Baron De Caters, Womwsche plantage, verkreeg een len prijs, Verg. zilv. med., gr. model, voor veulen- merries, gedekt in den springtijd van 1881 2?. Fre- deriks te Tholen verkreeg een Z. V. M. voor mer ries van 46 jaarC. De Wit te Tholen een len prijs, V. Z. M., voor kalfdragende koeien, W. Af. Fre- deriks te Tholen een len prijs, V. G. Z., voor kalf dragende vaarzen; II. Knook te N.-Vosmeer len prijs, Z. M., voor de vetste koe of schot en een len prijs, G. M.voor de schoonste verzameling van ongehoornd veeAf. Van Meel te N.-Vosmeer len prijs, Z. M., voor ooienTh. Lanente N.-Vosmeer, len prijs, V. G. Z. M., voor zwanen; Th. Lanen te N.-Vosmeer, opluisteringsprijs voor eene verzameling vreemde kip pen J. De Witt Andriessen te Tholen, een len prijs voor gele wortelen en een len prijs voor witte wortelen en A. Alberts, te Middelburg, 2en prijs, Z. M., voor de schoonste verzameling pluimgedierte. Scheepvaartberichten. Hansweert. Zaterdag is met goed gevolg van de werf Hansweert's Welvaren te water gelaten het schip Vrouw Antje, schipper L. Van Dam, en onmiddellijk daarna opgehaald het schip Op hoop van zegen, schip per F. Van Dent er en. Het Belgische schip Celestina, schipper Ch. Struiff, op reis van Antwerpen naar Crefeld, geladen met 140000 kilo guano, werd bij aankomst alhier lek bevonden en maakte zooveel water, dat de schipper de reis niet kon vervolgen. De Celestina maakte 3 duim water per uur. De lading wordt gelost en in een lichter overgeladen. Volgens bericht van den vuurtoren van West- Schouwen is Vrijdagnacht op de westpunt van de Zeehon denplaat gestrand het Zweedsche stoomschip Gustaf, kapt. Lofgrin, van Gothenburg met haver naar Ant werpen bestemd. De equipage is door een redding- kotter te Zierikzee aangebracht. De masten van het stoomschip waren nog te zien, en men zou trachten van schip en lading nog iets te bergen. Nieuwe militie- en schutterij-ontwerpen. De nieuwe militie- en schutterij-ontwerpen zijn aan de Tweede Kamer toegezonden. Wat de militiewet betreft, zijn de bestaande wetsbepalingen zooveel moge lijk in hoofdzaak behouden, doch is de redactie ver duidelijkt en is voorzien in leemten van de bestaande wetgeving. Eenige thans in koninklijke besluiten voorkomende bepalingen zijn in de wet opgenomen, en ten aanzien van andere is in de wet de grondslag gelegd voor eene regeling van de uitvoering bij kon. besluit. Bovendien zijn de straffen enz. in overeenstemming gebracht met het nieuwe strafwetboek. Een beter verband tusschen militie en schutterijen is een hoofdbeginsel der nieuwe regeling. Daarom is de 20jarige leeftijd aangenomen als aanvangstijdperk van den schutterlijken dienst, terwijl voor hen, die op dien leeftijd railitieplichtig zijn, de schutterlijke dienst zieh zoo spoedig mogelijk na afloop van den militie-dienst aansluit. De verplichte diensttijd wordt voor allen van gelijken duur, om het even of de dienst volbracht moet worden bij militie of schutterij of bij beide. De tijd, in vrij willigen dienst doorgebracht, ook bij de militie vóórdat men militieplichtig is, komt in rekening bij de bepaling van het tijdstip waarop in vredestijd de dienstplicht bij de militie ophoudt. Ook bij het ontwerp betreffende de schutterijen wordt de diensttijd, bij militie of als vrijwilliger volbracht, afgetrokken van dien, waartoe de wet anderen, die noch bij de militie, noch bij het leger dienden, verplicht. Dientengevolge zal ieder, die lichamelijk voor den dienst geschikt is en niet in de termen van uitsluiting valt, in gewone tijden tot het einde van het jaar, waarin hij zijn 31e levensjaar is ingetreden (het geval van vrijwilligen krijgsdienst, vóór het 20e jaar volbracht, uitgezonderd) tot dienst gehouden zijn, hetzij hij dien dienst als vrijwilliger volbrenge, hetzij hij daartoe ver plicht is ingevolge de militiewet of de schutterijwet. Eene verhooging der militiesterkte wordt als nood zakelijk voor de eischen der verdediging voorgesteld, namelijk een maximum militie van 62,400 man. De jaarlijksche lichting wordt op hoogstens 12,600 voorge dragen en de inlijving, in plaats van in Mei, in de eerste helft October gesteld. Zij, die voor den zeedienst bestemd zijn, zullen dadelijk na hun inlijving verlof krijgen tot 1 Maart. De hoegroot heid der lichting wordt niet bepaald naar het getal ingeschrevenen, maar naar het aantal dergenen, die op 1 Juli tot den dienst geacht worden te kunnen worden geroepen, dus na aftrek van de vrijgestelden en de voor altijd uitgeslotenen. De vrijstelling wegens broederdienst wordt beperkt tot de kleinste helft van het getal broeders. Het stelsel van dienstvervanging is behouden. Door de dienstvervanging beweert de Minster ontstaat geen nadeel voor het krijgswezen. Persoonlijke dienstplicht is in het belang van het leger geenszins noodzakelijk. De Regeering is overtuigd, dat aan de toepassing van dit beginsel geene noemenswaardige voordeden van militairen aard zijn verbonden en dat de verwachtingen, die er door sommigen voor de ver betering van het gehalte der levende strijdkrachten ran worden gekoesterd, grootendeels overdreven zijn. De grens van leeftijd voor plaatsvervangers bij de militie is beperkt tot 30 jaar. Zoowel van hen als van de nummerverwisselaars wordt geëischt, dat zij ongehuwd of kinderloos weduwnaar zijn en bewijzen van goed zedelijk gedrag kunnen leveren. Zij, die vóór de inlijving zich in den wapenhandel geoefend hebben, of na de inlijving zich meer dan anderen de kennis hunner militaire verplichtingen hebben éigen gemaakt, ontvangen als belooning een vermin dering van den gewonen oefeningstijd onder de wapenen. In de schutterijwet wordt het beginsel aangenomen van algemeenen dienstplicht bij de schutterijen voor alle mannelijke ingezetenen van 21 tot 30 jaar, voor zoover zij niet in dienst zijn bij het leger, de marine of de militie, cn physiek geschikt zijn. Buitenlandse!) Overzicht. Meer dan alle berichten over de versieringen te Dantzig en over de veranderingen, gebracht in het dineeien der keizers van Rusland en Daitschland, zou zeker velen welkom zijn eenige tijding over wat de heeren eigenlijk besproken en besloten hebben. Dat nihilisten en socialisten een eerste rol bij hunne gesprekken hebben gespeeld, kan men wel aannemen, vooral nu Bismarck daarbij tegenwoordig was. Wij weten wel dat, zooals bij zulke gelegenheden altijd gebruikelijk is, er veel opgewondenheid heerschte; de heeren elkaar hartelijk begroetten en kusten; dat de Czaar Von Bismarck toesprak, wat onbeleefd zou geweest zijn als hij het niet gedaan had, maar meer weten wij niet, niet eens of zij alweer vertrokken zijn. De geheele ontmoeting moet, zegt men, het gevolg wezen van een der tallooze grillen, die de Czaar sedert zijn optreden als Keizer dag aan dag vertoont. Nu krijgt hij dit, dan dat plan; hij is de ongedurigheid in persoon. Onverwachts kwam hij op het denkbeeld Keizer Wilhelm eens op te zoeken. Per telegraaf liet hij vragen, of er ook belet was 't antwoord luidde ontkennend, dat spreekteen Keizer geeft men geen beletmaar Keizer Wilhelm, hoe vriendelijk hij ook zal wezen, is met het bezoek toch lang niet ingenomen. Volgens het Russische regeeringsblad is de lichting der rekruten dit jaar vastgesteld op 212,000 in plaats van 235,000. Dit Tunis en Algerie voortdurend voor Frankrijk onrustbarende tijdingen. Verschillende hoofden schijnen tegen de Franschen samen te spannen, hoewel aan den anderen kant de bevolking tegen de opstandelingen partij trekt. Er zullen weer de noodige troepen worden heenge zonden. Generaal Logero vraagt niet minder dan 20000 man. Met dezen belooft hij het regentschap in korten tijd tot rust te zullen brengen. Doch zonder aanzienlijke versterking is er vooreerst aan het bedwin gen van den opstand niet te denken, daar op de Tuniseesche troepen niet te rekenen valt. Geen ander middel om rust in Tunis te krijgen, dan om met Fransche troepen den inlanders eenige malen geducht klop te geven. In Egypte hebben de troepen een opstand gemaakt en het ontslag van het ministerie, benevens de bijeen roeping eener vergadering van notabelen geëischt. Aan dit eerste voldeed de Khedive en de troepen gingen uiteen. De Emir van Afghanistan rukt nu tegen Kandahar op. Jakob Khan schijnt zijn aanhang te verliezen. De toestand van president Garfield gaat vooruit. Gemengde Berichten. De leesbibliotheek van het Departement Goes der Maatschappij tot Nut van't algemeen zal dit jaar en ook in het vervolg, in plaats van met November, reeds Zaterdag I October worden geopend. Bath gemeente Rilland-Bath). Rond den 3en duk dalf, geplaatst in 't nauw van Bath, schuurt het zoo danig, dat er veel kans bestaat, dat hij binnenkort erbij neer zal liggen. Om zulks zooveel mogelijk tegen te gaan, zijn Za terdag bij dien dukdalf reeds uit een steentjalk ruim 70 heet. steen gelost. Zuidzande. Zaterdagmorgen had een jongeling het ongeluk met zijn rechterhand in aanraking te komen met een handdorschmachinezoodat drie vingers erg bezeerd werden een, is het te vreezen, zal, zoo niet afgezet moeten worden, dan toch onbruikbaar zijn. De jongen was de kostwinner zijner moeder. Onvoorzichtig heid was de schuld van het ongeluk. In het naburig Oostburg werd dienzelfden avond een kindje van een zekeren P., oud 3 jaren, wonende tusschen Oostburg en deze gemeente, door de moeder, die even naar Oostburg gingom een boodschap te verrichten, in huis opgesloten, terwijl de vader in het veld werkzaam was. Toen zij terugkwam vond zij het kind van onder geheel verbrand op den haard. Hoewel nog levend, overleed het denzelfden avond. De ouders zijn radeloos. Het is ons echter een raadsel hoe ouders zoo on verstandig kunnen zijn, om zulke kleine kinderen al leen te laten, vooral als er vuur aanwezig is. Daaruit moeten ongelukken voortkomen. Moerdijk. Als bewijs, dat de vrede tusschen den meermalen genoemden dominee Koeken en zijne onder- hoorige schapen nog niet geheel en al gesloten is, kan dienen dat Zondagnamiddag éen zijnel parochianen de baldadigheid had ten huize van Zijn Eerwaarde eenige ruiten te verbrijzelen. Een klein oploopje was het gevolg, dat echter weder rustig uiteenging. Van een en ander is proces-verbaal opgemaakt. In een logement op de Prins-Hendrikkade te Amsterdam waren eenige Duitsche emigranten gelo geerd. Een hunner gaf een kleine som gelds aan den oberkellner in bewaring, die dit in eene lade- sloot, wat evenwel door een medereiziger naar Amerika werd opgemerkt. Deze maakte zich door middel van een valschen sleutel meester van het geld, dat hij op den hemel van zijn ledikant" verborg, waar het bij onder zoek door een politie-agent werd gevonden. De dief werd gearresteerd. Vrijdagnacht is er in de R. K. kerk te Kralin gen ingebroken en zijn vijf offerbussen door de dieven geleegd; een der bussen hebben zij meegenomen. Groot is hun buit evenwel niet geweest, daar juist een paar dagen te voren de bussen waren geledigd. In de buurtschap Benedenberg, onder Berg-Am- bacht, is een driejarig jongentje in een sloot verdronken. Uit Maastricht, Venlo en Deventer komen reeds berichten van den hoogen waterstand van Maas en IJsel. Eenige velden en wegen zijn reeds overstroomd. Dezer dagen is te Zwolle uit Putten in het huis van arrest overgebracht een gepensioneerd O. I. mi litair, zekere Jean Charles Mortier. Deze Mortier huwde, naar men verzekert, vóór eenige jaren met een vrouw uit Sluis in Zeeland en vestigde zich te Armentier bij Rijssel in Frankrijk. Na een paar jaar verliet hij zijn vrouw en twee kinderen en wist met valsche papieren in O. I. dienst te treden. Twee jaar daarna werd hij afgekeurd, keerde naar Holland terug met ƒ320 pensioen, vestigde zich te Putten en trad weder in liet huwelijk. Zijn eerste vrouw vernam onlangs de toedracht der zaak en kwam over om zich daarvan te overtuigen. Op haar aanklacht is hij thans gearresteerd. De slotenmaker Wouters, die te Rijssel helsche machines zond aan zijne schuldeischers, heeft zich te Leforest bij Douai van het leven beroofd, nadat hij eerst op zekere vrouw P., zijn vroegere maitres, een revolverschot had gelost. Toen deze ter aarde viel, om hulp roepend, zetten werklieden Wouters achterna en deze schoot zich met een revolver door het hoofd. Donderdagavond liet een heer te Parijs zich met een fiaker naar den trein brengen. Leg er de zweep goed overheen, koetsie'r, had hij gezegd en juist op tijd kwam hij aan het station. Ziedaar, 'k heb geen klein geld, heette het nu, terwijl bij den koetsier een papier in de hand stopte, dat later bleek een bankbiljet van 000 franken te zijn. De heer zag er echter niet naar uit alsof die biljetten hem op den rug groeiden en de koetsier vertrouwde de zaak niet. De trein was al weg, maar de koetsier reed niettemin naar een politiebureau en vertelde wat hem wedervaren was. Juist kwam een heer binnen om aangifte van een diefstal van zeven bankbiljetten van 1000 franken te doen. Het signalement, dat de koetsier gegeven had, kwam overeen met dat van een bediende van dien heer; een telegram werd spoedig verzonden en eer de trein zijn eindstation had bereikt, was de reiziger die zoo'n ruim drinkgeld gegeven had, reeds in handen der politie. Een moedige daad. Een dolle hond deed Donder dagavond in een straat in die stad de voorbijgangers de vlucht hemen. Een politie-agent trad vastberaden den hond tegemoet en met een schop wierp hij hem bewusteloos neder. Daarna wilde hij den naam op den halsband lezen; doch de hond, plotseling tot zichzelf komende, beet den agent diep in de hand. Deze, zonder zich daardoor van zijn stuk te laten brengen, liet den hond niet eer los vóór hij hem gedood had. Daarna liet hij de wond met een gloeiend ijzer uitbranden. Een koetsier aldaar, die des nachts twee per sonen vervoerde, voelde plotseling, dat een touw om zijn hals geworpen werd; onmiddellijk daarna werd hij achterover van den bok getrokken en toen met een hard voorwerp zoo geslagen tot hij zijn bewust zijn verloor. Het slachtoffer werd door eenige politie-agenten be wusteloos in zijn rijtuig gevonden. Tot zichzelf gekomen, constateerde hij, dat hem zijn portemonnaie met 32 fr., zijn zilveren horloge en het paardendek ontstolen waren. Den vorigen dag waren twee andere koetsiers aangevallen. De hygiënische commissie te Parijs heeft zich vergewist omtrent het al of niet schadelijke van het Amerikaansche corned-beef (geconserveerd vleesch). De jongere leden dier commissie hebben zichzelven opgeofferd en daaromtrent proeven genomen. Zij heb ben eenigen tijd achtereen dagelijks geconserveerd vleesch, en daaronder ook corned-beef, gegeten. Zij gebruikten slechts die conserven, die als prima qua- liteit worden verkocht. Bij al die proefnemers ver toonde zich reeds in de tweede week van het gebruik een onaangenaam gevoel in de maag en moeielijkheden in de spijsvertering. Deze verschijnselen waren bij sommigen zoo sterk, dat zij op vergiftigings-verschijn- selen geleken. Na drie weken kon bijna geen van allen de proef voortzetten. Alleen diegenen ondervon den geen nadeel, die vleesch gebruikt hadden, dat in ijs geconserveerd was. Na eenigen tijd werd de proef herhaald, maar door andere personen, doch wederom hetzelfde resultaat; slechts vleesch in ijs geconserveerd kon gedurende een betrekkelijk langen tijd genuttigd worden zonder merkbaar de gezondheid te benadeelen. GeneeskCourt.) Van de twee valsche munters, vader en zoon, die onlangs te Venloo zijn aangehouden en aan de Pruisische autoriteit waren overgegeven, is de eerste, gedurende zijne overbrenging naar eene andere ge vangenis in Pruisen, aan zijne geleiders ontsnapt. Het aanwenden van hout als bestratingsmiddel breidt zich te Londen voortdurend uit. De ervaring, sinds eenige jaren daarvan opgedaan, is in alle opzichten gunstigzoowel voor paarden en rijtuigen als voor menschen. Engelsche dames beginnen het haar kort te knip pen en evenals de mannen'te dragen. Zoo'n kaal vrou wenkopje moet wel aardig staan Men gewent aan alles. De Sheffield Independent gaf een brief in het licht van John Bright aan een vriend te Sheffield. Bright komt daarin op tegen de protectionistische neigingen, die, door zekere Tories aangewakkerd, onder den druk der tijden zich bij den Engelschen werkmansstand beginnen te openbaren. Zoo er kwijning is in de zaken, dan wijt hij dit niet aan vrijen handel, maar aan de natuur. Het land is lijdende aan gebrek aan zonneschijn en daartegen vermag het Parlement niets. De beste bevoegde cijferaars schatten het verlies, dat het grootendeels mislukken der oogsten van de drie jongst* zomers aan het Vereenigd Koninkrijk toebracht, op niet minder dan 200,000,000, ver geleken bij hetgeen middelmatig gunstige oogsten zouden hebben opgeleverd. Het kan niet anders, of dit verlies werkt nadeelig terug op de nijverheid en al het overige. Tijdens haar verblijf te Edinburg gaf Koningin Victoria eene kleine receptie. Een der lampen van de zaal begon te stoomen; de Koningin stond op en draaide de pit af. Algemeene verbazing. Een hofdame riep: Hoe, Uwe Majesteit zelf verwaardigt zich »Och ja," zeide de Koningin, »als Mijne Maj. had geroepen: «de lamp stoomt," dan had een mijner hofdames tot den kamerheer gezegd: »zie eens, mijnheer, de lamp stoomt"; de kamerheer zou tot den eersten kamerdienaar hebben gezegd: »Sir, de lamp der Koningin stoomt"; deze zou een bediende hebben geroepen en de lamp zou nog stoomen. Ik draaide maar liever zelf de pit naar beneden." Voor de variatie kan er, volgens telegram uit New-York, tusschen 11 en 43 September stormweder uit het 7.. tot N.-W., vergezeld van regen, op de Noord- Britsche en Noordsche kusten verwacht worden. Volgens officiëele opgaven zijn bij de jongste bosch- branden in Algiers 61 personen (15 mannen, 23 vrouwen en 23 kinderen) levend verbrand en een groot aantal zwaai' gekwetst, waaronder 25 zeer gevaarlijk. Aan vee, koren en goederen werd voor een waarde van 200,000 fr. vernield. De eigenaars der bosch- gronden hadden hun schade nog niet opgegeven. Alleen aan domeingronden is in Beni Toufount een opper vlakte van 20,000 hectaren afgebrand. Er is te Newton, in New Jersey (Vereenigde Staten), een 70jarig navolger van dr. Tanner, die nu in 48 dagen niet gegeten heeft. De oude man heeft verklaard, niet te willen eten voordat zijn eetlust te ruggekeerd is. Men dacht eerst, dat hij geen twee dagen meer zou leven, maar hij hield het 41 dagen lang uit, met alleen water te drinken, en in de laatste dagen gebruikt hij ook een weinig bouillon. De grijs aard is vrij wel, opgeruimd en spraakzaam. Te Aden zijn in Augustus 11. 32 gevallen van cholera voorgekomen, waarvan 27 met doodelijken afloop. Met het oog daarop zijn de schepen, komende van Aden en uit de Roode Zee, te Alexandrie aan eene quarantaine van 7 dagen onderworpen. De Mormonen hebben aan President Garfield een petitie gezonden, door de oudste leden van hun sekte geschreven, die ongeveer het volgende inhou dt Gedenk, terwijl gij op uw krankbed ligt, het kwaad dat gij ons veroorzaakt en geef bevel, dat uwe troe pen zich uit onze reine omgeving terugtrekken. Dan zult ge gezond bloed in uwe aderen krijgen. Waart gij een onzer, dan hadt gij vele vrouwen handen te uwer verpleging. Uw vrouw zou niet alleen de smart en angst om u te dragen hebben, andere harten zouden met haar treuren. Wees recht vaardig en ge zult genezen. De rechtvaardige sterft nooit, zegt God de Heer. Garfield heeft natuurlijk die aandoenlijke petitie niet gelezen en daar de Staats secretaris niet veel vertrouwen in de voorspelling der Mormonen stelde, heeft hij voorloopig dit episteltje, zonder er verder over na te denken, ter zijde gelegd, zoodat de Mormonen vooreerst nog de soldaten in hunne reine omgeving moeten dulden. In de Beuthener Zeitung werd dezer dagen de volgende aankondigiug gelezen: «De Ondergeteekende brengt hierbij ter kennis van belanghebbenden, dat hij in 't beg n der volgende maand October met een groot aantal Hongaarsche varkens te Gruningen zal aankomen en gedurende eenige dagen zal vertoeven in het logement «Der Adler." De varkens, door hem aangevoerd, behooren tot een uitmuntend ras. Ten- bewijze daarvan behoeft hij slechts aan te voeren, dat zij afstammen van den heer Schneider, economieraad, wonende op Grimmelsliausen." De bekende Russische uitgewekene prins Krapot- kin, wien het verblijf binnen Zwitserland is ontzegd, woont thans in de onmiddellijke nabijheid van de Zwitsersche grenzen, in het Fransche dorp Thonon, gelegen in Opper-Savooie. Dit dorp is niet ver verwij derd van Genève en daaraan moet het, naar men beweert, worden toegeschreven, dat hij in genoemd dorp zich tijdelijk metterwoon heeft gevestigd. Te Genève studeert zijn echtgenoote in de medicijnen en in de volgende maand hoopt zij de universiteit te kunnen verlaten, na de bevoegdheid te hebben erlangd de geneeskundige praktijk uit te oefenen. Teneinde in hare nabijheid te zijn, vertoeft hij in 't nabij gelegen Thonon. Een eigenaardig natuurverschijnsel werd onlangs te Manitoba (Vereenigde Staten) waargenomen. Boven het gehucht Emerson, in de nabijheid van Winnipeg, trok namelijk een donkere wolk van het westen naar het oosten, welke, toen zij nederdaalde, uit myriaden mieren bleek te bestaan. Op eenige plaatsen moet de aarde ter hoogte van een duim met zulke mieren bedekt geweest zijn. Volgens den muziekdirecteur Zander van New- Strelitz is de menschelijke stem een soort weervoor- speller. Hij merkte op, dat. wanneer op helder weer regenachtig weer volgde, de stem te voren reeds een neiging tot te laag intoneeren heeft, terwijl de klank mat is. Bij den overgang van regenachtig tot helder weer was de klank frisch. Neiging tot te hoog zingen openbaarde zich veelal, wanneer na zacht weer strenge vorst in aantocht was. De beroemde geleerde Leeuwenhoek beweerde, dat ieder mensch, zelfs wanneer hij dagelijks den mond spoelt, meer levende wezens in de mondholte heeft dan de toenmalige Vereenigde Nederlanden en dat een weinig slijm van het tandvleesch eenige duizenden diertjes bevat. Die kleine wezens worden tegenwoordig door Rappin onderzocht, welke bevonden heeft, dat de bewering van Leeuwenhoek niet overdreven is; talrijke soorten van scliizomyceten-bacteriën, leptotlirix, vibrio enz. bevinden zich steeds in den mond. In sommige ziekten nemen enkele dezer soorten sterk in aantal toe; waarschijnlijk spelen zij ook een belang rijke rol bij vele ziekten. Zou de bewering, dat speeksel uit den mond kort na het ontwaken vergiftiging tengevolge kan hebben, hiermede niet in verband kunnen staan? 307" Staatsloterij. 2* kl. Prijzen van f 100 en daarboven. Trekking van Maandag 12 Sept. Ie lijst. No. 4401 f20000. No. 6762 f5000. No. 8036 f 1000. Nos. 46, 7045 en 14003 elk f 100. Laatste en telegraphische berichten. OOSTBURG, 12 Sept. Zondag hield de vereeniging tot bevordering van het volksonderwijs in 't kanton Oostburg ten huize van de weduwe Risseeuw eene vergadering, die door 75 leden werd bijgewoond, ter bespreking van de aanstaande candidatuur voor het lidmaatschap der Tweede Kamer, in plaats van den heer jhr. J. L. De Jonge. Er werd besloten geen can- didaat te stellen, maar het bestuur te machtigen om met andere vereenigingen in overleg te treden. Tot bestuurslid werd verkozen de heer A. J. Fokker, Rijks-ontvanger te Oostburg. Na afloop der werkzaamheden hield de heer G. A. Vorsterman Van Oijen, uit Aardenburg, eene voor dracht over het onderwerp«De staatkunde der Anti revolutionairen in strijd met de belangen van het Christendom en van de maatschappij." a

Goessche Courant | 1881 | | pagina 2