modder zou bemoeielijken of onmogelijk maken. Daarbij bedenke men, dat om bet gezicht op de modder te benemen, het plantsoen eene manslengte zou moeten hebben en dan ook het uitzicht in den Poel en op den 's-Heer Hendrikskinderendijk zou belemmerd en ontnomen worden. De heer Den Beer gelooft niet, dat de bedoeling is de geheele plaats intenemen, maar slechts een paar strepen kaphout aantebrengen. Ten vorigen jare lag de modder tot op den weg uitgestort en dit zou door die beplanting voorkomen worden. De heer Ochtman herhaalt dat het kaphout eene manslengte zou moeten hebben en er onderscheidene openingen zouden moeten blijven voor de wagens. Hij geeft in overweging dit plan aantehoudendaar het contract met den aannemer in het volgende jaar ein digt en burg. en weth. er dan hunne gedachten aan zullen wijden. De heer "Van der Hoek hoopt, dat er verandering kan aangebracht worden. Een eind weegs kan men aangenaam wandelen, maar dan komt men aan een modderpoel. De heer Ramondt herinnert dat het heden juist 5 jaren geleden is, dat de heer Den Boer dezelfde be planting in de raadsvergadering ter sprake bracht en dat toen door de geneeskundige leden geadviseerd werd, daartoe niet overtegaan, omdat alsdan de modder niet zou kunnen drogen. Hij vraagt, of de heer Callen- fels nog dit gevoelen is toegedaan? De heer dr. Callenfels bevestigt dit en zegt niet van gevoelen veranderd te zijn. Bij Hoofdstuk III, Afd. II, Art. 8Onderhoud der begraafplaats, rapporteert de fin. comm.: «Onder dit artikel komt eene kleine som voor voor de lijkkoets der gemeente. Nu door particulieren voldoende in deze behoefte wordt voorzien, moet de vraag rijzen of het aanhouden van eene lijkkoets door de gemeente nog wel noodig is" Burg. en weth. antwoorden: «De verordening op de heffing van begrafenisrech ten legt de verplichting op, dat de gemeente, indien dit gevorderd wordt, ook een lijkkoets met paarden en koetsier verstrekke. Het is waar, dat dit in den laatsten tijd niet is voorgekomen, doordat particulieren in de behoefte voorzien, maar indien die particulieren hunne onderneming eens staken, of ook om hooge eischen van die zijde te voorkomen, achten burg. en weth. het behoud der lijkkoets, die weinige of geene uitgaven vordert, wenschelijk." De post blijft onveranderd. Bij Hoofdstuk VAid. I, Art. 3Jaarwedde van keurmeesters, beveelt de heer Massee het keuren van het vleesch in het toezicht van burg. en weth. aan. Hij gelooft, dat dit niet geschiedt met al de nauw gezetheid die de zaak verdient. De Voorzitter bedankt voor deze vrij vage aanbe veling en hoopt dat de heer Massee nadere aanwij zingen zal willen doen, is het niet in het openbaar, dan onder 4 oogen. De heer dr. Callenfels spreekt in denzelfden geest als de heer Massee. De Voorzitter houdt zich ook bij dien heer voor nadere mededeelingen aanbevolen. De heer Steketee zegt dikwijls onderzoek te doen of het van buiten ingevoerd wordende vleesch wel gekeurd wordt, doch ondervonden te hebben, dat dit altijd door keurbiljetten gedekt is. De Voorzitter herneemt, dat het zeker isdat er gekeurd wordt. De heer Massee zegt geen aanmerking op de briefjes te maken, maar omtrent de keuring klachten verno men te hebben. Bij Hoofdstuk V, Afd. II, Art. IKosten der schut terij f200, rapporteert de fin. commissie: «Deze post zal in overeenstemming moeten gebracht worden met de inmiddels ingekomen begrooting der schutterij, welke een hooger bedrag aanwijst." Burg. en weth. antwoorden: «Volgens de inmiddels ingekomen begrooting der kosten van de schutterij voor 1883 zal eene bijdrage van f378,80 uit de gemeente-kas noodig zijn. Burg. en weth. stellen voor de uitgetrokken som van f 200 op dat bedrag te brengen." Dienovereenkomstig wordt besloten. Bij Hoofdstuk V, Afd. IV, Art. 2: Kosten der straat verlichting, rapporteert de fin. commissie: «Bij een persoonlijk door ons ingesteld onderzoek is ons gebleken, dat de verlichting in de Lange Kerk straat zelfs des Zaterdags, maar vooral des Zondags avonds als de winkels gesloten zijn, onvoldoende is, waardoor juist die straat het middelpunt schijnt te worden van tooneelen, die voor de iogezetenen in 't algemeen, maar vooral voor de bewoners der Kerkstraat zeer hinderlijk zijn. Ofschoon niet overtuigd, dat betere verlichting aan die tooneelen een einde zou maken, zoo kan zij toch, meenen wij, daartoe gedeeltelijk aanleiding zijn. Wij hebben daarom de eer voortestellen dezen post iets hoeger te ramen, teneinde de verlichting in de Kerkstraat met 2 a 3 lantarens uittebreiden." De Voorzitter antwoordt, namens burg. en weth., daarop dat iedere stad eene wijk of straat heeft, waar zich des avonds of op gezette tijden eene buitengewone drukte openbaart, zooals te Rotterdam de Hoogstraat, te Amsterdam de Kalverstraat, te Middelburg de Lange Delft, enz. Zoo is in Goes de Lange Kerkstraat de uitgezochte wandelplaats van het publiek. Burg. en weth. zijn met de fin. comm. niet overtuigd, dat meer dere verlichting der Lange Kerkstraat een einde aan de daar heerschende drukte zou maken. Of, indien dit al gebeurde, vreezen zij, dat de tooneelen zich eenvoudig zullen verplaatsen. Iedere lantaarn kost gemiddeld aan plaatsing p.m. f30 en aan gaslicht p.m. f25'sjaars. Burg/en weth. achten eene verhoo ging bij die overwegingen niet gerechtvaardigd. De heer dr. Callenfels is het eens met den Voor zitter, dat, al brengt men in de Kerkstraat een enkele lantaarn meer, geen einde zal komen aan de drukte, maar wellicht dat het toch zijn nut zou hebben. De heer Van der Hoek meent, dat, als hij de fin. comm. goed begrijpt, de bedoeling is, om alleen des Zondags meerdere verlichting aantebrengen, teneinde de werken der duisternis, die er nu plaatshebben, tegen te gaan. Daarvan 2ouden de kosten toch niet zoo groot zijn. De heer Ben Boer zegt, dat dit ook zijne bedoeling iser gebeuren tooneelen, die men liever niet ziet. De lieer dr. Callenfels is van gevoelen, dat, als er werken der duisternis gebeuren, een lantaarn meer moet worden aangebracht. De heer Ochtman vraagt, waar de lantaarn zou moeten geplaatst worden? Als men de tegenwoordige verlichting niet voldoende acht, dan zou tusschen elke twee lantaarns een lantaarn geplaatst moeten worden. De heer mr. De Jonge Van Ellemeet zegt, dat de fin. comm. niet tegen de drukte maar tegen de minder fatsoenlijke drukte, die in de Lange Kerkstraat op Zon- en feestdagen des avonds heerscht, gekant is. Hij acht het van groot gewicht, dat de belangrijkste straat goed verlicht zij. De afstand tusschen de lan taarn aan de Markt en d ie bij Van der Reit, en tusschen deze en bij Van Gend en Loos is tamelijk gelijk, doch dan verder is de afstand tusschen de laatste en die bij Quist te groot. Hij zou een lantaarn bij het Stadhuis en een bij de woning van den heer mr. De Witt Hamer wenschelijk achten. De heer dr. Callenfels acht meerder politietoezicht beter. De Voorzitter zegt, dat sedert maanden op eiken Zaterdag- en Zondagavond een politieagent in de Kerk straat aanwezig is. Wat het denkbeeld van de fin. comm. aangaat, acht hij het goed, dit in een cijfer te stellen, bijv. f 100, en daarmede den post te ver- hoogen. De heer Massee wil, als het een voorstel wordt, zijne stem nrotiveeren. Hij heeft de werken der duis ternis liever in de hoofdstraat dan op den wal en zal dus tegenstemmen. De heer jhr. De Marees van Swinderen onderschrijft wat de laatste spr. heeft gezegd. Burg. en weth. zor gen voor de veiligheid en vrijheid der wegen en straten, maar mogen niet medewerken tot verplaatsing der bedoelde tooneelen naar eene eenzame wijk der stad. De heer mr. De Jonge van Ellemeet stelt voor het bedrag van het onderwerpelijk artikel met f 100 te verhoogen tot meerdere verlichting der Lange Kerk straat. Dit voorstel wordt in omvraag gebracht, doch ver worpen met zes stemmen. Vóór stemden de heeren mr. De Jonge van Ellemeet, Den Boer, Van der Hoek, Steketee en Ramondt. Bij Hoofdstuk VI, Afd. II, Art. 3, rapporteeren burg, en weth. »Er is sedert het indienen der begrooting nog een krankzinnige in het gesticht opgenomen, waarvan ech ter de verpleegkosten door de betrekkingen werden gerestitueerd, zooals bij de ontvangsten Hoofdst. IV, Afd. I, Art. 5 is vermeld. De som (moet dus verhoogd worden met f270 en alzoo gebracht op f1080. Dienovereenkomstig wordt besloten. Bij Hoofdstuk VII, Afd. III, Art. 4Onderhoud der schoollokalen, vraagt de heer De Jonge van El lemeet inlichting omtrent de zinsnede in de memorie van toelichting, dat de verandering van school C om deze lokalen in overeenstemming te brengen met het K. B., en die op f 3090 geraamd wordt, uittestellen tot 1884. Spr. vraagt, of het verstandig is deze verandering uittestellen, als zij toch noodig is De Voorzitter antwoordt, dat het uitstel plaats heeft tengevolge van den financièelen toestand der gemeente voor dit jaar, na een gesprek met den districts-schoolopziener. Toen deze autoriteit geen bezwaar tegen het uitstel had, vonden burg. en weth. geen vrijheid dit jaar daartoe overtegaan en wenschen zij de verandering aan school C in 1884 uittevoeren evenals in 1883 die aan de scholen A en B geschieden. De post blijft onveranderd behouden. De behandeling van Hoofdstuk X, Art. 1Onvoor ziene uitgaven, wordt uitgesteld tot na de behande ling van de ontvangsten. Bij Hoofdstuk II, Art. 1Inkomsten van vaste eigen dommen stellen burg. en weth. voor het bedrag te ver minderen met f 48 en dus te brengen op f 3265,40 tengevolge van no. 1, nieuwe verpachting van 1 Oct. 1882 tot 30 Sept. 1889 aanJari Van Zweeden, voor f 120 in plaats van f160, dus minderf 40, no. 12, idem van 1 Jan. 1883 tot 31 Dec. 1889 aan denzelfde voor denzelfden pachtprijs. no. 15, overdracht van pacht na vermin dering der oppervlakte* met 4 aren aan A. Okké, voor f29 in plaats van f 37, dus minder - 8, Te zarnen f 48, Hiertoe wordt besloten. De heer dr. Callenfels oert nog aan dat de Groote Stoofweide ten tweeden male met suikerpenen is bezaaid en vraagt, of dit aan burg. en weth. bekend is? De Voorzitter antwoordt, dat den pachter vrijheid is gegeven zijn land te bebouwen, zooals hij wil, mits gelijk een goed landbouwer betaamt. De heer dr. Callenfels herneemt, dat men dan is afgeweken van de vroegere gewoonte en betreurt dit, daar hij het tweemaal bezaaien met suikerpenen tot nadeel van het land acht. De Voorzitter houdt zich aanbevolen om eene schets van de voorschriften voor de verpachting van den heer Callenfels te ontvangen. Bij art. 3, Erfpachten, stellen burg. en weth. voor het bedrag te verhoogen met f 10, tengevolge van uitgifte van no. 64, Grond aan de Adolf van Westerwijksbuurt 4 aren aan A. Okké, van 1 Oct. 1882 tot 30 Sept. 1972 f 10,— en alzoo dit artikel te brengen op f 547,55®. Bij art. 6 stellen burg. en weth. voor dit art. te wijzigen wat b betreft als volgt Verpacht aan P. Schrijver van 1 Jan. 1883 tot 31 Dec. 1889. 'sjaars voor f9, Voorts Hoofdstuk II te verminderen met - 38, en alzoo te brengen van f5460,59' op f 5422,59'. Hiertoe wordt besloten. Bij Hoofdstuk III, Afd.IV, Art. 4 en 5: Schoolgelden, zegt de heer Den Boer dat, als deze artikelen in om vraag gebracht werden, hij er zich tegen zou moeten verklaren, op grond van zijn bekend gevoelen. De heer Ramondt herinnert den vorigen spr., dat het bedrag dezer artikelen gegrond is op de betrokken verordeningen tot heffing. Er zou dus eerst een voor stel tot wijziging van deze behooren te worden gedaan. De Voorzitter is ook van dit gevoelen en gelooft bovendien, dat de opmerking van den heer Den Boer beter bij de algemeene beraadslagingen had te huis behoord. Bij Hoofdstuk IV, Afd. I, Art.: 5;Bijdragen in de kosten van verpleging van krankzinnigen f300 (als 1' 40 van het Rijk en f 60 van de Prov. voor ieder ver pleegde) rapporteeren burg. en weth. dat de bijdrage van de provincie bij Prov, blad no. 96 van 1881 is bepaald op f75 's jaars. Voorts is een krankzinnige in het gesticht opgenomen, waarvan de verpleegkosten door de betrekkingen worden gerestitueerd. De som zal dus moeten gebracht worden op f300 plus f45 plus f270 of f615. Hiertoe wordt besloten. Bij Hoofdstuk V, Afd. II, Art.: 2 Opbrengst van verkochte boomen, bespreekt de heer dr. Callenfels den toestand der boomen op den Oostsingel, die zijns bedunkens niet meer groeien, en groot nadeel voor de bijgelegen huizen en tuinen teweegbrengen. De regen putten kunnen geen dienst meer doen voor drinkwater en in de tuinen groeit bijna niets meer. De heer Den Boer bevestigt dit en wijst er nog op, dat verscheidene takken zoo laag nederhangen dat zij schade aan de huizen berokkenen door het inslaan van glasruiten. De Voorzitter en de heer Ochtman willen gaarne notitie van het aangevoerde nemen. Nadat de ontvangsten zijn behandeld benevens de veranderingen, die sommige artikelen hebben ondergaan, wordt de post Onvoorziene uitgaven (Hoofdstuk X Art. I) vastgesteld op f 1280,23. De begrooting in haar geheel, bedragende in ontvangst en uitgaaf f 99433,32 wordt nu in omvraag gebracht en voorloopig vastgesteld met algemeene stemmen. De vergadering is daarna op de gewone wijze gesloten. Buitenlandse!) Overzicht, De verkiezingen in Italië voor leden der Kamer volgens het nieuwe verkiezingsysteem, scrutin de lisle (groote kiesdistricten), heeft aan het ministerie in de groote steden de overwinning verschaft. Te Milaan echter is de republikeinsche candidaten-lijst doorge gaan. Wel is waar is aldaar ook een monarchaal ge kozen, maar als vertegenwoordiger der minderheid. De opkomst bij de stembus is niet geweest wat men ervan verwacht had. Vergeten mag echter niet worden, dat in het Noorden velen teruggehouden zijn door de overstrooming, die ook daar het land weer geteisterd heeft. De clericalen hebben zich van stemming onthouden. Maar de vraag blijft, of ze bij de herstemmingen, waarbij zij allicht den doorslag kunnen geven, ook thuis zullen blijven? Een geheim wachtwoord van het Vaticaan acht men niet onmogelijk. Het is niets meer dan natuurlijk, dat de leden van het Britsche Lagerhuis, nu ze toch bij elkaar zijn ge roepen, de gelegenheid aangrijpen om de regeering met allerlei vragen omtrent Egypte lastig te vallen. Veel succes hebben zij echter op die vragerij niet alleen weten zij dat over de samenstelling der com missie voor de schadevergoeding wegens de gebeurte nissen te Alexandrië nog steeds door de mogendheden werd onderhandeld; dat de Egyptische regeering En geland zal raadplegen over toekomstige stappen tot organisatie van het leger en dat Engeland geen deel heeft aan eenig geheim verdrag of verbond betreffende Egypte. De Franschen, vooral die van het mindere allooi, leven tegenwoordig in een periode van dynamiet-bewonde- ring. De radicale afgevaardigde Clemenceau hield Zondag een toespraak voor zijne kiezers. Er waren een GOOOtal opgekomen, die vreeselijk lawaai maak ten, en die, hoe sterk Clemenceau zijne afkeuring over het dynamiet ook uitsprak, van hunne zijde hunne ingenomenheid ermee betuigden. Nu weer wordt uit Cairo gemeld dat de opstand van den valschen profeet te Soudan niet zoo ernstig is, als eerst werd voorgesteld. Ra, ra, wat is dat Het zal wel veel afhangen van de bron, waaruit de berichten komen. Gemengde Berichten. Door de politie te Goes zijn opgespoord en in beslag genomen de zes paar bottines, die alhier waren verkocht en van welke ontvreemding te Breda mede verdacht is R. S., die tevens aangehouden is wegens diefstal van jassen en de bekende oplichterij met horloges te Middelburg. Verder is door de politie opgemaakt proces-verbaal wegens den onbevoegden verkoop van sterkedrank in bet klein. Nader vernemen wij dat de theorie-oefeningen voor het kader, door den officier bij de dd. schutterij te Goes, den heer H. J. Roskes, op het beursgebouw te houden, zullen plaatshebben des Vrijdags avonds van half negen tot half tien uren. Volgens te Goes gedane waarnemingen was de weersgesteldheid gedurende de maand October als volgt: den 2den 's avonds van half zeven tot half acht was er een prachtig noorderlicht te zien; den dl den .s avonds onweerde het van 's avonds 5 uren tot 'snachts; in den nacht van den 12den op den 13den viel er de grootste hoeveelheid regen, die se dert 1 Maart in deze streken gevallen is, nl. 29.2 mM.den 22sten 's morgens half twaalf donderde het, evenzoo in den avond van den 23sten, terwijl er den 24sten een storm opstak, die volgens de laatste berichten vele ongelukken veroorzaakte. De maand Sep tember gaf slechts 1 keer, October daarentegen 3 keeren onweer. Het aantal regendagen bedroeg in September 16, in October 21de hoeveelheid regen beliep in September 66.6 mM., waarvan de 18de de grootste hoeveelheid leverde, nl. 21.6 mM.in Octo ber 93.05 mM., waarvan de 12de de grootste, hier boven genoemde, hoeveelheid gaf. Hansweert. Zondagavond zag zich de kapitein van den van Ylissingen alhier binnengekomen, driemastschoo- ner vCitva", bestemd naar Dordrecht, genoodzaakt de hulp der politie interoepen voor twee man zijner equipage, die zijne bevelen weerstreefden en den stuurman een dracht slagen hadden toegediend. De weêrspannigen zijn door de zorg der politie van boord verwijderd, terwijl tegen hen proces-verbaal is op gemaakt. Borssele. Bij den landbouwer Stols alhier prijkt een bladerlooze seringeboom met drie bloemtrossen en vertoonen sommige aardbeiplanten voor de tweede maal in dit jaar onrijpe vruchten. In een suikerfabriek te Bergen op Zoom viel een werkman, die bezig was de machine van olie te voorzien, van eene aanmerkelijke hoogte, en was binnen eenige oogenblikken een lijk. De vorige week kwamen te Rotterdam weer tien gevallen van pokken voor. Iemand te Delft kocht voor eenigen tijd op de markt aldaar een vink en liet het dier in zijn volière rondvliegen, alwaar het evenwel weinig op zijn ge mak bleek te zijn, de vleugels liet hangen, en zijn meester in den waan bracht dat het spoedig zou sterven. De vink kreeg nu zijn vrijheid terug en ver dween weldra uit den tuin; doch na twee dagen kwam hij weder terug en vloog rond de volière, dui delijk zijn verlangen te kennen gevende om binnenge laten te worden. Daaraan werd eerst den volgenden dag, toen het diertje weder in den tuin verscheen, voldaan. En ziet, niettegenstaande in dezen tijd voor de vogels nog voedsel in overvloed is te vinden, kan de vink zich thans uitstekend in zijn gevangenschap schikken. (D. Ct.) Zondag vroeg in den morgen is in de Noordgron- den bij Nieuwediep gestrand het Engelsche stoomschip «Gulf of Panama", met rijst, komende van Japan en bestemd naar Bremen. Zoo spoedig mogelijk vertrok de stoomsleepboot «Hercules" met de reddingboot op sleeptouw derwaarts, doch deze kwam helaas te laat. De uit 27 man bestaande equipage had met eigen booten het schip reeds verlaten. Hiervan werd éen boot, waarin de kapitein en vier man zich bevonden, door de loodskotter no. 9 ontdekt en opgenomen, terwijl twee andere omsloegen, waarbij 22 man der equipage het leven verloren. Het schip is reeds ge deeltelijk stukgeslagen en vol water. Te Monnikendam is Zaterdag jl. het dak van een in aanbouw zijnde woning ingestort, waardoor een werkman zoodanig gekwetst werd, dat men voor zijn leven vreest. Oorzaakoverdreven zuinigheid in het gebruik van materialen. Een jonkman van 18 jaar huwde dezer dagei te 's-Bosch met een 36-jarige weduwe, die hem zes kinderen medebracht; de stiefvader zal in het a. s. voorjaar tegelijk rnet zijn oudsten zoon moeten'loten voor de militie. Te Zevenaar heeft een gehuwde vrouw een jongetje van 4 jaren, het kind uit een vorig huwe lijk van haar man, door het inmengen van lucifers koppen in zijn voedsel van het leven beroofd. Zij geeft voor, door jalouzie gedreven te zijn, omdat haar man meer van dit kind hield dan van haar. Gevan kelijk werd zij naar Arnhem vervoerd. Het jaarlijksch verbruik van vleesch is in Groot- Brittanje per persoon ongeveer 50 kilo. Geen ander Europeesch land nadert dit cijfer. Voor Denemarken is het 39 kilo, voor Frankrijk en Zweden 35 kilo en voor Italië slechts 9 kilo. In 1860 bedroeg de in voer van vleesch in Engeland 3,5 kilo per inwoner, in 1880 reeds 20 kilo, in 1860 vertegenwoordigde de vleeschinvoer een waarde van 4,389,000 pdstin 1880 van 26,612,000 pdst. In 1881 werden 9 mil- lioen ton vleesch naar Europa gebracht, voor het grootste gedeelte in Engelsche schepen. De politie spoort twee Engelschen op, die bij verscheidene groote bankinstellingen omstreeks twee millioen frank aan Engelsche banknoten gewisseld hebben, van 100 p. st. en 200 p. st. elk. Al die banknoten waren valsch. Een bankier had 400,000 fr. van dat papier gewisseld. Te Kentish Town, een stadsdistrict in 't noord westen van Londen, heeft een nog jonge man, die door verkoop van boter en eieren langs de huizen voor zich en de zijnen het brood verdiende, zijn vrouw en twee jonge kinderen vermoord en daarna zichzelf in de Theems verdronken. Een gering geldelijk verlies zou den ongelukkige tot deze daad van wanhoop ge bracht hebben. Uit Edinburg wordt het volgend ontzettend on geluk gemeldToen de nacht-exprestrein naar Schot land Zondagochtend half drie een station nabij Leeds binnenreed, stond een Pulman's salonwagen in lichte- laaien gloed. Er waren vier passagiers in, waarvan drie in hun nachtgewaad gelukkig gered werden, maar de vierde, dr. Arthur, een militaire arts en de 33- jarige zoon van een geestelijke nabij Aberdeen, was reeds dood, gedeeltelijk verbrand, gedeeltelijk gestikt. Hij was na een afwezigheid van 10 jaren op zijn te rugreis van Ceylon en had bijna de plaats bereikt waar zijn ouders hem met verlangen wachtten. Later bleek dat de waggon in de nabijheid van Leeds vuur had gevat. Men vond het plafond geheel uitgebrand en de zijwanden sterk beschadigd. Een der moordenaars van Palmer en zijn met gezellen (zie ons vorig no.) is, volgens een te Alex andrië verschijnend blad, gevangen genomen. Hij moet reeds een volledige bekentenis afgelegd hebben. De hevige regens van den laatsten tijd, ge paard met zware stormen, hebben groote overstroo mingen en verwoestingen in het zuiden van Frankrijk veroorzaakt. De berichten uit Nice, Cannes, Tarascon, Avignon en vele andere plaatsen luiden hoogst treu rig Aan de Promenade des Anglais te Nice is eene schade toegebracht, die op 150,000 fr. wordt geschat. Alle laaggroeiende planten zijn vernietigd of bescha digd. De straatweg is bedekt met neergesmakt hout. Te Cannes stond het water den 28sten een meter hoog in sommige straten. Het spoorwegstation had het voorkomen van een klein eiland-, de goederen

Goessche Courant | 1882 | | pagina 2