zuivere Afbraak, SPARREN. MANUFACTUREN. BOERENINSPAN etit taelkeri. Herberg, KALKOVENS Laatste en telegraphische berichten. Afloop Aanbestedingen en Verkoopingen. Burgerlijke Stand Goes Posterijen. (Pakketpost.) Marktberichten. ADVBRTBNTXEN. Vervoer van pl. m. 125 kub. Meters GRINT van Goes naar 's-Heer Arendskerke (Ouddorp), langs den sta tionsweg aldaar en voor een gedeelte naar 's-Heer Hendrikskinderen. Aanbesteding 15 April 1888. Vervoer van pl. m. 100 voer ZAND van Heinkenszand, uit den zandput bij G. Nijsse naar den dijk van Heinkens zand naar 's-Heer Arends kerke, waar pl. m. 80 voer zal noodig zijn, het overige te brengen naar de dorps straat. Aanbesteding 15 April 1888 Openbare vrijwillige verkooping. op Zaterdag 81 Maart 1888, als: Tafels, Stoelen, Spiegels, Schilderijen, Antieke Kast, eenig Porselein, Koper-, Tin-, IJzer-, Glas- en Aardewerk, enz. en onmiddellijk daarna: Balken, Kolders, Planken, Latten, Delen, Staken en Planken voor Mestputheiningen, ijzeren Kolom men, Steenen, IJzer, enz. SPARREN. op Woensdag 4 April a. s Openbare Verkooping een Woonhuis, ingericht lot Broodbakkerij en Winkel, met Schuur, verdere Timmering en Erve, VOORLOOPIGE AANKONDIGING. Openbare Verkooping. een gedeelte van zijnen 74 SCHAPEN, Door sterfgeval te koop: (I 7 Hectaren WEILAND DE GOESCIIE BOOT Vette en Hydraulische Kalk C. L. Asselbergs Wzn., Bouwmaterialen en Steenkolen, Uit de hand te koop: een Karnmolen met of zonder hond, Uit de hand te koop bruine zerapge Iliil, HeilikenSzaiuï. Hedenmorgen omstreeks acht uren ging een span paarden van den landbouwer G. M. op liol, een ledigen mestwagen medetrekkende, en rende de geheele dorpstraat door. Even buiten het dorp wer den de paarden door een paar personen staande gehou den, zonder dat iemand eenig letsel had bekomen of iets beschadigd was. Toevallig is het dat een dezer paarden verleden jaar op dezelfde plaats ook op hol ging. Bath. Toen Woensdagmorgen de woning van zekeren C. K., slager alhier, gesloten bleef, deed een der buren een onderzoek naar de reden daarvan. Binnenkomende bemerkte hij dat de woning ledig stond. De bewoner was met vrouw en kinderen dien nacht stilletjes met medeneming van den inboedel vertrokken, naar men zegt per roeiboot naar Woensdrecht. Middelburg. Gistermiddag had een oppassend werkman, die steenkolen naar een bovenverdieping moest opdragen, het ongeluk om, nadat hij den laatsten zak had bezorgd, van een trap van 17 treden af te glijden en met het hoofd op de «blauwe" steenen in dea gang terecht te komen. Hij was geheel buiten ken nis geraakt door den val. Onverwijld werd de ongeluk kige welwillend bijgestaan, terwijl direct de geneeskun dige raad van dr Bolle werd ingeroepen. Het duurde evenwel ruim anderhalf uur eer de werkman weder tot bewustzijn was gekomen en in staat was naar zijne woning te gaan. Er bpstaat gegronde hoop, dat het ongeval voor den vlijtigen man geene blijvende gevolgen zal hebben. De heer Louis Charles de Bourbon (Naundorffj, te Teteringen bij Breda, verklaart in een ingezonden stuk in de Nieuwe Bredasche en Oosterh. Ctdat het bezijden de waarheid is wat de Evenement mede deelt omtrent het vinden van een kistje in de bouw vallen der Tuilerieën en waarvan de sleutel in het bezit zou zijn van eene (hem onbekende) Prinses de Bourbon te Amsterdam. Die sleutel, verklaart hij, is in zijn bezit, terwijl het tevens onwaar zou zijn, dat het bekende halssnoer van Marie Antoinette zich in dat kistje bevond, daar Lodewijk XVIII er reeds een andere bestemming aan had gegeven. Ten slotte vraagt hij waarom de Fransche republiek aan de Hol landsche Bourbons weigert hun eigendom te komen halen, waaruit zij bewijzen konden de eenige en ware eige naars te zijn van den verborgen schat van Lodewijk XVI. De levensverzekering-maatschappij «Germania" te Stettin keert aan haar aandeelhouders, evenals het vorige jaar, een dividend van 15 pet. uit. Te Zutfen ging Woensdagmorgen tegen 10 uur met een krachtige sneeuwbui een soort van half en half Egyptische duisternis van omstreeks 10 minuten gepaard. Men schrijft het toe aan een hoos. 't Was op sommige plaatsen in de stad zoo duister, dat men de lichten moest opsteken. Volgens de Amsterdammer zal er op het ten toonstellingsterrein te Amsterdam een aardige bierkneip verrijzeneen reusachtig biervat. Dat vat, een con current van het Heidelbergsche, zal een middellijn hebben van niet minder dan zeventien meter. Dezer dagen kocht een koopman in oudheden te 's-Gravenhage een antieke gouden kinderrammelaar, gemonteerd met bergkristal, voor/ 300. Terstond ver kocht hij het voorwerp aan een antiquaar voor f 1000. Te Maastricht is dezer dagen een vrouw van een trap gevallen en Zondag jl. aan de gevolgen over leden. Naar men nader verneemt is de notaris B. te Venloo niet meer te zijnent en is zijn huisraad ge deeltelijk opgeschreven en onder toezicht van een be waarder gesteld. Terwijl de bewoners afwezig waren, heeft door het openschuiven van een keukenraam een dief zich te Arnhem toegang tot een huis weten te verschaffen en zich meester genu:;ikt van ruim f 25 aan specie, een gouden slot met koralen, 2 ringen en de man was van al dien arbeid natuurlijk hongerig geworden 2 hammen. «Nimrod" heeft het programma vastgesteld van een in 1883 vanwege de afdeeling Noord-Holland te houden schietwedstrijd. Er zal nabij Hilversum, van April tot en met Juli, eiken Zondag op kunstduiven (Ligowski Clay Pigeon) worden geschoten. Te 's-Gravenhage zou Woensdag aan het minis terie van waterstaat, handel en nijverheid worden aan besteed het opruimen van gronden uit den Nieuwen Maasmond aan den Hoek van Holland, voor de ver betering van den waterweg langs Rotterdam naar zee, (raming 395,000)bij de opening der bus bleek, dat voor dit werk geen inschrijvingsbiljetten waren ont vangen. Te Antwerpen heeft de politie de hand gelegd op een zekeren Sopers, die zich uitgaf voor den direc teur van eene stoomvaartmaatschappij. Door middel van advertentiën werden bedienden gevraagd als deze zich aanmelddenwerden ze in een hotel door den directeur ontvangen. Hij beloofde dan 225 francs in de maand en vergoeding voor reiskosten, indien de bedienden 100 francs wilden storten als waarborgsom. Vervolgens werden ze op reis gestuurd naar de provincie, om boter en eieren te koopen voor rekening der maat schappij. Verscheidene personen lieten zich op die manier vangen, en toen ze terugkwamen was de direc teur verdwenen. Een vorstelijk bewijs van mildheid gaf onlangs baron Sarter te Parijs. Ten behoeve van de noodlijdende boeren in den Eifel, aan den linker Rijnoever, gaf hij als Paaschgeschenk 200,000 pond pootaardappelen van de beste qualiteit, kosteloos te ontvangen aan een station in de buurt. De ellende is daar verschrikkelijk van alle kanten echter stroomen giften toe voor de door misgewas en hongersnood geteisterde streek. Het Fransche blad de «Gaulois" geeft nu zijn lezers een voordeel, dat recht in den geest is van onzen tijd van premiën. Alleen door abonné van het blad te zijn nl. is men voor een bedrag van f 2400 verzekerd tegen spoorweg-, tram- of andere rijtuigon gelukken. De directie betaalt, in geval van overlijden, die som uit aan de erfgenamen en bij verwondingen een bedrag naar eyenredigheid, op vertoon van de laatste quitantie. Zelfs de kooper van een enkel nummer kan zijn leven voor genoemde som verzekerd achten, indien hem gedurende dien dag een of ander ongeluk overkomt. Een os, die van muziek hield. Een slachter uit Honnuf had te Keulen dezer dagen een paaschos gekocht en kwam er 's avonds te Bonn mee aan, om den anderen morgen de reis te vervolgen. Dien mor gen echter kon men 't beest niet uit den stal krijgen Het lag op ec-n hoop stroo en liet zich niet opjagen. Uren lang werd alles beproefd, slagen, stooten, een flinke bak voeder,niets baatte. Eindelijk werd op raad van een oude vrouw eer. jongen met een harmonica gehaald en de tonen zijner muziek deden 't dier opstaan en volgen Het Zwitsersche dorpje St. Anton, aan het meer van Constanz, bij Bregenz, is door een brand voor het grootste gedeelte in de asch gelegd. De Opperrabbijn te Krakau, de heer Schreiber, maakte onlangs een manifest openbaar, door 320 Rabbi's onderteekend, waarin hij al de hoofden der Joodsche liberale partij in den ban deed, en aan alle rechtzinnige Israëlieten verbood «Progressisten" te kiezen voor den Gallicischen Landdag. Er werd wegens dat manifest eene vervolging tegen hem ingesteld, en toen de politie de geheele oplaag van de courant, waarin zijn manifest voorkwam, in beslag nam, werd hij door dat feit zoo geschokt, dat hij een beroerte kreeg, waaraan hij overleed. Te Carlova, Sopot en Kalofer, in Oost-Rumelië, de voorname centrums van de wol-nijverheid, is een oproer uitgebroken, wegens den invoer van wol uit het buitenland, dien de inwoners verboden wenschen te zien. "Verscheidene bergplaatsen van buitenlandsche wol zijn geplunderd en verbrand. De manschappen van de militie-reserve weigerden te vechten tegen de burgers; maar er is nu een detachement ruiterij en voetvolk naar Carlova gezonden, en er worden krachtige maat regelen genomen tot onderdrukking van de onlusten. Op een zeer merkwaardige onderwijzeres kon zich tot nog toe het Spaansche plaatsje Fuerte Escarroz beroemen. Die dame werd dezer dagen van haar ambt ontzet, omdat zij niet lezen of schrijven kon. Verscheidene plaatsen aan den voet van den berg Ararat zijn door sneeuwvallen verwoest. Er moeten 59 dooden zijn en ongeveer honderd gekwetsten. De stad Schadog is naar men bericht geheel en al vernield. Uit Konstantinopel meldt men. dat verscheidene dorpen aan den voet van den Ararat door sneeuwvallen vernield werden59 personen werden gedood, meer dan 100 zwaar gewond. Een Amerikaan heeft een stoom-velocipède uit gevonden. De velocipede heeft drie wielen en de kleine stoommachine is aangebracht beneden de zitplaats. Om het rijwiel niet te overladen met gewicht, laat de uit vinder den stoom maken van petroleum, die zeer licht is. Bovendien is er dit voordeel aan verbonden, dat de wielrijder door middel van een kraan, waaruit hij de petroleum laat vloeien, gemakkelijk meester wordt van de hoeveelheid stoom. Een rijwiel van deze vinding, voorzien van de noodige hoeveelheid water en petroleum voor vier uren, legt 18 kilometer in het uur af. Het hoogste gerechtshof in Pensylvanië heeft dezer dagen eene belangrijke beslissing genomen. De vrouw van een ambtenaar reisde op eene vrijkaart, haar door het bestuur eener spoorweg-maatschappij uitgereikt. Bij een ongeval werd zij zwaar gekwetst en de jury stond haar eene schadevergoeding van 2000 dollar toe, niettegenstaande op de voorzijde der vrijkaart eene clausule voorkwam door verscheidene hoogere spoorweg-beambten onderteekend, dat de Maatschappij niet aansprakelijk was voor schade aan den houder dier kaart of zijne bagage door nalatigheid der onder neming of hare beambten toegebracht. Het hoog gerechtshof bevestigde de uitspraak der jury en besliste dat een onderneming van openbare vervoermiddelen zich door speciale overeenkomst niet kan ontslaan van de aansprakelijkheid wegens nala tigheid. 's-Gravenhage, 30 Maart. De Koning heeft de lee- ningswet bekrachtigd. Volgens geruchten houdt de heer Heemskerk zich bezig met de samenstelling van een geheel nieuw Kabinet. Londen, 30 Maart. Dr. Jorissen had heden een onderhoud met Granville. Hij verzekerde aan een reporter dat als Engeland niet toegaf de Boeren de suzereiniteit zouden opzeggen en op oorlog bereid zijn. Parijs, 30 Maart. Nadat Louise Michel zich eerst vrijwillig aan de prefectuur van politie had aangemeld, is zij later gearresteerd. Yerkooping van een hofstede met landerijen op gisteren ten overstaan van den Notaris Paardekooper Overman te 's-Gravenpolder De hofstede Plantlust. Perceel 1 tot en met 25, perceel 32 tot en met 37, groot 19 heet. 95 aren 55 centiaren, aan J. Blok qq., voor/920 per hectare. Perceel 30, groot 96 aren 40 centiaren, aan M. Goeman, voor 540 per hectare. Perceel 31, groot 91 aren 60 centiaren, aan F. W. Prumers, voor ƒ560 per heet. Perceel 39, groot 1 heet. 41 aren 50 centiaren, aan J. Blok, voor ƒ830 per heet. Alles behalve 12% pet. onkosten. De overige perceelen zijn onverkocht gebleven. Verleden Woensdag is te 's-Heerenhoek het winkelhuis ca. van C L. Geus, aldaar, door den notaris D. J Scholten in openbare veiling toegewezen aan dhr. J. Almekinders aldaar voor 570. Middelburg. Heden had alhier de aanbesteding plaats van het eenjarig onderhoud van eenige werken bij de Oude Hoeve, aan de Noordzijde van het eiland Schouwen, behoorende tot de zeewerken in de pro vincie Zeeland. De raming beliep f 4250. De minste inschrijver was de heer C. Bolier Cz., voor eene som van f 4199. van 28 tot 30 Maart 1883. Ondertrouwd; den 29, Jacobus De Graaff, 26 j., jm., met Maria Jacomina Koen, 22 j., jd. Overleden; den 28, Johannes Jacobus Philippus Temperman, 43 j.den 29, Adriaan Schipper, 34 j., gehuwd met Catharina Cornelia Van Luijk. De Directeur van het Postkantoor brengt ter kennis van belanghebbenden dat, in verband met de algemeene invoering van den dienst der pakketpost in het geheele land, te rekenen van 1 April e. k., de postpakketten zullen kunnen worden verzonden met de treinen ten; 6.28 des morgens richting Rozendaal 10.9 2.21 8.3 8.52 12 3 4.48 8.20 10.10 avonds morgens avonds Vlissingen alsmede met alle bodeloopen van Goes uitgaande. De ter post bezorging een kwartier uur's vóór de laatste buslichting wordt beleefdelijk verzocht. Goes, den 30 Maart 1883. De Directeur voornoemd, WIERTS Van COEHOORN. MIDDELBURG, 29 Maart 1883. Alleen uit Walcheren was er heden een zeer kleine aanvoer van alle artikelen. Van Bruine boonenwerd niets aangeboden. Ook de handel was gering en de prijsnoteering blijft onveranderd. Alleen Kaap- en Patentolie is f 1 hooger. Boter f 1,38 a f 1.42 per K.G. Eieren per 100 stuk f 3,60. Ondertrouwd Th. D. S. De REU, van Ertvelde (België), met M. LUIJK, wed. P. L. Thomaes. Hansweerd, 24 Maart 1883. Eenige en algemeene kennisgeving. Hedenmorgen behaagde het den Heere onze geliefde moeder JAKOMINA KOLE, weduwe van C. Van Damme, door den doodin den ouderdom van ruim 82 jaren, van ons wegtenemen. 's-Gravenpolder, 28 Maart 1883. Uit aller naam, H. C. VAN DAMME. Strekkende deze tot algemeene kennis geving. Heden overleed, in den ouderdom van bijna 77 jaren, de heer JACOB VER- HAGE, in leven oud-hoofdonderwijzer te Ovezand. Diep wordt hij betreurd door zijne kin deren, behuwd- en kleinkinderen, en gro*t is zijn gemis vooral voor zijne dochter, die hem in de laatste levensjaren tot hulp en steun was. Ovezand, 28 Maart 1883. Uit aller naam, W. VERHAGE. Algemeene kennisgeving. Inschrijvingsbiljetten op zegel van f 0,22s vóór 14 April bij den Burgemeester te 's-Heer Arendskerke, bij wien inlichtingen te verkrijgen zijn. De Deurwaarder DE VOS te Goes zal des morgens te 10 uren, ten verzoeke van W. De "Wolff, tuinman te Goes, aan diens woonhuis aan den Oost-Singel, op drie maanden veilen en verkoopen EENE PARTIJ aan de fabriek van de Wed. J. H. C. KA- KEBEEKE, eene groote partij bestaande in De Deurwaarder DE VOS te Goes zal op Maandag 2 April 1883, des voormiddags te 10 uren, op de Kade te lerseke, op drie maanden veilen en ver koopen eene groote partij De verkooping van MANUFACTUREN in de herberg van C. Van Strien te Wol- fertsdijk is thans bepaald des voormiddags te 10 uren. DE VOS, Deurwaarder. te KOLIJNSPLAAT, op Vrijdag 6 April 1883 des voormiddags te 11 uren, in het loge ment »d e P a t r ij s", ten verzoeke van den Weled gestrengen heer Mr. F. N. Van dei' Bilt, Advocaat en Procureur te Mid delburg, ten overstaan van den te Kortgene resideerenden Notaris II. ROELOF, van in het dorp Kolijnsplaat, ter grootte van 4 Aren 65 Centiaren. Behoorende tot den faillieten hoedel van Pieter De Wilde. De verkooping van het ROEREND GOED geschiedt ten zelfden dage, des namiddags te 2 uren, om contant geld. Nadere inlichtingen geven genoemde No taris en de heer L. J. v. d. MOER te Kolijnsplaat. In de maand April 1883, op nader te bepalen dag, zal de heer W. PELLE, namens den eerz. J. Weststrate, op de door hem bewoonde hofstede te Bie- zelinge, ten overstaan van den Notaris ROUSCHER, publiek verkoopen EN waarvan 40 met Lammeren. Een HEER zijne b. b. h. h. wenscht tegen primo Mei KOST EN INWONING, goede kost hoofdvereischte. Brieven met prijsopgaaf onder letters D. B. van dit blad. die 43 jaren door éen persoon in Goes met goed gevolg is uitgeoefend, waarbij onder nadere goedkeuring kunnen volgen. Te bevragen bij J. MELSE te Goes. zal te Rotterdam in lading liggen naar Goes van af Maandag 9 April en vandaar vertrekken Vrijdag'13 April des morgens te 8 uren, en verder, volgens gewone afvaartlijst, des Zondags van Goes en des Woensdags van Rotterdam. H. F. VAN RENTERGHEM. te Eagihoul, Ampsin, Moha en Flétnalle. Eerste qualiteit DER FIRMA L. CHAIN AYE, A. LHOIST Cie. te LUIK. Vertegenwoordigd door HANDEL IN F ortuinstraat, Her gen -op-Zoom mEEN FLORISSANTE geheel nieuw, de eenige herberg en drank- verkooper op het dorp, die sedert onheu gelijke jaren en met goed gevolg is uitge oefend. Desverkiezende kan er een KOE- MELKERSBEDEIJF bij volgen. Te bevragen bij J. DE JONGE te Baar land (Zeeland.) bij de Gebroeders DE JONGE te Hansweerd. Adres franco, letter IC, Hulpkantoor te Kapelle bij Goes.

Goessche Courant | 1883 | | pagina 3