De eerste zes aangehouden biggen z'in Vrijdag te gelde gemaakt en hebben opgebracht circa ƒ600. Het tweede aangehouden zeetal zal nu, volgens den koers van het eerste zestal, eene waarde vertegenwoordigen van p. na. f 350 en aan het laatste dozijn biggen mag nu de zeer matige waarde van ruim ƒ100 worden toegekend. De gehcele waarde der producten van dat éene zeugvarken kan in dat éeue jaar dus veilig ge steld worden op 1200 bruto. Hoeveel pereenten zal de eigenaar van zijn kapitaal in 1881 zuiver gemaakt hebben? (jy. 11. Ct.) Buitenlandsch Overzicht. Zaterdag heeft Gambetta in de Fransche kamer van afgevaardigden het ingediende plan tot herziening der grondwet verdedigd. Dit plan betreft alleen den Senaat en het kiesrecht. De premier zette de mo tieven uiteen voor het ontwerp, bepalende dat de her ziening der grondwet zich slechts zal kunnen uitstrek ken tot het onderwerp, waaromtrent men vooraf over eengekomen is. Hij toonde de noodzakelijkheid aan van het behoud van twee Kamers en het opnemen van den scrutin de liste in de grondwet. Aan het slot zijner rede verklaarde hij, dat hij voor dit ont werp niet de urgentie vraagt. De Kamer zal het in de afdeelingen onderzoeken, en de commissarissen zul len moeten zien of er genoeg levensbelang in ligt voor het land, om formaliteiten op te heffen. Men houdt vol, dat de minister die quaestie van scrutin de liste met hand en tand zal vasthouden en liever heengaan dan toegeven. De regeering houdt zich verder bezig met een wets ontwerp ter verzekering van werklieden tegen onge lukken, in den dienst van hunne patroons bekomen, en tot vaststelling der vergoeding, door de patroons in dergelijke gevallen hun uit te keeren. Het zal ons benieuwen hoe lang die regeering nog tijd zal hebben om plannen te maken, in te dienen en uittevoeren. De bekende Bou-Anerna, in Zuid-AIgerië, moet met zijn eigen manschappen overhoop liggen. Hij zou zelf gevlucht wezen. De aanneming van het bekende voorstel- Windhorst in den Duitsclien rijksdag heeft een grooten in druk gemaakt op de regeering zelve. De macht, daarbij door het centrum aan den dag gelegd, maakt haar van dat centrum nog al afhankelijk. Zaterdag is de Pruisische landdag geopend met eene troonrede, waarin eene verdere verbetering van den fmanciëelen toestand wordt geconstateerd. Er wordt een overschot van 29 millioen verwacht met name van de opbrengst der door den staat genaaste spoorwegen, en dit bedrag zal evenals de opbrengst der belastingen nog stijgen. Ondanks de meerdere uitgave staat de begrooting gunstiger dan in de laatste drie jaren. Niettemin zal tot productieve doeleinden eene matige ieening worden voorgesteld. Verschillende wetsontwerpen worden natuurlijk toe gezegd. Volgens de Londensche Observer onderhandelen de aartsbisschop van Canterburykardinaal Manning de deken van Westminster, graaf Shaftesbury en een paar kanunniken over een plan voor eene conferen tie, of voor de oprichting van een comité tot het houden van inzamelingen in geheel Engeland, ten einde een fonds te stichten om rondzwervende verdreven Israëlietische familiën in Rusland te hulp te komen en voor hen de landverhuizing gemak kelijk te maken. Een Israëliet heeft zich bereid verklaard aan het hoofd eener lijst in te schrijven voor 10,000 pond sterling. Men rekent een millioen noo- dig te zullen hebben. In Ierland leest men steeds van moorden, o. a. van twee deurwaarders, van een brand van twee hoeven hij Corck, van oproer en verzet en van arrestaties. De Porte, nog steeds weinig gesticht over Frankrijk's en Engeland's bemoeiing met de Egyptische aangelegen- ingen, en bekend met Duitschland's verbolgenheid daarover, doet alle pogingen om in deze aangelegen heden steun te vinden bij Duitschland en Oostenrijk. Zij heeft te Berlijn en Weenen confidentieel gevraagd, of zij aldaar op goedkeuring en ondersteuning zou kunnen rekenen voor een protest of eenige andere handeling ter bestrijding van de collectieve nota der Westersche mogendheden. In de hierop ontvangen antwoorden wordt haar echter aangeraden, daarvan af te zien. Er heeft nu eene levendige wisseling van depeches plaats tusschen Rome, Weenen, Berlijn en Konstantinopel. Door verscheidene districtsvergaderingen in Rusland, bekend onder den naam van Zemstvo, zijn achtereen volgens petities aan de regeering gezonden, orn de bevoegdheid te erlangen uit haar midden gedelegeer den aan te wijzen, die geraadpleegd zouden worden over de groote belangen van het rijk. In andere woor den bedoelt het meerendeel dezer petities de samen stelling eener vertegenwoordigende vergadering door getrapte verkiezingen. Een blad nu heeft Donderdag 11. de petitie openbaar gemaakt, welke door de Zemstvo van Kharkoff aan de regeering gezonden is. De toon in dit stuk moet zóo kras en zóo openhartig zijn, dat men er over verbaasd is, niet slechts dat een regee- ringslichaam het in Rusland waagde zóo tot het centrale gezach te spreken, maar ook dat het stuk in een dagblad het licht heeft kunnen zien. De Zemstvo van Kharkoff toch zegt daarin dat het tegenwoordige stelsel van wantrouwen der regeering tegenover de burgermaatschappij en het gemis der vrijheid van het woord zulk een toestand hebben in 't leven geroepen, dat de openbare rust en het leven der burgers voort durend blootgesteld zijn aan de vreeselijkste beroering, waartoe in den toestand van spanning en onzekerheid zelfs reeds de onbeduidendste, onverwachte gebeurtenis aanleiding zou kunnen geven. Het Russische volk, zegt de petitie, verwacht dat de regeering hare werk zaamheid niet bepalen zal tot kleine verbeteringen in tiet bestaande stelsel, maar het geheele systeem, waarvan wantrouwen in hst volk de basis vormt, door een ander vervangen zal, Men weet misschien dat zich vroeger ook eene der gelijk geval heeft voorgedaan, Of deze opwelikjng IIU weer succes zal lubb-n weten yrij niet, Gemengde Berichten. Yerseke. In de vorige week heeft iemand uit bal dadigheid of nog erger te middernacht bij den genees heer Den Doorn van Roojen met een zwaren steen van diens slaapkamer twee ruiten met een tusschen- liggend spijltje stuk geslagen en den steen tusschen het luik en liet raam geduwd, zoodat het luik daar door beschadigd was. Deze brutaliteit verwekt hier algemeen verontwaar diging en doet iedereen ten zeerste verlangen, dat de dader gevonden moge worden. Kruiningen. Tot schatter der dranklocaliteiten is alhier benoemd de heer M. Glerum, rijksschatter der personeele belastingtot herschatter de heer H. Blok en tot plaatsvervanger de heer Z. C. Le Clerq, allen wonende alhier. Op de voordracht voor gemeente-veldwachter te Driewegen is geplaatst Van der Maas, agent van politie te Rotterdam, Verduin, gepens. sergeant-majoor uit Indië te Goes en A. Jonkheer, onbezoldigd rijks veldwachter te Borssele. Voor die betrekking, waar aan verbonden is een traktement van f 300 's jaars en ƒ25 voor bodeloon, waren 43 sollicitanten opgekomen. Middelburg. Niettegenstaande de stoomtram Vlis- singenMiddelburg er nog al eens vermaak in vindt om »l>uitensporigheden" te begaan, met andere woor den: om te derailleeren, neemt de belangstelling in dat middel van vervoer toch gaandeweg niet onbe langrijk toe. De reisgelegenlieden worden er dan ook zeer door vergemakkelijkt, als is het ten koste, althans ten nadeele van de ondernemers van andere commu nicatie-middelen. Indien ik goed ben ingelicht, gaan de eigenaars der bekende stoombarges reeds zwanger van plannen, om der nieuwe concurrentie krachtig het hoofd te bieden. Door den kerkeraad der Herv. gemeente te Vlissingen is, mede namens toen kerkeraden van ge meenten gelegen aan de lijn Vlissingen-Roosendaal, een adres gezonden aan den Raad van Bestuur der Maatschappij tot exploitatie van Staatsspoorwegen, om meer Zondagsrust voor de spoorwegbeambten. Bij den landbouwer Van den 11., gemeente Biervliet, zijn door onbekende daders vermoedelijk Belgen '16 eendvogels ontvreemd; de politie doet onderzoek. Naar aanleiding van een dezer dagen gemeld bericht, dat in het garnizoens-hospitaal te Bergen-op- Zoom de eerste recreatiezaal zou zijn geopend, meldt men aan het Dagblad dat zoodanig uitspanningslokaal reeds sedert ruim een jaar in het hospitaal te 's-Hage bestaat. De moeder van de millioenen-juffrouui schijnt vroeger aanzoek gehad te hebben van een schipper, van wien zij niet hield, en dien zij daarom bedankte. Zij trouwde toen met een metselaar. De schipper bleef steeds met liefde aan haar denken, bezocht haar nog wel eens en deed haar zelfs het voorstel met hem te vluchten, waarvoor de schoone bedankte. De schip per ging naar Amerika, en zond zijne veel geliefde, maar toch onverbiddelijke steeds geld. Die moeder van JansjeSlruik, de millioenenjuffrouw, nu is overleden. De vroegere minnaar en weldoener, de bewuste schipper, is in Amerika ook gestorven en vermaakte zijn geheele vermogen op Jansje, op wie hij bijzondere betrekking had. Die nalatenschap wordt op 18 millioen begroot. Twee derden van de som, of 12 millioen, zouden bij een solied bankiershuis te Utrecht gedeponeerd zijn, waarvan zij alleen de rente kan trekken, terwijl de overige 6 millioen geheel te barer beschikking zijn. Dit alles deelt men uit Gorinchem aan de Rott. Crt. mee, met de reserve echter, dat men niet weet of alles wel waar is. Een handelaar in tuinbouvvzaden te X. ontving dezer dagen een briefkaart, waarbij hem benevens eenige andere artikelen ook besteld werd1 ons best zuur koolzaad Semperv Helena Bruno, het meisje van welks verdwijnen de heer J. A. De Bergh eenigen tijd geleden in eenige bladen melding maakte, is terecht. Zij bevindt zich te Grand Rapids, Michigan, in de Vereenigde Staten. Volgens de aldaar verschijnende Standaard heeft zij verklaard in den Haag bij Protestantsche lieden haar intrek te hebben genomen, wijl zij met haar moeder, die Roomsch was, niet over den weg kon. Toen zij bemerkte, dat deze met hare geloofsge- nooten druk aan het werk waren om Leentje in een klooster te doen opsluiten, heeft zij de eerste de beste gelegenheid aangegrepen om te vluchten. Den 24 Mei volvoerde zij haar plan en verborg zich op een plaatsje vier uur van den Haag af. Zij had op dat oogenblik juist 4 centen in haar bezit. Van die plaats werd zij door vrienden voortgeholpen naar Rotterdam, waar zij andermaal bij vrienden terechtkwam, die haar van geld voorzagen voor haren overtocht naar Grand Rapids In den ouderdom van 89 jaar is te Breda de oud-strijder J. Van Dongen overleden. Te Tilburg zal eene stoomfabriek tot het ver vaardigen van elastiek voor de schoenmakerij enz. opgericht worden, de eerste van dien aard in ons land. Vrijdag had iemand te Tricht (bij Geldermalsen) het geluk onder een tegel in zijn kelder een pot te vinden met ongeveer 2000 gouden munten. De grond onder den tegel was zeker door een muis losgewroet, waardoor de bovengenoemde pot te voorschijn kwam. Eene weduwe te Kampen vierde gisteren (Zondag) haar I OOsten jaardag; zij is nog zeer helder van geest. Te WinschotenZuiderveen is dezer dagen een persoon dood in zijn bed gevonden, met een zware kogel wonde in het hoofd. Een nader onderzoek zal moeten uitwijzen of hier aan moord of aan zelfmoord moet gedacht worden. Dezer dagen is te Hindeloopen in bijna 84-jarigen ouderdom eene juffrouw overleden en met haar de oude eigenaardige Hindelooper kleederdracht. Zij was de eenige, die steeds door, in spijt van alle verandering, het oude stelsel getrouw bleef, alleen uit zucht om ppft geryul i/crledeii ^angclioujvejijk voor te stellen. DéZer dag.n werden de bewoners eener villa te Ubbergen des nachts uit hun slaap opgeschrikt door een vreemdsoortig™ knal, als van een klein kanon schot, waarvan men zich geen rekenschap kon geven. Tot hun verbazing vonden zij des morgens in den vijver nabij de villa een menigte visscben dood aan den kant. Men vermoedt dat des nachts in den vijver een meteoor is gevallen en daar is uiteengebarsten, door welk natuur verschijnsel de knal is voortgebracht en de visschen zijn gedood. Vrijdagochtend vroeg is door een onbekende oorzaak het westelijk spoorwegstation te Brussel (Koe- kelberg) met een groot aantal daarin opgeslagen goe deren een prooi der vlammen geworden. -Vrijdagavond is aldaar van een goederenwagen op weg naar een spoorstation een kistje gestolen inhoudende: 7 obligatiën der stad Antwerpen; 6 idem van de Vieille Monlagne; een pakket, bevattende rin gen, armbanden, brochesenoorbellen; een pakjejuweelen eene enveloppe bevattende 62 francs; een doos met zilveren horlogiën. Te Pulfermtilil (Luxemburg) is een rotsblok van 800 kub. meters, dat men bezig was te sloopen, neer gekomen op twee buizen langs den weg. De woningen werden letterlijk verbrijzeld en van de bewoners werden twee jonge mannen vermorzeld, terwijl de bewoon sters, beiden weduwen, zwaar gekwetst werden. De nieuwe prefect van de Seine, Floquet, bracht het gebruikelijke bezoek aan den aartsbisschop van Parijs. Hij betuigde zijn achting voor dien prelaat en zijn wensch het Concordaat te handhaven. Mgr. Guibert zou hebben geantwoord sik dank u, mijn heer uw voorganger had hetzelfde beloofd." Eudes, generaal der commune, is wegens het oproertje ter gelegenheid van de manifestatie op den verjaardag van Blanqui's overlijden door de correc- tioneele rechtbank van politie te Parijs veroordeeld tot eene maand gevangenisstraf. Een Amerikaansehe «kolonel" kocht dezer dagen bij een juwelierster te Parijs voor 246,000 fr. bijoute- riën, die hij in een lederen reiszak deed. Daarna bood hij een cheque in betaling aan. Deze werd ge weigerd en nu verliet de Amerikaan het magazijn om het papier te gaan wisselen, terwijl hij zijn reiszak achterliet. Met het oog op dit pand liet men hem rustig gaan; doch toen de yankee wat al te lang uitbleef, kreeg men kwaad vermoeden en opende den zqk. Geen bijouteriën, maar stukjes hout en geel koper werden daarin gevonden. Natuurlijk groote op schudding in het magazijn, en aangifte bij de politie doch de xkolonel," die niet anders dan een sluwe dief was, is niet gevonden. Men vermoedt, dat hij den zak met de bijouteriën behendig verwisseld heeft met eën anderen, dien hij onder zijn jas verborgen had. Het faillissement wordt gemeld van Lebeaud Père et fils te Parijs en Bordeaux, met een passief van 3,375,000 fr. Een goederentrein van 51 wagens vertrok Woe ns- dagavond van Gagnières naar Robac (dep Gard). Öhderweg werd de verbinding verbroken en de loco motief ging met 7 wagons verder, terwijl de machi nist niet merkte, dat de andere achterbleven. De wagons kwamen langs een kromming van den weg op de lijn van de 7 andere en met deze in botsing, zoodat de vrachtwagen met 7 wagons van een hoogte van 25 a 30 meter in de rivier werden geworpen. 3 derailleerden en verscheiden andere werden verbrijzeld. Twee beambten werden gevaarlijk gewond. In de werkplaatsen van de Société anonyme des constructions navales, te Havre, is een stoomketel gesprongen, waardoor een stoom-ontsnapping ontstond, die den steenen haard, waarop de ketel rustte, uiteen deed slaan. Acht werklieden werden met zware brand wanden overdekt. Te Andouillê (Mayenne) leefde een 64jarige man met zijn vrouw, nagenoeg van denzelfden leeftijd, twee zonen van 30 en 27 en twee dochters van 28 en 24 jaren. Alle zes werden op eenmaal krankzinnig; zij wanen zich vergiftigd door toovenaars en dat de dui vel in hun kleeren zit. Daar ze gevaarlijk werden, heeft men het ongelukkige zestal naar een krankzin nigengesticht moeten overbrengen. Onlangs maakte de Keizerin van Rusland, ver gezeld van een hofdame, tegen den avond een slede vaart in den omtrek van het slot Gatschina. Op last des Keizers moesten de koetsiers de hoofdwegen ver mijden. De slede der Keizerin sloeg derhalve een zijweg in, en terwijl de paarden in snellen loop waren, bevond men zich plotseling tegenover een boerenslede, waar van de voerman sliep. Daar uitwijking onmogelijk was, trachtte de koetsier een korten draai te maken, waardoor de Keizerlijke slede omsloeg, zoodat eerst 4e hofdame, daarna de Keizerin in de sneeuw viel. De laatstgenoemde bleef echter nog in de slede en werd zoo door de voortloopende paarden een 15 schre den ver door de sneeuw gesleept, tot zij eindelijk geheel uit de slede viel. De koetsier bracht nu de paarden tot staan, nadat een officier toegeschoten was, met Wiens hulp het ook gelukte de dames, die uitwendig geen letsel bekomen hadden, weder in de slede, te helpen en naar het kasteel terug te brengen. Daar echter de Keizerin in gezegende omstandigheden ver keert, werd onmiddellijk de hofarts Karasowski ont boden. Deze verklaarde na een zorgvuldig onderzoek, dat er geenerlei verkeerde gevolgen te vreezen zijn. De bevalling der Keizerin wordt in Juni verwacht. Van particuliere zijde is het bericht ontvangen, dat de bediende van den vice-consul der Nederlanden te Patras (Griekenland), terwijl zijn meester naar den schouwburg was, de dienstmaagd vermoord, 5000 fr. en andere goederen van waarde gestolen en het huis met petroleum in den brand gestoken heeft. De brand is gelukkig spoedig gebluscht en de schuldige moet reeds te Gastuni gearresteerd zijn, althans volgens bericht van den burgemeester van Elis. (N. v. d. D.) Volgens bericht uit Irkutsk is luitenant Danen- haucr van den verongelukten Amerikaanschen pool- vaarder Jeannette den !7n December met zes man uit boot no. 3 te Jakutsk aangekomen. Na verloop van weinige dagen Werd aldaar ook de heer Melville, de eerste machinistmet de overige bemanning dier boot verwacht. De boot van luitenant De Long, kom- mandant der Jeannette, was tot den 16n December, toen luitenant Danenhauer Boulenga aan de Lena verliet, nog niet gevonden. Deze laatste deelde mede, dat de Jeannette reeds den In October door het ijs ingesloten werd en in Juni 1881 door de bemanning verlaten moest worden. Een telegram uit St.-Johns (New-Foundland) berichtdat de robbenvanger Lion (stoomboot)uit Greenock met man en muis is vergaan. De Lion werd in den herfst van het vorige jaar van nieuwe ma chines voorzien en was op reis van Greenock naar Trinity Baai, toen zij in een storm op de hoogte van de New-Foundlandsehe kust strandde. Er waren 25 man equipage en 18 passagiers aan boord, die allen zijn omgekomen. Men meldt uit New-York, dat een schip op weg van Liverpool naar New-Orleans op deze plaats is binnengeloopen met brandschade door een helsche machine. O'Donovan Rossa zegt, dat het hem niet verwondert en dat het zoo gaan zal met alle schepen, die Engelsche goederen aan boord hebben. Volgens telegram uit New-York kan tusschen 16 en 18 Jan. stormweder verwacht worden, verge zeld van regen en opkrimpende wind, op de Britsche, Fransche en Noordsche kusten. Dat de verlichting door electriciteit ook brand gevaar mee brengt is dezer dagen opnieuw gebleken. Te Philadelphia kwam een geleidingsdraad voor elec- trisch licht in aanraking met een telephoondraad. Het gevolg hiervan was dat de telephoondraad aan de beide uiteinden, hoewel een half uur gaans van elk ander verwijderd wit gloeiend werd en brand ver oorzaakte, die echter tijdig ontdekt en gebluscht werd. Een curieuse statistiek. De Western Daily Press te Bristol stelde een onderzoek in omtrent het aantal personendat Zaterdag jl. de kroegen bezochten dat, hetwelk Zondagavond naar de kerken ging. Het bleekdat dit laatste aantal ongeveer 60,000 was terwijl de kroegen tusschen 7 en 11 uren 's-avonds werden bezocht door 54,000 mannen, 36,000 vrouwen en 13,000 kinderen. Zoowat 2000 menschen waren noodig om deze opgave te verkrijgen. Laatste en telegraphische berichten. Tot kastelein in de Sociëteit Van Ongenuchten Vrij" alhier is in de hedenavond gehouden vergade ring gekozen, met overgroote meerderheid, de heer II. J. Lijsen, eigenaar van het Hotel »De Kroon" te Ootmarsum. 's-GRAVENHAGE, 16 Jan. De memorie van ant woord der regeering omtrent het handelstractaat met Frankrijk is verschenen. De regeering schaart zich met volle overtuiging hij hen, die meenen dat terug keer tot de beschermende beginselen elders voor Nederland geen voldoenden grond oplevert om zijne vrijgevige handelspolitiek te laten varen en een weg te betreden, waarop ten bate van enkele klassen het algemeen belang en de eigenaardige eischen der ont wikkeling miskend zouden worden. Dat wij met het oog op onze handelswetgeving slechts geringe conces- siën kunnen aanbieden behoeft ons niet van interna tionale verdragen te weerhouden ter verzekering der belangen van onzen handel en onze scheepvaart. Het aangeboden tractaat levert daarvan een bewijs te meer op. De daarbij bedongen voordeelen hebben ge noegzame waarde om tijdelijk een gedeelte onzer vrij heid van wetgeving prijs te geven. De regeering heeft zooveel mogelijk alle gevraagde inlichtingen en staten gegeven en ook een afdruk der protocollen van de onderhandelingen van het najaar overgelegd, voorioopig echter alleen voor de leden der Kamer. Op de vraag of het Fransch-Engelsch tractaat tot stand zal komen zegt de regeering dat, zoo overwegende redenen èn van materieel èn van politiek belang pleiten voor wederzijdsche toenadering, aan een goeden afloop der onderhandelingen geloof mag worden gehecht. De regeering toont verder de voordeelen van het tractaat aan o. a. dat het verschil der rechten, die voor dezelfde hoeveelheid van Nederlandsche goederen volgens het tractaat en volgens het tegenwoordig ta rief betaald zullen worden, bijna negenmaal kleiner zal zijn dan dat tusschen het laatstbedoelde en het nieuwe algemeen tarief. Een tractaat op den grond slag van volkomen gelijkheid van rechten was in de gegeven omstandigheden niet denkbaar. Daar er behoorlijk tijd tot onderzoek van het ver drag was kon de regeering niet vroeger uitstel vragen. Sedert is, met het oog op den uitgedrukten wensch, nader omtrent een eventueel uitstel van gedachten ge - wisseld. Doch toen op 12 Januari nog geen zeker heid omtrent de te verleenen nieuwe verlenging ver kregen was, heeft de regeering gemeend den wensch te moeten uitspreken tot bijeenroeping der kamer. Op verlaging van het recht op aardappelmeel hebben onze gedelegeerden steeds aangedrongen. Daar de tariefverliooging niet enkel tegen Nederland maar ook tegen mededinging van andere landen gericht was, is het verklaarbaar, dat de thans verkregen verlaging van een derde van het nieuwe rechtenbedrag het hoogste was, dat wij verkrijgen konden. Overigens betwijfelt de regeering of de vrees, dat onze bloeiende aardappelmeel-fabricatie door die rechtenverliooging geheel of grootendeels te gronde zal gaan, wel door de omstandigheden gerechtvaardigd wordt. Voor ge distilleerd blijven wij dezelfde maatstaven behouden. De meening, dat liet invoerrecht voor alle gedistilleerd per hectoliter zou berekend worden, berust op eene ver keerde opvatting. De handhaving van het status quo omtrent den wijnaccijns was beiderzijds noodzakelijk. De overeen komst omtrent den letterkundigen eigendom en de bepalingen omtrent het tractaat van 1865 nopens de consuls zijn slechts bestendigd in afwachting eener nadere regeling. PARIJS, 16 Jan. Gambetta zond De Lesseps met eene geheime zending naar den Khedive van Egypte. WEENEN, 16 Jan. Een panslavistisch agitator, die in Cattaro een opstand wilde orgauiseeren, is Zaterdag te Triest gearresteerd,

Goessche Courant | 1882 | | pagina 2