2o. P. B., 34 j., werkman te Ter Neuzen, wegens diefstal veroordeeld tot 3 maanden cell. gev. straf c. e. 3o. P. R., 12 j., en S. F. R., 11 j., te Aarden- burg, wegens diefstal veroordeeld ieder tot gevangen zetting in een verbeterhuis voor 5 jaren. 4o. P. C. J., 12 j., te Biervliet, wegens diefstal veroordeeld tot 3 dagen cell. gev. straf c. e. 5e. J. P., 15 j., arbeider te Groede, wegens dief stal veroordeeld tot 8 dagen cell. gev. straf c. e. 6o. A. De R., polderwerker te Stekene (België), wegens ongedekt vervoeren van zout op het terrein, bedoeld bij art. 162 der algemeene wet, veroordeeld tot eene boete van f 31,50 c. e. 7o. J. B. C., 25 j., smidsknecht te Zuiddorpe, wegens heleediging van een beambte in functie ver oordeeld tot eene boete van f3 en een van f8 c. e. 8o. H. B., 24 j., C. L. B., 23 j., 3. B., 21 j., en J. A., 30 j., allen klompenmakers te Koewacht, wegens verwonding veroordeeld ieder tot 15 dagen cell. gev. straf en f8 boete c. e. Afloop Aanbestedingen en Verkoopingen. Biervliet. Dinsdag is door het gemeentebestuur alhier aanbesteed: n. Het bouwen eener school op het dorp, met speelplaats, ameublement enz. voor 400 leerlingen. (Raming ongeveer f27,000). Daarvoor was ingeschreven door de heeren: V. d. Houter te Ter Neuzen, voor f31300; A. Schmidt, te Schoondijke, voor f31150; A. Van Male te Schoondijke, voor f31500; A. Luteijn te Nieuw- vliet, voor f31120; J. F. Maes te Hoofdplaat, voor f30000; B. Den Exter van den Brink te Krabbendijke, voor f29820 en G. Hoevenagel te Biervliet, voor f29200. b. Het bouwen eener school met speelplaats, ameu blement enz. voor 144 leerlingen, benevens onderwijzerswoning te Driewegen. (Raming ruim f 15000) Daarvoor hadden dezelfde heeren ingeschreven en wel A. Schmidt, voor f22400; A. Van Male, voor f21200; V. d. Houter, voor f20000; J. F. Maes, voor f20000; A. Luteijn, voor f 19980 B. Den Exter v. d. Brink, voor f19840 en G. Hoevenagel, voar f19790. Deze werken worden uitgevoerd onder toezicht van den heer J. H. Hannink, architect te Goes. Overzicht van den stand der koersen. Verbeeld u dat onze «bankjes" eens niet inwissel baar waren en de regeering hare betalingen voor een groot bedrag, dat ze niet in klinkende munt kon af doen, in «bankjes" afdeed, dan kunt ge u begrijpen dat het met die biljetten eveneens zou gaan als met alle artikelen, waarvan een kunstmatig aanbod de ver langde en benoodigde hoeveelheid verre overtreft, ze zouden in waarde dalen. Een bankje van honderd gulden zou niet meer tegen f100 in munt verwisseld kunnen worden door die daling; men zou naar gelang deze grooter is meer guldens in papier moeten geven voor f100 munt. Denku, dat voortaan f160 in pa pier zou moeten gegeven worden om f100 in munt- vorm te bemachtigen, dan kunt ge nagaan dat de han del, deze «bankjes" ontvangende, daarvan voor een bedrag van f160 moet eisclien voor zijn koopwaar, waarvoor vroeger f 100 werd gevraagd, anders toch kan hij «er niet uit"; een inkoop van f100 in 't buitenland toch, eischt nu f160 in «bankjes". Tegen dit bedrag nu kan hij eerst het benoodigde metaal in muntvorm waarmee hij in 't buitenland kan be talenverkrijgen. Rijzing der prijzen wordt de al gemeene schrik tot groot nadeel van de geheele amb tenaarswereld, verpachters, verhuurders, zoolang de traetementen, de pachten, de huursommen nog niet in overeenstemming daarmee zijn gebracht evenzoo van de daglooners zoolang hun arbeidsloon niet evenredig ver hoogd is, wat onder zulke omstandigheden voorzeker niet te verwachten is. Algemeene storing der maat schappelijke verhoudingen, storing van de nationale welvaart, belemmering van de ontwikkeling daarvan. Aan dit euvel hebben Oostenrijk, Italië en Amerika zeer geleden; nog lijdt daaraan zeer Turkije maar ook Rusland. Elk bericht nu, dat aangaande dit onderwerp eene gunstige meedeeling doet, verdient onze aandacht en elke tijding die ons meldt, dat in die richting de hand uit de mouw gestoken is, heeft nog meer aanspraak om de vele belanghebbenden bij den Russischen derwijzer in het timmeren zou geschonken zijn, hebben wij, teneinde het onderwijs goed en geregeld te kun nen doen voortgaan, moeten besluiten een assistent onderwijzer aan te stellen. Niet kwalijk zijn wij daarin geslaagd. De bedoelde assistent is M. De Raadt, die naar de mate zijner krachten den onderwijzer Hoogesteger getrouw heeft ter zijde gestaan. Een woord van lof en dank aan hem is hier gansch niet misplaatst. Omtrent de leerlingen nog ditden leerling, die na zijnen leertijd te hebben volbracht, de school verliet, is met volle vrijmoedigheid door ons het diploma, en om zijn vlijt en zijn gedrag eenig gereedschap ten geschenke gegeven. Bij gelegenheid, dat dit plaats had, waren eenige meerdere belangstellenden, dan vroeger wel het geval was, tegenwoordig. Eén leerling heeft de school verlaten wegens gebrek aan den vereischten aanleg en daaruit voortvlooiend gemis van den noodigen lust. Het groote aantal leerlingen heeft op onze financiën een alleszins gunstigen invloed uitgeoefendaan ver diend arbeidsloon is niet minder f602 ontvangen. Was, om al hetgeen tot dusver door mij is mede gedeeld, het jaar 1881/2 een hoogst belangrijk jaar, die belangrijkheid wordt nog en in niet geringe mate verhoogd door het aandeel, dat onze school heeft ge nomen aan de in den loop van dezen zomer alhier gehouden tentoonstelling van nijverheid en kunst. "Verschillende voorwerpen, door onze leerlingen vervaar digd, waren hunne plaats op die tentoonstelling niet onwaardig. Dat ook bevoegde beoordeelaars daar zoo over dachten, heeft de door de jury aan onze school toegekende medaille voldoende bewezen. Aan de tentoonstellingscommissie brengen wij hulde staat te verheugen. «Tusschen doen en zeggen zooveel mijlen leggen" geldt ook voor het Czarenrijk aangaande deze omstandigheid. Leeningen zijn geslo ten, waarvan de gelden besteed zouden worden voor dit doel, wat evenwel bijna niet of in 't geheel niet is geschied; wellicht liet de iinanciëele toestand het niet toe. Dat evenwel aan de aandacht der regeering deze belangrijke omstandigheid niet ontgaat, bewijst een bericht, ons vertellende dat de minister van fin. in 4883 van de goud-industriëelen 2614 pud (1 pud 40 Russische ponden van Gr. 409,512) verwacht, waarvan voor R. 33 millioen halve imperialen en R. 450 duizend dukaten geslagen zullen worden. De koersvariatiën der Russische Staatsfondsen zijn onbeduidend; evenzoo die der Russische Spoorweg- waarden met uitzondering van die der aandeelen Morschansk-Sysran welke, vreemd genoeg, hun te hoo- gen prijs nog van 62 5£ tot 64 wisten op te schroeven. Vierenzestig percent voor een aandeel van een spoor wegmaatschappij, die slechts tot 1887 is gegarandeerd en zonder de hulp van 't rijk hare verplichtingen niet kan nakomen! De bedrijfsresultaten van de Russische Zuidwestelijke Spoorwegmaatschappij over 1881 zijn eindelijk gepubliceerd. Zij bedroegen tegenover die van 1880: 1880. 1881. Ontvangsten R 18,718,518 R 19,590,209. Uitgaven 17,922,703 14,710,195. Rest R 795,815 R 4,880,014. Een meerder overschot dus van niet minker dan vier millioen! Voor 1880 was het overschot geraamd op R 3,472,500 en voor 1881 op R 5,583,378, waar de feitelijke overschotten echter beneden bleven. In 1882 zijn de ontvangsten weer aanzienlijk voor uitgegaan en zij blijven nog steeds klimmende. In de zeven eerste maanden van dit jaar waren de bruto ontvang sten ruim 4 millioen roebels hooger dan in hetzelfde tijdvak in 1881, waarom sommige bladen voor 1882 een superdividend voorspellen. Voor berekening^ en daarvan houden we toch maar 't meest, zouden we nog moeten weten of de uitgaven in dit jaar niet door bijzondere posten gedrukt worden. Niettemin mag eene prijsverheffing op dien grond verwacht worden, waarop de aandacht van koopers van Russische waarden wordt gevestigd. Echter mogen we niet vergeten, dat op den tegenwoordigen koers slechts 5 pet. genoten wordt. Voorgerekend hebben we vroeger dat, en uiteenge zet waarom de Baltische Spoorwegmaatschappij on mogelijk uit hare garantie de 3 pet. interest en de aflossing in goud van de aandeelen kon voldoen. Thans is aan de orde eene verandering in de statuten te brengen ten opzichte van de aflossing der aandeelen. Mocht de regeering bereid zijn zich meerdere offers te getroosten ten laste der bevolking en ten voordeele der buitenlandsche aandeelhouders, dan zou de toekomst der bezitters onverwacht wat kunnen opklaren. Van de Egyptenaren verminderden de 4 pets. van 72 He tot 70 Vi pet., de 5 pets. veranderden niet. De betaling van de coupon der geünificeerde schuld is volgens een telegram uit Cairo volkomen verzekerd en wel uit de spéciaal voor dien dienst aangewezen inkomsten, zonder dat uit de algemeene inkomsten eenig voorschot behoeft gedaan te worden. Turken waarvan de nieuwe couponbladen zijn uitgereikt onveranderd. Columbianen en Peruanen wat naar omlaag. Warschau-Weenen kon het verlies, na het tegen gesproken bericht van de niet betaling van het Janu- ari-Absehlags-Dividenden-Scheinnog niet terug winnen. Amerikaansche Spoorwegwaarden zwak. Cert. van aandeelen Illinois evenwel verbeterden van 14151e tot 144i5f6. Goische Tram aand. verminderden van 112 tot 107. RENTEBETALING. Pittsburgh-Fort Wayne Chicago Spoorwegmaat schappij 53e dividendbewijs van de certificaten adm. Wertheim Gompertz betaalbaar met f42,80 voor tien aandeelen. - 21,40 vijf - 4,28 een aandeel. Buitenlandsch Overzicht. De internationale conferentie voor scheidsrechterlijke uitspraak en vrede onder de Staten is Dinsdag na middag te Brussel geopend met eene rede, door den en dank voor de onbekrompen wijze, waarop zij aan de leerlingen onzer school de gelegenheid heeft aan geboden, om de tentoongestelde voorwerpen telkens en telkens weder te bezichtigen. Een betuiging van er kentelijkheid ook aan onzen medebestuurder, den heer Ochtman, die bij die bezoeken den leerlingen ten leids man heeft willen zijn. Heb ik reeds menig woord van erkentelijkheid uit gesproken, toch zou ik mij aan ondankbaarheid schul dig maken, indien ik onzen penningmeester met stil zwijgen voorbijging en onvermeld liet hetgeen hij in die betrekking ook dit jaar weder voor ons gedaan heeft. Maar geen minderen dank zijn wij schuldig aan de heeren timmerman-bazen, die onze leerlingen steeds van het noodige werk voorzien. Zonder hunne hulp zou onze taak hoogst bezwaarlijkzoo niet ge heel onuitvoerbaar zijn. Die hulp worde ons door hen hij voortduring en bij het grooter aantal leerlingen in steeds klimmende mate geschonken! En nu ten slotte nog eene en andere mededeeling omtrent de geschiedenis van onze school in de eerste weken van het nieuwe jaar. Als maatregel van overgang is ook nog dit jaar in de maand September gelegenheid gegeven, om tot de school te worden toegelaten. Van die gelegenheid is door 4 jongelieden gebruik gemaakt. Het aantal leer lingen bedraagt dus op dit oogenblik 25. De heer Brouwer heeft den eersten October zijne betrekking aanvaard. Namens het bestuur der vereeniging: «De Ambachtsschool te Goes", De Voorzitter, A. W. Van CAMPEN. burgemeester der hoofdstad gehouden, waarin deze het eene eer rekende voor de stad zijner inwoning dat zij tot plaats van bijeenkomst was gekozen, en tevens herinnerde hoe de koning van Belgie vier malen gekozen werd als scheidsrechter in internatio nale geschillen. Eenstemmig werden daarna besluiten genomen, strekkende om in alle landen vereenigingen in het leven te roepen, die streven zouden -om arbi trage in de plaats te doen treden van oorlog. Neder land is vertegenwoordigd door de heeren Borsius en Romijn. In Dublin is denzelfden dag, onder voorzitterschap van den bekenden Parnell, eene eerste vergadering gehouden tot oprichting van eene Iersche nationale liga, in plaats van de ontbonden Land-league. Het doel is het verkrijgen van een eigen par lement met afschaffing van het onder-koningschap, hervorming der land-wetgeving, uitbreiding van het stemrecht en aan moediging der Iersche nijverheid. De Legitimisten in Frankrijk zijn zooals wij reeds meldden tegenwoordig rumoerigzij gaan voort met het op vele plaatsen houden van maaltijden en feesten, waarop nog al menig woordje tegen de repu bliek wordt geuit. De regeering besloot daarom eene gerechtelijke vervolging intestellen tegen de aanleggers dier demonstratiën. Victor Hugo heeft op zijne gewone wijze een pleidooi geleverd ten gunste van Arabi-bey en tegen dejdoodstraf. Wat er met dien gevangene zal worden gedaan, weten wij niet. Men zegt dat Engeland maatregelen nemen zal om hem onder zijn toezicht te verkrijgen, wanneer de Egyptische autoriteiten niet behoorlijk maatregelen nemen tot verzekering der onpartijdigheid van het proces. In Alexandrié was Zondag de kommandant ver plicht troepen te laten patrouilleeren, omdat er eenige teekenen van vijandige gezindheid jegens de vreemde lingen werden waargenomen. De bekende Spaansche maarschalk Serrano, die jaren lang niets van zich liet hooren, heeft zich in den laatsten tijd weer op den voorgrond gesteld. Het ministerie Sagasta is hem niet liberaal genoeg, en de teleurstelling, die het hem in dit opzicht heeft gegeven, wijt hij aan de meer conservatieve bestand- deelen in liet kabinet, van welke generaal Martinez Campos het hoofd is. Serrano heeft nu eene bijeen komst gehad met eenige leiders der geavanceerde partij, om eene programma voor de dynastisch-democratische linkerzijde vast te stellen, op den grondslag van dit programma eene nieuwe partij te vormen uit de ver snipperde deelen van de warme liberalen, en alzoo het ministerie te bestoken, indien het zoo weinig kleur blijft bekennen als tot dusver. De oneenigheden tusschen de Transvaalsche boeren en de Kaffers zijn voor het oogenblik uit den weg ge ruimd, daar deze laatsten zich hebben onderworpen De Engelsche bladen bevatten een depêche uit St.- Petersburg, meldende, dat blijkens berichten uit liflis de sheik Obeidullah met 10,000 man Van bedreigt en de overgave van die stad eischt. Een Perzisch leger van 30,000 man rukte op om hem te bestrijden. Ottomanische troepen, vari artillerie voorzien, zijn ook tegen Obeidullah opgerukt en hebben last gekregen zich van hen meester te maken, hetzij dood of levend. Men zegt dat Rusland daarin de hand heeft. Gemengde Berichten. Borssele. Onze gemeente is gelukkig nog altijd in 't bezit van haar meestoof. Dit jaar hebben wij het verblijdend verschijnsel, dat daarin de opbrengst van ruim een achttal hectaren meekrap zal verwerkt worden. Dezer dagen heeft eene oeverafschuiving plaats gehad voor den Onrustpolder, in het Veergat bewesten den Camperlandschen veerdam. Hoewel deze afschui ving van geen groote afmetingen is, bewijst zij weder dat de stroom op dat punt den oever blijft teisteren. Omtrent den vermoedelijken kindermoord onder Sluis meldt de Midd. Ct Zaterdag 11. werd door een arbeider in eene sloot achter de door den landbou wer v. II. te Heille bewoonde hoeve een kinderlijkje drijvende gevonden. De 23jarige S. V., dienstbode op die hoeve, schijnt bekend te hebben 3 weken geleden van dat kind te zijn bevallen, waarna zij het van 't leven beroofd en in de toen droge sloot geworpen heeft. Zij is in hechtenis genomen en zou vermoedelijkWoensdag (heden) naar Middelburg worden vervoerd. De daderes is ongehuwd. In de vorige week zijn te Rotterdam 17 nieuwe gevallen van pokken voorgekomen. Te Amsterdam heeft een meisje, dat te Rotterdam was geweest, ook die ziekte gekregen. Ook in Den Haag heeft zich een geval van pokken VOOl'j hem heenging. Toen deze voorbij was stond hij op, nam zijn pet, die afgevallen was, en ging weer on-' gedeerd aan zijn werk. Te Simpelveld is eene vrouw, die aan verstands verbijstering leed en een oogenblik zonder toezicht was gelaten, uit het bovenraam harer woning gesprongen en aan de gevolgen overleden. Men staat verbaasd wanneer, zoo nu en dan, een berekening wordt geleverd van de enorme vrucht baarheid van insecten. Niet minder echter is dit het geval metden aardappel. Iemand te Ezinge pootte vóór twee jaren éen aardappel, van welks 203 sprui ten hij nu dit jaar drie mud heeft gewonnen. -Omtrent de verblijfplaats van den gesignaleerden J. G. Engels is, naar men uit Amsterdam aan de «Prov. Gr. Ct." meldt, thans geen twijfel meer. Hij is den 12 de zer van Liverpool vertrokken naar Amerika naar men zegt naar New-York. Het passief van dezen voort vluchtige bedraagt, zegt men, f700,000 en het actief f22,000, dus tekort f678,000. De firma Bunge Co. moet door E. zijn opgelicht voor f 35,000, de Twent- sche Bankvereeniging voor f25,000, de makelaar J. A. Langèhuizen ook voor f 25,000. E. was bevriend met Pincoffs en is in Amerika geen vreemdeling. Hij bracht daar reeds 14 jaren door. Ook te San Francisco moet hij eenmaal gefailleerd hebben. Zijn zaken stonden reeds geruimen tijd slecht. Twee fabrieken, te Brum- men en te Amersfoort, moeten veel door zijn val ge leden hebben. Men verzekert, dat hij bij zijn verwij deren in het bezit was van meer dan f80,000. Ook anderen dan de twee genoemden zijn in de val geloopen. Een goederentrein, die Maandag te Venloo aan kwam, heeft den lijnopzichter van het station Crefrath overreden en geheel verpletterd. Beter kwam een werkman eraf, die aan het station Venloo onder een aankomende locomotief geraakte hij had de tegenwoordigheid van geest om zich plat op den grond te leggen, waardoor de locomotief over De Brusselsche gemeenteraad heeft zich in be ginsel vereenigd met een voorstel van de regeering om op het plein du Petit-Sablon een open gaanderij in halven cirkelvorm op te richten, een Panthéon m. a. w. der beroemde mannen uit de zestiende eeuw. De kosten daarvan, op 165,000 frs. geraamd, zouden voor het éen vierde gedeelte, namelijk 41,250 frs., door de gemeente gedragen worden. Het Panthéon zal 10 marmeren standbeelden, elk in een afzonderlijke hal geplaatst, bevatten, namelijk die van Marnix van St. Aldegonde, Willem den Zwijger, Van Orley, Cor nells De Vriendt, Van Bodeghem, Brederode, Ortelius, Mercator, Locquenghien en Dodonnée. Uit de langdurige instructie in de zaak der gebroeders Peltzer, waaraan wij reeds vroeger een en ander ontleenden, deelen wij nog mee, dat de justitie de wetenschap moet opgedaan en het bewijs verkregen hebben, dat niemand anders dan Armand Peltzer zijn broeder Léon een man van de allertreurigste an tecedententot den afschuwelijken sluipmoord heeft aangezet, met geen andere bedoeling dan om straffe loos de ongeoorloofde betrekkingen te kunnen voort zetten, sedert 1876 door hem met de echtgenoote van den verslagene aangeknoopt. Het bleek, zoo schrijft men aan het Hbl., dat de huwelijksband, in Dec. 1872 tusschen den advocaat Willem Bernays en Julie Pecher tot stand gekomen, ofschoon al dadelijk door de fortuin gezegendeven spoedig voor de beide echtelieden ondragelijk is ge worden. Reeds vóór de geboorte van het eenige kind, in den echt verwekt, was het huiselijk geluk verdwe nen en de gemeenschappelijke woning het tooneel van ergerlijke twistenwaarvan maar al te dikwijls het dienstdoend personeel getuige was. Gelijk uit ingewonnen verklaringen moet gebleken zijn en ook bij mijn weten, was Bernays een man van gebrekkige opvoeding, koudhartig en van driftige in borst, slechts éen doel voor oogen hebbende: fortuin te verwerven; iemand wien het vooral aan karakter en liefde voor zijn huisvrouw moet ontbroken hebben. Korter na het huwelijk werd er reeds in zijne om geving gerept van schuldige betrekkingen, door hem met eene zijner dienstboden onderhouden. Geen wonder dat zijn echtgenoote, eene vrouw van zenuwachtige natuur, liet hart hoogdragend, overprik keld door somtijds denkbeeldige miskenning en grie venzich spoedig van hem vervreemdde; zijnerzijds werd Bernays weldra afkeerig van haar. De huiselijke tooneelen var. twist en tweedracht volgden elkaar steeds sneller op en werden met den dag heviger; zij liepen zóo hoog, dat reeds in 1876 te Antwerpen gesproken werd van eene aanstaande echtscheiding, die echter niet tot stand kwam. Kort daarna bracht het bankroet van James en Léon Peltzer den advocaat Bernays in betrekking met hun broeder Armand, een 33-jarig ingenieur destijds, van innemende manieren en niet alledaagsche be kwaamheid. Deze werd zonder veel moeite al dadelijk de boe zemvriend, de trooster en vredestichter der twistende echtelieden. Had destijds Bernays geloof willen slaan aan de naamlooze waarschuwingen, hem herhaaldelijk toege zonden de oogen geopend voor de hartstochtelijke ingenomenheid zijner vrouw met Armand en, in plaats van zijn leed in stilte te dragen, den valschen vriend den toegang tot de echtelijke woning voorgoed ont zegd, hij zou, zoo oordeelt mijn berichtgever, waar schijnlijk later niet op verraderlijke wijze zijn vermoord. Men verzekert, dat mevrouw Bernays elke over spelige betrekking met Armand Peltzer ten stelligste ontkent, alhoewel toegevende hem de vurigste liefde toe te dragende justitie echter meent de bewijzen voor die betrekkingen in handen te hebben en heeft, naar ik hoordejuist daarop geheel haar stelsel van beschuldiging gebouwd. Ook Armand verwerpt de aantijging met nadruk. Toch schijnt het een feit dat Bernays, een oogen blik overtuigd van zijn ongeluk, destijds elke betrek king met hem heeft afgebroken en Armand eerst in de tweede helft van 1881 zijne vroegere plaats tus schen de echtelieden hernam. Van toen af begon de ontknooping van het bloe dige drama, dat eenige maanden later aan het huis no. 159 in de Weststraat te Brussel eene zoo akelige bekendheid heeft gegeven. Volgens den Gaulois is de staatkundige politie te Parijs tot de ontdekking gekomen, dat de Russische uitgewekenen aldaar heimelijke bijeenkomsten houden bij een der popen, die verbonden zijn aan de Russi sche kerk in de Rue Dave. Het Russische gezantschap, die mededeeling ontvangen heeft van die ontdekking, heeft de regeering te Petersburg gevraagd, hoe in deze zaak te handelen. Aan de Daily News wordt iets dergelijks gemeld de politie te Parijs, heet het, is tot de wetenschap gekomen, dat een pope een werkzaam dienaar is van de beweging der nihilisten in Frankrijk. Te Muntlufon woont een werkmandie zijn baard in geen zeven jaar heeft laten knippen, zoodat die hem nu tot bijna op de voeten hangt. De baard is 1.60 meter lang. Onder zijn werk bindt de man zijn baard bij de beide einden op zijn rug, omdat hij er anders op zou trappen. De Anthropologische Maatschappij ontving in zijne jongste zitting een photographisch portret van dezen merkwaardigen baai ddrager, die reeds te vergeefs door

Goessche Courant | 1882 | | pagina 2