NAAIMACHINES Mej. de wed. Fabery De Jonge, de Wisschen, Origineelc ingezonden Stukken. ADVERTBNTIEN. sgblT^- —m 2de Verificatie. AAJNHfcSTKDIJNG. Openbare Verkooping Meubilaire Goederen Mctsclaarsgercedschappcn. Openbare Verkooping. De Generaal-Agent der SINGEll-MAAT- SCHAPPIJ heeft de eer hiermede te berichten, dat het depot der zich van nu af voor Goes uitsluitend bevindt bij NEW-YORK en AMSTERDAM, Augustus 1881. Een arbeider in een papierfabriek te Roermond is bij ongeluk tusschen de machine geraakt; hoe-wel onmiddellijk er uitgehaald, stierf hij eenige minuten later aan de gevolgen. Te Assen is de voorraad aardappelen zóo groot dat zij reeds voor f 1het H.L. afgeleverd worden' Een werkman der Maatschappij tot exploitatie van Staatsspoorwegen is op het stationsterrein te Nijmegen met een zijner voeten onder een locomotief geraakt, tengevolge waarvan die voet gedeeltelijk werd afgereten. Te Vriezenveen heeft een arbeider den zoon van een zijner buren, nadat zij eenige woordenwisseling hadden gehad, zoodanig door een pistoolschot aan het hoofd getroffen, dat hij in een zeer bedenkelijken toe stand verkeert. Bij de trekking der Haarlemsche Landbouw-loterij zijn de voornaamste prijzen gevallen op de nommers 2124, -1566, 1752, 54G2. 4887, 704, 4796, 3280, 1328, 4277, 4540, 1988, 5243, 809, 566, 4043, 4934, 3447, 1210, 508, 3809, 664, 4797, 3768, 4244, 2611. Dat het verbruik van lucifers zeer groot is en in menige huishouding zelfs kwistig is bekend. Maar er is altijd baas boven baas. In éene landelijke gemeente nabij Amsterdam zijn in éen jaar op het Raadhuis verbruikt 800 doosjes. De commissie tot het nazien der rekening heeft zich in gemoede ver plicht gezien op meerdere zuinigheid aan te dringen. (N. C.) Een 76jarig grijsaard te Oisterwijk ging Woens dagavond een zieken buurman bezoeken. Terugko mende kwam hij door de duisternis terecht in het aldaar loopende riviertje en verdronk. Ilij was een der weinigen nog in leven Metalen-Kruisdragers in die gemeente. Maandagavond ontstond er te New-York brand in de spoorwegstallen van de Fourth Avenue met de daaraan grenzende groote magazijnen van huisraad, waar kostbare goederen geborgen waren, aan eerste familie's toebehoorende. Het verlies wordt geschat op 2 millioen dollar. De grond behoorde aan den heer William H. Vanderbilt, die er overigens ook veel goed had staan, o. a. een schilderij van 50,000 doll, waarde, die verbrand is. Honderd paarden kwamen in de vlammen om. Te Suez moet de cholera zijn uitgebroken. Uit Cagliari wordt berichtdat een vreeselijke overstrooming de gemeente Settimio San Pietro teis terde; 54 huizen zijn vernield, 3 kinderen enl jong man kwamen om en het verlies aan vee en koren is groot. Door een heftig onweer in Zuid-Italië zijn ver scheiden personen getroffen. In Calabrië is de spoor weg van Reggio tengevolge van den regen voor min stens 14 dagen onbruikbaar. Uit onderzoekingen van Jaillet is onlangs ge bleken, hoe het misschien komt, dat vanille-ijs soms vergiftige eigenschappen heeft. Op Réunion wordt nl. de vanille, zooals bekend is een klimplant, tegen de stammen van Jatropha. Curcas opgeleid en voedt zich dan de plant met het melksap van die vergiftige Euphortiacée. Laatste en telegraphische berichten. Nisse. Onze predikant, ds. H. Van Selms, heeft thans, behalve de toezegging van beroep naar Alm- kerk c. a., ook eene beroeping naar Bruinisse in over weging te nemen, 't Is ongetwijfeld de wensch van allen in zijne gemeente, dat hij ook voor deze, in ver scheidene opzichten aanlokkelijke aanbiedingen moge bedanken. Geachte Redacteur 1 Ter wille der waarheid en teneinde zulks te bren gen onder de aandacht van wie het mocht aangaan alsook voor de vierschaar der publieke opinie ver zoek ik n beleefdelijk plaatsruimte voor het onder staande in de Goesche Courant. Destijds mijn aanslagbiljet van de personeele be lasting ontvangende voor het door mij bewoond wor dende gedeelte van een arbeiderswoning, over den dienst 188182, zag ik met verbazing en ontroering, dat ik in die belasting voor niet minder was aangeslagen dan ruim 17 gulden. Uit bedoeld biljet ontwaarde ik verder, dat ik be last was voor 't geheele gebouw en 't aantal deuren en vensters meer was opgegeven dan er werkelijk aanwezig zijn. Niet alleen dat de met schatting en telling belast geweest zijnde heeren schatters Olievierse en Oranje zeiven verklaarden daarmede abuis te hebben gehad, doch ik geef ieder verlof zich te komen overtuigen van de waarheid, dat ik slechts een gedeelte van 't huis bewoon zijnde ten overvloede beide gedeelten ge heel van elkander gescheiden en het getal deuren en vensters te hoog is opgegeven. Mijne vrouw begaf zich naar den heer Controleur, teneinde hem een en ander kenbaar te maken en te verzoeken den aanslag in overeenstemming te brengen met recht en billijkheid. Niet alleen dat de heer Controleur er niets van wilde hooren, doch hij bejegende mijne vrouw onbe leefd en dreigde haar zelfs van 't kantoor te zullen smijten, indien zij zich niet verwijderde. Toen is door mij een bezwaarschrift ingediend aan den heer Inspecteur te Middelburgbehelzende de aantooning van het onbillijke van mijn aanslag en het overdrevene der belasting met verzoek door andere onpartijdige en onafhankelijke schatters een herschat ting en hertelling te doen plaatshebben voor re kening en teri koste van hem adressant, na welk on derzoek de aanslag moge geregeld wordenzullende hij zich onderwerpen aan de eventuëele uitspraak. Ten overvloede ging mijne vrouw in persoon naar voornoemden Inspecteur, teneinde de zaak mondèling toe te lichten en op een billijk verhoor aan te dringen. ZEd. gaf te kennen een nauwgezet onderzoek te zullen instellen, eene herschatting en hertelling te doen plaatshebben en naar den uitslag daarvan den aanslag naar billijkheid te regelen, indien ik slechts het be zwaarschrift op zegel steldeaan welk laatste door mij onmiddellijk werd voldaan. En wat was nu het resultaat van dit alleswat baatten mij alle gedane moeite en kosten ter verkrij ging van recht? Niets! Na eenige dagen ontving ik van den Inspecteur eene aanschrijving waarbij de schatters werden in 't gelijk gesteld, mijne bezwaren ongegrond verklaard, de aan slag in de pers. bel. gehandhaafd en mijn verzoek om nieuwe schatters waarop iedere belastingschuldige volgens de wet aanspraak heeft van de hand werd gewezen. Tegen deze onrechtvaardige en willekeurige hande ling wetsverkrachting en de door mij ondervonden behandeling teeken ik bij deze ernstig protest aan en ik Iaat die verder over ter beoordeeling aan het publiek. Ten slotte nog deze vraag Is het wel te verwonderen, dat het opbrengen van belastingen zoodoende ondragelijk wordt gemaakt en de ambtenaren, aan wien de aanslag in de belastingen en 't invorderen daarvan is opgedragen, zich het on genoegen ja den haat van de burgerij op den hals halen, wanneer zelfs overmatige belasting wordt op gelegd aan menschen, die met harden arbeid hun brood moeten verdienenen hun meer te doen betalen dan recht en wet vorderen? Ieder weet, dat voor de instandhouding van 't huis houden van den Staat belastingen noodig en onmis baar zijn, daarom zal dan ook elk weldenkend burger dus ook ik deze met liefde betalen, indien de aanslag slechts billijk geschiedt. Thans echter moet ik protesteeren tegen mijn on- rechtmatigen aanslag welks betaling boven mijne krachten gaat en protesteeren dat ik als vrij burger van Nederland geen gehoor kon vinden op mijn recht matige grieven. Voor ditmaal genoeg. Dankzeggend voor de verleende plaatsruimte ver blijf ik achtend Hansweert Uw Dienaar 10 October 1881. J. FLIPSE. Mijnheer de Redacteur Vergun mij een kleine ruimte tot antwoord aanZ. De stemming voor leden van het kiescollege in vorige jaren was volkomen wettig. Kennisname van het kerkelijk reglement had Z. daarvan kunnen over tuigen. Aan de stemming mogen uitsluitend deelnemen de stemgerechtigden, die op de definitief vastgestelde lijst voorkomen. Dat Z. niet op die lijst stond was mede zijn schuld. Jaarlijks toch ligt, na bekendmaking van den preek stoel volgens reglement, de voorloopig opgemaakte lijst een week lang ter visieopdat ieder zich overtuige of zijn naam wel behoorlijk op die lijst voorkomt. Als Z. belangstelling had getoond in deze zaak en de lijst was komen inzien, dan ware het verzuim ten zijnen opzichte geblekenzijn naam ware op de lijst geplaatst en het stembiljet hem bezorgd. Dat Z. en anderen thans op de lijst van stemge rechtigden voorkomen vindt daarin zijn oorzaak, dat in den loop van dit jaar het lidmatenboek is herzien en overgeschreven en daardoor menig verzuim werd ontdekt. Ik neem deze gelegenheid waar om allen, welke een stembiljet ontvingen, maar die zich bij een ander kerkgenootschap als lidmaat hebben aangesloten of die niet langer begeeren lidmaat van onze gemeente te zijn, vriendelijk te verzoeken zulks aan mij te be richten. Met dankzegging voor de opname dezer regelen Uw dw. dn., J. POST. Goes, 13 Oct. 1881. 307» Staatsloterij. 4» kl„ Prijzen -van f 100 en daarboven. 's. Trekking van Donderdag 13 Oct. 4e Lijst. No. 4854 f5000. No. 15025 nOO. Posterijen. De winterdienstregeiing op de spoorwegen, aanvan gende 15 dezer, brengt geene verandering teweeg in de uren van buslichting als anderszins. De zoogenaamde Posttrein, op tijd binnenkomende, zal de correspondentie, daarmede aangebracht, voort durend worden besteld nog denzelfden avondanders den volgenden morgen. Belanghebbenden wordt ten slotte herinnerd, dat het kantoor geopend is voor postwissels, uitgezonderd Zondags, dagelijks van 9 des morgens tot 2 uur des namiddags voor de Rijkspostspaarbank dagelijks van 8% des morgens tot 2% uur en van 4% tot 7 uur des avonds; des Zondags evenwel van 8 des morgens tot 2 uren en van 5 tot 7 uren des avonds. Goes, den 14 October 4881. De Directeur van het Postkantoor, WIERTS Van COEHOORN. Staat van brieven, verzonden door het postkantoor te Goes, waarvan de geadresseerden op de plaats van bestemming onbekend zijn. Over de Ie helft der maand September 1881. 1. P. Van Mieghem, Middelburg. 2. Jhr. W. J. Re La Court, Oosterbeek. Van de Hulpkantoren: colijnsplaat. 3. Loker De Bruin, Vlaardingen. Ellewoutsdijk. ■4o. P. M. Stouthamer, Amsterdam. Yerseke. 5. L. Nieuwenhuizen, Bergen-op-Zoom. Burgerlijke Stand Goes van 12 tot 14 Oct. 1881. Ondertrouwd den 13, Christiaan Kooman, 28 j., jm., met Levina Johanna Den Herder, 22 j„ jd. Getrouwd den 13, Johannes Baptiste Frankin, 45 j., jm., met Maria Van Gilst, 47 j., jd. Geboren den 12, Martina Hermina, d. v. Ilubrecht Verdonk en Leuntje Westveer; den 14, Johannes Gerardus, z. v. Jan Wattez en Maria Elizabeth Adriana De Koster. Te houden Aanbestedingen. 4$ Oct. te Goes. Aanbesteding benoodigdheden en onderhoud gevangenen. Inlichtingen bureau cipier gevangenis. 21 Oct. te Middelburg. Aanbesteding onderhoud contr'escarpe Tholen. Aanwijzing 15 en 17 Oct. Inlichtingen hoofdingenieur en ingenieur te Goes. Verkoopingen en Verpachtingen. Datum. Plaats. 15 Oct./Goes, 15 17 18 Voorwerpen, afbraak, Goes, verp. landen, Goes, meub. goederen, Goes, logement en koffiehuis, 19 Nieuwdorp, kweekschapen, 21 Colijnsplaat, woonhuizen, 21 Wolfaartsdijk, zijkant, wegen enz 31 Kapelle. wisschen, Nov., Kloetinge, boomen, 3 Hansweert, woonhuizen enz., 9 Ileinkenszand, boomen, 14 Wolfaartsdijk, afbraak, 16 Kloetinge, boomen, Informatien. Pilaar. Pilaar. Liebert. Pilftar. Mulock Houwer. V. d. Moer. Pilaar. Pelle&V. d. Bus8clie Karseboom. Rembges. Karseboom. De Vos. Karseboom. Marktberichten. MIDDELBURG, 13 October 1881. Heden was er alleen uit Walcheren een kleine aanvoer. Naar de meeste artikelen bestond goede vraag. Jarige Walchersche Tarwe werd voor verbruik prijshoudend gekocht. Goede Nieuwe dito werd eender in prijs, en voor zaaisoort daarboven betaald. Afwijkende weinig gezocht. Nieuwe Zaai- en Bakrogge onver anderd. Walchersche Wintergerst niet getoond. Dito Zomer- gerst weder gevraagd en ruim prijshoudend gekocht. Walcher sche Witte boonen weinig aangeboden en van zeer geringe qualiteit. Voor de beste partijtjes is f 0,50 minder betaald. Geringe soort bijna niet te verkoopen. Dito Bruine boonen alleen in de hardste soort gevraagd en f0,50 lager betaald. Dito Paarden- en Platte boonen onveranderd. Walchersche Groene Kook-erwten waren in de beste qualiteit zeer begeerd voor verzending buiten- en binnenslands en tot vorige notee ring gekocht. Geringe soort weinig gewild. Niet kokende als genoteerd afgegeven. Winter- en Zomerzaad niet getoond. Jarige Walchersche Tarwe f 12,75 a f13,Goede Nieuwe dito van f10,a fll,en voor puike Zaaisoort is nog daarboven betaald. Geschotene en inférieure f9,a f9,50. Rogge f8,50. Zaaisoort f9,Wintergerst f6,90 a f7, nominaal. Walchersche Zomergerat f 6,20 a f 6,30 en voor een enkel partijtje nog f 6,50 besteed. Dito Witte boonen f 13,50 af 14,naar deugd betaald, zeer afwijkende niet te verkoopen. Dito Bruine boonen f 12,25 a f 12.50. Mindere en niet droge f 11,25 a f 11,75. Dito Paardenboonen f7,50 a f8,Dito Platte boonen f6,50 a f 7,Dito Groene Kook-erwten fll,25 a f 11,50. Afwijkende f 10,50 a f 10,75. Onkokeude flQ, a f 10,25. Reclamengedeelte. Onder de tandmiddelen, welke zijn gebleken ten allen tijde proefhoudend te zijn, neemt voorzeker het Anatherin-Mondwater van den heer dr. J. G. POPP, K. K. Hoftandarts teWeenen (stad Bognergasse no. 2), de eerste plaats in. Dit Anatherin-Mondwater heeft reeds sedert ruim 30 jaren zijn roem staande ge houden, en in duizende flacons naar alle oorden der wereld verzonden, werd het door vele geneesheeren bij alle tand- en mondongesteldheden aanbevolen. Zeer aanbevelenswaardig is ook dr. J. G. POPP's Plantaardig Tandpoederdat bij een dagelijksch ge bruik tot reinigen en onderhoud der tanden den meest nuttigen dienst verleent. Het Anatherin-Tandpasta* in glazen doosjes, dat geene voor de gezondheid scha delijke bestanddeelen bevat, is een der beste van alle bestaande middelen tot reiniging der tanden. Dr. POPP's Aromatische Tandpasta in pakjes van 40 cent is het goedkoopste van alle bekende middelen tót onderhou ding der gezondheid van mond en tanden. Holle en bedorven tanden kan men het best met dr, POPP's Tand-Plombeersel zelf aanvullen, waardoor het bederf beperkt en het loslaten der beenderen-massa voorko men wordt. Met een gerust geweten kunnen wij daarom iedereen, die zich in het bezit van een ge- gezonden mond en gezonde tanden wil verheugen aanraden zich van de Anatherin-Preparaten van dr. J. G. POPP, K. K. Hoftandarts te Weenen (stad, Bognergasse no. 2) te bedienen. Dr. POPP's Aromatiseh-geneeskundige Kruidenzeep is de beste toilet- en gezondheidszeep, om aan de huid de noodige elasticiteit te geven; zij doet bij regelmatig gebruik spoedig het ontbreken van frischheid aan de huid verdwijnen, en bezorgt haar een gezonde tint. Van al deze gezochte fabrikaten van dr. POPP bevinden zich depöts in alle apotheken, parfumerie-, drogerijen en galanteriewinkels, doch wordt het koopend publiek er bijzonder opmerkzaam op gemaakt, dat alleen die artikelen als echt zijn te beschouwen, die voorzien zijn van den naam J. G. POPP, K. IC. Hoftandarts teWeenen,I., Bognergasse no. 2 en van het gedepo neerde fabrieksmerk. r Zondag 46 October ^2© hopen onze geliefde ouders \)j JOHANNES ECKHARDT r en g LEUNTJE BOSMAN i s hun s vijfentwintigjarig hnwelijkfeest S 11 te vieren. ff r*'s-Gra venpolder. _5j Hunne dankbare kinderen.^jfj üdl -r.— Ondertrouwd CORNELIS WISKERKE met JACOBA CORNELIA VERBOOM. Wolfaartsdijk,U qct lgm> 's-Heer Hendrikskinderen,j De tweede Verificatie-vergadering in het faillissement van CASPER LOOBEEK koopman in Manufacturen te Heinkenszand, zal gehouden worden op Vrijdag 21 Octo ber 1881des voormiddags te tien uren in het gerechtsgebouw te Middelburg. De Curator, Mr. C. LUCASSE, Advocaat en Procureur. Een ieder wordt gewaarschuwd geen krediet te verleenen, geen gelden of goederen op mijn naam te geven aan mijne vrouw ANNA PIETERNELLA VAN NEU- REN, daar door mij geene betaling zal worden gedaan. Hansweert, 9 October 1881. J. POI.F.IJ. Wie genegen zijn aantenemen de leve rantie van het door het BURGERLIJK ARM BESTUUR benoodigde éen vet Varken van 200 kiloschoon aan den haak op voorwaarden bij den vader van het Weeshuis ter lezing liggende, gelieven hun daartoe strekkend inschrijvings-biljet met het opschrift D Besteding Burgerlijk Arm bestuur" te bezorgen op Dinsdag den 25 October e. k.des namiddags vóór 4 uren, bij den eerstondergeteekende. Bij de wicht zal eene speling van 25 kilo hoogstens toegelaten worden; bene den 275 kilo zal 2 cents en beneden 150 kilo 4 cents per kilo worden gekort. Het Burgerlijk Armbestuur, J. A. A. FRANSEN Van de PUTTE, Voorzitter. E. Van den BOSCH, Secretaris}. op Maandag 17 Octob. I NS I des namiddags te 1 uurté Goesten woonhuize van C. BOET,- in de Ganze- poortstraat, ten overstaan van den Notaris Mr. LIEBERTte Goesvaneenige en Op Maandag 31 Oct. 1881, des morgens te 10 uren, in het gemeente huis te Kapelle, zal men, ten overstaan van den Notaris Van den BUSSCHE, pu bliek verkoopen: wassende in onderscheidene bosschen in KapelleWemcldinge, Kloetinge, Katten- dijke en Schore gelegen. Informatien te bekomen ten kantore van den heer W. PELLE, te Goes, en bij voor noemden Notaris. SINGER

Goessche Courant | 1881 | | pagina 3