Londensche juweliers er tevergeefs een bod van 60,000 pd. st. (f720,000) op deden. Te Sheerness is een kerk verbrand. Door den hevigen wind was het onmogelijk de vlammen te stui ten. Negen, mannen, die op ladders het brandende gebouw bespoten, vielen met ladder en al naar bene den. De meesten braken hunne armen of beenen. Een jongeling werd door een stuk brandend hout doodelijk gewond. Van de kerk zijn slechts de steenen toren en de vier naakte muren overgebleven. De schade wordt op vijfduizend pond sterling geschat. De postbeambte, die vóór eenige dagen te Mar seille op de vlucht ging met den inhoud van eenige aangeteekende brieven, ter waarde van vijftigduizend francs, is Zondag te Turijn aangehouden. Hij was in het bezit van nog slechts vijfduizend francs. Ingezonden Stukken. Goes, 1 December -1881. Mijnheer de Radacteur Naar aanleiding van een stuk, voorkomende in de Goesche Courant van 1 December, verzoeken wij u plaatsing van 't onderstaande, wetende dat u dit ver zoek niet weigeren zult, daar u toch ieder voor zijn zaak zult laten spreken. Het gerucht, dat tot u gekomen is, behelst waar heid, alleen met dit onderscheid, dat niet eenige leer lingen der Hoogere Burgerschool een voorstelling zullen geven, maar eenige Goesche jongelui, waaronder ook leerlingen der H. B. S. voorkomen. Verder, dat niet die voorstelling is een toneelvoorstelling met gymnastische oefeningenmaar een gymnastiek- en tooneelvoorstelling. "VVat die zeer betreurenswaardige verschijnselen betreft van Maart jl., wij moeten u ronduit verklaren, dat wij daarvan niets weten. Of die soirees nadeel doen aan de studie, laten wij ter beslissing over aan den directeur met de geza menlijke leeraren. Wanneer dit college verklaart, dat de studies er onder lijden, dan zullen wij 't moe ten gelooven, ofschoon wij het niet kunnen, daar wij u de verzekering geven, dat er gedurende dien tijd door hen, die aan de opvoering meededen, harder is gewerkt dan ooit. Hierbij valt nog op te merken, dat niet alleen leerlingen der H. B. S., maar ook enkele der mid delbare school voor meisjes medewerken en medege werkt hebben. Waarom meldt de schrijver niet, hoe de leeraressen en leeraren van deze school erover denken We hebben reden om te gelooven, dat geen hunner een dergelijke opvoering ook slechts eenigermate afkeurt. Dat er bij de opvoering in Maart f 72 aan onkos ten afmoest is waar, maar indien wij de werktuigen der H. B. S. hadden mogen gebruiken, was er mins tens f 25 minder uitgegeven en hadden de onkosten hoogstens f 47 kunnen bedragen. De netto opbrengst der opvoering in Maart bedroeg f 173 en zou in het laatste geval zeker tot f 198 geklommen zijn, een som, die 't Roode Kruis" zonder onze bemiddeling niet zou gekregen hebben. Wij zijn het volkomen met u eens, dat ieder aan de «Blaaubeenbeursdirect geven kan wat hij wil, doch nemen de vrijheid te betwijfelen of er wel iemand zou gevonden worden, die f 0,50, f 1,of f 1,50 aan gemelde Beurs zou geven, terwijl die bedragen bij ons, juist door hun aantal, een zekere som zul len vormen. En hiermede, Mijnheer de Redacteur, hopen wij den schrijver van bedoeld stuk een weinig zachter voor ons gestemd te hebben en hem bewezen te heb ben, dat het bij ons niet te doen is om den directeur te weerstreven, maar slechts om een weinig bijtedra- gen lot de »Blaaubeenbeurs" en een kleine ontspan ning te hebben, waarbij de studie niet verwaarloosd wordt. U dankenker.de voor de plaatsing teekenen wij ons, namens bedoelde jongelui J. C. M. HARTMAN, president. J. C. A. VERMANDE. Iw. BREDIUS. A. C. DANCKAERTS, penningmeester. L. v. d. BUSSCHE, secretaris. Naar aanleiding van dit schrijven nog het volgende: Waar de jongelui, in hun stuk tot ons gericht vaak het woord schrijver bezigen, alsof er nog een ander persoon in het spel zou zijn, die het bewuste artikel zou hebben geschrevenmerken wij hier op dat redacteur en schrijver, zooals trouwens steeds het geval is met stukken aan het begin der courant, éen en dezelfde persoon zijn. Wij zijn wezenlijk niet verlegen om voor onze meening uittekomen. De onderteekenaars hadden dus gerust kunnen schrijven »En hiermede, mijnheer de redacteur, hopen wij u een weinig zachter voor ons gestemd te hebben." En nu geven wij de verzekeringdat wij jegens hen niet zachter behoeven gestemd te worden en steeds met gevoelens van sympathie bezield zijn. Zoo zij het stukje, door ons geschreven, goed hadden ge lezen, zouden zij zeker begrepen hebben, dat wij vol strekt, evenmin als het vorige jaar, hun eene gepaste ontspanning, in dien geest zouden willen ontzeggen. Maar bij verschil van meeningzelfs met den directeur op dat punt, zouden wij niet gaarne willen meewerken om hem, die aan het hoofd staat van zulk eene inrichting, tegenover de leerlingen een démenti te geven. De Midd. Ct., die ook over deze zuiver locale quaestie een enkel woord schrijft, en wier correspondent uit onze gemeente in zijn bericht, voorkomende in het no. van Woensdag, ook schreef dat er alleen quaestie was van eenige leerlingen van de hoogere burgerschool evenals in het gerucht, waarop wij doelden maakt de opmerking dat zij niet van gevoelen is, dat de leerlingen cener bnrgerschool niets mogen doen zonder goedvinden hunner leeraars. Dat gevoelen deelen wij volkomen er is geen enkel woord door ons geschreven, waaruit zulk eene meening blijkt. Maar bij eene vorige gelegenheid is er geschreven waar willen wij niet zeggen gesproken en ge handeld zóo, dat ten slotte de geheele soirée als eene bepaalde demonstratie tegen den directeur werd be schouwd. En dat achten wij voor onze H. B. school verder felijk dat zijn in hoofdzaak de zeer betreurenswaar dige verschijnselen geweest, waarop wij doelden, en dat zouden wij voor ditmaal gaarne zien tegengegaan. De leerlingen der H. B. school in zoo iets te stij ven, noemen wij een zeer bedenkelijk antecedent, waaraan ouders niet mogen meewerken. Dat was het eenige doel van ons schrijven. Waar nu echter uit de nadere mededeeling blijkt, dat aan de soirée ook zullen meewerken niet-leerlingen dier school en leerlingen der middelbare school voor meisjes, waarvan de leeraressen en leeraren, volgens de onderteekenaars, zulk eene opvoering geenszins afkeuren, daar is ons schrijven op die allen zeker niet van toepassing, omdat voor hen het geopperde bezwaar niet te verwachten is; daar verkrijgt de gansche zaak een ander karakter, al blijft het door ons ge schrevene van kracht tegenover de leerlingen zeiven, voor wie het was bestemd. Wij hebben onze stem verheven vóór het daartoe te laat kon zijn. De quaestie, die wij op het oog hadden, blijkt thans bijzaak te wezen. Er is geen soirée van leerlingen der H. B. school maar van Goesche jongelui. Dat weten wij nu. Zij doen dit met een goed doel, en wij willen hopen, dat het hun eenige avonden van genoegelijke en gepaste ontspanning zal geven. Wij gunnen hun dat van harteen wie het tegen deel uit ons vorig schrijven heeft opgemaaktheeft onze bedoeling op dit punt verkeerd begrepen. De zaak zelve gold dit niethet was hetgeen er uit geboren kon wordenwaartegen wij ouders en het publiek waarschuwden, terwijl nu blijkt dat geen bepaald collegiaal karakter aan de zaak gegeven is. Red. Te houden Aanbestedingen. 5 Dec. Goes. Aanbesteding levering vleesch, brood, gort, lijst enz. Burgerlijk Armbestuur. Inlichtingen weeshuis. 9 Borssele. Aanbesteding 3000 scheepston steenbestor- ting. Aanwijzing 2 en 5 December. Inlichtingen 3. Beenhakker te Borssele. 9 Provinciaal gebouw Middelburg. Aanbestedingdriejarig onderhoud rijks waterleidingen bewesten en benoorden het kanaal van Ter Neuzen. (Raming f 6270). Aanwijzing 3 en 5 December. Inlichtingen Hoofdingenieur te Middelburg en ingenieur Ter Neuzen. 24 Dee. Provinciaal gebouw Middelburg. Aanbestedingmaken van een zijkanaal be oosten Sas van Gent; breeden en verdiepen Ned. gedeelte Kanaal Ter Neuzen; bouwen Schutsluis en ijzeren Draaibrug. Aanwijzing 16 en 17 December. Inlichtingen Hoofdingenieur te Middelburg en ingenieur Ter Neuzen. Marktberichten. MIDDELBURG, 1 December 1881. Dit Walcheren hadden wij heden een zeer ruimen aanvoer. Dit 't overig gedeelte van Zeeland was niets ter beurs Jarige Walchersche Tarwe tot vorige noteering ter veil. Goede Nieuwe dito had eenige consumtie- en verzendingvraag en is prijshoudend betaald. Zeer af wijkende, met schot bezet, ondervond zeer weinig begeerte. Rogge, Walchersche Winter- en Zomergerst onveranderd De vraag naar Walchersche Witte boonen bepaalde zich meest tot de hardste en weinig gevlakte soorten, die slechts f0,25 lager zijn gekocht. Zachte en zeer veel gevlakte bijna niet te plaatsen. De hardste Walchersche Bruine boonen waren niet veel gevraagd en zijn f0,50 lager betaa'd, afwijkende zonder kooplust. Walehersche Paarden, en Platte boonen flauw eender, Voor de beste Walchersche Groene Kook-erwten was nog al vraag, waardoor die tot vorige prijzen zijn gekocht. Niet-kohende en geringe volgens noteering. Winter-koolzaad tot den genoteerden prijs ter veil. Zomerzsad opgeruimd. Jarige Walchersche Tarwe f13,—Goede Nieuwe dito f 10,25 a f 10,50. Geschotene en geringe f7,75 a f8,Rogge f8.75. Walchersche Wintergerst f7, Dito Zomergerst f 6,40 a f6,50. Harde en weinig gevlekte Walchersche Witte boonen f 13,25 a f 13,50 naar qnali- teit. Veel gevlakte en zachte f 11,75 a f 12,25. Goede dito Bruine boonen f 10,25 a f 10,50. Mindere soort f9,50 a f 10,—. Walehersche Paardenboonen f7,25 f7,75. Dito Platte boonen f6,25 a f6,75. Dito Groene Kook-erwten f 10,25 a f 10,50. Niet-kokende en geringe f 9,50. Winter-koolzaad f 12,25 aangeboden. Boter fl,35 a fl,45. Eieren per 100 stuks f6.40. Ter veemarkt van heden zijn aangevoerd11 paarden, 2 vette koeien, 13 vette ossen, 5 vette vaarzen, 8 kalf- koeien, 4 kalfvaarzen, 17 vare koeien, 14 stuks jong vee, 2 stieren, 4 schapen, 113 magere varkens. L'e gemiddelde prijzen waren paarden f 50 a f 180vette koeien 66 a 72 cent per kilovette ossen 68 a 74 cent per kilo: vette vaarzen 66 a 76 cent per kilokalfkoeien f120 a f180 per stuk; kalfvaarzen f100 a i 125 vare koeien f50 a f100 per stuk; jong vee f30 a f80 per stukstieren f30 a 160; schapen f8 a i 18mager» varkens f8 a f25 per stuk. I» Goes. Snelpersdruk van F. Kleeuwens Zoon.

Goessche Courant | 1881 | | pagina bijlage 2