Laatste en telegraphische berichten. Afloop Aanbestedingen en Verkoopingen. Ingezonden Stukken. Marktberichten. sche stoomboot. Toen men had aangelegd en de passagiers aan wal waren, stortte plotseling het hoofd der stoomboot inèen, met het gevolg dat een vijftig tal menschen in de rivier vielen. De ontsteltenis was groot, maar gelukkig werden allen gered. Zaterdagnacht zijn te Oirschot vier woningen, De vier uitersten genaamd, in de asch gelegd. Een kind, dat op een reeds brandend bed rustig sliep, is nog gelukkig gered. De persoon, die met den beruchten P. te Ruinen heeft ingebroken, is gevat te Ambt-Hardenberg, waar hij, na een 8jarig verblijf in het tuchthuis te Leeuwar den, was teruggekeerd en met arbeiden zijn brood trachttè te verdienen, totdat P., zijn voormalige mak ker uit de gevangenis, hem daar kwam opzoeken en tot diefstal verleidde. In een woning te Rotterdam moeten Zaterdag nacht ongeveer 1000 aan contanten en een menigte gouden en zilveien voorwerpen zijn ontvreemd. Men vermoedt, dat de daders ter plaatse goed bekend waren, en men meent ze reeds op het spoor te zijn. Zondag werd een jongedochter tusschen Maars- sen en Utrecht door den spoortrein van Amsterdam overreden. Willende wijken voor den van Utrecht ko menden trein, had zij dien van Amsterdam niet opgemerkt en werd door dezen getroffen. Het hoofd werd haar let terlijk van den romp gesneden en hare beide beenen werden verbrijzeld. Het ongeval greep plaats nabij een land-overweg, voor welker afsluiting de eigenaars zeiven verantwoordelijk zijn, zoodat het geheel aan eigen schuld is te wijten. De machinist van den trein, die haar overreed, stopte en keerde terug in de hoop, dat zij nog niet doodelijk was getroffen. Zij was echter reeds een lijk en men nam dat in den bagagewagen mede naar Utrecht. Een vischkoopman te Veghel, die langs de huizen met haring te koop liep, kreeg in eene kroeg twist over drie centen, die de kastelein naar zijn beweren te veel van hem vorderde. Nadat hij de kroeg had verlaten, werd hij door den kroeghouder en diens zoon achterhaald, en werd hem met een scherp voorwerp een steek in de zijde toegebracht, zoodat hij dadelijk op den grond viel, en in zeer bedenkelijken toestand naar liet gasthuis werd vervoerd. Vader en zoon werden gearresteerd, maar de vader is voorloopig weder vrij gelaten, terwijl de zoon als de vermoedelijke dader in hechtenis blijft. De beruchte G. Janssen uit Beers moet eindelijk door' den brigade-kommandant der marechaussée te Well zijn aangehouden. De scheepskapitein G. Schweers, die in 1879 op zijne terugreis uit Zuid-Amerika een gezelschap Patagoniërs naar Hamburg medebracht, is thans te Havre aangekomen met elf Vuurlanders (4 mannen, 4 vrouwen en 3 kinderen), voorzien van hunne ge reedschappen, wapens, een kano, enz. Door tussehen- komst van een zeehondenjager uit de straat van Ma- gellaan had hij hen overgehaald om eens een reis naar Europa te doen. Naar zijne beschrijving maken zij een onaangenamen indruk. Zij zijn niet groot van persoon, hebben een donkere vuile koperkleur, dik en borstelig haar, hetwelk hun gedeeltelijk over het gezicht hangt, en gebruiken als eenig kleedingstuk een zeehondenvel, dat zij altoos naar den wind, dus bij afwisseling voor en achter, over't lijf hangen. Van reinheid wisten ze nietsnog nooit hadden ze iets gehoord of gezien van zich te wasschen. Van de ge wone slaapplaatsen aan boord van het schip wilden ze zich niet bedienen; bij voorkeur lagen ze op een weinig hooi, over den grond uitgestrooid. Van ge kookte spijs werden ze ongesteld. Daarentegen hiel den ze veel van een stuk vleesch, hetwelk even boven het vuur was geschroeid. Zij gebruikten dit met scheepsbeschuit en water. Hun hoogste genot bestond in het verslinden van vetkaarsen. Als ze die kregen, verzuimden de vrouwen nooit den kinderen eenige stukjes van die heerlijke lekkernij in de hand te stoppen. Ofschoon hunne taal slechts uit sis- en keelklanken bestaat, hadden ze toch spoedig verschei dene Spaansche en Duitsche woorden goed leeren uit spreken. Hartmann heeft, gelijk gemeld is, een verzoek ingediend om tot Amerikaansch burger te worden ge naturaliseerd. De bladen maken er echter opmerkzaam op, dat dit zoo gemakkelijk niet kan geschieden. Een vereischte voor de naturalisatie is namelijk, dat voor het gerechtshof bewezen worde, dat de verzoeker vijf jaren in Amerika heeft gewoond, zich als een man van goed zedelijk karakter heeft gedragen, en gehecht is aan de beginselen der constitutie en gezind om de goede orde te bewaren. De bladen meenen, dat, als hij met moordplannen blijft omgaan, deze voorwaar den niet vervuld zijn. Ds Russische regeering daarentegen heeft langs di- plomatieken weg aanvraag gedaan om zijne uitleve ring, op welke aanvraag het Amerikaansch Gouver nement heeft toegezegd, de zaak in overweging te zullen nemen. Tusschen Rens en Boppard, nabij Keulen, speelde Maandag een driejarig kind in een aan den spoor weg grenzenden tuin en kroop door de heg op 't oogenblik, dat een sneltrein in volle vaart aankwam. De moeder, op het laatste oogenblik op 't gevaar op merkzaam gemaakt, wilde het kind grijpendoch moeder en kind werden op datzelfde oogenblik 'door den trein aangereden en gedood. Uit Napels wordt geschreven, dat een boot met vier Italiaansche officieren en twee Duitsche dames op de wateren van Ischia door den wind is omge slagen. Twee officieren verdronken. De overigen worstelden den geheelen nacht tegen de woedende golven, en werden den volgenden ochtend gered door een boot, die zich naar Ponza begaf. Te Millau had dezer dagen een vrouw, haar lamp met petroleum vullende, het ongeluk een ge deelte van den inhoud der kan op den gloeienden kachel te storten. Onmiddellijk stonden zij en haar beide kinderen in laaie vlam. De vrouw had de tegen woordigheid van geest haar beide kinderen in koud water te dompelen, waardoor de vlammen onmiddellijk uitgedoofd en deze behouden bleven. De trouwe moe der is deerlijk gebrand en zal haar zelfopoffering waarschijnlijk met den dood bekoopen. Uit Madrid meldt men, dat de dorpen Ataguines en Paradelas beiden door een aanzienlijken brand zijn geteisterd. In het eerste dorp brandden door onvoor zichtigheid 40 huizen af, terwijl in het tweede van de 88 huizen slechts '21 bleven staan. Persoonlijke ongelukken kwamen voor zoover men weet niet voor; de bewoners zijn echter in diepe ellende verzonken, daar het meerendeel van alles is beroofd en onder den blooten hemel hunne tenten' heeft opgeslagen. Op het eiland Lugon zijn 467 huizen door een orkaan vernield. De oogst heeft veel geleden. Zeer treffend was dezer dagen de plechtigheid in het Palais des Académies te Brussel van de uit reiking van belooningen wegens daden van moed en zelfopoffering. De koning en de koningin verhoogden den luister van die plechtigheid door hunne tegen woordigheid. Alle aanwezigen waren zeer getroffen toen een negenjarig knaapje naar voren trad oin een welverdiende belooning in ontvangst te nemen. Dat jongske had een meisje als drenkelinge uit het water gehaald en eerst daarna bleek 't hem, dat hij zijn eigen zusje had gered. Uit vrees, dat zij beknord zou worden, wilde hij, alvorens haar naar huis te brengen, nog wat wachten om inmiddels de kleertjes in de zon te doen drogen. Het kind kreeg het echter koud en men bracht het naar de woning van haar ouders, die, meenende, dat hun zoon de schuld was van het gebeurde, hem beknorden en zelfs bestraften. Om zijn zusje voor straf te bewaren liet de kloeke jongen zich dit welgevallen en de ouders vernamen zijn heldendaad eerst toen het meisje, tot bewustzijn teruggekeerd, vertelde hoe de zaak zich eigenlijk had toegedragen. De Minister van Binnenlandsche Zaken heeft het jongske, toen 't zijn belooning kwam ontvangen, har telijk gekustde koningin was diep bewogen en liet haar tranen den vrijen loop. Dagbl Uit Zwitserland wordt een droevig ongeluk be richt, dat in den Tête-Noire-pas plaats had en waardoor drie onzer landgenooten, de notaris B. uit Vianen met zijn vrouw en zuster, het leven verloren. Zij waren in een rijtuig uit Chamounix vertrokken naar Martigny, maar werden door de zware regens genoodzaakt terug te keeren, en hadden reeds een gedeelte van den terugweg afgelegd, toen op eens de grond onder hen weggleed en het gezelschap met paard en rijtuig van boven neder in den daar vloeienden bergstroom stortte, welke op die plaats zeer diep is. De koetsier had hun sterk afgeraden naar Chamou nix terug te keeren en hun dringend verzocht, den nacht in het nabijgelegen Barbernie-hotel door te brengenmaar zij luisterden niet naar zijn waarschu wingen. De koetsier redde zich nog door van den bok te springen, de heer B. en de beide dames ver dronken. Men heeft hun lijken reeds gevonden. Het ongeluk heeft te Vianen groote ontroering verwekt. De heer en mevrouw B. laten 7 en mevrouw S., hunne zuster, 6 kinderen na. De Times maakt de opmerking dat er bijna geen seizoen voorbijgaat zonder dat er ongelukken gebeu ren op den gevaarlijken weg van Chamounix naar Martigny, en geeft reizigers den raad er op muilezels te rijden, die langzaam maar zeker gaan, Jof den rijweg van Genève over St. Gervais te nemen. Uit Franzensbad meldt men, dat aan den hof maarschalk der Vorstin van Servië vóór haar vertrek van daar door de directie van het Singer-badhuis de rekening werd voorgelegd voor 12 gebruikte modder baden ten bedrage van 1400 florijnen. De Vorst weigerde de betaling, maar liet bij zijn vertrek de rekening en het geld bij den burgemeester achter, om naar goedvinden te handelen. Toen de burgemeester den Vorst uitgeleide deed en de hoop uitte Z. II. een volgend jaar weder te Franzensbad te mogen begroeten, antwoordde deze lachend als mijn inkomen wordt verhoogd KLOET1NGE, 24 Aug. Heden werd deze gemeente door Z. E. den Commissaris des Konings bezocht. Door den burgemeester en den oudsten wethouder afgehaald van 't station kwam Z. E, alhier, in gezelschap van den heer Fokkergriffier der Staten, aan. De gemeente had een feestelijk aanzien; bijna van alle huizen wap perde de nationale driekleur. Onmiddellijk begaf zich de Commissaris, in gezel schap van geheel den raad en enkele particulieren, naar het terrein waar het nieuwe gemeentehuis zal worden gezet. De burgemeester sprak Z. E. hier op hartelijke wijze toe, waarop door Z. E. niet minder welwillend geantwoord werd. Hierop had de plechtigheid van de eerste steenlegging plaats. Vervolgens bezichtigde Z. E. de gemeente en begaf zich daarna per rijtuig naar de woning van den burgemeester, waar hem een diner werd aangeboden. MIDDELBURG, 24 Aug. In de hedennamiddag gehouden raadszitting is de gemeente-rekening over 4880 vastgesteld op 307,607.09 in ontvang en ƒ296,000.05 in uitgaaf; goed slot 44,607.04. De overgelegde gemeentebegrooting voor 4882 be draagt in ontvang en uitgaaf 258,649.60%. Op verzoek is eervol ontslag verleend aan den heer B. H. Steringa Kuijper als leeraar aan het gymnasium, aan mej. A. Lewin als leerares aan de middelbare meisjesschool, en aan mej. A. M. B. Achilles als hoofd der school F (gew. en meer uitgebr. lager onderwijs voor meisjes.) Tot leeraar aan het gymnasium is benoemd dr. P. H. Suringar, thans in die betrekking te Assen, met algemeene stemmenen tot leerares aan de mid delbare meisjesschool mej. B. M. P. Van Aalst, te 's-Hage, mede met algemeene stemmen. Met haar waren aanbevolen mej. E. Köhnen, te Roermond, en mej. M. C. J. Einthoven, te Utrecht. De geloofsbrieven van al de gekozen raadsleden zijn onderzocht en in orde bevonden, zoodat tot hunne toelating is besloten. NEW-YORK, 24 Aug. Garfield is iets beter. Hij is echter totaal uitgeput en gelijkt een geraamte. ROME, 24 Aug. De Franschen versterken in allerijl de Italiaansche grenzen. Dientengevolge bevat de Diritto een artikel, zeggende dat Frankrijk oorlog zoekt om moeite met de radicalen te ontgaan. Heden, Woensdag, had in het koffiehuis »De Prins \an Oranje" alhier, ten overstaan van den notaris J. M. Pilaardoor het Burgerlijk Armbestuur van Goes de verpachting plaats van gronden, aankomende het weeshuis alhier. Achtereenvolgens werden verpacht perceel: I. 1 II. 39 A. bouwland (tiendvrij), in Noordhoek, aan P. Okké, voor 143,17 den hoop. II. 1 11. 57 A. 20 C. boomgaardin het Vogel- zangsche weegje, aan Wm. Mijnsbergen, voor 136,70 deh hoop. III. 2 II. 35 .4. 44 C. weilandy in Terwelhoek, aan IK Mei se, voor f 188,35 den hoop. IV. 60 A. 20 C. weilandook in Terwelhoek, aan Jacs.' Van Liere, voor ƒ52,96 den hoop. V. 1 II. 11 A. 48 C. weiland en wegelingin Hubelandshoek, aan Adr. Van der Bliek, voor/" 89,18 den hoop. IX.. 63 A. 70 C. weilandin Hubelandshoek, aan P. Geense, voor 41,44 den hoop. KIL 2 H. 46 A. 62 C. weiland en wegelingin Gallissenhoek, aan C. A. L. Danckaerts, voor/'214,56 den hoop. XV. 1 H. 60 A40 C. weiland en wegelingin Meesterklaashoek, aanJohs. De Rochefort, voor ƒ428,08 den hoop. XVI. 2 7/. 4 8 A. 44 Cweiland en wegelingin denzelfden hoek gelegen, aan denzelfden persoon, voor ƒ474,73 den hoop. XVII. 92 A. 40 C. Hovenieringin Bakkershoek, aan Cs. Schrijver, voor ƒ92,10 den hoop. XVIII. 55 .1. 76 Gbouwland en wegelingin Hubelandshoek, aan P. Verburg, voor 47,95. XIX. 3 II. 22 A. 63 C. weiland en wegelingin Gallissenhoek, aan W. L. Kakebeeke, voor ƒ274,24 den hoop. Deze gronden zijn allen gelegen in de gemeente Goes, en verpacht voor 7 jaren, ingaandede bouwlan den met het rooven van den oogst en de weiden met Sinte Catrijn 4881. De pachters wonen ook allen in onze gemeente. Er waren nog perceelen weiland, nos. 6, 7, 8,10, 11, 13 en 44, die wegens ongenoegzaam bod onver- pacht moesten blijven. (Men zie achterstaande annonce.) Over het geheel is de opbrengst der verpachting laag te noemen. Coi.ijnsplaat. Heden, Woensdag, is door het dijks- bestuur van den Oud-Noord-Bevelandpolder aanbesteed het maken van een zeedijk en het bijwerken van twee nollen aan de westelijke kuip van den polderbenevens de levering van de daarbij benoodigde materialen. Ingeschreven is door de heeren G. Bolier, te Scherpenisse, voor 41600A. Van Popering, te Bruinisse, voor 41568 H. C. Van den Ende, te Zierikzee, voor 40900G. D. Bolier, te Sliedrecht, voor 39700 J. Bertou, te Biervliet, voor ƒ35200; C. De Wilde, te Kattendijke, voor ƒ33800; J. De Witte, te Vlissingen, voor 33600en A. A. Van Oosten, te Coiijnsplaat, met C. De Wilde Az., te Kattendijke, voor ƒ31845. Onder nadere goedkeuring is het werk aan laatst genoemden gegund. Yerseke, 23 Aug. 1884. Jl. Zondagavond hield de Christelijke Gereformeerde Gemeente alhier in hare kerk een stembureau met het doel om uit te maken na alvorens daarover ongeveer een jaar lang onderling gemokt en getwist te hebben of er een dominee zou beroepen worden ja dan neen. Het ging daarbij zoo kribbelig toe, dat het den voorbijgangers tot stilstaan, luisteren en schouderop halen aanleiding gaf, en dat op Zondag't Had wel iets van een Amerikaansche kiesclub. Erg broederlijk voorwaar Joh. 4334 en 35 en Jac. 3 10 enz. ter aan beveling. Er zal nu een dominee beroepen worden maar of er iemand zich in zoo'n wespennest wagen zal? X. GOES, 23 Augustus 1881. was wciuig aanvoer ter beurze van heden, alle artikelen vondeii echter tot verhoogde prijzen koopers. Buitenlandsche graneü waren ook vertegenwoordigd, en daarin is veel omge gaan, daar ons binnenlandsch graan niet veel geschiktheid voor het malen zal blijken te hebben. Bloem eveneens tot verhoogde prijzen zeer gevraagd. ÓUDÊ TaliWE per hectoliter 11,50 a 12,50 NIEÜ WE TARWE - 10,50 a - 12,— ROGGE - 8,50 a - 8,75 WINTERGERST - 6,50 a - 6,80 ZOMERGERST - 6,— a - 6,25 HAVER nu a - BOEKWEIT a KARWIJ a BRUINE BOONEN a - PAARDENBOONEN a BLAUWE ERWTEN - 12,— a - 13,— WINTERKOOLZAAD - - 11,60 a - 11,75 BOTER per K. G. (Ned. ff.) - 1,25 a 1,35 EIEREN per 100 stuks - 3,60 a - ROTTERDAM, 22 Augustus 1881. Tarwe. Van Inlandsche witte, zoo jarig» als nieuwe, was een redelijke toevoer ter markt, die tot merkelijk hooger pry- zen langzaam van de hand ging en was tot die verhooging op 't laatst niet zoo gemakkelijk meer te verkoopen. Onder de nieuwe kwamen meer wakke partytjes voor. Jarige Zeeuwsche, de beste f 13 a 13,50, dito mindere fll a 12,75. Nieuwe dito de beste f 12,50 a 13, dito mindere f9 a 12,25. It o gge. Nieuwe Inlandsche, met ruimer aanvoer, werd 50 cent hooger slechts gedeeltelijk verkocht. Nieuwe Zeeuwsche, de beste f 8,50 a 9, dito mindere f 7,10 a 8,40. Gerst, Van nieuwe Zeeuwsche Winter- en Zomer-was de aanvoer nog al ruim, waarvoor tot 50 cent hooger goede koop lust bestond en daartoe vlug opruimde. Nieuwe Zeeuwsche Winter-, de beste f6,80 a 7, dito mindere f6 a 6,70, dito Zomer-, de beste f6 a 6,30, dito mindere fo,60 a 5,90. Haver was weinig aangeboden en 30 cent hooger» de beste Inlandsche f4,80 a 5,60, mindere f3,80 a 4,70. Van Boekweit Is niets genoteerd. Boekweit grutten per 100 kilo grove en middel Petersb. f14. Paardenbopnen komen nagenoeg niet ineer voor, enkele kleinigheden werden van f8 a 8,50 betaald. Duiveubooueu van f8,50 a 9,25 te bekomen. Bruine en Witte Boonen nominaal van f8a 12,50. Van nieuwe Blauwe Erwten was een belangrijke aanvoer ter markt, die 75 cent hooger coulant opruimde. Walchersche en puike Zeeuwsche f 12,75 a 13, Zeeuwsche f 12,25 a 12,50, dito mindere f 10 a 12. Koolzaad zeer weinig ter markt, Overinaasch 60 mindere qualiteit van 55 a 60 Jl. Hennepzaad van f 6,50 a 7,50. Kanariezaad 50 cent hooger. Het beste f9,50 a 10, goed en minder f8,50 a 9,25. Per 100 kilo van f 10 a 12,60 en extra puik'f 13,25. Meelbericht. Overzicht 20 Augustus. Meel steeg ge durende de afgeloopen week dagelijksop de hoogere kabel- noteeringen van Amerika werd onze markt in beweging ge bracht waardoor ook hier de vraagprijzen verhoogd werden. Heden 22 Augustus bleef de stemming onveranderd vast, en was de consumtie moeielijk te bewegen tot de verhoogde prijzen te koopen. NOTEERINGEN. Tarwemeel. la qualiteit lulandsch f 197aa 20P- 100 kilo netto, la Duitsch 191/, a 201/, Extra Poolschenz. 20 a 207» 2de qual. 15 a 17V2 u 3de 13 a 147* Hon gaar sch Tarwemeel. Fijne nummers 29 a 25 ,(K) Gewone 24 a 22 v" Ordinaire ,21 ..18 fkken Amerikaansch qual. prima 20 a 21 lü e8relien* ZeeuwBch en Inlandsch wit 187» a 10 p. 100 kilo netto. Zeeuwsch ongebuild 15-f^a. 16 Roggemeel gebuild. Zeeuwsch en lulandsch f 17 tot f 187* Duitsch 177, 18 *.k. ink Fransch «16l/a 17 Aardappelen. Overmaasche witte f3,80 a 4,West- landsche zand- f3,60, a 4,80, dito kleine f2,40 a 3,60, Gel- dersche kralen f 3,25 a f 3,50, alles per hectol. Bij tamelijkeu aanvoer, vraag geriug. Heden aangevoerd eenige waggons Duitsche aardappelen, die gelost werden van f3,25 tot f3,70. Meekrap. Hierin ging heden zeer weinig om. Zeeuwsche sieren f4,a 4,10 de 100 stuks. ROTTERDAM, 23 Augustus 1881. Op de Veemarkt wareu gisteren en heden aangevoerd 1469 runderen, 228 vette- en graskalveren, 4 nuchtere kalv., 1594 schapen of lammeren, 201 varkens, 154 biggen. De prijzen van het vee, besteed ter markt van heden, waren als volgtRunderen 1ste qual. 85 c., 2de qual. 68 c., 3de qual. 48 c.; kalveren 1ste qual 95 c., 2de qual. 75 e., schapen 90 c., alles per kilo. Het magere vee ging traag van de hand. De aanvoer van weivarkexis was gisteren en heden gelijk de vorige week, de prijzau waren onveranderd, voor de goede qual. besteedde men van 59 tot 60 c. per kilo. Voor Londen was geen aanvoer. De prijzen der boter waren heden als volgt1ste qual. f 62, 2de qual f 58, 3de qual. f 54. AMSTERDAM, 22 Augustus 1881. Op de Veemarkt waren heden aangevoerd 605 runderen, waarvan de prijzen waren: vette 1ste qual. f0,86, 2de qual. f0,78, 3de qual. f0,70 per kilo; 11 graskalv. f 14 a 26; 48 nuchtere kalveren f7 a 10 106 schapen en lammeren f28 a 14, 276 vette Varkens 54 a 58 c. per kilo; 17 biggen f8 a 13. Tarwe in loco zonder noteeringop levering hooger per November f312. 'Rogge in loco onveranderdPetersb. f 240, Nicolajeff f225; op levering lager; Oct. f215, 216, 217, 216, 215, 214; Maart f200, 201, 200, 199; Mei f199, 199, 198. Koolzaad per najaar f 2 lager, voorjaar onveranderd Oct. f 366} April f375. Van L ij n z a a d niets verkocht. Raapolie traag. Vliegend f 341/*, 34; Sept. f34; Sept./Dec. f 347j, 34'/^Mei f 3o'/a, 35*/v Lijnolie traag. Vliegend 30'/*, 30Sept. 29%; Sept./Dec. f 29l/s Maart/Mei f 297,, Jan./Mei 29l/h, 29, 297. AMSTERDAM 23 Augustus 1881. Petroleum vast; loco f 9 najaar f 97,Jan./Maart f 10. LONDEN, 23 Augustus 1881. Veemarkt. De aanvoer van Runderen was voldoende, voor beste qualiteit werd 2 d. per steen hooger betaald, en met redelijke vraag bleven de prijzen ferm. Schapen goed prijs houdend en de markt was wel voorzien, terwijl vrij wat werd verkocht. Engelsche Kalveren tot vorige noteering verkocht. Varkens ferm in prijs. PRIJZEN PER KILOGRAM: Runderen prima f 0.93* a 0.80; infer. 0.74 a 0.66 Schapen 1.10 a .990 90 a 0:83 Kalveren 0.93* a .83; 0.83 a 0.66 Varkens 0.88 a 0.77 a PETROLEUMBERICHT van de makelaars Overga.a.uw De Blajluw, te Rotterdam. 23 Aug. Hoewel de noteering van Amerika iets lager werd, waren de offerten vandaar eer hooger, hetgeen verhoogde prij zen zoowel hier als op de nevenmarkten tengevolge had, met zeer vaste stemmingde omzet echter was daarom nog niet belangrijker. Voor loco en van boord was de vraag tamelijk geregeld en werd dagelijks tot f 9*/, en f97, afgedaan; later werd de prijs op f 93/, gesteld, waarvoor eenige partijen werden geplaatst. Aangevoerd werden 4643 vaten, per het schip Oscar, ge deeltelijk voor leveringen bestemd, doch waarvan ook uog tot f9y, te koop is. l)e noteering van Amerika is heden iets hooger, thans geheel gelijk met do vorige week, 7*/, te New-York, 7cent te Philadelphia, ruwe 79 cents. In termijnen was de omzet uiet groot, eenige partijen Oct./Dec. werden tot f91/, afgesloten; sedert werd op f93/, gehouden, waarvoor Sept. /Dec.-levering geplaatst werd en bleef zoo verder te koop. De voorraad bedroeg op 20 Aug. 11,870 Vaatjes. Aan boord of op den wal 5,911 Binnen per Oscar 4,643 Verwacht per J. Th Whitney (zeilkl, 2 Aug.) 4,454 Freya 5,470 Olive Mount 5,725 Maiden City (zeilkl. 5 Aug.) 4,997 (ladend) 15,500 Totaal 58,570 Vaatjes. Tegen 21 Aug. 1880 68,389 23 Aug. 1879 44,787 24 1878 66,061 Afgeleverd 18/20 Aug. 6,872 De voorraden waren in de onderstaande havens, met inbe grip van hetgeen verwacht wordt, te Bremen 19 Aug. 627,314 Vaatjes. Antwerpen 19 430,328 Hamburg 19 213,625 Rotterdam 20 58,570 Amsterdam 20 112,314 Totaal 1,442,151 Vaatjes. Tegen vorige week 1,411,097 vorig jaar 1,554,607 De uitvoer uit alle havens van Noord-Amerika bedroeg van 1 Januari tot 10 Augustus: 1881 6,609,000 Vaatjes. 1880 4,891,200 1879 5,380,600 1878 4,147,000 Vaatjes. 1877 4,726,100 1876 3,352^500

Goessche Courant | 1881 | | pagina 3