door Roche fort wel de noodige schandaaltjes op touw gezet worden. Uit een en ander verklaart zich de oproeping tot een volksvergadering om de ministers in staat van beschuldiging te stellen, waarvan in ons vorig nommer een telegram melding maakte. Op de vergadering van revolutionaire comité's, waarop dit besluit werd genomen, ging het warm toe. Behalve dit zaakje houdt de Egyptische quaestie de gemoederen bezig. Plotseling heelt de Sultan een commissaris en een politiek afgevaardigde naar Egypte uitgezonden, den eerste met den last een onderzoek in te stellen naar de oorzaken der jongste militaire demonstratieden tweede om den Sultan in te lichten, waarom de Khedive tot nogtoe heeft verzuimd zijn leenheerschap door een reis naar Constantinopel te erkennen. Natuurlijk heeft een derde afgevaardigde de opdracht ontvangen de beide commissarissen te controleeren. Dit wekt weer achterdocht van anderen op. De Engelsche bladen laten ook hun stem eens hooren. De groote mogendheden vertrouwen elkaar in dezen evenveel als gewoonlijk. De Czaar en de Keizer van Oostenrijk zullen de volgende week in Warschau een bijeenkomst hebben. De lieve vrede is dus, zoo beweert men, door de drie heeren verzekerd. Het nihilistisch comité heeft in Rusland weer een blad uitgegeven, om de aanhangers tot voorzichtigheid aan te manen. Te Chur in Graubunderland is Zondag een revo lutionair congres geopend. Meest alle landen in Europa zijn vertegen'woordigd. Ook uit Amerika en Brazilië zijn gedelegeerden verschenen. De ltaliaansche regeering heeft het plan twee nieuwe legercorpsen te formeeren en het leger met 90000 man linietroepen te vermeerderen. President Arthurvan de Vereenig de Staten van Noord-Amerika, heeft een postdirecteur ontslagen die geknoeid had. Dit moet een zeer goeden indruk ge maakt hebben. Koning George van Griekenland reist door het nieuwe deel van zijn land. Aan feesten en toe juichingen natuurlijk geen gebrek. De Britsche premier Gladstone heeft het eere-bur- gerschap van Londen aangenomen. Sommigen be twijfelden of hij dat wel zou doen, daar er bij de be handeling dier zaak door zijne tegenstanders nog al menig kras woordje over hem is gesproken. Gemengde Berichten. Dinsdagnamiddag wilde de wisselwachter Van Eijkeren, te Arnemuiden, bij het rangeeren op den goederentrein springen doch had het ongeluk mis te stappente vallen en onder den trein te gera ken, waardoor hem het hoofd van het lichaam werd afgesneden. Hij laat een wedu we na met twee kinderen. De officiersdochter uit Vlissingen, die verdacht werd van brand gesticht te hebben en eenige dagen geleden in het huis van arrest te Middelburg was op genomen, is weder in vrijheid gesteld. Maandag was te Veere de woning van zekeren C. H. Srentenier, sedert anderhalven dag niet ge opend, wat aan de buren vrees inboezemde, dat hem eenig ongeluk zou zijn overkomen. Hiervan aangifte gedaan zijnde bij den burgemeester verschafte deze zich door een achterdeur toegang in het huis. In den gang vond men het zwaar verwonde lijk van den bewoner. Acht diepe wonden aan hoofd en hals hadden een einde aan zijn leven gemaakt, terwijl er moeite was gedaan om het lijk te verbranden. De boven- kleederen toch waren gedeeltelijk verbrand de rug verschroeid en een half geopend lucifersdoosje lag naast hem. Ook een groot mes lag bij het lijk. Op het bed werd een doodshemd gevondenin het huis waren van boven tot beneden bloedvlekken te zien. Men weet niet, of hier aan moord dan wel aan zelfmoord gedacht moet worden. De justitie doet ijverig onderzoek: mén zegt dat er ook voorwerpen vermist worden. De bakker T. te Zierikzee, bij wien zooals wij in ons vorig no. meldden de vorige week brand is geweest, moet thans, na een nieuw verhoor, be kend hebben dien zelf te hebben gesticht. In den nacht van 30 September op 1 October ontstond brand bij den herbergier en broodbakker V. d. L. te Kapellebruggemeente Clinge onder omstandigheden die de justitie aanleiding gaven een onderzoek in te stellen. Vooral moet het verwonde ring gebaard hebbendat de brand op drie verschil lende plaatsendie geen gemeenschap met elkaar hebben, ontstond. Na het onderzoek heeft de justitie V. d. L. in arrest genomen, onder verdenking, dat hij den brand heeft gesticht om de assurantie-pen ningen te bekomen. (M. Ct Het 12jarig zoontje van L. Van den Berge te Bruinisse kwam Zondag op eene noodlottige wijze om het leven. Op een 2%jarig paard gezeten, om het in de weide te brengen, spoorde hij het tot meer deren spoed aan, waardoor het beest begon te springen en met zijn berijder in een sloot viel. Toen men het ongeval bemerkte was hij reeds een lijk. ZN.) De drie beetwortel-suikerfabrieken te Bergen- op-Zoom zijn nu volop aan het werkveroorzaken veel bedrijvigheid en bezorgen menigeen goede ver diensten. Van daar schrijft men aan de N. R. Ct.De oesters, die dit jaar van een buitengewoon goede qua- liteit zijn, worden met groote hoeveelheden naar het buitenland verzonden de prijzen bedragen voor Belgie f 70 voor Engeland f 72 en voor Duitschland f 78. De vaten van 1000 stuks wegen 85 a 95 kg. De eigenaar van een café te 's-Gravenhage waarin café-concert plaats heeft, belooft te zullen zorg dragen, dat slechts fatsoenlijk publiek toegang krijge. Wij zouden niet gaarne deel uitmaken van een jury om daarover te obrdeelen. -Naar aanleiding van het bericht over een blinden predikant bij een Chr. Geref. gemeente in Gelderland maakt men de opmerkingdat het feit niet alleen staat. De heer dr. A. L, Poelman te Noordbroek, sedert jaren blind, verricht steeds zijne werkzaamheden als predikant bij de Herv. gemeente aldaar met allen ijver, treedt zelfs hier en daar als Nutsredenaar op en schrijft belangrijke artikelendank zij de trouwe hulp hem door zijne huisgenooten bewezen in het voorlezen van couranten, boeken en tijdschriften, en in het opschrijven van het hem gedicteerde. Hij is geheel op de hoogte van zijn tijd en ook in den ge zelliger) kring een zeer gewaardeerd en aangenaam gezelschap. Een rubriek spoorwegongelukken zal ook in ons land helaas niet meer mogen ontbreken. In de laatste dagen las men telkens van zulke ongelukken, maar niet éen was zoo erg als dat, 't welk Maandagavond te Rotterdam op den Holl. spoorweg plaats had. De trein, die te 9,35 uit Amsterdam vertrok, kwam tegen half twaalf in de nabijheid van den Beugeldijk- schen weg, op de grens van Overschie en Rotterdam. In de regeling van den loop van een goederentrein was eene wijziging gebracht en daarvan per telegraaf ken nis gegeven. Onmiddellijk bij ontvangst van dat tele gram werd aan een bij den stationsdienst aanwezigen voorman last gegeven om dit te gaan zeggen aan den wisselwachter, die eerst den goederentrein verwachtte en dus den wissel zoodanig had gelegd dat deze trein op het spoor naar het goederenterrein moest loopen. De voorman ging heen en gaf bij zijne terugkomst aan zijn chef te kennen, dat alles in orde was. To'ch schijnt hij, voorzoover uit het voorloopig onderzoek blijkt, zijne boodschap niet aan den wisselwachter te hebben overgebracht. Wat daarvan zij, de wachter heeft den wissel zoo laten liggen dat de trein, in plaats van door te loopen naar het station, op het goederenspoor moest komen. Was dit spoor geheel vrij geweest, dan zou er vermoedelijk niets anders zijn ge beurd dan dat de passagierstrein was teruggestoomd, of althans ten slotte nog goed was terecht gekomen. Maar ongelukkig stond er op het goederenspoor een locomotief met tender en goederenwagen, en daardoor volgde het ongeluk. De passagierstrein kwam, daar alle pogingen om te remmen niet hielpen, op den goederenwagen met zulk een hevigen schok, dat het achterste gedeelte van dien wagen letterlijk afgeslagen en ook de tender beschadigd werd. Vreeselijk daarentegen waren, tegenover dit on geval, de gevolgen voor den passagierstrein. De loco motief daarvan vloog uit het spoor, stortte naar be neden in het zand en sleepte de eerstvolgende wagens mede. De locomotief, vooral aan de voorzijde zwaar beschadigd, lag met den tender op zijde gekanteld, terwijl blijkbaar de bagagewagen dwars door het voor gedeelte van den daarop volgenden waggon 3e klasse was heengegaan. Dit eerste gedeelte van den trein lag dan ook zoodanig ineengewikkeld en met vol geweld op en door elkaar gestapeld, dat 't bij den eersten blik onmogelijk was na te gaan hoe die ruïne zich zóo had kunnen vormen, waarbij het vooral een raad sel scheen hoe de postwagen en de daarop volgende rijtuigen ongehinderd op het spoor zijn blijven staan. Voor zoover men kan nagaan en ook uit mededee- lingen van passagiers uit het achterste rijtuig wordt bevestigd, had men dit alleen te danken aan het bui tengewoon krachtige remmen. Twee passagiers verloren bij de ramp het leven, en wel éen op zulk een vreeselijke wijze, dat men aan den eenen kant van den waggon zijn boven- en aan den anderen kant het onderlijf vond. De andere pas sagier, die insgelijks het leven verloor, kan misschien het eerste oogenblik van de ramp nog hebben ge leefd, maar nadat hij in het station was overgebracht, kon slechts zijn dood worden geconstateerd. Zeven werden er ernstig gekwetst, zoodat zij naar het gastr huis moesten worden vervoerd, behalve eene vrouw, die te Rotterdam woonde. De voorman is voorloopig in hechtenis genomen. Hij heeft zich in dezer voege verantwoord, dat zijn verzuim een gevolg is van een misverstand. Toen hij namelijk in last had gekregen, de wissel wachters té gaan waarschuwen dat niet de goederen-, maar de passagierstrein voorop zou komen, was hij terstond op weg gegaan. Bij den eersten wachter gekomen, had deze hem verkeerd begrepen, en gemeend dat hij hem de eerst ontvangen boodschap (goedereritrein vóorop) kwam herhalen. Daarom had deze hem kortaf ten antwoord gegeven: »ja, ja, wij weten er alles van!" De voorman, uit die woorden afleidende dat de wis selwachters de verandering reeds hadden vernomen, was daarop naar zijn chef teruggegaan en had aldaar gezegd, dat walles in orde" was. Zoo hangt toch van eene kleinigheid een groot on geluk af! Onder de reizigers in den trein bevond zich eeh gedeelte van het Rotterdamsch tooneelgezelschap van den heer Van Zuylen, terugkeerende van eene voor stelling te Leiden. Allen bleven onverlet. De heeren Be draaf, Chrispijn en Egener maakten zich zeer verdienstelijk bij de bevrijding van de gekwetsten. liet Amsterdamsche gepeupel heeft zich Zondag weer van een allertreurigste zijde doen kennen. De bekende hardlooper Bibbeis zou in een uur van Am sterdam naar Haarlem en in denzelfden tijd terugloopen. De man legde de heenreis goed af, maar op zijn terugtocht werd het janhagel zoo laag om den man allerlei moeielijkheden in den weg te leggen. Eén stak zelfs een stok uit en liet hem daar over struikelen, zoodat hij zich ernstig bezeerde. Hij kon daardoor moeielijk loopen en de dreigementen werden zoo ernstig, dat een paardenslachter den hardlooper in zijn wagentje opnam. Dicht bij de Haarlemmerpoort sprong Bibbeis er echter uit, om het rijtuig en denbestuurder niet in ongelegenheid te brengen, doch door deze daad bracht hij nu zichzelven in groote ongelegenheid. Het volk, waarvan een zeer groot gedeelte in lang niet nuchteren toestand verkeerde, drong zich tegen hem aan, hetzij dan bij wijze van ovatie, hetzij uit verbol genheid omdat men hem uit een rijtuig had zien springen en daardoor wellicht meende, dat hij den geheelen afstand rijdende in plaats van loopende had afgelegd. Onder de menigte dronken volk hadden zich ook eenige kwaadwilligen gemengd, die Bibbeis in het gedrang van zijn zwaren gouden horlogeketting beroofden, hem de ringen van de vingers wilden trekken en hem zelfs van zijn geldtaschje wilden berooven door middel van een mes, waardoor hij zelfs een wonde aan de pols bekwam. Met moeite gelukte het hem zich in veiligheid te brengen, en per rijtuig zijn logement te bereiken. Opgewonden over de ondervonden lage bejegening had hij aan het volk ook zijn horloge toege worpen. Groot is de verontwaardiging over deze afschuwe lijk lage daad van het Amsterdamsche grauw. Van vele zijden ontvangt het Nieuws van den Bag daarover klachten en opmerkingen. Reeds heeft het blad even als het Handelsblad eene inschrijving geopend voor den hardlooper als protest tegen die behandeling, waarvoor reeds giften zijn ingekomen. Men zegt, dat president Gambetta in streng in cognito te Amsterdam vertoeft. De koffiehuishouder uit Amsterdam, die in eene vlaag van krankzinnigheid zijne tante vermoordde, is in het krankzinnigengesticht te Coudewater in volslagen waanzinnigen toestand overleden. Zondagnacht is te Halfweg (Haarlem) hevige twist ontstaan tusschen eenige polderwerkers, waar bij het zoo hevig toeging, dat een van hen aan het voorhoofd vreeselijk is verwond, doordien hem met een uit den grond gerukten paal een slag was toe gebracht. Men vreest voor zijn leven. De dader is naar het arresthuis te Haarlem overgebracht. Nog is dien nacht een jeugdig polderwerker in hech tenis genomen, die zich mede aan het toebrengen van verwondingen had schuldig gemaakt. Zaterdagavond heeft eene hevige vechtpartij plaats gehad in eene tapperij te Haarlem, tusschen huzaren, infanteristen en burgers, waarbij enkelen zijn verwond geraakt, zoodat geneeskundigen hulp moest worden ingeroepen. Ook de politiebeambtendie tusschen beiden kwamen, werden mishandeld. Twee der bel hamels werden in arrest genomen. In de tapperij werden verscheidene glazen en bij een bakker naast de kroeg drie glasruiten stukgeslagen. Iets buitengewoons Zondag werden in de herv. kerk te Yeenendaal gecollecteerd twee bankbiljetten van f 1 000 éen voor de armen en éen voor de kerk. Te Hillegom is Vrijdagnacht inbraak gepleegd in de katholieke kerk. Eenige geldbussen en een geld kist zijn opengebroken en geledigd, en verscheidene gouden en zilveren voorwerpen gestolen, voor een ge zamenlijk bedrag van ongeveer f 500. Te Dordrecht is een vrouw, moeder van acht kinderen, van de trap in haar woning gevallen, ten gevolge waarvan zij terstond een lijk was. Een landbouwer te Moesel, gem. Weert, dronk in laatstgemelde plaats in een herberg een glas bier. Een 19jarig jongeling eischte, dat de boer ook voor hem een glas bier zou betalen. Deze vertrok echter zonder aan dit verlangen te voldoen, doch werd spoe dig door den ander achtervolgd en ingehaald, die nu geld eischte. Toen hem ook dit geweigerd werd, bracht hij met een mes den boer zes diepe wonden toe. De aanvaller is aan de justitie te Roermond uitgeleverd. De vorige week viel te Oudenbosch (Noord-Bra bant) in de R. K. kerk onder de godsdienstoefening een jonge dochter plotseling dood neder op het oogen blik, dat zij voor de communiebank had plaats ge nomen. De verslagenheid der aanwezigen was alge meen. Volgens opgaat van Veritas zijn in Augustus verongelukt 82 zeilschepen, waaronder 5 Nederland- sche, en 15 stoomschepen, allen buitenlandsche. Prof. Wolff, directeur van het proefstation te Ilohenheim, heeft waargenomen, dat vetgemeste scha pen niet aan gewicht verliezen, wanneer hun later niet dan het noodigste voedsel wordt toegediend. Indien het waar is, dat het eenmaal aangezette vet niet door water vervangen wordt, zoo is dit voor den landbouwer van het grootste belang, daar hij vette dieren, die hij niet kan verkoopen, op gewoon rant soen kan zetten en ze het dure mestvoeder niet lan ger behoeft te verstrekken. De proef wordt met een groot aantal schapen herhaald, om zekerheid van dit merkwaardig verschijnsel te verkrijgen. In de laatste acht dagen heeft zich te Aden geen enkel geval van cholera voorgedaan. Met den in de vorige week door het vuur totaal vernielden bazar te Moskou is eene der meest typisch Russische merkwaardigheden verloren gegaan. De bazar, of juister eigenlijk een geheele wijk, waarin uitsluitend gelijkvormige winkelgebouwtjes stonden zonder bovenverdieping, in 't Russisch »Gostinoi Dvor" geheeten, ligt tegenover de »heilige poort" van het Kremlin, waarvan hij door een plein gescheiden is, terwijl hij rechts en links door de kerk van den heiligen Vasili en door de kapel der moedermaagd van Yi)ersky begrensd wordt. Het front is wel een paar honderd meter breed, terwijl daarmede evenwijdig achter elkaar een twintigtal smalle straten loopen, linia (lijn) geheetenuitsluitend gevormd door de bovengenoemde lage winkelgebouwtjes. In elk dezer straten werden speciale soorten van artikelen te koop geboden; zoo was in een dezer niets anders te koop dan heilige en kerkelijke voorwerpen, reliquien en snuisterijen, deze straat heette Zolotaia linia, d. i. gouden linie; daaraan grensde de straat, waarin uit sluitend Oostersche artikelen, zoowel geweven stoffen als Damasceensche klingen en schitterende edelgesteenten te koop aangeboden werden, enz. In elk dezer winkeltjes zag men nog de oud-Russische type, den koopman gehuld in langen kaftan met koord om het midden en met den hoogen zijden hoed op het hoofd, onver anderlijk met het nationale glas thee in de hand of aan de lippen. Had men in de verschillende linies zijne inkoopen gedaan, dan ging men daarmede naar het laatste straatje, waar een aantal winkeltjes waren, waarin niets anders verkocht werd dan wat men emballage zou kunnen noemen, maar waarin ook de grootste weelde werd aangetroffen; van gewone grove kartonnen doozen tot de kunstigst bewerkte gouden, zilveren, ivoren en andere kostbare kistjes, van allerlei grootte, waren daar te koop. Met zonsondergang werden alle winkeltjes zorgvuldig gesloten, want het hebben van vuur of licht was in den »Gostinoi Dvor" ten strengste verboden. En dit verbod werd onverbiddelijk gehandhaafd, zóo zelfs dat in die wijk niet gerookt mocht worden. Daarom vooral ook schrijft men de ramp, waardoor deze wijk getrofFen is, aan den misdadigen moedwil der nihilisten toe; doch wat daarvan ook zij, een feit is 't dat de oorzaak van den brand in 't duister ligt. Hoewel aan den bazar een speciale afdeeling brandwachten met bluschrmdde- len verbonden was, is toch nagenoeg de geheele «Gostinoi Dvor" vernield, hoofdzakelijk tengevolge van gebrek aan water, daar de drie brandputten te weinig water opleverden om de spuiten voldoende te kunnen voeden. Nauwkeurig is de schade, door deze ramp teweegge bracht, niet te bepalen, maar zonder overdrijving kan zij op 40 millioen roebel geschat worden. De Keizer van Rusland zal zeventien Keizer lijke verblijfplaatsen in de verschillende streken van Rusland in liefdadigheids- of andere gestichten doen veranderen, waardoor zijne uitgaven aanmerkelijk zullen verminderd worden. De rechtbank te Kiew heeft vijf personen ver oordeeld, die een voorname rol in de Jodenvervolgingen hadden gespeeld. Een der beschuldigden, die doorzijn mishandeling den dood van een Israëliet had veroor zaakt, is tot zes jaren dwangarbeid veroordeeld; de anderen kwamen er met een geringere gevangenisstraf af. Terwijl het onderzoek naar het spoorwegongeluk bij Charenton nog in gang is hebben vele personen, nagelatene betrekkingen der slachtoffers en gewonden, eene civiele rechtsvervolging ingesteld tegen den direc teur van de spoorwegmaatschappij, tegen de admini strateurs, den ingenieur van de lijn en den ingenieur der exploitatie, alles met behoud van hun recht tegen de staats-inspecteurs en den minister van openbare werken. De bekende Parnell is te Cork feestelijk ont vangen dertigduizend menschen waren op de been. In tegenstelling van de Bisschoppen ontried de agitator den pachters zich aan de landwet te storende waarde van den Ierschen grond was oorspronkelijk 3 millioen pd. st. en de pachters moesten daarvoor geen 17 millioen blijven betalen. Laatste en telegraphische berichten. MIDDELBURG5 Oct. Het is uit verschillende omstandigheden gebleken, dat de rentenier C. 11. S. te Veere geen zelfmoord heeft begaan, maar op wreed aardige wijze om het leven is gebracht, vermoedelijk Zondagnamiddag. De dader of daders is men nog niet op het spoor. Toegang tot het huis, staande op de Kade, heeft men zich door een achterdeur verschaft. In het woonvertrek stond op de tafel een half ge ledigde fïesch bier en beschuit. In de keuken was het middigmaal gereed, doch onaangeroerd, Vermist zijn een gouden bril en dito horloge. Het vertrek, waar men het lijk heeft willen verbranden, vermoe delijk om de sporen van het misdrijf te doen verdwij nen, was met petroleum begoten. Gerechtelijke lijk schouwing heeft plaats gehad en de justitie geeft zich alle moeite den moordenaar te ontdekken. 's-GRAVENHAGE, 5 Oct. Bij Kon. besluit is be noemd tot directeur der registratie en domeinen voor Zeeland en een gedeelte van Noord-Brabantstand plaats Middelburg, G. A. Loeffthans inspecteur der registratie en domeinen eerste klasse in de divisie van de Inspectie Amsterdam, 1e afdeeling. TWEEDE KAMER. In de heden gehouden zitting is den commies-griffiermr. Cort Van der Linden eervol ontslag verleend met ingang van 15 November, onder dankbetuiging voor de vele en gewichtige dien sten den lande bewezen. Daarna is de eeds-interpellatie voortgezet. De heer Wintgens betoogde dat, wat hij als pleitbezorger ten voordeele van een cliënt had aangevoerdniet zijn gevoelen als vertegenwoordiger uitdrukte, daar beide posities niet op éene lijn kunnen gesteld worden. Hij sloot zich integendeel geheel bij de rede van den mi nister aan en achtte den eed een grooten socialen waarborg voor het gros der menschen, voor de wan kelmoedigen, die daarin een houvast hebben voor hun consciëntie. De eed moet behouden worden uit een utilitair maatschappelijk oogpunt en, daar het geen con- fessioneele eed is, kunnen allen, die aan God gelooven behalve zij, die tot kerkgenootschappen behooren, welke dien eed verwerpen, dien afleggen. Spreker stelde als motie voor, dat de Kamer zich in het algemeen ver- eenige met de inzichten der Regeering, door den Mi nister van Justitie Dinsdag ontwikkeld. De heeren Gratama en Be Meijier bestreden sterk het standpunt van den Minister en betoogdendat de zaak van gewicht was, niet enkel voor het handje vol Atheïsten, maar voor de duizenden, die vrijheid van godsdienst en geweten voorstaan, De itaat mag volgens hen zich niet inmengen in zaken den gods dienst betreffende en iemand plaatsen tusschen zijn God en zijn geweten. Het standpunt der Regeering stelt onnoodig een privilege voor Doopsgezinden. De heer Van der Kaay verdedigde krachtig de volkomen vrijheid voor allen die gemoedsbezwaren tegen den eed hebben, om de belofte af te leggen. De heer Haffmans hield vol, dat de woorden godsdien stige gezindheidin de Grondwet slechts kerkgenoot^ schap kunnen beteekenen. Er bestaat geen reden thans aan vrijdenkers te vergunnen, wat slechts Doops gezinden is veroorloofd. Eerst moeten zij zich als vereeniging constitueeren. De heer Mackay hield ook vol dat alleen Doopsgezinden tot belofte-aflegging kunnen worden toegelaten. Morgen is de heer Kcu- chenius aan het woord. KAAPSTAD, 5 Oct. De Transvaalsche Volksraad beraadslaagt met gesloten deuren. Men weet niet welke beslissing is genomen, en men gelooft dat de correspondentie tusschen de Engelsche regeering en de Boeren voortduurt. WASHINGTON, 5 Oct. De jury gelastte de te rechtstelling van Guiteau wegens moord. Zijn advo caat zal zooals wij reeds wisten waanzin plei ten. Guiteau is ziek en weigert medicijnen in te nemen, uit vrees vpor vergiftiging.

Goessche Courant | 1881 | | pagina 2