Gemengde Berichten. Te houden Aanbestedingen. genoemden winkelier zijn geleverd tot een bedrag van f 20,40dat op die rekening met eene andere hand als van het totaal bedrag ad f 29,75 betaald staat afgeschreven 30 Juni betaald f 9,80 f 19,95 1 Nov. betaald - 8,80 f 41,15 3o. Uit de bekentenis van den beschuldigde, dat bedoelde afschrijving op die rekening door hem is gesteld; 4o. uit eene rekening, overgelegd door den getuige Jan Pieter Ponse, en, volgens diens verklaring, uit zijne boeken uitgetrokken, loopende van 6 Januari tot 3 December 1880, en, wat het tijdperk van 6 Januari tot 11 Juni betreft, geheel overeenkomende met de hierboven sub 2e bedoelde rekening dat op die rekening, over het tweede halfjaar van 1880, noch sponsen, noch zeemen voorkomen, maar wel zaken van huiselijk gebruik, kennelijk niet bestemd voor het huis van arrest, als 1 theepotje, 1 waterkaraf, 1 dames déjeuner, 1 kinder-likeurstelletje en 4 kom metjes, een en ander ten gezamenlijken bedrage van f ,20dat op deze rekening, groot f36,75, als betaald is afgeschreven, wat de beide eerste afbetalingen betreft in overeenstemming met de door den beschul digde gedane afschrijvingen op de sub 2e vermelde rekening - 1880 ontvangen 30 Juni f9,80 20 Nov. - 8,80 1881 21 Juni -9,80 f28,40 blijft - 8,35 5o. uit eene rekening, door denzelfden getuige over gelegd, en, volgens zijne verklaring uit zijn boeken uitgetrokken, loopende van 13 Januari tot 13 September 1881; dat, volgens die rekening, gedurende het le halfjaar van 1881 slechts zijn geleverd 1 spons a f 0,60 en 2 zeemen, tot een gezamenlijk bedrag van f2,70, en geen glas of aardewerk, voor het huis van arrest bestemddat wel ook weder op deze rekening glas en aardewerk als geleverd voorkomt, maar dat dit kennelijk heeft gestrekt tot andere doeleinden :dat toch op die rekening voorkomen 12 granieten onbijt- bordjes, 6 dito diepe borden, 6 dito platte borden, 1 vogelfonteintje, 1 melkkan en 1 geslepen kaasschaal, een en ander ten gezamenlijken bedrage van f7,65; 6o. uit de verklaring van mr. Eduard Pieter Schorer voornoemd, dat hij, in zijn voormelde hoedanigheid, op grond dat de beschuldigde fictieve posten aan het Rijk in rekening zou hebben gebracht, zich heeft begeven naar den winkelier Jan Pieter Ponse voornoemd, dat hem aldaar is verleend inzage der boeken, als wanneer hem is gebleken, dat hetgeen Ponse aan den beschuldigde en aan het huis van arrest leverde, door elkander op éen hoofd voorkwamden heer P. A. Janssen" 7o. uit de verklaring van gemelden Jan Pieter Ponse, dat hij nooit heeft geweten, dat hij goederen leverde aan het huis van arrest, daar alles op naam van den beschuldigde stonddat, in het najaar van 1881een der regenten van bedoeld huis hem inlich tingen is komen vragen aangaande de openstaande rekening van den beschuldigdedat kort daarop, den 19 November, een jongetje, naar hij meent een zoontje van den beschuldigde, met een briefje in den winkel is gekomen, houdende verzoek om de rekening spoedig in te zenden en wel gespecificeerd, zoodat bleek wat aan den beschuldigde zeiven en wat aan het huis van arrest was geleverddat getuige toen de rekening spoe dig gezonden heeft, evenwel onder mededeeling, dat hij niet wist van een onderscheid tusschen de reke ning voor den beschuldigde en die voor het huis van arrest dat de beschuldigde met die rekening bijzonder veel haast maakte, daar getuige, toen de rekening reeds op weg was naar den beschuldigde, van dezen nog een tweede boodschap ontving, om haar toch spoedig in te zendendat hij de hem vertoonde 3 quitantiën herkent als door hem geteekenddat het volkomen waar is dat de inhoud dier quitantiën niet juist is en dat de daarin uitgedrukte geldsommen niet hebben gestrekt alleen tot betaling van sponsen en zee men, waterkruikjes en glas en aardewerk (dit laatste ten bedrage van f 2,20), maar dat hij die quitantiën geteekend heeft, omdat men er op stond te wachten en hij daarom op den inhoud daarvan niet heeft gelet; dat het bepaald onwaar is dat in het tijdsver loop, in die quitantiën aangeduid, door hem zouden zijn geleverd 12 vellen zeemleder, 13 sponsen en 12 waterkruikjes 8o. uit de verklaring van Willem Schotsman, len bewaarder in het huis van arrest te Middelburg, en uit die van Johanna Brouwer voornoemd dat het onmogelijk is dat er, in den loop vyt 1880 en de eerste helft van 1881, 12 vellen zeemleder en '13 sponsen zouden geleverd zijndat, wat de water kruikjes en het aardewerk betreft, daarvan, in bedoeld tijdstip, niets hoegenaamd is geleverddat de goederen van Ponse in den regel door of vanwege den beschul digde in zijn privé werden gehaald en meestal aan zijn huis werden bezorgd; 9o. uit de verklaring van Maatje Kousemaker, dat zij van Mei 1879 tot Juni 1880 in dienst van den beschuldigde is geweest; dat zij in 1880 op last van den beschuldigde 4 granieten deksels voor groente schalen heeft bestelddat die deksels zijn gekomen voor het huisgezin van den beschuldigde en daarin zijn gebruiktdat het haar ook voorstaat dat er een granieten soepterrine in het huishouden is gekomen; lOo. uit de verklaring van jhr. mr. Adriaan Willem Snouck llurgronje voornoemddat de hierboven be doelde declaratiën met de quitantiën voormeldals bijlage door den beschuldigde zijn toegezonden aan Regenten van het huis van arrest te Middelburgdat hij in het schrift der drie quitantiën de hand van beschuldigde herkent en in de onderteekening die van den getuige J. P. Ponse dat tegenover de hierboven vermelde bescheiden en getuigenverklaringen de beschuldigde beweert en blijft volhouden, dat hetgeen in de door hem opgemaakte declaratiën en quitantiën staat uitgedrukt, waarheid is En wordt mitsdien Peter Arnoldus Janssen door den Procureur-Generaal beschuldigd ter zake van; lo. het viermaal, als ambtenaar of bekleecler van een openbaren post, in het opmaken van akten, tot zijn post behoorende, bedriegelijk veranderen van het wezen of de omstandigheden daarvan, door valsche feiten als waar uittemaken feit A en B II van het arrest van terechtstelling), en het, des bewust, ge bruik maken van die vier valsche stukken feit A en B III van gemeld arrest); 2o. drie valschheden in onderhandsch geschrift, door het verzinnen eener kwijting {B 1 van gemeld arrest), en het, des bewust, gebruik maken van die drie valsche stukken (B IV van gemeld arrest.) Gedaan in het parket van het Gerechtshof te 's-Gra- venhage, den 20 Juni 1882. (get.) A. F. L. GREGORIJ. Wemeldinge. Door het boogschuttersgezelschap »St. Andries" zijn aan de verschillende handboogschut terijen in Zuid- en Noord-Beveland uitnoodigingen ge zonden tot deelneming aan een concours, op Woensdag 12 Juli a. s., waarbij verscheidene premiën worden uitgeloofd. Door paters worden te Bergen-op-Zoom en te Steenbergen pogingen aangewend tot het bekomen van een terrein, groot genoeg tot het bouwen van een kerk met pastorie. In de eerste plaats zouden hunne pogingen reeds geslaagd zijn. Naar men uit Breda meldt, is de persoon, die Zondag uit Vlissingen derwaarts werd gebracht als verdacht van de mishandeling van den veldwachter te Prinsenhage, welke persoon in het Politieblad ge signaleerd staat, weder op vrije voeten gesteld, aan gezien hij met die mishandeling niets gemeens heeft, en evenmin verdacht wordt de schuldige te zijn van den te Gooreind (België) gepleegden moord op een lljarig meisje. Daarentegen is toevalligerwijs op Zondag, tusschen Geertruidenberg en Made, de werkel/jke dader van het eerstbedoelde misdrijf door de Rijkspolitie van Oosterhout in arrest genomen en naar Breda over gebracht. (N. R. Ct.) Dinsdagnacht is in een villa te Haarlem inge broken, en zijn een aantal zilveren voorwerpen en twee jassen ontvreemd. De bewoner, die onraad be merkte, deelde dit spoedig mede aan een agent van politie die juist in de nabijheid was en wien het ge lukte den dief des morgens vroeg, in het bezit van al het gestolene, te Sassenheim te arresteeren. Het bleek later, dat hij reeds eenige jaren in de gevan genis had doorgebracht. Ook bij een inwoner van Epen (Limb.) is Maan dagavond, terwijl de bewoners afwezig waren, inge broken en zijn 300 frs. aan contanten ontvreemd. Bij een anderen inwoner aldaar werden eenige kle dingstukken gestolen. De voorlezer in het kerkje te Y. moest Zondags tweemaal dienst doen Maar onze voorlezer was, be halve voorlezer, ook minnaar, want hij was verloofd, en nu kwamen op zekeren Zondagachtermiddag die beide functien meer dan ooit met elkaêr in botsing; terwijl het hart hem trok naar zijn aanstaande, riep plicht hem ter kerke. Goede raad was duur, maar liefde zoekt list. Lang vóór het aangaan van de kerk ging de verliefde voorlezer aan den ingang der kerk staan en fluisterde met een geheimzinnig gelaat eiken op komende toe»Er is van middag geen dienst, dominee komt niet!" en toen nu ten slotte ook dominee kwam, belas hij dezen maar geen kerk te houdenomdat er toch geen mensch was. 't Is reeds meer dan der tig jaren geleden, dat het voorval plaats had, en toch kwam de intrigue eerst nu uit. Dagbl 11 Juli te Goes. Aanbesteding woonhuis, graanschuur enz. Aanwijzing 1 Juli Goes. In lichtingen A. Le Clercq, architect Krui- ningen. 12 te Yerseke. Aanbesteding woning enz. Aanwijzing 10 Juli, 10 uur. Inlich tingen secretarie. 21 te Middelburg. Aanbesteding het op diepte brengen van de haven te Breskens. (Ra ming f 2150). Aanwijzing 13 en 15 Juli. Inlichtingen hoofdingenieur te Mid delburg en ingenieur te Vlissingen. Marktberichten. MIDDELBURG, 6 Juli 18S2. De geringe aanvoer van heden was alleen uit Wal cheren, Tarwe was er het grootst gedeelte van. De handel was flauw en de noteering is Tarwe f 10,50, f 10,75 a f 11.-. Rogge f7,90 a f8,—. Bruine boonen flO,—110,25 a 110,50. Fen partijtje nieuw Karweizaad werd voor 113 aangeboden. Met het snijden van het Koolzasdgewas is men begonnen. Raapolie 133, en Patentolie f35 per vat; op 0/w., con tant f 1 korting. Boter 11,18 a f 1,22 per K.G. Eieren per 100 stuks 13,50. Goes. Snelpersdruk van F. ICleeuwens Zoon.

Goessche Courant | 1882 | | pagina bijlage 2