H Table d'Hóte een Woonhuis en Erf, OPRUIMING JONGENS-KOSTUUMS, „ACHTERDÜIN", ADYERTENTIËN. Openbare Verkooping. SCHOENËN en LAARZEN, het Patent-Schoensmeer, a 12 cent per pak. 0-verrofe.ls.ezi, WOLLEN AVONDDOEKEN, RUCHES, BRODERIES, CHATELAINES, STRIKKEN, Handschoenen enz. enz. Uit de band te koop: DE OPPERVKUCHTEN, Hotel „de Hollande", betaling geheel en onvoorwaardelijk heeft gegarandeerd. De toestand der geldmarkt zou, met het oog op de groote goudbehoefte voor de Italiaansche leening, niet gunstig zijn. Afloop Aanbestedingen en Verkoopingen. Kloetinge. Het bouwen eener nieuwe pastorie is thans gegund aan G. C. Zaaijer, te 's-Gravenpolder, vöör f 17500. Het bouwen zal, zooals men weet, plaatshebben onder toezicht van den heer J. H. Hanninkbouw kundige te Goes. Middelburg. Heden had alhier aan het gebouw van het Provinciaal bestuur de aanbesteding plaats van het uittrekken van éen en het plaatsen van twee dukdalven op de binnenreede van Brouwersha ven. Raming ƒ815.) Minste inschrijver was de heer Joh. Vinkte Brou wershaven, voor f 850. Kunstnieuws. Wij beginnen ditmaal liefst hij het einde van het geen Donderdagmiddag in de sociëteit Van ongenuch- ten vrij plaats had, en wel met te vermelden dat namens de directie dier sociëteit de vice-voorzitter, de heer L. M. Van Campenden leden van het Boozen- daalsche Harmoniegezelschap Unie" zijn dank betuigde voor het genot, den hoorders verschaft, en dat in Goes niet veel wordt gesmaakt. Hij wees op het eigenaardig ver schijnsel,datin Roozendaal personen van zeerverschillen- den rang en stand zich vereenigden en daardoor mogelijk maakten dat zulk een schoon geheel tot stand kwam Hij haalde dit aan als voorbeeld voor Goesal kon men daar nu wellicht niet zulk een succes verkrijgen als in Roozendaal, er kon zeker wel meer gedaan worden dan nu het geval is. Hierbij staan wij even stil. Goes begint hoe langer zoo meer zijn Harmonie te missen. Of er ooit kans zal bestaan, dat zij herleeft? Zeker niet, helaas! op de wijze als te Roozendaal. Van verschillenden rang en stand, onder goede leiding. wij weten het niet, maar het is ons nog tever in 't verschiet, er zijn nog teekenen, die ons daaraan doen wanhopen. Er loopen wel geruchten over pogingen, die aange wend worden om een nieuwe Harmonie op te richten maar zij hangen in de lucht en voor ons schijnen zij niet bestemd te wezen.. Fiat, niet of graag. Wij hechten daaraan niet veel. Er is altijd nog een oude Harmonie, op non-acti viteit. Daarvan hoorden wij liever eorst eens wat. Roozendaal kan ons tot voorbeeld strekken, al kunnen wij het niet geheel navolgen. Dat is waar. De heer Van Campen had gelijk, evenals met zijne verzeke ring dat wij bij ons afscheid aan de Roozendaalsche heeren hun van harte een xtot weerziens" toeroepen. Gelukkig verklaarde de voorzitter, jhr. Verheyen, lid van Ged. Staten van Noord-Brabant, dat even eens te wenschen. De kennismaking was dus wederkee- rig goed bevallen. Wij willen hopen, dat het niet bij woorden blijven zal. Onzerzijds zullen wij de Harmonie van Roozen daal steeds met vreugde begroeten. De directeur, de heer Somer, kan waarlijk tevreden wezen over zulke executanten. Beschaafd en met gevoel werden de stuk ken gespeeld; er was eenheid en aplomb in de gan- sche uitvoering. Wat 'n verschil bij zoo menige niet alleen liefheb berij-harmonie, maar zelfs bij andere gezelschappen, die de kunst dienen om den broode, en waar het ruwe zoo vaak ons gehoor kwetst. Het publiek, dat talrijk mocht heeten, vooral met het oog op het min gunstige weer, toonde zich terecht zeer dankbaar. Het programma van het concert, Zondagavond in het koffiehuis de Prins van Oranje te geven door het muziekgezelschap Accelerando van Middelburg, onder directie van den heer J. F. Liesoy, luidt als volgt: 1. «Premières Fleurs", Marsch, Reuland. 2. «Lust- spiel-Ouverture", Keler-Bela. 3. »Festival-fantaisie", C. Huijts. 4. »Une Corbeille de fleurs", Potpourri, Rodolphe. 5. »Fest-Klange"Walzer, Cw. Bötel. 6. «Hochzeitsmarsch", Mendelssohn. 7. »Choix des Opéras", Potpourri, Lutti. 8. »Le Chalet", Potpourri Itunkler. 9. Cavatine aus der Operette »der Maien- könig", Massini. 10. «Ungarische Tanze" no. 5 en 6, Brahms. 11Finale, Buitenlandsch Overzicht. y>De vijand schijnt zich te hebben verwijderd" Zoo luidt een telegram uit Parijs, waarbij tevens meegedeeld wordt dat de Fransche troepen in Tunis Hammamet, een zeehaven aan de golf van dien naam, hebben bezet. Dit is zeker voor de Franschen wel de gemakkelijkste oplossing, en op die manier zal de opstand spoedig teneinde wezen, indien ten minste die verwijdering niet plaatsheeft 0111 elders met temeer kracht het hoofd op te steken. Frankrijk heeft nu reeds 64 inillioen francs aan die Tunesische grap besteed. Zulke zaken kosten altijd veel geld. Zoo blijkt uit een officiëele opgaaf, dat de oorlog met Afghanistan Engeland 24,494,483 kostte. De bekende Bradlaugh heeft een manifest gericht tot het Britsche volk, waarin hij diens ondersteuning vraagt, daar hij bij de opening der zitting weer eene poging wil doen om zich van zijn zetel in het Lager huis meester te maken. Wat het volk daartoe moet doen is ons niet duidelijk. Officieus, door middel van Von Bismarck's orgaan, wordt nu bevestigd, dat de ijzeren man flink op weg is naar Canossa. De gezant te Washington, vroeger secretaris van het gezantschap bij den Pauselijken stoel, is naar Rome gegaan om vertrouwelijk met de kerkelijke overheden te spreken. Men verwacht daarvan eene gewenschte toenadering, waarna zal volgen de bezetting der nog open bisschoppelijke zetels, alsmede de indiening van een wetsontwerp in de aanstaande zitting van den Landdag tot wijziging der kerkelijk-staatkundige wetten. Men ziet daaruit, welke partij Bismarck voor zijne plannen nu noodig heeft, vooral met het oog op de verkiezingen voor den Rijksdag, die den 27sten Octo ber zullen plaatshebben. In Berlijn gaat men tegelijkertijd voort socialisten te verwijderen; Dat mag wel, nu de regeering van Pruisen de Jezuïeten in het land gaat halen. In Denemarken nog steeds strijd tusschen de beide kaniers onderling en de regeering. Het is nog steeds de staatsbegrooting, waarover het geschil loopt. Met een meerderheid van ruim vijftig stemmen heeft de Tweede Kamer andermaal verklaard, dat zij de eenmaal door haar in de begrooting gebrachte wijzi gingen wenscht te behouden en de Eerste Kamer houdt vol, dat de wet met deze veranderingen onaannemelijk is. Daar alzoo geen uitzicht bestaat op eene spoedige beslechting dezer geschillen, is de regeering besloten den financiëelen dienst tot het einde van het loopende jaar op den voet eener voorloopige regeling voort te zetten. In de zittingen der Tweede Kamer gaat het steeds heftiger toe. Men vraagt rondweg, wanneer de re geering blieft heen te gaan, of waarom zij, zooals zij de Tweede deed, ook de Eerste Kamer niet ontbindt Gemengde Berichten. Liefhebbers van dansen kunnen Zondag hun hart ophalen. Op het Slot Oostende, op het Ravelijn en in het koffiehuis ytde Prins van Oranje" is dien avond bal. Woensdag daarop biedt de kasteleines der sociëteit Van ongenucliten vrij" den leden en huisgenooten een bal aan. Heden viel in de voorstad een meisje bij het waterscheppen halsoverkop in de vest, doch kon zich zeiven weer op het droge helpen. Nisse. Verleden week vermiste men bij den land bouwer J. K., alhier, een gouden slot met koralen dat op een ladetafel in het woonvertrek was neder- gelegd. Korten tijd na de vermissing werden de ko ralen hier en daar verspreid gevonden in de aan grenzende schuur. Van een en ander is hij de politie aangifte gedaan, die in den majoor-titulair der rijks- veldwacht te Heinkenszand en den veldwachter dezer gemeente, met medewerking van huisgenooten en fa milie van J. K. na ijverig onderzoek er in slaagde het gouden slot in de modder terug te vinden. Nu procesverbaal is opgemaakt zal nader onderzoek doen zien, of in dezen al dan niet aan poging tot diefstal moet worden gedacht. Ellewoutsdijk. Ondank is 's werelds loon 1 Een ingezetene dezer gemeente had dezen zomer de goedheid een ezel te verkoopen op krediet, onder voor waarde dat de koopsom binnen zeker tijdsverloop moest voldaan worden. De betaling liet evenwel zoo lang op zich wachtendat de verkooper goedvond zijn ezel terug te halen, wat zonder slag of stoot van 's koopers zijde plaats had. Onze ingezetene moest helaas! zijn transport spoedig staken, daar het arme diervol van parasieten haast niet meer gaan kon en den eigenaar drong hem weg te geven. Hontf.Nisse. Op een naburig gehucht, genaamd «Het Patrijsje", is Zondagavond bij het verlaten eener herberg de landbouwer B., meer bekend onder den naam van Boer Bakker, door twee personen aangevallen en deerlijk geschopt en geslagen. Men zegt, dat hij reeds aan de gevolgen overleden is. Ook moet men de daders op het spoor zijn. Een werkman te Vlissingen is gearresteerd op het oogenblik, dat hij bezig was een zakje te vullen met steenkolen, die hem niet toekwamen. Een dienstmeid aldaar is met een pot kokende soep gevallen, waarbij zij zulke ernstige brandwonden bekwam, dat zij naar het gasthuis moest worden vervoerd. Ook de badplaatsen beginnen concurrentie te ondervinden. Door Amsterdammers is grond aange kocht te Muiderberg, om ook daar een badplaats te vestigen. Dinsdagavond is op den Amstel te Amsterdam een schuitje met drie personen omgeslagenéen verdronk. Twee broeders te Arnhem kregen een hevigen twist, waarbij een hunner een ernstige wonde aan den linkerslaap werd toegebracht. De ander, bang voor de gevolgen, vluchtte naar Amerika. Dinsdagavond laat stortte te Amsterdam een huis in, waarvan de voorgevel was weggebroken en dat men bezig was te vernieuwen. De werklieden hadden het eerst kort te voren verlaten. Te Giethoorn is een arbeider overleden aan de gevolgen van een wonde aan den rechterarm, door dien hij, met een zeis in een bootje willende stappen, struikelde. -In het afgeloopen jaar werden op de Neder- landsche spoorwegen 3 reizigers gedood door eigen toedoen en 1 gewond door den dienst; 14 beambten gedood en 28 gewond door eigen toedoen, 4 gedood en 6 gewond door den dienst. Verder werden 8 per sonen gedood en 3 gewond op den spoorweg. In zekere plattelandsgemeente van ons land moest nog niet lang geleden een nieuwbenoemde secretaris geïnstalleerd en beëedigd worden. De burgemeester was afwezig, de oudste wethouder vervulde zijn plaats, maar de goeie man was niet in staat het formulier voor te lezen, zoodat de nieuwbenoemde het zelf kon doen, om er daarna de gebruikelijke woorden bij uit te spreken. «Zie je zei Zijn Edelachtbare de loco burgemeester later as we zoo bij mekaer zitten, zie-je, dan kan ik het wel lezen, zie-je; maar voor geen 1000 gulden zou ik het daar in den raad doen, hoor!" (jR. N.) Toen onze Koning door Bennekom reed was een vurig bewonderaar zoo onhandig een pistoolschot te lossen. Men verdacht eerst den oolijken man ran een aanslag. Een maréchaussee, die van Veld naar zijne stand plaats Gulpen moest, vroeg aan een koetsier van een rijtuig om te mogen meerijden. Deze vond dit goed, mits de 4 inzittende personen het goedkeurden. Deze weigerden, doch de maréchaussee was onverstandig ge noeg om toch op den bok te gaan zitten. De vier per sonen mishandelden hem daarop zóo, dat hij nog onder geneeskundige behandeling is en zijn spraak verloren heeft, Een heldhaftige weerspannige Veendammer schut ter, die was beboet, weigerde te betalen en kreeg pro- vooststraf. Gewapend verscheen hij nu voor het stad huis, waar hij dreigde den luitenant-kwartiermeester te zullen vermoorden. De stad kwam in opschudding, zooals maar zelden een schutter tebeurt valt. De man werd opgesloten doch ontsnapte bovendien. Te 's-Hage wierpen eenige kinderen lucifers in een beerput, tengevolge waarvan de gassen, die zich in dien put verzameld hadden, met een hevigen knal ontploften. De kinderen werden door de vlam aange tast of door den schok op den grond geslingerd. Allen bekwamen min of meer belangrijke verwondingen; twee knaapjes zijn zelfs ernstig gekwetst en met brandwonden bedekt. Te Amsterdam zijn weder gevallen van pokken voorgekomen en wel bij een niet ingeënt kind van 4 maan den, dat spoedig overleed, en bij een man uit een gezin, waarin reeds 2 pokkengevallen zich hebben voorgedaan. Te Londen brak Dinsdagmiddag een hevige brand uit in het theemagazijn in Cheapside, op den hoek van Breadstreet. Bij totale mislukking der pogingen tot blussching sloegen de vlammen naar de overzijde van Breadstreet over en tastten een. zestal huizen aan. De vlammen werden om zes uur bedwongen. De schade is enorrn. Te Turin is bij een juwelier voor een waarde van 200,000 frs. aan edelgesteenten gestolen. In Spanje hebben in den laatsten tijd op ver schillende punten des lands groote branden gewoed die aan kwaadwilligheid werden toegeschreven. Van de 115 personen, die werden gevangen genomen als beschuldigd van hierin de hand gehad te hebben hebben 45 reeds de misdaad bekend. Uit Kaapstad wordt bericht, dat de' Engelsche mailboot Teuton van de «Union Campany", die van daar naar Algoabaai vertrokken was, is vergaan. Van de bemanning en passagiers, samen 200 personen, werden slechts 27 gered. Te Dresden maakt men zich gereed om in April a. s. den honderdsten gedenkdag der geboorte van den grooten opvoedkundige Friedrich Fröbel plechtig te vieren. De Belgische werkman Ledieu, die een meisje om het leven heeft gebracht, is te Parijs in hechtenis genomen. Dr. Hamilton gelooft, dat Garfield in het leven zal blijven; het oorkliergezwel wordt weeker en er komt etter uiter werd een tweede insnijding gemaakt, waaruit ook etter vloeide. De longen blijven goed, de zieke had tot nutoe geen koorts hij gebruikte behalve «milk toast" ook wat bouillon. Doelende op de vele malen, dat hij weer was ingestort, moet Garfield hebben gezegd: «Aan hoeveel stations zal ik nog moeten stilhouden?" Laatste en telegraphische berichten. NEW-YORK, 2 Sept. De laatste berichten con- stateeren weder beterschap in den toestand van den president. PARIJS, 2 Sept. Tijdingen uit Afrika luiden zeer ongunstig. Geheel Arabie wordt blijkbaar planmatig in opstand gebracht. Verkoopingen en Verpachtingen. Datum. Plaats. Voorwerpeu. Jnformatiën. 7 Sept., Heinkenszand, vreiland, Kar&eboom. 9 Wolfaartsdijk, huizen, raeub. goederen, Pelle Van den Bussche. 9 Yerseke, woonhuis en erf, Scholten. 13 Goes, huis en erf, Liebert." 14 Goes, meub. goederen, Mulock Houwer. 16 Burghsluis, scheepsafbraak, Bolle, Renesse. 17 Kruiuingen, winkelhuis en erf, Pilaar. 22 Goes, paudeu, Bank van leening. Nov., Kloetinge, hoornen, Karseboom. Posterijen. Staat van brieven, verzonden door het postkantoor té Goes, waarvan de geadresseerden op de plaats van bestemming onbekend zijn. Over de 2e helft der maand Juli 1884. 1. J. A. Schot, Tholen. 2. Leujen, Burgerlijke Stand Goes van 1 tot 2 Sept. 1881. Overleden den 1, Marinus Boet, 55 j., gehuwd met Catharina Almekinders. 307» Staatsloterij. L kl. Prijzen van 100 en daarboven. Trekking van Donderdag 1 September. 4e lijst. Nos. 5925 en 12812 elk f100. Marktberichten. MIDDELBURG, 1 September 1881. Van Jarige Tarwe en Koolzaad was de aanvoer heden uit Walcheren klein, terwijl die van Nieuwe Tarwe, Zomergerst en Groene-erwten nog al ruim was. Het regenweder houdt steeds aan tot groot nadeel van de nog te velde zijnde Witte-, Bruine- en Paardeuboonen. Jarige Walchersche Tarwe werd voor consutntie f 0,25 hooger betaald. Nieuwe dito werd in de droogste soort voor zaaiiug gezocht en f 0,25 a f 0,50 minder gekocht, minder droge en geschoteue niet gewild. Nieuwe Zaairogge f 0,25 hooger betaald. Nieuwe Walchersche Winter- en Zomergerst goed prijshoudend. Jarige Witte-, Bruine-, Paarden- en Platte boonen niet geveild. Nieuwe Walchersche Groene erwten werden voor buiten- en binnenlandsche verzending gevraagd en f0,25 a f0,50 lager gekocht. Kool- en Karwijzaad wordt nominaal onveranderd genoteerd. Jarige Walchersche Tarwe f13,a f 13,25. Middelbare f 12,75 a f 12,90 Nieuwe zaai dito f 12,25 a f 12,50. Geringe soort fll,50 a f12,Nieuwe Zaairogge f9,75. Gewone qualiteit f9,50. Nieuwe Walchersche Wintergerst f 6,90 a f 7, Dito Zomergerst f 6,40 a f 6,50. De beste Groene Kook-erwten f 12,25 a f12,50 Mindere soort f 11,50 a f.12,Karwij zaad f14,Wiuter-koolzaad f 11,90 a f12, Boter f 1,08 a f 1,12. Eiereu per 100 stuks f 3,70. Ter veemarkt van heden zijn aangevoerd: 3 paardeu, 1 vette koe, 4 vette vaarzen, 13 kalfkoeien, 10 kalfvaarzen, 9 vare koeien, 7 stuks jong vee, 1 stier, 3 schapen, 6 magere varkeus. De'gemiddelde prijzen warenpaarden f 75 a f 125; vette koeien 76 a 78 cent per kilo; vette vaarzen 76 a 78 cent per kilo; kalfkoeien f130 a f200 per stuk; kalfvaarzen f130 a f170; varekoeien f70 a f130 per stuk; jong vee f40 a f100 per stuk stieren f60 a f70; schapen f9 a flO; magere varkens f10 a f 18 per stuk. Hedennacht overleed, na een ge duldig lijden van eenige dagen zacht en kalmmijn geliefde echtgenoot en der kinderen zorgdragende moeder LEUNTJE KLOOSTERMAN, in den ouderdom van ruim zes-en-zestig jaar, waarvan ik ruim twee-en-veertig jaar in den echt met haar vereenigd was. Baarland, 30 Augustus 1881. L. TRAAS, kinderen en behuwdkinderen. Op Dingdag 1» Sept. 1881, des avonds te 8 uren, te Goes, in het kof fiehuis het «Slot Ostende", zal de No taris mr. LIEBERT, te Goes, ten verzoeke van zijne principalen, publiek verkoopen: te Goes, in de Ganzepoortstraat, wijk C no. 195, kadastraal bekend sectie D no. 16-1, groot.02.10, behoorende tot de nalatenschap van wijlen HERMANUS BOET Hz. Informatiën te bekomen ten kantore van voornoemden Notaris. De Notaris Mr. J. A. BOLLEte Re- nesse, zal op Vrijdag 16 September 1881, des voormiddags te 10 uren, ten verzoeke van zijn' principaalaan de Westbout onder Burghsluis PUBLIEK VERKOOPEN, om contant geld: EENE GROOTE PARTIJ SCHEEPS AFBRAAK als ruim 100 zeer rechte, vierkante Vu ren BALKEN, ter lengte van 11,40 M. zwaar 31X31 c.M. en 15% X20% c.M.; ruim 100 stuks Beuken en Vuren BALKEN, lang van af 5,13 M., zwaar 33 X 36 c.M.; alles zeer geschikt voor hinten in schu ren. Voorts: 2 BLOKKEN, MESTPUT- PALEN etc. Alles zeer gemakkelijk, zoowel te water als per as, te vervoeren. tegen veel verminderde prijzen van nog in ruime keuze voorhanden DAMES-, HEEREN- en kinder- waaronder eenige eigen gewerkte. Opnieuw ontvangen Blijft voortgaan met het maken van Schoenen en Laarzen naar den voet. GOES, Lange Kerkstraat, C no. 11. M. W. HFFKENS. ONTVANGEN D. HII.PERNISSE. TE PACHTEN BIJ INSCHRIJVING: in den Zuid-Kraaiert-polder, gemeente 's-Heer Arendskerke, groot ruim 48 Hectaren, liggende te 's-Heer Arendskerke, Borssele en s-Heer Abtskerke. De conditiën liggen ter lezing ten kan tore van den Notaris D. VERHULST, te Middelburg. wassende in een boomgaard te Kloetinge, in Bijganghoek, nabij de hofstede van L. Bruijnzeel. Inschrijvingsbiljetten worden voor 6 Sep tember a. .s. ingewacht ten kantore van den heer W. PELLE, te Goes. G. DANN, Bergen-op-Zoom. Ter gelegenheid der Landbouwtentoonstelling te 2 en 5'/a uren. BIEFSTUK enz. den geheelen dag te verkrijgen. Gelieve voor de Table d'Hóte 2 uren te voren te bestellen.

Goessche Courant | 1881 | | pagina 2