Landbouw en Veeteelt. Buitenlandsch Overzicht. Gemengde Beriehten. voor: Kloetinge met f52; Kruiningen met ff29,35; Kapelle met ('11,25Wilhelminadorp met f8; Tholen met f 74,17%. Tot leeraar in de wiskunde aan de hoogere bur gerschool te Gorinchem is benoemd de heer C. Van Deinse, ingenieur te Dordrecht. In de Vrijdag gehouden algemeene vergadering van de vereeniging van leeraren aan inrichtingen van middelbaar onderwijs is besloten adhaesie te betuigen met het adres van de hh. Booms c. s.in zake de regeling van het militair onderwijs bij de wet. Aan bet Nederlandsch schoolmuseum te Amsterdam werd een jaarlij kscli subsidie van f100 verleend. De vereeniging telt 301 leden en de kas heeft een goed slot van f 1440,49. De volgende vergadering wordt te Nijmegen gehouden. Wemeldinoe. Ook hier wordt onder de varkens, zoowel onder de vette als magere, de ziekte waai ge nomen. Bij een inwoner alhier stierven zelfs 5 stuks aan die ziekte. Het vleesch, dat natuurlijk voor con sumptie ongeschikt is, wordt zonder uitzondering in den grond gestopt. Hansweert. De laatste dagen waren zeer ongun stig voor de inzameling der granen en daardoor is dan ook ook nog al heel veel nat binnengekomen. Men ziet ook nog enkele schoven tarwe buiten. Valt er niet op een overvloedigen oogst te rekenen, toch is de toestand gunstiger dan in andere streken. Vele landbouwers hebben een keurigen tarweoogst, en gerst, boonen en haver zullen een goede opbrengst geven, terwijl de erwten mede niet min zijn. Onder de zo- mertarwe kan men ruim 50 pet. smet ot pop rekenen. De ziekte in de aardappelen breidt zich niet uit, doch deze zullen ze* klein z'jn en dientengevolge weinig beschot opleveren, wat de burgerij reeds ondervindt door minstens f3,40 per heet. te moeten betalen. Westelijk Zuid-Bevelamd. De tarweoogsten zullen, met enkele uitzonderingen, voor dit jaar weer binnen zijn. Ofschoon geen overvloed te prijzen valt, mag men zich niettemin over 't algemeen vrij wel verheu gen in eene veel betere inzameling dan in 1881. Het meeste graan is droog, ongeschoten onder dak gebracht kunnen worden, zoodat gegrond uitzicht bestaat op goed brood. Door de onstuimige weersgesteldheid is veel koren uitgewaaid en op den akker gebleven wat, naar men zegt, verloren gaat. Er wordt alzoo geen werk van gemaakt om dit machtig te worden. Hier en daar gewaagt men van 2% hectoliter verlies per hectare. De vraag schijnt te meer gewettigd, of het rapen der korrels niet beloond zou worden, omdat in den regel het beste uitwaait. De winteraardappelen vertoonen in den knol weinig sporen van ziekte. Hoewel door het te vroeg eindigen of ophouden van den groei slechts een middelmatig beschot kan worden verkregen, zal de voorgewende vrees van vroeger nochtans blijken ongegrond te zijn. Ze zijn goed van smaak. De opbrengst van boomgaarden en vruchtboomeh heeft aanmerkelijk geleden door storm en harde winden. Aanvankelijk niet groot, werd zij echter in de laatste dagen nog zóo geteisterd dat een groot deel niet aan zijne bestemming zal beantwoorden. De Graphisehe statistiek van het »N. v. d. Dag" geeft een vergelijking van den oogst der aardappelen in de laatste tien jaren met de gemiddelde marktprijzen ïn Nederland. De opbrengst der oogsten wisselde af van 10,332000 hectoliter in 1879 tot 20,337000 hectoliter, dus bijna het dubbele, in 1874; de prijzen liepen van f2,14 per hectoliter in 1875 (het jaar na den grootsten oogst) tot f4 in 1879, toen de opbrengst tot het minimum daalde. Een nieuw bewijs, dat de producenten de prijzen onver wijld opslaan, maar zich nog eens even bedenken vóór zij de prijzen afslaan. Alle berichten zoowel ofliciëele als van particu liere zijden getuigen van voorspoed der Britsche wapenen in Egypte. Generaal Wolseley is uitermate tevreden. Bij Makuta tastte hij den vijand in eene sterke stelling aan, joeg hem op de vlucht, en veroverde een uitgestrekt kampement bij het spoorwegstation Masome, halverwege Ismailia en Tel-el-Kabir, benevens vijf Kruppkanonnen, vele geweren, een grooten voorraad ammunitie en 75 spoorwegwaggons met mondvoor raad. De generaal zou Zaterdag beproeven de sluizen bij Kassasin aan het zoetwaterkanaal te bezetten, eene positie die den troepen den veiligen tocht door de woestijn tusschen Ismailia en de Delta zou verzekeren. Een gerucht als zou de voorhoede van het Engelsche leger te Cairo zijn aangekomen, wordt onder de grootste reserve meegedeeld en door ons hier verder verteld. Een buitenkansje voor de Engelschen en een tegen valler voor Arabi-bey is wel, dat de Nijl dit jaar veel minder rijst dan vorige jaren. De verhouding tusschen Arabi en De Lesseps is, na de verzoening van laatstgenoemde met de Engel schen, natuurlijk geheel omgekeerd. Arabi heeft een losprijs gesteld op zijn vroegeren Franschen vriend. De Oostenrijksche boot »Nautilus" heeft eindelijk succes op haar liggen voor Aboukir, waarvan het gar nizoen sterke verschansiagen opwerpt. Op haar eisch zijn eindelijk de gevangen officieren en zeelieden los gelaten. De Sultan houdt den Engelschen gezant voortdu rend bezig met allerlei uitvluchten, om eene bepaalde regeling der militaire beweging van de Turksche troe pen en samenwerking met de Engelschen op de lange baan te schuiven. De campagne zal misschien afge- loopen wezen vóór er een vergelijk is getroffen. Iemand, die Cairo den 14n verlaten heeft, ver klaart dat daar des nachts fakkeloptochten door de straten worden gehouden en mannen en knapen Allah aanroepen oin den dood over de Engelschen te bren gen. Een Koptische aartsbisschop, die zich in Arabi's macht bevindt, doet uit vrees voor dat legerhoofd allesj wat deze van hem verlangt. Arabi legt het ge- heele land oorlogscontribntie )op. Iedere fellah heeft 2 tot 8 piasters te betalen, de helft van zijn vee en een mud tarwe te leveren. Van Engelsclie zijde wordt natuurlijk gezegd, dat men in Egypte snakt naar verlossing van dien dwin geland Arabi. Met medewerking van eenige leden der Iersche Land-liga heeft de bekende Parnell thans eene nieuwe vereeniging gevormdwelke ten doel heeft om voor de arbeiders te doen wat de Liga ten behoeve der pachters heeft gedaan, beter gezegd heeft beloofd te doen. Deze vereeniging, welke den titel voert van Iersch bondgenootschap voor arbeid en nijverheid, zal haar werk aanvangen met het aan de Iersche boerenarbeiders verschaffen van een stukje grond, van eene gezonder woning en vooral zal zij haar invloed aanwenden om voor de meeste arbeiders eene betere behandeling van de zijde hunner meesters te verkrijgen. Men zou met het oog op de gevolgen van Darnell's bemoeiingen in het belang der pachters, geneigd zijn ook in deze nieuwe vereeniging weinig goeds te zien. Indien toch dit nieuwe verbond het voetspoor der Liga volgt, dan heeft men binnen betrekkelijk korten tijd weder in Ierland een staat van verwarring en regee- ringloosheid te wachten, waarvan men eerst sedert eenige maanden meende bevrijd te zijn. Doch ook de vegeering heeft in de laatste jaren ervaring opgedaan indien de nieuwe vereeniging ook slechts in éen op zicht toont de Liga na te volgen, zal zij waarschijnlijk onmiddellijk worden ontbonden. In Triest hebben voortdurend ernstige vijandige bewegingen plaats tegen Oostenrijk. Ze gaan uit van de aanhangers der Italia lrridenta. De gebeurtenissen in Korea, waarvan wij onlangs melding maakten, schijnen een vredelievender wen ding te nemen dan men aanvankelijk dacht. Volgens te Petersburg ontvangen berichten, was de Japanee- sche gezant, door een geleide vergezeld, in de hoofd stad van Korea teruggekeerd en vriendschappelijk ontvangen. De Chineesche regeering had troepen en oorlogsschepen naar Korea gezonden. Yerseke. Naar men verneemt is dezer dagen proces verbaal opgemaakt tegen den brigadier-titulair der Rijksveldwacht D. B. en den Rijksveldwachter H. J., beiden alhier gestationneerd, als verdacht van diefstal van mosselen in de Zandkreek (Catsche veer). Hansweert. Eenige dagen geleden werd door de spoorboot »Walsoorden-Vlake" de lijn, die door den hevigen wind op de Westkant van het kanaal was uitgebracht om het Rijks-recherche-vaartuig, aan de loskaai gemeerd liggende, van den muur vrijtehouden, zonder eenige voorafgaande waarschuwing doormidden gevarenwaardoor een der opvarenden die lijn tegen het been kreeg en kneuzingen bekwam. Volgens bericht van een de Schelfafgekomen schip aan de N. Rott. Ct., is nabij l^Sth aan boord van het Engelsche stoomschip Verona kapitein Gor don, een deel der maehine gesprongen.. Onder meer per soonlijke ongelukken is een machinist' gedood. Het schip werd teruggesleept naar Antwerpen. Yzëndijke. Alhier heeft het volgende treurig voor val plaats gehad. De landbouwer R. is in een vlaag van waanzin) nadat hij 43 van de 44 ruiten zijner woning stuk geslagen en eenig huisraad vernield had, in den nacht van Woensdag op Donderdag bij de woning van een ouden arbeider gekomen, waar hij vruchteloos, onder het uiten van zonderlinge bedreigingen, verzocht bin nengelaten te worden, tot hij om een staak liep om de deur open te loopen. Intusschen verlieten de be woners, vader en dochter, de bedreigde woning, om hulp bij de politie te zoeken. Dientengevolge hebben de marechausee's R. in de arbeiderswoning, waarin bijna alles vernield was, in verzekerde bewaring genomen. De inhoud van een vaatje vet lag op den vloer verspreid, klok en petro leumlamp o. a. lagen verbrijzeld. Zijne krai^fiinnig- heid duurt onafgebroken voort, slapen doet hij bijna niet, zoodat hij steeds onder bewaking van onzen ge meenteveldwachter is, totdat de justitie over hem be schikt heeft. Omtrent de millioenen-juffrouw deelt de «Rott. Crt." nog het volgende mede: Wat Jannetje Struik ook moge zijn, handig is ze zeker; van aandoening bij haar is geen spoor. Toen haar bij de instructie in de oude gevangenis medege deeld werd, dat, als ze niet zeide waar de juweelen waren, de justitie genoodzaakt zou zijn haar in hechtenis te houden, gaf zij kalm ten antwoord, dat men dat kon doen, maar sprak tevens de vrees uit, dat dan de betaling van het geleverde misschien nog een poos achterwege zou blijven. Als haar weder opmerkzaam gemaakt werd, dat, indien de juweelen terechtkwamen, zij misschien ontslagen zou worden, antwoordde zij, dat zij wel wist waar ze waren zij had ze zelf weg gelegd, maar waar, dat zou zij nimmer zeggen. Haar beweren schijnt ook thans weder in deze zaak te zijn »het is mij geleverd op onbepaalden datum en ik zal het betalen, maar wanneer?" Huiszoekingen worden echter steeds voortgezet en hernieuwd, maar Jannetje Struik schijnt een meesteres in het wegstoppen te zijn, want tot heden zijn de juweelen nog niet gevon den. Verschillende getuigen, o. a. de broeder van de gedetineerde, woonachtig te Apeldoorn, worden ver wacht om in deze zaak en betreffende haar verleden en de basis, waarvan zij uitgaat, inlichtingen te geven. De heer S. heeft bij een bezoek van eene commissie uit de rechtbank te Arnhem, met den officier van justi tie uit Rotterdam, o. a. de verklaring afgelegddat hij eene vordering van f24,000 op zijne zuster heeft. Met de bij Vogelenzang gekwetste familie Sta- leman gaat het steeds vooruit. Het zal echter nog geruimen tijd duren, eer zij zullen kunnen loopen. De toestand van den heer Bücker te Zutfen, die ook bij dat spoorwegongeluk gekwetst werd, is tengevolge van bijkomende koortsen weder minder gunstig. Te Akersloot is de bliksem geslagen in een ar beiderswoning, waarvan hij de vensterluiken gedeelte lijk verbrijzelde. Man, vrouw en kind, die aan tafel zaten, ontvingen lichte brandwonden, terwijl de eerste nog niet weer geheel hersteld, is. Zaterdagnacht werd te Bergschenhoek een paard door den bliksem gedood. Vrijdagmorgen vroeg is te Grosthuizen (N. Holl.) de dienstmeid van een veehouder in de weide door den bliksem getroffen en gedood. Hetzelfde lot trof in eene andere weide in die gemeente een paard. Jl. Woensdag hoorde te Loenen a/d Vecht een persoon 's avonds omstreeks 9 uurna een onweder, buiten eene meer dan gewone drukte. Geen wonder, want de straat was bedekt met flikkerende vlammetjes, terwijl de lucht bezwangerd was met phosphoorreuk. Ook op een gedeelte van de Vecht nam men hetzelfde waar. Dit verschijnsel duurde tot omstreeks midder nacht. Vele personen waren zoodanig door vrees be vangen dat zij zich niet naar bed durfden begeven. De beide artilleristen, in het kamp van Olden- broek zoo vreesclijk verwond door het springen van een granaatworden te Utrecht in het militair hos pitaal verpleegd, en bevinden zich vrijwel. Z. M. de Koning laat zich dagelijks op de hoogte houden van den toestand der patiënten. Men tracht gelden te ver zamelen om aan de verminkten kunstarmen te geven. Bij het verlaten der legerplaats bij Milligen is Vrijdag een cantinière der veld-artillerie van een stuk geschut gesprongen. Het rad ging haar over het been, waardoor dit gebroken is. Aan de tafel der officieren is ongeveer f 80 voor het ongelukkige gezin gecol lecteerd. Te Arnhem ging een paard, gespannen voor een dogcar, waarop een koetsier en stalknecht zaten, op hol. Beide personen vielen uit het rijtuig, met het gevolg dat de koetsier terstond een lijk was en de stalknecht ernstig werd gekwetst. Werd onlangs gewaarschuwd tegen het gebruik van «cretonne", die met arsenikhoudende kleuren ge verfd is, soortgelijke stof schijnt ook aangewend te worden tot vervaardiging van gewatteerde sitsen over- dekens. Te Deventer namelijk werd onlangs zulk een deken voor een jong kind aangeschaft. Weldra week zijn gezonde blos, de vroolijkheid en eetlust verdwenen, de rustige slaap werd door kreunen en woelen afge broken, totdat bij de verwijdering van het onheilbren gend dekkleed de vroegere levenlust spoedig terugkeerde. Ook deze gemaakte deken bleek bij onderzoek arsenicum te bevatten. Tegen zulke veelkleurige katoenen arti kelen schijnt men dus ook op zijne hoede te moeten zijn. Een paard, voor een tilbury gespannen, schrikte te Harlingen voor een fladderend zeil en sprong door een raam in een woonkamer, terwijl het rijtuig op de stoep bleef staan. Zondagmorgen vond men te Steenderen, in een bosch het lijk van den gemeente-veldwachter. Men denkt aan moord. Een persoon, die in een weide te Hoogvliet be zig was eene koe te melken, werd door twee koeien aangevallen, waarbij hem eenige ribben en het schou derbeen gebroken werden. In Heesch (N. Brabant) zijn meer dan 150 per sonen ziek geworden door het eten van het vleesch van een gestorven koe. Volgens de »N. R. Ct." bestaat daar onder de land bouwers het volgend gebruikIngeval een landbouwer een of meerdere beesten door ziekte verliest, zijn de andere landbouwers verplicht hem dat vleesch tot een goeden prijs af te koopen om hem daardoor in het verlies tegemoet te komen. De quantiteit, welke men moet nemen, wordt geregeld naar het getal beesten, dat elke landbouwer heeft. Het is ongehoord, dat men bij deze overeenkomst niet de bepaling heeft gesteld, dat elk beest, aan ziekte gestorven, eerst door een deskundige moet onderzocht worden. De vorige week sloeg te Kloosterburen, terwijl een molen in vollen gang was, een der pelsteenen in verscheiden stukken. De zolder werd geheel verbrij zeld. De kracht was zoo hevig, dat een dikke balk middendoor gebroken en een der muren erg bescha digd is. De zoon van den molenaar en diens knecht zakten met den zolder naar beneden, gelukkig zonder eenig letsel te bekomen. Ter zake van de nog altijd zoek zijnde gelden van het R. K. armbestuur te Venloo, zijn tegen Dins dag e. k. voor den rechter van instructie te Roermond gedagvaard de heeren wethouders, de gemeenteontvan ger, de heer Raetzen, pastoor-deken, en de regenten. De burgemeester van Venloo, voorzitter van het arm bestuur, is niet gedagvaard. Een groote brand te Londen, in een fabriek van schrijfmaterialen uitgebroken, vernielde in een uur tijds het groote massieve fabrieksgebouw en drie be lendende woonhuizen. De schade is zeer aanzienlijk, maar door verzekering grootendeels gedekt. Cetchwayo ontving dezer dagen eindelijk de deputatie van de Engelsche afschaffers, die hem ver schillende geschriften aanbood, handelend over «tem perance." De vorst antwoordde, dat de Zulu's over het geheel geen sterkedrank drinken zij drinken bier, dat zij zelf brouwen en waarvan men onmogelijk dronken kan worden. Cetchwayo. beloofde het ver bod, dat hij vroeger uitvaardigde tegen het invoeren van sterkedrank in zijn land opnieuw te zullen uit vaardigen, maar, voegde hij er nog zoo dom niet bij«Ik vind, dat de deur moet gesloten worden van den kant, vanwaar de sterkedrank komt. Het helpt niet veel, dat ik mijn deur sluit; ik heb geen distil leerderijen, maar ik geloof, dat de Regeering in Natal moet zorgen, dat geen sterkedrank aan de grens in mijn land wordt gesmokkeld." Voor het overige liet Cetchwayo zich zeer krachtig uit tegen het gebruik van sterkedrank, zoodat de heeren afschaffers tevreden heengingen. In de 26 weken, eindigend met 11 Aug., zijn 1301 Joodsche gezinnen uit Rusland te Londen aan gekomen. Zij bestonden uit 1351 mannen, 386 vrou wen en 541 kinderen. Daarvan werden 608 mannen, 182 vrouwen en 273 kinderen naar Amerika gezonden, 81 mannen, 4 vrouwen en 9 kinderen naar Canada; 169 mannen 45 vrouwen en 62 kinderen naar de plaats, waaruit zij het laatst waren gekomen, terwijl aan 232 mannen, 77 vrouwen en 110 kinderen geen onderstand werd verleend, óf omdat zij dien niet wilden aannemen, óf om andere redenen. Te Londen zijn 261 mannen78 vrouwen en 87 kinderen achterge bleven, waaraan 6550 pd. st. uit het Mansion House Fund werd uitgekeerd. De tweede stuurman van de Eira is te Aber deen in het ziekenhuis gestorven; hij had op reis kanker in de lip gekregen. Vrijdagochtend vroeg brak in de houtmagazij nen in den Ferdinanduspolder bij Antwerpen een he vige brand uit. In dien polder, tusschen het Schijn en de Eecker- sche poort, zijn een groot aantal hout-, guano- en petroleum-magazijnen gebouwd. Tusschen de hout- en guano-rnagazijnen werd een herberg gehouden, en daar ontstond de brand, die alras groote uitbreiding ver kreeg. Drie stoomspuiten rukten uit Antwerpen aan, doch niets scheen te helpen. De hout- en guano- rnagazijnen stonden al spoedig in vlam. Het vuur was over een uitgestrektheid van 2 a 3000 vierkante me ters verspreid, volgens De Koophandel over een uit gestrektheid van 2 hectaren. Al wat de pompiers doen konden was te trachten de petroleum-magazijnen, die zich tusschen de bran dende hangars en de guano-rnagazijnen bevinden, te behouden. Tot dat doel besloot men de guano-maga- zijnen omver te halen, en daar de wind later van het zuidwesten meer naar het noorden keerde, week het gevaar voor de petroleum-magazijnen. De hout-magazijnen van de heeren Fiévé en Goemaes, een oppervlakte van 6000 vierkante meter beslaande, zijn afgebrand; ook de hout-magazijnen van den heer Verspreeuwen zijn vernield. De guano-magazijnen zijn grootendeels behouden gebleven. Des namiddags was men den brand meester. Volgens een nader bericht in «De Koophandel" waren de goederen van den herbergier verzekerd voor 15000 fr. De hangars van den heer Verspreeuwen, die bijna geheel vernield zijn, bevatten voor ongeveer 500000 fr, hout, verzekerd door verschillende maat schappijen. Zes compartimenten dezer hangars bevat ten eene groote hoeveelheid guano van de heeren Leminé en Co., waarvan het verlies op 60000 fr. berekend wordt. Voor de heeren De Bie en Morren wordt de schade geschat op 12000 fr. Die van de heeren Fiévéen Goemaes op 500000 fr.; van M. Van Loon op 10000 fr. en van den heer Vervoort op 40000 fr. De hangar van de heeren Kniewitz en Bleeckx bevatte 4000 ton guano, die grootendeels door het vuur en water ver nield zijn, en die eene waarde hadden van 120000 fr. Gedurende heel den Vrijdagnacht hebben de puin- hoopen gebrand, en Zaterdagochtend zelfs waren de pompiers nog ter plaatse, om gedurig met twee spuiten water op de smeulende puinen te werpen. Naar men verneemt, loopt de Amsterdamsche beurs bij den brand 8 ton schade. Een dienstbode, die in het sterfhuis van zekere mevrouw te Parijs als bewaarster was aangesteld, vond een rol papier achter een kast verborgen en verkocht dit voor weinig gêld aan een spekslager. Toen deze zijn coteletten en worstfragmenten in die papieren wilde gaan wikkelen, ontdekte hij dat het effecten waren en een waarde van 12,000 frs. ver tegenwoordigden. De commissaris van politie, aan wien hij zijn ont dekking mededeelde, kwam op zijn beurt tot de ont dekking, dat het effecten waren, die indertijd gesto len waren en waarvan de nommers bij de politie be kend waren. Het rolletje was dus met opzet achter de kast verborgen. De vrouw, waarmede de Berlijnsche moordenaar Conrad leefde, is niet, zooals eerst gemeld werd, van verdachte zeden. De personen, waarbij zij diende, verklaren, dat zij altijd eerlijk gediend had en dat zij niet beter wist of Conrad was bij de posterijen. Zij is geheel onschuldig aan de misdaad en wist niet, dat Conrads vrouw nog leefde. Eenige dagen voor den moord had Conrad haar verklaard, dat het hu welijk nu spoedig zou doorgaan, daar binnenkort allq moeielijkheden uit den weg zouden zijn geruimd. On gelukkig heeft zij op het vernemen van de misdaad al de brieven, die zij van hem ontving, verbrand. Deze bevatten voor den moordenaar zeer verzwarende gegevens en uit die brieven zou juist haar volkomen onschuld bewezen zijn. Te Preslau is bij vonnis uitspraak gedaan in de volgende zaak. Een tinnegieter had een geruimen tijd geleden aan iemand eenige tinnen pijpen vertoond, die hij voor 45 penningen per voet kon leveren. »Ei zoo!" had de ander toen gezegd, «denkt gij mij te kunnen beetnemen Ik kan wel 200 waggonladingen van die pijpen leveren tegen 20 penningen per voet. Wilt gij ze hebben «Ja wel," was het antwoord, «voor dien prijs neem ik ze." «Goed," hernam de ander, »ik zal ze u leveren," en daarop ging hij heen, iu de stellige meening dat de tinnegieter het als een scherts zou opnemen. Maar dit viel anders uit. Want toen de leverantie achterwege bleef en de le verancier op de aanvraag zich er van afmaakte, diende de tinnegieter een aanklacht tegen hem in, met den eisch om voorloopig tien waggonladingen te leveren. Toen de zaak nu voor den rechter kwam, verklaarde de verkooper wel dat hij het nooit ernstig gemeend had, maar dit baatte niet. Daarop beweerde hij, de pijpen ook niet te willen leveren omdat hij den kooper niet goed achtte voor de betaling. Deze wees hem nu eenvoudig naar een bankier, bij wien liij, zijne gelden had gedeponeerd, en het einde van de zaak was, dat de verkooper ver oordeeld werd tot levering van de tien waggonladingen voor den aangenomen prijs. Wanneer hij nu ook nog de Overige 190 ladingen moet leveren, kan hij reke nen op eene schade van 500.000 mark. Het Ilamidie-theater te Constantinopel is in den avond van den 20n gedurende de voorstelling inge stort. Meer dan 150 personen werden gekwetst, maar van dooden heeft men nog niet gehoord.

Goessche Courant | 1882 | | pagina 2