Verkoopingen en Verpachtingen. Te houden Aanbestedingen. ocli zou daarenboven voorstellen de uitlovingen voor e .werktuigen te verminderen, welke meening hij in en voor dien tijd aan de leden gezonden nota nader had ontvouwd. "Volgens hem waren die prijzen voor werktuigen nnoodig. »In de laatste jaren toch -zoo meende hij hebben •edstvijden van bepaalde werktuigen, die dan grondig eproefa kunnen wordenplaats gemaakt voor de Toegere prijsuitlovingen voor geheele reeksen van achines en gereedschappenwier beproeving dik wijls, als gevolg van den geringen daarvoor beschik- aren tijd of ook van hunne reeds vrij algemeene ekendheid, niet in die mate kon behartigd worden, ls bij de eerstgenoemde het geval wasi" Het denkbeeld, om van al de genoemde werktuigen peciale wedstrijden te houden, meent hij met beschei- enheid onuitvoerbaar te mogen noemen, en hij kon ,ich dan ook niet voorstellendat dit het idee der ommissie van uitvoering zijn zou. Te eerder werd hij genoopt de wenschelijklieid te betoogen van inkrimping der geldprijzen voor de werk- uigen der nationale tentoonstelling, daar eene ver sterking, resp. vermeerdering van uitlovingen voor de nternationale tentoonstelling dan zooveel te eerder "n overweging zou kunnen genomen worden. Ook omtrent andere punten had de heer Van den Bosch zijne meening in die nota blootgelegd. Een der afgevaardigden uit Friesland wenschte ook nzendingen van de verschillende wijzen van verpak king voor boter, terwijl de voorzitter nog wees op de uinbouwtentoonstellingin 1884 te Amsterdam te ouden, die wellicht met de landbouwtentoonstelling zou gecombineerd kunnen worden en eene aantrekke lijkheid méér zou vormen, vooral voor de dames. Nog is het denkbeeld besproken om op de tentoon stelling ook te vragen landbouwgewassen en voor ver zamelingen daarvan prijzen uitteloven. Ten slotte spoorde de voorzitter de aanwezigen nog aan, ieder in zijnen kring, alles aan te wenden om de geldelijke réussite der tentoonstelling te verzekeren. Door samenwerking zullen wijzoo zeide hijin staat zijn om op eene, Nederland waardige, wijze eene internationale veetentoonstelling te houden welnu, laat iedereen dan de hand aan den ploeg slaan, om met 1 Januari met een flink programma voor het Buitenland te kunnen optreden. Zouden we, nu reeds een en ander van onze plannen bekend is in het Buitenland, over een paar maanden ons moeten terugtrekken Dat kandat mag niet en dat zal Nederland niet willen. Met deze woorden, die met acclamatie werden be groet, sloot de voorzitter de vergadering. Gemengde Berichten. Een kleine onweersbui, die zich Donderdagmid dag boven onze stad ontlastte, werd vergezeld en ge volgd door eenige flinke regenvlagen, die zeker niet hebben nagelaten een weldadigen invloed op veld en in tuin uitteoefenen. Bij de onweders, die in het begin der week woed den, is volgens nadere berichten door het inslaan van den bliksem nog op verschillende plaatsen brand ver oorzaakt en zijn ook menschen en vee doodelijk getroffen. Te Aalten werden Dinsdag op hetzelfde oogenblik twee personen, die ongeveer een uur van elkander verwijderd wfaren, door het hemelvuur gedood. De een, die voor de bui met zijn kameraad schuilen wilde, werd getroffen bij het passeeren van een denneboom, en de ander, een bakker uit Bredevoordt, was met kar en paard op het land. Ook een meisje werd getroffen en viel bewusteloos neer, doch is weder bijge komen. Nabij Tegelen werden twee fabriekarbeiders door den bliksem getroffen en gedood, evenzoo eene vrouw op het gehucht Oude Schip (gem. Uithuizermeeden), die op het land bezig was met wieden. Dinsdagavond kwam een boei bij den gemeente veldwachter te Ede zeggen, dat eene vrouw tusschen De Klomp en dat dorp op den straatweg lag en daar was bevallen. J uist ontlastte zich boven die gemeente een onweder, gepaard met zware regens. Er moest dus hulp worden verleend en op last van het gemeente bestuur reden dan ook de veldwachter, een vroedvrouw en een armmeester naar de aangewezen plaats, waar zij werklijk een vrouw op den weg liggende vonden met een pas geboren kind bij zich. De bewoners uit de buurt hadden om haar te beschermen tegen den regen een paraplu boven haar geplaatst en haar met zakken gedekt. "Waarom haar niet liever in eens bij een van allen in huis gebracht? zou men kunnen vragen. Datum Plaats. Voorwerpen. 30 Mei, Bergen-op-Zoom, verp. Oesterbank, 30 Goes, japanscbe en chin, goederen, 3 Juni, Kloetinge, 6 Goes, 8 Goes, 8 Kruiningen, 9 "Wissekerke, houtwaren, woonhuizen enz., jachtrecht, hoefje, land, huizen enz., Kloetinge, kersen, Kapelle, Kapelle, 13 Goes, 14/15 Juni, Borssele, 15 Goes, 21 Wissekerke, 22 Goes, kersen en vruchten, boereninspan, woonhuizen, boereninspan, panden, hofsteden, koffiehuis enz., Informatiën. Van Goch. De Vos. De Vos Mul. Houwer. Karseboom. Itembges. Van der Moer en Roelof. Pelle. Pelle. Pelle. V. Dam Rouscher. Mulock Houwer. Bank van leening. Roelof en Slegt. Pelle en Rouscher. Verslag dei* Coöperatieve voorscliotvereemgiiig en spaarbank te Goes, yan 5 Febr. tot 7 Mei 1882. Gedurende de afgeloopen drie maanden traden der tien nieuwe leden tot de vereeniging toeterwijl een getal van tien de vereeniging verliet. Het reservefonds bedroeg op 5 Febr. jl. f 2538,34 Op dit hoofd werd sedert ontvangen het aandeel in de winst van het vorig boekjaar met - 203,36% en de opbrengst van den verkoop van boekjes en entree-gelden met - 32,95 Uitgaven leed het reservefonds niet zoodat het thans bedraagt f 2774,65% De gezamenlijke aandeelen bedroegen op 5 Febr. f 10699,97 Sedert werd op dit hoofd ontvangen - 437,29 f 11137,26 - 350,71 f 10786,55 Terwijl werd uitgekeerd Zoodat het bedrag der aandeelen thans beloopt Het bedrag aan spaargelden beliep op 5 Febr. f 29569,56% In de afgeloopen drie maanden werd ingebracht - 6613,28% f 36182,85 en uitgehaald - 6304,96 Zoodat thans in de spaarbank aan wezig isf 29877,89 Op 5 Febr. was er bij particulieren opgenomen f 2900, Sedert werd nog opgenomen. - 5950, - 8850,— Van dit bedrag werd in de afgeloopen drie maanden afbetaald - 2900, Zoodat thans bij particulieren is op genomen f 5950, Bovendien werd door het verdisconteeren van zestien promessen nog f 13375,verkregen. 76 voorschotten werden door de vereeniging ver leend tot een gezamenlijk bedrag van f 46652, Het kleinste dezer voorschotten bedroeg - 10,het grootste f 5000, Op 5 Febr. waren aan voorschotten uitstaande f 46511,06 waarbij gevoegd de in deze drie maanden verleende, ad - 46652, maakt te zamen f 93163,06 Trekt men daarvan af de in den zelfden tijd aan de vereeniging terug betaalde voorschotten ten bedrage van - 42203,84 Zoo krijgt men het bedrag der op 7 Mei nog uitstaande voorschotten met f 50959,22. De Kassier, C. DE WITT HAMER. 27 Mei te Kruiningen. Aanbesteding onderhouds werken, polder Kruiningen. Aanwij zing dag der besteding 911 uur. Inlichtingen C. Bolier, Kruiningen. 31 te "Wilhelminadorp. - Aanbesteding onder houdswerken, O.-Bevelandpolder. Aan wijzing 24 Mei: 1-3 uur en 27 Mei: 46 uur. 31 te Hoedekenskerke. -Aanbesteding onder houdswerken en levering steen. Aan- ivijzing 30 Mei. Inlichtingen De Regt, Hoedekenskerke. 9 Juni te Biezelinge. -Aanbesteding onderhouds werken Willem-Annapolder. Aanwij zing 2 en 5 Juni. Inlichtingen V. d. Mandere, Kapelle. 9 te Middelburg. Aanbesteding uitnemen en inhangen ijzeren deuren der groote sluizen kanaal Zuid-Beveland (Raming f 17,600). en leveren en storten steen tot voortzetting oeververdediging vóór Ter Neuzen. (Ra ming f6500). Aanwijzing 1 en 3 Juni. Inlichtingen hoofdingenieur Middelburg en ingenieurs Goes en Ter Neuzen. Algemeene vergaderingen van Ingelanden der versohillende polders in Zuid- en Noord- Beveland. Datum. Uur. Plaats waar de ver- Naam vergadering wordt van den gehouden. polder. 31 Mei, 10, Borssele, Borssele. 2 Juni, 3, Borssele, Konings. 5 Ellewoutsdijk, Ellewoutsdijk. Marktberichten. MIDDELBURG. 25 Mei 18S2. Tarwe was heden het grootste gedeelte van den klei nen aanvoer alleen uit Walcheren. De handel was gering en in de prijsnoteering is geen verandering. Boter f 0,95 a f 1,05 per K.G. Eieren per 100 6iuks f 3,40* Goes. Snelpersdruk van F. Kleeuwens Zoon.

Goessche Courant | 1882 | | pagina bijlage 2