Beiersch Bier Te Huur gevraagd 308ste Staatsloterij. A. A. W. Bolland. ADYERTBNTIËN. Bekendmaking. Herschouwing1. Herschouwing Dl' op Watergangen enz Openbare Verkooping. A. Een Hoefje, B. Een perc. Bouwland, C. Een perc. Bouwland, D. Een perc. Bouwland, Openbare Verkooping 19 zware Olmeboomen, 1 dito Essche-, Bakkers Mutsaards. 1(250 dennen MUTSAARDS, op Donderdag 24 Nov. 1881, 4 Olme- en 4 Esseheboomen. 20 Fruitboomen en 7 Canada-boomen. 21 zware Olmeboomen, 55 zware Olmeboomen en 5 dito Esseheboomen, HÜUTVERKOOPING. 40 Canada- en Abeeleboomen 1 partij Tronkboomen en 4 uitgewaaid# Olmen, aldaar. iïÖUTVERROOPING. 13 zware Olmeboomen, 101 zware Olmeboomen, Openbare Verkooping AFBBAAK, De Verkooping van hel Hoefje van J. DE BAARle Heinkens zand, vvordl tol nader le be palen dag Papcgaaislraat.. Goes. JACs. G. DOBBELAERE. Beicrscb-, Gersten-, Lambiek- en Wil Bier I hoemd, er vaak öf door een herbergier uf door belang hebbenden quasi vergaderingen zullen worden belegd om van die uitzonderingen misbruik te maken. Ën staat men bloot aan kleingeestige ty rannie, waarom dan niet liever bij een der leden aan huis vergaderd, of in een lokaal, waar geen herberg wordt gehouden Onderlinge regeling of vervroeging van het uur van bijeenkomst komt ons bovendien ook wenschelijker voor. Red. In het ingezonden stuk»Eene geschikter plaats", voorkomende in het vorig nommer dezer courant, staat: nSteendammen", moet zijn: »De Staart". F. W. DE GROOT. Te houden Aanbestedingen. 23 Nov. Nieuwdorp. Aanbestedingrestaureeren woonhuis en bouwen koetshuis. Aanwijzing 16 Nov. Inlichtingen A. Le Clercq te Kruiningen. 25 Provinciaal gebouw Middelburg. Aanbestedingonderhouden en verbeteren 1882 havenwerken te Breskens. Aanwijzing 19 en 21 Nov. Inlichtingen hoofdingenieur Middelburg en ingenieur Vlissingeu. 9 Dec. Borssele. Aanbesteding 3000 scheepston steenbestor- ting. Aanwijzing 2 en 5 December. Inlichtingen J. Beenhakker te Borssele. 24 Dec. Provinciaal gebouw Middelburg. Aanbestedingmaken van een zijkanaal be oosten Sas van Gent; breeden en verdiepen Ned. gedeelte Kanaal Ter Neuzen; bouwen Schutsluis en ijzeren Draaibrug. Aanwijzing 16 en 17 December. Inlichtingen Hoofdingenieur te Middelburg en ingenieur Ter Neuzen. Datum. 22 Nov 23 23 24 21 25 25 25 28 26 29 30 30 30 1 Dec. 1 Verkoopingen en Verpachtingen. Plaats. Voorwerpen. Kape 11e, boomen, Goes, Baarland, Kloetinge, Nisse, Camperland, lloedekenskerke, Wemeldiuge, Kloetinge, mutsaards, boomeu, boomen, boomen, boomen, boomen, boomen, kaphout, boomen, Nieuwdorp, vee, planken enz., Brouwershaven, hofsteedje, Waarde, Cortgene, Nisse, N ieuwdorp, Wolfaartsdijk, Baarsdorp, Colyusplaat, Borssele, Loonien, boomen, boomen, boomen, steen enz., boomen, afbraak, boomen, 5 's-Gravenpolder (Zwake), boomen 9 Baarland, boomen, 19 's-Heerenhoek, hoefje en land, Information. Van I)am. De Vos. Scholten. Mulock Houwer. Liebert. Roelof. Scholten. Rem b ges. Karseboom. Mulock Houwer. Van der Bent. Liobert. Roelof. Karseboom. Liebert. Mulock Houwer. Pelle V. d. Bussche. V. d. Moer. Liebert. Liebert. Scholten. Karseboom. Posterijen. Vertrek der brievenmail naar Oost-Indië. Via NAPELS, (Fransche mail) 25 Nov. 7,30 's av. Via NAPELS, (Maatsch. Nederl.) 28 Nov. 7,30 'sav. Via BRINDISI, 1 Dec. 5,35 's avonds. Via AMSTERDAM, 2 Dec. 5,35 's avonds. De Fransche pakketbooten doen RiouwBanka en Palembang niet aan. 307e Staatsloterij. 5e kl. Prijzen van ƒ100 en daarboven. Trekking van Zaterdag 19 November. 17e Lijst. No. 18859. Premie van f3000. Trekking van Vrijdag 18 November. 16e Lijst. Bij de opgave der gevallen prijzen in ons vorig no. stond niet vermeld no. 17667; daarop is 1160 gevallen. (Onduidelijkheid van de geschreven lijst is oorzaak van wel eens voorkomende abuizen.) Burgerlijke Stand Goes van 18 tot 21 Nov. 1881. Overleden den 18, Anthonij Oosterdag, 46 j., gehuwd met Susanna Weesepocl. Marktberichten. Per Telegraaf. ROTTERDAM, 21 November 1881 Nieuwe Tarwe, met ruimer aanvoer, ging langzaam tot eene verlaging in prijs van de band Jarige 60, Rogge 10, Wintergerst 10, Paardenboo- nen 20, Blauwe erwten 75, Bruine boonen 50 en Kanariezaad 50 cents lager. Buitenland- sche granen flauw. Meel dito. In V 1 as op het land was in goede en beste soorten levendige handel. Op de markt waren 34381 steen aangevoerd, waarvoor zeer goede kooplust bestond, zoodat een groot gedeelte tot vaste prijzen nemers vond. Ten slotte werden eenige partijtjes lager afgegeven. Reclamen-gedeelte. Zekere Apothekers in Nederland bedriegen het pu bliek grof door den verkoop van zoogenaamde Holloway's Kalf' en Pillen." welke «ij zeiven fabrieeeren, en welke niet alleen van onwaarde zijn maar ook schadelijk voor de gezondheid. Iedere pot of doosjemet het echte Medicijn heeft op de étiquette het opschrift533, Oxford Street Lon don en draagt den stempel der Regeering van Groot Brittanje, met de daarin gegraveerde woorden: Hol loway's Pills and Ointment. Een ieder weet, welk een heerlijk geneesmiddel de teer is in geval van bronchitis, tering, eatarrhen, ver koudheden en in 't algemeen tegen alle aandoeningen van branches en longen. Vele zieken helaas, voor wie dit geneesmiddel uit stekend zou wezen, gebruiken de teer niet, hetzij uit tegenzin tegen den sin^tak, hetzij dal Jujt hun verdeelde om het teerwater klaai te maken. Dank zij het geniale denkbeeld van den heer Guyot, Pharmaceut te Parijs, hebben al die min ot meer rechtmatige grieven van de zieken opgehouden te bestaan. r Het is den heer Guyot gelukt de teer te omgeven met een licht bedeksel van doorschijnende gelatine en er ronde capsules van te maken ter grootte van een pil. Deze capsules kan men zeer gemakkelijk innemen op't oogenblik dat men gaat eten; ze hebben volstrekt geen smaak. Zoodra ze in de maag komen, smelt de gelatine en wordt de teer opgenomen. Deze capsules zijn zeer duurzaam, zóq zelts, dat de capsules van een aangebroken flacon nog najaren te gebruiken zijn. De teercapsules van Guyot zijn een zeer rationeel geneesmiddel, dat niet meer kost dan vijf of, zeven centen daags en tevens ontslaat van het gebruik van alle borstkruiden. De teer is een zeer samengestelde zelfstandigheid, waarvan de vervaardiging aanmerkelijk alliankelijk is van de wijze van bereiding en vooral van de bestand- deelen waaruit men ze trekt. Onder andere trekt men teer uit steenkolen, beuken-, pijn- en dennenhout enz.; het spreekt vanzelf dat de geneeskrachtige eigenschappen van dit product alhankelijk zijn van zijn oorsprong en de wijze van bereiding. Met andere woorden: iedere soort teer heeft baar bijzonder eigen schappen. Daarom is het niet te verwonderen dat, uit een geneeskundig oogpunt beschouwd, alle voort brengselen, die men met den naam van teer bestem pelt, niet dezelfde uitkomst geven. Tot het vervaardigen zijner teercapsules gebruikt de heer Guyot niet anders dan de zoogenaamde »Noorweegsehe teer", de eenige die niet branderig is en het gemakkelijst verteerbaar. Hij kan sleélits voor de qualiteit en bij gevolg ook voor de deugde lijkheid instaan van die flacons met capsules, welke op de étiquette de driekleurige handteekening dragen. De ONTVANGER-GRIFFIER van het Calamiteuse Waterschap ELLEWGUTS- DIJ K maakt bij deze bekend, dat op Maan dag den 28 November 1881 en wel te Drie wegen, des voormiddags van 9 tot 11 uren, en te Ellewoutsdijk des middags van 12 tot 2 urenzal worden gevaceerd tot de ontvangst van dijkgeschot over 1881/2. De Ontvanger-Griffier van genoemd Waterschap, J. A. BEVIER DE FOÜW. Door den hoogen waterstand in de vorige maand zal door of vanwege het Polderbe stuur der Watering HOEDEKENSKERKE op Vrijdag den 25 November 1881 eene worden gehouden op alle Watergangen en Springwatergangen, alsmede op de Heulen, Dammen, Bermen en Wegen in gezegde Watering gelegen. Belanghebbenden worden hiervan ook langs dezen verwittigd. Hoedekenskerke, 18 Nov. 1881. Het Polderbestuur voornoemd, M. De REGT, Dijkgraaf. J. WELLEMAN, Ontv.-Griffier. Breede Watering bewesten Yerseke. op Woensdag den 80 November 1881. Het Bestuur, B. V. Van der BILT, Dijkgraaf. G. H. Van der MEER MOHR, Ontvanger-Griffier. De Notaris I. KARSEBOOM, gevestigd te Heinkenszandzal, ten verzoeke van Laurus Van 't TVestende, te s-Heer Arends- kerke op Maandag 19 Mee. 1881, des voormiddags te 10 uren, in de herberg van Laurus Geus Jzn., te s-Heerenhoek publiek verkoopen bestaande in WOONHUIS, SCHUUR met ERF en TUIN, staande en liggende in den Nieuwen West-Craaiert, onder de gemeente 's-Heer Arendskerke, kad. sectie B nos. 209, 358, 359 en 360ged., te zamen groot 1 Hectare 58 Aren 90 Centiaren. liggende alsvoren, kad. sectie B no. 151, groot 1 Hectare 74 Aren 70 Centiaren. liggende alsvoren, naast het voorgaande perceel, kad. sectie B no. 332, groot 1 Hectare 27 Aren 70 Centiaren. liggende alsvoren, achter het voorgaand perceel, kad. sectie B no. 329, groot 1 Hectare 19 Aren. In perceelen en combinatiën te veilen; te aanvaarden den 1 Maart 1882. AHes tiendvrij. Nadere inlichtingen zijn te bekomen bij bovengenoemden Notaris. op Dinsdag 33 Nov. 1881, des avonds te 8 uren, ten verzoeke van den eerzamen Z. De Groene, te Kapelle, ten overstaan van den oud-Griffier Mr. P. J. A. Van DAM, in de herberg bij C. Marcusse, te Kapelle, van lang 7 Meters, in omtrek 1 Meter tot 1.90, staande en liggende bij Z.E. boomgaard aan den spoorweg ondér Kapelle. De Deurwaarder DE VOS, te Goes, zal op Woensdag 33 Jfov. 1881, des voormiddags te 10 uren, aan de Boom kade te Goes, op drie maanden veilen en verkoopen ongeveer bijzonder geschikt voor H.H. bakkers; voorts eene partij SPARREN voor heinin gen en eenig BOUWHOUT. De Notaris MULOCK HOUWER zal PUBLIEK VERKOOPEN: lo. 's morgens te 10 uren, ten verzoeke van A. Oele Lz.te Kloetingeop zijn boomgaard in Klaasputhoeknabij het dorp 2o. daarna ten verzoeke van het Burgerlijk Armbestuur van Kloetinge, op een boom gaard in Kamerhoek, nabij het dorp Na afloop daarvan in het gemeentehuis te Kloetingevoor gemeld Armbestuur staande op genoemden boomgaard 3o. in gemeld gemeentehuis, ten verzoeke van den heer P. Wisse staande aan zijne hofstede in de gemeente Kloetinge. Alle Olme- en Esseheboomen zijn ge schikt voor werkhout. Inlichtingen te bekomen bij de verkoo- pers, de heeren B. Van LIERE, P. WISSE, L. De GROENE en A. OELE, en bij ge- melden Notaris. De Notaris I. KARSEBOOM, gevestigd te Heinkenszand, zal, ten verzoeke van H.H. Kerkvoogden der Ned. Herv. Ge meente van Kloetinge, op Maandag 38 Nov. 1881, des voormiddags te 11 uren, onder de gemeente Kloetinge, in Ter Vaeten, publiek verkoopen: ruim staande in, Ter Vaeten, onder Kloetinge, en in Bijgang, (Aider Kloetinge Nadere inlichtingen bij den heer A. P. Van KRUININGEN, te Kloetinge, en bij bovengenoemden Notaris. De Notaris I. KARSEBOOM, gevestigd te Heinkenszand, zal, ten verzoeke van den Weledelgeboren heer P. Ermerins, grond eigenaar te Middelburg, op Woensdag 30 Nov. 1881, des voormiddags te 10 uren, op de hofstede bewoond door J. Mol te Nisse, aan den Langen weg, publiek verkoopen: staande op voormelde hofstede, en staande in de weide over den dijk, bij voormelde hofstede. Alle bijzonder zware en mooie boomen, welke voor den 1 Mei a. s. moeten ge roeid zijn. Nadere inlichtingen zijn te bekomen bij bovengenoemden Notaris. De Notaris MULOCK HOUWER zal op Donderdag den 1 Dec. 1881, des morgens te 10 uren, ten verzoeke van J. P. Tazelaar, vóór Zijn timmermanswin kel te Wolfaartsdijk PUBLIEK VERKOOPEN: ongeveer 10,000 nieuwe Steen in soort, 1000 roode en blauwe Tegels, 500 Dakpannen, 100 Zer ken-tegels 300 Tróttoirtegels witte en gekleurde Tegeltjes, 10 Ladders2 Trapjesijzeren Ankers, Dakraam, Ovenkozijn, Schouwraampje, oud Ijzer, eene partij Stellinghout, Kolders, Plan ken, Touwen, 9 Schragen, 6 Hand- stoelen, Mortelhouwen, Schoppen, Zeeften, Bakken, 1 Kruiwagen, eene partij Kalk, Tras, Portland- cement, 50 Kalkzakken en eenig nieuw Timmerhout, bestaande in: Balken, Latten, Schroten enz. Voorts nog eene partij Timmermans- en metselaars-gereedschappen. te Colijnsplaatop het terrein der voorma lige meestoof, op Vrijdag 2 December 1881 des voormiddags te 9 uren, ten overstaan van den Notaris L. Van der MOER, van eene partij buitengewoon zuivere bestaande in 3 a 400,000 Steen, 2 a 3000 Vloertegels, goed bruik baar IJzer, waaronder Ankers in soort, tot 6 Meter (geschikt voor steenovens en eesten), Schoor- steenramen en -verder Ijzerwerk tot eene meestoot en huizinge behoorende, omtrent 1000 vuur vaste Steenenzoo goed als nieuwe Ramen en Deuren met en zonder Kozijnen, eene groote partij Planken in alle lengten en dikten, waaronder vele zoo goed als nieuwe, 5kwarts Delen, lang 7 a 8 Meter, Panlatten en Ten gels, eene groote partij Ribhout en beslagen Balken van 2 tot 12 Meter lengte, van 7 bij 7 tot 35 bij 35, alles zuiver en goed; eene groote partij Brik ken en Steenpuin, Brandhout en wat verder zal worden geveild. UITGESTELD. PELLE. op halve liter-flesschen, zijnde 1 glas, a 10 cent, verkrijgbaar bij JACOBIN Uil..IÉ Jz. Ten kantore van JOHs. De JONGE Jz., gedelegeerde van de le klasse der Ned. Staatsloterij te Kruiningen, zijn de volgende kapitale prijzen gevallen, als op no. 1033 een prijs van ƒ1500. 5122 1000. 5197 „1000. 20288 „1000. 77 77 77 4713 5119 5154 20356 20378 een Kamer met Slaapkamer of Alcove. Brieven met opgaaf van conditiën aah 't bureau van dit blad. 4-00. 400. n 400. a a 400. 1) Jl JÏ n na 400. alsmede verscheidene prijzen van ƒ200 en 100, en bij wien tevens voor de 308e loterij weder licele en gedeelten van Loten ver krijgbaar zijn. rSfiBÉf"* Trekking 1 e klasse, 308e loterij, begint op Maandag 27 Decem ber 1881. De ondergeteekende heeft de eer .als cadeaux voor het. a. s. ST. NIC0LAAS- FEEST aan te bevelen Complete Tafel-, Koffie- eu Thee serviezen. Yoetbadenbakken. Toiletemmers en Kannen. Waschstellen. Ontbijtstellen. Bloempot-Standaards. Waterfilters. Ruime keuze in Kristal, Glas Porselein en Aardewerk. Fijne Voorsnij-messen en Vorken. Alpaca Lepels en Vorken. In Russisch Zilver: Filtreer-Koffiekannen Theepot ten, Komfoortjes, Olie- en Azijn stellen, Zuurstellen, Drankkruik jes met R. Z. naamplaatjes Vruchten- of Likeurlepels, enz. Alles tot zeer billijken prijs. HEELE en GEDEELTEN van LOTEN, zoowel klassikaal als in koop doorgefour neerd, te bekomen bij den ondergeteekende, gedelegeerde van de eerste klasse der Ned. Staatsloterij, ten wiens kantore in de afgeloopen 307e loterij zijn gevallen, de kapitale prijzen van t 5000 op no. 3853, f 1500 op nos. 1033, 5750, 14138 en 20095; f 1000 op nos. 5122, 5197, 5788, 16672, 16678, 20103, 20143 en 20188, alsmede verscheidene prijzen van f 400, f 200, f 10D enz. De trekking begint 27 December. J. II. JANSSEN. bij op fust bij JAUOBUS BAUJÉJz., Agent der B.-O.Z. BeierscU-Bierbrouwerij. 'tëisdlgf* De fusten worden franco thuis, Goes, geleverd en teruggehaald zonder betaling van onkosten. De vroeger gevraagde zeven cent voor elk fust wordt niet meer in rekening gebracht.

Goessche Courant | 1881 | | pagina 3