Buitenlandsch Overzicht. Gemengde Beriehten. Laatste en telegraphische berichten. Ter onzer verschooning, wijl wij in ons vorig nom- mer meldden dat Damiêtta reeds in handen der Kn- gelschen was, halen wij uit een onzer groote bladen even het volgende aan, wat een particulier correspon dent uit Londen schrijft: »l)e groote quaestie van den dag in Egypte is Da miêtta. Na 25 telegrammen van Reuter, «Central News" en andere agentschappen, van particuliere cor respondenten in een half dozijn bladen te hebben be studeerd, is men nog even ver, en moet men erkennen, dat het raadsel, of Damietta zich al of niet heelt overgegeven, nog onopgelost blijft." Er heerschte dus verwarring. Men wist niet recht wat het geval was en de Egyptische correspondent der •Times" vond, dat het op eene overwinning niet zoo zeer aankwam en liet Damietta zich eveneens maar onderwerpen. Hoe het daarmee thans staat De Britsche troepen zijn op weg naar Damietta te Tantah aangekomen, maar werden tegemoetgegaan door verschillende troepjes soldaten, uit df vesting ontvlucht. Dezen legden de wapenen neer, zbodat op die wijze de kommandant Abdellah, van wien men niet weet of hij zich wil overgeven ja dan neen, ten slotte alleen zal over blijven. Naar luid van verschillende berichten is de gezind heid onder de Egyptenaren zeiven nog verre van gunstig jegens de Engelschen. De geestelijkheid werkt natuur lijk mee om den haat der bevolking tegen de Christenen levendig te houden. Terwijl de Times in een artikel nogmaals Engeland's belangeloosheid uitbazuint, o. azegt dat Engeland er niet aan denkt de rechten te schenden of ook maar de gevoeligheid te kwetsen van welke natie ook, en van zijne overwinning niet uitsluitend tot eigen voor deel gebruik wil maken, komt het Fransche blad Voltaire met de tijding hoe het zich bevestigt, dat den 15 September een tractaat geteekend is tusschen den Khedive en Engeland, waarbij aan Engeland het beschermheerschap over Egypte toegekend wordt De hoofdbepalingen van het traetaat zijn deze: Engeland stelt den Khedive de ministers en andere hooge amb tenaren ter benoeming voor; Alexandrië, Damietta, Port-Saïd, Ismaïlia en Suez krijgen eene Engelsche bezetting; eene Engelsche troepenafdeeling blijft te Kaïro ter bescherming van den Khedive; het Engel sche hoofdkwartier wordt te Alexandrië gevestigd. In Algerie, Tunetie en Oran moet het kalmer worden. De inlandsche stammen zijn door Arabi's neerlaag overtuigd geworden van de macht der Chris tenen en durven zich nu niet meer te verzetten. De hoofden, o. a. Bou-Anema, trokken zich in de woes tijn terug. Aldus heeft frankrijk nog indirect voordeel van Engeland's overwinning. Êusland's keizer is Zaterdag weer met familie van Moskou naar St. Petersburg vertrokken. Dit is wel het beste bewijs voor de bewering, dadelijk na zijn aankomst in Moskou gedaan doch door velen niet geloofd, dat zijn tocht geenszins met zijne kroning verband zou staan. In Moskou is de keizerlijke familie natuurlijk met grooten geestdrift begroet. Als men daarvan niet over tuigd ware geweest, zou zij wel zijn weggebleven. Zaterdag was het twintig jaren geleden dat de ko ning van Pruisen Vorst Von Bismarck, die nog altijd ziek heet, tot minister benoemde. In het tijdvak dat thans achter hem ligt, stond hij aan het hoofd van het departement van buitenlandsche zaken en gelukte het hem de Duitsche eenheid tot stand te brengen en de macht en het aanzien van zijn vaderland te verhoogen. Is men het in de dagblad pers hierover vrij wel eens, op het gebied der binnen- landsche politiek zijn er slechts betrekkelijk weinigen die hem ook daarvoor een gunstig getuigschrift zou den willen geven. Het werk der maatschappelijke hervormingen vindt thans bestrijding bij dezelfde te genstanders, die vóór twintig jaren opkwamen tegen de pogingen tot verkrijging der Duitsche eenheid. En met dezelfde middelen van destijds tracht men ook thans Bismarck te verhinderen op zijn weg voortte- gaan. Het is de »Prov. Corr." die deze klachten uit. Doch de «Köln. Ztg." spreekt haar tot op zekere hoogte tegen. Bij alle partijen, zegt het blad terecht, vinden de verdiensten van Von Bismarck onverdeelde erken ning. En wat het feit betreft dat de kanselier thans, •venals bij zijne optreding, met ontevredenheid en op positie te kampen heeft, men verlieze niet uit het oog dat de kanselier zich vroeger meer bepaald bewoog op het zuiver politek terrein, waar hij volkomen tehuis is, terwijl hij zich in den laatsten tijd meer bezig houdt met zaken, als belasting en invoerrecht, waarmee hij niet zoo goed is vertrouwd, zoodat hij deze zaken met eene onvastheid behandelt, welke door zijne herhaalde verandering van zienswijze een ieder in het oog springt. In Ierland is de nationale conventie zoo heet de door Parnell c. s. opgerichte nieuwe vereeniging, waar van wij onlangs melding maakten tegen de vol gende maand bijeenroepen. Het doel dezer conventie is, zooals men weet, eene beweging in Ierland uit te lokken, om in alle omstandigheden voor de rechten van het volk te strijden, zonder met de nieuwe Iersche dwangwet in aanraking te komen. Het programma bevat o. m. het agrarische vraagstuk en dat op de werklieden, de afschaffing der jury en gelijkstelling der kiesbevoegdheid der Ieren met die der Engelschen en Schotten. Wemeldinoe. Vrijdagmiddag liep het Ned. ijzeren Rijn schip »Iter Para Tutem", schipper J. Schoenmakers, met steenkolen van Pruisen naar Belgie, bij het bin nenzeilen van het kanaal op den Westhavendam om hoog. Het schip werd met behulp van twee stoom schepen afgesleept en in vlot water gebrachthet bekwam geen schade en kon den volgenden dag de reis voortzetten. Borssele. Als eene bijzonderheid kan gemeld worden, dat bij een ingezeten dezer gemeente fram- bozenstammen voor de tweede maal in dit jaar goed ontwikkelde vruchten dragen, terwijl bij een ander twee appels zijn geplukt, die vast aan elkander zijn gegroeid. Een der werklieden, die Vrijdag bezig was in een stoel de peer van den Middelburgschen Abdijtoren te schilderen, begon op eens zachtaan te dalen, door dien een der touwen, waarmede die stoel wordt op gehaald, los schoot. Gelukkig pakte een zijner ka meraden het touw en redde daardoor den dalende uit zijne benarde positie. Donderdag 11. is met goed gevolg een proefreis gemaakt van Rotterdam naar Middelburg met het voor rekening van de Zeeuwsche Stoombootmaatschappij te Middelburg vervaardigde schroefstoomschip «Valk II". Het schip bleek in alle opzichten te voldoen. De veis werd in 6H uur volbracht. Door het in de vaart brengen van deze boot wordt de goederendienst op Middelburg en Vlissingen uitge breid in plaats van éen keer per week zal met de 2 booten ook tweemalen per week kunnen gevaren wor den, terwijl tevens een nieuwe dienst op Breskens wordt in het leven geroepen, waardoor de handel met geheel Zeeuwsch-Vlaanderen zeer wordt in de hand gewerkt. Op het gehucht Paal, nabij Hontenisse, heeft in den nacht van 20 op 21 dezer, een meisje van nau welijks 18 jaar met haren beminde en de dienstmeid heimelijk de ouderlijke woning verlaten, medenemende eene belangrijke som geld. Ondanks alle nasporingen der politie, is men er nog niet ingeslaagd hen te vinden. (N. R. Ct.) De kosten van uitzending van den tegenwoor- digen Gouverneur-Generaal van Ned. Indie en de ver»; goeding der kosten van terugtocht van den vorigen landvoogd, in het vorig jaar, hebben niet minder dan f87,153 bedragen. Waarlijk, een gewoon sterveling zou die reis wel een paar malen heen en weer kunnen maken en dan nog genoeg overhouden om zijne overige levensdagen al rentenierende door te brengen. Een vrouw te Helder is de vorige week ontijdig moeder geworden van twee jongens en een meisje alle drie zijn in leven. Dezer dagen werden te Haarlem door winkeliers eenige stollen in onderzoek gegeven, waaronder negen stalen van goedkoope cretonne. De uitslag was, dat slechts éen dezer, Duitsch fabrikaat, zoo goed als on schadelijk mocht heeten. Van de acht overige, alle Engelsch fabrikaat, waren zeven zoodanig arsenic-hou- dend, dat zij alle zeer stellig moesten worden afge keurd, terwijl éen, hoewel minder arsenic bevattende, toch ook niet onschadelijk genoemd kon worden. Omtrent de aanleiding tot de in de vorge week voorgekomen nieuwe werkstaking op de fabriek van de heeren De Heyder en Co. te Leiden deelt de W erk- mansbode het volgende mede Sedert jaren is voor een zeker werk, het druk ken van dekenspreien, een loon betaald van f7.50 per 100. Het behoorde tot het slechtste werk. Om die reden beproefde een der werklieden, toen hij in de maand Juni 11. dat werk onder handen kreeg, er eenige beterschap in te brengen en vroeg aan den patroon om wat meer, hetgeen beantwoord werd met»ik zal je wat minder geven", aan welk antwoord de patroon zich ook hield, door vermindering van den reeds te laag bevonden prijs met éen gulden. Dat gaf toen reeds aanleiding tot een conflict tus schen de patroons en de werklieden, waarvan het ge volg werd, dat de patroons beloofden den ouden prijs te zullen blijven betalen. Maandag 18 dezer werden vier der werklieden we der met ditzelfde werk belast, zonder eenige nieuwe voorwaarde, dus naar hun en aller meening voor f 7,50 per 100. Dat duurde tot Woensdag jl. den betaal dag, den morgen van dien dag vernamen zij dat hun maar f 6,50 per 100 stuks zou worden uitbetaald. Zij verzuimden niet den patroon daarover aan te spre ken, en deze stelde hen in het bijzijn van alle andere drukkers tevreden, hij beloofde hun f7,50 te zullen betalen, doch gaf hun, toen het op uitbetalen aan kwam, maar f6,50. Daarmede stelden zich de vier werklieden niet te vreden, er volgde eene correspondentie met de patroons die verklaarden dat de geringe opbrengst van het goed niet toeliet meer loon te betalen, en het slot was, dat 80 werklieden, die niet tevreden waren met het be paalde loon, de fabriek moestën verlaten. Op de school te Zandeweer (Groningen) worden de jongens ook onderwezen in het breien en kousen- stoppen. Natuurlijk zullen sommige moeders daarvoor zeer dankbaar zijn, want een jongenskous kan nog al eens erg doorluchtig wezen. Men meldt uit Maastricht, dat de Maas buiten hare oevers getreden is. Ook uit Gjave, Nijmegen en 's Hertogenbosch en Vreeswijk komen verontrustende berichten over den was van het rivierwater. Van Nijmegen en de omstreken zijn de buitengronden meestal geïnundeerd, terwijl de binnendijksche ook veel door het water te lijden krijgen, zoodat reeds veel vee uit de weiden gehaald moest worden. Onderschei dene akkers met aardappelen en andere vruchten staan door de kwel in het water, en daarbij wast de Waal geducht. Naar het »U. D." verneemt, zijn te Urmond bij eene koe, toebehoorende aan een landbouwer, origineele koepokken ontdekt, en is de vrouw des huizes door deze koe besmet. Menigeen wordt gierig genoemd omdat hij een voudig leeft, weinig behoeften heeft en zich geen extra behoeften schept, en toch is hij royaler dan velen, die hun royaliteit overal aan de klok hangen. De vorige week is te Utracht het bericht ont vangen van eene der merkwaardigste kometen-ontdek kingen. Eene circulaire, uitgaande van de private sterrewacht van lord Grawford, te Dun-Echt bij Aber deen, luidt aldusDe heer A. A. Common telegrafeert dat hij een heldere komeet gevonden heeft te 10 u. 45 m. op Zondagmorgen (17 dezer), de zon slechts vijf minuten voorafgaande, dus op een afstand van lo. 15' en haar snel naderende. Een later telegram bevatte een nauwkeurige waarneming, die deze aanwij zing bevestigde en er bijvoegdeStaart 4 minuten lang. Dit is de derde maal dat eenë komeet in de on- middelijke nabijheid der zon ontdekt wordtden eersten keer geschiedde dit den 28 Februari 1843 de tweede maal tijdens de totale zoneklips van 17 Mei jl. De in Amerika ontdekte komeet wekt daar de algemeene belangstelling op. Prof. Boss vergelijkt haar met de in 1843 en 1880 ontdekte kometen en voor spelt, dat ze in 1883 of 1884 met de zon in botsing zal komen en vernietigd wordt. Of dit nu dezelfde is De »Salvation-Army" heeft in Londen ter ge- 1 egenheid van groote optochten ter eere van den aankoop van het Grieksch Theater, weer eenige opstootjes uitge lokt, waarbij verschillende arrestaties plaats hadden. De heer dr. Evans heeft dezer dagen in een geleerd genootschap de stelling verdedigd, dat een der oorzaken van de in Engeland toenemende gevallen van krank zinnigheid gezocht moet worden in het drijven van het Heiligmakers-leger. De inschrijving, doer den Lord-mayor van Londen geopend voor de slachtoffers van den hongersnood op IJsland, heeft reeds 3700 pd. sterl. opgeleverd. Er is volgens den Engelschen correspondent van de H. Crt. op dit oogenblik te Londen een belangrijk proces aanhangig. Op den 11 Juli zond een Rotter- damsche firma aan de heeren Mercier Backhouse Sc Co. aldaar een pak effecten ter waarde van f 9600. Dit pakket werd met eenige andere pakketten van waarde gelegd in de hut van den gezagvoerder van een stoomschip der iGreat Eastern Railway Company." Bij aankomst te Harwich, nadat de passagiers de boot verlaten hadden, werden al de pakketten, die een ge zamenlijke waarde van f24.000 vertegenwoordigden, vermist. De nummers van de gestolen effecten wer den in de bladen bekendgemaakt en een belooning uitgeloofd voor het opsporen daarvan. Daaop meldde zich een man aan, die zeide de effecten te kunnen terugbezorgen, als hem 50 pCt. van de waarde werd gegeven. De genoemde firma nam daarmede genoegen en beloofde hem ook niet te zullen vervolgen. Aan die belofte hield zij zich echter niet, maar liet den man, toen hij met de effecten kwam, met zijn hand langer aanhouden. Daarop werd hem gevraagd, hoe hij in het bezit der stukken kwam. De beschuldigde weigerde echter daarop te antwoorden. Hij werd voor den rechter gebracht en beschuldigd zoowel van het stelen der effecten als van het helen der gestolen effecten. De jury vond hem schuldig. Een vonnis is echter nog niet geveld, en wel omdat er zich een bij zondere rechts-quaestie voordeed. De advocaat van den beschuldigde beweerde namelijk, dat, als een mis daad bedreven was, dit geschied was in een vreemd land, waar de Engelsche wet niet van toepassing zou zijn, en dat er geen bewijs was, dat de diefstal niet werd gepleegd door een vreemdeling, terwijl het daar entegen waarschijnlijk was, dat een Hollander de effec ten gestolen had, daar de beschuldigde niet te Rotterdam geweest was. Waarschijnlijk zal de straf niet uitblijven, maar zal die alleen worden opgelegd wegens het onwettig bezit van gestolen goed. Er bestaat intus- schen ook eenige kans, dat de rechtbank zich onbe- toegd verklaart en dat de beschuldigde van alle straf vrijkomt. Intusschen wordt de uitspraak met veel belangstelling tegemoet gezien. De bankier Max Löwenstein uit Berlijn, die plotseling uit die stad zich verwijderde, is te Liver pool gepakt, toen hij gereed stond zich op een stoom boot te begeven, die naar Amerika vertrok. Hij voerde een geldswaarde van 200,000 mark met zich. De schurk bad een pas bij zich ten name van een procu reur te Berlijn, die hem had aangevraagd om een reisje naar Amerika te maken, waarvan hij evenwel later had afgezien. De pas was van den procureur voor eenige weken op onverklaarbare wijze afhandig gemaakt. Dat het bij de groote verwachtingen der talrijke scharen landverhuizers, die naar Amerika trekken, niet ontbreekt aan waarschuwende stemmen tegen onberaden heengaan naar de nieuwe wereld, blijkt ook weer uit een in het Duitsche Werkmansblad,desGewerb-Verein", medegedeeld schrijven van een landverhuizer, die onge veer een jaar in Amerika vertoeft. Hij zegt daarin: «Duizenden menschen loopen zonder werk rondvooral onder de nieuwaangekomenenheerscht groote ellende. Honderden liggen in de haven, zonder onderkomen, zonder geld en zonder werk. Ook den landbouwers gaat het niet zoo bijzonder goed, zoowel bij het koopen van grond als van benoodigdheden, en er zijn vele gevallen voorgekomen, waarin een boer zijn land ontgon, om dan later, als hij de pacht niet betalen kon, af te trekken, veel armer dan hij geko men was." Bij het spoorwegongeluk bij Hugstetten blijken in het geheel gedood te zijn 75 personen zwaar gekwetst 95, licht gekwetst 100, te zamen 270 personenmen moet evenwel in het oog houden, dat de trein omstreeks 1200 passagiers vervoerde. Van alle kanten komen giften in om de gekwetsten en de hulpbehoevende be trekkingen te ondersteunen. Twee katten te Münchén hebben onlangs een aardige erfenis gekregen. Een beeldhouwer heeft nl. in zijn testament 5000 Mark bestemd voor de verzor ging van zijn beide poesjes. Na den dood van de dieren moet hun kapitaaltje aan een liefdadige instel ling geschonken worden. Die dood blijve dan maar ni«t lang uit! De overstroomingen in Lombardije en het Ve- netiaansche hebben dit jaar meer ongelukken en schade veroorzaakt, dan in de laatste 50 jaren het geval was. Verona bijna geheel onder water, tal van dorpen en vlekken totaal afgesneden van de buitenwereld, vele straat- en spoorwegen langs groote uitgestrektheden onbruikbaar gemaakt, oogsten vernield, geheele bevol kingen in levensgevaar, hetzij door verdrinking, hetzij door honger. In den nood van duizenden en duizen den zal voorzien moeten worden. De stad Milaan heeft dadelijk zooveel mogelijk hulp geboden. In twee dagen tijds heeft zij, behalve groote hoeveelheden vleesch, wijn en oliën, 70,000 kilo brood aan de ongelukki- gen gezonden. Er zijn familien, die 40 uren lang ge vast hebben. Het leger heeft aanzegging gekregen om door het uitreiken van voedsel in den eersten nood te voorzien van de door het water ingesloten bewoners. 't Is koud in Zwitserland In het Berner Ober land is van den tweeden hooioogst niets terecht ge komen, er ligt een voet sneeuw. In Appenzell is liet zoo koud als midden in den winter. Het hospitaal op den Simplon moet door een sneeuwlaag van vier voet omsingeld zijn. De St. Gothard spoorweg is nu weer vrij, doch die tusschen Bellinzona en Lucarno wordt door liet wassen van het Laggo Magiore bedreigd. In Tyrol zijn verscheidene dorpen geheel verwoest. Een hongersnood dreigt vele andere, daar er hulp te brengen bijna onmogelijk is. In éen plaats werden 26 lijken en daarmede nog lang niet alle vermiste personen gevonden. Volgens de Geneefsche bladen heeft zich een hoog beambte der politie van den Egyptischen Khe dive reeds sinds eenige dagen te Genéve opgehouden om jongelieden voor den Egyptischen politiedienst aan te werven. Een hunner heeft hij den rang van briga dier verleend en deze zou alsnu eene kolonne aan geworven manschappen naar Alexandrie overbrengen. Volgens hiertoe gegeven order moesten dezen reeds den 23 dezer derwaarts vertrekken. De aanwervin gen hebben plaats in een bekend koffiehuis. Een vrij groet aantal personen, die zonder werk waren, heb ben zich bij het korps doen inschrijven. Elke aanvra ger moest een bewijs inleveren dat hij in militairen dienst is geweest. De tractementen liepen van 125 tot 200 francs per maanden aan allen werd een zeer fraaie uniform beloofd. Te Cavallemagiore (Italië) zijn twee jonge meisjes gestikt doordat zij een petroleumlamp hadden aange laten, waarvan de olie bijna geheel opgebrand was. In Amerikaansche bladen verscheen onlangs een advertentie, waarin personen, die pas gehuwd waren of op het punt stonden te trouwen, aangeraden werd zich tegen inzending van een dollar een boek te ver schaffen, waar zij niet buiten konden. Tal van jong gehuwden zonden hun dollar in en ontvingen daarvoor netjes ingepakt een bijbel van tien cents! Uit New-York wordt thans gemeld, dat de groote werkstaking van de ijzerwerkers is geëindigd. Het is de belangrijkste strike, die ooit in Amerika plaats hadze duurde 16 weken en 't verliesdoor de ar beiders geleden, is tusschen de 10 en 12 millioen dollars. De schade der fabrikanten is onberekenbaar. In de Oberfrank. Ztg. leest men«Gister had te Panama een aardbeving plaatswaarbij de cathe- draal en verscheiden personen gedood werden. De verliezen zijn aanzienlijk. Of de cathedraal reeds begraven is? Een ander Duitsch blad, das Frankf. Journal, laat zich over een agrarischen moord het volgende uit Dublin schrijven«De vermoorde reed rustig zijns weegstoen plotseling van achter een schutting op hem gevuurd werdzoodat hij dood van den wagen viel." Waarschijnlijk nog dooder dan hij reeds was. Aangaande het vergaan van de stoomboot Asia op het meer Ontaria verneemt men nader, dat het schip, 's Woensdags van Collingsstood vertrokken, verleden Donderdag een zoo hevigen storm had te doorstaan dat het stuk geslagen werd en zonk. Van de 100 personen gelukte het, zooals men weet, slechts aan 2 den oever te bereiken. Het waren een man en eene vrouw. De eerste verhaalde dat de bemanning en de reizigers het schip verlaten hadden op drie kleine booten. Die waarop hij zich bevond, be vatte 48 personen, welke er in overhaasting waren ingesprongende boot sloeg om en al de opvarenden verdronken. De man was er nog bij tijds uitgespron gen en naar de boot van den kapitein gezwommen, waarin zich 18 personen bevonden. De baren sloegen over de boot heen en de eene man na den anderen viel dood neder van uitputting, of werd door de gol ven overboord geslingerd, totdat het gehavende vaar tuig eindelijk met zijne twee overlevenden aan wal kwam. 's-HEER ARENDSKERKE, 25 Sept. Heden is al hier aanbesteed het doen van eenige vernieuwingen en ver anderingen aan de school te Nieuwdorp. Daarvoor is ingeschreven door de heeren F. De Ruiter, te 's-Heer Arendskerke, voor f630, A. Cor- nelisse, te Nieuwdorp, voor f 626,50 en N. Steenblok, ook te Nieuwdorp, voor f 624,67%. Aan laatstgenoemde is het werk toegewezen. MIDDELBURG, 25 Sept. In de heden alhier ge houden alg. verg. der afdeeling Walcheren van de Maatschappij tot bevordering van landbouw en veeteelt in Zeeland is o. a. aangenomen een voorstel van den heer Gerlach, om ten behoeve der in 1884 te houden internationale landbouwtentoonstelling eene subsidie van f 100 uit de kas der afdeeling toe te staan. De bibliotheek der afdeeling is thans met 37 boek werken geopend. Met 37 tegen 19 stemmen is besloten, dat den volgenden winter weder twee landbouw-voordrachten zullen gehouden worden, de eerste te Zoutelande en de tweede te Nieuw- en Sint-Joosland. Nog is in beginsel besloten, om voor rekening der afdeeling eene Engelsche kalfdragende vaars of melk koe (Durham-ras) aan te koopen en als fokvee te gebruiken. In eene volgende vergadering zal het be stuur hieromtrent nadere voorstellen doen. ROTTERDAM, 25 Sept. Het stoomschip »Edam", van de Noord-Amerikaansche stoomvaartmaatschappij, van New-York naar Amsterdam, is dicht bij New- York, tijdens den mist, door het stoomschip «Lepanto" aangevaren. De «Edara" zonk spoedig; alle opva renden, behalve twee machinisten, zijn gered. 's-GRAVENHAGE, 25 Sept. TWEEDE KAMER. Heden ten half vier uur bood de Minister Van Lijn den aan de kamer de staatsbegrooting voor 1883 aan. De tekorten van het vorige dienstjaar bedragen 27 millioen. De begrooting voor 1883 bedraagt 137 mil lioen in uitgaaf, of 6'/s millioen meer dan 1882. Het tekort is 26 millioen, waarvan 20 voor buitenge-

Goessche Courant | 1882 | | pagina 2