mm mm Kerkelijke Zaken en Onderwijs. Landbouw en Veeteelt. Afloop Aanbestedingen en Verkoopingen. Kunstnieuws. Rechtzaken. Scheepvaartberichten. Buitenlandsch Overzicht. Gemengde Berichten. mm 1M Worden de bedoelde aanteekeningen door eene hand- teekening, paraaf of door een ander herkenningstee ken der gedane betaling, bijv. door een gestempelde naam- teekening, bekrachtigd, dan zal de aanteekening in derdaad een quitantie zijn en dus ook aan het be doelde zegelrecht onderworpen wezen. Evenals in het begin bij de toepassing der drank wet schijnt ook bij die der nieuwe zegelwet een aan sporing tot niet al te letterlijke opvatting ervan niet ongepast. Te Breda is een bankier wegens overtreding der zegelwet bekeurd, doordien hij vergeten had op het zegel den datum en het jaartal in te vullen, op welken het gebruikt was. De wissel geprotesteerd zijnde, werd de vergissing op het registratiekantoor ontdekt en door bekeuring gevolgd. De vraag rijst echter, merkt het »R. N.bl." op, of naar den geest der wet (naar de letter natuurlijk wèl) hier van overtreding sprake is. Het gebruikmaken van het zegel toont toch duidelijk, dat er zelfs geen schijn tot poging van fraude bestaat, en dergelijke vergissingen kunnen vooral in 't begin dikwijlg voorkomen. In Juni en Juli e. k. zal een examen worden gehouden tot toelating van jongelingen als cadet aan de Koninklijke Militaire Academie. Dit examen wordt in twee gedeelten gesplitst, namelijk een schriftelijk en mondeling examen. Teneinde alle adspiranten dezelfde vragen schriftelijk te doen beantwoorden, waar door een meer gelijke beoordeeling hunner bekwaam heden kan worden verkregen, wordt het schriftelijk gedeelte van het examen op den 14 en 15 Juni a. s. afgenomen in de gemeentenGroningen, Arnhem, Roer mond, Breda en Amsterdam, onder toezicht van com mission, ieder bestaande uit twee leden der examen commissie, welke volgens art. 7 der wet van den 30 Mei 1877 door den Minister van Oorlog wordt benoemd. Adspiranten, die zich bij dit examen van ongeoorloofde middelen bedienen, worden verwijderd en komen niet meer tot het afleggen van het mondeling examen in aanmerking. Er worden dit jaar aan die Academie opengesteld: voor den dienst hier te landeinfanterie 15, cavalerie 4, "artillerie 24, genie 2voor den dienst in Oost-Indië infanterie 20, cavalerie 2, artillerie 9, genie 4 plaatsen. De Rijksmiddelen brachten in December 1882 op f 8.439.956.63%, tegen f 8.979.557.18% in 1881. Over de twaalf maanden van 1882 bedroeg de op brengst f104.620.828.83 tegen f 105.620.891.19% in 1881. De opbrengst van den accijns op het gedistilleerd bedroeg ongeveer 6 ton minder dan in 1881, en on geveer 3 ton minder daR do raming. De suiker-accijns bracht ongeveer 1 millioen meer op dan in 1881de registratierechten brachten ruim 9 ton minder op. De successierechten, die 8 ton minder be droegen dan in 1881, waren toch 11 ton boven de raming. De Posterijen waren in 1881 op f 4,217,598.66% voor 1882 op f4,350,000 geraamd, doch brachten f4,470,904,59 op. Het bedrag van de belastbare opbrengst der ongebouwde eigendommen in onze provincie beliep, volgens de kadastrale leggers, op 20 Oct. 1881 f 3,806,527,19, de vermindering in 1882 was f 459,53, de vermeerdering in dat jaar f8,770,15; op 20 Oct. 1882 was de belastb. opbrengst f 3,814,837,81, ter wijl het bedrag der te heffen belasting voor 1883 gerekend wordt op f 472,519,38. De respectieve bedragen voor al de provinciën te zamen zijn: f46,172,975,49 f14,475,90; f84,394,48; f 46,242,894,07%; en f5,513,083,17. Men spreekt van vervroegde bijeenroeping der Tweede Kamer, met 't oog op het dit jaar bijzonder vroeg invallende Paaschfeest. Te 's-Hertogenbosch is overleden de heer mr. C. J. A. Van Rijckevorsel, lid van de Eerste Kamer. Het adres, door 29 IJselsteenfabrikanten vóór eenige maanden tot den Minister van binnenlandsche zaken gericht, om te verzoeken, dat van regeeringswege bij het verleenen van rijks-subsidie voor den bouw van lagere scholen het gebruik van Belgischen baksteen worde tegengegaan, is door den Minister niet voor gunstige beschikking van Regeeringswege vatbaar ge acht, omdat de goedk uring der bestekken voor den bouw van lagere scholen, dus ook wat de hoedanig heid van de te bezigen materialen betreft, door den wetgever aan den districts-schoolopziener is opgedra gen. Een verzoek van dezelfde strekking, dat daarna aan den districts-schoolopziener te Goes gezonden werd, onder wiens ressort twee nieuwe scholen van Belgischen steen worden gebouwd, bleef onbeantwoord. De adres santen hebben zich nu tot de Tweede Kamer gewend, om deze te verzoeken de zaak ter harte te nemen, nu het gebleken is, dat alle pogingen, die zijn aangewend om in deze zaak eene goede oplossing te verkrijgen van de Regeering of van de dóór haar aangestelde amtenaren, schipbreuk leden. (N. R. Ct De zomerdienst op de spoorwegen zal dit jaar den ln Juni in werking treden Dit bericht komt al vast niet te laat! In de Vrijdagavond gehouden vergadering van Eigen Hulp" zijn de bestuursleden L. Sampon en F. Hillebrand herkozen en werd mededeeling gedaan van het verslag over het vereenigingsjaar '82/83, dat wij in een volgend no. raededeelen. Het aanbod van den heer H. G. Hartman Jz. om eene voordracht over Openbaarheid" te houden werd aangenomen. Het bestuur heeft tot zijnen voorzitter herkozen L. Sampon. Benoemd tot rijksveldwachter 3e klasse (jacht opziener) de heer F. Boone, tot heden onbezoldigd rijks veldwachter. Hij zal zijne standplaats hebben te Kouter, gemeente Clinge. Tot ambtenaar van den burgel. stand te Nieuwer- Amstel is benoemd jhr. C. Van Citters, burgemeester. Te Middelburg worden met hoop op goeden uit slag door de Vereeniging «Uit het volk voor het volk" maatregelen beraamd tot oprichting van een zang school voor kinderen uit de volksklasse. Dezer dagen is verschenen no. van den der den jaargang van het Maandblad der Vereeniging tegen de Kwakzalverij. Daarin worden weer een aan tal middeltjes besproken, zooals Auxilium Orientis, Haarlemmerolie, Holloway's zalf en pillen, Teercap- sules, Urbanus-pillen, Slijm- en Maagpillen, Hop-Bitter, Breukzall, Breukbanden van Waersegers, Pain Expel- ler, Zwitsersche Pillen en Seigels stroop. Voor allen, die hierover wenschen ingelicht te worden, is dat nom- uier op aanvraag gratis te verkrijgen bij den uitge ver H. Van Belkum Kzn., te Leeuwarden. In de classis Goes is ten jare 1882 bijgedragen: voor de Algemeene synodale weduwenbeurs, door de kerkvoogdij te Wolfaartsdijk f15 en door den ring van Goes f35,05, als een gedeelte der vacatuurpen- ningen; voor het fonds tot verbetering der schraalste predikantstractementen, door de kerkvoogdij te Kloe- tinge f6, Wolfaartsdijk f5, 's-Heer Arendskerke f5, 'sHeer Hendrikskinddren f2,50, Ellewoutsdijk f2, 's Gravsnpolder f 1, enIJerseke fl, terwijl ten behoeve van het fonds voor noodlijdende kerken en personen, in 24 gemeenten, is gecollecteerd f 155,32%, waar onder eene bijdrage van 10 en f3 respectievelijk van wege de kerkvoogdij te Kapelle en te Oudelande. IJerseke. Ds. P. Van Vlaanderen deed heden na middag alhier, onder eenen grooten toevloed van hoor ders, die het kerkgebouw niet kon bevatten, zijne in trede bij de Chr. Ger. gemeente met eene leerrede naar aanleiding van 1 Coi. 1 2325. Hij werd bevestigd met eene rede over Ps. 132 8 en 9 Beroepen te Oud-Vossemeer ds. W. A. Houbolt te Westbroek c. a.te Nieuw- en St.-Joosland ds. A. J. Eijkman, te Groningen. Ellewoutsdijk. Door Gedeputeerde Staten was de aanmerking gemaakt, dat op de begrooting dezer ge meente voor de onderwijzeres in de handwerken een som was uitgetrokken van f100, terwijl er een raads besluit bestaat, waarbij dit tractement op f150 was vastgesteld. Op voorstel van den voorzitter werd deze post alsnog met f50 verhoogd en de onvoorziene uit gaven met een gelijk bedrag verminderd. In dezelfde zitting werd ook mededeeling gedaan van de bezwaren, door het hoofd der school ingebracht tegen de plaats, aangewezen voor de nieuw te bouwen onderwijzerswo ning. Na eenige bespreking werd op voorstel van een der raadsleden besloten een nader onderzoek daarom trent in te stellen en de geopperde bezwaren voorloo- pig voor kennisgeving aan te nemen. Stavenisse. Op 1 Januari 1883 bedroeg het aan tal inleggers in de schoolspaarbank alhier 77, terug betaald werd in den loop van 1882 de som van f221,59. De bijgeschreven rente op 1 Jan. 1883 beliep f 37,43. De totaalsom van het te goed bedraagt thans f 759,12 Westelijk Zeeuwsch-Vlaanderen. Als het getij verloopt moet men de bakens verzetten is een spreek woord, dat vele gemeentebesturen wel eens ter harte mogen nemen. Sommige besturen, gedrongen door de schaarste van hulppersoneel op de scholen, loofden reeds hoogere salarissen uit. Nu echter overal cursussen zijn of worden opgericht, waar de hulponderwijzers leiding bekomen om zich verder te bekwamen, begint men in dit arrondissement het gemis aan een dergelijken cursus te gevoelen. Onderwijzers solliciteeren naar eldeis, en opvolgers zijn raoeielijk te bekomen. Zelfs te Schoondijke, een gunstig gelegen plaatsin het midden van dit kanton, meldde zich geen enkele sollicitant aan, na de oproeping dezer dagen. De heer A. II. De Vries, die eerlang gedurende 20 jaar als hoofd der openbare school te Zaamslag zal gefuneeerd hebben, was bevorens reeds 5 jaar als zoodanig te Ellemeente werkzaam geweest. Na ver gelijkend examen op 13 April 1858 aldaar benoemd, hoopt hij alzoo in den loop van dit jaar zijne 25 jarige onderwijzersbetrekking, in 2 gemeenten vervuld, te herdenken. Tot leeraar in de aardrijkskunde en in de Ne- derlandsche taal en letterkunde aan de burgerschool te Zierikzee is benoarnd de heer W. C. Seijl te 's Hage, Ieder weet, dat de haver, in korrels gegeven, niet geheel verteerd wordt en er vrij wat verloren gaat. Het is daarom beter de haver fijn te malen en in kleine brooden te bakken, de grootte te regelen naar het gewone ration. Deze brooden worden bij het voederen in kleine stukken gesnedenmet een weinig water geweekt en met haksel vermengd. »L'Italia Agricola", waaruit wij dit bericht ontleenen, zegt, dat door aldus te handelenmen 30 pet. be spaart. (Flor.) Voor de levering der kleeding van de politie agenten alhier was C. Laban de eenige inschrijver. De levering werd hem gegund tegen de volgende prij zen: uniformjassen f28,50, pantalons f 12,50 en petten f2,50, alles per stuk. Verschillende gissingen zijn gemaakt wie of Fiora della Neve, die, als dichter met Een liefde in het Zuiden een schitterend debuut heeft gemaakt, kon zijn. Had men met eene dame, of met een heer te doen? Verschillend waren de lezingen hieromtrent. Wij kun nen de nieuwsgierigheid der bewonderaars van Fiora's gedicht bevredigen. De schepper van dit kunstwerk is, naar wij uit goede bron vernemen, onze voormalige stadgenoot mr. M. G. L. Van Loghem, te Amsterdam. De rechtbank te Zierikzee heeft J. F. v. D. en P. H., visschers te Grauw, wegens het stelen van mosselen op een door particulieren verpachte bank, onder de gemeente Zonnemaire, tot een cellulaire ge vangenisstraf van 15 dagen veroordeeld. Sint-Annaland. De schippers-vereeniging «Schutte- vaer", afdeeling St.-Annaland, hield jl. Donderdag alhier, bij mej. D. Heijboer, harealgemeenejaarlijksche vergadering. De voorzitter, de heer L. Theunisse, opende de ver gadering, heette de aanwezigen welkom, wees op de bevredigende resultaten, die het afgeloopene jaar in het belang der scheepvaart had opgeleverd en gaf daarna den leden gelegenheid hunne belangen voor 1883 kenbaar te maken. Nadat door eenige leden van deze gelegenheid gebruik was gemaakt, werd de vergadering door den voorzitter, na dankzegging voor de verstrekte inlichtingen, gesloten. 27 leden, onder wie ook de burgemeester, vereenig- den zich hierop aan een vriendschappelijken maaltijd, waarbij een gezellige toon heerschte. Zaterdag is in den Duitschen Rijksdag het voorstel van de heeren Hirsch, Baumbach en Blum behandeld. Dit strekte zooals men weet om, zoo doenlijk, maat regelen te nemen, om de arbeiders tegen ongelukken te beschermen. Het voorstel werd aangenomen, ofschoon de heer T. Lohmann in het licht gesteld had, dat het maken van bepalingen uit den aard voor de verschillende fabrieken niet dezelfde kunnen zijn. Volgens art. 18 van de Wet op de bedrijven kunnen de besturen aan het verleenen van vergunning voor sommige bedrijven, die nadeel, gevaar of hinder kun nen veroorzaken, voorwaarden verbinden, »die ter be scherming van de arbeiders tegen gevaar voor gezond heid en leven noodzakelijk zijn." Zooals men ziet, heeft de wetgever reeds in beginsel de macht verstrekt, om dergelijke nuttige maatregelen te bevelen. Totnogtoe is de Bondsraad in gebreke gebleven algemeene regels te stellen en komt alles neer op de besturen en de inspecteurs. Niettegenstaande des heeren Lohmans betoog heeft de Rijksdag het ontwerp aangenomen. Hoe men over de zaak zelve denke, men zal de belangstelling van Duitschland's Hoogste Regeerings- college in het lot der werklieden op prijsstellen. Het wetsontwerp op het vergunningsrecht op sterke drank en tabak heeft bij de commissie van rappor teurs uit het huis van afgevaardigden een ongunstig onthaal gevonden. Vooral wat het laatste artikel be treft, was zulks te voorzien. Het denkbeeld van een tabaks-belasting is in Duitschland zeer weinig populair. De opbrengst dezer heffingen zou tot equivalent strekken voor de opheffing van de 4 laatste klassen van de inkomsten-belasting. Verschillend zijn de opiniën over dit laatste ontwerp, dat ten doel heeft de minder gegoede klassen te verlichten. De «Koln. Zeitung" uitte bij de indiening der ont werpen de vrees, dat ontduiking van de belasting een gevolg van de aanneming zoude zijn. Zooals men weet, moet »het land der milliarden" door nieuwe belastingen de middelen tot dekking der uitgaven vinden. Doch dit is geen wonder, waar oorlog zulke aan zienlijke sommen verslindter is weder tot den aan maak van 400 stuks geschut besloten. Duitschlands artillerie, beweerden de mannen van het vak, zou bij die van Rusland en Frankrijk moeten achterstaan. In Frankrijk wordt levendige strijd gevoerd over de twee voornaamste wetten, die der volksvrijheid tot waarborg moeten strekken. Wij bedoelen die op de benoembaarheid van de leden der rechterlijke macht en die op de inrichting der gemeentebesturen. De wet op de rechterlijke organisatie is op advies van den Minister Duclerc het eerst in de Kamer aan de orde gesteld. De radicalen ijveren zeer voor eene regeling, waarbij de rechtersdoor de kiezers benoemd worden zij zullen dit beginsel waarschijnlijk niet zien zegevieren. Wij gelooven, dat een dergelijk stelsel niet in het belang van de onafhankelijkheid van den rechter zou zijn. Over meerdere of mindere bekwaamheid in een speciaal vak zouden wij de beslissing aan de kie zers niet toevertrouwen. Spuller, Gambetta's boezemvriend, is tot vierden vice- voorzitter der Kamer gekozen. De radicalen stemden op Boysset. De nieuwbenoemde voorzitter der kamer, de heer Brisson, heeft het presidium aanvaard met eene rede, waarin hij op samenwerking der republikeinen aandrong. Zaterdag is het lijk van Gambetta te Nizza begra ven. De trein kwam 's morgens te acht uren aan het station aan en te éen uur stelde de stoet zich van daar in beweging. Ongeveer 1200 lijkkransen en tal van banieren versierden de koets. Om vier uren kwam de stoet aan het kerkhof en defileerde voor het graf. Aan tal van treffende redevoeringen, aan den grooten staatsman gewijd, ontbrak het ook ditmaal niet. De Belgische kamer is nog in het genot van va- cantie. Bij de hervatting van hare taak zal zij te beraadslagen hebben over de middelen tot dekking van het deficit, groot 25 millioen. De clericalen schrijven dezen minder gunstigen toestand toe aan opdrijving der uitgaven voor het onderwijs tout comme chez nous. Het nadeel, dat de Staat op de exploitatie der spoor wegen lijdt en dat jaarlijks 5 a 6 millioen bedraagt, schijnt wel de hoofdoorzaak van het deficit te zijn. Men spreekt nu van een verhooging der spoorweg tarieven met niet minder dan 10 pCt. Zou een der gelijke heffing niet indirect den handel schade doen en niet tot vermindering van het verkeer aanleiding geven, zoodat men aan den eenen kant verliest, wat men aan den anderen kant wint? De ziekte van den Koning is niet van ernstigen aard; hij lijdt aan een lichte maagontsteking. In het Hongaarsche Parlement is een interpellatie tot den minister-president gericht, of het dezen bekend was, dat graaf Wimpffen die als Oostenrijksch ambassadeur te Parijs een einde aan zijn leven maakte een brief heeft nagelaten, waaruit zou blijken dat de bankier Hirsch hem heeft omgekocht in de waar neming zijner betrekking omtrent de spoorwegpolitiek en dat hij, Wimpffen, door berouw over deze hande ling gekweld, de hand aan zichzelven sloeg. Is het waar, dat de ambassadeur voor zijn dood een rapport heeft gericht tot den Minister van Buitenlandsche Zaken vroeg de interpellant De dubbele contröle in Egypte is opgeheven. Sir Auckland Colvin heeft, na van zijn Franschen collega afscheid te hebben genomen, zijn ontslag bij den khe- dive ingediend, wat natuurlijk aangenomen werd. Naar de »Temps" verneemt, zal de heer River Wil son, in de geschiedenis der Egyptische financiën wel bekend, onder den bescheiden naam van adviseur namens Engeland de Egyptische financiën besturen. Zal Sir Wilson omtrent de Fellah's dezelfde vriend schappelijke gevoelens aan den dag leggen als de «dubbele contröle"? Bij den Rijksdag in Zweden is een ontwerp inge diend om een bedrag van 10 millioen'kronen beschikbaar te stellen tot het in cultuur brengen van woeste gron den en het inpolderen van moerassen. m Spoed bij het toezenden van berichten is zeker aanbevelingswaardig. De zucht daartoe mag er echter niet toe leiden, dat men ons berichten zendt, die, door overijling in de toezending, onjuistheden bevat ten. Dit is het geval met liet ons in ons vorig no. toegezonden bericht uit Kruiningen. Het blijkt nu, dat de toenmaals gemelde diefstal niet aldaar, maar te Schor e plaats had en zich volgender wijze heeft toegedragen. In den nacht van 11 op 12 Januari 1883 werd bij J. Van Maldegem aldaar op het raam geklopt, waardoor man en vrouw uit hun slaap gewekt werden. Op de vraag, wat dat kloppen beduidde, was het ant woord dat zij spoedig naar hunne ouders moesten gaan, want dat hunne moeder erg ziek geworden was. De man riep«wacht, dan ga ik mee", doch hij kreeg ten antwoord, dat de klopper niet wachten kon, aangezien hij terstond doorgaan moest om den dokter van Kruiningen te halen. Natuurlijk spoedden man en vrouw zich naar hunne ouders, die ongeveer 15 minuten van hun erf wonen. Het bleek echter, dat men arglistig uit het huis was gelokt, want bij hunne terugkomst in de woning bevond men, dat dieven van hunne afwezigheid hadden gebruik gemaakt om allerlei dingen als goud, zilver, worst, kleeren, dekens, enz. enz. medetenemen. De dader of daders is men nog niet op het spoor. Omtrent deze zaak meldt men ons uit Yerseke Vrijdagavond is alhier de justitie uit Middelburg verschenen, teneinde een persoon in verhoor te ne men, die genoemd was als medeplichtige bij een, den vorigen nacht nabij Schore gepleegden diefstal. Dat verhoor schijnt evenwel niets aan het licht gebracht te hebben, althans de bedoelde persoon is niet gear resteerd. Zaterdagnamiddag vond de landbouwer M. Scheele, mede hier woonachtig, in zijne mestvaalt een zak, waarin, na onderzoek, aanwezig gevonden werden een vrouwenrok, een vrouwenmantel, een schort, een zak doek en een kinderjurkje, van welke men vermoedde dat zij tot de te Schore gestolen voorwerpen behoor den en hier weggestopt waren. De heer Scheele deed dan ook dadelijk van zijne vondst aangifte bij den burgemeester, hoofd der politie. Alzoo verschenen gisteren (Zondag) weder eenige heeren der Middelburgsche rechtbank, vergezeld vaa den majoor der Rijksveldwacht, om te trachten den dief op te sporen en nog andere der gestolen voorwerpen te vinden. Bij eenige personen heeft eene zeer strenge hu'szoeking plaats gehad, doch de justitie schijnt vooralsnog geen aanleiding te hebben gevonden om iemand aan te houden. Kapelle. Jl. Vrijdag zijn alhier eenige menschen aan een groot gevaar ontkomen. Toen nl. een paar arbeiders bezig waren van een vrij zwaren boom, welke gerooid moest worden, de wortels af te hakken en er nog aan geen vallen gedacht werd, brak op eens de hoofdwortel, welke rot bleek te zijn, en de boom viel. Gelukkig ontliepen arbeiders en omstan ders het gevaar, dóch een vrachtrijder, welke in de nabijheid des booms met zijn hit en kar stond om takkebossen te laden, had geen tijd meer om zijn hit vooruit te trekken, en moest het aanzien dat de boom met zijn kroon op hit en kar terechtkwam. Iedereen dacht het beest er dood van onder te zien halen. De takken werden weggehakt, en het beest van zijn hinderlijken last bevrijd. Gelukkig bleek, dat de hit, hoe wel in het begin een weinig kreupel, geen letsel beko men had. Colijnsplaat. Sedert Zaterdag 5 Januari heeft de heer D., ontvanger der directe belastingen van Noord- Beveland en alhier woonachtig, zijn kantoor verlaten, zonder dat men iets zekers weet, waar hij zich thans bevindt. Het kantoor en de kas zijn volgens algemeen zeggen in orde bevonden door den heer controleur van Zierikzee, die nu het kantoor waarneemt. 's-Heer Abtskerke. Jongstleden Vrijdagavond vierde de zangvereeniging «Nooit gedacht" alhier, thans 16 leden tellende, haar jaarfeest. Menig lied met en zonder orgelbegeleiding werd gezongen, waarbij ook ditmaal bleek, dat de ijver van den directeur niet onbeloond blijft. Een zestal leden, die zich de moeite getroost hadden, een drietal samenspraken van buiten te leeren, verhoogden door het ten gehoore brengen daarvan, niet weinig het genot van dezen avond. Een vijftienjarig net gekleed jongmensch, dat Vrijdag per spoor te Vlissingen arriveerde, met plan 's avonds per mailboot over te steken, trok de aandacht van een politieagent, doordien hij aan een sjouwerman de buitengewoon hooge fooi gaf van f 1. Op het politie bureau gebracht, gaf hij op de zoon te zijn van een kleermaker te Rotterdam, en werd in het bezit be vonden van een belangrijke som gelds. Spoedig echter bleek uit de gewisselde telegrammen, dat hij de zoon was van iemand, wiens kas kortelings bestolen was, waarom men hem voorloopig logies in de gevangenis heeft verschaft. Door den Raad van commissarissen der maat schappij tot exploitatie van Staatsspoorwegen is, in plaats van wijlen jhr. mr. C. J. A. Den Tex, tot voor zitter van dien Raad gekozen de heer mr. J. Bieruma

Goessche Courant | 1883 | | pagina 2