «Field-Trial" te doen plaats hebben van honden, die op tentoonstel lingen van Nimrod prijzen hebben behaald. Wellicht zal aan dezen «Field-Trial" een zwemwedstrijd van honden verbonden worden. Door de politie te Wageningen is de in ons vorig *o. genoemde Christina Klaassen, wier opsporing door den commissaris van politie te Bergen-op-Zoom was verzocht, in eerstgenoemde gemeente aangehouden. Ze is naar hare ouderlijke woning opgezonden. Maandagavond omstreeks 10% uren ontstond een felle brand in het hotel Place Royale te Nijmegen, die met veel moeite eerst omstreeks 2 uren bedwon gen was. Twee dames De P. (moeder en dochter) uit Den Haag, die in het hotel gelogeerd waren, moes ten met levensgevaar en in haar nachtgewaad door een raam op de eerste verdieping gered worden, door dien het vuur op den gang woedde en aan haar alzoo de doortocht naar de trap was afgesneden. Er is veel schade aan het hotel veroorzaakt. Alle logés hebben dien nacht in andere logementen een onderkomen moe ten zoeken. De brand ontstond op de slaapkamer van den zoon van mevr. De P., doordien het behangsel van zijn le dikant in aanraking kwam met een bougie, terwijl hij niet bii machte was het af te rukken of te blusschen. De vlammen grepen zoo snel om zich heen, dat de heer De P. slechts den tijd had om ongekleed zijn leven te redden en hulp te roepen. Al zijn kleeding, gouden sieraden en een aanmerkelijke som aan bankpapier en geld gingen door het vuur verloren. Twee schouwburgbranden. Te Manchester is het Gaiety-theatre of Varities, een zeer brandbaar houten gebouw, geheel in de asch gelegd. Ook het Variété-theater te Warschau, deel uitma kende van den grooten schouwburg, is afgebrand. Er zijn geen menschenlevens te betreuren. De schade wordt op 100,000 roebels begroot. Bij een vreeselijken brand, die Zaterdagnacht in een voddenmagazijn te Nantes woedde, kwamen twee kinderen in de vlammen om. Bij een zwaar onweder in de omstreken van Vals (Frankrijk) werden een man, een vrouw en een kind, die in éen bed sliepen, door den bliksem getrof fen en gedood. Een werkman te Parijs, die te veel gedronken had, zocht ruzie met zijn vrouw en wierp haar uit het venster. Met verbrijzelden schedel kwam de ongelukkige op een hoop st.eenen terecht. 's-Gravenhage. Heden zijn aan het ministerie van financiën uitgeloot, van de staatsleening 1878, 74 reeksen van 10 volgnommers, dus f 740,000. Van die reeksen zijn de aanvangnommers de volgende 2481, 2881, 3261, 4931, 5541, 5951, 6601, 6721, 7251, 8491, 8640, 8741, 9601,10771,11051,11221. 11281, 11401, 11541, 12701, 12721,13041,13191, 13311, 15821, 16271, 16921, 17131, 17201.17771, 17811, 18701, 18991, 19401, 19951,20251,20501, 20801, 21131, 22371, 23161, 23361,24051,24741, 25241, 26661, 26771, 28021, 28631,28721,29011, 29081, 29911, 30321, 30391, 30401,31121,32191, 32651, 34071, 34691, 34921, 35831,36851,37591, 37681, 37781, 39791, 40051, 40361,41481,41641, 41891 en 42281 A en B. Heinkenszand. Naar men uit goede bron verneemt heeft de heer A. De Vulder van Noorden, burgemeester dezer gemeente, met ingang van 1 Juli e. k. ontslag als zoodanig aangevraagd, tengevolge zijner benoeming tot gemeente-ontvanger van Middelburg. Niet zonder leedgevoel ziet de gemeente hem, na zoo een kort ver blijf, heengaan, daar hij zich in dien korten tijd de algemeene achting had waardig gemaakt. Met het oog op het bovenbedoeld ontslag worden van alle zijden pogingen aangewend om den heer B. Vermande, Secretaris der gemeente, als burgemeester benoemd te zien. Op initiatief toch van sommige burgers is terstond nadat bekend was dat de burge meestersbetrekking weldra zou vaceeren, een adres opgemaakt aan den Koning, dat op dit oogenblik reeds van 200 handteekeningen voorzien is. Als een bijzonderheid kan worden gemeld, dat het den 21 Juni e. k. 25 jaren zal geleden zijn, dat onze gemeente-veldwachter F. V. d. Linde als zoodanig in dienst trad. Tot 1 April 1882 was hij bode van het Waterschap, bode van de Maatschappij ter bevordering van Landbouw en Veeteelt in Zuid-Beveland en ge droeg zich in die verschillende betrekkingen steeds als een ijverig en bekwaam ambtenaar.

Goessche Courant | 1883 | | pagina 2