Vertrouwen aan den Minister van financiën op grond dat hij leeningen sluit maar belasting-hervormingen achterwege houdt. De heer Hoffmans weet de oorzaak van den politieken toestand aan de uitroeiing der conservatieven door de liberalen, en betoogde dat nood-ministeriën nog lang r.oodig zullen blijven. De heer Van Blom vroeg linanciëele hervormingsplannen. Ook de heer Van Nispen bestreed het beleid van den Minister van financien. De heer Heydenrijck bestreed den heer Haft'mans; de dood der conservatieven is veroorzaakt door miskenning van het belang der schoot- quaestie. De Minister van financiën zou bij hoofdstuk financiën zijne plannen mededeelen, maar verzekerde de zuinigheid te betrachten. De Minister van binnen- landsche zaken bestreed krachtig de aanvallen van den heer Borgesius. De regeeving handhaaft haar pro gram en, wil men eene motie van wantrouwen stellen, de regeering zou gaarne bereid zijn hare moeielijke taak neder te leggen. Het algemeen debat is daarmee afgeloopen. Kerkelijke Zaken en Onderwijs. Yerseke. Beroepen tot predikant bij de Ned. Herv. gem. alhier ds. H. Vermaas, te Numansdorp. Dr. F. Van Gheel Gildemeester, te Dalfsen, heeft voor het beroep naar Almeloo bedankt. Beroepen bij de Chr. Ger. gemeente te Dinteloord ds. J. A. Goedbloed, te Axel. Ds. A. E. Van Deinse, pred. te Naaldwijk, heeft voor het op hem uitgebracht beroep naar Oudshoorn en Gneplioek bedankt. Aan de gemeentelijke Universiteit te Amsterdam is bevorderd tot doctor in de klassieke letterkunde de heer J. H. Gunning, geb. te Utrechtmet een acad. proefschrift get.: »Babylonii-Aristophanis Tabula." Rechtzaken. Arrondissementsrechtbank te Middelburg. Door de rechtbank zijn Dinsdag gewezen de vol gende vonnissen, tegen do. P. S., te Vlissingen, wegens het ontduiken van plaatselijke belastingen veroordeeld tot f 5 boete c. e. 2o. M. C. H., 58 j., wed P. Van H., tapster te Vlissingen, wegens het toedienen van sterkedrank aan een persoon in kennelijken staat van dronkenschap verkeerende veroordeeld tot f 8 boete c. e. 3o. J. P., 40 j., arbeider te IJzendijke, wegens jachtovertredingen en rebellie veroordeeld tot f 20 boete en 21 dagen cell, gev .straf c. e. 4o. J. H., 15 j. en J H., 12 j., beiden te Ter Neuzen, beschuldigd van diefstal. De le vrijgespro ken; de 2e veioordeeld tot 3 dagen cell. gev.straf c. e. 5o. V. N. V., 54 jvisscher te Philippine, wegens mishandeling veroordeeld tot f 8 boete c. e. 6o. S. Van W., 31 j., huisvr. van A. De W„ werkman te Axel, wegens diefstal veroordeeld tot 8 dagen cell gev.strat c. e. 7o. K. L. H., 35 j., schaapherder te St.-Jan Steen, wegens bcleediging veroordeeld tot f 8 boete c. e. 8o. P. De K., 25 j., arbeider te Koewacht, wegens rebellie veroordeeld tot 8 dagen cell, gev.straf c. e. Ook de rechtbank te 's-Gravenhage heeft een vonnis gewezen, waarbij het adverteeren van den ver koop van «veel verbeterde Singer-staal-naaimachines" door iemand, die geen machines uit de fabriek van Singer te New-York verkoopt, verklaard is te zijn een onrechtmatige daad, recht gevende op schadever goeding. De partijen in dit geding, waarin dezer dagen uitspraak is gedaan, waren de depöthouder van Singer, namens de fabrikanten als eischer optredende, en een handelaar in naaimachines C. S., beiden te Delft. Overzicht van den stand der koersen. Het feest van den goeden Bisschop en zijn paarp moge onze aandacht voor eenige oogenblikken van de prozaïsche beurscijfers afleiden, de gevolgen daarvan doen ook het hunne om weer spoedig daaraan onze attentie te wijden. En gelukkig geven die ietwat stof om onze wellicht te groote vrijgevigheid niet lang te betreuren,daar immers in de laatste dagen de beurs te New-York, niet zóo'n drukkende houding had als de vorige dagen al is het dan ook, dat de noteering nog veel te wenschen overlaat, zij geeft evenwel ook heel wat te hopen voor den koers van de bepaald soliede stukken, waarop we den vorigen keer de aan dacht vestigden. Hoewel de kapitaalhuur te New-York daalde, bleef de hausse-speculatie nog huiverig met eenigen beduidenden invloed op te treden. Tegenover eenige vermindering in andere soorten, waaronder vooral behooren de certificaten van aandeelen pref. Chicago N. W., ontmoeten we de oblig. ie hypotheek Louis ville en Nashville verbeterd van 99% tot 101 pet. en de 3pcts. stukken van de tweede hypotheek dier maatschappij fractioneel bevestigd van 49 Yi tot 49 pfe pet. De soliede öpets. oblig. Missouri Pacific South konden van 101 7Ys tot 102Ms vooruit kruipen. Mocht de beurs te Amsterdam voor Amerikaansche waarden slechts weifelende de gewenschte richting eenigszins aannemen, voor de vele Europeesche waarden was ze vooral gisteren bepaald gunstig gestemd. De geregis treerde Jurken A. S. verhoogden van 22 tot 23pf0 wat gelijk staat met eene verbetering van bijna 5 pet. en de Cpcts. geregistreerde stukken van '1869 avan ceerden van 19 U/ie tot 20 wat overeenkomt met bijna 3pct. Daar de vroegere interestvoet bij de con versie, waarvoor de toegetredene stukken geregistreerd zijn, vervallen is, hebben we de betrekkelijke cijfers uit ons koerslijstje doen wegnemen. De 4pcts. Egyptenuren kwamen van 67% tot 70% vooruit, hetgeen een vei hooging van bijna 5pct. be draagt. We herleiden ook deze verhooging per hon derd uitgediukt, om den lezers nog eens aandachtig te maken op het werkelijke verschil in eene koersva- riatie bij stukken op lagere en hoogere noteering. Uit de hei leiding blijkt, dat hoe lager de koers is, hoe meer voordeel een korrsvei heffing van bijv. 1 uitoefent. De hangaren en de Ooitcnrijkers komen ook op vaster prijzen voor; de ipets. goudrente Oos tenrijk verbeterde zelfs niet onbeduidend door eene verheffing van 79 tot 81 pet. De Russische Staatsfondsen over 't algemeen op wat vaster noteering, waaraan wellicht de teleurstel lingenzij het waarschijnlijk ook van tijdelijken aard op de Amerik. markt ondervonden, hebben meegewerkt. We mogen ook niet over 't hoofd zien, dat dezer dagen officiëele cijfers zijn verschenen, betreffende de uitkom sten van den staatsdienst der eerste acht maanden van dit jaar, waaruit blijkt, dat gedurende dien tijd R. 44 millioen meer ontvangen zou zijn dan in denzelfden tijd van het vorige jaar, terwijl de uitgaven met bijna R. 27 millioen zouden verminderd zijn, waardoor er een avans op de ontvangsten en uitgaven zou zijn van R. 71 millioen! Voorzeker een kolossale verbetering, ja, we zouden haast zeggen een ongeloofelijke vooruit gang al weten we ook, dat de tegenwoordige regee ring bezuiniging op haar programma heeft geplaatst. We willen daarom liever de slotrekening over 1882 afwachten, alvorens op die cijfers eene gevolgtrekking te bouwen. We bemerken, dat onder de bronnen die meer opleverden dan het vorige jaar de drankaccijns de belangrijkste plaats inneemt. In 1881 bracht deze R. 138 millioen in de eerste 8 maanden op, terwijl ze in dien tijd in 1882 R. 154 millioen in 's Rijks schatkist deed vloeien I Of nu ook zulke cijfers mogen gerekend worden onder die, waaruit eenige verbete ringen in den economischen toestand zou moeten blij ken, zal, dunkt ons, elkeen met ons ontkennen. Ter loops zij opgemerkt, dat Nederland uit den drankaccijns genietende f22 millioen niet het eenige rijk is, waar de jeneverflesch een hoofdrol speelt. Russische Spoorwegwaarden iets minder gunstig dan de Staatsfondsen. De soliede 4pet. oblig. Groote Russische Spoorwegmaatschappij verloren door van 82 tot 79% pet, terugteloopen ruim 3 pet., terwijl d« 4% pets. stukken dier Maatschappij slechts van 89 tot 88 pet. inkrompen. Laat ons even zien, of nu de koersen dier beide soorten overeenstemmen. Een vier pets. stuk groot R. 125 kost tegen 79% pet. f 198,75, jaarlijks afwerpend aan interest f9,44, gelijk staande met 47/io pet. Een 4 pets stuk groot R. 500 moet tegen 89 betaald worden met f890, waarvan men jaarlijks geniet f42,72, gelijkstaande met 4*/5 pet. De 4 pets. werpen dus niet noemenswaard meer af, zoodat ons blijkt dat na de koersvariatie de prijzen in evenredige verhouding zijn gebracht, zoo we niet in aanmerkiug willen nemen dat de 4% pets. lehyp. en de 4 pets. 2e hyp. verband hebben. Zeker is dat beide soorten ten volle soliede zijn. Houders van Loten Bevilaqua-La-masa, waarvan enkelen ons vroeger om inlichtingen vroegen, zij bericht dat zij uitgenoodigd zijn te verklaren, ol zij hunne loten willen verkoopen a lires 4 per stuk netto, dan wel den verkoopprijs converteeren en een evenredig aandeel in de operatiën betreffende de reorganisatie der premieleening. Vóór 20 December moet die ver klaring ingekomen zijn bij de commissie te Milaan. Buitenlandsch Overzicht. In vijf minuten tijds is Arabi-bey schuldig verklaard, ter dood veroordeeld, begenadigd en verbannen. Even curieus als zulk eene rechtszitting is,,is zeker wel de overweging dat hem om bijzonderepersoon- lij ke redenen door den Khedive gratie verleend is. Geen wonder mag dit zeker heeten, wanneer men be denkt welke knoeierijen er plaats gehad hebben tus- schen der. Sultan, den Khedive en den beschuldigde. Voor zulke knoeipartijen dient men in Egypte of in Turkije te zijn. Als opper-bevelhebber van het nieuwe Egyptische leger wordt door Engeland verlangd Generaal Evelijn Wood. Brittannie's invloed wordt daardoor steeds sterker en ten slotte zal Egypte geheel onder Albion's macht staan. De Sultan van Turkije heeft Saïd-pacha, die een paar dagen geleden als eerste minister werd ontslagen omdat hij ook al deel had aan die z g. samenzwering, tot grootvizier benoemd. De Spaansche Cortes zijn Maandag zonder troonrede geopend. Men verwacht eene korte zitting, maar die vooral belangrijk zal wezen om te weten in hoever Serrano's oppositie tegenover de ministers slagen zal. Te Jerez zijn 60 werklieden, beschuldigd van deel neming aan eene Carlistische samenspanning, gevan gen genomen. De keizer en de keizerin van Rusland zijn Zondag plotseling te Petersburg verschenen en hebben daar het Anitschkoffpaleis betrokken. Het congres der Vereenigde Stalen van Noord- Amerika is Maandag bijeen gekomen. In zijn bood-1 schap doet de President uitkomen, dat de betrekkin gen met het buitenland uitmuntend zijn. Een uitle- verings-tractaat met Belgie is bekrachtigd. De president geeft in overweging het overschot der inkomsten, dat 75 millioen zal bedragen, te besteden aan vermindering van binnenlandsche belastingen eri invoerrechten. Hij hoopt, dat de tarief herziening voor het einde der zitting zal afloopcn. Het rapport der tariefcommissie beveelt een gemiddelde verlaging van rechten met 25 pet. en voor vele artikelen met 40 en 50 pet. aan. Volgens Daily News zouden in een gevecht tussclien de Jransvaalsche Boers en de Kaffers laatstgenoemden geslagen wezen en spoedig onderworpen worden. Bij de verkiezingen in Noorwegen, die thans in hun geheel zijn afgeloopen, zijn de gelederen der radicalen versterkt. Gemengde Berichten. Borssele. De herbesteding onzer predikantswoning is bepaald op 18 December a. s. Bij de opening der inschrijvingsbiljettrn voor de primitive besteding bleek, dat de grootste helft der gegadigden den vereischten vorm voor de biljetten niet had inacht genomen en daarom buiten mededinging moest blijven, terwijl van de andere, in aanmerking komende, inschrijvingen de laagste zelfs de raming met eene belangrijke som overtrof. De oud-strijder C. Van 't Westeinde alhier, die in 1832 mede behoorde tot de verdedigers der Citadel van Antwerpen, gewaagt met veel lof van hetgeen hij velleden week te Amsterdam genoten heeft bij de feestelijke herdenking van de gebeurtenissen vóór 50 jaren. Het deed hem innig goed aldaar de vele herinne ringen aanschouwelijk voorgesteld te zien en vooral zijne oud-kameraden de hand te mogen drukken, die hij voor het eerst na zooveel jaren sclieidens weer mocht ontmoeten. Ook de Goesche oud-strijders waren opgetogen over alles wat zij gehoord, gezien en genoten hadden. Heden heeft zich het astronomische schouw spel herhaald van 9 December 1874, en dat eerst den 8 Juni 2004 terugkeeren zal, namelijk het heentrekken van de planeet Venus over de zonneschijf. Dit merkwaardig en zeldzaam verschijnsel begon hedennamiddag (uit het middelpunt der aarde gezien) te 2 u. 15 min. en eindigde te 8 u. 33 m. In alle plaatsen, waar de zon tusschen deze tijdstip pen boven de kim was, zou men den geheelen voorbij gang hebben kunnen waarnemen. Bij ons zou men alleen het begin kunnen zien; het einde had plaats toen de zon reeds ondergegaan was. De eerste aanra king was voor ons 2. u. 19 m. des namiddags aan de linkerzijde van den waarnemer of de oostelijke rand der zonneschijf. Wij betwijfelen echter, of er in ons land veel van gezien is. Den geheelen morgen was de hemel bewolkt en liet de dagvorstin zich juist tegen het aangekon digde tijdstip even van achter het wolken-floers kijken, als om de teleurgestelde hoop weder eenigszins te verlevendigen, spoedig ontrok zij zich aan ons gezicht, om zich niet weder dan heel flauwtjes en nog maar eens even te vertoonen. De advertentie-galerij in het Panopticum te Amsterdam is geopend en ziet er aardig uit. Inderdaad, die naar de laatste fashion gekleede heer pleit voor den kleermaker, die door het beeld de aandacht op zijn zaak wil vestigensigaren, piano's, antiquiteiten, dameskleederen, comestibles, chocolade, naaimachines, optische en chirurgische instrumenten worden door plastische reclames aanbevolen, en de broodfabriek De Haan heeft zelfs een bakker in vol bakornaat tentoon gesteld, om haar product nog meer bekend te maken. Deze nieuwe wijze van adverteeren heeft voor het Panopticum het voordeel, dat 't een nieuwe verzame ling fraaie beelden ter bezichtiging kan geven, zoodat het publiek er ook bij wint. De vorige week zijn te Scheveningen acht per sonen aan mazelen gestorven. De sneltrein, die des avonds te ruim 8 uur te Oudenbosch aankomt, houdt daar niet stil, waarom het pakket met brieven, couranten enz., voor die plaats bestemd, in het voorbijrijden uit den wagen wordt geworpen. Zondag echter werd het pakket door den trein stuk gereden, zoodat al wat er in was verloren ging- Te Oosterhout is weder een oud-strijder van Waterloo overleden. De man werd 90 jaar oud. Te Rotterdam overleed dezer dagen zulk een oud strijder in 93jarigen ouderdom. Te Ochten is uit een roeiboot in de Waal ge vallen en verdronken een jongeling van 21 jaren. Zijn vader, die zich mede in het bootje bevond en er ook uitviel, werd gered. -- Een milicien van het te Maastricht in garnizoen liggende 2de regiment infanterie, die van het begin van October spoorloos was verdwenen, is Vrijdag in de nabijheid van het Belgische dorp Manaken terug gevonden. De arme drommel, die niet goed bij het hoofd blijkt te zijn, heeft de garnizoenspaats welge daan en vet verlaten en is, na eene afwezigheid van 53 dagen, uitgeteerd en vermagerd teruggebracht. Hij heeft zijne nachten grootendeels in een hollen boom, in de bosschen te Pietershiene doorgebracht, zich groo tendeels voedende met penen en knollen, die hij op het veld vond. Hij bevindt zich thans in de infirmerie, waar hij met krachtige spijzen weder wordt opge knapt. Bj Callantsoog strandde Maandagochtend het stoomschip »Strathmore", met katoen van Savannah naar Bremen. Twee sleepbooten vertrokken dadelijk van Nieuwediepdoch de zee werd zoo onstuimig, dat de pogingen tot afbrengen mislukten en de sleepboo- te~n moesten terugkeeren. Terwijl de hemelhooge golven over het schip sloegen, ging toen de reddingboot uit om de equipage te reddenzij nam dan ook een deel der opvarenden over, doch is met deze in de bran ding omgeslagen, waarbij 9 menschen, 6 Hollanders en 3 Engelschen, omkwamen. - Met hoeveel ijver in het hoofdkiesdistrict Zutfen door de clericalen voor hunnen candidaat voor de Tweede Kamer, baron Brantsen van der Zijp, gestre den werd kan hieruit blijken, dat Maandag het dorp Aalten werd versierd met reusachtige aanplakbiljetten, rood-wit-blauw geverfd, met den naam van den can didaat en aanbevelingen in »Standaard"-stijl er bovenop, en dat de ultra-orthodoxe predikant, de heer F. Gan- gel, zelf bezig was met een hamer en een hoopje spij kers die fraaie decoraties op de muren vast te tim meren. Te Deventer zijn een man en vrouw bijna door kolendamp gestikt. Zij waren voor het- hooge water naar boven gevlucht en hadden om zich te verwar men, kolen daarmede naar toe genomen. Door sommigen wordt beweerd dat zij in bewuste- loozen toestand geraakt zijn, doordien zij de kachel, vóór dat zij ter ruste gingen, goed zouden voorzien en dicht gemaakt hebben. Hoe het zij, de man is volgens nader bericht overleden, de vrouw is echter iets beter. Te 's Gravesande is dezer dagen een landbouwers vrouw gestorven, wier gewicht de 150 Ned. pd. te boven ging. De lijkkist was 1 Ned. el breed. De dra gers hadden, met inbegrip van baar en kist, niet min der dan ongeveer 275 pd te torschen. De vrouw, die nauwelijks 52 jaar telde, kon zich in den laatsten tijd bijna niet meer bewegen. Zondagnacht is M. de Bont, de vermoedelijke dader van den diefstal met voorafgaande poging tot moord te Raamsdonk, onder Bladel, gevat en den volgenden dag, üwaar geboeid, over Eindhoven haar Breda getransporteerd. Als variatie op vele berichten omtrent 25jarige, 50jarige en andere langdurige dienstvervullingen kan strekken, dat een vleeschhouwer te L., die altijd maar één knecht in dienst heeft, dezer dagen zijn lOOn knecht zag vertrekken. Gelukkig melden de bladen overal val der ri vieren, hoewel de toestand op vele plaatsen daarmee natuurlijk niet dadelijk verbeterd is. Te Deventer neemt het getal noodlijdenden steeds toe. De loge heeft een harer gebouwen be schikbaar gesteld, en ook in de koninklijke tapijtfabriek zijn eenige gezinnen gehuisvest. Sedert Maandag is echter ook daar de waterstand verbeterd. Het gemeentebestuur heeft in de laatste dagen ver schillende moeielijke tochtjes over de rivier gemaakt, om te zien of in de buurten over den IJsel ook per sonen, waren die i* nood verkeerden. Bij allen, waar dit het geval was, werd redding aangebracht, en in aken of andere voertuigen werden zij opgenomen of naar de stad gebracht. Hetzelfde geschiedde met hun vee. Eene collecte aldaar voor de noodlijdenden ge houden, heeft opgebracht circa f 3000. Alle steenfabrieken langs den IJsel staan geheel onder water, er zijn fabrikanten die daardoor eene schade hebben van 20 a 30 duizend gulden. Te Maastricht is de Maas binnen hare oevers teruggekeerd, doch dreigt bij eenigen was haar bed ding ook weder te verlaten. Het Maasdal is zwaar beproefd geworden, de schade door zijne bewoners ge leden is vrij aanzienlijk. Aan sommigen toch heeft het water het winterkoren, dat aan de bewerkte aarde was toevertrouwd, ontroofd, van anderen de voederge wassen, die nog te velde stonden, medegesleept of vernield. Ook uit het buitenland worden de overstroomings- berichten gunstiger. De Rijn valt belangrijk, verschei dene straten in Keulen zijn reeds weder droog, de spoorwegdienst langs den rechter Rijnoever is hervat, maar de dienst op den Berg-Markisehen spoorweg blijft gestoord wegens verschillende dijkbreuken. Te Mul- heim bij Keulen zijn echter nog 7000 ingezetenen, die hunne woningen niet kunnen betrekken. De el lende moet vooral daar ontzettend zijn. Welgestelde lieden loopen bedelend langs de straat. Ook in de naburige dorpen ziet het er niet beter uit. Nieuwied staat nog half onder water, honderden fatniliën zijn zonder voedsel en verwarming. Een later bericht meldt nog Het water zakt overal, op Neeker, Main, Moezel en Rijn. Toch zal op den Rijn de seoornvaart nog in geen acht dagen hervat kunnen worden. Op den Moezel is de vaart reeds aangevangen, terwijl ook de «Hessische Ludwigsbahn" haar dienst van Frankfort en Aschaffenburg-Darmstadt naar Mainz en over Bin- gen heeft hervat. Het ergst is nog steeds Mainz door het water bezochten vooral de Mainzer voorstad Gartenfeldverder staan Mombach, Castel, Kostheim, Laubeslieim, Bodenheim, Nack nheim, Worms, Op- penheim en Nierstein onder water. De Hessische en Beiersche Palz zijn bijna in zeeën herschapen. Van alle kanten komen nog berichten van allerlei rampen, maar alle komen toch daarin overeen, dat het ergste is geleden. Volgens «Veritas" zijn in October vergaan 142 zeilschepen en 15 stoombooten, waaronder 10 Nederl. zeilschepen. In de terechtzitting betreffende het proces P elt- zer van Maandag werden eerst de eigenaar, alsmede een bediende, en de portier van het hotel Britannique te Brussel ondervraagd en hunne verklaringen kwa men goed overeen. Allen herkenden in den vermomden Henry Vaughan Léon Peltzer. Hij was in Deeember 1881 met den trein van Parijs in het hotel Britan nique aangekomen en had een salon verlangd, voor gevende dat hij zijne vrouw en kinderen verwachtte. Toen droeg hij zijn arm in een draagband. De getuigen Guizot, meubelmaker en Almain, de eige naar van het huis in de Wetstraat, waar de moord gepleegd is, brengen weinig aan het licht. Léon had het huis gehuurd met het doel den zetel te vestigen van eene op te richten stoomvaartmaat schappij naar Australië, waarvoor hij hier verschil lende personen moest raadplegen, 't Was daarom dat hij den meubelmaker opdroeg vooral eerst het vertrek in orde te brengen, dat tot bureau ingericht moest worden. Daar de meubelmaker Vaughan niet kende, ontving hij 1000 francs tot waarborg. De inspecteur van politie Degauque had ontdekt, dat Léon in het Amstelhotel te Amsterdam gelogeerd had en dat ad- vokaat Asser een bezoek van Vaughan had ontvangen om inlichtingen in te winnen op welke wijze men in Nederland de toestemming kan bekomen eene naarn- looze maatschappij op te richten. Ook te Hamburg en Bremen heeft Léon eenigen tijd doorgebracht, waar hij onder meer een telegram in ontvangst nam onder den naam van Wauters, en welk telegram later gebleken is van Armand afkom stig te zijn. De Keyser, officier van politie, die Léon aan het station te Keulen in hechtenis genomen heeft, verklaarde dat Léon na de arrestatie zeer ontroerd was en bekende Léon Peltzer te zijn en dat hijBernays per ongeluk gedood had. Eene hevige woordenwisseling ontstond er tusschen de verdedigers en de getuigen, die het handschrift der depêches hadden onderzocht, waaraan de voorzitter met moeite een einde kon maken. Dinsdag werd nog getuigenis afgelegd door den heer Stienen, geneesheer, die belast was met het onderzoek naar de oorzaken van Bernay's dood. Hij verklaarde, dat de dood is teweeggebracht door een schot met een vuurwapen voegde erbij, dat de bloed vlek op het tapijt 20 uren na den dood is gemaakt bevestigde, dat het lijk van Bernay's in een liggende positie is verstijfd, en dat het 24 uren na den d ood in een andere houding is gebracht. Doctor Laroche bevestigde eveneens, dat het lijk niet verplaatst is binnen den tijd, door Léon aange geven. Doctor Vleinminckx heeft dezelfde overtuiging als zijn collega's. Volgens hem is het lijk minstens

Goessche Courant | 1882 | | pagina 2