Het duistere in die zaak zal zich wel langzamer hand ophelderen. De -vorst van Bulgarije heeft eene algemeene am nestie uitgevaardigd voor staatkundige misdaden. Met president Garfield gaat het nu weer beter. Nu de Iersche landbill totstand is gekomen, ver langt men ook in Schotland eene betere wettelijke regeling van het grondbezit te verkrijgen, Dezer dagen werd door pachters van het graafschap Aberdeen eene openbare vergadering gehouden, waarin met meerder heid van stemmen de verklaring werd aangenomen, dat van een terugkeer tot het beschermend stelsel geene verbetering van den landbouwenden stand is te verwachten. Zulk een terugkeer zou tevens ondoen lijk zijn. Daarentegen werd eene algemeene vermin dering der pacht, en over het algemeen eene door tastende hervorming der wetgeving op het grondbezit dringend noodzakelijk geacht. Ook in Engeland zijn iü de laatste dagen stemmen opgegaan ten voordeele eener herziening van dezen tak van wetgeving. In Tunis blijft het voor Frankrijk nog steeds moeie- lijk. Thans maakt de Fransche regeering zich on gerust omtrent de bewegingen van den tweeden zoon van Abd-el-Kader, Meheddine. De vader, de gewezen Emir, die te Damascus ver blijf houdt, is geheel en al buiten de zaak. Hij heeft zelfs het feest van 14 Juli als gelegenheid aangegre pen voor een veel beteekenenden stap. Hij heeft zich toen namelijk met alle hem omringende Algerijnen naar den Franschen consul begeven, om plechtig zijn woord van trouw aan Frankrijk te vernieuwen. Maar Meheddine, de schranderste enondernemendste der zonen van Abd-el-Kader, is niet weinig verdacht. Hij is een man van hevige hartstochten en onderwerpt zich niet gemakkelijk aan het vaderlijk gezag. Hij is 35 jaren oud en dus in de kracht zijns levens. Europeaan in zijne zeden, is het niet de geestdrijverij die hem tot handelen aanzet, maar een wilde drift voor avon turen. In 1870, toen een opstand in Algerie uitbarstte, trachtte hij in Tripoli en in Algerie eene rol te spelen. Op dringend verzoek des vaders vergaf hem toen de regeering der republiek, wat hij misdaan had. Maar, zegt llavas, Meheddine mag niet vergeten dat hij Fransch onderdaan is gebleven en dat hij, ondanks den eere- titel van pacha, dien hij vóór twee jaren gekregen heeft, op een eenvoudig bevel van den Franschen con sul op Turksch gebied in verzekerde bewaring kan worden genomen, indien hij Frankrijk ernstige reden van beklag mocht geven, 't Is goed, dat hij herinnerd wordt aan welke gevaren hij zich blootstelt, als hij voortgaat zich zoo onvoorzichtig te gedragen als tot dusver. Transvaal. y.-lrm Transvaalschrijft ds. Lion Cachet heden in «de Standaard", en hij laat aan die verzuchting de volgende beschouwing voorafgaan. «Het is niet te verwonderen, dat men in Trans vaal zoo bijna algemeen ontevreden is met de «Con ventie", die aan den volksraad ter bekrachtiging zal worden voorgelegd. Ook is het nog wel zeer de vraag, of zij door het volk behoort te worden goedgekeurd. Het 33 art. lange stuk is een waardig staaltje van Engelsche politieke «edelmoedigheid". Nemen de Transvalers deze «Conventie" aan, dan zetten zij zeiven het zegel op de annexatie. Volgens het stuk, nu in behandeling, wordt de «Zuid-Afri- kavnsche Republiek" niet hersteld, maar de Staat van Transvaal" in het leven geroepen. Het Zand- rivier-tractaat van J852 blijft vernietigd de annexatie wordt niet herroepen, maar het geannexeerde land wordt den Boeren teruggegeven als: de DStaat van Iransvaal." Een republiek kan geen Koningin tot suzerein hebben; erkennen de Boeren dus de suzerei- niteit van de Koningin, dan moet de «republiek" ver nietigd blijven. Het is bijna ongelooflijk, dat dit den scherpen blik van Krüger is ontgaan en dat hij «Zuid- Afrikaansche republiek" heeft laten overgaan in «Staat van Transvaal" zonder protest. Behalve dit cardinale punt zijn er vele andere be zwaren. De aanneming der Conventie legt een schul denlast op het volk van over de 300,000 p. st., niet voor waarde genoten, maar wegens verdrukking ver duurd. De Boeren moeten het koord betalen, waar mede de republiek ter dood gebracht is. Daaren boven is alles er zóo op aangelegd, dat de nieuwe «Staat" in moeielijkheden met Engeland moet komen. De «Resident" zal eigenlijk «President" zijn, door Engeland gesalarieerd, in Engelschen dienst, en met de macht bekleed om de Transvaalsche regeering in elke harer bewegingen te bemoeielijken. Alle Kaffer- quaestiën behooren aan zijn kantooralleen door hem kunnen de Transvalers met vreemde Mogendheden handelen, en hij is de persoon, die het oog moet hou den op de stipte nakoming der Conventie van de zijde der Transvalers. Met de telegraaf te zijner beschik king, zullen de droomen zelfs der Boeren naar Enge land wórden overgeseind, en, door een militaire macht gerugsteund, zal hij kunnen dwingen, waar de over- redings-poiitiek tekort schiet. Op zijn woord zal Transvaal door Engelsche troepen kunnen bezet wor den quasi tegen een vreemden vijand, doch wer kelijk om zijn gezag te steunen. Er zullen dan geen Kaffer-slaven in Transvaal zijn (die zijn er trouwens ook niet) maar Boeren-slaven, wel te verstaan voor zoover de politiek betreft. Daarvoor hebben de Boe ren toch te veel geleden, te dapper gestreden. Het gaat niet aan, om hun de aanneming der Con ventie te ontraden of aan te raden. Zij zei ven moe ten en zullen weten, wat hun te doen staat. Intus- schen wachte men zich toch in Nederland, om door adressen als anderszins het Engelsche volk in den waan te brengen, alsof men hier geloof slaat aan een politieke «edelmoedigheid", waarvan men in Engeland niet weet, en die den Transvalers zoo duur te staan komt. En zij men erop voorbereid, dat de Transva lers de «Conventie" niet aannemen, niet omdat zij zoo onhandelbaar zijn, maar omdat zij het onrecht, jegens hen gepleegd, op geene wijze een schijn van recht willen geven, en, door den «Staat van Trans vaal" uit de handen der Koningin te accepteeren, het doodvonnis hunner oude republiek met eigen hand zouden bekrachtigen." Deze beschouwing is zeker niet opwekkend, maai de laatste berichten uit Transvaal, die wij altijd nog onzen lezers onthielden, bewijzen ook dat velen in de nieuwe republiek dat gevoelen deelen. Zij willen de Conventie niet doen teekenen. Natuurlijk zijn er anderen, die een tegenovergesteld gevoelen zijn toegedaan. Zoo wordt in een bericht uit Durban gesproken van eene groote volksbijeenkomst, welke bij gelegen heid der verkiezingen voor den volksraad te Pretoria had plaats gehad. Nadat van verschillende zijden de wensch was geuit, dat alle inwoners van Trans vaal, zoowel Boeren, Loyalisten als Europeanen, mochten samenwerken tot bevordering van 's lands vooruitgang, werd eene resolutie aangenomen, strekkende tot góed keuring der gedragslijn, door de aanvoerders gevolgd. Tevens werd de volksraad gemachtigd tot het ratifi- ceeren der met Engeland gesloten Conventie. Dit is zekerde republiek gaat een moeielijken tijd tegemoet. De voornaamste Staatsambtenaren zooals Bok en Jorissen zijn in hunne ambten bevestigd. Maar de keuze van een president moet nog plaats hebben. De Conventie met Engeland moet nog worden be handeld. De belastingen zullen moeten worden geregeld. Dit alles zijn moeielijke punten. Daarbij zal er steeds eene groote partij Engelsch- gezind blijven, al neemt men alleen een troep fortuin zoekers, die bij de heerschappij van de Brittenbelang hebben. Deze zullen speculeeren op de slechte eigen schappen der Boeren, hun den strijd, dien zij streden, doen vergete», en onderlinge veeten aanblazen. Ook wij zien nog de toekomst van Transvaal zoo vroolijk niet in. Wat wij vroeger schreven over emi gratie daarheen, nl. nog eene afwachtende houding daaromtrent aantenemen, blijft van kracht. Toch wen- schen wij van harte dat het «Arm Transvaal" binnen enkele jaren moge veranderd kunnen worden in Vrij, gelukkig en bloeiend Transvaal." Gemengde Berichten. Ook uit 's-Heer Arendskerke gaan eenige ge zinnen naar Amerika. Evenmin als het met de exploitatie der stoom- tramlijn MiddelburgVlissingen erg voor den wind gaat, evenmin valt te Walsoorden eenige gang op te merken in de onderhandelingen voor het tot stand komen der tramlijn. Het geld is nu bijeendoch van het storten van het waarborgkapitaal door de concessionarissen, zooals zulks geschied is voor de lijn BroskensMaldeghem, hoort men niet spreken. Het publiek begint dan ook langzamerhand te morren en te vreezen, dat er «iets achter zit." In dit jaar kan er in elk geval niets van komen, en dit is toch enkel de schuld der concessionarissen, die meer spoed konden maken dan zij in den laatsten tijd gedaan hebben. (M. C.) Bij een kastelein te Bergen-op-Zoom is door een onbekende oorzaak, even vóór middernacht, brand ontstaan in een groote kleerkast, die geplaatst was op een kamer waar twee jeugdige kinderen sliepen. Niettegenstaande den damp, die reeds in het vertrek was doorgedrongen, heeft men de kinderen nog bijtijds kunnen redden. Een groote hoeveelheid kleeren is verbrand. Het kamp, dat door de miliciens der lichting 1878 nabij die stad was betrokken, is afgebroken. Gelukkig is de gezondheidstoestand goed geweest en hebben zich geen gevallen van roodvonk voorgedaan. Terwijl Maandag aan het station Roosendaal een 40tal vaten petroleum werden gelost, wierpen een paar baldadige jongens een brandende lucifer op de petro leum. Onmiddellijk vloog die in brand, en in een oogwenk had de vlam een paar meter hoogte bereikt. Gelukkig kon de brand spoedig met zand gebluseht worden. De koffiehuishouder van het Café du Theatre te Amsterdam, die eenigen tijd geleden zijne tante ver moordde, is dezer dagen in volslagen staat van razernij naar een krankzinnigen-gesticht overgebracht. Een jongen, in dienst aan het veerbootje van Dordrecht op Zwijndrecht, na de plaatskaartjes in ont vangst te hebben genomen, is, in het gangboord staande, in slaap gevallen. Nabij de aanlegplaats te Dordt viel de jongeling eensklaps voorover in de diepte. Hoewel spoedig opgehaald, bleek hij reeds overleden te zijn. Nabij het station Udenhout is een conducteur van den Z. 0. spoorweg uit een in volle vaart zijnden trein gevallen. De man werd zwaar aan het hoofd en bovenlijf gekwetst. De dieven schijnen het op de consistoriekamers voorzien te krijgen. In de consistoriekamer der Herv. gemeente te Charlois is des nachts ingebroken, doch slechts een waarde meegenomen van tien gulden aan centen, die in een paar busjes aanwezig was. Woensdagnacht geschiedde hetzelfde in die kamer der Luthersche kerk te Beverswijk, waar circa driehonderd gulden, den vorigen dag door contributien opgehaald, geborgen was. De koster, die op het gerucht atkwam, kreeg voor zijn dapper gedrag van den dief een slag, waardoor hij dezen niet kon herkennen. Hoe zonderling te Haarlem het verbieden van publieke vermakelijkheden wegens den rouw over wijlen Z. K. H. Prins Frederik wordt toegepast, kan hieruit blijken, dat het gewone orgelconcert niet mocht doorgaan, terwijl draaiorgelmuziek op den openbaren weg ongestoord haar gang gaat. Nu de val van het water aanhoudtis het grootste deel der werklieden in de omliggende folders van 's-Hertogenbosch vertrokken. In de voorlaatste 24 uren werd er een was van 10 c.M. waargenomen. Te Maastricht 41 cM. val, te Grave 82 val. Aan de sluis te Crèvecoeur, tusschen Woensdagavond te 8 uren en Donderdagmorgen te 8 uren, 4 cM. val. Het laat zich derhalve aanziendat de sluis te Crèvecoeur binnen eenige dagen zal geopend worden en ook te 's-Bosch het water zal vallen. (N. H. Ct.) Op elk gebied is vooruitgang mogelijk, doch zoo snel als thans de Amsterdamsche begrafenissen voor uitgaan, was na den langdurigen stilstand hierin niet te denken. Niet alleen heeft de Amsterdamsche be grafenisonderneming geheel nieuwe gebruiken inge voerd de hoofdstad zal nu hare dooden met stoom gaan begraven. Er is namelijk op de Haarlemsche rijtuigfabriok een tramwagen in bewerking tot dat doel. Hij is in twee gedeelten gesplitst. Het voorste is ingericht tot opname van de lijkkisthet ach terste zal de compartimenten voor de familie en vrienden van den doode bevatten. Alles is met zwart gedecoreerd en in de gepaste vormen gebracht. Deze wagen zal dienst doen op den Gooischen stoomtram weg, die van Amsterdam naar Muiderberg leidtop welke laatste plaatsnaar men weeteene groote begraafplaats voor Amsterdammers is ingericht. Geen aardige surprise! De gemeente-veldwach ter te Duiven kreeg Dinsdagnacht, terwijl hij op sur veillance was, van een strooper een vol schot hagel in den rug. Te Haarlemmerliede is ingebroken ten huize van een watermolenaar, tijdens deze eenige oogenblikken afwezig was. De dief heeft verschillende goederen medegenomen, o. a. een zilveren cylinderhorloge, een gouden haarstift, een bloedkoralen halsketting met gouden slot en een dulfelsche jas. Ten tweeden male in korten tijd heeft te Asen- raij, gem. Maasniel, eene poging tot moord plaats gehad. Zekere M. P., van minder gunstige zijde in die buurt bekend, vorderde jl. Zondagavond zijne vrouw uit haar ouderlijk huis terug, alwaar zij met haar kinderen intrek genomen had. De schoonvader kwam tusschenbeide, verbood M. P. den toegang tot zijn huis, waarna deze op hem een revolverschot loste. De oude man viel bewusteloos neer, doch bleek niet getroffen te zijn. De dader is voortvluchtig. Omtrent het bericht van Het Vad., dat Z. K. H. de Prins van Oranje op de terugreis uit Zwitserland aan een groot levensgevaar zou ontsnapt zijn, wordt aan de N. R. Ct. het volgende medegedeeld door een landgenoot, die toevallig in denzelfden trein de reis gedeeltelijk medemaakte: Z. K. H. vertrok den 11 's avonds te 10.45 met den sneltrein uit Parijs. Te Creil vernam men, dat een oponthoud noodzakelijk was. Op eenigen afstand van dat station waren kort vóór de aankomst van den sneltrein twee goederen-treinen in elkander ge reden. Deze beide treinen reden in de richting van Parijs, en door de onvoorzichtigheid van den machinist had de achterste trein den voorsten ingehaald en had de locomotief eenige wagens van dien trein verbrijzeld. De voorste trein was gedeeltelijk ontspoord, en de zeer ernstig beschadigde locomotief van den achtersten trein, benevens een onderstel van een verbrijzelden goederenwagen versperden de rails, waarop de snel trein uit Parijs zijn weg moest vervolgen. Het op ruimen van een en ander duurde ongeveer zes uren. Dientengevolge kwam de sneltrein eerst te 9.15 's mor gens te Mons, in plaats van 3 uren 's morgens. Hier stond een extra-trein, reeds den vorigen dag op last van den Prins besteld, sedert 3 uren 's mor gens te wachten. Onmiddellijk werd de reis vervolgd. Z. K. H. kwam te 2 uren 's middags te 's-Gravenhage aan, in plaats van omstreeks 9 uren, dus ongeveer 5 uren later. Van levensgevaar is dus eigenlijk geen sprake; hoewel het niet te ontveinzen is, dat het gevaar, waaraan men altijd in treinen is blootgesteld, aanmerkelijk toeneemt, als tengevolge van oponthoud de dienstregeling plot seling langs de geheele lijn moet gewijzigd worden. Gelukkig zijn bij het ongeval met de goederentreinen geen verwondingen te betreuren. De bekende Fransche onlangs overleden clown Auriol, zoo verhaalt Pierre Véron in le Monde Illustré, liep eens uit nieuwsgierigheid een politieke club binnen. Bij het luisteren naar een der sprekers kon hij een «maar dat is domniet inhouden. Onmiddellijk stormachtig tumult. Zet hem buiten de deurrieden eenigen. Op de tribune! riepen anderen. De laatsten behielden de boven hand, pakten Auriol beet en duwden hem op de tribune. De clown, die niet wist wat hij zeggen zou, stotterde en de toehoorders werden al meer en meer onstuimig, terwijl hem weinig vleiende woorden naar het hoofd werden geworpen. Op eens kreeg Auriol een inval, trad drie pas achteruit en sprong over de hoofden der levenmakers heen, kwam dicht bij de deur neder en maakte zich uit de voeten. Iedereen stond met open mond van verbazing, zon der te begrijpen hoe deze zonderlinge redenaar had kunnen verdwijnen. Als het zoo voortgaat, kan de quaestie over de bekende te Kiel in beslag genomen Diogenes en So crates nog lang duren. Er is thans namelijk een protest van deskundigen verschenen tegen het rapport der technische regeeringscommissie. De motieven dezer commissie om aan te toonen dat de schepen konden worden ingericht en zelfs blijkbaar bestemd waren voor oorlogsdienst, worden in het protest van het begih tot het einde wederlegd, ten bewijze dat de beide vaartuigen geheel en al zijn gebouwd naar de voor schriften van den Duitschen Lloyd omtrent de instruc tie der koopvaardijschepen. Zondagavond heeft bij het dorp Elin in het kanton Glaris een bergstorting plaats gehad, waar door meer dan dertig huizen zijn bedolven en 200 personen het leven hebben verloren. Het onheil, dat Zaterdagnamiddag plaats had, was reeds Vrijdag vooruitgezien, maar kon niet worden afgewend. Men verneemt echter niet of er toen maat regelen zijn genomen om de bevolking de plaats te doen verlaten. Volgens een telegrafisch bericht stond Maandag het dal onder water. Elin is het hoogst gelegen en laatste dorp van het Sernf-dal, hetwelk bij het spoorstation Schwanden in het Linth-dal uitloopt. Het ligt 980 meter boven het oppervlak der zee en had eene bevolking van onge veer 1000 zielen. De plaats, rondom door hooge bergen ingesloten, wordt des winters gedurende een vijftal weken door geen zonnestraal beschenen. Te Khoi in Perzië hebben dezer dagen 40 heftige schokken van aardbeving plaats gehad, waardoor ver scheiden woningen zijn vernield. Geen menschenleven is daarbij echter te betreuren. Vele inwoners kam peeren buiten de stad. Een jager door zijn hond doodgeschoten. Een jager te Lensen liefkoosde zijn hond, die hem een patrijs had gebracht en het dier sprong vroolijk tegen zijn meester op, maar sloeg ongelukkig met zijn poot op den haan van het geweer. Het schot ging af en de volle lading trof den jager zoo ongelukkig in de borst, dat hij na eenige oogenblikken overleed. De vroeger reeds gemelde groote stoomboot der Inman Line de y>City of Romezal den 13 Octo ber a. s. in de vaart komen. Aan den Rhóne-gletscher heeft een Berlijnsche familie den 3en September een val gedaan, waarover een lid van deze bet volgende schrijft: »'s Morgens tegen 7 uren reden wij, vier personen, in een met twee paarden bespannen landauer, van Hospentall naar den Furkapas en van daar den Rhóne- gletscher voorbij. Daar werden onze paarden, door het geluid van vallende aarde, schuw, maakten op den 15 voet breeden rijweg een zijsprong naar den ongeveer 1000 voet diepen afgrond en sleepten ons mede in de diepte. Eerst viel het rijtuig, dat open was, langs een 2 el hoogen gemetselden loodrechte muur naar beneden, zoodat het met de voorste wielen, die verbrijzeld werden, het eerst neerkwam. Vervolgens sloeg het rijtuig twee malen met ons om, doch werd door een rotsblok en een groote boschachtige plek belet verder te vallen. Natuurlijk werden wij allen uit het rijtuig geslingerd. Mijn drie reisgenooten lagen bewusteloos onder het rijtuig. Ik had slechts een oogenblik mijn bewustzijn verloren, werkte mij onder de paarden van daan en trachtte E. bij te helpen, die geheel bewusteloos was. Mijn vrouw bevond zich in een vreeselijken toestand. Zij lag naar de diepte toe, met den hals naast het achterwiel, waarin haar wintermantel verward was geraakt. Ik sneed met mijn zakmes den mantel aan den hals door, maakte haar daardoor los en sleepte haar ter zijde, opdat het zwevende rijtuig, als het viel, haar niet zou kunnen verpletteren. Mijn vrouw en ik brachten daarna de twee anderen bij. Daar zaten wij nu alle vier zonder, hulp. De koetsier kon ons niet helpen, want hij was zelf zwaar gewond. Gelukkigerwijze kwam iemand voorbij, die naar Gletsch snelde en met eenige menschen ons ter hulp kwam. Mijn vrouw en ik konden met groote moeite loopen; G. moest gedragen worden. Na eenige uren kwam een dokter ter plaatse, die ons verbond. Ernstig waren de wonden niet, maar de gezichten der vrouwen waren zoo gekneusd, dat zij bijna onkenbaar waren. Overigens is het een wonder, dat wij het leven er af gebracht hebbenwant eenige schreden verder zou het rijtuig niet door rotsblok of bosch tegengehouden zijn geworden en wij hadden 1000 voet diep in den afgrond gelegen. «Na gedane opmetingen is gebleken, dat wij slechts 40 voet diep gevallen zijn." Tot welk een dwaze overdrijving de anti-semie ten-beweging in Duitschland aanleiding geeft, blijkt wel uit een verzoek van 726 anti-semieten aan de spoor- wegdirectiën in Duitschland om afzonderlijke coupés voor Joden. Wij stellen ons reeds voor hoe men zoo voortgaande een langen trein verkrijgt met waggons met verschil lende opschriften als: Dames, Joden, Katholieken, Orthodoxen, Mama's met zuigelingen, Atheïsten, enz. enz. In April 1882 zal te Edinburg eene internatio nale visscherij-tentoonstelling geopend worden. Tot het bekomen van inlichtingen worden belang hebbenden verwezen naar het college voor de zeevis- scherijen, alsmede naar den consul der Nederlanden te Leith. Staats-Ct Men heeft de opmerking gemaakt, dat de Fran sche Tweede Kamer wel ernstig ziek moet zijn nu er niet minder dan 53 geneeskundigen deel van uitmaken. Volgens telegram uit New-York kan er tusschen 15 en 17 dezer weer storing in den dampkring ver wacht worden, die zich uitstrekken zal op de kusten van Engeland en Noorwegen, en waarbij regen en harde wind van het Z.O. tot N.W. te wachten is. Hopen wij maar, dat deze profetie zoo slecht uit komt als de vorige! Te Bristol werd Maandag door de Oostenrijksche brik Malovie eene lading aangevoerd van 300 ton beenderen, afkomstig uit Bulgarije, en wel hoofdzakelijk uit de buurt van Plevna. Deze lading is gebleken grootendeels te bestaan uit menschenbeenderen, kno ken, schedels (vele nog met haar), handen en voeten, vermengd' met lederwerk, tabakspijpen, lepels enz. Zóo spoedig al bereikt het overschot der gesneuvelden in den jongsten grooten oorlog zijne laatste bestem ming: de beengieterij. Nergens is in Duitschland het Sedanfeest dit jaar op zoo eigenaardige wijze gevierd als in het stadje Klingenberg, dat ongeveer 1200 inwoners telt. Men heeft er nl. aan elk inwoner 2 Mark uitgekeerd en dezelfde gratificatie toegekend aan ieder strijder uit den oorlog van 1870'71, die zich op 2 September in de gemeente bevond. Dat Klingenberg zoo kwis tig met het geld omspringt is niet te verwonderen, als men weet, dat het bestuur niet alleen geen be lastingen heft, maar door den overvloed van geld nog in staat is om jaarlijks aan elk inwoner 90 a 100 Mark aan te bieden Te New-York heeft onlangs een tandmeesters congres plaats gehad en bleek het, dat er in de Ver- eenigde Staten niet minder dan twaalfduizend tand meesters zijn. In het vorige jaar werden door hen meer dan drie millioen kunsttanden ingezet en1 voor het plombeeren werden vijf honderdduizend dollars aan goud en honderdduizend dollars aan zilver verbruikt. Daar de Amerikanen hun dooden de kunsttanden laten be houden, zoo berekent men dat er jaarlijks een half millioen dollars aan kunsttanden mede begraven wordt.

Goessche Courant | 1881 | | pagina 2