ïl Heulen en Watergangen Een Woonhuis en Er Uitlotingen. ADVERTENTIE HST. SCHOUWING op Woensdag 27 September 1882. Openbare Verknoping Openbare Verkooping. Op Donderdag 21 September 1882, Een Winkelhuis, Een Woonhuis, Openbare Verkooping. eene uitbarsting gekomen, omdat de regeering doet of zij niets hoort of ziet. Eenmaal echter zal de tijd komen dat zij niet langer neutraal kan blijven, vooral niet nu in October de hutbelasting opgebracht moet worden. Blijven de hoofden weigerachtig aan het be vel der regeering tot betaling van deze belasting, wat zal er dan geschieden? Een derde gevaar leveren de nieuw ontdekte goud velden. De Volksraad, beducht vooreen grooten stroom van gelukzoekende uitlandevs, van hetzelfde liederlijke soort als zich op de koloniale diamantvelden hebben vereenigd, heeft alle mijnen aan concessionarissen uit gegeven, en private delvingen verboden. Honderden van die fortuinzoekers storen zich echter niet aan dit bevel, en trekken in massa naar de eldorado's heen ja, onder hen bevinden zich zelfs zonen des lands, die het besluit van hunne eigene regeering minachten. Wat nu Zal men ten oorlog trekken tegen deze muitelingen? Dat gaat moeielijk, want dan zou men op eigene burgers moeten schieten. En toch, daar is geen twijfel aan, zullen de concessionarissen hulp, krachtige hulp van de regeering eischen. Nu rechter Kutze geen president schijnt te willen wezen, ziet de correspondent geen beter redmiddel voor Transvaal dan aansluiting bij den Oranje-vrijstaat. Gemengde Berichten. Hansxveert. Na eenige onvermijdelijke vertraging, door verschillende omstandigheden veroorzaakt, werd heden de laatste hand gelegd aan de telephoon-ver- binding tusschen deze plaats en Wemeldinge. Men zal zich herinneren, dat deze draad eene par ticuliere onderneming is van den heer F. V d. Groof, expediteur alhier, die ook thans weer veel hinder palen wist te boven te komen. De genomen proeven zijn uitstekend geslaagd; on danks den grooten afstand (ruim 1 uur gaans) was het wederzijdsch gesprokene zeer duidelijk verstaan baar. X. te Hansweert schrijft na de repliek van den heer De Raad over de bewuste plezierreis nog het volgendeEén ding is dan zeker toevallig aan de aandacht van den heer De Raad ontsnapt. Zeker is hij de eenige medereiziger op de »Oscar" geweest wien het niet gehinderd heeft, dat een dronken matroos of dekknecht onder de passagiers eene collecte hield nvoor de manschappen van de boot" en dat dit geld on middellijk daarna in jenever werd omgezet. En toch was de geheele equipageder «Oscar" volkomen nuchter! En hiermede houden wij de quaestie voor afgedaan. Bij een hevig onweder, dat Woensdagnacht boven Middelburg woedde, is de bliksem geslagen in twee woningen op den Koudekerkschen straatweg. Vele rui ten werden verbrijzeld, doch er is geen brand ontstaan. Woensdag is de stoomtramlijn Bergen-op-Zoom Tholen feestelijk geopend. Van onderscheidene gebou wen wapperde de Nederlandsche driekleur. Te 1 uur vertrok de trein met genoodigden uit Bergen-op-Zoom, vergezeld van de staf-muziek van het 3e reg. inf., en keerde te 4 uren terug. Alles ging naar wensch. Na een feestmaal ten stadhuizewerd de feestelijkheid besloten met een concert in den tuin der Buitencantine. Onder de miliciens der lichting i 880, die dezer dagen, na gedurende een maand voor herhalingsoefe ningen onder de wapenen te zijn geweest, van Bergen- op-Zoom huiswaarts keerden, bevond er zich éen, die, toen gemelde lichting voor het eerst werd opgeroepen, bij het tirailleeren het ongeluk had tusschen struik gewas te vallen en met gekneusde knie in het hospi taal werd opgenomen. De knie genas, maar het been bleef gebogen en stijf, zoodat de jeugdige invalide thans, na ruim twee jaar in het hospitaal te hebben doorgebracht, hinkende op twee krukken en begiftigd met een sober pensioentje, met zijn krijgsmakkers huiswaarts keerde. De eerste beetwortels zijn te Bergen-op-Zoom naar de fabrieken verzonden; een der drie fabrieken aldaar zou heden gaan werken. Te IJmuiden had Woensdagavond bij het schut ten van de «Zaandam" daar aan boord een treffend ongeluk plaatseen trosbevestigd aan een ijzeren boldertje op den sluismuur, rukte dit boldertje uit en wierp het, als een steen uit een slinger, met kracht omhoog. Het kwam neer op het hoofd van een der opvarenden, den -1 sten stuurman, die daardoor verwond werd. De wond op den bovenschedel is zeer gevaar lijk, doch men wanhoopt nog niet aan het behoud van den gekwetste. Met Zr. Ms. stoomschip Schelde, kommandant de luit. ter zee 1ste kl. H. Nijgh, is Dinsdagavond een stuk paal met peilkompas, afkomstig van de Adder te Maassluis aangebracht. Een knecht vaneen brooddepothouder te 's-Hage, die f 60 naar de broodfabriek moest brengen, liet zijn broodwagen in den steek en ging er met het geld van door Naar de N. R. Ct. verneemt is de officier van administratie le klasse bij de marine II., verdacht van onzedelijke handelingen, Maandag van 's-Hage over geplaatst op de rol van het wachtschip te Willems oord, en bij aankomst aldaar onmiddellijk in arrest gesteld. Zijne zaak zal spoedig voor een krijgsraad of raad van eer dienen. Het vorige jaar maakten wij melding van een schoolgaand knaapje te Rotterdam, bij wien zich het vreemde verschijnsel openbaarde, dat het knaapje bij herhaalde onpasselijkheid doode en levende insecten braakte Nadat hij toen onder geneeskundige behandeling was geweest, hield dat verschijnsel op. Thans echter heeft het zich weder herhaald en braakte het knaapje dezer dagen verscheidene malen een vrij groot aantal doode en levende insecten, hetgeen gepaard ging met hoofdpijn en pijn in de keel. Het ten vorigen jare gebouwde station van den Staatsspoorweg te Almelo bevindt zich thans reeds in zoodanigen bouwvalligen toestand dat men daaraan aan alle zijden zware stutbalken heeft moeten aan brengen. Dinsdag passeerde Ravenstein een exprestreih van 44 rijtuigen met "1600 pelgrims uit Utrecht naar Kevelaal. Den 15 Aug. vertrok een dergelijke trein uit Wijchen, en op 2 Oct. zal uit Oss een processie langs denzelfden Z.O spoorweg gaan van 1400 perso nen. Verleden Zaterdag namen tal van pelgrims plaats in de Lithsche boot. Te Kevelaar zijn ook zakkenrollers met goed ge volg werkzaam. Een kapelaan beklom den preekstoel, om de aanwezigen aan te manen hun zakken toe te binden, daar anders geen voorzorgen hielpen. (N. R. Ct.) Te Rhenen gaat het tegenwoordig zoo heftig toe, dat men nu en dan Rijkspolitie uit andere gemeenten moet requireeren om de orde ie helpen handhaven. Zoo trokken de Duitsche werklieden aan de spoorwegbrug over den Rijn er Zondag wederom duchtig op los en het bloed werd volgens het Dagblad met stroo men vergoten Maandagavond mogt liet rijksveld wachters uit naburige plaatsen gelukken de orde te handhaven. Maandag is de bliksem geslagen in een boeren woning te Olst. De woning en een schuur, welke gebouwen aan elkander waren verbonden, zijn een prooi der vlammen geworden, benevens de geheele inboedel, met uitzondering van eenige kleedingstukken. Des avonds ontlastte zich boven Oosterhuizen een zwaar onweder, gepaard met geweldige regens. In betrekkelijk korten tijd waren alle eenigszins laag gelegen landen overstroomd. Onder Voorst sloeg de bliksem in een huis, door twee gezinnen bewoond, dat terstond in brand geraakte. Behalve de inboedel verbrandden ook drie varkens. De vrouw van een der bewoners verkeert door den schrik in zorgelijken toestand. In Venloo heerscht diphtheritis sporadisch waarbij enkele gevallen met doodelijken afloop. In het niet ver van daar gelegen Anrath vermaande een gendarme des nachts eenige jonge lieden om rustig te zijn, die echter daaraan geen gevolg gaven. De politieman trok hierop zijn sabel en trof een hunner zoodanig, dat deze den volgenden morgen aan zijn wonden overleed. heel en al werd weggeslagen en de andere uit elkaar spleten. Van de drie op dat oogenblik aanwezige werk lieden werd er een gedood; een zijner beenen vond men ineengedraaid op eenigen afstand liggen. De tweede werkman, die dadelijk in vlam stond, snelde snelde ijlings naar de Spree en srong in het water. Zijn toe stand was echter van dien aard dat weinig kans op behoud van zijn leven bestaat. Ditzelfde is ook het ge val met den derden werkman, die door de kokende stof was overvallen. De brandweer heeft onder groot gevaar en met inspanning van alle krachten moeten werken om de ontploffing van een tweeden ketel te voorkomen Een groot gedeelte van het gebouw is uitgebrand. Volgens telegram uit New-York kan er tusschen 15 en 17 dezer stormweder verwacht worden op de kusten van Noord-Engeland en Noorwegenuit het Oosten rondloopende tot N. W., met hevige regens. In den Noord Atl. Oceaan zal het stormachtig weer zijn tusschen 45o tot 55o NB. Volgens de berichten uit IJsland, loopende tot 26 Augustus, was er nog geen einde gekomen aan de vernielende insluiting der mondelijke kuststreek door het ijs. Aan een aanvoer van granen door stoom schepen viel dus niet te denken, terwijl ook de visscherij onmogelijk was. Sedert de opeenhooping van ijs heeft men er de zon niet gezien. Over het geteisterde land hangt voortdurend een koude nevel Wanneer de scha pen, die het kapitaal der aldaar woonachtige boeren uitmaken, geslacht en verbruikt zijn, staat die bevolking voor een hongersnood. Laatste en teiegraphische berichten. YERSEKE, 15 Sept. OESTERBEURS. In inferieur zaaigoed weiden kleine partijtjes gedaan ad f 2 en f 3,50. Van mooier goed werden 200,000 stuks verkocht ad f 12,50. Een consurnabel partijtje bracht 70 guld n op. Pannen met aanbod doch zonder handel. Eene dame te Beynes (dep. Seine en Oise) heeft tegelijk aan drie meisjes en een jongen het leven ge schonken. Drie der kleinen zijn dadelijk gestorven; het vierde, een meisje,, leeft nog, maar is zoo zwak, dat er weinig hoop op haar behoud is. Het jongetje woog 1 kilogr. 950 gr., ieder van de meisjes 1 kilogr. 430 gr. Ze waren allen welgeschapen. De moeder is tamelijk wel. Keizer Wilhelm heeft uit zijn particuliere mid delen een ruime gift ten behoeve van de nagelaten betrekkingen der slachtalfers van het spoorwegongeluk bij Hugstetten geschonken. Na dat ongeluk vond men op de plaats des on- heils een man bewegingloos liggen. Eerst dacht men dat hij dood was, doch het bleek dat hij sliep. Zijn slaap was zoo vast geweest, dat hij van het geheele onheil niets had hemerkt en niet eens was wakker geworden, toen hij uit den trein werd geworpen. Als het waar is In de Analinefauriek te Rurnmelsburg is Maandag een met kokende verfstof gevulde ketel gesprongen^ met het gevolg dat een der muren van het gebouw ge LONDEN, 15 Sept. (Officieel.) Gisteren bezette generaal Lüwe Kaïro. Arabi en Toulba-pacha gaven zich onvoorwaardelijk over en tienduizend soldaten van Arabi legden de wapens neer. Arabi verklaart den strijd optegeven, en zich aan den Khedive te on derwerpen. De Khedive vertrekt naar Kaïro en de oorlog kan als geëindigd worden beschouwd. Het verlies der Engelschen b'j de bestorming van Tel-el-Kebir is 54 dooden, waarbij 9 officieren, en 350 gewonden, waarbij 23 officieren. De Egyptena- ren verloren 1500 man aan dooden en gewonden. Te houden Aanbestedingen. 20 Sept. te Nisse. Aanbesteding bouwen school. Aanwijzing 13 Sept. 12 uur. Inlich tingen J. H. Hannink. 25 te 's Heer Arendskerke. Aanbesteding doen veranderingen en vernieuwingen school. Aanwijzing 16 Sept., 1012 uur. Inlichtingen secretarie en J. II. Hannink te Goes. 29 te Middelburg. Aanbesteding bouwen ba- zaltmuur langs de haven te Breskens (Raming f9500). Aanwijzing 21 en 23 Sept. Inlichtingen Hoofdingenieur He district ri/'Aswaterstaat en ingenieur te Vlissingen. 17 Oct. te Biervliet.Aanbesteding bouwen scho len. Aanwijzing 9 Oct., 1011 en 121 uur. Inlichtingen secretarie en J. H. Hannink, te Goes. Verkoopingen en Verpachtingen. Datum. Plaats. Voorwerpen. Informatiën. 18 Sept. Wemeldinge, woonhuis en erf, Mul. Houwer. 20 Waarde, huis en erf, Mnl. Houwer. 20 Wolfaartsdijk, huis en erf, Pilaar. 21 Goes, huizen, Pelle en Rouscher 21 Wolfaartsdijk, vee enz, Mul. Houwer. 25 Wolfaartsdijk, huizen enz., Pilaar. 26 Goes, bergplaats petroleum, Mul Houwer. 26 Goes, huis en erf, Liebert. 27 Goes, hofstede, Verlieij en Kar- seboom. 29 Wemeldinge, land, Pelle en Rouscher. 2 Oct,,'s Heer Arendskerke, verp. land, Pilaar. 2 's Gravenpolder, huis, erf eu tuin, Karseboom. 4 Goes, hofstede, Liebert. meestoof "de Hoop," Rembges. Bij de Woensdag te St. Petersburg gelioudetl trekking van Russische loten 1866 was de uitslaf als volgt: Serie 18132 no. 2 Roebels 200,000; serie 391 no. 30 R. 75,000; serie 12575 no. 41 R. 40,000 I serie 14001 no. 23 R. 25,000; seriën 10213 nc| 39, 3073 no. 4 en 9996 no. 7 elk R. 10,000 serie I 11267 no. 45, 10568 no. 31, 19331 no. 12, 296 no. 5 en 7204 no. 35 elk R. 8000; seriën 16731 no. 42, 12321 no. 49, 17340 no. 43, 7526 no. 18 10206 no. 27, 7857 no. 23. 15485 no. 46 en 60M no. 42 elk R. 5000. Burgerlijke Stand Goes van 13 tot 15 Sept. 1882. Geboren: den 15, Hubertus, z. v. Johannes Ja cobus Le Clercq en Cornelia Stamperius. Overleden: den 14, Jacomina Jacoba Thomson 79 j., ongehuwd den 15, Abraham Knieriem, 46 j, u ongehuwd Dirk, 9 m., z. v. Ary de Nooijer el Antlionia Nonnekes. Marktberichten. MIDDELBURG, 14 September 1882. Door den drukken veldarbeid was de aanvoer ui Walcheren niet zoo groot als op den laatsten markt dag en hoofdzakelijk van het nieuwe gewas; Koolzaa( wordt echter niet veel meer aangeboden en Zomerzaa( was ook niet in goede qualiteit ter veil. Jarige Tarwe gevraagd doch niet getoond. De paikst nieuwe Walchersche Tarwe werd voor zaaiing gevraag< en goed prijshoudend betaald. Gewone en minder soorten onveranderd. Zaatrogge werd in zuiverequr liteit eender in prijs gekocht. Wintergerst zonder ver andering. Walchersche Zoraergerst was i* de beste ei droogste soort zeer begeerd en f0,15 hooger betaald Nieuwe dito Paardenboonen van goede harde hoedanig heid zijn gekocht volgens noteering. Dito Platte boone mede blank en droog zijn afgegeven aan de prijsnofee ring. Van dito Bruine boonen was éen partijtje te markt van redelijk droge qualiteit dat totgeheimei prijs 19 verkocht. Dito Groene Kookerwten algemee voor 't buitenland begeerd en gaarne tot ruim vorig prijzen genomen. Winter-koolzaad weinig getoond e f0,20 lager. Van Zomer-koolzaad, waarvan eenige par tijtjes \an uiteenloopende droogte werden geveild, i nog het droogste tot £0,25 hooger verkocht. jarige Walchersche Tarwe f9,75 a f 10,nominaal Nieuwe dito Zaaitarwe bij uitzoeking f 10,25 a f 10,5 betaald. Baksoort f9,50 a flO,—Walchersche Zaai rogge f 7,50. Gewone soort f7,25. Wintergerst f6,1 a f6,25. Dito Zoraergerst f5,76 met graagte betaald Nieuwe dito Paardenboonen f7,50 a f8.Dito Platt boonen 16,75 a f7,Dito Jtiroene Kook-erwten f 10,2 a f 10,50. Winter-koolzaad a f 11,80 gekocht. Zome koolzaad f 12, Boter i 1,20 a f 1,30 per K.G. Eieren per 100 stuks f 4, Reclamen-gedeelte. Onder de tandmiddelen, welke zijn gebleken tei allen tijde proefhoudend te zijn, neemt voorzeker he Anatlierin-Mondwater van den heer dr. J. G. POPP K. K. Hoftandarts teWeenen (stad Bognergasse no. 2) de eerste plaats in. Dit Anatherin-Mondwater heef'i reeds sedert ruim 30 jaren zijn roem staande ge houden, en in duizende flacons naar alle oorden de wereld verzonden, werd het door vele geneesheere bij alle tand- en mondongesteldheden aanbevolen. Zeer aanbevelenswaardig is ook dr. J. G. POP-B' Plantaardig Tandpoederdat bij een dagelijksch ge bruik tot reinigen en onderhoud der tanden den meet nuttigen dienst verleent. Het Anatherin-Tandpastl in glazen doosjes, dat geene voor de gezondheid scha delijke bestanddeelen bevat, is een der beste van al bestaande middelen tot reiniging der tanden. Dr. POPP Aromatische Tandpasta in pakjes van 40 cent is ha goedkoopste van alle bekende middelen tot onderhou ding der gezondheid van mond en tanden. Holle e bedorven tanden kan men het best met dr. POPPJ Tand-Plombeersel zelf aanvullen, waardoor het bedei beperkt en het loslaten der beenderen-massa voorkc men wordt. - Met een genist geweten kunnen w daarom iedereen, die zich in het bezit van èen gt gezonden mond en gezonde tanden wil verheugen, aanraden zich van de Anatherin-Preparaten va dr. J. G. POPP, K. K. Hoftandarts te Weene (stad, Bognergasse no. 2) te bedienen. Dr. POPP' Aromatisch-geneeskundige Kruidenzeep is de best toilet- en gezondheidszeep, om aan de huid de noodig elasticiteit te geven; zij doet bij regelmatig gebrui spoedig het ontbreken van frischheid aan de hui verdwijnen, en bezorgt haar een gezonde tint. Va al deze gezochte fabrikaten van dr. POPP bevinde zich depóts in alle apotheken, parfumerie-, drogerijei en galanteriewinkels, doch wordt het koopend publie er bijzonder opmerkzaam op gemaakt, dat alleen di artikelen als echt zijn te beschouwen, die voorzie zijn van den naam J. G. POPP, K. K. Hoftandart te Weenen, I., Bognergasse no. 2 en van het gedepc neerde fabrieksmerk. A. s. Zondag 17 September 1882 hoopt onze geliefde vader A. Van OVER- BEEKElandbouwer te Borsselezijn 80sten geboortedag te herdenken, welk feest wij des Maandags daaraanvolgende feestelijk hopen te vieren. Namens zijn vrouw, kinderen en hehuwdkinderen. V Getrouwd H. F. Van RENTERGHEM met M. J. OVERBEEKE. Goes, 13 September 1882. De heer en mevrouw VAN REN TERGHEMOverbeeke betuigen bij deze hunnen hartelijken dank voor de vele be wijzen van belangstelling, bij hun huwelijk ontvangen. OP IN DE Nieuwe-, West-, Nieuwe West-, Noord en Zuid-Kraalert polder, DE BESTUREN. iflfte tegen 7000 gnlden, in eene te Antwerpen gevestigde soliede samenwerkende vcr- eeniging. Gedeeltelijke waarborg in vaste goederen. Opbrengst jaarlijks circa 1500 gulden. Bijzondere geleerdheid niet noodzakelijk, dienende tot het houden van opzicht. Op de koopsom kan desverkiezende een goed deel aan 4% pCt. blijven staan. Zich te Antwerpen te adresseeren, met franco brieven, aan G. VAN VOORST, Scfflderstraat, hoek Zuiderlei, no. 94. op Maandag 18 Nept. 1882, des middags te 12 uren, in het Gemeen tehuis te Wemeldinge, ten verzoeke van M. Van der Maas en mede-eigenaren, en ten overstaan van Notaris MULOCK HOU WER, te Goes, van O op het dorp Wemeldinge, kadaster sectie B no.|604, groot 95 Centiaren. des avonds te 7 uren, zal de heer W. PELLE, namens den heer P. Ross, in het «Hotel Zoutkeet", te Goes, ten overstaan van den Notaris A. L. A. ROUSCHER, publiek verkoopen te Goesin de Klokstraat, wijk C no. 165, kadastraal bekend sectie D numero 205, —.—.72. aldaar, in de Lange Kerkstraat, wijk C no. 14, kadastraal bekend sectie D numero 358,.45, aan VAN GEND LOOS verhuurd voor f 185 per jaar. Informatiën te bekomen ten kantore va den heer W. PELLE, te Goes en bij vooi noemden Notaris. Op Dinsdag 26 8ept„ 1882 des avonds te 8 uren, te Goes,'in lit koffiehuis het «Slot Oostende", zal de Nc taris Mr. LIEBERT, te Goes, ten verzoek van zijne principalen publiek verkoopen staande en gelegen te Goes, aan de Oosi zijde van de Groote Markt, wijk C no. 61; kadastraal bekend sectie D numero 30- groot 1 Are 55 Centiaren, bewoond doe den Notaris Mulock Houwer. To bezichtigen, mits vooraf belet vri gende, bij den bewoner. Informatiën te bekomen ten kantore vd voornoemden Notaris Mr. LIEBERT.

Goessche Courant | 1882 | | pagina 3