aan verstandsverbijstering lijdt, is onder geleide der politie ter beschikking van den officier van justitie naar Middelburg overgebracht, op vermoeden dat die brand door haar toedoen zoude zijn ontstaan. Aardenburg. Zondag gaf' de Aardenburgsche Mu- ziek-sociëteit een festival, bij gelegenheid dat de ten toonstelling van ooft, tuingewassen enz. in deze ge meente gehouden werd. Aan dat festival namen deel de gezelschappen Eecloo, Oedelem, St.-Marguerite, Maldeghem, Zuidzande, Sluis, Biervliet, Groede, Watervliet, IJzendijke, Oost burg en Middelburg in Vlaanderen. Elke muziek maatschappij ontving een zilveren gedenkpenning. Reeds vroeg in den morgen was Aardenburg in feesttooi. Uit de meeste woningen, ook uit den toren, wapperde de vlag, met of zonder oranjewimpel. Een paar nette eerebogen waren opgericht, die, aan de ingangen geplaatst, den bezoekers te lezen gaven Welkom" en «Nooit Gedacht". De dag begon met een allerliefst zomerzonnetje, wat tot 2 uur zoo voortduurde, toen alle gezelschappen en de meeste bezoekers de veste binnen waren. Nadat de eerewijn op het raadhuis was aangeboden, en de op tocht zich in beweging gesteld had, begon er een motregen, die weldra in een plasregen overging. Toen bleek het, dat er veel vreemdelingen waren alle koffiehuizen en herbergen waren eivol. De tentoonstelling werd in de gemeenteschool ge houden; ook daarin bewoog zich den ganschen dag eene belangstellende menigte. Geen kenner der na tuur zijnde, kan ik moeielijk mededeelen, wat op dat gebied de meeste belangstelling wekte. Appelen peren (niet te tellen soorten), druiven, kropsla, extra groote, prachtig gevormde bloemkolen, uien als kin derhoofden, prei, dik als een mansarmenz. enz. waren er. Tusschen de buien door werd met goed succes op de markt een luchtballon opgelaten. Op de markt en bij de Waterpoort stonden muziektenten. Slechts de helft der nommers van het programma werd uitgevoerd. Zoo was het ook met het vuurwerk. Alleen klein vuurwerk, molentjes enz., vervaardigd door den heer Gezelle, te Brugge, kon afgestoken worden. Te Wouw werd van tijd tot tijd geld uit ver schillende winkels ontvreemd. De dadereen jongen van 17 jaar, is op heeterdaad betrapt. Wat men zelden ziet gebeurenwas Zondag morgen te Amsterdam het geval, namelijkdat in eene kerkgedurende de godsdienstoefeningde krachtige arm der politie noodig was, om een tus schen de hoofden der kerk ontstanen twist niet in eene kloppartij te doen ontaarden. Dit geschiedde in de Apostolische kerk op het Bikkerseiland. Zooals velen bekend zal zijn, worden de leiders van genoemde gemeente door «ingevingen van den Heer" gekozen. Des avonds was echter door de politie gezorgd om ergerlijke tooneelen te voorkomendoor een harer dienaren onder de geloovige Apostolische broeders te doen plaats nemen. Maandag is door een trein uit Rotterdam te Moordrecht een wachter overreden en geheel ver pletterd. Te Vinkeveen (Utrecht) heeft zich een pokken- geval voorgedaan bij een knaap die was ingeënt, maar niet gerevaccineerd. Te Zutfen is gevat zekere F. Ir., de dader van den diefstal eener groote som gelds en van gouden voorwerpen, vóór 2 jaren in het hotel »De Keizer" te Deventer gepleegd. Hij was thans bediende in een museum van wassen voorwerpen, tijdelijk te Zutfen geplaatst. Hij heeft reeds bekentenis afgelegd. Ook wordt hij verdacht te Arnhem, na den diefstal te Deventer, zilveren voorwerpen te hebben ontvreemd. Daar hij in 't bezit was van valsche papieren, werd de aandacht op hem gevestigd en had de herkenning door de politie plaats. Te Zevenhoven kwam de vorige week door een ongelukkig toeval een kindje van tien maanden met een pot kokende koffie in aanraking. Het werd daarbij zoo gebrand, dat het een paar dagen later aan de gevolgen overleed. Bij eene harddraverij te Noordwijk (Groningen) ontstond 's avonds in eene herberg twist tusschen eenige personen. De rijksveldwachter van Marum ontving daarbij eene gevaarlijke wonde en verkeert in zorgwekkende omstandigheden. De dader, die reeds vroeger om dergelijk feit eene tuchthuisstraf van drie jaar onderging, is gevankelijk naar Groningen gebracht. Een treffende bijdrage, hoe op de goedgeloovig- heid van het publiek gespeculeerd wordt om het geld uit den zak te kloppen, levert iemand, die als J. Van den Berge en Co. te Franeker, denkelijk een pseudo- nieum, optreedt. De compagnieschap heeft, volgens hare circulaires, die niet eerst door een letterkundige gecorrigeerd zijn, het loffelijke doel menschen aan betrekkingen te helpen, die geld opbrengen «als water." In dezen gedrukten tijd is het geen wonder, dat menigeen zoo'n circulaire als een zwemmend baarsje tusschen platvisch beschouwt en dan ook trachten wil het machtig te worden. Zoo deed ook iemand uit St. Johan- nesga. Hij schreef aan de compagnieschap en ook voor hem had zij eene prachtige betrekking, die hij over eenigen tijd aanvaarden kon, zoo hij maar f 3 zond «voor administratie- en inschrijvingskosten." De man vond, dat deze weldoeners der maatschappij eene zeer billijke kostenberekening maakten en zond de f 3. Toen echter de dag naderde, op welken hij in functie zou treden, schreef men hem dat er nog iets beters voor hem was. Hij kon zonder veel moeite bij zijn gewoon werk nog van 6 tot f 8 's weeks verdienen, als hij slechts 25 zond. De man zou ook dat gedaan hebben, als een goed vriend hem niet aangeraden had niet te veel vertrouwen te stellen in deze onbekenden, die zoo bijzonder menschlievend schenen. Hun nader schrijven laat weinig twijfel over, of de compagnieschap heeft geen ander doel dan de menschen behendig «bij het pootje te nemen", zoodat de man dan ook zijne f 25 stilletjes in de beurs liet. (U. D.) Een juffrouw te Arasterdam is voor f 25 op_ gelicht met een bon van sigaren in den vorm van een bankbiljet. De oplichter liep hard weg en de politie zit hem nog steeds te vergeefs achterna. Het fonds voor mevr. Garfield bedroeg Zondag 306,000 dollars. Een excentriek man heeft te Parijs kinderen een banketbakkerswinkel laten leeghalen, waardoor vele zaken werden gebroken. Dit grapje kostte hem 800 fr., wat de man gewil lig betaalde. Vrijdag is de sneltrein, die half vier van Ostende naar Keulen vertrok, bij Vertryck (tusschen Leuven en Tirlemont) gederailleerd. De locomotief liep nog een eind voort op den weg en rolde om, waarbij de stoker en de machinist zwaar werden gewond. Een waggon eerste klasse werd geheel verbrijzeld, andere waggons werden beschadigd. De reizigers kregen slechts ge ringe verwondingen. Een Duitsch beambte aan het grensstation Dahl- heim, den trein uit Roermond visiteerende, viel eraf en werd door een aankomenden goederentrein gedood. De Amerikaansche geloofsijveraars Moody en Sankey zijn voornemens een nieuwe rondreis in Groot- Brittannië en Ierland te organiseeren. Sankey is reeds te Liverpool aangekomen en Moody zou den 24n de reis van New-York naar Engeland aanvaarden. Er wordt niet bijgevoegd, of de heeren ditmaal ook in Nederland zullen komen. Ter tentoonstelling te Melbourne, die een zeer groot nadeelig saldo heeft opgeleverd, heeft de jury de horloges 31 dagen lang aan proefnemingen in alle standen en temperaturen onderworpen. De van ouds beroemde Zwitsersche horloges behaalden ten slotte den eerepalm. De zes onderzochte Zwitsersche uurwerken toch ver wierven 500, 490, 480, 465, 455 en 445 puntenen de zes Amerikaansche: 430, 420, 380, 365, 340 en 325 punten. Het was hier echter slechts een strijd, welke lau werkrans de schoonste was; want beide kampvechters zijn met eer bekroonde overwinnaars, en met het minste Amerikaansche kan een particulier 't nog heel best doen. Eene moedige vrouw. Een baanwachtersvrouw op den spoorweg van Bona naar Guelma (Algerie), die in de afwezigheid van haar man den dienst waarnam was onlangs door een Arabische vrouw gewaarschuwd, dat een inboorling slechts op een gunstige gelegenheid wachtte, om haar te vermoorden. Zij nam die waarschuwing in acht, versperde vensters en deuren van haar huisje, en toen zij, bij het voorbij komen van een trein, de seinen moest geven, stak zij een revolver bij zich. Zoodra de trein voorbij was, vielen twee inboorlingen haar van achteren aan, en trachtten haar op den grond te gooien. Zij rukte zich los, greep haar revolver, joeg een harer aanran ders, die haar bij de schouders pakte, een kogel door het hart, en schoot daarop ook den anderen neder. Doodelijk verschrikt snelde zij daarop in huis, trok de kleederen van haar man aan en vertoonde zich zoo, met een geweer bij zich, in den tuin en vooV de deur, om haar vijanden te doen gelooven, dat haar man teruggekomen was. Vijf of zes inboorlingen, die van verre hadden toegezien en blijkbaar medeplichtig waren aan den aanslag, namen daarop in allerijl de vlucht. Een paar uren later kwam de politie, die van het gebeurde onderricht was, der heldhaftige vrouw te hulp, liet de lijken der beide aanranders wegbrengen, en stelde een onderzoek in. De oude Arabische vrouw is intusschen het slacht offervan haar goede daad geworden; men heeft haar nog dienzelfden avond vermoord op den weg vinden liggen. De trein van Baltimore en Ohio, waarin zich de vertegenwoordigers der pers te Washington bevonden die voornemens waren tegenwoordig te zijn bij de begrafenis van Garfieldis ontspoord, waardoor zes personen gedood en verscheidene anderen ernstig gekwetst werden. Laatste en telegraphische berichten. 's-HERTOGENBOSCH, 28 Sept. Bij de gisteren gehouden verkiezing voor een lid van de Tweede Ka mer is de beer P. G. J. Van der Schrieck (c.) her kozen met 1043 van de 1053 uitgebrachte stemmen. 307ij Staatsloterij. 3« kl. Prijzen van f 100 en daarboven. Trekking van Dinsdag 27 September. 2e lijst. Nos. 3257, 5283, 5969 en 19825 elk f1000. No. 3722 f400. Nos. 2597, 3875, 5521 en 5543 elk f100. DURBAN, 28 Sept. Het debat in den Transvaal- scben volksraad over de conventie met Engeland zal nog onderscheidene dagen duren. MOSKOU, 28 Sept. Een ontzaggelijke brand ver nielt den bazar. Bhisschen is niet mogelijk. NEW-YORK, 28 Sept. Het proces tegen Guiteau vangt Maandag' aan. Ingezonden Stukken. Goes, 26 September 1881. M. de Redacteur! Betreffende het bericht in uw blad van jl. Vrijdag, als zoude de graanhoop van C. H. te Nieuwdorp, door den bliksem getroffen, door slooping grootendeels zijn behouden, zij het mij vergund UEd. te doen op merken dat die mededeeling van uwen correspondent minder juist is. Een persoonlijk onderzoek heeft mij de overtuiging gegeven, dat door slooping de brand alleen is gestuit, doch dat, wat zoogenaamd gered is, wellicht een 100tal schoven, zoodanig door vuur en water is beschadigd, dat het nauwelijks geschikt zal blijken te zijn voor varkens\oer. Ik deel UEd. een en ander mede, omdat zeker uwe bedoeling is zooveel mogelijk juiste berichten opte- nemenalthans ik acht dat wenschelijk met het oog op assuradeuren, die ik de eer heb te vertegenwoor digen, en welken thans door mij de noodige gegevens zijn verstrekt tot schaderegeling. Met achting, UEd. Dw. Dn., C. i. KOOMAN. Trekking van Woensdag 28 September. 3e lijst. No. 326 f5000. No. 8161 f2000. No. 18395 f1500. Nos. 7783, 13547, 17505 en 18636 elk f200. Nos. 675, 7053, 16021 en 16494 elk f100. Burgerlijke Stand Goes van 26 tot 28 Sept. 1881. Geboren: den 26, Adriana Pieternella, d. v. Jan Roose en Adriana Pieternella Kervink Maria, d. v. Joliannis Rajs en Cornelia Rijk. Overleden den 26, Cornelia Johanna Zaaijers, 66 j., gehuwd met Cornells Boom. Posterijen. Staat van brieven, verzonden door het postkantoor te Goes, waarvan de geadresseerden op de plaats van bestemming onbekend zijn. Over de 2e helft der maand Augustus 1881. 1», J. Toussaint Delincee en Co., Amsterdam. 2. F. Hoostmans, Amsterdam. 3. C. Van den Hoek, Poortvliet. Briefkaart. 1. J. H. Van Reenen, Rotterdam. Vertrek der brievenmail naar Oost-Indië. Via NAPELS, (Fransche mail) 30 Sept. 7,30 's av. Via NAPELS, (Maatsch. Nederl.) 3 Oct. 7,30 'sav. Via BRINDISI, 6 Oct. 5,35 's avonds. Via AMSTERDAM, 7 Oct. 5,35 's avonds. De Fransche pakketbooten doen RiouwBanka en Palembang niet aan. Er bestaat gelegenheid tot verzending van brie ven enz. naar Nederl. O.-I., door middel van het stoom schip Limburg, waarvan het vertrek uit Rotterdam op 1 Oct. a. s. is bepaald. Behalve naar Batavia wordt met deze gelegenheid mede een brievenmaal naar Padang verzonden. De brieven enz., bestemd om met genoemd stoom schip te worden verzonden, beliooren op 1 Oct. vóór 7 uren 's avonds te Rotterdam aangekomen te zijn. In 1880 zijn aan de posterijen in Nederland als vermist opgegeven 1512 brieven. Van 1337 liep het onderzoek vruchteloos af. Dat schijnt nogal een groot cijfer en is dan ook 329 meer dan in 1879, maar men bedenke wel dat er in 1880 alleen in het bin- nenlandsch verkeer circa drie-en-veertig mlllioen brie- yen verzonden zijn. En terecht wijst de administra- tratie op de weinige vertrouwbaarheid van de aangif ten wegens vermissing van brieven. Zeer dikwijls blijkt dat een brief als vermist werd opgegeven, die of in 't geheel niet op de post werd bezorgd óf bij den adressant zelf zoek is geraakt. Wanneer in het verkeer tusschen Nederland en Nederlandsch Indië het bedrag van een postwissel, binnen vijf jaren, gerekend van den dag zijner uit gifte, niet is ingevorderd of niet aan den afzender is terugbetaald, zal het ten bate komen van het land, waar de storting ter overmaking heeft plaats gevon den. Deze bepaling treedt met 1 Jan. 1882 in wer king en is mede van toepassing op de geldverzendin- gen, vóór dien tijd geschied. Verkoopingen en Verpachtingen. Datum. Plaats Voorwerpen. 29 Sept., 's-IIeer Arendsk., huizen, land enz., 30 's-Heer Arendskerke, inboedel, 6 Oct., Hansweert, aakschip en steenen, 6 7 7 13 19 Kruiningen, Krabbendijke, woonhuis enz., af braak, Nor, Yerseke, plantoesters, Borssele, verp. zeedijk enz., Nieuwdorp, kweekschapen, Kloetinge, boomen, Hansweert, woonhuizen enz., Information. Karsehoom. Karseboom. opzicht, waterst. Hansw. en ontv. reg. Goes. Rembges. Pelle en V. d. Bus9cbe. V d. Bussche. Beenhakker, Bors. Mulock Houwer. Karseboom. Rembges. Marktberichten. GOES, 27 September 1881. Door het aanboudeude slechte weder gaat men druk voort met dorschen en was de markt ook heden weder ruim voorzien van Nieuwe Tarwe, Erwten, Rogge, Winter- en Zomergerst, waarvan de qualiteit zeer uiteenliep. Tarwe werd langzaam tot 25 cents lager gekocht, alleen uitgelezen nieuwe en jarige jwerdén tot. vorige prijzen genomeu. Rogge, Haver en 'Gerst onveranderd, mindere en 'afwijkende qualiteit 25 a 50 |ce nt Jager. Maïs 25 cent per 100 kilo hooger. Meel en Buiténlandsche Granen vast met goede vraag. 'OUDE. TüRWE per hectoliter ƒ11,20 a ƒ11,50 NIEUWE TARWE - 9,— a - 12,— ROGGE - 8,— a - 8,50 WIN TERGERST - 6,— a - 6,75 ZOMBRGEllST - 5,80 a - 6,25 HAVElt - 3,a - 5,— BOEKWEIT /f ff - a KARWIJ ff ff a BRUINE BOONEN 'f ff - 10,— a - 13,— PAARDENBOONEN /f ff a BLAUWE ERWTEN 'f ff - 9,— a - 11,25 WINTERKOOLZAAD ff a BOTER per K. G. (Ned. ffi.) - 1,35 a - 1,40 EIEREN per 100 stuks - 4,a - 4,40 ROTTERDAM, 36 September 1881. Tarwe. Van witte Inlandsche, zoo jarige als nieuwe, was wederom een goede toevoer ter marktde puikste partijtjes gingen onveranderd langzaam van de hand, doch de mindere qualiteiten, vooral van de nieuwe, waren niet dan eenigszius lager te plaatsen. Jarige Zeeuwsche, de beste f 12,50 a 13,50, dito mindere f10 a 12,25. Nieuwe dito, de beste f 11,50 a 12,75, dito mindere f5,50 a 11,25. Rogge. Met nieuwe Inlandsche was het flauwer-, alleen de beste partijtjes gingen nog als voren van de hand. Nieuwe Zeeuwsche, de beste f8,10 a 8,50, dito mindere f 6,80 a 8. G e r 81. De aanvoer van nieuwe Zeeuwsche Winter- en Zomer- wa9 beperkt en konden de puikste soorten als voren geplaatst worden, doch voor de mindere qualiteiten was niet per 100 kilo, zakken inbegrepen. veel kooplust en deze werden wat lager afgegeven. Nieuwe Zeeuw sche Winter-, de beste f 6,70 a 7,20, dito mindere f5,40 a 6,60, dito Zomer-, de beste f6 a 6,30, dito mindere f4,80 a 5,80. Ilaver. Nieuwe in de beste soorten onveranderd, terwijl de mindere steeds moeielijk te verkoopen zijn. Nieuwe Inland sche dikke van f 3 a 4,75, dito lange van f2 a 4,25. Boekweit. Nieuwe Noord-Brabantsche f 213 a 215 per 2100 kilo. Van nieuwe Paardenboonen waren eenige partijtjes aangevoerd, waaronder enkele van redelijke droogte, doch ove rigens miuder droog en wak, die naar qualiteit verkocht zijn van f 6 a 8. Ook nieuwe Duivenboonen werden aangeboden, die van f8 a 9 nemers vonden. Bruine Boonen van 't nieuwe gewas kwamen nog al voor, zeer mooi van uiterlijk, doch in meer of minder wakken toestand, die langzaam opruimden van f10 a 14 naar qualiteit. Het nieuwe gewas van Witte Boonen, althans volgens de aanvoer van heden, is nog ongunstiger dan van de bruine, het meeste is zeer wak en gevlekt en er bleef veel onverkocht. De noteering naar qualiteit is f 7 a 13, waarvoor een gedeelte is genomen. Voor Blauwe Erwten was minder vraag en gingen 25 cent lager nog moeielijk van de hand. Walckersche eu puike Zeeuwsche f 11,25 a 11,50, Zeeuwsche f 10,50 a 11, dito min dere f8 a 10,25. Nieuwe Schokkers minder begeerd en eenigszius lager afgegeven vau f 12 a 16,50. In Koolzaad ging niets om. Van Lijnzaad is niets genoteerd. Hennepzaad f7 a 8,50. Kanarie zaad 50 cent hooger, het beste f 10.50 a 11, goed en minder f9 a 10,25, per 100 kilo f14, 15,40, 15,50 naar qualiteit. M e e 1 b e r i c h t. Overzicht 24 September. Gedurende deze week was het stil in zaken, doch bleven prijzen onveranderd en moesten benoodigdheden de hoogste koersen aanleggen. De week sluit echter op de hooge Amerikaansche koersen zeer vast. Heden 26 September was de stemming vast met veel handel. NOTEERINGEN. Tarwemeel. la qualiteit Inlandsch 20 a 21 p. 100 kilo netto, la a Duitsch «20 a 20*/4 Extra ff Poolsch enz. 21 a 211/, n 2de qual. 15x/2 a, 1772 3de 137, a 15 Hongaarsch Tarwemeel. Fijne nummers 28 a 241/, Gewone 23*/4 a 22 Ordinaire 211/4 a 17 Ainerikaansch qual. prima 21 a 22 Zeeuwsch en Inlandsch wit ff 19 a 20 p. 100 kilo netto. Zeeuwsch ongebuild 16 */a a 17 «ff Roggemeel gehuild. Zeeuwsch en Inlandsch 17 tot f 1872 - Duitsch ff 177» 18 ff ff ff z.k. inb. Eransch 1672 "17 Aardappelen. Spuische jammen f 3,25 a 3,60 dito Flakkeesche f2,40 a 3,Hamburgers f3,15 a 3,30, Saksi sche jammen f2,75 a 3,Duitsche roode f 2,50 a 2,75, dito witte f 2,a 2,60, Zeeuwsche poters f 1,50 a 1,80, alles per hectol. In Saksische jammen veel vraag. Gearriveerd de eerste waggon roode, die vlug van de hand giugen. Overige soorten stil. Meekrap. Eenige vaten goede tot prima qual. vonden tot onveranderde prijzen koopers. Aanvoer van Zeeuwsche ajuin heden ongeveer 8000 heet, prijs f2,25 per 60 kilo. Zeeuwsche eieren f4,90 a 5,de 100 stuks. ROTTERDAM, 27 September 1881: Op de veemarkt waren gistereu en heden aangevoerd: 1173 runderen, 350 vette- en graskalvereu, 5 nuchtere kalv., 1474 schapen of lammeren, 332 varkens, 244 biggen. De prijzen van het vee, besteed ter markt van heden, waren al9 volgtRundereu 1ste qual. 83 c., 2de qual. 66 c., 3de qi al. 47 c.; kalveren 1ste qual. .100 c., 2de qual. 80 c., schapen 95 c., alles per kilo. Het magere vee werd tot lagere prijzen verkocht. De aanvoer van weivarkens was gisteren en heden gunstiger dan de vorige week; de prijzen waren echter weder flauwer voor de goede qual. besteedde men van 57 tot 58 c. per kilo. Voor Londen was de aanvoer zoo gering, dat er geen prijzen konden genoteerd worden. De prijzen der boter waren heden als volgt1ste qual. f 70, 2de qual f 65, 3de qual. f 60. AMSTERDAM, 26 September 1881. Op de Veemarkt waren heden aangevoerd 660 runderen, waarvan de prijzen waren: vette 1ste qual. f0,82, 2de qual. 0,76, 3de qual. f0,70 per kilo; 6 graskalv. f18 a 3836 nuchtere kalveren f8 a 1447 schapen en lammeren f28 a 18, 384 vette varkens 50 a 57 c. per kilo, 15 biggen f7all. Tarwe in loco zonder noteering; op levering f2 hooger; per November f335. Rogge in loco bij kleinigheden als voren; Petersb. f242, 244 van boord; op levering weinig veranderd: Oct. f225, 226, 227; Maart f204; Mei f200, 199. Koolzaad f2 lager April f 366. Yan Lijnzaad niets verkocht. Raapolie onveranderdvliegend f 327*; Get. f 327», 323/2, 32, 327v 32-Ve; Oct./Dec. f 327?, 32s/,; Nov./Dec. f327,, 323/%Mei f 337/,, 34. Lijnolie onveVauderd; Vliegen 1 f 29 '/4, 29; Oct. f 28 287/8; Nov./Dec. f2SV2; Jan./Mei f 28*/- AMSTERDAM, 27 September 1881. Petroleum loco fl0*/m doende termijnen onverauderd. LONDEN, 27 September 1881. Veemarkt. Voor rundereu was de markt wel zoo vast, en soms werd iets hooger betaaldvoor puike qual. ossen werd 5/8 a 5/10 bedongen, eu alles zal wel wordeu verkochtin vreemde ging weinig om. 8cliapen met weiuig haudelgoede Engelsche Kalveren grif verkocht en vast in prijsVarkens 2 a 4 d. per 8 gestegen, eu Biggen goed gevraagd. PRIJZEN PER KILOGRAM Runderen prima 0.93* a 0.80; infer, 0.80 a 0.66 Schapen n 1.16 a 1.0.99 a 0.83 Kalveren 0.93* a —.90; ff 0.83 a 0.77 Varkens 0.935 a 0.83 a Meekrap-bericht. van de makelaars Oxergaauw De Blaauw, te Rotterdam. 27 Sept. Ons laatste bericht over Meekrap was van 1 Maart 11., en sedert is weinig van belang voorgevallen. De vraag voor het artikel bleef steeds van geringen omvang, en niettegenstaande de groote voorraad in Amerika aanmerkelijk verminderde en zelfs van daar, vooral in de laatste weken, weder kleine ordertjes kwamen, waren de gelimiteerde prijzen nog steeds te laag om eenigen invloed op de markt hier te kunnen uitoefenen. Ook de vraag voor Engeland en Duitschland bleef onder het gewone peil der hoeveelheden, of de orders waren zoo laag ge limiteerd, dat het moeielijk viel die uit te voeren. Wat nu de prijzen van Meekrap op dit oogenblik tegen die van 6 maanden geleden aangaat, kunnen wij die als fl,a f 2,lager aannemen. Zooals wij boven reeds schreven, vertoonde zich in de laatste weken eenige meerdere vraag en zoude het ons niet verwonderen dat deze zich meer zal uitbreiden bij het bekend worden van den waren toestand van het artikel hier te lande, eu de voor uitzichten daarvan. De toestand toch van het nog te v.eld staande gewas is groo tendeels treurig te noemen warmte eii droogte, een eerste ver- eischte voor deze plant, bleven gedureude den afgeloopen zomer ten eenenmale mankeeren en dit belette den krachtigen groei; eenige buitengewoon heete dagen deden meer kwaad dan goed! De voortdurend natte en koude weersgesteldheid is dan ook oorzaak dat de plant veel, zeer veel heeft geleden, en wat nog tot delving gereed is kan niet uit den grond gehaald worden oor den drassigen toestand dor kleigronden. Vooral met deii^

Goessche Courant | 1881 | | pagina 3