Scheepvaartberichten. De Engelsche sloep Sylph, kapt. Fing, komende van Londen met porseleinaarde, is Vrijdagnamiddag even boven Austruweel tengevolge van aanvaring met de Engelsche stoomboot liedewater, kapt. M. Kenzie, gezonken. Een boei met zwarte en witte banden (wrakken) duidt de plaats aan, waar de sloep gezonken ligt. Het schip ligt op 5 meters diepte bij laagwater op ruim een '4 gedeelte in het vaarwater aan den linkeroever. Landbouw en Veeteelt. Waarde. Zaterdag had in het gemeentehuis alhier plaats de verpachting der hofstede St. Annaput met aanhoorende landerijen. Pachter werd de heer Jan Vermue te Ovezand voor f 18,75 per gemet. De hofstede is niet publiek aan den hoogsten in schrijver doch ondershands aan gemelden heer gegund. Als een bewijs hoezeer de landerijen in prijs dalen diene, dat de vorige pachter, de heer IJ. Van den Bosch, steeds f27 per gemet betaalde. Tegen den tijd dat de pacht ophield had hij ver mindering van pacht gevraagddoch daarop werd door de eigenares afwijzend beschikt, daar zij zich vleide dat de hofstede nog meer zou opbrengen dan f 27 per gemet. Westelijk Zuid-Beveland. Met bevreemding ver nam men verleden week het bericht uit Schouwen, dat aldaar tot dusverre slechts f 0,24 van de be kende oppervlakte suikerbieten voor tiende werd ge heven. Hier althans is daarvan altijd f 2,40, na aftrek van het 'It, betaald en vermoedelijk zal dit ook wel in het oostelijk deel het geval zijn. Als de telers uit Schouwen hun proces winnen, dan bestaat er gegrond vermoeden dat de tiendheffers dezerzijds ook tot f 0,24 zullen afdalen. Van alle zoogenaamde smalle tiend als aardappels, mangelwortels, paardenpenen, suikerbieten, ajuin werd hier steeds f3 min dus f2,40, per 39,24 are ge heven. Op de stallen van een landbouwer te Vrijenban, eigenaar van ca. 400 stuks vee, is de longziekte uit gebroken. Vier koeien zijn onmiddellijk afgemaakt. Te Meerssen is een varken geslacht, dat schoon aan den haak 258 kilo woog. Het dier had in vijf malen 77 biggen geworpen, waarvan 67 in 't leven bleven en die gemiddeld voor 20 frs. per stuk ver kocht werden. De Maatschappij van landbouw in Limburg heeft besloten een volledigen cursus over veeteelt en akker bouw te doen geven in de gemeente Schinnen door den heer Corlen, landbouwleeraar te Maastricht. Ter navolging! Uit de New-York Handels Zeitung blijkt, dat de invoer van aardappelen uit Europa naar New-York in den laatsten tijd meer en meer toeneemt. In de laatste week van Januari jl. werden in booten van de Anchor-lijn 4000 ton aangevoerd, terwijl met de booten van dezelfde lijn in de volgende week uit En geland, Ierland en Schotland 43,000 ton aardappelen werden tegemoet gezien. Afloop Aanbestedingen en Verkoopingen. Door den heer W. De Beste alhier is Dinsdag aanbesteed Het afbreken van een graanschuur en wagen huis, gelegen in de Voorstad, en het doen van emige reparation, aan een andere schuur al daar. Ingeschreven is door de heerenM. D. Dekker, te Goes, voor f 335J. v. d. Bliek, te Kloetinge, voor f 280; A. Van de Visse, voor f 494; J. Peeters, voor f 494N. Hageman voor f 487 en C. De Graaff, voor f 4 75. Aan laatstgenoemde, die evenals de drie te voren genoemden te Goes woont, is het werk gegund. Rechtzaken. Arrondissementsrechtbank te Middelburg. Dinsdag 24 Febr. zijn door de rechtbank de vol gende vonnissen gewezen, tegen 4o. J. F. G., 25 j., zonder beroep, te Middelburg, wegens oplichting veroordeeld tot 3 maanden cell, gev. straf c. e. 2o. L. P., 43 j., te Middelburg, wegens diefstal en bedelarij veroordeeld tot 45 dagen cell. gev.straf c. e. 3o. E. K. J, S. genaamd M., 26 j., matroos, te Middelburg gedetineerdbeschuldigd van diefstal. Vrijgesproken. 4o. A. J., 46 j., te Meliskerke en L. J., 44 j., te Middelburg, beiden dienstboden, wegens diefstal in dienstbaarheid veroordeeld de eerste tot 4 maand, de tweede tot 6 weken cell, gev.straf c. e. 5o. W. A., 28 j., opperman te Vlissingen, wegens misbruik van vertrouwen veroordeeld tot 4 maand cell gev.straf en f 42,50 boete c. e. 6o. D. O., 68 jmandenmaker te Breskens, be schuldigd van diefstal. De rechtbank heeft zich onbevoegd verklaard in dezen recht te spreken en de zaak verwezen naar den heer Procureur-Generaal. - Het spoorweg-proces ter zake van het ongeluk op 3 October 4884 bij Rotterdam is Dinsdag voor de rechtbank aldaar behandeld. Als beklaagden ston den terecht; de onder-stationschef De With en de voorman Broeckhuyzenmet zeer uitvoerig getui gen verhoor. Er waren 24 getuigen, in de eerste plaats Van Veen, onder-chef, die te half elfden dienst aan De With overgaf. Het blijkt, dat Broeckhuyzen aan het personeel een telegram tot wijziging van den treinloop mondeling overgebracht heefthoewel hij het had moeten vertoonen, doch ook dat geen instruc tie voorschrijft dergelijke telegrammen te doen tee kenen. Na uitvoerig getuigenverhoor heeft het O. M., zijn requisitoir nemende, geëischt voor B., voorman, 3 maanden, en voor den onder-chef d. W., 45 dagen celstraf en solidair in de kosten. Uitspraak Dinsdag a. s. 28 Febr. Kunstnieuws. Voor een talrijk publiek, altijd voor het uitgaande Goes, werd Dinsdagavond door Aurora »De Kiesvereeni- ging van Stellendijk" opgevoerd. De vroolijkheid, die blijkbaar den geheelen avond het publiek beheerschte, is de beste critiek, èn voor het stuk èn voor de ver- tooners. De parodie op de uitingen van politiek leven in kleine gemeenten, een blijspel, nu eens geestig en soms ook flauw, werd op eene wijze opgevoerd, die ons voor de drie hoofdpersonen, namelijk Schor, Valburg en Haspelstok, in bewondering deed ontsteken. De opvatting van de rol van Haspelstok was geheel gelijk aan die van Rosier Faassen. Bij zijn optreden beging hij eene kleine fout door zich het air te geven als wilde hij zeggen«daar heb je nu den comicus" maar spoedig verbeterde hij zich. De secretaris speelde zeer, zeer goed; in het ietwat gerekte gesprek met Caroline namen wij een enkel vlekje waar in houding en gebaren, maar niet noemenswaard. Schor was een type van een bekrompen politieken tinnergieterde grootste kunst voor hem is het, om met een strak gelaat de dwaasheden van Haspelstok aan te hooren en den bombast te vertellen, dien de auteur hem in den mond legt. Hij kweet zich uitstekend van die moeielijke taak. De drie genoemde personen bij elkaar te zien zitten en te hooren «Liesvergaderen" is bepaald een genot ge weest, althans voor hen die gaarne een grap hooren en een lach overhebben voor eene dwaasheid. De kastelein speelde bevredigendherinneren wij ons hoe Van Zuylen die rol vertolkte, dan zouden wij op den Goeschen Steekamp veel te zeggen hebben maar slechts in enkele gevallen is vergelijking tusschen tooneelisten van beroep en dilettanten geoorloofd. Het costuum van den kastelein was niet zoo heel bijzonder. Marksteen, de grondeigenaar in den Statenpolder, had blijkbaar de plankenkoorts; wij zagen hern beter spelen. Zijn grime beviel ons niets, hij was een jong man en geen man, waaruit twee leden van de Tweede Kamer konden gesneden worden. Zijn toon was vaak zeer gelukkig, maar.... kom, kom, de rol is moeielijk en ondankbaar. De dames Louise en Caroline mochten onze sym pathie niet verwerven; Louise was wel iets beter en ongedwongener dan Caroline, maar zij waren te koel en te onhartelijk jegens elkander, voor twee vriendinnen die alles met elkaar bespreken Ook waren zij in het eerste bedrijf een beetje van streek, zoodat de souffleur meer gehoord werd dan de vertoonsters. In het gesprek met den ingenieur was Caroline te bedeesdze keek te veel naar den grond en te weinig naar den man, van wien zij zooveel verwachtte. We mogen echter niet vergeten, dat de auteur al zijn co- mische kracht geschonken heeft aan de rollen der drie trouwe comparanten, terwijl hij weinig zorg besteed heeft aan de damesrollen. De parodie is bij het stuk hoofdzaak, de intrige bijzaak. Jammer is het, dat het stuk door zulke ergerlijke flauwiteiten ontsierd werd. Onnatuurlijk is de bijnaam van de kiesvereenigingde politieke kompasnaald. Menschen, wien het ernst is met ver gaderingetje spelen, geven hun gezelschap geen dwazen naam. Eene courant, die tot motto heeft: «Houdt de kat van 't spek", zouden wij niet gaarne lezen. Tweemalen hoorden wij het min geestige gezegde van de Insectenscholen. Ons dunkt, dat éene keer reeds een keer te veel was. Waarom het logement nu juist de «Klimmende tortel" moest heeten vatten wij niet. In het geven van bijnamen is de auteur onge lukkig geweest. Het tooneel zag er, hoewel klein, aardig uit. Eene kamer voor 4 30 stoelen was het nietmaar na den brand te Weenen roeit men ook te Goes met de rie men, die men heeft. Ten slotte onzen bartelijken gelukwenscli aan «Aurora" met het succes, dat zij inoogste met deze haar jongste onderneming. Wij houden ons nog dezen winter aan bevolen en zullen het Slot Ostende niet passeeren als de rederijkerskamer hare offers brengt op het altaar der kunst. 22 Febr. '82. R. Buitenlandsch Overzicht. Van de Bradlaugh-vertooning in het Britsche Lager huis is Dinsdag weer een nieuw bedrijf afgespeeld. Na de tweede weigering om hem tot eeds-aflegging toetelaten, heeft zijn vriend Labouchère een motie in gediend om het huis te doen verklaren, dat Bradlaugh's zetel voor Northampton vacant is en dat er eene nieuwe verkiezing moet plaatshebben, stellig met de zekerheid dat dan de kiezers een krachtig démenti aan het huis zullen geven door Bradlaugh weer aftevaardigen. Die motie nu verwierp het huis met 307 tegen 48 stemmen. Geen kleine meerderheid alzoo Daarop trad Bradlaugh voor de tafel, en las en onderteekende de eedsformule, verklarende dat hij nu den eed afgelegd had en zijn zetel wilde innemen. De voorzitter echter gelastte hem zich te verwijderen. Bradlaugh gaf hieraan gevolg, maar nam toen niettemin plaats, zoodat de voorzitter hem opnieuw moest verzoeken heen te gaan. Bradlaugh gehoorzaamde. Lord R. Churchill verklaarde toen dat de zetel voor Northampton vacant is, aan gezien Bradlaugh dien zetel zonder voorafgaande eeds aflegging ingenomen had. Op voorstel van Gladstone werd het debat hierover verdaagd tot heden. Een tweede quaestie is een onderzoek, waartoe de Lords besloten hebben, om te weten in hoever de nieuwe Iersche landwet, die eerst 4 maanden in wer king is, gunstig werkte. De regeering verklaarde zich sterk tegen dat onderzoek, verzekerde dat de wet goed werkt en heelt zelfs bij monde van lord Granville ver klaard, dat zij noch aan de samenstelling noch aan de beraadslagingen van de benoemde commissie zal deel nemen. In Lager- en Hoogerhuis heerscht daarover ern stige oppositie. In het algemeen echter staat de pers in Engeland aan de zijde der regeering. Door de regeering is, bij het begin der discussiën over de wijziging van het reglement van orde, als eerste bepaling omtrent de debatten-sluiting voorge steld, dat, wanneer er minder dan 40 leden tegen sluiting zijn en minstens 400 voor, het voorstel zal gerekend worden aangenomen te wezen. De behandeling daarvan is verdaagd. De Russische generaal Skobelelf redeneert steeds door, om den anderen dag te verklaren, dat men hem verkeerd heeft begrepen, toen men de woorden weergaf, welke hij den vorigen dag had gesproken. De Russische regeering verklaart echter dat zij vredelievend is, trots al dat geschreeuw van den generaal tegenover Oostenrijk en Duitschland. De Duitsclie re geering zou toch nog aan de Russische om opheldering gevraagd hebben over hetgeen die praatgrage mijnheer heeft gezegd, en Skobelelf zou zelfs bevel Ontvangen hebben naar Petersburg terug te keeren. Zoo zegt men. Frankrijk en Engeland zonden de Porte opnieuw de meest vredelievende ophelderingen aangaande Egypte. Zij verklaarde» er nooit aan gedacht te habben de souvereiniteitsrechten van den Sultan op Egypte te miskennen. Overzicht van den stand der koersen. Het vak van den effectenman is waarlijk geen ge makkelijk vak, wil hij ten minste zijn werkkring ern stig opvatten. Dan toch zal hij zich uitgebreide studie moeten getroosten om op de hoogte te blijven van alles, wat er op den financiëelen en économischen toe stand der verschillende rijken, der vele binnen- en buitenlandsche Maatschappijen plaatsgrijpt. En hoe uitgebreid is dat veld niet en hoeveel voorafgaande studie wordt er niet vereischt, eer men klaar is om het met vrucht te kunnen bewandelen. Wil de effecten handelaar niet door anderer oogen zien, dan dient hij zijne kennis op eigen waarnemingen te kunnen bouwen; eerst dan kan hij zijn besten raad geven, eerst dan is hij vakman. Wij kwamen tot deze gedachte, toen we lazen den nieuwen naam, waarmede thans de Cle veland, Mount Vernon Sc Delaware en Columbus Ex tension Spoorwegmaatschappij gedoopt is, luidende Cleveland, Akron en Columbus Spoorwegmaatschappij, waardoor ons de moeielijkheid herinnerd werd om voort durend op de hoogte te blijven der verschillende fusies, reorganisaties enz.een arbeid, waarvoor ons carte blanche te weinig tijd rest. Nadat in 4875 een» schuldregeling had plaats gehad, bleef de Maatschappij in 4878 wederom in gebreke aan hare verplichtingen te voldoen, waarin de obligatiehouders aanleiding von den tot het voeren van een proces om de volmacht tot executie te verkrijgen, welke in '84 verkregen werd, waarop de verkoop aan de obligatiehouders volgde. Houders van certificaten voor obligatiën, af gegeven door het comité tot bescherming der belan gen, zullen ontvangen voor hoofdsom en verschuldig- den interest 460 pet. van de hoofdsom in nieuwe aandeelen der gereorganiseerde Maatschappij, waarvoor evenwel ter verdere behartiging en vestiging der nieuwe zaak wederom certificaten zullen worden afgegeven door de Bankiersfirma's Wertheim Gompertz en F. W. Oewel. Hoog spel spelen is eene liefhebberij, waaraan op schier alle einden der wereld geofferd wordt. Dezer dagen toch werd uit New-York geseind, dat in de afgeloo- pen week in de Unie niet minder dan 454 faillisse menten voorkwamen, voor een groot deel het gevolg van speculatiën in granen en katoen te Chicago en New-Orleans. 'tLaat zich begrijpen, dat hierdoor geen gunstigen invloed op de New-Yorker effectenbeurs gevoelig als kruidje-roer-me-niet werd uitge oefend. Het loopende gerucht, dat het volgende 3-maandelijk«che dividend der Denver Rio Grande Spoorwegmaatschappij niet uitgekeerd zou worden, schijnt ook weer een van die looze berichten te zijn, welke uitgestrooid worden door lieden die anderen het geld uit den zak willen rollen zonder onder het bereik der strafwet te vallenalthans het Engelsche hoofd orgaan deelt mee, dat te Londen van den president der Maatschappij bericht zou ontvangen zijn, dat het gerucht van allen grond ontbloot is. Den Brazilianen werd iets ontnomen, wellicht door de publicatie der begrooting van 4882/3 sluitende met een tekort van 40304044 milreis de ongeloofe- lijke som van ruim 88% millioen gulden. Het totaal der tekorten over de dienstjaren van 48601880 zou bedragen bijna 630 millioen milreis. A propos van tekorten mogen we niet vergeten te spreken van Hongarije. Uit de thans bekend gemaakte uitkomsten over het vierde kwartaal van den Hongaar- schen Staatsdienst van 1884 blijkt, dat het werkelijke deficit over dat jaar wederom veel grooter was dan het geraamde. Het verschil bedraagt niet minder dan 11. 10 millioen, d. i. ongeveer de helft meer dan ge raamd is. De ontvangsten zouden 4 2'/,o percent meer hebben moeten bedragen om het evenwicht tusschen het debet en credit der kas te verkrijgen. Tegenover dit feit meent de Frankfurter Zeitung de vraag te mogen stellen of een Staat, die na alle verbeteringen slechts zeven achtsten opbrengt van hetgeen hij voor den dienst noodïg heeft, beweren kan dat hij, 6 pet. voor niet gevestigde schuld betalende, eene woekerrente betaalt en bij daarom genoodzaakt is de 6 pet. in in een 4 pet. te converteeren. Van de Egyptenaren konden de 4 pets. ietwat avan- eeeren. De uitkomsten van den Egyptischen Staatsdienst over 4881 zouden de verwachting overtroffen hebben het overschot, geraamd op E 448,551 bedroeg in werkelijkheid E 4,334,205. De Russische Staats- en Spoorweg fondsen brokkel den ietwat af, wat niet te verwonderen is nu aan den politieken hemel veel beteekenende wolkjes, slechts zoo groot als «eene handpalm", gezien werden en eenigszins het vermoe !en deden rijzen van eene naderenden kogelregen. De Regeeringsbode zal daarom zegt men binnen enkele dagen de verzekering officieel meê deelen, det Rusland'» regeering eene vredelievende staatkunde zal blijven volgen en de vreedzame ontwik keling van den (economischer] en socialen toestand des lands zich tot taak heeft gesteld. »'t Is haar dan ook geraden", want de houders van Russische fondsen zijn gevoeliger dan ooit. Maar al is, of liever al zal dat mooi gezegd wezen van de Regeering, waar blijven echter hare daden om in den socialen en mconomischen toestand verbetering te bren gen? Welke maatregelen neemt ze om debinnenland- sche agitatie door eene vredelievende gehechtheid aan de inrichting van den Staat te doen vervangen en waar blijven de maatregelen om het papier-disagio allengs te verminderen? En toch, alleen op daden komt het aan. Over de exploitatie der Baltische Spoorwegmaat schappij wordt meegedeeld, dat de gezamenlijke ont vangsten over het geheele jaar 4881 R. 45.245. meer bedroegen dan over 4880; jammer, dat men niet meêdeelt hoe het staat met het bijtepassen bedrag tengevolge van het papier-disagio voor de betaling der coupons in goud. Zou dit minder gunstig zijn? Turken niet veranderd. De aan Rusland afgestane inkomsten zijn een gedeelte der schapenbelasting en zekere tienden, waaruit de oorlogsschatting aan het Czarenrijk voldaan zal worden. De houders der 9pcts. schatkistbons hebben hunne oppositie opgegeven. Columbianen en Peruanen moesten ietwat verlies zich getroosten. Ten slotte zij, in vervolg op het betrekkelijk ge deelte van het vorig overzicht, houders van certificaten Paducah-Elisabeth meegedeeld dat eene uitkeering van f61tegen afstempeling op het certificaat door HH. Wertheim Gompertz te ontvangen is. Gemengde Berichten. Nieuwdorp. Verleden Zondag bereikte het zeewater eene buitengewone hoogte. Alle omstandigheden liepen dan ook samen voor de geweldige golfverhefling, die steeg tot 3.50 boven Amsterdamsch peil. Aan den Van Citterspolder kon de zeedijk door den hevigen wind niet al het water tegenhouden; hier en daar werd het er over gezweept. 's-Heer Arendskerke. Met genoegen verneemt men, dat de postpakketdie»st op 45 Maart geopend zal worden met het verkeer van een bespannen vervoer middel tusschen het station alhier en het hulpkantoor te Borssele over Heinkenszand en 's-Heerenhoek. Hansweert. Maandag had de knecht van schipper A. Jumelet, tehuis behoorende te Bruinisse, op de reis van België naar hier het ongeluk den mast, die naar men zegt door eigen onvoorzichtigheid niet goed in den koker bevestigd was, op het lichaam te krijgen. Met behulp van een in de nabijheid zijnden persoon, die met zijn vaartuig daar lag en op het zien van het ongeval toesnelde, mocht de schipper erin slagen den knecht, schoon zwaar gekneusd, uit zijne netelige positie te redden. De landbouwer Ketelaar te Colijnsplaat, op wiens hoeve den 17 Januari een brandbrief gevonden werd en bij wien dienzelfden dag eene schuur met 20 stuks vee en een groote hoeveelheid graan verbranddeis door de justitie gearresteerd en naar het huis van arrest te Middelburg overgebracht. (Af. Ct.) De heer J. Smits te Middelburg heeft den Ko ning op zijn jaardag een dozijn wafelen cadeau gedaan. De kleine prinses zal er waarschijnlijk best mee iD haar schik zijn geweest. Ook uit onze omgeving werden Z. M. gelukwenschen toegezonden. De heer P. Van Wingen, burgemeester van Oudelande, zond n.I. een telegram aan den vor- stelijken jubilariswaarop hem uit naam van Z. M. een dankbetuiging werd toegezonden. Yzendijke. Zondagavond tusschen 8 en half 9 ure ontstond er brand op de hofstede van W. Almekin- ders, in den Rooden hoek. Een tweetal schuurtjes ver brandden geheel en al, terwijl een paard, twee koeien en drie runderen enz. omkwamen in de vlammen. Het woonhuis bleef gespaard. Onze brandspuit en die van Schoondijke konden weinig op het terrein van den brand uitrichten. De oorzaak van den brand is niet bekend. Alles is echter verassureerd. -Zaterdagnacht is uit de secretarie te Zuid- Beierland door inbraak omstreeks f 70 ontvreemd. In bijna alle bladen komt een bericht voor uit het Handelsblad van eene vrouw, die haar man in een herberg, waar hij trouw bezoeker was, quasi het eten bracht in een gedekten schotel, waarin deze, toen hij later met zijn kameraden wilde toetasten, niets vond dan een briefje met de woorden «smake lijk eten wij hebben thuis hetzelfde". Onder luid gejouw van zijne kameraden alsof die recht hadden van jouwen, waar zij zeiven mee deden, en hierbij weer de bekende vergelijking van den pot en de ketel van toepassing is verliet de man de kroeg. Het is mogelijk dat zoo iets onlangs weer is voor gevallen, maar het geheele verhaal heeft verbazend veel overeenkomst met een verhaaltje, dat jaren ge leden al in een almanak stond. Men zal dit soms nog niet eens hebben opgerakeld Te Stein bij Gouda heeft zich een geval van pokken vertoond met doodelijken afloop. Een daglooner te Haaksbergen ging na vol brachte dagtaak bedaard huiswaarts en ontmoette onderweg een paar jolende bruiloftsnoodigers, waarvan de éen louter uit baldadigheid het mes trekt en hem daarmede zoo toetakelt, dat de man, na nog eenige schreden gezet te hebben, bewusteloos in elkander zakt. Gelukkig was er geneeskundige hulp bij de hand, zoodat de ongelukkige spoedig verpleegd kon worden. De heer J. A. De Bergh deelt in de N. R. Ct. mede, dat bij den heer Yan Schermbeek, hoofdcom missaris van politie te 's-Gravenhage, van Z. Ms consul te Chicago een schrijven is ontvangen betreffende het in dat blad medegedeelde omtrent de naar Amerika vervoerde minderjarige Helena Bruno. De consul con stateert daarin, dat zij werkelijk thans woonachtig is te Grand Rapids, in den staat Michigan, en wel als dienstbode in het gezin van zekeren Frek. C. Idema, 288 Lyonstreet, iemand die zeer goed ter naam en faam bekend staat. Leentje zelf past braaf op, doch weigert stellig eenige inlichtingen te geven omtrent de personen in den Haag, die haar naar Amerika hebben geholpen, tegen den wil harer moeder in. De consul verklaart zich gaarne bereid om de Haag- sche justitie verder van dienst te zijn. Later bericht de heer De Bergh weer, dat het bo venstaande niet geheel juist is en dat Leentje den 4 dezer maand getrouwd is met Willem Van Valken burg, een jonkman van den Christ. Geref. godsdienst,

Goessche Courant | 1882 | | pagina 2