Wel omdat men wel 5 pet. rente d. i. zuivere huurvan zijn kapitaal kan maken, waarbij dus geen kans ge acht wordt te bestaan van gedeeltelijk kapitaal-verlies. Maar zij, die ietwat weten van Spanje's fmanciëele geschiedenis, zullen overtuigd zijn dat hij, die aan Alva's geboorteland leent, wel degelijk kans beeft gedeeltelijk zijn kapitaal te verliezen. Daarvoor be hoort de geldleener dus zich te laten betalen als ver zekeringspremie stellen we deze berekenen laat zij zich niet, daar ze afhankelijk is van subjectieve en objectieve beschouwingen) op i pet., dan zou men dus feitelijk 6 pet. interest (huur van kapitaal en verzekeringspremie) moeten trekken voor het aan Spanje geleende kapitaal. Tegen dezen interestvoet zou er geen kans op rijzen zijn, immers 6: 100 17% :x geeft tot uitkomst f291,60, gelijkstaande aan een koers van 29 pet. ruim. Deze laatste berekening is evenwel gebaseerd op de feiten z. a. ze behoorden te zijn en niet zooals ze zich werkelijk voordoenfeite lijk immers wordt Spanje thans geleend tegen 4 pet., op welken te lagen interestvoet allerlei overdreven gekoes terde goede verwachtingen van de conversie haren in vloed znllen uitgeoefend hebben. We moeten, ten slotte van dit gedeelte, nog opmerken, dat de conversie, z. a. we meldden, nog slechts te Brussel is aangenomen en dat er dus nog geen bepaalde zekerheid is dat ze zal totstand komen, al is de eerste stap van de aan neming van veel beteekenis. De beide eerste dagen mocht de beurs zooal niet in drukke affaire dan toch in eene vaste stem ming zich verheugen. Spanjaarden, Turken, Mexicanen en Metallieken (Oostenrijkers) sloten zeer vast. De lagere koersen voor de Russen, die van Berlijn geseind werden, zonden haast de goede stemming verdreven hebbenvoor Russen brokkelden de prijzen daarom ietwat af, ondanks het bericht, dat er een voorstel bij het ministerie van financien ingediend is tot ver betering van het geld- en kredietstelsel in het Czarenrijk. Voor houders van Egyptenaren lazen we het gun stige bericht, dat Engeland en Frankrijk aan de mo gendheden mededeeling hebben gedaan van de eens luidende instruction, die zij aan hunne gevolmach tigden in het land van den Onderkoning gezonden hebben, tot verbetering der onlangs door de kamer van notabelen vastgestelde fmanciëele wet. Beide mo gendheden vroegen specifieke opgaven van de waar borgen 'en aanwijzing der middelen, die tot betaling der internationale schuld zouden strekken en verlang den dat die middelen buiten de begrooting zouden blijven, die ter goedkeuring aan de kamer van no tabelen wordt aangeboden. Naar verzekerd wordt zouden alle mogendheden die meêdeeling gunstig opgenomen hebben. Bij de Zuid-Amerikaansche fondsen bemerken we eene bevestiging voor 75ger stukken Brazilië en voor de Columbianen, terwijl de Peruanen iets verloren. Van de Industriëele en Commerciëele fondsen ver beterden de aandeelen Nieuwe Afrikaansche Handels- vereeniging van 256 tot 259% pet., terwijl de Rus sische pandbrieven van 75 tot 76% mochten opkomen. De aandeelen Warschau-Weenen verminderden van 67 tot 65 zonder eene bepaalde aanleiding we blijven van meening dat deze lage prijs wel tot aankoop uitlokt. De aandeelen Warschau-Bromberg brokkelden pet. af; voor deze vinden we geen grond om dezelfde opmerking te makenbij eene volgende gelegenheid komen we hierop eens nader terug. Een overzicht der noteering van de Russische Spoorwegwaarden leidt de aandacht naar het verlies van 48 tot 46 (middelkoers), dat de aandeelen Baltische sporen hebben te betreuren. Deze vermin- ring is het gevolg van het bericht dat voortaan slechts 2% pet. interest uitgekeerd zal worden, een bericht dat blijkens vroegere uitvoerige met cijfers toe gelichte argumenten te verwachten wasvandaar onze vroegere raad tot verkoop, toen de prijzen nog 53 pet. aanwezen. Amerik.-Sporen over 't algemeen vasterde veranderingen zijn niettemin nogal uiteen loopend. Uit een dezer dagen bekend geworden be richt betreffende de controle der New-York, Pennsyl vania Ohio Spoorweg Maatsch. blijkt opnieuw (zie vorig overzicht) dat zelfs op de le hypotheek- obligatien nog niets is uitgekeerd. Buitenlandsch Overzicht. In de laatste dagen deden eenige geruchten de ronde als zou in Tunis de toestand weer ernstiger gewór den zijn. De Fransche regeering heeft dit Dinsdag tegen gesproken, toen in de kamer van afgevaardigden het krediet tot goedmaking der kosten in Tunis werd be handeld, welk krediet met 376 tegen 71 stemmen is toegestaan. De regeering verklaarde dat de Fransche troepen weldra zullen worden teruggebracht tot 30.000 man, terwijl de manschappen der lichting van 1876 thans huiswaarts keeren. De door de kamer benoemde commissie tot onder zeek van de doer den minister van justitie voorge stelde wijziging ten aanzien van den gerechtelijken eed waarbij, zooals wij vroeger meldden, is bepaald behoud van de godsdienstige formule voor hen die aldus zweren willen, en afleggen van eene belofte voor hendie bezwaar hebben tegen den godsdienstigen eed heeft zich niet met de voordracht kunnen ver- eenigen. De commissie samengesteld uit elf leden, heeft met algemeene steramen op éene na besloten de kamer voor te stellen eene enkele formule aan te nemen zonder godsdienstig karakter. Zij gaat dus verder dan de minister. In den senaat heeft de minister van koophandel het Fransch-Belgische handelstractaat ingediend. Het is verzonden naar de commissie, die belast is met het onderzoek van het Fransch-Italiaansche handelstractaat. In het Britsche Lagerhuis is men nog altijd bezig met de behandeling van bet ontwerp tot herziening van het reglement van orde, ter voorkoming van de tactiek der Ieren om de debatten te rekken. Dinsdag waren de discussien levendig. Nadat even te voren Gladstone zijne deelneming had betuigd met het lot van Parnell en andere leidersgispte een oogenblik later Forster, de minister voor Ierland scherp de houding der Parnellieten die Ierland met schande bedekken. Hij gaf toe dat de uitslag der dwangwetten niet aan de verwachting had beantwoord, en dit juist tengevolge van de houding bovenbedoeld; maar toch waren er vele moorden en geweldenarijen door verhinderd en mocht het noodig blijken dan zouden Regeering en Parlement nog strengere maat regelen nemen. Deze verklaringen werden luide toegejuicht. Onder de Gemengde berichten leest men weer een paar misdaden. In Petersburg is weer een nommer verschenen van het Russisch nihilisten-blad de Volkswilgedagtee- kend Februari. De gewone verklaringen, dat men voor niets terugdeinst, dat men zelfs dood noch marteling vreest en voort zal gaan op den ingeslagen weg, komen daarin voor. Eigenaardig wordt daarin eene onthulling gedaan omtrent een geheim anti-nihilistengenootschap, waar over vroeger wel eens gesproken is. Volgens het blad heeft dat genootschap zijn centrum te Moskou. De aanvoerders ervan zijn Kathoff, Absakoff, de groot vorsten Wladimir en Alexis, graaf Schouwaloff, graaf Ignatieff en prins Demidoff. Deze hebben over geheel Rusland uitnoodigingen ter deelneming verzonden, die den regeeringstempel dragen. Skobeleff heeft gewei gerd zich bij hen aan te sluiten, onder verklaring dat zijn eed aan den Keizer hem verbiedt aan een geheim genootschap deel te nemen. Ook in dat ge nootschap ziet men niet tegen moord enz. op. Men beweert, dat de .Czaar nu weer meer ooren heeft naar het plan van Ignatieff in zake de joden- quaestie. Op den president van Sint Domingo is onlangs ge schoten door eenige mannendie allen misschoten. Het waren er dan ook zeker schutters naar. Gemengde Berichten. Aan de Zaterdag alhier door de Koninklijke handboogschutterij «Jacoba Van Beijeren" gehouden schieting bij gelegenheid der inwijding van de nieuwe steng werd door 22 schutters deelgenomen, waarvan 4 leden der sociëteit «de Pnauw" te Biezelinge2 van de »Drie Korenbloemkens" te Kruiningen, terwijl »St.-Sebastiaan" van Yerseke»St.-Bastiaan" van Ovezand en «Oefening en Uitspanning" van Hansweert elk door éen lid waren vertegenwoordigd; van «Jacoba Van Beijeren" zelve waren 13 leden opgekomen. De uitgeloofde medaille werd behaald door den schutter P. J. Hopmans, lid van laatstgenoemde sociëteit. Het wrakke, planken kerkje der Chr. Ger. Ge meente te Heinkenszand werd Zondagnamiddag door den wind zoodanig gehavend, dat de godsdienstoefe ning gestaakt moest worden. Ook te Stavenisse en Scherpenisse werden vroeger de zittingen van den ontvanger der directe belastin gen in een herberglokaal gehouden. Sedert eenigen tijd echter is in beide gemeenten op het gemeentehuis een lokaal voor dat doel beschikbaar gesteld. Wie geld door middel van een postwissel ver zendt. zou meenen zeker te zijn, dat het was gestort, wanneer de overbrenger ervan met een rerll van het postkantoor terugkeerde. Dit is echter niet juisten hoe een geslepen per soon ook hier een gelegenheid kan vinden om zich te bevoordeelen bleek onlangs. Een jongmensch, naar het postkantoor gezonden met een postwissel van vijftig gul den, ging eerst naar zijne kamer, nam daar een andere kaart, vulde de som van vijf gulden in, die hij voor zichzelven overmaakte, en voegde op het refu achter het cijfer 5 eene nulzoodat de afzender moest ge- looven, dat de zaak in orde was. Ook andere sommen moet hij op die wijze zich toegeëigend hebben. Misschien ware dit bedrogalthans grootendeels te voorkomen, wanneer op de recu's, behalve het be drag ook de naam van den geadresseerde vermeld was, zegt de Arnhemsche Courant. Ons dunkt dat ook dit weinig zou baten. Beter zouden wij het vinden als men op het postkantoor tot gewoonte nam om het bedrag op het regu niet, zooals nu gebruikelijk is, in cijfers maar in letters in te vullen. Die zijn moeielijker te veranderen. Het is bovendien gelukkig dat de geadresseerde zelf de fraude spoedig aan het licht kan brengenwanneer hij minder ontvangt dan hij moet hebben. Thans is weder een vrouw te Bergen-op-Zoom bevallen van drie flinke jongens, terwijl te Schiedam een vrouw twee levende meisjes en een dooden jongen ter wereld bracht. Vrijdag is tusschen Ooltgensplaat en Willemstad een schippersknecht van Ter Neuzen uit de boot ge slagen en verdronken. De heer Meng hield jl. Zondagavond te Rotter dam in de zaal van «Verscheidenheid en Overeenstem ming" eene lezing over «het doel des levens". Hij deelde bij die gelegenheid mede, dat hij, in antwoord op vele tot hem gerichte vragen, niet van plan is zijn voordrachten te staken. Voorts dat een vijftigtal per sonen waren toegetreden tot eene kortelings opgerichte vereeniging, genaamd «Het Vrije Woord". Volgens de statuten is het doel dier vereeniging de «bevorde ring der vrije gedachte" en zal naar dit doel worden gestreefd o. a. door «het houden van wetenschappelijke en wijsgeerige voordrachten." De statuten worden tot het bekomen der koninklijke goedkeuring opgezonden aan den Minister van justitie. De heer Meng is tot voorzitter der vereeniging gekozen. Volgens bericht in het «Politieblad" is aan het licht gekomen, dat in den avond van 22 Januari jl. binnen het station van den Rijnspoorweg te Rotterdam, ten nadeele van een koopman te Amsterdamont vreemd is eene portefeuille inhoudende f 7740 aan bank- en muntbiljetten 1 bewijs van de voorschot bank te Amsterdam groot f 6002 beleeningsbriefjes groot f 400 en f 40 of f 45. De portefeuille is ledig in de retirade op het perron van het station teruggevonden. Volgens de N. R. Ct. zou de Herv. predikant te Katwijk-Binnen, namens den Kerkeraad, aan zekeren C. V. d. D. hebben geweigerd hem als lidmaat aan te nemen, omdat hij een betrekking (conducteur op den Rijnlandschen stoomtramweg) aanvaardde, die hem verplicht op Zondag dienst te doen. Zondagavond ontving iemand te Abbenbroek een brief, inhoudende dat zijn zoon, molenaarsknecht te Bleiswijk, sedert den 17 Maart ziek was, en dat de ziekte zoozeer was toegenomen, dat, als men hem nog levend zien wilde, men spoedig moest overkomen. De brief was onderteekend met den naam van den molenaar. Vroeg in den morgen van den volgenden dag be gaven de diep bedroefde ouders zich op reis, om, als 't mogelijk was, hun kind nog eens voor het laatst te zien. Hoe verbaasd stonden zij echter, toen zij, na eene vermoeiende reis te Bleiswijk aankwamen en vernamen dat hun zoon gezond en wel naar de kerk was. De geheele ziekte was een verzirisel, en de brief klaarblijkelijk met kwaadwillige bedoeling geschreven. De brief is in handen der politie. Zondagavond zijn te Krimpen a/d IJsel drie jongelieden, die met een boot zonder riemen overliet onstuimige water wilden varen, verdronken. Waar schijnlijk is de boot door den wind omgeslagen. In Luijkgestel is een geval van hondsdolheid voorgekomen. Het werklieden-personeel van de stoom-stroo- cartonfabriek te Leeuwarden, die tengevolge van den brand waarschijnlijk 3 a 4 weken zal stilstaan is door de firma in dienst gehouden tegen het gewone loon. Aan 4 gevangenen in het tuchthuis te Leeuwar den is door Z. M. den Koning ontslag, aan 3 ieder zes maanden afslag, aan 35 ieder drie maanden afslag en aan i zes weken afslag van straf verleend, wegens vlijt en goed gedrag in het tuchthuis. - In een woning te Assen heeft een moeder aan haar zoon een hevigen slag met een mes toegebracht, tengevolge waarvan de knaap na veel bloedverlies bewusteloos nederzeeg. De vrouw had eenige ruzie met haar dochter gehad en haar zoon, tusschenbeide willende komen, had toen den slag ontvangen. Het zou echter meer aan een ongeluk dan wel aan opzet toe te schrijven zijn, daar zij juist het mes gebruikte bij 't schoonmaken van uien. Een molen te Dedemsvaaat is Zaterdag door den bliksem getroffen en afgebrand. Het bericht uit Heerde, dat een daglooner een granaat met een gloeiende tang zou hebben stuk geslagen, met het gevolg dat hem de beide beenen verbrijzeld zouden zijn en hij aan het linkeroog ern stig verwond werd, blijkt nader zeer overdreven te zijn. De man werd slechts lichtgekwetst en hij kan de beenen zeer goed gebruiken. De linkeroogleden waren gezwollen maar het oog heeft niet geleden. De Maatschappij tot exploitatie van Staatsspoor wegen is voornemens om eene verlaging der prijzen voor abonnementskaarten voor handelsreizigers en an dere personen in te voeren. Vooral voor groote afstanden zullen de verlagingen zeer aanzienlijk zijn, en tevens zullen abonnementskaarten, geldig voor het geheele Noordernet of Zuidernet der Staatsspoorwegen, of voor beide netten, zoowel voor handelsreizigers als andere personen, voor eerstgenoemden tegen zeer lage prijzen, verkrijgbaar worden gesteld. -Boven Bradlaugh's hoofd hanger, op het oogen blik twee processen. Het eerste bedreigt hem met bankroet-verklaring wegens onbekwaamheid tot het betalen der enorme boeten, die hij beliep toen hij onbevoegd aan de zittingen van het Lagerhuis deel nam. Het tweede, nóg opmerkelijker, zal hem vol gens de «Daily News" worden aangedaan door den gewezen burgemeester van Northampton, den heer Gurney, om hem te dwingen zijne plichten als afge vaardigde van dit kiesdistrict in het Lagerhuis na te leven. Het geval is zoo lastig mogelijk. Als een wonderlijke tegenhanger van de berichten over emigratie naar Amerika verdient opmerking, dat luidens schatting van den directeur der «American Exchange", te Londen, de verhuizing van Amerikanen naar Europa verleden jaar 100.000 personen bedroeg, ieder gemiddeld met 1000 dollars. - Het huis van den magistraat Maliou, in het graafschap Roscommon, is Zaterdag bijna geheel ver woest door een dynamietontploffing. Er is niemand bij omgekomen. De bedrijvers van den aanslag zijn onbekend. In een kroeg te Dublin is Dinsdag een jong mensch vermoord. Verscheidene personen zijn gevat. De moord wordt toegeschreven aan de handlangers van een geheim politiek genootschap. In de woning van een der aangehoudenen heeft de politie tal van geweren, revolvers, bajonetten en patronen gevonden. In den nacht van Zaterdag op Zondag en verder den geheelen dag woedde ook in Engeland een zware storm, gepaard met hagelslag, sneeuwvlagen en hevige regenstroomen. In vele streken in het binnenland en vooral aan de kusten werd tamelijk veel schade aangericht. In het noorden van Londen werden ver scheiden straten overstroomd, huizen van hun dak beroofd en vensters stuk geslagen. Te Highgate en Hampstead moesten verscheiden zware boomen het ontgelden. Zij werden door den storm met de wortels uit den grond gerukt en richtten hier en daar schade aan. Ter hoogte van Ilfracombe ging de stoomboot «Pe- ton", die van Gateshead was vertrokken, met de equipage van 18 man te gronde. Ook van andere plaatsen aan de kust hoort men van ongelukken op zeewaarbij menschenlevens verloren gingen. Op de Fransche kust heeft Zondag ook een zware storm gewoed, waardoor verscheidene schepen vergingen. Bij Havre is een reddingboot met 19 personen veron gelukt. De boot had de bemanning van een in nood verkeerenden schoener gered en voer opnieuw uit om een visschersvaartuig, dat in groot gevaar verkeerde, ter hulp te komen. Na groote inspanning had de boot, met haar bemanning van 13 koppen, eindelijk het vaartuig bereikt; de zes schipbreukelingen werden aan boord genomen en meenden reeds gered te zijn, toen plotseling een ontzettende golf vaartuig en redding boot verzwolg, en allen, die er in waren, in de diepte verdwenen. Een oogenblik daarna kwam de reddingboot ledig weer boven water. Elf van de verdronken mannen waren huisvaders. Eenigen tijd geleden heeft Victor Hugo aan den Russischen keizer een schrijven gericht, waarin hij hem gratie verzocht voor de ter dood veroordeelde nihilisten. Vrijdag, toen de grijze dichter aan eenige vrienden een diner bij zich aanbood, ontving hij het bericht dat de czaar aan vijf der veroordeelden gratie had verleend. Diep ontroerd stond Victor Hugo op en met tranen in de oogen van vreugde, riep hij uit: «ik drink op den czaar die aan vijf ongelukkigen gratie heeft geschonken en ongetwijfeld die ook nog aan de anderen zal verleenen." Duitschland heeft kans dat er dit jaar nog meer landgenooten dan in het vorige naar de nieuwe wereld zullen vertrekken het aantal in de twee eerste maan den van dit jaar bedroeg ten minste reeds 12804 land verhuizers tegen 8463 in het afgeloopen jaar. Bismarck is Zaterdag naar Friedrichsruhe ver trokken, vergezeld van zijn echtgenoote en zijn zoon Wilhelm. De rijkskanselier denkt ongeveer vier weken op zijn landgoed te vertoeven en tegen 20 April weder naar Berlijn terug te keeren, teneinde tegenwoordig te zijn bij de opening van den Rijksdag, die nu be paald op dezen datum schijnt vastgesteld te zijn. Op verschillende spoorwegen in Oostenrijk is het verkeer tengevolge van sneeuwstorm en lawinen-stor tingen voor eenige dagen gestaakt. Door een vreeselijken brand is de stad Emoed in Hongarije geheel vernield. Vijf oude vrouwen en vier kinderen kwamen bij die ramp om het leven. De bevolking verkeert in de grootste ellende. Garibaldi is deze week van Catanzaro naar Reggio vertrokken op weg naar Palermo. Sarah Bernhardt brengt op 't oogenblik Rome in verrukking. Zooals ook in andere groote steden het geval is geweest, was het publiek ook daar haar eerst vijandig, zoo zelfs dat bij haar optreden van verscheidene zijden gesist werd. Na de tweede akte van «La Dame aux Camélias" had zij echter den slag gewonnen. Rome behoorde haar. En nu is Sarah Bernhardt, haar persoon, haar spel, haar toiletten, hare eigenaardigheden de spil waarom alle gesprekken draaien. Ongelukkig echter had zij te Napels weer eene bloedspuwing gehad. Volgens telegram uit New-York kan er tusschen 29 en 31 Maart stormweder verwacht worden op de Noord-Engelsche en Noorweegsche kusten, vergezeld van regen, sneeuw en harden wind, van het Zuiden tot Noorden en NW. In de jongste zitting van de Academie der We tenschappen te San Francisco is het merkwaardig feit medegedeeld, hoe men zich in Amerikaansche woestij nen, waar men noch bronnen, noch putten aantreft water kan verschaflen. Aan genoemde academie werd namelijk door een lid vertoond een fraai specimen van een landschildpaddie gevangen was te Cajon Pass, in het district San Bernhardino. Deze (nog vrij on bekende) Californische schildpad, die vrij groot kan worden, bewoont de dorre streken van Californië en Arizona. Bij het ontleden van het dier vindt men aan elke zijde een vlies, aan den benedenkant van het schild vastgehecht, en waarin ongeveer een pint helder water zich bevindt. Men meent dat dit water afkom stig is van de afscheidingen van den reuzencactus waarmede de schildpad zich voedt, en welke cactus soort veel water bevat. Laatste en teiegraphische berichten. In plaats van dr. Z. Th. Diehl, die op verzoek eervol ontslag heeft verkregen als onderwijzer aan de Rijks-normaallessen te Goes, zijn benoemd voor na tuurlijke historie dr. Wigman, en voor natuurkunde de heer De Visser, de eerste benoemd leeraar, de tweede leeraar aan de II. B. S. alhier. AMSTERDAM, 29 Maart. Het comité uit liberale kiesvereenigingen in Nederland ter onderzoek der kies- quaestie concludeert tot uitbreiding van den census en vaste districten zoolang geen grondwetsherzie ning kan verkregen worden. PETERSBURG, 29 Maart. Officieel wordt een be richt tegengesproken als zou Skobeleff het officiers- diné op den verjaardag van keizer Wilhelm hebben bijgewoond. De politie arresteerde het hoofd van het uitvoerend comité der nihilisten. Verkoopingen en Verpachtingen. Datara Plaats. 30 Maart, Heinkeiiszand, 30 30 Voorwerpen, huizen enz., Goes, afbraak, Driewegen, inboedel, 30 Schoorschebrug, houtwaren, 30 Biezelinge, bouwgereedschap enz., 31 Goes, mangels, hooi enz., 31 Wolfaartsdijk, woonhuis enz., 31 Wemeldinge, houtwaren, 31 Scliore, land, 1 April,'s Heerenhoek, windra., huis enz. 1 Nisse, stroo, hooi enz., 3 Kapelle, hofstede, 3 Yerseke, molen enz., 5 Ellewoutsdyk. houtwaren enz., 5 Wemeldinge, manufacturen, hofstede, verp. Nisse, Kapelle, Yerseke, EUewoatsdijk. Wemeldinge, 6 Waarde, 6 Oudelande, 6 's-Graveupold.,mestputloopersenz., 7 Colijnsplaat, paarden, vee enz., 7 Heinkenszand, hoeQe, 12 Heinkenszand, huizen, 12 Krabbendijke, huish. goederen, 13 Yerseke, verp. land, 14 Driewegen, boereninspan, 17 Yerseke, woonhuis, 17 Bergen-op-Zoom, verp. perccaleu O -Schelde, 19 Kapelle, hoefje, 20 Goes, hofstede, 2ê Colijnsplaat, hofstede enz., 27 Kapelle, boerenin&pan. Informatiën. Pilaar. Pelle. P. Overman. De Vos. Rembges. Pelle. Pilaar. De Vos. Rembges. Liebert. P. Overman. Liebert. Mulock Houwer. Scholten. Liebert. Rembges. De Vos. P. Overman. Van der Moer. Pelle en Rouscher. Karseboom. Pelle. Van Dam. Scholteu. Pelle en Rouscher. Fokker, Tholeu. Pelle en Rouscher. Pelle en Rouscher. R>elof en Van der Moer. Pelle.

Goessche Courant | 1882 | | pagina 2