BIJVOEGSEL GOESCHE COURANT. ZATERDAG Gemengde Berichten. 5 FEBRUARI 1885. No 15. De ganzenvanger, die jaarlijks uit Holland hier heen komt en zich dezei dagen te Sinoutskerke bevond, kwam tot de treurige ontdekking, dat twee makke lokganzen, die op het land in de hut in kisten zaten, waren verdwenen. Wanneer ze gestolen mochten zijn, is het te hopen, dat de dader spoedig mag worden op gespoord. Aan het strand te Koudekerke is een lijk aan gespoeld in zulk eenen vergevorderden staat van ont binding verkeerende, dat het in liet duin moest begraven worden. Van Breda is naar Den Haag getransporteerd een boekdrukkersknecht, die beschuldigd wordt van bigamie. In 1868 is hij te Schoonhoven in het huwe lijk getreden met zijne derde vrouw, niettegenstaande zijn tweede wederhelft nog springlevend is. In 1869 werd hij in het «Politieblad" gesignaleerd, doch niet opgespoord, totdat dezer uagen zijn verblijfplaats werd bekend gemaakt, en hij zelf gearresteerd. Boos opzet schijnt hier niet in het spel te zijn, want is het waar, wat de overigens zeer oppassende man beweert, dan zou hij indertijd echtscheiding hebben aangevraagd. In de veronderstelling dat dit voldoende was om van zijn vrouw voor altijd af te zijn, stapte onze vriend ten derde male in het huwelijksbootje, waarvan de man schap intusschen aardig is toegenomen. Aan een der politie-bureaux te Amsterdam gaf zich dezer dagen een uitgeput en vermagerd man aan als schuldig aan diefstal. Hij bekende, als kok op een te Bayonne liggend schip, een horloge te hebben gestolen en daarna, uit vrees voor ontdekking, gedeserteerd te zijn. Het merkwaardigste hierbij is wel, dat de man de reis van Bayonne, over Bordeaux en Parijs, naar Brus sel te voet had afgelegd. De achterkleindochter van een te Amsterdam wonende 85-jarige weduwe schonk voor eenige dagen het lev n aan een jongen, zoodat zich het zeer zeld zame geval voordoet dat de weduwe tot bet-overgroot moeder is bevorderd. De directeur van het z. g. generaal corresponden tiekantoor voor landverhuizers J. Van der Berg te Amsterdam, is op last der justitie in hechtenis genomen. Treurig genoeg Een 72jarig besje, verpleegde in het Oudemannen- en Vrouwenhuis te Amsterdam, Javeerde Zaterdagavond, dat het een aard had. Van storm was toen nog geen sprake, de drank was 't waar de oude ziel niet tegen opkon. Suizebollend sloeg zij ter aarde, totdat een politieagent zich harer aan trok en haar naar het gesticht terugbracht. Toen de dochter den volgenden dag haar gewoon Zondagsbe zoek kwam afleggen, en men haar le faux pas van mama mededeelde, was haar eerste nuchtere opmer king: »Och, de stakkert had dat van jongsaf; dat zit zoo in de femilie!" Omtrent de gewonden door de ramp te Muiden wordt nog gemeld, dat een negental mannen zoodanig door de vlammen zijn geteisterd, dat ze vooreerst niet werken kunnen. Een van hen is nog in voortdurend levensgevaarofschoon men de hoop koestert hem in 't leven te zullen behouden. Zijn gelaat moet on herkenbaar zijn. Een brievenbesteller te IJmnidendie op het laatste oogenblik a/b. van de mailboot «Prins Fre- derik" nog eenige brieven wilde bestellen heeft tot loon voor zijn dienstijver tegen wil en dank een reisje naar Southampton gemaakt. Hadden gedurende de afgeloopsn maand ver scheidene slagers in Overijselna bekomen dispensa tion, vet vee uit Duitschland voor de slachtbank in gevoerd, thans hebben zij kennis bekomen dat voor- loopig daartoe geene dispensatiën meer worden verleend. Deze maatregel moet het gevolg zijn van loopende geruchten, dat op verschillende plaatsen in Duitschland de tongblaar onder het rundvee zou lieerschen. Te Winterswijk is eene leerlooierij totaal ver brand. De eigenaar was op reis. Te Nijsweller bij Gulpen is een stal met 19 runderen een prooi der vlammen geworden. De schade wordt op ruim 5000 geschat. Te Gemort viel een« 88-jarige vrouw van eene hooge ladder, waarbij zij zulke hevige kneuzingenbekwam dat zij onmiddellijk overleed Door het Hoofdcomité van het «Roode Kruis" wordt eene hoeveelheid tabak, sigaren, pijpjes, gezel schapsspelen, bessensap en eau-de-cologne verzonden, voor de zieken en gekwetsten in Atjeli. De optocht, die a. s. Maandag te Aken bij ge legenheid van bet carnavalfeest zal worden gehouden, belooft prachtig te zijn. Men heeft speciale werkplaat sen moeten aanleggen voor het optimmeren der wa- gens, (lie niet minder dan vijftig in getal zullen zijn. Onder deze zullen door hun pracht en rijkdom vooral uitmunten de wagens voor prins Carnaval en die voor prinses Floresiana, beide omgeven door hun hofstoet. Deze wagens alleen kosten (luizende marken. Verder vermelden wij nog de wagens van Karei den Groote, uit het kast-'el Frankenburg ten krijg trekkende, en van Jan Breydel. Voorts zou men er kunnen zien liet ontwaken van Ilarbarossa, een vorstelijke jacht stoet en bij de koddige groepen, de wagen, voorstal- lende het leven van een duitseh student, het eerste schip met landverhuizers op de gekanaliseerde Wurm, en ten slotte een groep getiteld «allen onder éen hoed" enz. enz. De optocht zal worden geformeerd op het gioote plein der kazerne Marienthal en zich precies te 12 uren al daar in beweging stellen om te 4 uren uiteen te gaan. In Parijs stierf onlangs eene schatrijke dame mad. Yanard, eene beschermster der schoone kunsten en beroemd om hare liefdadigheid. Zij bewoonde een prachtig hotel, en Leder voelde zieh vereerd aan hare tafel genoodigd te worden; weinigen gisten echter op welke wijze zij haar geld verdiend had, en pas na haar dood werd liet bekend hoe zij, als de arme weduwe van een distillateur, bedacht dat citroen- en sinaasap pelschillen eene groote rol spelen bij de likeurbereiding. Zij begon zelve do schillen bij de theaters en hier en daar op te zoeken, reinigde ze en verkocht ze aan confiseurs en likeurstokers. Langzamerhand voer zij daarmede zóo weldat zij helpers kon nemen en con tracten kon sluiten met de bezitters van hotels en andere plaatsen, waar veel vruchten gebruikt worden. Welhaast had zij het geheele monopolie van dat arti kel, en zoo is er uit dat kleine begin eene prachtig bloeiende zaak voortgekomen. Aluminium is, zooals men weet, een voortreffe lijk metaal, buitengewoon licht en dat de prachtigste alliages met andere metalen vormt. Een bezwaar tegen meer algcmeene toepassing vormt echter de hooge prijs 12,50 per Ned. pd.), ten gevolge van de moeie- lijkheid der bereiding. Nu moet echter een Engelsch scheikundige een middel hebben gevonden om liet te vervaardigen voor f 1.25 per pd., d. i. ongeveer zoo veel als de koperprijs. Een fiacre volgde rustig de avenue de Versailles, toen de koetsier plotseling door hulpgeschreeuw in zijn mijmeringen gestoord werd. Toen hij het portier opende vond hij de heide da mes, die hij vervoerde, in haar bloed badende. Ouder het rijden was tusschen deze vrouwen om der wille van éen man twist ontstaan, waarbij de een eerst haar vriendin en daarna zich zelve met een dolk eenige wonden toebracht. Onder de anarchistische vereenigingen te Lyon bevindt zich een, die der «barrevoeters" genaamd. Zonder twijfel zal er onder de leden geen schoenma ker gevonden worden. Uit een rapport van den Franschen Minister van Financien blijkt, dat de naar Nieuvv-Caledonië ver bannen commuaards gedurende tien jaren 10 millioen aan de schatkist gekost hebben. Henri Vieuxtemps' verzameling van violen en strijkstokken is voor 500,000 fr. gekocht door den Hertog van Campo Medinae, die een zeer belangrijke verzameling van instrumenten bezit. In Ierland zocht men sedeit eenigen tijd de erf gename van een vermogen van eenige millioenen, vermaakt aan een meisje, dat als kind door hare ouders te vondeling gelegd werd en nu, ondanks alle nasporingen, niet gevonden kon worden. Men schijnt thans de persoon ontdekt te h bben ia een beschaafd schrander dienstmeisje, Carey genaamd. Te Kleef is Dinsdagavond te ruim II uren brand ontstaan in de bovenzalen van het gevangenhuis, dat een deel uitmaakt van het bekende «Schwanen- Schloss" op den Schlossberg. Door de spoedig toege snelde brandweer mocht het gelukken de verdere ver spreiding van het vuur tegen te gaan, zoodat het be roemde kasteel, dat zoovele historische herinneringen bevat, voor eene totale vernietiging is gespaard gebleven. Laatstleden Zondag liep een dierenoppasser in de Berlijnsche diergaarde over het hooi, waarvan een olifant stond te eten. Onmiddellijk greep het dier hem aan en vermorselde hem tegen den muur.' Dezer dagen moet onder de Italiaansche en Duitsche polderwerkers, die aan de uitbreidingswerken van de stad Keulen arbeiden, een waar oproer zijn ontstaan. De Italianen, die om spaarzaamheid, vlijt en oppassendheid zeer geroemd worden boven hun Duitsche medearbeiders, werden in hun keet overvallen. De Duitschers maakten hun op het vuurstaand mid dagmaal onbruikbaar en mishandelden eenige Italianen van éen werd een been afgehakt, een ander sloeg men den schede] in. Verschillende van de Duitsche pol dergasten zijn in hechtenis genomen.

Goessche Courant | 1883 | | pagina 3