Kerkelijke Zaken en Onderwijs. Rechtzaken. Buitenlandsch Overzicht. Gemengde Berichten. Laatste en tetegraphische berichten. Burgerlijke Stand Goes bevordering van kunsten, wetenschappen en nijverheid, afgegeven bewijzen van gedane bijdragen-, en b. voor de quitantiën wegens schoolgeld. De Minister van binnenlandsche zaken heeft aan de Commissarissen des Konings de volgende aanschrij ving gericht Bij kon. besluit van 16 Februari 1883, no. 12, is o. a. vrijstelling van zegelrecht verleend voor alle declaration, mandaten, ordonnantiën van betaling, quitantiën en andere stukken, ten onderwerp hebbende de voldoening van gelden door het Rijk aan het Rijk verschuldigd, en is die vrijstelling toepasselijk verklaard op de stukken van gezegden aard, vóór de dagteeke- ning van dit besluit op ongezegeld papier afgegeven. Ik heb de eer u hiervan mededeeling te doen, met verzoek van het vorenstaande kennis te geven aan belanghebbenden in de provincie. De surnumerair der posterijen Callenfels uit Middelburg zal met 15 Maart a. s. worden overgeplaatst naar Zwolle en tegen dien tijd vermoedelijk benoemd worden tot commies 4e kl. De Min. van Oorlog heeft de kapiteins M. A. A. J. Van Neck en K. K. Den Exter Van den Brink belast met de speciale diensten van het 8e regiment infanterie, resp, te Doesburg en te Deventer. Z. M. de Koning heeft gisteren een langdurig onderhoud gehad met den Minister van financiën, presi dent van het demissionaire Kabinet, graaf Van Lijnden. De verkiezing van twee leden van de Tweede Kamer in het hoofdkiesdistrict Amsterdam (vacaturen- Dirks en -Holtzman) zal plaats hebben Dinsdag 27 Maart e. k., de herstemming, zoo noodig, Dinsdag 10 April d. a. v. Bij het onderzoek van het wetsontwerp tot wijzi ging van art. 126 der wet op het hooger onderwijs werd in de afdeelingen der Tweede Kamerhet gevoelen uitgesproken, dat de noodzakelijkheid tot herziening van die wet niet gelegen is in het bij de Staatsbe- grooting aangenomen amendement-Bichon c. s maar in de wijze waarop de wet is uitgevoerd. Waren aan een hoogleeraar bij zijn benoeming meerdere vakken opgedragen dan tot nu toe blijkt te zijn geschied, dan zou men niet telkens tot vermeerdering van het aantal hoogleeraren kunnen worden genoodzaakt. Er zijn op dit oogenblik hoogleeraren, die volkomen geschikt zouden zijn om thans nog onbezette zetels te vervullen, maar die. op grond van art. 53 der wet, daartoe thans niet kunnen worden genoodzaakt. Bij het onderzoek omtrent de zaak van de si Adder" heeft men veel hooren spreken van de moeie- lijkheid om dat vaartuig te lichten en behouden in eene haven te brengen. In verband daarmede is het, gelijk in een Londenschen brief aan de «Haarl. Ct." vermeld wordtniet zonder gewicht te hooren dat men in Australië, onder voorlichting van den ingenieur John Stansfield, een schip van 5588 register-tons en waarvan het gewicht onder water ongeveer 6000 tons bedroegnamelijk de stoomboot «Austral", uit eene diepte van 50 voeten water heeft gelicht met hulp van kunstmatige waterdichte verschansingenboven de waterlijn uitstekende, en dat dit schip, dat voor 200,000 p. st. verzekerd 'was, thans weder in behouden haven ligt. Het schip was bij het innemen van kolen omgeslagen en gezonken. Het verzoek van dr. Koppeschaarom eervol ontslag als directeur der H. B. school te 's-Gravenhage, is met algemeene stemmen ingewilligd. De «Olympia-vereeniging" zal haar algemeene vergadering houden te Amsterdam Zaterdag 17 Maart. Bij een vernieuwde stemming voor leden van het kiescollege der Hervormde gemeente te Wolfaartsdijk zijn, zoowel voor de periodieke aftreding als ter ver vulling van de opengevallen plaatsen, gekozen de heeren J. Kallemein, Abr. Markusse, J. Van der Baan, M. Tolhoek Dz. en Aarn. Kuipers. Men schrijft ons uit Middelburg: Ten bewijze, dat de treurige en in geen enkel opzicht te verdedigen geest van onverdraagzaamheid op godsdienstig, of beter gezegd, op kerkelijk leerstellig gebied ook te dezer stede hare tenten heeft opgeslagen, kan dienen hetgeen heden en gisteren hier plaats had. Heden toch worden de catechisanten van dr. Sibmacher Zijnen in de naburige gemeente Yeere aangenomen, bevestigd en als lidmaat der kerk ingeschreven, ter wijl zulks gisteren te Kleverskerke, eveneens in de nabijheid gelegen, plaats had met de leerlingen van ds Koch. Wat de oorzaak is Den jongelieden, die bij de genoemde godsdienstleeraars ter catechisatie gaan, schijnt geweigerd te worden in het lidmaten boek alhier te worden ingeschreven, waarschijnlijk op grond van mindere zuiverheid of wel volslagen on zuiverheid in de leer. Het practisch nut vaa bedoelde uitsluiting is stellig van nul en geene waarde, dewijl de te Yeere en Kleverskerke ingeschreven lidmaten hunne attestatie naar hier overbrengen en dan zijn ze in behoorlijken vorm leden van de kerk te Middelburg. Wanneer zal de levenwekkende geest des echten Chris tendoms zegevieren over de kerkhofachtige vormen der kerleer? Tolen. Woensdag is in eene vergadering van den kerkeraad der Ned. Herv. gem. rekening en verant woording gedaan van het Diaconie-armbestuur. De vaststelling dezer rekening geschiedde als naar gewoonte ten overstaan der gemeente. Vroeger ver scheen echter nooit iemand; ditmaal waren een zes tigtal personen tegenwoordig. Vanwaar dit verschil Eenvoudig omdat men «standjes" verwachtte, want beide predikanten hadden vergadering belegd op 't zelfde uur en op dezelfde plaats, en eene vergadering met twee voorzitters is zeldzaam genoeg om hoorders te lokken als de toegang vrij is. Bovendien was in eene vorige onwettige vergadering door de aanhan gers van Ds. Schot besloten, dat Ds. Crull niet langer voorzitter zou zijn. Men wilde dus zien wie het win nen zou. 't Liep evenwel anders uit, dan men gewacht had. Ds. Crull opende zonder tegenstand de vergadering, en nadat bovengenoemde rekening was vastgesteld vroeg en verkreeg Ds. Schot het woord om te ver klaren, dat de bedoeling van een in de vorige ver gadering genomen besluit niet geweest was om Ds. Crull voorgoed als voorzitter te ontzetten, maar slechts voor dien keer toen hij er niet was, en dat het den kerkeraad aangenaam was, hem weer in hun midden te zien. Ds. Crull nam die verklaring voor kennisgeving aan. Men moet echter weten, dat er een schrijven van het classicaal bestuur was inge komen, waarin o. a. te kennen gegeven wordt, dat Ds. Crull voorzitter is en blijft! Laatstgenoemde bedankte vervolgens namens de gemeente de diakenen en den boekhouder voor hunne goede zorgen, maar Ds. Schot merkte op, dat de voorzitter dit niet doen mocht, dan nadat de verga dering daartoe hare toestemming had gegeven. Deze toestemming verkreeg hij dan ook van allen zonder uitzondering. Hierna werd de vergadering voor het publiek gesloten. Omtrent den overleden ds. P. Van Dijke te St.-Philipsland meldt «Het Zuiden" het volgende: Ds. Van Dijke werd in 1851 bevestigd door wijlen ds. Ledeboer, wiens geestelijke zoon hij heeten mocht en wiens opvolger hij werd. Voor zoover Zeeland be treft bepaalde zich zijne werkzaamheid tot de gemeente te St.-Philipsland, Rilland en Middelburg. Eene ge meente te Geersdijk (Noord-Beveland) bestond slechts enkele jaren. Slechts enkele malen bezocht hij een paar gemeenten in Zuid-Holland. De gemeente te Middelburg, welker prachtig huis met kerkgebouw vrij algemeen bekend is, werd in de laatste jaren slechts zelden meer door den overledene bezocht. Ongeveer 27 jaren stond zij onder zijne leiding en is thans evenals de overige gemeenten herderloos. Bedankt voor Numansdorp ds. C. B. Oorthuis, te Woudrichem voor Ooltgensplaat ds. W. A. Houbolt, te Westbroek en Achttienhoven. Door den Minister van Binnenl. Zaken is, op verzoek, met ingang van 1 April e. k. eervol ontslagen als onderwijzeres aan de Rijksnormaallessen te Tolen mej. M. C. T. Sterk en in hare plaats benoemd mej. W. L. Crull aldaar. Op 1 Juli a. s. zal de nieuwe school voor ge woon lager onderwijs te Bergen-op-Zoom kunnen ge opend worden. Voor de betrekking van hoofd dier school meldden zich aan 24 sollicitanten, onder an deren zes hoofden van scholen. Te Franeker is op 80jarigen leeftijd overleden de heer J. H. Behrns, oud-inspecteur van het lager onderwijs in Friesland, een man, die geheel bekend was met de eischen van het onderwijs, waaraan hij in verschillende betrekkingen meer dan 50 jaren van zijn werkzaam leven wijdde. Kantongerecht te Goes. In de zitting van heden, Vrijdag 9 Maart 1883, zijn de navolgende vonnissen gewezen en uitgesproken tegen 1 o. wegens openbare dronkenschap A. De P., te Goes, J. V., te Baarsdorp, L. De J., te Kruiningen, J. De L., te 's-Heerenhoek, I. B. K., te Heinkenszand, ieder veroordeeld in eene gevangenis straf van 3 dagen c. erecidive M. V. O., te Hansweerd, G. T., te 's-Gravenpolder, P. V., te Wolfaartsdijk, ieder veroordeeld in eene geld boete van ƒ10, subs. 3 dagen gev. straf c. e. A. Z., te Nieuwdorp, J. D. O., te Heinkenszand, ieder veroordeeld in eene geldboete van ƒ15, subs. 7 dagen gev. straf c. e. A. T., te 's-Heer Abtskerke, M. Van G te Cortgene, ieder veroordeeld in twee geldboeten elk van ƒ1, subs. 1 dag gev. straf voor iedere boete c e. C. W., te Wolfaartsdijk, F. S., te 's-Heer Arends- kerke, M. P., te Heinkenszand, J C., te Wilhelmina- dorp, J. M., te Goes, J. K, M. H. S., G. H. Van D., A. B., L. D., allen te Heinkenszand, L. W., te 's-Hee renhoek, C. K., te Hansweert, P. K. en C. V. d. B beiden te Schore. J. V. d. P. en P. De W., beiden te Baarland, P. Vte Hoedekenskerke, C. B., te Co- lijnsplaat, C. P en J. V. Jz., beiden te Goes, J G., A. De G., beiden te Cortgene, J. Dte Terneuzen, M. T., te Kapelle. P.P., te Schore, A. V O., te Kloe- tinge, K. K. en G. F., beiden te's-Gravenpolder, P. S., te Ovezand, A. V., te 's-Heerenhoek, W. L. en J. Den B., beiden te Nieuwdorp, A D., te Cortgene, J. P. K., te Nieuwdorp, A. H., te Heinkenszand, allen veroordeeld in eene geldboete van 1, subs. 1 dag gev. straf c. e. 2o. wegens het als bezoeker van eene tapperij te Goes, voor of tegen het sluitingsuur zich niet daaruit verwijderen, J. H., te Amsterdam, veroordeeld in eene geldboete van ƒ1, subs. 1 dag gev. straf c. e. 3o. wegens het met wildstrikken zich bevinden in het jachtveld buiten openbare wegen of voetpaden C. Van D., te 's-Heerenhoek, veroordeeld in eene geldboete van ƒ4,50, subs. 2 dagen gev. straf c. e. Woensdag gaf de rechtbank te Middelburg vonnis in de zaak der naamlooze vennootschap »Zeeuwsche Sleepdienst-maatschappij" te Middelburg, contra Pieter Verheijke te St.-Maartensdijk. Den 21 en Maart 1882 had er een aanvaring plaats in de buitenhaven van het kanaal van Zuid-Beveland te Hansweerd tusschen het tjalkschip Adriaan van schipper Verheijke en de sleepboot Hansweerd van gemelde maatschappij. Beide partijen schoven de schuld der aanvaring op elkander en schipper Verheijke stelde eene vordering tot schadevergoeding tegen de Maatschappij in, terwijl de Maatschappij een gelijke reconventioneele vordering tegen schipper Verheijke instelde. Voor den schipper trad mr. W. A. Van Hoek, voor de Maatschappij mr. M. J. De Witt Hamer als advo caat op. De rechtbank was van oordeel, dat de schuld der aanvaring te wijten was aan den schipper, ontzegde dientengevolge aan dezen zijne vordering en wees aan de Maatschappij hare reconventioneele vordering tot schadevergoeding toe, op te Maken bij, desnoods door den rechter op te maken, staat en veroordeelde den schipper in de kosten, zoo in conventie als in recon ventie gevallen. Bij dit vonnis is de vraag of sleepbooten ook be- hooren tot de schepen, waarop de bepalingen van het zeerecht toepasselijk zijn, in bevestigenden zin beslist, op grond dat zij indirect goederen vervoeren. (N. R. Ct.) Naar men verneemt, komen de magnetiseur de heer Gunters en zijn echtgenoote bij het gerechtshof te 's-Gravenhage in hooger beroep van het vonnis der rechtbank van Middelburg van 6 Maart. (Dagbl.) Bij vonnis van het Kantongerecht te Zuidbroek zijn verschillende beklaagden van rechtsvervolging ont slagen, op grond dat de verordeningen niet zijn afge kondigd overeenkomstig het formulier, bij de gemeente wet voorgeschreven. In eene verordening ontbrak het woordje »de" voor burg. en weth. en was de datum van afkondiging niet onmiddellijk achter het woordje »den" ingevuld. In eene andere verordening was, waar het formulier het woord »volgende" verordening bezigt, het woord «navolgende" verordening gebruikt. Zooals wij reeds met een enkel woord in ons vorig nommer meldden, heeft het Fransche Kabinet een belangrijken triomf behaald; met groote meerderheid heeft de Kamer besloten de grondwetsherziening, die ten vorige jare het Kabinet-Gambetta deed vallen, uittestellen. Opmerkelijk is het, dat van de 330 repu- Viikeinsche afgevaardigden, die zich bij de verkiezingen van 1881 voor de grondwetsherziening hebben ver klaard, thans niet minder dan 191 zich tegen de revisie verklaarden. De radicalen en intransigenten, door hunne neder laag niet afgeschrikt, zullen, naar men verwacht, zich tot eene Ligue de la Revision vereenigen. Zij hebben het vooral op den Senaat gemunt. Had de Kamer tot het in overweging nemen der voor stellen besloten en ware eene nieuwe grondwet aan genomen, dan zou van radicale zijde voorgesteld zijn, om de nieuwe constitutie aan een plebisciet te onder werpen. Heden zou te Parijs op het plein der Invaliden eene monster-meeting, door schrijnwerkersgezellen in het geheim voorbereidplaatshebben. Zij zouden eene demonstratie zijn van de werklieden, die zonder werk zijn en wier aantal op 100,000 geschat wordt. In de pers heeft «Figaro" en in de kamer Clé- menceau de regeering voor het toelaten dezer meeting gewaarschuwd. Naar men uit Parijs meldt, heeft de regeering aan dezen raad gehoor gegeven en krach tens de wet van 3 Juni 1881, welke slechts het hou den van openbare vergaderingen in gesloten en over dekte lokalen toelaat, deze openbare vergadering ver boden. De Senaat heeft ter vervanging van generaal Chanzy benoemd den heer Lalanne, lid van het instituut en oud-directeur der «Ecole des ponts et chaussées", candidaat der linkerzijde. In weerwil van het betoog van Jules Simon heeft genoemd lichaam met 169 tegen 122 stemmen art. 1 van het ontwerp op het recht van vereeniging ver worpen, eene beslissing naar den wensch van de regee ring, die bij monde van den Minister van binnenlandsche zaken het artikel bestreed en de toezegging deed, dat weldra een nieuwe voordracht den Senaat zal be reiken. Bij de behandeling der begrooting van binnen landsche zaken in den Duitschen Rijksdag heeft de afgevaardigde Lanssen uit Noord Sleeswijk de circulaire ter sprake gebracht, waarbij de jongelieden, die hun 20ste levensjaar zijn ingetreden, voor het alternatief gesteld worden, naar Denemarken te verhuizen, of den Duitschen krijgsdienst intetreden. De heer Von Puttkamer, schoon het betreurende, dat. de heer Lanssen niet in den vorm eener vooraf aangekondigde interpellatie zijn verzoek om inlichtingen had gedaan, deed voorloopig eenige mededeelingen. De regeering betoogde, dat art. 19 van het Weener vredestractaat den bewoners van Noord-Slees wijk het recht geeft binnen zes jaren de keuze der Deensche nationaliteit te doen, maar dat zij dan ook dienover eenkomstig binnen dien termijn hun domicilie naar Denemarken moeten overbrengen. In weerwil van de milde toepassing der bepalingen zijn de in Noord-Sleeswijk woonachtige Denen er steeds op uit, door tijdelijke overbrenging van hun domicilie de wet te ontduiken. De Minister deelde mede, dat tengevolge hiervan 10 pet. van de bevolking in Sleeswijk, die bescherming van persoon en goed van de Duitsche regeering geniet, zich aan de lasten, die door deze worden opgelegd, onttrekt, ja in een district heeft dit cijfer 25 ten honderd bereikt. Die toestand kon niet gedoogd worden hetgeen door de Deensche regeering is beseft. Zij heeft van den genomen maatregel kennis genomen zonder dat daar door de vriendschappelijke verstandhouding tusschen beide gouvernementen in het minst is geschokt. Deze voorstelling schijnt ietwat rooskleurig te zijn; de berichten, die vóór eenige weken uit Kopenhagen kwamen, deden aan een vrij gespannen toestand denken. Nadat de heer Lanssen zijne verwondering te ken nen had gegeven, dat de bedoelde maatregel zoo on verwachts is gekomen eene verwondering waarover wij ons verwonderen, daar Bismarck zich steeds als een liefhebber van het fait accompli heeft doen kennen drukte de heer Von Puttkamer den wensch uit, dat de zaak later door eene interpellatie, hetzij in den Rijksdag, hetzij in de Pruisische kamer, nog eens in het breede behandeld en volledig toegelicht zou worden. De bekende Kielsche afgevaardigde Von Hanel ver dedigde den door de regeering genomen maatregel uit het volksrechtelijk oogpunt. De nieuw benoemde minister van Oorlog, de Lui tenant-Generaal Bronsart Von jSchellendorf, heeft als krijgskundige eene uitstekende reputatie. Hij was langentijd als hoofdofficier aan den grooten staf ver bonden en als leeraar aan een Cadettenschool werk zaam. Daarna vervulde hij een betrekking aan het ministerie van Oorlog. Gedurende den veldtocht van 1870/71 was hij chef van den generalen staf in het hoofdkwartier des Keizers en genoot hij bijzonder de gunst van den vorst. De Pruisische Kamer heeft een resolutie van den heer Von Beimigsen aangenomen, waarbij de regeering verzocht wordt spoedig eene regeling der pensioenen van de onderwijzers bij het lager onderwijs voor te dragen. Zooals men weet, is de oude dag van den Pruisischen schoolmeester niet verzekerd en verdonkeren armoede en gebrek maar al te dikwijls de laatste levensjaren van hem, die zijn leven aan de belangen van de hoop des Va derlands heeft gewijd. Zal met goed gevolg deze maatregel tot verbetering der oud-onderwijzers ondernomen worden Ook in Duitschland is er op onderwijsgebied strijd tusschen de partijen en onmogelijk schijnt het niet dat deze nadeelig zal werken op het totstandbrengen van bedoelde regeling. Meer en meer blijkt, dat de revolutionaire beweging in Spanje enorme proportiën heeft aangenomen, dat het zaad der revolutie in dat land welig tiert en dat de bevolking zich in de armen eener vereeniging wierp van wie zij herstel van geleden onrecht wachtte. De toestand van sommige Spaansche gewesten, bij name Andaluzië, heeft veel overeenkomst met dien van Ierland. De ellende der boeren in Andaluzië gaat alle beschrij ving te boven. De landheer trekt alle voordeel van den bodem; de pachters lijden gebrek en verhongeren. De eigenaar krijgt nagenoeg alles wat de bodem op levert, de landbouwer niet meer dan de eigenaar hem gunt. Nu heeft in de laatste vijf jaren misgewas, ten gevolge van droogte, veel kwaads gedaan, en daartegen kunnen de landeigenaars ook niet; doch zij hadden dezen hulpbehoevenden, op wier schouders zich een schuldenlast stapelde, waar geen doorkomen aan was en tengevolge waarvan de belastinggaarder optrad, om het laatste wat den ongelukkigen bewoners restte te verkoopen, echter kunnen steunen. De afstand tus schen rijk en arm is dan ook bijzonder groot. Het schijnt dat door een en ander het Zuidelijk bloed aan het gisten is geraakt, en men tot uitersten is over geslagen. Onze voorspelling, dat de debatten over het budget van onderwijs in de Belgische kamer zich niet door kalmte zouden onderscheiden, is uitgekomen. Van de drie sprekers, die Woensdag het woord gevoerd hebben, Van Wambeke, Van den Peerebuom en Woeste, was laatstgenoemde het heftigst. Hevig heeft hij tegen de schoolwet en tegen de gehouden enquête, waardoor zooveel ergerlijke toestanden, die bij het bijzonder on derwijs bestaan, aan het licht zijn gekomen, uitgevaren. Zooals men weet, heeft de heer Malou indertijd met cijfers trachten aantetoonen dat sedert 1880 het be zoek der bijzondere betrekkelijk meer dan dat der openbare scholen is toegenomen. Bewijst dit, dat genoemde oud-minister l'art de grou per les ehiffres in hooge mate bezit, nog meer ver bazingwekkend is des heeren Woeste's kunstvaardig heid om conclusiën uit deze cijfers te putten. »De wet, tegen de clericalen gemaakt", zeide spreker, «keert zich tegen de liberalen." Eilieve, waarom dan nog langer tegen deze wet, die zulk een gansch ander effect heeft dan de liberalen zich voorstelden, geageerd, in plaats van de vriendelijke beschikking van de Voor zienigheid, die het kwade ten goede keert, dankbaar te erkennen? Borssele. In April a. s. vertrekt van hier weder een huisgezin, bestaande uit man, vrouw en drie kinde ren, naar Amerika. De gelden, benoodigd voor den overtocht, zijn reeds door bloedverwanten aldaar gestort. Bij aankomst zal de man dadelijk werk vinden in eene slachterij en, ofschoon hij hier dijkwerker is, zal hij zich wel spoedig in zijne nieuwe carrière te huis gevoelen, daar hij hier ieder jaar zijn broeder in het drukste van den slacht tijd behulpzaam is. (Zie verder het bijvoegsel.) Wolfaartsdijk. In de heden gehouden raadsvergade ring is tijdelijk tot gemeentearts benoemd de heerK. Den Oude, off. v. gez. bij het O. I. leger en twee jaar met verlof hier te lande. Hij treedt in functie met 1 April a. s. op een tractement van ƒ1000'sjaars. Ierseke. OESTERBEURS 9 Maart. Jarig zaaigoed verkocht ad. ƒ30. Verder niets aangeboden. Middelburg. Heden overleed alhier in den ouderdom van 82 jaar de heer A. M. Becius, die eerst voor en kele jaren zich uithet openbare leven had teruggetrokken. Jaren achtereen was hij lid van Gedeputeerde Staten dezer provincie, raad in den polder Walcheren enz. Veel zal aan den overledene worden verloren, dewijl zijn hart en beurs steeds geopend waren om met raad en daad te helpen. Niet het minst de armen ver liezen in hem een edelen weldoener. Parijs, 9 Maart. De Regeering, Byrne onschuldig bevindende, heeft zijne uitlevering aan Engeland ge weigerd en hem op vrije voeten gesteld. Op het plein der Invaliden, waar de verboden volksdemonstratie moest plaats hebben, is alles rustig gebleven. Berlijn, 9 Maart. Windhorst had met den Prins van Wales een langdurig onderhoud. van 7 tot 9 Maart 1883. Geboren: den 7, Maria Johanna, dochter van An- dries Dodmond en Maria Katharina Reijerse. Overle»en: den 8, Adriaan Verburg, 69 j., gehuwd met Antonina De Windt. 311e Staatsloterij, 5e ki. Prijzen van ƒ100 en daarboven. Trekking van Donderdag 8 Maart, 15e lijst. Nos. 530, 3849, 3960, 9028 en 11839, elk flOOO. Nob. 2888, 3517, 4325, 13014 en 14460, elk f400. Nos. 1251, 9361 en 17997, elk f200 Nos. 2641, 2948, 6629, 6926, 7899, 8720, 13107, 13264, 13713, 15342 en 20246, elk f100. Trekking van Vrijdag 9 Maart, 16e lijst. No. 20616, f2000. Nos- 2540 en 20612, elk f 1500. Nos. 1375, 11919, 16715 en 17031, elk f1000. Nos. 2750, 10806 en 18869, elk f400. Nos. 3063, 6732, 8235, 14582 en 17389, elk f200. Nos. 817, 854, 3322, 9427, 10398, 10899, 13847, 14337 14913, 15493, 15503 en 17042, elk f100.

Goessche Courant | 1883 | | pagina 2