Wellicht dat een daarvan zal worden vervuld door den heer F. Corten van Maastricht. De voorzitter en de secretaris werden aangewezen als afgevaardigden ter najaarsvergadering van het hoofdbestuur. Daarop hadden de verkiezingen plaats van vice- voorzitter, penningmeester, en twee bestuursleden allen wegens periodieke aftreding. De uitslag der verschillende stemmingen was alsvolgt: Herkozen werden: de heer J. Vermet Sr. als vice-voorzitter met 34 stemmen. De heer L. M. Van Campen bekwam 3 stemmen; 3 briefjes waren blanco, terwijl op elk der heeren J. H. Overman, J. Vermet Jr., J. De Dreu en C. J. Labrijn elk 1 stem was uitgebracht; de heer J. J. Van Weel als penningmeester met 37 stemmen. De heer L. M. Van Campen verkreeg 2 stemmen, en elk der heeren J. H. Overman, C. J. Labrijn en B. Van Weel 1 stem, terwijl 1 briefje blanco was-, de heer C. J. Labrijn als bestuurslid met 29 stem men. De heer J. H. Overman verkreeg 5, de heer J. Oele 3 en de heer M. De Bokx 2 stemmen. Op de heeren Jac. Zandee en J. De Dreu was 1 stem uitgebracht, terwijl 1 briefje blanco en een van on waarde was. In plaats van het aftredend lid, den heer H. Min- naard, werd bij herstemming tot bestuurslid gekozen de heer J. H. Overman met 23 stemmen. De heer H. Minnaard verkreeg er 18, terwijl 2 briefjes van onwaarde waren. Bij de eerste stemming verkregen de heeren Min naard 18 stemmeh, J. H. Overman 8, A. Zandee 7, J. De Dreu, C. A. J. Van Citters en M. De Bokx elk 2 stemmen, en de heer G. De Jager 1 stem. 2 briefjes waren blanco. Bij de tweede vrije stemming verkreeg elk der na volgende heeren het achter hun naam vermelde aan tal stemmen: H. Minnaard 17, J. H. Overman 13, A. Zandee 6, C. A. J. Van Citters 2, M. De Bokx 2, L. M. Van Campen en J. De Dreu elk 1 stem. 1 briefje was blanco. De herbenoemden en de benoemden namen onder dankbetuiging hunne benoeming aan. Wegens het ver gevorderde uur werd besloten de lezing van het «rapport van het behandelde op de voorjaars- en zomervergadering van het hoofdbestuur" tot een volgende vergadering uittestellen. St. Maartensdijk. Door liet natte weer zijn de aardappelen weer even erg aangetast als in andere jaren. Vooral de blauwe, doch ook de jammen lijden er door. Op sommige plaatsen zal de gave opbrengst slechts van de werkelijke zijn. Buitenlandse!) Overzicht. Onlangs maakten wij melding van een plan, door Jakob Khan, den pretendent naar den Afghaanschen troon, voorgesteld aan den tegenwoordigen Emir, om het land in vijven te verdeelen en gezamenlijk de Engelschen te verjagen. De Emir, die tot riutoe op dat welwillend aanbod het zwijgen bewaarde, heeft de vorige week Jakob Khan op niet aangename wijze geantwoord. Hij ver sloeg den pretendent nl. totaal. Toch verdient op merking, dat de troepen, die eenmaal door over te loopen de oorzaak waren van des Emir's neêrlaag, nu weer van Jakob Khan wegliepen om dezen de neerlaag te berokkenen. De Emir verloor 50, Jakob Khan 250 man. Laatst genoemde vluchtte naar Herat en liet aan zijn vijand tenten, bagage en 14 kanonnen achter. Kandahar werd door de troepen van den Emir bezet, die zich daarna bezighielden- met het plunderen van huizen en bazars. Het bericht van de Standard, dat de Transvaal- sche volksraad de conventie met Engeland zou ver worpen hebben, is voorbarig geweest. Toch is er all* kans dat dit zal geschieden. KOERS DER AMSTERDAMSCHE BEURS van Dinsdag 27 Sept. 1881. NB. Het tusschen haakjes achter enkele soorten ge plaatste cijfer duidt het aantal onbetaald ge bleven coupons aan, bij die stukken behoorende. STAATSItEENlHGEN. EUBOPA. Hongarije, Obl. Leening 1867 dito, Goudleening Italië, Cert. Adm. Lamaison Nederland, Cert. N. W. S. dito, dito dito dito, dito dito Oostenrijk, Obl. in papier Mei-Nov. dito, dito zilver Jan.-Juli dito. dito goud Portugal, Obl. Btl. 53/78 dito, dito 1876 Rusland, Obl. Hope Co. 1798/1815 Cert. Inschrijv. 5e serie '54 dito dito 6e '55 Obl. 1864 ƒ1000 dito 1864 £100 dito 1872 gecons. dito 1873 dito dito 1877 dito dito Oostersche leening le serie dito 1850 le Leening dito 1860 2e dito dito 1875 gecons. dito 1880 gecons. dito Leen. 1867/69 (Nicolaï) dito dito 1859 Spanje, dito Btl. 1867/75 dito dito dito 1876 Spanje, Leening Binnenland Pes. dito Obl. Binnenland 1876 Turkije, dito Alg. Schuld 1865 (11) dito dito 1863/1865 (9) dito dito 1869 (11) AFRIKA. Egypte, Obl. leening 1876 dito Spoorwegleening 1876 PCt. PCt. 5 95% 5 83 5 86% 2% 66% 3 80 4 102% 5 65% 5 66% 4 80 3 52% 6 102 5 98% 5 60 5 82% 5 96 5 94 5 90% 5 91 5 9.'% 5 58% 4% 91% 4% 86%, 4% 81% 4 71% 4 79 3 70% 1 26% 2 46% 24% 2 41% 5 15«, 6 11 6 14% 4 74% 5 93% De regeering, bestaande uit liet bekende drieman schap Kruger, Joubert en Pretorius, heeft de aan neming ervan niet ontraden, maar alleen gezegd dat zij zich niet vleide dat deze in alle leden den Volks raad zal bevredigen. Zij deed dit ook den drie hoof den niet. De Koning van Griekenland zal het nieuwe deel van zijn rijk, hem door Turkije afgestaan, bezoeken. In dat deel beginnen de landbouwers zich tegen de grondbezitters te verzetten. Zij komen bij hoopen den oogst weghalen. Klachten daarover zijn bij de regee ring ingekomen. Ook in Ierland duurt de agitatie voort. Parnell werd Zondagavond bij zijne terugkomst te Dublin door 30,000 personen met geestdrift ontvangen. Hij schijnt een verbazenden invloed te hebben, wat nog temeer verwondering wekt, wijl hij Protestant is. Zijne hartstoclitelijkste bewonderaars en aanhan gers telt hij onder de katholieke priesters. Een oude pastoor in het noorden van Ierland stierf onlangs. Hij liet slechts 300 p. st. na. Een derde daarvan ver maakte hij aan den Paus; een ander derde aan de armen; het overschot aan Parnell. Door den correspondent van de Times te Dublin wordt de toestand aldus afgeschilderd «Het algemeene uitzicht in den lande is van dien aard, dat ieder, die het wèl meent, er niet anders dan met de diepste bezorgdheid aan denken kan. Alles is onrust, wantrouwen en neerslachtigheid onder de klassen, die stoffelijke belangen op het spel hebben staan. Geweld en intimidatie, vroeger tot het westen beperkt, breiden zich al verder uit. De Landliga is oppermachtig, en alles beeft voor haar. Hare macht blijkt zich uit te breiden, en het verzet tegen haar te verzwakkenEen stelsel van tirannie, zoo volmaakt mogelijk georganiseerd, en verschrikkelijker dan iets wat Turk of Christen ooit heeft doen zuch ten, wordt thans in toepassing gebracht. Het is ge wetenloos en vreeselijk." Maandag is het lijk van Garfield begraven. Zon dag werd de - kist met de overblijfselen van den diep betreurden man op de markt te Cleveland geplaatst. 150,000 menschen kwamen daar om een laatsten blik op die kist te werpen. De processie, die het lijk Maandagochtend begeleidde naar de begraafplaats, vijf mijlen van de stad gelegen, was de grootste en indrukwekkendste, die men ooit in de Unie had gezien. Behalve de velen, die mede hielpen den stoet vormen, wordt het publiek langs den weg op een getal van 100,000 personen begroot. De lijkwagen, door twaalf zwart gedrapeerde paarden getrokken, die door zes negers geleid werden, was een rijkversierd gevaarte. Zware zwarte draperieën, met zilveren franje omzoomd en met witte zijde gevoerd, hingen neer tot den grond. Randen van immortellen omgaven den wagen. Aan een der hoeken was een tropee van omfloerste vlaggen aangebracht. De gewelfde he mel was zwart bekleed en met bloemen en zilveren franje afgezet. Daarop verhief zich een koepeldak in het midden op vier Egyptische kapiteelen en met struis vederen aan de hoeken, en op dat koepeldak verhief zich weder een vaas met immortellen. Naarmate de stoet voorttrok ontblootte ieder het hoofd. De klokken luidden en bij tussclienpoozen viel een kanonschot. Het aantal genoodigden, dat volgde, bedroeg onge veer -1500. De lijkdienst was zeer eenvoudig. En zoo rust het stoffelijk overschot van dezen bra ven man in de koude aarde, doch, dit is zeker: zijn nagedachtenis zal blijven voortleven bij het Ameri- kaansche volk. Overzicht van den stand der koersen. De minder opgewekte physio'nomie der beurs op het einde der vorige week werd bij den aanvang der nieuwe week door een beter voorkomen gevolgd. In Amerikaansche, zoowel als in Europeescne waarden NOORD-AMEKIKA. Ver. Staten, Obl.' f876 ZUID-AMEBIKA. Brazilië, Obl. 1865 100 dito dito 1875 100 Columbia, dito (7) Peru, dito leen. 1870 (12) IK0U8TK. BK BIK. OKÖB) N.-Afrik. Handelsv. aand. Gemeente Crediet Obl. Rotterd. Handelsv. Aandeelen. Rott. Hypotheekbank, Pandbr. Stoomvaart Zeeland Aand. dito dito Obl. dito gegarand. dito Rusland, Pandb. Hyp. Bank SBOOBWB<1-I.BEK. Nederl., Holl. IJzer. sp. Obl. 1871 Maats. Expl. Staatsspw. dito 1873/81 Ned. Centraal spw. gust. dito Hongarije, Theisspw. dito Italië, Zuid Ital. spw. dito Polen, Wars. Bromb. aand. dito, Warschau-Weenen aand. Rusland, groote spw.maatsch. aand. dito hypoth. Obligatiën dito dito dito Baltische spoorwegaandeelen Charkow Azow. Oblig. Jelez Griasi dito Jelez Orel dito ƒ1000 dito dito 100 Morschansk-Sysran Aand. Mosk.-Jaroslaw Oblig. Orel Vitebsk dito Poti-Tiflis dito ƒ1000 dito dito 100 Zuid-Westelijke Spoorw. maatsch. aan AMERIKA Centr. Pac. Obl. dito Californië-Oregon Obl. Chicago N. W. Cert. Aand. Preferred dito Mad. Extension Obl. PCt. PCt. 4% 112% 5 100% 5 99% 4% 35 6 19% Ht. 215 4% 103% 9% 4% 102 48% 5 100% 4% 103 5 82% 5 109% 5 108% 74 5 87% 3 52% 4 53% 78% 5 132% 4% 95 4 85% 3 53% 5 91 We 5 88 5 92% 5 90 5 70% 5 100% 5 91 5 92% 5 89 5 625(6 6 114%, 6 105 138 7 120% zag het er levendiger uit. Hoewel de oorlog a coup de tarifs nog niet geëindigd zou zijn, volgens de laatste berichten, werd toch hooger New-Yorker noteering getelegrafeerd wat eenen gunstigen invloed op deze koersen uitoefende, al kan nog niet op beduidende ver hooging gewezen worden. Een vergelijking der prijzen van de Tramweg papieren wijst geene gunstige uitkomst aan, blijkende uit de volgende cijfers 20 Sept. 27 Sept. Amst. Omnib.-Maatsch. obl. 116 115 Arnh. Tramwegen. Aand. 99 99 Gooische 148 145 Nederl. 99% 97 Rotterd. 101 96 Bij de Loten valt eene belangrijke verbetering op- temerken in de noteering der Madridsche stukjes welke van 58% tot 63 pet. mochten avanceeren. Deze verhooging zal wel in verband staan met de mededeeling uit Spanjes hoofdstad, dat de gemeente raad beraadslagen zal over het rapport der financiëele commissie inhoudende het voorstel tot het sluiten eener leening van honderd millioen pesetas (francs) ter unificatie van schuld. De Liberal zegt, dat verschei den huizen de verlangde som reeds hebben aangebo den, ingeval hun goede waarborgen worden verstrekt, en wel tegen 7 pet. interest, met inbegrip van com missieloon. Zonder te letten op de bestaande beurs- manoeuvres, zou de conclusie voor de hand liggen, dat genoemd bericht eene koersverlaging moest ver oorzaken, daar de debitrice (Spanje's residentie) hare verplichtingen onder den naam van unificatie dei- schulden wel zal vergrootenmaarde ge noemde loten hebben nu liefhebbende protégés ge kregen die er belang bij hebben de noteering te steu nen en te verheffen, opdat de markt behoorlijk voor bereid zij om de aanstaande nieuwe leening netjes te recipiëeren en haar zoo voordeelig mogelijk aan den man te brengen. Eene prijsverbetering is evenwel niet ongegrond, zoo Madrid maar met feiten voor den dag komt, waaruit blijkt dat nevens hare financiëele kracht niet langer de goede wil zal ontbreken. Turksche Loten leden evenals de andere papie ren van het rijk der Halve Maan eenig verlies. De ellenlange berichten omtrent de schuldregeling hebben we onzen lezers bespaard; thans leent het laatste bericht zich uitstekend om met weinig woorden den stand van zaken te kennen te geven. De bankiers van Galata, aan wie de 6 indirecte belastingen ver pand zijn, willen deze aan de fondsenhouders afstaan, mits hun een annuïteit van 670,000 pd. st. en een amortisatie van 3 pet. worde toegestaan. De interest zal 5 pet. zijn. De gedelegeerden willen 600000 pd. st., eene amortisatie van 2 en een interest van 5 pet. geven. De Sultan zou plan hebben eene belasting ad 10 pet. te heffen van alle vreemde premielotendie in Turkije verkocht worden. De groote mogendheden zouden zich hiertegen evenwel verzetten. Van de Russische Spoorwegwaarden valt ons op de vermindering der noteering van 4 pets. oblig. Groote Russische Spoorwegmaatschappij van 87 tot 85%, terwijl de 4% pets. oblig. onveranderd geprijsd ble- .ven; de oplossing evenwel van de evenredigheid x 95 4 4 4% geeft tot uitkomst x 84,44, zoodat duidelijk blijkt dat de koersvermindering ge grond was op eene wanverhouding, die daardoor nog niet geheel werd weggenomen. Na zeer omvangrijken omzet sloten de Baltische aandeelen gister op 53% middelkoers, dus nog iets lager dan dien van de vorige week. Tegenover het groote aanbod stond nogal sterke vraag, waardoor de daling voor verderen voortgang bewaard bleef. Hopen we, dat we met natuurlijke vraag te doen gehad heb ben en de vraag uit Petersburg niet kunstmatig in 't leven geroepen zij. De raad van beheer heeft het noo- dig geacht de verzekering te geven, dat de volle ren tebetaling en amortisatie geen gevaar loopen, terwijl er alle kans zou bestaan op eene vredelievende oplos sing der bestaande geschillen tusschen de directie en PCt. 7 7 7 7 6 6 3 7 6 7 6 6 6 6 Chicago Menomonee Obl. dito N. W. Union dito dito Winona St. Peter dito Chicago South-Westh. dito Illinois Cert. van Aand. Illinois Redempt. Obl. Louisv. en Nashville (le hyp.) Obl. dito dito (2e dito Milwaukee (in goud) dito Missouri-Pac. South dito St. Paul Minn, en Manitoba dito dito dito (2e hyp,) dito Southern Pacific dito Un. Pac. Hoofdlijn dito Un. Pac. Coll. Trust Bonds dito TKAMWEGBEAATSOTAPWEK. Amst. Omnib.-Maatsch. Obl. 6 Arnh. Tramwegm. Aand. Gooische dito dito Nederl. dito dito Rotterd. dito dito BBBB1BIB-I.BBKIKISBK. Nederland, stad Amsterdam a ƒ1000 3 dito a 100 Stad Rotterdam Gemeente-crediet België, Antwerpen 1874 dito Brussel 1879 Hongarije, Theiss Regul. loten Oostenrijk, Staatsleening 1860 Stad Weenen 1874 Rusland, dito 1864 Spanje, St. Madrid '68 (gest.) Turkije, spoorwegleen. (11) PCt. 121 118% 120% 122% 134 109% 109 56% 120% 104% 111 106% 104% 116 CODIOKI. Oost. papier zilver Diversen in Franschen Belgischen ƒ21,52* -21,52* -11,67* - 47,45 -47,45* Pruisischen Russen in Z. R. Spaansche Buit. Binn. Amerika in doll. 115 99 145 97 96 106% 109 102% 96% 96 94% 97 112% 116% 146 63 11% ƒ58,90 - 1,27» - 47,45 - 2,35 - 2,48 de regeering. De Verontruste raad van beheer had die verzekering gegeven zoo hij even had aangetoond dat lo. De garantiesom der Russische regeering voor geen ander doel werd of nog is verbonden of gebruikt, en 2o. Dat de som, die bij het garantie-bedrag gevoegd moet worden om bij de tegenwoordige geringe roe- belwaarde de 3 pet. over de aandeelen in goud uit te keeren, langs eerlijken weg tot nogtoe is verkregen en voor 't vervolg ook uit zuivere bronnen verzekerd is. Waarom heefit de Raad dat nu niet even gedaan? Wel, om dezelfde reden waarom hij het vroeger steeds naliet, en die reden kent men, daar het blijkt uit de meededeeling van den Raaddat de vroegere be richten op de waarheid gegrond zijnanders toch zou hij de hoop niet behoeven uit te sprekendat de geschillen op vredelievende wijze zouden opgelost worden. Het sub lo. verlangde behoeft verzekering omdat de garantie al was de som voldoendeniet afdoende in den haak is, daar zij niet rechtstreeks aan de aandeelhouders is verleend, z. a. bij andere soorten het geval is. Luister slechts naar de letter lijke vertaling van het betrokken gedeelte uit de voor waarden der garantie, op de stukken voorkomende Op het nominaal-kapitaal van 26.390.000 roebel waar borgt de regeering aan de Maatschappij voor den duur der concessie een minimum netto-ontvangst van 791.700 zilv. roebels jaarlijks. De directie kan dus rekenen bij haar beheer op eene netto-inkomen van Z. R. 791700, dat niet nood wendig den aandeelhouders moet uitgekeerd worden maar waarop de schuldeischers der Maatschappij voor rang zouden hebben of waarop althans de directie voorrang zou verleend kunnen hebben bij hare geld opnemingen. Een onvoorwaardelijke directe garantie hebben de aandeelhouders niet. Naar ons gevoelen zijn de Baltische aandeelen geen soliede papieren. Men profiteere dus van de sints be trekkelijk korten tijd verhoogde noteering. Peruanen avanceerden ruim 1 pet. Culumbianen verloren pet. Spanjaarden weinig veranderd; de troonrede be looft eene aanst. regeling en unificatie der aflosbare schulden. Russische Staatsfondsen en Hongaren weinig ver anderd. Papier- en zilver-metallieken konden ietwat vooruitkomen. Zuid-Italiaansche Spoorwegmaatschappij. Coupons per 1 October aanstaande betaalbaar met f2,96, f 14,80 en f29,60. Gemengde Berichten. Ovezand. Maandag 19 Sept. had alhier een concours plaats, uitgeschreven door de handboogsociëteit «Willem Teil". Er waren 15 sociëteiten aanwezig met 69 schutters. «Willem Teil" nam deel met 11, »St.-Sebastiaan" van hier met 4, en «Victoria" uit deze gemeente met 3, »St.-Sebastiaan" van Kwadendamme met 5 en «Victoria", ook uit die gemeente, met 7 schutters. Uit 's-Heerenhoek waren opgekomen«Concordia" met 6, »St.-Sebastiaan" met 2, «De Vrije schutters" met 1 en «St.-Barbara" met 4 schutters. Verder waren er nog uitYerseke «St.-Sebastiaan" met 3, Heinkens- zand «Soranus" met 13, Goes «Jacoba van Beijeren" met 1, Biezelinge «de Paauw" met 2, Kruiningen «De Drie Korenbloemkens" met 3 en Oudelande «De edele Handboog" met 4 schutters. De prijs voor den hoofdvogel, ad 25, werd behaald door den schutter J. Van 'f Westende van «Concordia" van 's-Heerenhoek, en de prijzen voor de beide zijvogels, elk ad 10, behaalden de schutters L. P. De Jonge en A. Rijk, beiden van «Willem Teil" van hier. Alles is in de beste orde, en begunstigd door goed w eer, afgeloopen. (Op uitdrukkelijk beleefd verzoek plaatsen wij dit bericht nu nog, hoewel wij verzoeken voor het vervolg spoediger daarvan op de hoogte te worden gebracht, zoo men ten minste op opname prijs stelt. Van zulke oude koeien wenschen wij verschoond te blijven, omdat wij zooveel mogelijk onze lezers daarvoor willen bewaren.) Red. Hansweert. Sedert eenigen tijd wordt er door de schipperij en gezagvoerders van stoombooten vooral die der sleepbooten geklaagd over den toestand der buitenhaven alhier; de diepte namelijk is van een halven tot ruim een meter minder dan wettelijk vereischt wordt. Dat deze te geringe waterstand voor de scheepvaart zeer hinderlijk is, haar groot opont houd en tijdverlies veroorzaakt en, ook den handel geldelijke schade doet lijden, behoeft geen betoog. Dat daarom een flinke stoombaggermolen hierin spoedig een gunstige verandering brengen moge wordt ten zeerste gewenscht. Het wekt veler aandacht en doet menigeen de natuurlijke vraag uitenhoe het mogelijk is, dat nog nauw de baggermachine, die de haven op de behoorlijke (vereischte) diepte heeft gebracht is vertrokken, of reeds worden er over den toestand dier haven vele gegronde en billijke klachten gehoord. Intusschen zal het velen genoegen doen te vernemen hoe het vooruitzicht bestaat, dat er spoedig in dezen onhoudbaren toestand zal voorzien worden. De gewezen ontvanger van Yerseke, S., die wegens een tekort in de kas gearresteerd en naar het huis van arrest te Middelburg overgebracht was, is, na 5 maand preventief gevangen te hebben gezeten, weder in vrijheid gesteld. [Vad Middelburg. Door ongedacht schoon weder begun stigd, werd Dinsdagavond alhier het «Floralia-feest" besloten met het de vorige week uitgestelde concert, onder directie van den heer A. De Jong, en het afsteken van een door den heer Hendrickx te Ant werpen vervaardigd vuurwerk. De vele moeiten, door het bestuur der vereeniging «Uit het volk voor het volk" aan de Floralia besteed, vond ruime belooning in een zeer talrijk bezoek en dit zal ongetwijfeld bijdragen ter aansporing om op den ingeslagen weg voort te gaan. Concert en vuurwerk voldeden uitmuntend. Te Vlissingen had Maandagavond een binnen brand plaats in een huis, die echter spoedig gebluscht werd. Eene dochter der weduwe, de bewoonster, die

Goessche Courant | 1881 | | pagina 2