Buitenlandsch Overzicht. Gemengde Berichten. Laatste en telegraphische berichten. Necrologie. Hij begon met te herinneren aan al hetgeen de heer Hildernisse in het algemeen belang doeten hoe hij daardoor, al is hij ook geen geboren Goesenaar, volkomen bekend is met de Goesche toestanden. Op dezelfde gronden beval ook de heer J. Fransen Van de Putte den heer Hildernisse warm aan. Genoemde heer keerde daarop ter vergadering weder, terwijl niemand eenige inlichtingen hem te vragen had. - De heer mr. P. Van der Meer Mohr vond bij den heer Yan den Ende aanbeveling om zijne onafhanke lijkheid zijne belangstelling in de publieke zaak en om den beschikbaren tijd, dien hij had. De heer J. Fransen Van de Putte vond op die belang stelling van den heer Mohr in openbare aangelegenheden nog al wat aftedingen. Hem was daarvan weinig of niets gebleken. Zelfs gebeurde het bij eene vorige verkiezing, dat de heer Mohr, heewel hij geene wettige verhindering had, niet eens de moeite nam om te stemmen. Dat getuigde dan toch zeker niet van groote belangstelling in de publieke zaak. Daar verder niemand meer het woord verlangde werd overgegaan tot stemming, waarbij twee candi- daten op een brielje werden geplaatst. Er werden 44 stemmen uitgebracht. Een brielje was blanco. De volstrekte meerderheid bedroeg dus 22. De heer C. Risseeuw verkreeg 37, de heer L. G. Kakebeeke 24 stemmen, zoodat beiden tot candidaten waren gekozen. Op den heer D. Hildernisse waren 17 en op mr. P. Van der Meer Mohr 6 stemmen uitgebracht. Die uitslag werd met langdurig applaus begroet. Daar de heer Risseeuw niet tegenwoordig was, zou hem van het besluit der vergadering kennis worden gegeven. Te voren was echter reeds verzekerd, dat de heer Ris seeuw zich eene nieuwe candidaatstelling wel zou laten welgevallen. Tot den heer L. G. Kakebeeke richtte de voorzitter, op grond van de gebleken sympathie der vergaderden, het verzoek om die candidatuur toch te aanvaarden. Hij zou daardoor velen aan zich verplichten en niet minder het belang der goede zaak steunen. De heer Kakebeeke vroeg, of hij het besluit niet in beraad zou kunnen nemen, wat de voorzitter, met het oog op den korten tijd voor de verkiezing, niet raadzaam oordeelde. Nadat ook van andere zijden hij den heer Kake beeke daartoe was aangedrongen, verklaarde hij zich bereid de candidatuur te aanvaarden. De heer De Vos verzekerde toen nog dat eronder de aanwezigen in zijne omgeving waren, die niet op den heer Kakebeeke hadden gestemd op grond van zijn ontkennend antwoord op de vraag, of hij candi- daat wilde wezen. Nu de heer Kakebeeke van be sluit was veranderd, verheugden allen zich daarin, en zou, wanneer die vraag niet gedaan en dat antwoord aiet gegeven was, het aantal op den heer Kakebeeke uitgebrachte stemmen nog wel veel meer geweest zijn. Hoewel eerst in anderen zin was beslist, werd, om Bader overwogen redenen, besloten voor de vacature- Renterghem wit briefje den heer L. G. KA KEBEEKE, en voor de vacature-Kakebeeke rood brielje den heer C. RISSEEUW aan te wijzen. Wijl hij, die in de plaats van den heer W. L. Ka kebeeke komt, het volgend jaar reeds moet aftreden, merkte de heer De Vos op, dat, als bij eventueele ver kiezing van den heer C. Risseeuw, de quaestie weer zoo lang wordt gaande gehouden en de gekozene even tueel toch niet wordt toegelaten, wij juist weer aan de periodieke aftreding zullen kunnen beginnen. Dat bespaart dan de moeite van éene verkiezing. Verder werden nog eenige huishoudelijke zaken be sproken en droeg de vergadering de leiding van de bemoeiingen ter bevordering van het welslagen der beide candidaturen aan het comité op. De voorzitter beval echter allen aan zeiven ook aan dat welslagen mee te werken. De heer mr. De Jonge van Ellemeet bracht den dank der vergadering aan de leden van dat comité voor hunne oproeping en den voorzitter voor de leiding der vergadering. Laatstgenoemde dankte voor die attentie en sloot daarop de bijeenkomst. Het Britsche Hoogerhuis heeft het voorstel der regeering aangenomen, waarbij bepaald wordt dat de kosten van de Indische expeditie naar Egypte bestre den zullen worden uit de Indische inkomsten. In den loop van het debat verklaarde zij, dat het aan tal der Indische troepen niet meer dan 6000 man zal bedragen. In het Lagerhuis legde Gladstone eene boodschap van de Koningin ter tafel, waarbij de reserve wordt opgeroepen. Hij stelde voor die boodschap heden te behandelen. Bij de voortzetting der beraadslaging over het oor logskrediet verdedigde de regeering hare politiek. Zij had het Egyptische ministerie, waarin Arabi als minister van oorlog zitting had, sedert een paar dagen als een door de Khedive gekozen kabinet er kend, en was in officieel verkeer ermee getreden. Dit is nu veranderd. Op eene tot haar gerichte vraag antwoordde zij, dat de Porte de identieke nota niet had aangenomen, doch zij betuigde dat zij als de hoofdzaak in de nota beschouwde het voorstel om troepen te zenden, en bij deze hoofdzaak legde zij zich neder. Het sprak van zelf dat het der Porte vrij zou staan om in de conferentie de voorwaarden te behandelen. En dan eerst zaldunkt onsgenoegzaam blijken of het de Porte in dezen al of niet ernst is. Bij de regeering is Dinsdag een bericht ontvangen van hare consulaire agenten te Caracas en St. Thomas, waarin gemeld wordt dat een der moordenaars van lord Cavendish en Buske, in Ierland, aangehouden is. Wij zouden ons van harte verheugen als dit zoo ware. Ook de Franschc Senaat stond het aangevraagde krediet van 8 miilioen voor Egypte toe en wel met 214 tegen 5 stemmen. Het votum, door de Kamer van afgevaardigden ten aanzien der centrale rnairie van Parijs uitgebracht, (leeft, behalve de kortstondige ministeriëele crisis, ook de vraag om ontslag van den prefect der Seine, den heer Floquet, tengevolge gehad, terwijl door deze laatste handeling weder een motie bij den Parijschen gemeen teraad is uitgelokt, waarbij deze verklaart het aan blijven van den heer Floquet wenschelijk te achten, omdat hij de zaak der centrale mairie zoo krachtig heeft voorgestaan. President Grevy heeft den heer Floquet verzocht te blijven, wat deze weigerde, maar tevens het besluit van den raad vernietigd. In Egypte zelf neemt het fanatisme meer en meer toe. De priesters prediken den Heiligen oorlog. Uit Cairo is bericht gekomen dat de plunderaars en brandstichters van Alexandrië daarheen getrokken zijn om hun werk daar te volbrengen. Arabi's troepenmacht wordt op 50000 man geschat. Toch schijnt de Britsche admiraal den Khedive, dien hij moet helpen, ook niet te vertrouwen. Bovendien is een Turksch officier aangehouden, die belangrijke papieren, compromitteerend voor onder scheidene hooggeplaatste Turksche en Egyptische amb tenaren, in zijn bezit had. Aan den heer De Lesseps verklaarde Arabi-Bey de onzijdigheid van het kanaal van Suez te zullen eer biedigen. Rilland-Bath. Met de indijking van den polder gaat het goed vooruit. Dinsdag heeft men de stukken dijk onderling verbonden en een nog open vak van 100 M. lengte dichtgeworpen, zoodat het water voor goed is afgesloten. Hierdoor zijn circa 250 Ilect. schorren in bouwland herschapen. Indien alles naar wensch gaat, hoopt men reeds over zes weken met het werk gereed te zijn. Zondag-morgen kwart over 7 zijn" te Zierikzee van het bolwerk opgelaten een honderdtal postduiven, afkomstig uit 's-Hage. Het was een proefvlucht in verband met de proefnemingen, die voor het ministerie van oorlog gedaan worden. De diertjes troffen het slechtdaar het een dikke lucht was met regen en wind. Het duurde vrij lang eer de meerderheid der duiven koers genomen had en vertrokken was, terwijl een aantal zelfs hierin niet konden slagen en den ge- heelen voormiddag boven en om de stad doolden. Het komt ons voor schrijft de Z.Zeesche Ct. dat de wijze van verzending dezer talrijke vlucht duiven nog al iets te wenschen heeft overgelaten, en dat daaraan het gedeeltelijk mislukken te wijten kan zijn. De dieren zaten op elkaar gepakt en in veelte grooten getale hij elkaar. Zoo hebben ze nagenoeg 24 uren moeten opgeslo ten zitten, elkaar verfomfooiende, vertrappende en verontreinigende, waardoor vermoedelijk aan de zwak ste dieren van het gezelschap alle lust, moed en kracht ontbrak om de thuisreis behoorlijk te volbrengen. De heer C. J. M. Jongkindt Coninck, Directeur der Rijks-Landbouwschool te Wageningen, zou giste ren met een twaalftal leerlingen zijn voorgenomen land- bouw-reis door een gedeelte van ons land aanvaarden. Blijkens het programma zullen zij Zondag 30 Juli Philipsland-Duiveland-Schouwen bezoeken en 's avonds naar Zierikzee vertrekken. Maandag 34 Juli gaan zij per zeilschip naar Colijnsplaat én bezoeken ook den Wilhelminapolder. Te Goes zullen zij logeeren, van waar zij Dinsdag 1 Augustus vertrekken naar Wouw enz. De werkzaamheden te Bergen-op-Zoom aan den nieuwen waterweg (verbreeding van de Zoom) zijn sedert eenige dagen aangevangen. Met het uitgraven is men tot op ongeveer 6 meter diepte gekomen en stuit thans op hinderpalen, die misschien oorzaak zijn dat de kosten meer zullen bedragen dan men aanvan kelijk verwacht had. Landgenooten, die loten mochten bezitten van de Nederlandsche Weldadigheidsloterij te Brussel waarvan de trekking op 47 dezer heeft plaatsgehad, worden opmerkzaam gemaakt dat, blijkens detrekkings- lijsten, de prijzen vóór den 4 8 Augustus moeten afge haald worden. De gelukkige winners loopen anders gevaar hun recht te verliezen, daar hunne prijzen dan als een geschenk aan de weldadige instelling worden beschouwd. (iV. v. d D.) Een 4 4jarige knaap uit Overschie heeft een bankbiljet van f25 uit de lade van een winkel te Rotterdam ontvreemd, en is nu in de gevangenis aldaar. In de vorige week zijn te Rotterdam 5 përso- nen en is te Gouda 4 persoon door de pokken aan getast. Uit de bedelaarsgestichten zijn 3 personen ont vlucht. Te Gulpen is een leidekker van een hoog dak doodgevallen. - Dezer dagen werd een der kleinere kroegen te Beesd, die geene vergunning gekregen hebben, bezocht door een in opgewonden toestand verkeerenden en vroe- geren klant, die jenever vroeg. Toen hem deze echter geweigerd werd en hem tevens herinnerd werd aan eene oude schuld, is er, naar men beweert, eene vecht partij tusschen bezoeker en kastelein ontstaan, waarbij de eerste nogal mishandeld moet zijn. Hoe 'tzij, de man is sedert niet meer gezond geweest, en eindelijk overleden, terwijl de medici van den gerechte gecon stateerd hebbendat inwendige beleedigingen aan wezig zijn. De vechtersbaas is gearresteerd. In ons vorig no. namen wij een stukje over uit de Arnh. Ct. over de fraaie aanbiedingendie door een kantoor te Franeker worden gedaan aan personen, die in Amerika hun fortuin willen zoeken waarbij de redactie van dat blad een waarschuwend woord voegde voor te lichtgeloovige zielen. Wij kregen sinds dien tijd, schrijft nu de »N. Rott. Ct.", inzage van een reglement en een tarief van dit kantoor De onder linge waarborg" onder directie van den heer Bergh, en van een briefwisseling met dezen heer gevoerd. Dit kantoor heeft agentschappen in Noord-Amerika in de volgende .stedenNew-York, San-Francisco, In- I dianopolis, Laurence, Washington, Philadelphia, Pater- son Chicago, Orange-City, Holland, Cincinnatie en Milwaukee. Het belooft aan flinke personen van allerlei beroepen bij aankomst in Amerika onmiddellijk plaat sing tegen een hoog loon. dat wel geschikt is menigen behoeftige te doen watertanden. Zoo krijgen land bouwers (zetboeren) 5 a 40 gld. per dag, landwerkers en daglooners van 3 tot 7 gld. per dag, boerenknechts f 250 a f 400 per jaar benevens kostinwoning en bewassching enz. In fraaien stijl wordt het doel dezer maatschappij nader aldus toegelicht: »Zij welke gaarne hun geluk eens in een ander deel der wereld zouden beproeven deelachtig te worden en daartoe vooralsnog niet in de gelegenheid gesteld werden wegens financiëele omstandighedenwordt hun door deze maatschappij aangeboden en tevens een goeden uitslag verzekerd." De aanvrager moet natuurlijk beginnen met betalen, namelijk f 2,50 inschrijvingskosten per hoofd. Dan wordt hem, zooals het in de orakeltaal van het regle ment luidt, een gezegeld contract verstrekt, waardoor hem alle noodige zekerheid wordt gegeven". Dit con tract kost f 4. Ook kan men voor de helft der reis kosten een voorschot van de maatschappij krijgen waarvoor een contract geteekend moet worden dat mede f 4 kost. Een aanvrager, die ons inzage gaf van de met den heer Bergh gevoerde correspondentie, had de aanbie dingen wel verlokkend gevonden, daar hem zelfs nog vrije overtocht was beloofd, als hij 200 diverse werk lieden aanbracht, maar had toch voorzichtigheidshalve nog eens geschreven om deugdelijke bewijzen, dat hij met een ernstige zaak te doen had. De oplichterijen langs dezen meer en meer gebruikelijken weg, in den laatsten tijd herhaaldelijk gepleegd, hadden hem wan trouwend gemaakt, gelijk hij openhartig schreef, zoodat hij verzocht het hem niet euvel te duiden, als hij om nadere bewijzen vroeg. Op dit schrijven kwam geen antwoord ofschoon het heet dat duizenden personen boven verwachting zijn geslaagd. De voorzichtige aanvrager had zijn f 2,50 nog niet gestort, zoodat hij geen schade heeft geleden. Het is jammer voor het kantoor te Franeker, dat misschien gehoopt had op 200 diverse werklieden, die ieder hun f 2,50 zouden aanbrengen. Een ieder wachte zich voor schade Ten bewijze dat de Friesche harddravers in ons land nog steeds zeer in trek zijn, diene, dat het paard, hetwelk onlangs te Leeuwarden op de harddraverij om den koningsprijs de premie won, nu door den eigenaar verkocht is voor f 4000. Terwijl de jager van het kasteel te Well (Limb.), van een uitstapje met zijn bediende terugkeerende, bij eene beugelbaan een glas bier dronk, ging eensklaps zijn geweer af en trof den bediende zoodanig, dat deze weinige oogenblikken daarna den geest gaf. (N. R. Ct.) -In de Sittardsche raadszitting van 24 dezer moet 't vrij ontstuimig zijn toegegaan en de voorzit ter op het punt hebben gestaan de politie te ontbieden. Een lid nl. deed het voorstel tot het bouwen vaneen Rijks-telegraafkantoor en wilde dit in stemming gebracht zien; toen nu de burgemeester zich daarmede niet kon vereenigen en het voorstel wilde aanhouden tot de volgende begrooting en tot de kas iets beter gevuld zou zijn, werd de voorsteller zoo oproerig, dat zijn razen bijna politie-hulp noodig maakte. De raad heeft tenslotte in 's burgemeesters geest beslist. Te Geleen (Limburg) heeft men bij het graven op éen Meter diepte een Romeinsche begraafplaats gevonden, waarbij men de volgende voorwerpen aantrof: 4 groote kruik met twee ooren, van een el omtrek, 3 grijze aarden potten met deksels en 2 fraaie kruiken, verschillend van vorm en grootte, 5 schotels (terre de Samos) van verschillenden vorm en grootte, 4 kost baar balsemvaasje van geëmailleerd zilver, 4 traditio neel medaillon benevens een beenring en 4 catacombe lampje, 4 zeldzaam drievoetje of vetlampje, 4 spiegel van blauw glas met haarkam, haarnaald, kettingje en oorring. Al deze voorwerpen werden in en naast de sarco- phaag gevondenwelke een lengte van 4.70 el, een breedte van 1.45 el en een hoogte van 0.8 el heeft en uit harde gehouwen zandsteen bestaat. Volgens een te Londen ontvangen telegram zijn vrachten te Bombay 7 s. 6 d. per ton gerezen op het bericht dat Indische troepen gezonden zullen wor den om het Suez-kanaal te bewaken. Het lijk van graaf Crawford werd Zondag plechtig aan de familie uitgeleverd. De politie heeft nog zeer belangrijke mededeelingen ontvangen van een metselaar, die den vorigen zomer te Dunecht werkzaam was. Men verwachtdat binnenkort een arrestatie zal plaatshebben. Te Dillenburg wordt in den «Willemstoren," gewijd aan de nagedachtenis van onzen grooten Zwijger, een tentoonstelling gehouden van oudheden, betrekking hebbende op het huis van Oranje-Nassau. Die tentoon stelling omvat 4400 voorwerpen, waaronder ongeveer 400 afbeeldingen en portretten, 400 oorkonden en druk werken, voorts meubelen, huisraad, sieraden enz. Een noodlottig ongeval had dezer dagen plaats bij Génève op den Dent de Jaman. Drie onderwijzers en twaalf jongens van het college te Morat bij Gé nève maakten een tocht over dezen berg naar Mon- treux. Een der jongens bleef van vermoeidheid wat achter, wat men, laat in den avond te Morat aanko mende, eerst bemerkte. Na vier dagen zoekens vond men hem met gebroken nek aan den voet van den Jaman. Blijkbaar was hij verdwaald geraakt en in een afgrond gestort. 's-GRAVENHAGE, 26 Juli. Het gerechtshof alhier heeft heden behandeld de zaak tegen Janssen, direc teur der gevangenis te Middelburg, beschuldigd van verschillende ..valschheden. Door den Advocaat-Generaal Gregory werd zijn schuld als bewezen geacht en ge- requireerd 1 jaar celstraf en 14 geldboeten van f 50 elk. Mr. Bik betoogde de volkomen goede trouw van beklaagde en concludeerde tot vrijspraak. De uitspraak is bepaald op Maandag 31 Juli. LONDEN, 26 Juli. Turkije stemde in de bezetting van Egypte toe, doch zonder aanneming der voor waarden en in de hoop dat Engeland den veldtocht stake. De regeering besloot den veldtocht doortezetten. Engelsche soldaten zouden het paleis vau den broeder van den Khedive hebben geplunderd. Op het gerucht, dat Arabi-Bey geneigd is tot onderhandelen, was de beurs hier williger. Zegt, vrienden! ziet gij ginds dit grootsch gebouw niet prijken 'tWelk met geen ander huis hier is te vergelijken; Gesticht op eene plaatsin een bevallig oord Dat door zijn land'lijk pronk des wand'laars oog bekoort Waar menig bloemenperk ons aller oog kan boeien Waar anemoon en roos en g'raniums staan bloeien, En waar een fraai plantsoen van popel, olm en mast 't Gezicht van ieder langs de Havenstraat vergast Ziet gij dat lusthuis staan, als schuilend onder't lom mer, Eertijds 't verblijf van vreugd,en nu van rouw en kommer? Ddar, waar de bloemenpraal zooveel genieting bood, Daar, in dat lustverblijf, daar zetelt thans de dood! Helaaswat is de mensch, zelfs bij zijn stoutste wenschen Gelijk een teng're bloem zien wij zijn pronk verflensen! Geen rijkdom zelfszoo min als grootsche staat in 't leven, Zijn borgen om den dood als losprijs af te geven! Hoezeer zijn lijdende toestand reeds geruimen tijd het ergste deed vreezen, was de treurmare heden namiddag omstreeks 3 uren voor velen nog onverwacht, dat de heer mr. Cornells Petrus Lenshoekin den krachtvollen leeftijd van nog geen 55 jaren, was overleden. Geboren te Wolfaartsdijk den 5 October 4827, uit den tweeden echt van den heer Egbert Petnis Lenshoek met Willemina Margarita Dresselhuis, was hij de eenige overgeblevene zoon zijns vaders, die, reeds sinds 23 Oct. 4828 weduwnaar, den 8 Augustus 4868 in den gezegenden ouderdom van ruim 83 jaar, alhier over leed. Navolbrachte studiën te Utrecht, den 5 Juni 4856 tot doctor in de rechten gepromoveerdvestigde hij zich als advokaat in zijne geboorteplaats. Onderscheidene betrekkingen, als van rentmeester der ambachtsheer lijkheid, ontvanger-griffier der polders in Wolfaartsdijk en kerkelijk ontvanger van de herv. gemeente werden toen door zijn' vader aan hem overgedragen, waarna hij den 20 Augustus 4857 te Goes in het huwelijk trad met vrouwe Maria llendrika Cornelia Soutendam, Bij Z. M. besluit van 27 Dec. 4862, no. 93, be noemd tot burgemeester van Wolfaartsdijk, zag hij zich geroepen om de taak op zich te nemen, welke vroeger door zijn geëerden vader, van 4847—4853, gedurende ruim 36 jaren zoo waardiglijk was vervuld. Het werd hem intusschen niet gegund, die betrekking zoo lang te bekleeden, naardien hij zich door zijnen be- klagenswaardigen toestand genoopt zag daarvan afstand te doen, weshalve hem, op zijn verzoek, bij Z. M. besluit van 26 Mei 1882no. 7, daaruit een eervol ontslag verleend werd, met ingang van 4 Juni jl. In deze gewichtige betrekking heeft hij zich intusschen verdienstelijk gemaakt door zijne belangstellende zorg voor het openbaar onderwijs, waarvan hij den bloei en de uitbreiding alleszins bevorderde door eene ruime toepassing van de wetten daaromtrent, en het stichten van een tweede openb. school in 4872 op Oud-Sabbinge, zoo mede door den bouw in 4877 van een fraaie onderwijzerswoning op Wolfaartsdijk. Vooral aan zijn bestuur heeft de gemeente ook den aanleg van doel matige grintwegen te danken, alsmede de verbeterde straatverlichting des winters en de toepassing daarvan op de beide dorpen. En wat door hem tot verfraaiing van Wolfaartsdijk is aangebracht, blijkt uit het be zienswaardige kerkgebouw der Herv. gemeente, tot welks stichting, ter vervanging van het oude en on voldoend geworden bedehuis, hij zich in 4861 en '62 krachtdadig heeft beijverd, en inzonderheid uit den aanleg in 4867, aan den zuidelijken ingang des dorps, van zijne sierlijke «Villa Nova" met prachtige heeren huizing. Als kweekeling van zijnen waardigen oom, den ge leerden dr. J. ab Utrecht Dresselhuishad deze in hem eene bijzondere voorliefde opgewekt voor Zeelands geschiedenis, waartoe de heer Lenshoek alle mogelijke bronnen en bouwstoffen verzamelde. Daarvan geeft zijne rijke en uitgebreide bibliotheek getuigenis, terwijl zijne kennis te dier zake uit menig artikel van zijne hand, in den Navorscher opgenomen, is gebleken. Door het beoefenen van dit lievelingsvak, zag hij zich dan ook benoemd tot directeur van het Zeeuwsch genoot schap der wetenschappen en tot gewoon lid van het historisch genootschap te Utrecht. Doch, voorbij gaat alles hier benedenNiettegen staande men hem om zijn krachtig lichaam nog jaren levens zou hebben durven toeschrijven, werd het sinds ruim een jaar allengs ondermijndde worm der ont binding knaagde aan zijne levenskracht, en zoo bezweek hij eindelijk voor de onverbiddelijke roepstem des doods, diep betreurd door zijne waardige gade met haar 3 zoons en 4 dochtersdezen staren hem nu weemoedig na, als in zijn verlies hun de kroon van het hoofd ontvallen ziende. Uit erkentelijkheid voor de indertijd van hem onder- vondene belangstelling, gevoelden wij ons gestemd tot het wijden van deze eenvoudige regelen aan zijne na gedachtenis, en die als een handvol bloemen uit te strooien op zijn graf. Maar, dan ook op dit graf geen ijdelhêen geschreven Geen titels van dit broos en onbestendig leven, Dat men, nog in zijn kracht, reeds afgesneden ziet! Eén ernstig woord alleen moog' 't zielloos lijk verkrijgen, En stemme ons tot een stil en tot eerbiedig zwijgen »I4ier rust hij! Sterv'ling! Oordeel niet!" Wolkaartsdijk, 24 Juli 4882. V. d. B.

Goessche Courant | 1882 | | pagina 2