BOERENINSPAN, BOEEEïrmSPAïr, BOERENINSPAN, Boereninspan, een HOEFJE, Buitenlandsch Overzicht. Gemengde Berichten. Ingezonden Stukken. Laatste en telegraphische berichten. Burgerlijke Stand Goes Liefdadigheid. Marktberichten. ADVERTENTIËN. Oproeping. Openbare Verkooping eenig HUISRAAD Openbare Verkooping. een Woonhuis en Erf, Openbare Verkoopingen, MEUBILA1RË GOEDEREN. Openbare Verkooping. Een perceel Bouwland, Een perceel Bouwland, een Woonhuis met Erf, Bouw- en Weiland. Inmiddels uit de hand te koop. Openbare Verkooping. eenen kapitalen eenige Meubilaire Goederen, Nog altijd is het Britsche lagerhuis bezig met het debat over hit adres van antwoord op de troonrede. Natuurlijk is daarbij ook de Iersche quaestie op het tapijt gebracht, en de regeering handhaafde hare mee- nieg, dat de landwet uitstekend werkte, wat Daily News beaamt. Tot verbazing van velen moet Gladstone zich ook gunstig hebben uitgelaten over een eigen Iersch par lement. De Iersche heeren zijn daarover natuurlijk zeer in hun schik, omdat dit voor hen een uitstekend wapen is om meer en meer dat stokpaardje te gaan berijden. Uit Weerien komen weer berichten van overwin ningen, door de Oostenrijksche troepen op de opstan delingen in Dalmatië behaald. Volgens de Politische Correspondenz is de Monte- negrijnsche regeering thans zeer actief in het hulp verleenen aan de Oostenrijksche. Het Montenegrijnsche grenscordon is thans op cor recte wijze werkzaam en begint ijver te ontwikkelen. De instructie voor het cordon, van de Montenegrijn sche regeering uitgegaan, regelt nauwkeurig de con trole op het passeeren der grenzen en bedreigt straf tegen elke hulp, aan de ontevredenen uit Crivoscie en de Herzegowina verleend, met name het toevoeren van vrijwilligers, het verschaffen van wapenen, muni tie of levensmiddelen, en het opnemen van vluchte lingen. Een Montenegrijnsche kommandant, die de voorschriften overtrad, is met geldboete en gevange nisstraf gestraft. De Italiaansche regeering heeft met de scrutin-de- liste meer succes gehad dan de Fransche. De volks vertegenwoordiging ging met haar dien weg uit Middelburg. Sedert geruimen tijd worden in de duinen te Biggekerke machinale proeven genomen tot het verkrijgen van goed drinkwater voor de duinwa terleiding naar Vlissingen. Het resultaat is tot heden gunstig. Woensdag is door de rechterlijke macht uit Dord recht, vergezeld van een geneeskundige, te Oud-Alblas een onderzoek in loco ingesteld naar een aldaar ge- pleegden moordaanslag op den veearts De B. Het schijnt, dat een der toegebrachte wonden gevaarlijker is dan men aanvankelijk vermoedde. Niettemin be staat er toch alle hoop op herstel. Die poging tot moord is door zekeren N. H. H., wo nende te Drimmeten, gepleegd uit medelijden met zijne zuster, die door haren man, De B., zeer slecht be handeld werd. In de overtuiging, dat hij zoowel zijne zuster als zijne familie eene weldaad zou bewij zen door De B. het leven te benemen, begaf hij zich, na zijne zaken in orde te hebben gebracht, des avonds te 7 uren naar Oud-Alblas, wachtte zijn zwager op en lostte, toen deze de dorpsherberg verliet, twee re volverschoten op hem. Vervolgens gaf hij bij een kennis eenige brieven af, met verzoek die op de post te bezorgen en vluchtte daarna naar Dordrecht, waar hij ter beschikking van den officier van justitie is gesteld. Naar aan de Asser Ct. uit Zwolle wordt mede gedeeld is den notaris Tjarda Van Starkenborch te Groningen Vrijdagterwijl hij per spoor reisde van Zutfen naar zijne woonplaats, een pakket ontvreemd, waarin twaalf aandeelen Charkow-Azow spoorweg, ter waarde van omstreeks f 9000. Volgens het N. v. d. tl., hebben de schilders bazen te Amsterdam het besluit genomen de gevraagde loonsverhooging enkel toe te kennen aan ben. die de bewijzen leveren op de hoogte van het vak te zijn en door ijver uitmunten. De andere gezellen zullen zij laten strike maken. De voormalige veldwachter van Woubrugge, die zich voor eenige dagen met een vrij aanzienlijk bedrag, hem in zijne betrekking toevertrouwd, uit de voeten maakte, is te Antwerpen gevat en nog in het bezit gevonden van een deel der gestolen gelden en eenige zegels. Zijn uitlevering is vanwege onze re geering aan het Belgisch gouvernement aangevraagd. Te Melick in Limburg ontstond Donderdag morgen tusschen de gebroeders G. en H. Moors een woordentwist, die zoo hoog liep, dat II. M. een re volver nam en daarmede een schot op zijn broeder loste, dat evenwel zijn doel miste. G. M. gooide toen met een mestvork, die hij in de hand had, naar zijn broeder H. Deze nam de mestvork op en nu, ge wapend met deze en een revolver, ging hij op G. aan en schoot hem in het voorhoofd boven het rechter oog. De dader heeft zich onmiddelijk verwijderd. De toestand van den lijder is van dien aard, dat men hoop heeft op herstel. De kogel is uit de wond gehaald. De Londsche firma Archard en Ruckert, hande lend op Indië, is failliet verklaardhet passief bedraagt ongeveer 200,000 pd. st. De werf te Devonport is grootendeels afgebrand; men schat de schade op 20,000 pd. st. De brand wordt toegeschreven aan Fenians, want men vond lucifers in balen, die uit Dublin waren gekomen. In de onmiddellijke nabijheid van Luik heeft men een twintigtal hoogst merkwaardige, zeer artis tiek bewerkte en uitmuntend geconserveerde antiek bronzen statuetten enz. opgegraven, die kunnen wed ijveren met de schoonste stukken welke men te Pom- peji heeft gevonden en die blijkbaar tot versiering van een Romeinsche villa gediend hebben. De archeolo gen meenen, dat deze voorwerpen uit de 3e eeuw na Christus zijn. De vMeuse" verneemt uit Brussel, dat de justi tie op het spoor is van den moordenaar van Bernays. Volgens de „Escaut" heeft iemand een aantal brie ven van Vaughan, geteekend met zijn waren naam, aan de justitie gezonden. Ook de „Indépendance verneemt dat men Vaughan op het spoor is. Men weet althans zeker wie de moordenaar is. De «Etoile" deelt een brief van de justitie aan de politie van Lyon mede, waarin wordt voorgeschreven wat deze te doen heeft. Men vermoedt dat Vaughan naar een der badplaatsen in Zuid-Frank rijk de wijk heeft genomen; hij zou een jonge vrouw bij zich hebben en een ziek kindde eerste gaat voor zijn vrouw door. Het' schijnt, zegt de «National" van Brussel, dat sedert den moord van Bernays iemand, behoorende tot de eerste families van het land, is verdwenen; zijn signalement komt in vele opzichten overeen met dat van Vaughan. De «Etoile" bericht, dat de justitie te Antwerpen een onderzoek instelde in een der hotels en beslag legde op een groote kist met papieren, In de tunnelwerken van den Arlberg zijn bij een dynamiet-ontploffing verscheidene werklieden ge dood. Weder is eene financiëele inrichting te Parijs ineengezakthet «Comptoir breton." Toen eenige crediteuren Woensdag aan het kantoor kwamen om gelden te ontvangen, vonden zij de luikjes gesloten. De directeur is op de vlucht. Het tekort is aan zienlijk. Uit de provinciën wordt gemeld, dat de «Banque des Périgord" te Périgueux, waarbij de bewoners van den omtrek zwaar betrokken zijn, hare betalingen gestaakt heeft. Datzelfde is het geval met het ban kiershuis Hollard te Pont-a-Mousson, en met de «Banque de Majon." (N. R. Ct.) Volgens bericht uit Charkow is de Universiteit aldaar op last van den rector om geen andere reden gesloten dan wegens ongeregeldheden onder de stu denten. Die bewegingen stonden in geen verband met de politiek. Volgens particulier bericht is Zr. Ms. stoomschip Atjeh, na geruimen tijd in de wateren van Atjeh te hebben vertoefd, den II Januari te Point de Galle (Ceylon) gearriveerd, met bestemming om nu ook eens naar de schipbreukelingen van de Koning der Nederlanden, die sedert October nog niet terecht zijn, te zoeken. Het ware niet overbodig, dat de Regeering en de maatschappij «Nederland" eindelijk eens volledig bericht gaven van wat er gedaan is om de verlorenen te vinden, over wier lot velen in de akeligste onzeker heid blijven verkeeren. (N. R. Ct.) Het gezonken Engelsche schip Kosmos (zie ons vorig no.) had behalve den kapitein 26 man aan boord. Men heeft reeds 9 lijken gevonden. Uit New-York wordt gemeld, dat de stoomboot Westphalia bsricht bracht van schrikbarend weder op den Oceaan; ettelijke stoomschepen, die verwacht werden, bleven weg, daaronder de Rotterdamsche stoomboot W. A. Scholten, die achttien dagen geleden vertrokken was. Volgens nader bericht is de Scholten Vrijdag 10 dezer te New-York gearriveerd. Mijnheer de Redacteur In eene correspondentie uit Utrecht, gericht aan de Amh. Courant en overgenomen door het Vader land, omtrent eene zich ontwikkelende afscheiding van eene groep studenten aan de Utr. Academie, wor den de onaangenaamheden nog eens weer opgerakeld, die aldaar vóór ongeveer 25 jaren tusschen de mu zenzonen plaats hadden, 't Is waar, dat de twee par tijen destijds den naam droegen van Aristocraten en Democraten, maar dienamen waren door «het publiek" niet juist gekezen. Dit doet er zeker minder toe. Maar onjuist is het. dat de zg. Democraten zich af scheidden en een afzonderlijk lichaam oprichtten onder den naam van «Mutua Fides." Dit deden juist de Aristocraten, die zich later weder aan het oude Utr. St. corps hebben aangesloten. Ik ben getuige geweest van den toen gevoerden strijd en heb er dapper aan meegedaan, maar onwaar is het, dat het tusschen de partijen alszoodanig soms tot «geweldige kloppartijen" kwam. De verwijdering was wel groot, zoodat vroegere schoolkameraden elkander zelfs niet meer groetten, maar ik durf met zekerheid zeggen, dat er nooit eenige handtastelijke botsing tusschen de partijen of gedeel ten daarvan naar aanleiding van het gebeurde heeft plaats gehad. Integeadeel, die werd ten allen tijde vermeden. Wanneer er bv. op den «dies" der Academie sere nades Werden gebracht adn de Verschillende profes soren, overlegden de hoofden der partijen welke richting men zou kiezen, om elkander niet te ontmoeten, en ik herinner mij zelfs een oogenblik, dat bij eene brug de eene partij den pas vertraagde en de andere die ver snelde, om alle onaangenaamheden te voorkomen. Als leden der partij van de zg. Democraten, onder leiding van graaf Nahuijs, Gleichman, Van Hall, Repeliusen Van Geuns hebben wij altijd getracht, ons waardig te gedragen. EEN OUD-ABT-ACT IS VAN DEN SEN. VET. VAN HET UTR. STUDENTEN-CORPS. 's-GRAVENHAGE13 Feb. Bij Kon. besluit is benoemd tot betaalmeester te Sas van Gent de heer M. L. De Balbian van Doornsurnumerair bij den dienst van 's rijks schatkist. PARIJS, 13 Febr. Engeland en Frankrijk zijn tot eenstemmigheid gekomen omtrent Egypte. KONSTANTINOPEL13 Febr. De Porte zond eene nota aan de mogendheden, verklarende dat zij den bestaanden toestand in Egypte wil handhaven. Dit wordt een vredelievend teeken geacht. WEENEN, 13 Febr. Oostenrijk heeft van de be zetting van Montenegro afgezien. Een Oostenrijksch oorlogschip nam een Italiaansch schip, beladen met achterladers voor de opstandelingen. van 10 tot 13 Febr. 1882. Geboren: den 11, Simon Gerrit, z. v. Simon Gerrit Koen en Magrietha Remijn. Overleden: den 12, Willem Frederik Johannes, 10 j., z. v. Johannes Cornelis Adriaansen en Wilhel- mina Bosman. DIAKENEN bij de Hervormde gemeente te Goes, zullen Donderdag den 16 dezer aan de huizen der ingezetenen hunne driemaandelijksche collecte houden. Zij bevelen die collecte ten behoeve der armen, aan hunne zorgen toevertrouwd, in de liefdadigheid der in gezetenen ten zeerste aan. Goes, 43 Febr. 4882. Namens diakenen voornoemd, I. WESSEL, Voorzitter. V. d. BUSSCHE, Secr. Per Telegraaf. ROTTERDAM, 13 Februari 1882. Granen met ruimer aanvoer dan de vorige week. Tarwe met weinig kooplust 25, Rogge 10, Blauwe erwten 25, Witte - en Bruine boonen en' Kanariezaad 50 cent lager. Haver 10 cent hoo ier. Buitenlandsche granen flauw. Meel l/4 lager. Voor Vlas op het land was levendige vraag. Op de markt waren 55210 steen aangevoerd, meest in de min dere soorten, waarvan een goed gedeelte tot ee nigszins lagere prijzen nemers vond. Zie verder het bijvoeguel. Heden overleed ons geliefd zoontje WILLEM FREDERIK JOHANNES, oud 10 jaren. Station Goes, 12 Februari 1882. J. C. ADRIAANSEN. W. BOSMAN. Allen, die iets te vorderen hebben van of verschuldigd zijn aan wijlen de wed. Johs. Schenk, overleden te Baarland den 5 December 1881, wordt verzocht daarvan opgaaf of betaling te doen ten kantore van den Notaris L. A. PAARDEKOOPER OVER MAN, te s-Oravenpolder, vóór of op den 20 Februari 1882. De Notaris I. KARSEBOOM, gevestigd te Heinkenszand, zal «>p Woensdag 15 Febr. 1882, des voormiddags te 10 uren, ten verzoeke van de erven van Hnbr. De Jonge, op de hofstede door hem bewoond geweest, onder de gemeente Heinkenszand, publiek ver- koopen EENEN KAPITALEN hoofdzakelijk bestaande in 3 Paarden, 5baatgevende Melkkoeien, 2 kalfdragende Vaarzen, 1 Jaar- lingkalf, 2 Mestputloopers, circa 35 Kippen en Hanen, Eenden en Ganzen; voorts2 Men wagens, 1 Karretje, 1 Driewielskar, 3 Ploegen, Eggen, Rolblok, Slee per, Windmolen, Geeselsteen en Paard, Kruiwagen, Karn-, Vleesch- blok, Koebak, Karn- en Melkge- reedschappen, Arbeidersgereed schappen, Paardentuigen, een partij Hooi, Stroo en droog Hout, enz. enz. en eindelijk en hetgeen meer ten verkoop zal worden aangeboden. Nadere inlichtingen te bekomen bij bo- vengenoemden Notaris. De Notaris I. KARSEBOOMgevestigd te Heinkenszand zalten verzoeke van den heer P. A. Van Acker, te Hansweert op l>on<ler«lat> 16 Febr. 1882, des voormiddags te half elf uren precies, in het gemeentehuis te 's-Hcerenhoek, pu bliek verkoopen staande en liggende in de gemeente 's-Hee- renhoekgemerkt N. 52kadaster sectie A nummer 525, Huis en Erf groot 7 aren 10 centiaren. Aanvaarding gelijktijdig bij de betaling der kooppenningen op 1 Mei 1882. Grondlasten f 6,80. Nadere inlichtingen te bekomen bij bo- vengenoemden Notaris. ten overstaan van den oud-Griffier Mr. P. J. A. Van DAM, op Donderdag 16 Febr. 1882, des voormiddags te 9 uren, ten verzoeke van den eerzamen I. Bergers, op de aldaar door hem bewoonde hofstede te Yerseke, op het dorp, van EENEN KAPITALEN als8 extra schoone Paarden, 24 stuks uitmuntend Hoornvee, Var kens, Hoenders, Wagens, Ploe gen, Eggen en verdere uitmun tende Landbouwersgereedschap pen, Stal- en Zoldergereedschap pen, Zaadzeil,Mest in den mestput, Karngerei, Wei-, Kant-, en Kla- verhooi, mitsgaders eene groote partij Op I>© ii der dag 23 Febr. 1882, des voormiddags te 9 uren, ten verzoeke van den eerzamen H. Tan den Bosch, te Waardeop de aldaar door hem bewoonde hofstede S. Annaput, van een fraaien als: 12 extra schoone Paarden, Hoornvee in soorten; Wagens, Ploegen, Eggen en verdere land bouwersgereedschappen, Hooi en wat meerder zal opgeveild wor den. De Notaris I. KARSEBOOM, gevestigd te Heinkenszand, zal, ten verzoeke van W. L. Hirdes, landbouwer te Nisse, op Vrijdag 17 Frbr. 1882, des voormiddags te 10 uren, in het ge meentehuis te Nisse, publiek verkoopen: bestaar.de in WOONHUIS, SCHUUR en ERF, staande en liggende aan en bij het dorp Nisse, achter de pastorie in Vernhovenhoek, bij het kadas ter dier gemeente bekend in sectie A nos. 251 en 252, te zamen groot 28 Aren 40 Centiaren. gelegen in Schuurhoek, onder de gemeente Nisse, kad. sectie A no. 277, groot 63 Aren 40 Centiaren. gelegen in Noosboekaan de bocht van den weg, onder de gemeente Nissekad. sectie A no. 227, groot 67 Aren 40 Cen tiaren en staande en liggende op het dorp Nisse, op Ambachtsheeren-vroone, kad. sectie A no. 429, groot 1 Are 85 Centiaren. In perceelen en in combinatiën te veilen. Te aanvaarden: het le perceel den 1 April 1882. 2e en 3e perceel den 7 Maart 1882. s 4e perceel den 1 Mei 1882. Betaling der kooppenningen den 7 Maart 1882. Onder nadere goedkeuring kunnen hierbij IN PACHT volgen circa 17 Hectaren Nadere inlichtingen zijn te bekomen bij den verkooper en bij bovengenoemden No taris. Op Woensdag 22 Febr. 1882, des morgens te 9 uren, zal de eerzame Jannetje Wagenaar weduwe Engel SInke, te Hansweert, op de door haar bewoonde hofstede aldaar, ten overstaan van den No taris VAN DEN BUSSCHE, publiek ver koopen bestaande in 1 bruin Merrie- paard, oud 16 j jaren, 1 zwart Dito, oud 15 jaren, 1 zwart bles Ruinpaard, oud 10 jaren, 1 bruin Veulen- dragend Paard, oud 9 jaren, 1 vos bles Dito, oud 6 jaren, 1 bruin Ruinpaard, oud 3 jaren, 1 zwart Merriepaard, oud 3 jaren, 1 blauw Dito, oud 2 jaren, 12 baatgevende Melkkoeien, 7 Run- ders, 4 Stieren, 1 Schaap, 2 Karn honden en Hokken, 3 vette Var kens, 12 Mestputloopers, 30 kop pel Hoenders en Hanen, 1 Kap- wagen, 2 Menwagens, 1 Driewiels kar, 9 Ploegen, 5 Eggen, 2 Rolblokken, 2 Sleepers, 2 Karn molens, 1 Snijmolen, 1 Penenmo- len, 1 Windmolen, 1 Rosmolen, 1 Geeselsteen en Paard, 1 Wa terbak en Goten, Bouw-, Melkers- en Zoldergereedschappen, Har nas, oene groote partij afgebrand Ijzerwerk van Wagens, Karren, Ploegen, Eggen en andere Land bouwgereedschappen, een partij Brandhout, 50 voer Wei-, Kant en Klaverhooi en 30 voer of 600 baggen Mangels. Voorts bestaande in 3 Tafels, Klok, Stoelen, Spiegels, Porselein, Glas- en Aardewerk en meer andere roerende goe deren. Informatiën te bekomen ten kantore van den her W. PELLE, te Ooet en bij voor noemden Notaris-

Goessche Courant | 1882 | | pagina 2