GELDLEENING. f 4500, G. H.Van der Meer Mohr. Aanbesteding. KOFSCHIP „Henriette", Ingezonden Stukken. Verkoopingen en Verpachtingen. a 5 Liefdadigheid. Reclamengedeelte. Te houden Aanbestedingen. Burgerlijke Stand Goes Posterijen. Marktberichten. ADYERTENTIËN. lipoole en kleine KAPITALEN Rangschikking. Algemeen Advertentiebureau van de GOESCHE COURANT, le Goes. Openbare Verkooping 0p Woensdag 2 November 1881, 4000 droge Olmeu Mutsaards, 12 a IB vaam Hout. I1ÖLTVERK00PING. op Vrijdag den 4- November 1881, ongeveer idu ua.u.,w„„, Openbare Verkooping, op Vrijdag 4 Novemb. 1881, Inventaris, Openbare Verkooping 8 FRUITBOOMEN (uitgewaaid). 50 01me hoornen, Wij noemen slechts die enkele punten; er kwamen nog genoeg gesprekken voor, die evenmin voegden in fatsoenlijk gezelschap. Had men zulke raisonneurs ofbabbelaarsters ineen salon of gezelschapskamermen zou ze vriendelijk uit- noodigen heen te gaan. Voor Fransche ooren kan Sardou's stuk ermee door, ons kon het niet hekoren. Voeg daarbij toe standen die ons onmogelijk toeschijnen dan is het ons een raadsel hoe Sardou zulk een stuk heeft kunnen schrijven en nog meer hoe een voorgaand jaar madame d'Ascoff met La Papillonnezooals Fladderen" in het Fransch heet, een kunstreis kon maken. Om zulke stukken nog eenigszins te redden dienen zij vlug te worden gespeeld, en is het een vereischte vooral dat de grappen en kluchten net en zonder overdrijving worden weergegeven. Nu, aan vlugheid ontbrak het Zaterdagavond niet, doch overdreven werden sommige tooneelen niet weinig. Zou het slot van het tweede bedrijf er niet bijge- wonnen hebben als men wat kalmer was te werk gaan? Behoorde het tot de opvatting der heeren om zoo schrikbarend hard te spreken, of was dit een plicht, die Sardou soms aan de eerste vertolkers van zijn stuk heeft opgedragenen die zoodoende zijn weg heeft gevonden tot alle volgende spelers van de Papillonne"? Het was vaak een oorverdoovend geweld op het too- neel eh men meende eer tegenwoordig te zijn bij een standje in de eene of andere herberg dan in een salon op een stil buitenverblijf. De heer Van Zuylenwiens stem dien avond mis schien wat te zwaar voor ons Schouwburgje klonk, was overigens onverbeterlijk. Met eene gemakkelijk heid en eene bewonderenswaardige natuurlijkheid speelde hij zijn lang niet benijdenswaardige rol. Gevat en vlug was hij een en al de fladderende Cham- pignac, en de berouwvolle echtgenoot. Men verzekerde ons wij zeiven kunnen hierover nu niet oordeelen omdat wij de opvoering in het Fransch niet bij woonden, dat hij het verre won van den Fran- schen acteur die deze rol verleden jaar vertolkte. De heer Van Nieuwland speelde zijn onnoozel rolletje als Fridolin goed, maar de heer Rentmeester (Riverol) had zeker een ongelukkigen avond. De N. Rott. Ct. schreef 28 Sept.dat die heer zoo gelukkig in die rol was opgetreden. Of nu de bekwame recensent eene andere opvat ting heeft dan wij, of dat de heer Rentmeester niet was zooals gewoonlijk, ons deed hij aan alles denken behalve aan een beschaafd, zij het dan ook jaloersch en verliefd man. Mevrouw EgenerVan Dam leed zeker nog aan de ongesteldheid, waardoor een paar dagen te voren te Rotterdam de opvoering van een nastukje moest ach terwege blijven. Daaraan schrijven wij haar weinige opgewektheid van dien avond toe. Wij weten dat zij beter spelen kan. Op het gebied van damestoiletten een oordeel uitspreken is een gevaarlijk werk. Wellicht was het te Malun mode ora gekleed te gaan als Con stance.maar mooi konden wij de mode dan niet noemen. Spreken wij over mevrouw He GraefVerstraete dan komen wij van zelf op Musset's Een Gril. Zij had daarin, zoowel als in Fladderen, dankbare rollen, maar zij toonde zich daarvoor ook dankbaar door eene keurige vertolking en goede opvatting. Aan haar en den heer Van Zuylen komt het Bucces van den avond toe. De heer Chrispijn had goede oogenblikken som tijds schaadde zijn te-spoedig-spreken. Is dat eene be paalde opvatting van hem of eene slechte gewoonte, die hij zich eigen maakte? Wat een verschil tusschen dat lieve stukje en de klucht van Sardou! Te fijn ora op te voeren noemen sammigen het, en dat anderen het niet begrepen kan wellicht daarvoor een motief wezen. Maar laat ons dankbaar wezen dat de heer Van Zuylen den moed had tot die opvoering te besluiten. Wat zijn gezelschap betreft, het dankt daaraan het succes, dat het Zaterdagavond behaalde. Hoe goed ook Fladderen in vele opzichten moge opgevoerd wezen, de keuze daarvan was voor een eerste kennismaking met het gezelschap niet gelukkig. Het doet ons daarom genoegen dat er degelijke stukken in het verschiet zijn, waarmee de heer Van Zuylen bereid is dit seizoen Goes te bezoeken. Wij hopen hem dan weer te zien in gezelschap ook van de andere krachten, die ditmaal nog te Rotterdam achterbleven. Dan eerst zullen wij beter kunnen oordeelen over dat gezelschap. V. d. P. TIJD IS GELD? Wanneer men in eene dorpsgemeente heeft een torenklok en uurwerk, een klokkenist en een tele graafkantoor, en zoo'n dorp gelegen is op uurs van. 'n spoorwegstation, naar en van welk station veel verkeer is, dan is 't voor zoo'n gemeente zeer wenschelijk, ja noodig, te achten dat die torenklok niet al fel vrijzinnig in de vervulling harer roeping •stijd aangeven" gelaten wordt. Want wordt ze dat wel gelaten dan geeft dat, o zoo dikwijls, aanleiding tot teleurstellingen en mogelijke daaruit voortvloeiende onaangenaamheden en schaden. Zonder nu namen te noemen, ik ken een dorpsge meente waar die klokkcn-vrijzinnigheid soms, meest tijds zelfs, schromelijk is; en of het daar nu aan 't uurwerk, aan deszelfs verzorger of aan beiden ligt weet ik niet, maar in ieder geval was 't zij bescheidenlijk gezegd ze te zamen en ieder afzonderlijk eens goed natezien, kijk, ten zeerste aanbevelingswaardig. Soms wordt de werktijd per dag met een zwaai, groot p. m. 20 minuten, verlengd of verkort; enfin, dat compenseert zich, maar wat zich niet compen seert isseen in dat dorp a la minute aanwezige Amsterdamsche tijd, beschouwd in verband mei een bezoldigd klokkenistOf nu evenwel dat uurwerk vat baar is te deugen onder leiding van een geschikt \ei- der? Dat 's ook 'n vraag. Voor vele eenvoudige luid- jes, reeds lang gewoon te vroeg of te laat aan 't station te komen, en die hunne goed-gloofsheid aan die klok en nog aan een en ander liever geen geweld willen aandoen, is zoo'n klokkeboel erger dan dat ze in 't geheel niet bestond. Kinderen, die omstreeks middernacht geboren worden, zullen niet zelden op verkeerde datums aangegeven en geboekt worden, iets wat met het oog op de voldoe ning kijk dat 't departement van oorlog zulke din gen zich ook niet aantrektaan de nationale militie in 't bi-.zonder, en voor andere zaken in 't algemeen geen kleinigheid te achten is. Edoch er zijn zaken, waarbij 't 'r op een dag kan aankomen. Maar wijzen doet die klok sinds eénige jaren prompt altijd 't zelfde uur! Ziet u, date dat is in elk geval gemakkelijk, want daarmede kan men zich ten minste niet meer vergissen. Er waren met den jl. storm velen, op 'toog veel stabiler zaken, die niet zoo goed hun stand wisten te bewaren als de wijzers in quaestie. Ouwe en manke klok 1 ga, sla en wijs nu nog een poosje zóo, dat zij, die oogen en ooren hebben om onder verplichten koers naar u te moeten zien en hooren, zóo zeg ik, dat dezen uwe oude ingewanden en wijsvingers en het begrip van tijd van den klokke nist eens zoodanig ter liulpe komen, dat schrijver dezes Nu ja, de bedoeling is waarlijk goed. Y. Datum. Plaats. Voorwerpen. Informatiën. 2 Nov Driewegen, mutsaards, Pelle V. d. Bussche 2 Wühelminap. booinen, Liebert. Hausweert, woonhuizen enz., Itembges. Ovezand, boomen, Pilaar. Borssele, mutsaards, Pilaar. 4 Kapelle, wisschen, Liebert Pilaar. 4 Nisse, booinen, Pilaar. 4 Heinkenszand, boomen, Karseboom. 4 Waarde, schip Henriëtte, Rembges. Goes, boomen, Pilaar. 7 Rillanfl-Bath, boomen, Pilaar 9 Heinkenszand, booinen, Karseboom. 9 Driewegen, boomen, Pilaar. 9 Goes, huish. goederen, De Vos. 10 Goes, boomen, Pilaar. 10 Hoedekenskerke, boomen, Liebert. U 's-IIeer Arendskerke, boomen, Karseboom. 11 Nisse, boomen, Pilaar. 14 Kloetinge, boomen, Pilaar. 14 Ovezand, boomen, Pilaar. 14 W olfaartsdijk, afbraak, De Vos. 14 Krabbend ij ke, boomen, Liebert. 14 Ovezand, meub. goederen, Scholten. 16 Kloetinge, boomen, Karseboom. 16 Nisse, boomen, P. Overman. 17 Ovezand, boomen, Liebert. 17 Heinkenszand, boomen, Karseboom. 18 Heinkenszand, boomen, Karseboom. 19 Goes, huizen, Mulock Houwer. 23 Baarland, boomen, Scholten. 24 Nisse, boomen, Liebert. 30 Waarde, boomen, Liebert. 1 Dec. Nieuwdorp, böómén, Liebert. Diakenen der Hervormde gemeente te Goes werden op heden zeer aangenaam verrast door eene gift van f100. Hoogst welkom is zulk eene gift in een tijd, dat de winter nadert en de behoeften zooveel meerder worden. Er zal mede gehandeld worden naar de be doeling van den edelen gever, wien namens de armen daarvoor hartelijke dank wordt toegebracht. De Heer zij verder met hem, en bewege ook anderen om zich in weldoen te verblijden. Goes, 31 Oct. 1881. Namens Diakenen, T. A. Van der HELL, voorz. V. d. BUSSCHE, secr. 9 Nov. Wolfaartsdijk. Aanbestedingverbreeden en verdiepen uit wateringsgeul. Aanwijzing 8 Nov. Inlichtingen H. Van Strien. 11 Gebouw provinciaal bestuur Middelburg. Aanbesteding onderhoud kanaal Sluis naar Brugge en onderhoud aanleg- en losplaats in den Brakman bij de Isabella-sluis. Aanwijzing 5 en 7 Nov. Inlichtingen Hoofdingenieur te Middelburg en ingenieurs te Vlissingen en Terneuzen. van 28 tot 31 Oct. 1881. Geboren: den 28, Adriaan, z. v. Adriaan Boutens en Maria Schouwenburgden 29, Maria Lucia, d. v. Gerardus Bergervoet an Anna Catbarina Proostden 31, Daniël, z. v. Cornelis Touw en Geertruida Cornelia Rijkaard. Overdeden: deii 30, Hubrecht, 5 weken, z. v. Cor nelis Luijks en Tona Hengstmengel. Vertrek der brievenmail naar Oost-Indië. Via BRINDISI, 3 Nov. 5,35 's avonds. Via AMSTERDAM, 4 Nov. 5,35 's avonds. Via NAPELS, (Fransche mail) 11 Nov. 7,30 's av. Via NAPELS, (Maatsch. Nederl.) 14 Nov. 7,30 'sav. De Fransche pakketbooten doen Riouw Banka en Palembang niet aan. PEE TELEGRAAF. ROTTERDAM, 31 October 18S1. De aanvoer van alle g r a n e n was uiterst klein, en de prijzen waren onveranderd, uitgezonderd voor Blauwe Erwten, -die 25 cents h o o g e r, en Bruine B o o n en, die 25 cents lager waren. Buitenlandsclie gr a n e n flauw. Meel onver anderd. Voor Vlas op het land is de vraag toenemende. Op de markt waren 24015 steen aangevoerd, waarvan een matig gedeelte tot ongeveer vorige prijzen nemers vond. Zekere Apothekers in Nederland bedriegen het pu bliek grof door den verkoop van zoogenaamde üolIow«y's Zalf en Pillen." welke zij zeiven fabriceeren, en welke niet alleen van onwaarde zijn maar ook schadelijk voor de gezondheid. Iedere pot of doosjemet het echte Medicijn heeftop de étiquette het opschrift: 533, Oxford Street, Lon don en draagt den stenjpel der Regeering van Groot Brittanje, met de daarin gegraveerde woorden: Hol low av's Pills and Ointment. Onder de tandmiddelen, welke zijn gebleken ten allen tijde proefhoudend te zijn, neemt voorzeker het Anatherin-Mondwater van den heer dr. J. G. POPP, K. K. Hoftandarts teWeenen (stad Bognergasse no. 2), de eerste plaats in. Dit Anatherin-Mondwater heeft reeds sedert ruim 30 jaren zijn roem staande ge houden, en in duizende flacons naar alle oorden dei- wereld verzonden, werd het door vele geneesheeren bij alle tand- en mondongesteldbeden aanbevolen. Zeer aanbevelenswaardig is ook dr. J. G. POPP's Plantaardig Tandpoederdat bij oen dagelijksch ge bruik tot reinigen en onderhoud der tanden den meest nuttigen dienst verleent. Het Anatherin-Tandpasta in glazen doosjes, dat geene voor de gezondheid scha delijke bestanddeelen bevat, is een der beste van alle bestaande middelen tot reiniging der tanden. Dr. POPP's Aromatische Tandpasta in pakjes van 40cent is het goedkoopste van alle bekende middelen tot onderhou ding der gezondheid van mond en tanden. Holle en bedorven tanden kan men het best met dr. POPP's Tand-Plombeersel zelf aanvullen, waardoor het bederf beperkt en het loslaten der beenderen-massa voorko men wordt. Met een gerust geweten kunnen wij daarom iedereen, die zich in het bezit van een ge- gezonden mond en gezonde tanden wil verheugen aanraden zich van de Anatherin-Preparaten van dr. J. G. POPP, K. K. Hoftandarts te Weénen (stad, Bognergasse no. 2) te bedienen. Dr. POPP's Aromatisch-genëeskundige Kruidenzeep is de beste toilet-en gezondheidszeep, om aan de huid de noodige elasticiteit te geven; zij doet bij regelmatig gebruik spoedig het ontbreken van frischheid aan de huid verdwijnen, en bezorgt haar een gezonde tint. Van al deze gezochte fabrikaten van dr. POPP bevinden zich depóts in alle apotheken, parfumerie-, drogerijen en galanteriewinkels, doch wordt het koopend publiek er bijzonder opmerkzaam op gemaakt, dat alleen die artikelen als echt zijn te beschouwen, die voorzien zijn van den naam L G. POPP, K. K. Hoftandarts teWeenen,I., Bognergasse no. 2 en van het gedepo neerde fabrieksmerk. Zij, die gelden of goederen in berusting of te vorderen hebben van Jacobus Korstanjo, den 15 October 1881 in het Gasthuis alhier overleden, worden verzocht daarvan opgaaf te doen ten kantore van den Notaris PILAAR vóór den 7 Nov. a. s. De ondergeteekende C. T. HEIJMAN, we duwe W. KUIJPERS, wonende te Hon- tenissebrengt het navolgende ter kennis aan ouders en voogden, die hunne zonen of pupillen in den dienst der Nationale Militie willen doen vervangen. Op den 2 December 1874 heb ik met den heer C. QUADEKKER, te Middelburg een contract aangegaan voor het stellen van eenen plaatsvervanger voor mijn zoon PETRUS JOHANNES KUIJPERS, die be hoorlijk is in dienst gesteld. In dezen jare heeft mijn tweede zoon geloot, wien weder een dienstplichtig num mer is ten deel gevallen door den Militie raad kon mijn zoon niet worden vrijgesteld voor broederdienst, daar de plaatsvervan ger van mijn eersten zoon, nadat hij éen jaar had gediend, is. vervallen verklaard van den Militairen stand. Dadelijk is door den heer C. QUADEK KER bij den Militieraad een plaatsvervan ger voor mijn tweeden zoon gesteld, zonder de minste moeite niet alleen, maar zonder eenlge kosten. Het is daarom, dat ik den heer C. QUADEKKER aan ouders en voog den dnrf aanbevelen, daar hij zijne Con tracten stipt nakomt en in mijn oog door gedrag enz. alle aanbeveling en vertrouwen verdient. Hontenisse, den 22 October 1881. C. T. HEIJMAN, Landbouwster in den Perkpolder. beschikbaar als hypotheek op landerijen en huizen ten kantore van J. A. BEY1ER.De FOUW, te Goes. Omtrent de inrichting en den werkkring der Hollandsclie So ciëteit van Levensverzekering, opgericht in het jaar 1807 te Amsterdam en tegen woordig onder het Bestuur van de Heeren J. FOCK, Jhr. S. DEDEL, C. P. YAN EEGHEN, J. T. VAN BOSSE als Commis sarissen, Jhr. Mr. C. HARTSEN jbs.Zn. als Directeur, en Mr. J. P. PORTIELJE als 2de Directeur, zijn inlichtingen te ver krijgen aan het Kantoor te Amsterdam, bij HII. Correspondenten in de voornaamste steden des Rijks en bij den Heer T. DRAIJER te 's-Gravenhage, Heerengracht, 5, Generaal- Agent. Correspondent voor Goes de heer De Curator in het faillissement van Din- geman Jan De Smit, broodbakker en win kelier te Geersdijkmaakt bekend, dat de rangschikking gedurende 14 dagen ter griffie van de Arrondissements-rechtbank te Mid delburg ter inzage ligt. Middelburg, 29 October 488i. De Curator voornoemd, W. POLMAN KRUSEMAN Aan dit Bureau kan men Advertentiën ter plaatsing opgeven voor alle Deze Advertentiën worden tegen denzelf den prijs berekend, waarvoor zij bij directe opgaaf worden geplaatst. Men bespaart zich dan die moeite, daar éen afschrift van de annonce voldoende is, onverschillig voor hoeveel bladen zij opgegeven wordt. Het Bestuur van het Waterschap KRUI- NINGEN, daartoe gemachtigd door Inge landen, zal, behoudens goedkeuring van heeren Gedeputeerde Staten, ten laste van het Waterschap eene geldleening aangaan met jaarlijksche aflossing van minstens f 1000,-. Inschrijvingen op die geldleening worden, met opgaaf der verlangde rente, tot en met den 8 November, e. k. ingewacht ten kantore van den Ontvanger-Griffier van het Waterschap te Kpuiningen, hij wien inmiddels nadere inlichtingen te verkrij gen zijn. Kruiningen, den 29 October 1881. Het Bestuur voornoemd, P. NIEUWENHUIJSE, Dijkgraaf. DOMINICUSOntvanger-Griffier. Het DIJKSBESTUÜR van den polder OUD-WOLFAARTSDIJK zal op Woensdag i) JNovemb. 1881, des voormiddags te 11 uren, in de herberg bewoond door C. Van Strien, te Wol faartsdijk, trachten ahntebesteden Het verbroeden en ver diepen der nitwatc- ringggeul voor de sluis aldaar. De besteding geschiedt bij enkele in schrijving. De inschrijfbiljetten moeten om 10 uren op den dag der besteding worden inge leverd, in genoemde herberg, hij het bestuur. Het bestek zal ter lezing liggen van den 5 November a. s. af in genoemde herberg, terwijl aanwijzing van het werk zal plaats hebben op Dinsdag den 8 November 1881, des voormiddags te 10 uren. Wolfaartsdijk, den 26 October 1881, Het Dijksbestuur voornoemd, H. Van STRIEN. des morgens te 11 uren, zal men nabij de hofstede van den eerzamen J. De Dren, te Driewegen, ten overstaan van den Notaris VAN DEN BUSSCHE, publiek verkoopen Informatiën te bekomen ten kantore van den heer W. PELLE, te Goes en bij voor noemden Notaris. De Notaris I. KARSEBOOM, te Hein- kenszandzal, ten verzoeke van den beer J. A. Bevier De Fouw qq., te Wühel- minadorp des voormiddags te 10 uren, aan den Zand dijk, onder de gemeente Heinkenszand, publiek verkoopen: grootcndeels zwaar hout, zeer geschikt voor weekhout en staande aan voormelden Zand dijk te baginnen bij liet hoefje bewoond door W. Nijsse. Nadere inlichtingen zijn te bekomen bij bovengenoemden Notaris. om contant geld, des namiddags te 2 uren, aan de haven te Waarde, van liet aldaar tegen den West- havendam gestrande Duitsche gevoerd geweest door kapitein C. h. Cas- sens, groot 130 ML, met deszelfs bestaande uit: staand en loopend Want, Tros sen, Zeilen, Kettingen, Blokken, Watervaten, Kompassen, Sein- lantarens enz., benevens de la ding Belgische Dakpannen, circa 33,200 stuks, liggende op den zeedijk aldaar. Nadere informaties te bekomen bij den heer F. "V. De GROOF, expediteur te Hans- weert, en ten kantore van den Notaris A. "W. REMBGES, te Kruiningen. op Maandag 14 Novemb. 1881 des voormiddags te 10 uren, te Kloetinge, in een boomgaard aan den straatweg naar 's-Gravenpolder, van Des voormiddags te 11 uren, te Ovezand in de boomgaarden, in pacht bij Adr. De Jonge Pdzn. en P. Janse Rijk, van waaronder buitengewoon zware. Information te bekomen bij den heer J. A. BEVIER De FOUW en ten kantore van den Notaris PILAAR.

Goessche Courant | 1881 | | pagina 3