zijn, die meermalen in de gelegenheid was ervaring van goed zeemanschap op te doen en steeds getoond heeft een goed zeeman te zijnhij had een voldoende en goede bemanning onder zij» bevelen. Het schip was bestemd voor de instructie van zee miliciens, die te llellevoetsluis aan boord zouden wor den genomen. Acht zeemiliciens bevonden zich reeds aan boord, behoorende tot het personeel der machi nekamer. Te Hellevoetsluis bevinden zich twee kwar tiermeesters, een ziekenoppasser en zeven matrozen, behoorende tot de bemanning van de «Adder", aan wie last was gegeven zich daar aan boord te melden. Sedert 55 jaren heeft onze marine niet zulk een ramp getroffen als deze. In 1827 verging »de Was- senaer" op onze kust bij Zandvoort en verloren toen de meeste opvarenden, hoofdzakelijk uit expeditionaire troepen naar Indië bestaande, het leven. De «Adder" heeft ongeveer éen millioen gulden gekost. Doch dat materieel verlies is niets bij het verlies aan menschenlevens er waren 63 personen aan boord aan levens van mannen in den bloei hunner jaren, waardoor tal van familiën in den diep- sten rouw zijn gedompeld. Schipper W. Haasnoot te Katwijk, van de reederij Meerburg, heeft Woensdag tegen middernacht de «Ad der" voor Scheveningen ontmoet met seinlichten op. Te Willemsoord zijn nog eenige lijken van sche pelingen van de «Adder" aangebrachtzij zijn herkend als de lijken van den hofmeester Seeger, den boots mansmaat Van Balkum, den marinier Smeding, dan milicien-stoker Ham, den koksmaat Van der Husten den marinier Merk. Er is een rijks-oorlogschip, met schipper A. Den Duik. aan boord, vertrokken naar de plaats waar vol gens dezen de «Adder" zou gebleven zijn. Volgens het Vaderland was noch aan het Departe* ment van marine, noch te Hellevoetsluis bericht van het vertrek van de «Adder" van IJmuidenontvangen. Er is wel van Amsterdam naar Hellevoetsluis geseind, dat de «Adder" van Amsterdam was vertrokken, maar men dacht te Hellevoetsluis zoowel als aan het Departement, dat de «Adder" te IJmuiden was blijven wachten. Gere geld toch worden alle vertrekkende schepen van IJmuiden door de seinpost van daar aan het Departe ment geseind; dit volgt dan de bewegingen der schepen. Doch de man, die dat altijd doet, heeft opjl. Woens dagochtend op onverantwoordelijke wijze verzuimd het vertrek van de Adder" te seinen, en vandaar dat men onkundig was gebleven van het vertrek. In het niet ontvangen van een bericht kan men niets vreemds zien, omdat het dikwijls gebeurd is, vooral bij de rammonitors, dat de kommandant eenige dagen wacht op wind en weer om uit te gaan. Zoo is eens een vroegere kommandant van dezelfde «Adder" 8 dagen te IJmuiden blijven liggen. Van het Departement van marine worden dan geen telegrammen gezonden om te vragen waarom een kommandant niet vertrokken is, of wanneer hij vertrekken zal, omdat allicht zulk een vraag als een wenk zou worden opgevat of als een teeken van ongeduld. Juist om volstrekt geen pressie uit te oefenen, worden de kommandanten vol komen vrij gelaten om te vertrekken; het volgen van het plan van vertrek op het door hen bepaalde uur is voor hunne verantwoordelijkheid. Zoo nu is het gebeurd, dat men aan het Departement van marine en te Hellevoetsluis niet bekend was met het vertrek van de «Adder", maar dit schip nog te IJmuiden waande. De N. R. Ct. dringt terecht aan op een onverwijld onderzoek naar de oorzaak van de ramp. Vooral on verwijld, wijl de zee thans nog dagelijks een deel teruggeeft van hetgeen zij, tot zooveler bittere droe fenis, genomen heeft. Wat heden nog op het spoor kan brengen, geeft morgen misschien geen licht meer of leidt op het dwaalspoor. Al de aangebrachte lijken op éen na waren voor zien van zwemgordels. Eén lijk was opgezet door het binnengekregen water. Al de andere hadden weinig of geen water in de maag en ingewanden, zoodat deze personen vermoedelijk een langzamen dood gevonden hebben door het aanhoudend binnendringen van water- deelen in de longen. Bij de lijkschouwing in de magen der slachtoffers zijn gevonden grauwe erwten, nog niet verteerd, zijnde de voeding, voorgeschreven voor Donderdagmiddag 12 uren. De plechtige teraardebestelling van de te Willems oord aangebrachte lijken zal Donderdag plaatshebben. In IJmuiden moet men zeer verontwaardigd wezen over den weinigen eerbied, waarmee men de begrafe nis van vier ongelukkige slachtoffers dezer ramp heeft voorbereid. Terwijl van de zijde der burgerij en van den burgemeester alles was gedaan, wat eenigszins tot verhooging der plechtigheid kon geschieden, ontbrak van de zijde der marine in éen woord alles. De di recteur en kommandant te Amsterdam, de schout bij nacht Escher, had, op de daartoe betrekkelijk gedane vraag, per draad geantwoord: «begraven als gewone drenkelingen." Een Braziliaansch oorlogsschip en een Engelsch jacht hadden hunne vlag nog wel halfstoks laten waaien. Breede Watering bewesten Yerseke. In de lieden in het koffiehuis «De Prins van Oranje" alhier gehouden algemeene vergadering waren 61 per sonen aanwezig, uitbrengende 114 stemmen. Er werd aangenomen een voorstel tot het verkoopen of ruilen van onderscheidene kleine overhoekenge legen langs de in 1877, 1878, 1879 en 1880 verbe terde waterleidingen onder Yerseke, Werneldinge en Kattendijke. Tevens werden, in zake de in het rapport van den ingenieur W. Verweij Azn. opgenoemde middelen tot verbetering der afwatering van het gedeelte des pol ders, gelegen bewesten het kanaal door Zuid-Beveland, twee commissiën benoemd, nl. een uit ingelanden, be staande uit de heeren J. A. A. Fransen Van de Putte, mr. J. C. R. Van der Bilt, mr. J. L. H. Liebert en A. De Broekerten een uit het polderbestuurbe staande uit de heeren mr. B. V. Van der Bilt, Jan Vermet Senior en P. Dekker Jz. Ten slotte werden de navolgende voordrachten voor gezworen opgemaakt, en wel ter voorziening in de periodieke aftreding van a. den heer J. Q. C. Peman Kakebeeke Azn. (Ie kwartier.) De voordracht bestaat uit de heeren J. Q. C. Peman Kakebeeke Azn., Jan Pijke en C. Caboort b. den heer Jan Vermet Sr. (2e kwartier.) Op de voordracht werden geplaatst de heeren Jan Vermet Sr., Jan Vermeule en W. Van Stee c. den heer P. Hirdes, (3e kwartier.) Daarvoor be staat de voordracht uit de heeren P. Hirdes, M. Van Iwaarde en S. A. Smits. Buitenlandsch Overzicht. Het woord is in de Egyptische quaestie gegeven aan het kanon. Een telegram in ons vorig nommer bereidde ons op deze gebeurtenis voor, wijl de Egyptenaren voort gingen met het versterken van Alexandrië. Een telegram uit genoemde stad van Dinsdagavond zes uren meldt, dat het bombardement te kwart voor acht uren 's morgens begon. Twee batterijen werden door drie pantserschepen vernield, terwijl een kanon neerboot de batterij aan den ingang der haven vernielde. Eene afdeeling matrozen van de Invincible ging aan wal en vernagelde de kanonnen van een fort. Het fort Aida, bij het paleis van den Khedive, vloog in de lucht en het paleisi Raveltin werd een puinhoop. Het telegram meldt verder, dat de Egyptische sol daten goed vochten. Het verlies der Engelschen be draagt 40 gekwetsten; dat der Egyptenaren is onbe kend, maar wordt geacht aanzienlijk te zijn. Tegen den middag had het bombardement bijna opgehouden. In den namiddag beschoten de pantserschepen het fort Napoleon, dat de stad bestrijkt. Eene officiëele depêche, te vijf uren, meldde dat al de forten aan den zeekant tot zwijgen waren gebracht, en men de forten aan de binnenzijde van de haven beschoot. De Engelschen bezetten Port-Said en Suez. Het kanaal is dus geblokkeerd, waartegen de kanaalmaat schappij protesteerde. Terwijl het bombardement dien dag werd gestaakt, denkt admiraal Seymour heden weer de operatiën te hervatten en dan troepen aan wal te zenden. Wat het gevolg van dezen ingrijpenden maatregel wezen zal, valt moeielijk te zeggen. Het zal Albion wel hoofdzakelijk te doen wezen om macht over het kanaal te houden, opdat het niet voor Engelsche schepen worde gesloten. De Sultan verzet zich natuurlijk tegen dien maat regel. Zijn Minister van Binnenlandsche Zaken ver zocht den vertegenwoordiger aan lord Granville te vragen dadelijk het bombardement te staken, teneinde grootere rampen te voorkomen. Men verwacht nu spoedig de Turksche vloot om de rechten van den Sultan te verdedigen. Ee» offieiëel bericht meldt, dat de Engelschen 5 doo- den en 7 gekwetsten hadden. In de Fransche kamer is eene commissie benoemd tot het onderzoek der kredieten voor eene mogelijke interventie in Egypte. De gekozen leden waren een stemmig ten gunste van die kredietendoch de meer derheid verlangde eene opheldering van de regeering, en behield zich de beslissing der kamer voor. Gambetta drong aan op het toestaan der kredieten, doch eischte tevens dat de regeering verklare, of zij eene politiek wil volgen van vereenzelviging. Het Britsche Hoogerhuis nam de Iersche dwangwet in derde lezing aan. In Ierland is weêr een agrarische moord gepleegd, thans op een herder. De dader is in hechtenis. De Keizer van Rusland heeft aan de zuster van den overleden generaal Skobeleff zijn leedwezen over diens dood betuigd. Men zal een oologs-korvet naar den overledene noemen. Overzicht van den stand der koersen. Het kanongebulder, de oorzaak van zoo'n enorm bedrag aan effecten, thans te Alexandrië begonnen, heeft de noteering onaangenaam aangedaande vrij levendige stemming, waarmee de beurs de nieuwe week begon, moest den tweeden dag, nadat een draadbe- richt den aanvang van het bombardement had mee gedeeld, voor eene flauwe stemming plaats maken. Toch mocht de afbrokkeling, die hierop volgde, nog niet over 't geheel de verbetering wegnemen, welke in de voorlaatste dagen verkregen was. De koers der aandeelen Groote Russische Spoorwegmaatschappij bleef op de hoogte 122 pet. Tegen dezen prijs kost een aandeel 2% 122 f305, waarvan men naar het laatst geannonceerde dividend geniet f 11,61 plus f5,90 f 17,51, zoodat men nog ruim 5% pet. inte rest geniet. Deze zeer solide aandeelen na de obli- gatiën groote Russische Spoorwegmaatschappij en de oblig. Moskow-Jaroslow wellicht de soliedste van alle Russische soorten vragen dus den liefhebber van Russen eenige aandacht. Tegenover de opmerking dat men bij uitloting slechts f 240 ontvangt, en men derhalve een verlies lijdt van f65, zij herinnerd dat den eigenaar van een uitgeloot aandeel eene action de jouissance verstrekt wordt, welk stuk hem ver goeding geeft voor dit fictieve verlies, daar het hem het recht geeft jaarlijks het dividend over hit vorige jaar, bedragende f5,71, in den zak te steken. De koersen der Egyptenaren mochten sedert het laatste overzicht verbeteren van 54?£ tot 55J*. (de 4 pets.) en van 78 tot 80 (de 5 pets.) Wat zou ik doen? zucht hij, die dom genoeg was veel Egyptenaren te koopen, en vraagt ietwat on verschillig hij of zij, die zoo slim was eenige maanden geleden een enkel stukje te koopen, toen da koersen op goede gronden avanceerden. Jammer, dat bij de beantwoording dier verzuchting geene berekening tot leiddraad kan dienen, maar dat de politieke verwik kelingen hopen en vreezen overlaten. Naar onze mee ning let wel meening is er, in verband met de tegenwoordige koersen, meer te hopen dan te vreezen. 't Krachtig optreden van Engeland en Frankrijk, wier beider financiers de Egyptische financiën in orde brachten, waaraan de rijzing, tot eenige maanden ge leden toe, steeds voortgaande, te danken was, kan, dunkt ons, slechts het vermoeden wettigen dat de inmenging niet zal gestaakt worden dan nadat de j financiëele dienst weer verzekerd is. De 5 pets. Brazilianen 1865 en 1875 mochten den pari-koers bereiken. Voor bezitters van Brazilianen 1879, thans genoteerd 92 pet., die den koers hunner stukken willen vergelijken met dien der genoemde soorten, maken we de opmerking dat zij daarbij de volgende berekening moeten volgen om misleiding te voorkomen. De 4% pets. ohligatiën 1879 zijn groot milreis 1000 en milreis 500, of respectievelijk pd.st. 112.10.0 en pd.st. 56.5.0, voorzien van 3 maandelijk- sche coupons respectievelijk groot Rs. (lees Reis) 11,25 en Rs, 5,625. De houder nu van een stuk, af werpende 4 coupons groot R. 5,625, geniet jaarlijks Rs. 22%; dit bedrag wordt tot Nederlandsch geld herleid door het de Reis berekend tegen 2 7 pence (Engelsch geld) eerst in Engelsch geld en daarna naar den Londenschen couponkoers, thans fll,67%, tot Holl. geld te reduceeren. We krijgen dus 22% maal 27 pd.st. 2.10.7% a fll,67% is gelijk aan f29,55; de eigenaar van een stuk, groot Reis 500, geniet dus jaarlijks f29,55, wat hem tegen den hui- digen koers kost f621. Hij trekt blijkens de even redigheid kap. kap. interest interest 621: 100 29,55: x circa 4,8 pet. interest. Het bezit van een stuk van 1875 kost naar de tegenwoordige noteering f1200, dit werpt af 2 coupons groot pd.st. 2 waarvan de waarde in Holl. geld mag gesteld worden, naar de laatste betaalbaarstellingen te Amsterdam, op f 60,25. De bezitter van zoo'n stuk geniet dus naar de bo venstaande berekening iets meer dan 5 pet. Uit de vergelijking dus van den interestvoet, dien beide soorten afwerpen, blijkt derhalve dat de '75ger stukken, welke 100 pet. kosten, nog iets goedkooper zijn dan, de '79 gei', stukken welke voor 92 pet. te be komen zijn. De lezers vinden in het bovenstaande ook eene hand leiding om de waarde hunner coupons Brazilië 1879 te berekenen, wat velen wellicht aangenaam zal zijn. Nu Rusland meer en meer het vroegere vertrouwen verliest, vestigt de kapitalist zijn aandacht op meer andere soorten alsAmerikanen, Italianen enz. Voor een niet onbelangrijk deel is deze omstandigheid Italië bij de plaatsing der laatste leening ten goede gekomen. We willen daarom den geldbelegger nog gerieven door hem voor te rekenen hoeveel interest de Italianen 1881 thans afwerpen. Een stuk, voorzien van coupons groot franc 25 en, met het oog op den nominalen rente voet ad 5 pet., denkbeeldig groot fr. 1000, kost 5 X 85 Vt f 425,62 De beide coupons, welke de eigenaar jaarlijks knipt, zijn echter slechts nominaal te zamen groot fr. 50, daar ze betaald worden na aftrek van 157, pet. belasting met fr. 42,40 a f47,60 f20,18. Volgens berekening is x in de evenredigheid kap. kap. interest interest. 425,62' 100 20,18 x gelijk aan f 4,80, zoodat de bezitter van Italianen nog geen 5 pet. interest blijkt te genieten. De Italianen 1881 hebben we thans op ons koers- lijstje opgenomen in plaats der minder voorkomende certificaten Lamaison. Bij de Amerikaansche Spoorwegwaarden ontwaren we, ondanks de afbrokkeling op gisteren door de gebeurtenissen te Alexandrië, nog over 't algemeen ietwat hooger noteering. Laat ons, in verband met de algemeen gedrukt? stemming, hopen, dat mevrouw Politiek, die tegenwoor dig zoo zuur ziet, weldra zelfs haar meest wantrou wende volgers vertrouwen wete aftedwingen! Gemengde Berichten. Wemeldinqe. Dinsdagnamiddag zakte een arbeider van den landbouwer Lindenberghbezig met maaien plotseling ineen en was oogenblikkelijk een lijk. De ongelukkige laat eene vrouw met 5 kinderen achter. Yerseke. Het ongunstige weder der laatste dagen heeft zijn invloed op de oester cultuur reeds doen gevoelende aanslag op de tot heden te water ge brachte nieuwgekalkte pannen moet nog uiterst ge ring zijn, en vrij algemeen klaagt men ook dat het dit jaar uitgezaaide broed tot een treurig restant is ingekrompen. Met het oog op den aanslag is eene spoedige omkeering in den weerstoestand hoogst wen- schelijk. Te Veere is het vierjarig dochtertje van den pontwachter B. in de sloot langs den kanaaldijk ge vallen en verdronken. De bemanning van de reddingsscliokker, gesta tioneerd nabij Burghsluis (Schouwen), had nauwelijks bemerkt, dat een driemastschoener Zondagmorgen op liet Nieuwe Zand zatof daartegen bekneld lagof zij zeilde onmiddellijk naar het schipverleende de noodige hulp, loodste het vaartuig behouden doorliet zoogenaamde Westgat en langs Schouwens onbetonde zuidkust naar Zierikzee, en wist alzoo menschenlevens, schip en lading te behouden. Drie jongens vielen Dinsdagavond te Amsterdam in het IJéen werd er gered, de twee anderen wer den levenloos opgehaald. Dr. Ganz, wiens uitlevering de j ustitie met veel moeite van Engeland heeft verkregen, wegens oplich terijen te Rotterdam gepleegd onder de firma Bern- hard Wijprecbt, blijkt achterna niet dr. Ganz te zijn. Blijkens het jongst verschenen Politieblad weet de justitie niet, wien zij eigenlijk in handen heeft; de rechter-commissaris te Rotterdam vraagt nu daarom trent inlichtingen aan wie ze geven kan. Zeker wel een eigenaardige vangst! Een hevige onweersbui, vergezeld van zwaren slagregen, ontslastte zich Zaterdagmiddag boven Ren- kum. De bliksem sloeg in den toren van de kerk der herv. gemeente, richtte daar eenige schade aan, en verbrijzelde het plafond van het kerkgebouw; brand heeft er evenwel niet plaats gehad. Te Venhuizen heeft Vrijdagavond een hagelbui aan de landbouwers groote schade berokkend. Vooral in bet Zuidervelil werden de welig bloeiende akkers met maanzaad door den hagel vernield, en ook de boonen en andere veldgewassen hadden veel te lijden. In sommige huizen werden glasruiten verbrijzeld; de ha gel lag op enkele plaatsen I dM. hoog. Zoo is in weinige oogenblikken de hoop op een rijken oogst voor vele akkerbouwers verijdeld. Te Arnhem sloeg Zondag de bliksem in het politiebureau. Hij natn zijn weg door een openstaand raam van de bovenwoning, door den commissaris van politie bewoond, en vond een uitweg door den ijzeren keukenschoorsteen. De bewoners bleven ongedeerd. Zondagmorgen is onder Lichtenvoorde een boe renhofstede verbrand, waarbij veertien koeien en twee paarden omkwamen. De geheele inboedel, goud en zilver, benevens papieren geld, is een prooi der vlam men geworden. Het onheil is veroorzaakt door het inslaan van den bliksem. Te Lochem is Zondagavond door gelijke oorzaak insgelijks een huis tot den grond afgebrand. Toen onlangs een kind te Deventer, dat sedert kort in een ledikant te slapen werd gelegd, ongesteld werd, riep men geneeskundige hulp in, die echter niets vermocht. Het kind werd steeds zieker, en eindelijk kwam men op het denkbeeld om het be hangsel van het ledikant scheikundig te doen onder zoeken, waarvan het gevolg was dat er veel arsenicum in gevonden werd. Zoodia het behangsel van het ledikant was weggenomen, werd het kind iets beter en thans is het bijna geheel hersteld. De naam van de stof, die voor de gordijnen gebezigd werd, is crétone. M en zij derhalve op zijne hoede. In de vorige week werden in een gezin te Leeuwarden zeven personen achtereenvolgens ongesteld, onder verschijnselen, die aan vergiftiging deden denken. Onder die personen behoorde een naaister, die Dinsdag is overleden. De overigen (de ouders, drie kinderen en de dienstbode) zijn beterende. De ware oorzaak der ongesteldheid is niet bekend, doch men vermoedt dat zij is gelegen in Woensdag jl genuttigd kalfs- vleesch, afkomstig van een graskalf, dat misschien aan de eene of andere ziekte had geleden. Als eene eigenaardige en waarschijnlijk zeld zaam voorkomende toepassing van de drankwet wordt uit een gemeente in Limburg gemeld, dat aan een winkelier in manufacturen aldaar, zwager van den burgemeester, die, ofschoon geen drank verkoopende, in October 1881 een laag patentje als tapper bad genomen, in strijd met de wet vergunning tot het verkoopen van sterkedrank in het klein is verleend. Men zegt, dat de persoon, wien zoodoende het recht werd gegeven om het woord «vergunning" boven zijn deur te plaatsen, niet ongenegen is, het door hem bewoonde huis van de hand te doen, doch liefst in de acte van verkoop te doen opnemen, dat er gedu rende 20 jaren sterkedrank in mag worden verkocht. Op die wijze zou, bij onvoldoend toezicht der justi tie, de drankwet het middel kunnen worden om de waarde van sommige aan gepriviligeerden toebehoo- rende panden niet onaardig te verhoogen. Dagbl Te Echteld heeft eene 25jarige merrie haar 22ste veulen geworpen. De commissie uit het Engelsche Hoogerhuis heeft rapport uitgebracht over den meisjeshandel. Dat een dergelijke handel tusschen Engeland en Belgie wordt gedreven, wordt daarin geconstateerdook bleek het der commissie dat de onzedelijkheid toeneemt onder het jongere geslacht en dat er gevallen zijn, waarin het beroep van geprostitueerde reeds op ongeloofelijk jeugdigen leeftijd wordt gekozen. De commissie wil den leeftijd, waarop meisjes toerekenbaar worden, ver hoogen, allen, die meisjes beneder. 17 jaren tot im- moreele doeleinden huisvesten, straffen, en meisjes beneden 16 jaren, die op straat de menschen aan houden, naar ambachtsscholen zenden. In Juni werden 515 gezinnen (2669 personen) in Ierland uit hun pachthoeven verdreven. Het aan tal agrarische misdrijven was 283, waarvan 5 moorden en 155 dreigbrieven. Bij Corck zijn hij een hotsing tusschen twee spoortreinen de locomotieven en een paar rijtuigen vernield en ongeveer 60 personen gewond, waaronder 30 ernstig. Te Luik heeft een vroeger als valsehe munter veroordeelde de onbeschaamdheid gehad om, op het drukste uur van den dag, met eeu steen, dien hij in een courant verborgen had, de groote glasruit te ver brijzelen van een wisselkantoor en zich meester te maken van ongeveer een waarde van 22 mark, die in de winkelkast lagen. Hij werd spoedig nagezet en gevat met de waarde bij zich. Armand Peltzer zal waarschijnlijk Donderdag appèl aanteekenen tegen de handhaving van zijn pre ventieve gevangenschap. Wordt dit verworpen, dan zal hij zich in cassatie begeven. Zoowel hij als Léon worden bijna eiken dag in verhoor genomen. Armand lijdt geweldig aan kiespijn. Op verzoek van Armand zal hij met mevr. Bernays en met dr. Lavisé worden geconfronteerd. Een der vroegere dienstboden van mevr. Bernays zegt, dat zij Léon Peltzer te Antwerpen zag bij Bernays toen ieder een meende, dat hij in Amerika was. De advocaat van Armand zal bewijzen, dat hij den 1 Jan. als ge woonlijk bij Colon at en 's avonds domino speelde in bet Café de l'Empereur met een officier. Het is ge bleken, dat de kleine Mariette Peltzer van moeders zijde een aanzienlijk fortuin heeft. Armand behoefde dus niet ter wille van zijn kind een huwelijk te slui ten. Ook is liet gebleken, dat mevr. Peltzer en mevr. Bernays elkander reeds lang niet meer bezochten. In het park te Laeken is «en ingang, waardoor men langs een veel korteren weg dan den gewonen naar het kasteel kan komen. Deze ingang is na 10 uren 's avonds gesloten. Dezer dagen kwam de ko ningin van Belgie na 10 uren in een rijtuig aanrij den en vroeg den soldaat, die de wacht bad, haar door te laten. De soldaat weigerde. «Maar ik ben de koningin". «Dat weet ik wel, maar als ik u zeg, dat ik niet kan, dan kan ik niet Als ik u laat doorgaan, kom ik in de kast. Dat is mijn

Goessche Courant | 1882 | | pagina 2